Koopt uw Schfijffliachine A. v. d. VEER ot neemt een abonnement «oor onder houd «en uw schrijfmachine bij H. ELZET7AAR KANTOORBOEKHANDEL 0 U\N6ESTRflAT 84 TEL. 528 BERICHTEN UIT AMERSFOORT SENSMEER. De ZeerEerw. Heer H. J. B. Engbers, voorheen pastoor der St. Henricus-parochie werd heden middag 3 uur door den ZeerEerw. Heer Van Qalkom Deken van het Dekenaat Sneek, geïnstalleerd als pastoor der parochie van Sensmeer. PASTOOR HOOIJMAN. Hedenmid dag arriveerde de Zeereerw. heer Hooy- tnan per auto van Zwolle en straks zal de nieuwe Pastor, begeleid door het Kerkbestuur zijn intrede doen in de hem toegewezen parochie van den H. Henricus. In een plechtige godsdienst oefening, die te 7 uur aanvangt zal de Hoogeerw. Kanunnik L. A. F. X. Fock, als Deken van Amersfoort den nieuwen herder van St. Henricus met het ge bruikelijke ceremonieel instaileeren. ST. HENRICUS. Binnenkort mag worden verwacht de aanstelling van een tweeden Kapelaan voor de zich sterk uitbreidende Parochie van den H. Henricus. PER RADIO. Zondag zal, aan vangende te 10 uur, de Hoogmis in de Si. Ansfridus-parochie door de Katholieke Radio Omroep via Huizen worden uitgezonden. BRAND. Dinsdagavond werd de brand weer gealarmeerd voor het blusschen van een uitslaande brand in de wasch- inrichting De Kolk van de firma Van Hofwegen. Het vuur ontstond in de droogkamer en nam spoedig zóó toe, dat ae brandweer slechts met groote inspanning kon bereiken, dat niet alles afbrandde. Het woonhuis bleef be houden. Vele machines zijn onherstel baar vernield. Militairen boden hulp bij het veilig stellen van waschgoede- ren, inventaris en meubilair. Tegen bedrijfschade en brandschade is de firma voldoende verzekerd. Er was veel belangstelling, maar de politie handhaafde voorbeeldig de orde. ONTEIGENING. De Burgemeester maakt bekend, dat ter voldoening aan art. 7 der onteigeningwet de stukken bedoeld in art. 6 dier wet betreffende onteigening ten behoeve van verbete ring en aanleg van den weg van Amers-, foort naar Hoogland ter secretarie der gemeente ter inzage van een ieder zul len worden nedergelegd van 24 Aug. 1929 tot en met 13 September 1929. Belanghebbenden kunnen gedurende dien termijn, alsmede gedurende acht dagen na verloop daarvan bezwaren tegen de voorgenomen onteigening en het plan van het werk schriftelijk in brengen bij den Minister van Water staat. Zij, die dit bij hun bezwaarschrift verlangen, zullen in de gelegenheid worden gesteld hun bezwaren monde ling toe te lichten. De bezwaarschriften zijn vrij van zegelrecht. DE CHINEESCHE STAD. - Naar wij vernemen, is het bestuur der Chinee- sche Stad er in geslaagd verschillende specialiteiten te engageeren. De decoraties zijn reeds grooten- deels onderweg, terwijl de opbouw der Chineesche poorten en paviljoentjes eveneens reeds is aangevangen. In betrekkelijk korten tijd, zijn alle medewerkenden in actie gekomen en waar in een Chineesche stad uit den aard der zaak alle standen aanwezig zijn, is dit ook in deze Chineesche Stad het geval en mag er hier gesproken worden van een spontane echtRoom- sche saamhoorigheid. Alléén dit laatste is reeds een succes te noemen. Wij hebben niemand gesproken, die niet na het grondig kennis nemen der plannen enthousiast werd en zal dus het resultaat wel niet teleurstellen. De handeldrijvende middenstanders, die zich niet eiken avond geven kun nen aan de voorbereidende werkzaam heden, zullen ongetwijfeld deze onder neming steunen, door hunne adverten ties in de Chineesche Post. De