L. J. Luycx Zoon PU ROL G. A. van der Veer .Ze komen v«nd*»f v«n hoe heel 'Ie ook weer? .Hoe moet 'k ze loch zoo gauw noemen I?" .Ach moeder! ztg, weel U dit nou niet meer? .Ie hoort ze toch overal roemen I .Daar hteft toch haast ieder z'n boter vandaan I ,'n Kaasje voor nik» staat (och ledereen aant?" DE ROOIJ BOTER Kap«lw«J 79 Telef, 988 Amersfoort ■1 Roomboter onder RfjbscentrOle BERICHTEN UIT AMERSFOORT ONDERWIJS. Benoemd tot leeraar in de Aardrijkskunde aan het Gym nasium dr. Meilink te Amsterdam en tol onderwijzeres aan het Centraal 7e en 8e leerjaar Mcj. Van der Snoek uit Stompwijk. GEDOOD. De 45-jarige G. v. Veen uit Amersfoort geraakte toen hij te Laren met zijn rijwiel een vrachtauto wilde passecrcn onderden wagen. Het achter wiel reed hem dwars over de borst, met het gevolg, dal hij op slag gedood werd. Den chauffeur treft geen schuld. KUNSTKRING. - De Amersfoortsche Kunstkring houdt eene Tentoonstelling van Schilderijen van Suze Robertson in het gebouw van de Stichting Armen de Poth" Coninckstraat 41. bij de Kamperbinnenpoort, van 9 tot en met 24 November as., dagelijks van 10—4 uur. Opening der Tentoonstelling 9 November a.s. des namiddags oi uur. Entréc voor niet-Leden f 0.25. VERLICHTING AMERSFOORTSCHE TOREN. - Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de P.U.E.M. om op de dagen Zaterdag, Maandag. Dinsdag en Woensdag, respectievelijk 2. 4, 5 en 6 Nov. dus op de dagen waarop de Winkclbeurs in de gemeeute- lijke Eierhal wordt gehouden, de Onze Lieve Vrouwetoren gedurende de avond uren van 7 tot 10 uur te verlichten door Philips Floodlight armaturen. Dit is dezelfde verlichting die gedurende de tiebtweek te Amsterdam met de bekende schitterende resultaten is toe gepast. Met het oog op den niet fraaien aanblik van den steiger indien deze ook zou worden belicht, zal de ver lichting zoodanig worden opgesteld dat het steigermateriaal in hoofdzaak onverlicht blijft. Zooals bekend, is het met deze ver- llchtlngsmethode mogelijk een bepaald gebouw door het in zee van licht te doen baden geheel aan het nachtelijk duister te onttrekken. Voor Amersfoort belooft dit dus een mooie attractie te worden. De installatie van het werk zal geschieden door installatiebureau B. Schooleman Persijnstraat 19 alhier. DE HENBA. Voor hen. die het nog niet weten, deelen we mee. datHenba beteekentHandel-en-Nijverheid-Beurs Amersfoort. Het idee winkelbeurs is hier voldoende populair, men denke slechts aan de glorieuse dagen van het eertijds zoo beroemde Necofa. De beurs van nu heeft, uit organi satorisch oogpunt beschouwd, een eenigszins ander karakter, dan die van voorheen, omdat nu de geheele regeling in handen is van de middenstands- verecniging Handel en Nijverheid, waarvan het bestuur als uitvoerend Comité optreedt. Het karakter van de beurs als zoodanig is evenals vroeger: even gezellig, even mooi, even belang rijk en naar we hopen ook even druk. Wat de stands betreft, daaraan doen de grootste en meest vooraanstaande zakenmenschen mee. De geheele Markt hal is door de stands ingenomen en dat er animo voor deze beurs is, moge o.a. blijken uit het feit, dat een wereld firma vergeefs getracht heeft eenige standhouders uit te koopen. De directie van het buffet garandeert nette bedie ning en goede consumptie tegen billijk tarief. Behalve een vrijwel doorloopend concert zijn er nog eenige attracties, die duidelijk worden beschreven in de Bcurskrant, welke dezer dagen huis aan huls verspreid wordt. Dat is de krant, waarvan we hebben vermeld, dat ze kans geeft op een prijs. Daartoe heelt men slechts het krantje te