Vroom&Dreesmann Vroom Dreesmann Langestraat Amersfoort N.V. Middenstands=Bank H. ELZENAAR Steeds de grootste sorteer ing VULPENHOUDERS Kantoorboekhandel Bel dan op No. 42 Doos doodt het haar Langestraat Tel. 158 Amersfoort Tochtdekens prima kwaliteit In diverse kleuren 100 X 150 1.10 120 X 180 1.60 120 X 200 1.80 Modernctochtdekens.zcer mooie ruiten double face 100X150 2.75 2.40 Oummi luchtband per et 0.12'/» Vilt per stukje van 6 Meter 0.49. 0.29 Schapen tochtvacht '6 cM. breed per el 1.95 Ocruite plaids, reclameprijs 4.20 Extra rware kwaliteit 7.90 5.25 e collectie VOETZAKKEN Wij hebben voorradig mooie, geheel vodzakken. Vodzak, gevoerd met prima schapenvacht 11.75 8.25 6.25 Zeer grootc voetzak, pracht akvacht i 1950 diverse kleuren 8.75. 7.90 5.90 Waterstoof, pilma koper niet moquette bovendek 4.90 Waterstoof m. houten bekleedsel 8.10 7,00 Molton Dekens, onze bekende kwaliteiten 0.65 0.95 1.20 Groote maten 1.40 1.95 2.25 diverse kleuren, voordeelig 10.25 Extra groote kamervachten, zeer mooie tinten 16.50 14.50 Vernikkelde bedkruiken 1.500.69 Vernikkelde Bdbc-kruiken 1.50 0.59 WittcSchapcnvachten, zeer mooi 7.90 6.25 Extra gr. maat 12.50 10.00 8.90 Ocblocmdc molton Dekens in zeer mooie kleuren 3.75 Molton Dekens met lila en rose randen, zeer fijne kwal. molton Prima Leidsche fant. Deken; diverse kleuren, reel, prijs 10.90 Extra grootc maat 12.50 Onze warme Witte Wollen De kens. met roode strcepen 6.75 5.90 4.60 Zware Wollen gestreepte De kens, grootc maat 11.50 10.50 Moderne Leidsche Wollen De- 150X200 160X210 170X225 Gestikte Dekens, kwaliteit,' groote i m. witte wolvulling, effen satinet 15.50 PROFITEERT VAN DEZE EXTRA LAGE PRIJZEN I voor Amersfoort en Omstreken AMERSFOORT Lange Gracht no. 4 - Telefoon no 304 Deskundige voorlichting bjj den aan- en verkoop van Effecten Verhuring van Lips safe-loketten Verzilveren van coupons Handelscredieten lncasseeringen Spaar-deposito's rente 4 pet. Kantoorbookhandei Kanoormsubelen Schrijfmachines Langestrsat 84 Telef. 528 Speciaal adres voor Uw Kantoor- School-, Schrijf- en Teekenbenoo- digdheden. - Advertentie-Bureau BERICHTEN DIT AMERSFOORT „AMICITIA" Het is ons, en velen met ons, niel duidelijk wal het bestuur van Amicitia wii met het organiseeren van looneel- voorstellingen. Hebben we het werk van genoemd bestuur te beschouwen als een pogen, bedoelend goede kunst te presenteeren, dan mag hier nu wel worden gecon stateerd. dat dit pogen bij de laatste vertooning ernstig heeft gefaald. Het feit dal mogelijk werd gemaakt hier een voorslelling te geven van een tooneelwerk, hetwelk ook na de verandering van naam een anti-christe lijke tendenz behield en ook, blijkens publicaties van den schrijver-zelf zeil móest behouden, heeft in breede kringen verontwaardiging gewekt. fin men vraagt zich af hoe de be trokken heeren die loch stuk voor stuk graag aanspraak willen inaken op den naatn van beschaafd mensch, zich heb ben kunnen laten vinden voor liet toe laten van zulk misselijk spel. Moesten de meest elementaire fat- soens-begrippen hen toch niel reeds hebben weerhouden hun inrichting dis ponibel te stellen voor het opvoeren vai: een dergelijk stuk, hetwelk met kunst niets te maken heeft, en welks inhoud kwetsend is voor het godsdienstig gevoel van duizenden hunner mede burgers? wij erkennen gaarne de waarde van goede tooneelspelkunst voor de volks opvoeding en steeds zulten we ons verheugen wanneer goede stukken worden vertoond, maar „Amicitia" be spare ons hetgeen nu werd gegeven. De heeren hebben overtuigend be wezen daf zij niet voor hun taak be rekend zijn en, het oordeel des onder- scheids missend, op sensatie belust, de deur hebben opengezet voor grove profanatie van hetgeen ieder Christcn- mensch als heilig hooghoudt. Men kan zich, zooals hel in der gelijke gevallen meestal heef, op een breed standpunt plaatsen, maar hier was de bedoeling van het oeuvre evident ontoelaatbaar. Ook de besprekingen aan deze mis selijke