adverteerders ontvangen trouwens meer dan waar voor hun geld. Het blad wordt namelijk huis aan huis verspreid en zal ongetwijfeld meer aandacht trekken, dan een blad hetwelk geregeld verschijnt. De overige reclame, waaronder ais het voornaamste wel mag genoemd worden de gecostumeerde optocht, op geluisterd met muziek, welke zal ge houden worden des Zaterdags vóór de opening, zal zeker ieders aandacht op de Chineesche Post vestigen, daar de te volgen route in dat blad wordt op genomen. De overige vermakelijkheden en be langrijke vertooningen zullen eveneens in de Chineesche Post geannonceerd worden en zal dus de Chineesche Post niet alléén het meest gelezen blad zijn in de Chineesche Stad, maar in geheel Amersfoort. DE VERBIND1NO met het Soester- kwartier is weer verbeterd door het aanbrengen van kleine afsluitboomen voor verbetering der passage van voet gangers. Toch is er nog vaak stagnatie in het rijdend verkeer, omdat het vervoer zich nog maar steeds en uitsluitend richt op den overweg tegenover de Nijver heidstraat. Wanneer men hoort van tien minuten wachten en meer voor rangeerende locomotieven die den over weg doen sluiten, vraagt men zich af of dan niet de even "order gelegen niet afgesloten overwegen van Gaslaan en Kleine Koppel kunnen worden benut. Natuurlijk blijft noodig het maken van een tunnelalleen daardoor is af doende verbetering te krijgen. En er mag niet aan getwijfeld worden, of die oplossing van het verkeervraagstuk wordt door de daarvoor aangewezen autoriteiten overwogen. Het voorbereiden en ontwerpen van een doelmatig tunnelplan eischt natuur lijk veel tijd, ook aan overleg met het Spoorwegbestuur. En dan komt nog de fiancieele kwestie. Het is gauw gezegd: leg even een tunnel aan en de overwegmiserie is ten end. Maar er moet wel worden overwogen dat de aanleg, met bijko mende werken ruw geschat, minstens een half millioen zal vorderen. Wan neer men hier aftrekt een bijdrage van de Spoorwegdirectie van ongeveer een ton, blijft er nog een respectabel be drag voor rekening der gemeente, voor jaarlijksche aflossing en rente der kos ten van aanleg. DE BURGEMEESTER, van verlof te ruggekeerd, heeft zijne Ambtsbezig heden hervat. AANOEREDEN. Op den Hoogeweg werd een man aangereden door een kapitein van een compagnie wielrijders. De man liep een lichte verwonding op, en kon, na in het ziekenhuis ver bonden te zijn, weer huiswaarts keeren. CONCERT. Het jubileum-concert van mevr. Noordewier-Reddingius, dat het vorige seizoen moest worden uit gesteld, zal in September plaats vinden in de Groote Kerk op den Hof. MUZIEK. - De R.K. Muziekvereeniging Wilskracht, zal haar 3e zomerconcert in 't plantsoen geven, op 28 Aug. van 8 lot 10 uur, onder leiding van dir. j. Wakelkamp. Het programma luidt: 1. Musika, marsch. H. L. Blankenburg. 2. Madchen von de Spule, ouverture Fr. Suppé. 3. Le Trïomphe des Concerts, trombone-solo. L. Vermaeleti. 4. Apres la Noce. scènes de ballet. Jacques Martin. a. Danse de invites. b. Theme de Amour. c. Pas des dames. d. Toho-bohu, final. 5. Myriam, ouverture. E. Gaudefroy. 6. Pomponnette, valse. A. Lamberty. 7. Les Echos de la Houille, fantasie. L. Dervaux. 