be waren en mee te brengen bij het be zoek aan de beurs in de Markthal aan de Breestraat, plaa GEMEENTERAAD vlakkige officieele beschouwwingen. De woordvoerder der S. D. A. P. ging wat dieper op de zaken in. Hij drong aan op sterk maken der finan cien om zoo in de gelegenheid te zijn meer in het belang der gemeente en dat der inwoners te doen. Vervolgens moet spreker opkomen tegen de wijze waarop B. en W. het Groene Kruis hebben behandeld ten aanzien van de aangevraagde subsidieverhooging. De bejegening noemt spreker hoogst gepast. Ir. Verhey (V. B.) spreekt breedvoerig over krotopruiming en woningbouw, waarvan de betreffende posten in de begrooting verscholen liggen op eer wijze, dat B. en W. ze zelf niet kun nen aantoonen. De heer Verhey is ook van meening dat de toekomst niet gebaseerd is op een gezonden finan- iieclen grondslag. itadig (A.R.) houdt een lang durig betoog, waarin hij in het bij zonder critiek oefent op het algemeen finantieel beleid van het college. Er is de grootste voorzichtigheid betracht maar toch zijn er nog wel eenige op merkingen te maken. Spreker kan zich er niet aan onttrekken, dat in het alge meen finantieel beleid een zekere lucht hartigheid zit. Zoo kan spreker zich niet vereenigen met de wijze, waarop B. en W. omspringen met het befaamde fonds voor speciale doeleinden. Uit dit fonds mag volgens spreker niet voor het eerste het beste geput, doch hij ziet dit als een reserve om even- tueele schokken op te vangen, die de 'emeente in komende jaren kan krijgen. )och niet is het gewenscht dit fonds iu maar te gaan Jgebruiken voor een nieuwe zweminrichting. De heer Hofkamp en de heer van Galen Last achten een Zweminrichting niet urgent; wel tunnel-aanleg tusschen stad en Soesterkwartier. De heer Spiekerman (R.K.) gaf als zijn meening Ic kennen, dat hij de be grooting niet af vond. Hij memoreert in dit verband de Ka.nperbinnenpoort, verbouwing van het stadhuis enz. Ten aanzien van het algemeen beheer merkt spreker op, dat ten stadhuize velerlei werkzaamheden worden verricht door hoofdambtenaren, die evenzeer door klerken gedaan kunnen worden. Ver laging der schoolgelden als is voor gesteld, had zijn sympathie, voortgaan die richting is zijn wensch. Dr van Nieuwenhuyzen is van oor deel dat een nieuwe zweminrichting heel mooi en ook zeer belangrijk is, doch de huidige financieele toestand der gemeente laat dit niet toe. Ook komt spreker op tegen de voorgestelde uitbreiding bij de politie. De heer Hehenkamp komt op tegen het systeem dat aan de gasfabriek wordt toegepast betreffende den verkoop van gastoestellen, geysers, enz, Dat er een toonkamer is, kan spreker billijken, doch de verkoop door de gemeente en dan nog wel een verkoop op afbe taling moet verdwijnen. Wethouder Thien geeft hierna n antwoord op de opmer kingen van de sprekers en merkt daarbij op, dat een gemeenlebegrooting nim mer een gemeente-rekening kan zijn. Betreffende de verbetering van den overgang bij den Soesterweg, deelt spreker mede dat ook hiervoor de financiën een zeer belangrijke rol spelen. Tegen de aanmerkingen van eenige raadsleden inzake het weigeren van nieuwe- of verhooging van reeds be staande subsidies, voert spreker aan, dat iedere subsidie-aanvrage nauw keurig overwogen wordt. Likwidatie van het huizenbezit der vereeniging Frisia zal ongeveer 2 ton kosten. De afwikkeling door het Ge meente-bestuur voorgesteld beoogt schulddelging en behoud van bezit. Nieuwe belastingvorderingen zullen worden ontworpen. Wethouder Vels-Heijn (Bedrijven) ijdt daarbij breedvoerig uit over de winsten der bedrijven, speciaal