Amersfoort en Omstreken R. K. Spaarbank - Amersfoort H. ELZENAAR Bel dan op No. 42 inbodc Abonnementen kunnen elke week ingaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Prjjs per 3 maanden f 1.00. Buiten Amersfoort 1.10 Verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagmiddag - Post-giro no. 44234 Dinsdag 20 Aug. 1929 - No. 41 Wotthaorown MM® - De orlglneele pepermunt hulp gewenscht dan kan het bestuur tegen een nader vast te stellen tarief deze hulp verlengen. 7. Voor de Kraamverpleging kunnen de vrouwen der leden van de afdeeling .Hoogland" van „Het Wit-Oele Kruis zich opgeven bij de Zuster. Zij betalen het tarief van f5 tot f 10, welk bedrag voor ieder geval door 't bestuur en commissie van toezicht op de Wijk- Kraamverpleging wordt vastgesteld. De vrouwen worden geholpen Dij de be valling en nog 9 dagen daarna 2 maal per dag, door de Zuster. Hoevelaken I Donderdag 29 Augustus a.s. zal in Hotel Kolfschoten worden aanbesteed Het bouwen van een nieuw lokaal aan de Christelijke School te Hoevelaken met bijkomende werken aan de be staande school. Bestek en teekening verkrijgbaar te Nijkerk bij A. (urling. In de korpswedstrijden voor buks, georganiseerd door de Hoevelakensche Burgerwacht, behaalde de Burgerwacht Amersfoort den lsten prijs met 207 p. Zeist Alhier reed een auto de banketbak kerij Dunselman binnen, zoodat de voorpui, de groote spiegelruit en een kostbare kristallen vaas werden ver hield, om niet te spreken van de aan gerichte slachting onder de geëtaleerde taartjes etc. en de schade aan de auto zelf. Soest Het gouden professiefeest van de Eerw. Zuster Irene, en het zilveren van Eerw. Zuster Wilhelmine is door de Zusters van het St. Josephgesticht blijde gevierd. Des morgens voor de H. Mis wijdde pastoor Vossenaar de gouden en de zilveren kroon der Jubilarissen. Er was geheel den dag blijde jubel onder de religieusen, aan welke ook de Eerw. Overste van Baarn met eenige Zusters deelnam. In den namiddag maakten veie pa rochianen gebruik van de aangeboden gelegenheid de feestvierenden geluk te wenschen. Een rijke, schoone overvloed van rozen en bloemen versierde de kapel en recreatiekamer van het gesticht. De zittingen der R. K. Spaarkas zijn des Zondagsmorgens na de Hoog- dienst van half-12 tot circa 12 uur en Woensdagavond van half-8 tot 8 uur in de spreekkamer der pastorie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. In den gemeenteraad werd besluit genomen tot aanschaffing van onder controle Centrale acconntantsdlenst Ned. Boerenbond Ooedgekcurd bij Koninklijk Besluit d.d. 14 Maart 1913, no. 68 De zittingen voor het inleggen en terugbetalen van gelden worden gehouden in het R. K. Spaarbankgebouw BREEDESTRAAT bij de LANGEGRACHT des ZONDAGS van 12 tot 1 uur; WOENSDAG AVONDS van 7 o 8 uur en VRIJDAGS van 10 tot 11 uur. Dadelijk ingaande rente 3°/,0 pCl. Spaarbusjes gratis verkrijgbaar. Kassier: Amsterdamsche Bank. radiotoestellen ten diensle van het onderwijs op de openb. lagere scholen. Aan Tijssen te Soestduinen, ontwer per en vervaardige r der Pety-toestellen is de levering van 3 toestellen opge dragen. De Vereeniging „Soest Vooruit" organiseert feesten ter herdenking van het 900-jarig bestaan van Soest. Dinsdag 27 Aug. en volgende avon den: Oroofe Illuminatie-wedstrijd. Woensdag 28 Aug. v.m.Groot Bloemencorso met Allegorische voor stellingen. Deelname voor auto's twee- en vierwielige wagens, rijwielen en praalwagens. Ringsteken voor twee- en vierwielige wagens. Donderdag 29 Aug. v.m.Ringste ken op motorrijwielen met ol zonder duorijder. Vrijdag 30 Aug. v.m.: Wielrijden met hindernissen voor personen boven 14 jaar. Notaris Dammers zal Dinsdag 3 September in Hotel „Eemland" publiek verkoopen ccn villa met schuur, erf i tuin aan de Waldeck Pyrmontlaan 1 Een huis met erf en tuin aan d< Bosstraat 133. Een dubbel woonhuis met erf, grond i schuren aan den Langen Brinkweg. Ringsteken op rijwielen voorkinde- n van 10—16 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Akke Cornelia, d. van A. F. L. v. Hengel en W. G. Dwars. Evert, z. van E. Kamphorst en D. v. d. Hoef. Pieter, z. van P. deNooy A. Arendshorst. Hendrikus Eg- bertus, z. van H. Kok en E. Zieltjes. Maria Johanna, d. van A. J. S. Kuijpers en B. W. v. d. Wal. Jo hannes, z. van J. Wiss en B. J. v. Vliet. Wilhelmina Clazina, d. van A. Butselaar en W. Meerveld. Rachel Antonetta, d. van F. Drost en C. M. v. Kooten. Emma Hendrika, d. van C. C. A. v. Zeeland en D. Grondman. Frits Willem Eric, z. van W. Scher en E. L. E. Gottschalk. Ondertrouwd H. J. Th. M. Koning en C. Stroink. A. Holtslag en C. H. Klarenbeek. - N. de Bree en J. W. Sijberdcn. I v. d. Kamp en H. G. Kraaikamp. - S. v, Dijk en J. Meerding. Overleden: Willem Langenbach, 73 j., echtg. van Appelen. Kantoorboekhandel Kantoormeubelen Schrijfmachines Langestraat 84 Telef. 