8. Recta, marsch. L. Meeus. KONiNGINNEDAGnadertende Oranje- vereeniging is natuurlijk druk doende de laatste hand te leggen aan de sa menstelling van het programma voor de feestelijkheden, welk programma in den loop der volgende week zal ver schijnen. Het programma van de vroege mor genuren begint met de traditloneele muzikale reveille, gevolgd door caril- lonspel en klokluiden, waarna de koraalzang bij Amicltia volgt. Verwacht mag worden dat velen daadwerkelijk aan dezen plechtigen inzet zullen deelnemen. Verder staat dan een bloemencorso aangegeven met kinderoptocht. Er is hiervoor al een zeer behoorlijk aantal deelnemers ingeschreven, doch het mag altijd verwondering baren, dat zich voor een dergelijk corso niet meer vereenigingen opgeven. Voor de namiddaguren hebben de beide Chr. Gymnastiekvereenigingen „Wilhelmlna" en „Jahn" hare mede werking toegezegd, terwijl ook het Springconcours weer als een der hoofd nummers is aangegeven. Als spiksplin ternieuwe attractie is hieraan echter toegevoegd het „optreden van een Variété gezelschap" onder leiding van R. Roeters te Amsterdam. Dit gezel schap bestaat uit een 20-tal personen, waarvan we noemenProf. Boranow", enz. Het lijkt een internationaal ge zelschap, doch de naam van Roeters, die door heel het land een zeer gun stige reputiatie geniet, staat er ons borg voor, dat ons inderdaad iets bij zonders zal worden aangeboden. Ook de duivensportvereenigingen hebben welwillend medewerking toe gezegd. in den avond zal een der deelne mende gymnastiekvereenigingen op nieuw optreden, terwijl tevens door een aantal jongedames de z.g. „Sluier- dans" zal worden uitgevoerd, alles onder klcurbellchting. Dat het slot van den dag voor een vuurwerk is gereserveerd, behoeft geen verdere vermelding. Het bestuur der Oranjeverccniging verzoekt al de ingezetenen om de vlag uit te steken en we hopen, dat men hieraan allerwegen zal voldoen. HULDE In, het St. Gregoriushuis te Utrecht heeft fr. Thomas, zijn zilveren feest gevierd. Pater Kuiper uit Soesterberg droeg des morgens een KROMMESTRAAT 12 Electrische Brood- en Banketbakkerij PRIMA BESCHUIT op Internationale Vakwedatrtjdeo s- meerdere malen Bekroond H. Mis op, waarbij de communi teit aanwezig was. Te tien uur was er receptie, waar vooral Thomas frater gehuldigd werd door de vertegenwoordigers van Amers foort, waar hij vele jaren hoofd der school was. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Dronkenschap: W. v. d. B. Amers foort f10 of 10 d.; J. Z id.; B. B. id.; C. M. D. Hilversum id.; T. B. Amers foort f 10 of 5 d.P. v. d. B. Amers foort f 15 of 10 d. Te Soest wielrijdend zich vasthou den aan auto: G. C. Amersfoort f5of 2 d. plus 13 of 2 d. voor links van den weg rijden. Wielrijden links van den weg: W. de V. Amersfoort f3 of 3 d.; P. v. V. id.H. B. id.T. v. B. Renswoude id. Motorrijden idemG. B. Amersfoort f5 of 5 d. Met auto idem: H. C- H. Putten 15 of 2 d.H. v. d. B. Soest f5 of 5 d. Wielrijden zonder licht: C. S. Amersfoort f3 of 3 d.; J. K. id.; A. v. D. id.; H. H. V. Baarn f5 of 5 d. Met voertuig rijden zonder reflector: A. v. R. Hoevelaken f2 of 2 d. Met auto te snel rijden in Soest: H. I. H. A'dam f 15 of 10 d.; M. E. F. Den Haag id.; H. L. id.; J. K. Heemstede id.; S. O. Hilversum id.; G. v. d. M. Amsterdam f8 of 8 d. C. v. d. W. Amersfoort f10 of 10 d.; H. B. Huizen id: W. A. L. C. Soest id.; J. S. Den Haag f25 of 10 d.; C. S. Haarlem id.; H. v. D. Haarlem f20 of 10 d.A. V. Naarden id.; M. A. V. Rotterdam id. Met auto te snel rijden in Hoeve laken: P. J. Z. Alkmaar f 15 of 10 d, TENTOONSTELLING DeVereeni-; ning van Pluimveehouders organiseert, ter gelegenheid van de officieele ope ning van de nieuwe eierhal op Don-' derdag 5 September a.s. een groote' tentoonstelling in deze markhal. Deze expositie zal omvatten behalve eieren en eiergerechten, ook