wat betreft de gasfabriek. De verkoop op Langaitrait 49-81 Tslafoon 190 Mooie keuze, Effen en Fantasie WOLSOORTEN voor Dames, Hceren en Kinderkleeding De gemeenteraad wijdde als vanouds afbetaling is een zeer moeilijke kwestie, uitgebreide algcmeene beschouwingen aan de gemeenlebegrooting, met gevolg dat de eigenlijke behandeling vrij vlug verliep. De heer Boas gaf eenige opper- Wcthouder Ruitenberg deelt mede dat B. en W. ook over een overdekte zweminrichting hebben gedacht, doch Bij Gevatte Koude Influenza, Griep en ^3 H Pi' m Koorts. Rheumatiek w«„0^chermd le9,„vMh.fg" dat een dergelijke inrichting te veel finantieele zorg zal vragen. B. en W. zullen echter deze zaak nogmaals grondig onderzoeken. Betreffende het schilderwerk op Frisia deelt spreker mede. dat ingevolge de groote aanvrage de woningen meerdere malen geheel geschilderd zijn. De kwestie van tunnel of viaduct heeft nog steeds de volle aandacht van B. en W., evenals de zwaaihaven in de Eem. Hierna volgden de replieken, waarbij de meeste der genoemde kwesties nogmaals werden aangesneden. Ver schillende raadsleden zetten in lang durige bctoogen hunne meeningen nogmaals uiteen, doch tot nir zichtspunten kwam het niet. Na langdurige discussies die weinig zaaks leverden, werden de bedrijfsbe- grootingen behandeld en goedgekeurd. Bij het gasbedrijf werd medegedeeld hoe lange onderhandelingen met de Patroons-vereeniging tot nu toe nog geen resultaat hadden inzake de ver koop van toestellen op de toonkamer der gasfabriek. Indertijd had de Wet houder onderhandeld met een comité, waarbij de heer Brom, een zeer be- nadigd en verstandig man, en toen leek er hoop op uitkomst. Maar het leide niet tot een vergelijk. De Wet houder zette uiteen dat de fabrieks- afzet nauw verband houdt met goede toestellen. Een voorstel van den heer Spieker- mann om aan de gemeente geen uit- keering te doen van een bedrag ad f55000 uit de aanwezige fondsen der Gasfabriek werd verworpen. Voortgaande met de behandeling werd door den Raad afgewezen de aanschaffing van een politie-motor- rijwiel, doch toegestaan de gevraagde uitbreiding van personeel. In den loop der verdere behandeling werd nog door den Raad besloten tot Verlaging huur watermeters. Verhooging toelage commandant brandweer. Vaststelling afschrijvings-percentages gasfabriek. Machtiging opnemen kasgeld. Herziening der schoolgeldverord. Restitutie aan Vreemdelingenverkeer an kosten aanbouw Verkeershuis. Verhooging van subsidie voor behan deling heil-gymnastiek schooljeugd. Extra bijdrage ad f 1700 voor herstel sportpark Birkhoven. Verhooging jaarwedde directeur iging- en ontsmettingsdienst. Subsidie voor de speeltuinvereeni- ging Soesterkwartier. Subsidie voor Leeszaal-filiaal Soesterkwartier. onderwijs werd toegezegd maat regelen te [treffen tegen overbevolkte klassen. Ook zal reorganisatie van het openbaar U.L.O.-onderwijs worden overwogen, waarbij aan stichting een speciale meisjesschool wordt ge dacht. Overigens hadden nagenoeg geen wijzigingen plaats in de aangeboden begrooling, welke ten slotte met alge eene stemmen werd goedgekeurd. De stichting van een Zweminrichting zal worden in studie genomen door eene commissie, bestaande uit de leden Ir. Verheij, Rekké, Noordman, v. Galen Last en mr. Stadig. Tot commissarissen van denAmjrsf. Autobusdienst werden benoemd de heeren v. Lonkhuysen, Huslage, Steen aart, Korthals Altes en Beenhakker. De heer G. te Leuken en mevr. Ir Schut werden benoemd tot leden der commissie van toezicht op het Middel baar Onderwijs. Gunstig werd beschikt op de aan vrage om leermiddelen voor de Christ. U.L.O.