528 Speciaal adres voor Uw Kantoor- School-, Schrijf- en Teekenbenoo- digdheden. - Advertentie-Bureau Hebt 1 een Taxi of auto noodijt Amersfoort BERICHTEN UIT AMERSFOORT ZANG. Zeven zangvereenigingen zullen deelnemen aan het zangersfeest door de R. K, zangvereeniging St. Cecilia te organiseeren. ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan op Zondag as. De dagverdeeling voor 25 Augustus is als volgt: 'sMorgens half 7 uur H. Mis in de St. Franciscus Xaverius- kerk Zand. waarna gemeenschappelijk ontbijt in St. Aechten. Van half 1 lot half 2 uur receptie in St. Aechten, waarbij tevens ontvangst der directeu ren van deelnemende vereenigingen en uitreiking der herinneringsmedailles. Om half 2 opstelling der deelnemende vereenigingen met muziek van de R.K. muziekverecn. Wilskracht. De route is als volgt: Zand. Bloemendalsciie bin nenpoort, Havik, Lavendelstraat, Hof, Zevenhuizen, Langeslraat, Utrechtsche- straat, Snouckaertlaan, Stationsstraat, Barchman Wuytierslaan, Birkhoven, Openlucht-theater. GRAS. De openbare verkooplng van grasgewas der gemeente Amersfoort zal geschieden op Vrijdag 30 Augustus a.s. des voorm 10 uur, in het gebouw Westsingel 45. 21 perceelen staande op aan den Eemmond onder Bunschoten en Eemnes gelegen gronden. Dokter Koenraad boog nu eerbiedig voor Vrouw Gertroed en sprak„Indien mijn genadige Heer het veroorlooft, edele Vrouw, zoo zou ik u willen ver zoeken ons een beker kruidenwijn in uw huis niet te weigeren. Want in dAt huis ben ik geboren, en ik ben nog nist vergeten dat gij ons, door deze jonkvrouw, onzen laalstcn Sinl-Jans- ruikcr hier in Keulen deedt toekomen, en hoe mijn vader en ik ons te goed deden aan zijn geur." Vrouw Gertroed zag hem sprakeloos aan. De hertog bood haar snel de hand „In ieder geval moeten wij denzelfden weg gaansta ons foe u Ie geleiden." En hij stelde de Sint-Jansgaven zijn raadsheer ter hand, en baande zich met Vrouw Gertroed een weg door de lang zaam huiswaarts drentelende menigte. De deftige patricische dames keken verbluft en vol afgunst naar de een voudig gekleede vrouwen; dc hertog beantwoordde vriendelijk dc begroe tingen der raadsheeren en burgers, Vrouw Gertroed wandelde als in i droom naast hem. Op het gladde pla veisel der straat zag zij den weerschijn der purperen avondwolken, en plotse ling herinnerde zij zich, hoe zij, als kind, in Bonn eens den Keizer naast den Aartsbisschop over een rood tapijt naar de kerk had zien wandelen. Het duurde een geruime poos, eer zij staat was het gesprek van haar hoogen begeleider te volgen. Intusschen was het paartje aanvanke lijk zwijgend aci.ter hen aangewandeld. Toen stak Giritha de hand uit naar den ruiker en den pot bloemen„Geef mij dat," had ze gezegd; „een heer draagt zulke dingen niet; dat is voor ons vrouwen." Hij draalde. „Giritha, hadt ge me niet herkend? Ik u wel, toen gij mij zoo vorstelijk aanzaagt; dat kondt ge als klein meisje reeds >0 goed." En dan, op de bloemen ..ijzend: „Weet ge tioc men die noemt?" Ze werd heel roodtoen herhaalde z( zacht: „Geef ze mij!" en hij gaf haar den ruiker en de bloemen. En hoe stiller de straten werden, des te grooter werd de afstand tusschen de beide paren. Toen het laatste paar tje bij het huisje aankwam, was Vrouw Gertroed reeds binnen om met de ver schrikte Blitza alles klaar te maken voor de zeldzame gasten. Aan de deur stond de hertog. Hij glimlachte vrien delijk en sprak: „Nu, Meester Koen- raad, ik heb u straks beloofd u zekeren dienst te bewijzen; is hij u welkom?" Toen trad Giritha naar voren en'zei j zachtjes: „Wij smeeken er Uwe Genade om." I De hertog knikte en wees op de bloemen in hare hand, die in den schijn der lamp binnenshuis vurig straalden. „Vurige liefde!" lachte hij "i ging het huis binnen. Een poosje lafer zalen zij gezellig bijeen, in het kamerfje waar eertijds de snijder werkte; de kruiden ver spreidden een lieflijken geur; de kaar sen rond den pot met anjelieren schil ferden, en Vrouw Gertroed streelde de eenige hand die haar dochter nog vrij had. Want de andere hield de dokter vast. „Nu is er tóch een prins om je gekomen," zei de moeder. De hertog proefde intusschen van den kruidenwijn. „Ei, die is goed," zei hij; „daar moet mijn bruid hét recept van hebben." „Hij is gebrouwen op een zonder ling stuk hout," zei nu de oude Blitza, stralend. „Daar ik niets anders had, heb ik van den nood een deugd ge maakt en den ouden geitebok van den zolder gehaald. Op een vuur van dat zondige houf is de wijn gebrouwen die Uwe Genade drinkt." „Dan is liet waarlijk een Sint-Jans zegen," zei Hertog Willem.

De Eembode | 1929 | | pagina 6