pluimveegerech ten, enkele toornen pluimvee, enz. Ver- zal men er aantreffen voederartikelen, ontsmettingsmiddelen, kooien, hokken verpakkingsmateriaal voor verzenden van eieren in binnen- en buitenland, Tevens zullen er verschillende demon stratief worden gegeven, o.a. van het ei als voedingsproduct en genotmiddel, het conserveeren van eieren, etc. De tentoon- stelling zal 's middags te half 5 worden geopend ROOMSCHE GARDE. Wegens noodige herstelling van de kraam der Roomsche Garde, wordt deze post tijdelijk inge nomen door een gehuurde kraam. SCHIMMELPENN1NCKBUURT. - Het eerste jaarfeest der club „Klein maar Dapper" van de kinderen der Schim- melpenninckbuurt zal worden gehouden op Donderdag 29 Augustus op het feestterrein aan de Schimmelp.straat. ST. JOZEF. Donderdagavond ver gaderde de R. K. Werküedenvereeni- ging St. Jozef onder leiding van den heer S. Kraan. Na opening las de secretaris de notulen voor welke ongewijzigd wer den goedgekeurd. Ter sprake werd gebracht de her denking van het 35-jarig bestaan der Vereeniging. Het Bestuur meende dezen dag te beginnen met een gemeenschap pelijke H. Communie en 'savondseen feestvergadering met spreker afgewis seld door muziek. Een der leden stelde voor een declamatie-avond waarvan de kosten niet zoo hoog zijn. Na eenige discussie werd het bestuur machtiging verleend een en ander te regelen. De ingekomen stukken vormden de clou van den avond en lokte een breed voerige discussie uit betreffende het al of niet meenemen van het vaandel der vereeniging in een propaganda- optocht voor de R. K. Staatspartij. Na veel gepraat werd het voorstel van eenige leden om een bestuurslid van den Diosecanen Bond uit te noodigen in een ledenvergadering uiteen te zet ten in hoeverre de R. K. Werklieden- vereeniging in de politiek mag betrok ken worden aangenomen. De heer v, Koeien vroeg het bestuur zich in verbinding wilde stellen met de R. K. Schoolbesturen voor vacantie- relsjes met de schoolgaande kinderen, evenals dit gebeurt bij het Openbaar Onderwijs. De heer v. Empelen maakte van de rondvraag gebruik te wijzen op 2 in stellingen van beteekenis voor de R.K. Arbeidersbeweging n.L: De Centrale Spaarbank en de Verzekerings-Mij. „Concordia". OVERLEDEN. Dinsdagavond reed de 19-jarige milicien S. uit Heerlen in volle vaart een trottoir op van de Arnhemscheweg nabij de Alb. Culjp- straat. In zorgwekkende toestand is het slachtoffer naar het Ziekenhuis over gebracht en hedennacht aan de be komen verwondingen overleden. MARIAVEREENIGING. Een ledenver gadering van bovengenoemde vereeni ging zal gehouden worden op Don derdag 29 Aug. a.s. des avonds kwart over acht in het Patronaatsgebouw St'Aechten. Opkomst van alle leden wordt dringend verzocht In verband met belangrijke punten, voorkomende op de agenda. ST. CECILIA. - Na de receptie in St. Aechten van half een tot half twee wordt de stoet samengesteld op het Zand om naar feestterrein af te mar- cheeren. De route is als volgt: Zand, Weslsingel, Ulrechtschestraat, Snouckaertlaan, Stationsstraat, B.Wuy- tierslaan, Birkhoven. Ongeveer half-3 opening door den Voorzitter op het feestterrein, waarna onmiddelijk optreden der deelnemende vereenigingen. Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Sland. GeborenHendrik, z. v. C. F. Meijer en G. Vermeulen Jan, z. v. P. D. de Wit en M. v. der Schoot Gerard Bernard, z. v. G. B. Klaassen en O. Breunesse. Ondertrouwd: P. v. der Schagt en L. Ouderdorp. Gehuwd: S. v. Zijst en J. Koops 1. Radstake en A. H. Richie. OverledenLeendert den Bliek. 