-school en banken voor de R. K. Meisjesschool Muurhuizen. De wijziging der salarisschaal voor gemeente-werklieden en ambtenaren werd aanvaard. Aangedrongen werd op het plaatsen van een podium in de Markthal. Crediet is verleend voor het aanleg gen van wegen van de Anna Paulowna- laan naar de Oranjelaan. Ondcrhandsche verhuring aan A. v. Noordenburg van een perceel weiland, gelegen aan de Eem in de Birkt, werd goedgekeurd. Ten slotte werden nog de volgende terreinen verkocht Bouw- en weiland aan den Hciligen- bergerweg onder Leusden, ter grootte van pl.m. 88.05 A voor f4900 aan P. D, Hofland. Bouwte~:eln aan de De Witlaan ter grootte van pl.m. 806 Ma. voor f5300 aan H. Hertzlnger en K. Schimmel. Bouwterrein aan de Koninginnelaan hoek De Witlaan ter grootte van pl.m. 1090 M'. voor f9030 aan J. Peper. Fabrieksterrein aan de Groninger straat en Nijverheidstraat A f6.25 per meter tot een bedrag van ongeveer f 24000 aan den heer J. Bunnik. VAN NIEUWKERK's nieuwe meubel fabriek en meubelmagazijnen werden dezer dagen geopend tegelijk met de herdenking van het 23-jarig bestaan der firma. Onder architectuur van de heeren Kroes en Zoon verrees aan de Korte Beekstraat waar vroeger de onoogelijke opslagplaatsen van de firma Wolter en Dros zich bevonden, een in moderne architectuur uitgevoerd pand waarin de ondernemende firmant zijn zaken keurig heeft gevestigd en waar voor uitbreiding is gezorgd. J. H. RONHAAR, leeraar aan de Amersfoortsche Handelsscholen, is be vorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift„Woman in primitive motherright societies" NIEUWE STICHTING. - Alhier is een aanvang gemaakt met den bouw van het gesticht voor Ned. Herv. zenuw en geesteszieken aan het oude Zeister Spoor. Men hoopt tegen het voorjaar van 1930 hiermede gereed te zijn; doch in 1930 zullen reeds patiënten kunnen worden opgenomen. Uit den Omtrek Bunschoten Tot gemeente-secretaris is benoemd de heer R. Wagtcr, thans ambtenaar ter secretarie. Merkwaardig is, dat door de vis- schers in het naburige Bunschoten de laatste weken zooveel bot gevangen wordt. Het is buitengewoon. In den herfst begint de botvangst altijd te ver minderen. En nu wordt er zooveel ge vangen als er ooit in den besten tijd boven water gehaald zijn. Vangsten van 1000 tot 1200 pond zijn geen zeld zaamheid. Toen personeel van de la. Dekkers een auto uit een sloot werkte, viel de stelling op de arbeiders. Eén werd aan hoofd en gelaat gewond, een ander bezeerde den hals. Leusden De Gemeenteraad kwam Woensdag morgen te half 10 bijeen. Na opening las de Secretaris de notulen voor welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Voor kennisgeving werd aangenomen procesverbaal kasopname op 16 Oct. Het kohier hondenbelasting werd vast gesteld op een bedrag van f406.— De salarisregeling ambtenaar ter Secre tarie werd vastgesteld op f1200 tot f 1800. ingaande I Jan. a.s. met een jaarlijksche verhooging van f 100. De cnsioengrondslag werd bepaald op 1500. De wegwerker zag zijn salaris verhoogd met f 1 per week 't bedraagt thans f 18. De pensioengrondslag werd vastgesteld op f 936. De raad weigerde een toelage aan de brandmeester, en gaf een extra vergoeding van f 10 aan brandmeester en onder-brandmeester boven het gewone loon bij uitbreken van brand. Op een adres van bewoners van de Schuttershoeflaan om verlichting werd goedgunstig beschikt. Aangebracht zullen worden 3 lampen in de laan en 3 lampen van de Hertekop naar de laan. De kosten zijn geraamd op pl.m. f300. Aan het Comité ter bestrijding vervuiling Luntersche Beek werd een