46 jr., echtg. v. G. C. W. Neeuwveld. Barneveld Den heer De Haan te Amsterdam, trof het ongeluk, vermoedelijk door eenige lekkage, dat zijn auto in brand vloog op den weg tusschen de Vier sprong en Stroe De twee inzittende heeren wisten zich tijdig te redden. Op den |Hoogeweg nabij Amersfoort werd de landbouwer S., van hier, door een auto aangereden. De man is ter observatie naar het ziekenhuis te Amers foort vervoerd. Ede Alhier werd ter Secretarie aange geven de 30.000ste inwoner van deze gemeente. Het was een zoon van het echtpaar G. de Rooy—Versteeg. Bij monde van den loco-burgemeester van Ede, werd den gelukkigen vader mededeeling gedaan dat de raad van Ede onlangs heeft besloten de jong geborene 30000ste inwoner of inwoon ster een spaarbankboekje te geven van f100, over welk bedrag eerst op 21- jarigen leeftijd kan worden beschikt plus de rente, Eemnes Burgerlijke Stand. Gehuwd: G. Steenbeek en M. H. Kuijer. Het voor een tilbury gespannen paard van J. B„ waarmee hij op den Laarderwcg reed, sloeg tweemaal op hol. De eerste maal gelukte het den heer J. B. het paard tot staan te brengen, doch toen het paard, dat erg schichtig was, weer een beetje kalm was ge worden, vloog het plotseling weer voor uit in de richting Laren. Toen er echter uit tegenover gestelde richting een auto aan kwam rijden, vloog het dier naar rechts en kwam met de tilbury in de sloot terecht. De voerman kon zich nog juist bijtijds door van den wagen af te springen, in veiligheid brengen. Het paard werd met groote moeite uit de sloot gehaald. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. v. J. Walet en A. Doornekamp Gerardus Jacobus, z, v. G. Voorburg en A. M. Kuyer. I Ondertrouwd: G. H. van Dijk en H. van Wee. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertha, d. v. A. Pater en J. Willigenburg Hendrika, d. v. G. van Nus en R. Boon. Overleden: Helena M. van Harten, 52 jr., ongeh. Op den openbaren weg te Leusden gevonden: een gouden bril, een be- lastingmerk en een regenjas. Inlichtingen bij de Gemeente Veld wachter. Nljkerk H. v. d. Pol reed met zijn honden kar op den straatweg tusschen Putten en Nijkerk. Nabij de halte Bijsteren passeerde hem een auto; v. d. Pol sprong van zijn kar en werd toen door een autobus, die onmiddellijk achter de eerstgenoemde auto reed en welke hij niet had gezien, aangereden. De kar werd omver geworpen, en de hond gedood; v. d. Pol zelf bezeerde zich aan de knie. Buiy? lijke Sland. GeborenJan Hendrik, z. v. J. Schuur- huis en A. Velthuizen Ida, d. v. G. Hana en A. M. A. S. v. d. Sleen Grietje, d. v. R. v. 't Hoog en G. Doppenberg Nicolaas, z. v. A. v. Denveren en H. v. Veluw Aalbertha, d. v. G. Worst en J. Boterenbrood. Ondertrouwd: M. H. Derksen en B, van 't Veld J. v. Zeumeren en M. v. Bokhorst N. v. Harten en O, v. Schalm J. L. v. d. Bilt en F. W. de Gooijer J. v. Zoeren en J. Gerards T. v. d. Kielt en C. Lablans W. G. Plantagie en J. Buitenhuls T. vr Dasselaar en A. Kraaij. Ge trouwd A. v. 't Veld en P. Stomphorst - A. Oeltenbeek en E. A. L W. Scholten. Overleden: Herman Hen driks. 1 week. Soest Nu het feestprogramma ter herden king van het 900-jarig bestaan der gemeente definitief Is vastgesteld, laten wij hieronder een en ander hieromtrent volgen. Zooals wij reeds eerder vermeldden, worden de feesten gehouden van 27— 30 Augustus, waarvan op 27 Aug. de officieele herdenking vanwege het ge meentebestuur. De voornaamste feiten op dezen dag zijn: Kerkconcert in de Herv. kerk, waaraan verschillende musici van naam zullen medewerken en waaronder de historicus Pluim uit Baarn een lezing zal houden over de historie onzer ge meente (dit concert zal per radio worden uitgezonden); middag- en avondcon cert; defilé's door de plaatselijke ver eenigingen met vaandels en banieren en rs avonds schitterende illuminatie van het gemeentehuis en het rosarium. Op dezen avond zal ook de Illuminatie wedstrijd plaats vinden. Woensdag voorm. groot bloemen corso; in de optocht voorstellingen uit de historie van Soest. Des middags officieele opening van het feestterrein, waarna het ringsteken voor twee- en vierwielige wagens. Bij voorkeur wordt deelname verzocht in boerencostuums. 's Avonds illuminatie. Donderdag muzikale rondgang, ring steken voor motorrijwielen, opvoering kinderoperette „Goudmuiltje" en illu minatie. Vrijdag onthaal schoolkinderen, auto tocht ouden van dagen en thuiszittende armen; wielrijden met hindernissen, ringsteken op rijwielen, gymnastlck- demonstraties en wedstrijden, oude Soester dansen, groot vuurwerk en illuminatie. Aan het feest zal nog een feestterrein met verschillende attracties worden toe gevoegd, In het ziekenhuis te Baarn. waar hij voor verpleging was opgenomen is overleden L. den Bliek, lid van den gemeenteraad van Soest. Hij behoorde tot de Christelijk Historische Partij. Stoutenburft Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Adrianus, z. v. G. Smit en W. Klelnveld Marinus Johannes, z. v. J. Kerkhof en G.Jansen. Overleden: Wilhelmina van Sterken- burg, 78 jr., wede. v. A. Woudenberg. Binnenland DE ABDIJ VAN EGMONT WORDT HERBOUWD. De Bisschop van Haarlem, Mgr. Aengenent, heeft aan de Benedictijner- orde toestemming verleend tot den herbouw van de abdij te Egmont. In verband hiermede heeft deze Orde aan architect Kropholler opdracht verleend daarvoor zorg le dragen. De kosten van den bouw worden op 1 '/j millioen geschal, welk bedrag bijeen is. Binnen twee jaar hoopt men met den bouw gereed te zijn. Gemengde Berichten Onder de militairen, in garnizoen Doesburg, ie een griep-epidemie uit gebroken; meer dan 100 soldaten zijn aangetast. Voor de slachtoffers van de ramp te Veendam is tot nu toe f 15.211 bin nengekomen. Op de spoorlijn St. Louis—San Francisco had een treinontsporing plaats, waarbij 14 personen om het leven kwamen. De slachtoffers waren door den ontsnappenden stoom gruwe lijk verminkt.- Bij autowedstrijden bij Comminges is een der auto's met een vaart van 110 K.M. tusschen de langs den weg staande menschen gereden. Een der toeschouwers werd gedood en vier zwaar gewond. De bestuurder der auto werd slechts licht gewond. Een Belgische auto toebehoorende aan koopman Wessels uit Rotterdam is op weg naar Terneuzcn in het wa ter gereden, Zoowel de eigenaar als een inzittende Engelschman zijn ver dronken. De auto is met veel moeite uit het water gehaald. 't Herstel van den Domtoren te Utrecht waaraan bijna 30 jaren is ge werkt, is zoo goed als gereed. Omdat 't crediet niet voldoende was, is even wel een gedeelte van de voorgenomen herstelling nog achterwege gebleven. Daarom vragen B. en W. van Utrecht van den Raad nog een slotcrediet van f64.000, benevens een bedrag van f20.500 voor het aanleggen van een brandbiusch-installatie in den toren. Het Rijk zal in deze uitgaven voor de helft deelnemen. Ex-keizerin Zlta van Oostenrijk heeft zich te Leuven gevestigd, waar haar oudste zoon, prins Olto, de uni versiteit zal bezoeken. Uit