subsidie verleend groot f500. Aange nomen werd het voorstel van B. en W. om 30 M'. sintels beschikbaar te stellen voor het rijwielpad Moorster- weg. Beschikbaar werd gesteld een bedrag van f8000 voor aanbouw en meubileering van één lokaal aan de O. L. School Leusbrock. Aan de R. K. Jongenschool werd een bedrag van f 125 toegezegd voor aanschaffing van gordijnen en stoelen en aan de R. K. Meisjesschool Hamersveld een bedrag van f400 voor aanschaffing hulp- en leermiddelen in verband met het 7e leerjaar. De Gemeenlebegrooting 1930 werd vastgesteld voor een bedrag aan In komsten en Uitgaven van f57.718.925 post onvoorzien groot f 2048.48. Stoutenlburg Woensdagmiddag te half 3 kwam de raad bijeen. De notulen werden goedgekeurd. Voor kennisgeving werd aangenomen proces verbaal kasopname op 16 October. De salarisregeling ambtenaar ter secretarie werd per 1 Jan. 1930 vastgesteld op een bedrag van f400 tot f600, met 4 eenjaarlijk- sche verhoogingen van f50. De pensioengrondslag werd bepaald Jtiuve i'S schrtale fluid, 1 en springende lippen Krommestraat 12 Electrischè Bakkerij Amersf. Janhagel (fijn gekruid) 20 cent per ons Schuimpjes Choeoladebatons 25 cent per ons Sprits en Zandkoekjes 14 cent per ons op f 550. De heer v. Burgsteden stemde tegen deze voorstellen. Een kasgeldleening werd aangegaan met de Coöp. Boerenleenbank en Han- delsvereen. Achterveld groot f 10.000, voor voorloopige uitgaven uitbreiding R. K. School te Achterveld. De waarborgsom gestort door het R. K. Schoolbestuur Achterveld groot f2224.20 werd belegd bij de N. V. Bank van Nederl. Gemeenten te 's Hage. Het kohier hondenbelasting werd vast gesteld op een bedrag van f 123. De gemeente-begrooting 1930 werd vastgesteld op een bedrag aan inkom sten en uitgaven van f20.335.68 met een post onvoorzien van f 1806.01 Ingezonden. (Bulten verantwoordelpheld der Redactie). VIER1NO ALLERHEILIGEN. Zeer geachte Redactie. In verband met hetgeen een .onge organiseerde Winkelbediende" in uw blad van 29 dezer schrijft, wenschen wij hierop even van antwoord te dienen, bij voorbaat vriendelijk dank. We zijn het volmaakt eens met in zender, dat de consequentie in deze zaak verre te zoeken, hierover is meer gepraat dan wel vermoed wordt, ook door patroons werd afkeuring uitge sproken en wij betwijfelen of het ver zoek van de R. K. Middenstands Ver eeniging is geschied met toestemming van al haar leden. Indien het verzoek inderdaad van deze Ver. is uitgegaan, dan betreuren wij het, dat niet eerst overleg is gepleegd met de medebe langhebbenden, in dit geval de orga nisatie van winkelbedienden. Waar juist in den tegenwoordigen tijd en terecht, door ae Kerkelijke Overheid middelen beraamd worden de gevaren van het materialisme tegen te gaan (het verplicht vieren van bijzondere feestdagen is volgens ons ookzoo'n middel) klinkt het wel vreemd dat juist thans, nu het niet zoo ge makkelijk is om de zaken te sluiten en er dus een offer moet gebracht worden of moeite gedaan ter veran dering, men maar al te spoedig gehoor geeft aan een dergelijk verzoek van een R. K. Vereeniging. Inzender heeft gelijk als hij spreekt van een wijken van den Zondag voor een marktdag. O.i. ware het meer katholiek geweest van de Middenst. Ver. indien zij getracht had den markt dag verzet te krijgen zooals ook op den Goeden Vrijdag geschiedt, dus op een niet-roomschen Zondag. Het voor beeld van de Israëlieten die niet op Sabbath werken en hun winkels zonder meer sluiten dwingt meer eerbied af, dan het opzij zetten van een principe zooals dat nu gebeurt. Wat het werken van onze afdeeling in