Lloydmlnstcr wordt gemeld, dat door een grooten brand het zaken kwartier der stad vernield is. 26 ge bouwen, o.a. het postkantoor, twee hotels en twee bankgebouwen, werden in de asch gelegd. De materleele schade wordt op een millioen dollar geschat. Bij Sefiat is een auto met reizigers In een ravijn gestort, waarbij 7 perso nen gedood en 7 gewond werden. Bij een familie te Hilversum is be richt Ingekomen, dat de 24-jarige zoon des huizes, die op een vacantiereis in Denemarken was, in de fjord van Ros- kilde is verdronken. In een kazerne te Posen had een ontploffing plaats tengevolge van het springen van een granaat. Talrijke soldaten werden gedood; het juiste aantal is nog niet bekend. Te Hoorn werd de heer v. V. be graven. Tijdens den tocht naar het kerkhof werd mevr. v. V. door een bloedspuwing overvallen waaraan zij terstond overleed. Op een balcon van een hoekhuis aan de Valkenboschlaan vertoonde zich een waanzinnige met een revolver in de hand, die dreigde op lederen voor bijganger te zullen schieten, Dooreen revolverschot van een agent werd de man zoodanig getroffen, dat hij kon worden overmeesterd. Toch zag hij nog kans een inspecteur door een schot in den arm Ie treffen. Hij is naar 't politicbureau overgebracht. De totale netto-opbrengst der ge zamenlijke Limburgschc mijnen, gedu rende de maand Juli 1929, bedroeg 1.024,178.978 ton. Deze maand heeft de productie voor het eerst het millioen ton overschreden. Het totaal aantal arbeiders der gezamenlijke Limburg- sclie mijnen op I Augustus bedroeg 24.538 ondergrond en 10,619 boven grond. Op het meer van Genève is een zeilboot, waarin zich een Nederlandsch en een Zwitscrsch student bevonden, omgeslagen. De belde jongelui ver dronken. Bij het passceren van een Rouw stoet ontplofte tc Secunerabad vuur werk, waardoor drie personen werden gedood en 32 ernstig gewond. Tusschen Ovcrschlc en Rotterdam is een auto uit Haarlem, waarin 3 vol wassenen en 4 kinderen waren gezeten, in de Schie gereden. Een 56-jarige man verdronk. Te East-Chicago (Ver. St.) zijn meer dan honderd personen aangehouden, verdacht van dranksmokkelarij. Onder hen bevinden zich de burgemeester en het hoofd der plaatselijke politic. Op Spitsbergen heeft in een der steenkolenmijnen een ontplojfing plaats gehad, waardoor 10 arbeiders gedood werden. Een lid der reddingsbrigade, die 24 uur onafgebroken aan de po gingen tot redding deelnam, overleed aan een hartverlamming. In Oostenrijk is het tot een bot sing tusschen leden der Burgerwacht en socialisten gekomen. Beide partijen waren voorzien van geweren en een miltrailleuse. Er vielen twee dooden en verschillende gewonden. Maatrege len zijn genomen om verdere botsingen te voorkomen. Een tragisch ongeluk heelt het leven van twee 12-jarige tweelingbroers ge kost, Een van de jongens kwam op het idee den kop van een ree boven aan een paal van het hoogspannings net te bevestigen. In weerwil van de waarschuwingen van den gastheer, bij wien de jongens gelogeerd waren, klom de jongen naar boven, waarna hij in aanraking met den electrischen stroom kwam. Hij was opslag dood en bleef vreeselijk verminkt in de draden hangen. Zijn broer wilde hem te hulp komen, doch had nauwelijks den paal aangeraakt of ook hij kreeg den stroom door het lichaam. Eerst na veel moeite konden de lijken worden geborgen en naar Breinen worden over gebracht. ekkere smaakt „Ik meende, dat ik geen pepermunt lustte, maar se- PEPERMUNT heb geproefd, vind Ik ze

De Eembode | 1929 | | pagina 2