dezen betreftniettegenstaande het verlof ons bekend was, hebben wij de brieven aan de patroons toch door gezonden, erop vertrouwend en er rekening mede houdend, dat er nog wel goedwillende winkeliers zijn (zelfs niet-roomschen) die ons verzoek bil lijken, al kunnen zij dan misschien niet sluiten, omdat hun collega's het niet doen. Bovendien jp de markt hier om l uur lang afgeloopen, zoodat er van den Zondag nog een goed stuk overblijft Het moest ons wel van het hart, dat juist „ongeorganiseerde" lieden zoo slecht op de hoogte zijn van het spreek woord van de beste stuurlui. Zij zouden beter hun roomsche plicht vervullen indien ze tot onze rijen toetreden, ook volgens het verlangen van onze Kerkel. Overheid en niet de handelwijze van hun „werkende" collega's hecritiseer- den. in onzen tijd past het woord .ongeorganiseerd" niet meer in het woordenboek, ook niet in het Roomsche, daarvoor komt in de plaats „klap- perij." iendracht maakt macht, profiteert niet van de voordeelen, behaald door de organisaties, zonder dat ge er een hand voor uitgestoken hebt om uwe medewerking te toonen. Schaart U aanéén, dan wordt er rekening met U gehouden en met uwe organisaties. Inzender zouden wij willen advi- seeren zich aan ons bestuur aan te geven, omdat deze zaak beter mon deling kan worden toegelicht. Wellicht helpt hij dan mede om te trachten dat het thans gebeurde zich hier of elders herhale. Het Bestuur van de afd. Amersfoort v. d. R. K. Bond v. H. K. en Winkelbedienden. Kerknieuws AARTSBISDOM UTRECHT. Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Zwolle (H. Michael) den weleerw. heer J. F H. Eshuis en tot pastoor te Maria- parochie bij Almelo den weleerw. heer G. C. Oostveen. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock Langegracht no. 37. ZONDAG Collecte armen. H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half-11 uur Hoogmis. 3 uur vespers. Half 4 verg. Burgerjongelingen ver eeniging, tweede afd. 6 uur Lof met predicatie. 7 uur patronaat le afd. N.B. Zondag 3 en Zondag 10 Nov. na de Hoogmis tot 1 uur jelegenheid om plaatsengeld te letalen, over het tweede halfjaar, in het Patronaat. MAANDAG 10 uur H. Mis in de kapel op het kerkhof. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 8 uur Congregatie v. d. H. Familie. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half-11 Hoogmis. 6 uur Lof met conferentie ZATERDAG 7 uur Lof. half-4 tot half-10 gelegenheid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur Lof. Biechthooren van 5 8 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Patronaat afd. A. 7 uur Broederschapslof ter eere van O. L. Vr. van Altijddurenden Bijstand met conferentie. Na 't Lof patronaat afd B. Na het Lof ook vergadering der zelatricen. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 2 uur Catech. 3 uur Lof met Rozenh. Na het lof afdragen en innen van de offertjes van de Voorpl. des Geloofs en der Kinsheid. Vergadering v. h. Kruis verbond. MAANDAG. le H. Mis op Leo's Oord. 8'/« 2e H. Mis. 9 en 12 uur Catech. op de scholen. DINSDAG 7le H. Mis. 8'/4 2e H. Mis. WOENSDAG Tl, Ie H. Mis. 8'U uur 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DONDERDAG Tl, le H. Mis. 8'U 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG Tl, le H. Mis. 81/, 2e H. Mis. 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG Tl, le H. Mis. 8'U 2e H. Mis. ur Lof met Rozenh. i uur Biechthooren. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkineijer. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG Tl, H. Mis. mr Hoogmis, tr Lof.

De Eembode | 1929 | | pagina 2