vertooning in enkele couranten „gewijd", maken het duidelijk dat de looneel-critiek hier nog in de windselen ligt en dat men angstvol vermijdt stel ling te nemen tegen iels wal in-slecht en verkeerd is. Het spel was zus en het spel was zoo. maar een royale en vierkante afwijzing van dit looneel-prul om de tendenz bleef achterwege. Het Gods-idee mocht worden be smeurd en aangetast; nu jamaar Willem v. d. Veer was toch maar een kranig acteur! I We achten dit alles een misselijk teeken. Mogen alle weidenkenden, daartoe in staat en geroepen, hun invloed aan wenden dat het hier gesignaleerde, betreurenswaardige feit zich niel her- hale. 12e INSTRUMENTAAL EN VOCAAL CONCERT. Zondag 24 November en Woensdag 27 Nov. 's avonds 8 uur zal in de groote zaal van St. Aechten wederom een instrumentaal Concert gegeven worden, opgeluisterd door meerstemmigen jongenszang. Het doel dezer jaarlijksche concerten is, te laten zien wat er op de patronaten aan de muzikale vorming der jongeren gedaan wordt, terwijl de baten ten goede komen aan het interparochiëele Sl. Pancralius-Patronaat. Gezien dit prach tige doel, zal ook dit 12e concert wet slagen. De prijs voor den Zondagavond is gesteld op 50 cent, voor den Woens dagavond op f I.— terwijl programma hoekjes gekocht en plaatsen besproken kunnen worden op Zondag- en Woens dagmiddag tusschen 12 en 1 uur in de vergaderzaal van het gebouw St. Aechten. GEMEENTERAAD. Een openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort zal worden gehouden op Dinsdag 26 November, om zeven uur. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel om aan ds. Tj. Kielstra met ingang van 1 September 1930 eervol ontslag te verleenen als leeraar in de Hebrceuwsche taal aan het Gymnasium. Rioleering en verharding van hel verlengde der Zonnebloemstraat. Overdracht in eigendom, onderhoud cn beheer van diverse werken langs de Eem aan de provii PLUIMVEETENTOONSTELLING. De Markthal blijkt een ware weldaad voor Amersfoort 1e zijn. Vrijdag mor gen ong. 9 uur is de Pluimveetentoon stelling, uitgaande van de A.K.V., in samenwerking met de plaatselijke post- duivenvereen., door den voorzitter der Tentoonstellings-commissie, den Heer W. v. d. Linden, geopend. Deze expositie was werkelijk eenig, ruim 700 inzendingen stonden ten toon gesteld. Er waren hoenders, konijnen, duiven, marmotten cn siervogels in de meest uiteenloonende soorten, waar onder prachtexemplaren. Na een rondgang vielen de volgende exemplaren op Konijnen; Kooi 247 het zwaarste dier (16'/j pond), verdiende een beker. Verder 249 een Franscbe Hangoor, de mooiste van de groote rassen, de nieuwste rassen Siameesche en Marter Table, resp. 276-277 en 178-230. pracht- dieren in Zilvervossen, Cister en Keur Rex, Brandneuzen, Hollanders, Vlaam- sclie Reuzen en 325 een Black Tan exemplaar met vele onderscheidingen. Hoenders. Hiervan de mooiste no. 60, een Rhode Island-haan, verder 188 een Engelsche Veclltkrlel, 106 een zware Buff Orpington. Al deze dieren zijn winnaars van een of meerdere prijzen. Duiven. De kampioen der Tentoon stelling woont op no. 399, een Holland- sche Kropper. In de onbevlogen klasse kregen als schoonste exemplaren een prijs no. 471 en 513. In de bevlogeg klasse no. 724 en 567. Tal van prij zen zijn beschikbaar gesleid door de leden en de A. K. S. Van de standhouders, die hun stand op keurige wijze hadden verzorgd, viel op „De Angora Hoeve" van Jhr. H. de Ranitz, waar demonstrafie's van wolkammen te zien zijn. Het geheel maakte een prettige in druk. PHYLOTECHNIQUE. Men verzocht ons mede te deelen dat de benoeming van den heer H. L. A. Dullaert tot doctor honoris causa geschiedde door de Université Phylotechnique te Brussel, ELECTRA. Het ligt in het voornemen van de Provinciale Utrechtsche Elec- triciteits-Maatschappij hier ter stede half December in de stedelijke Markt hal een electriciteits-tentoonstelling te houden, waar hel nieuwste op het ge bied der eiectriciteits-toepassing zal worden vertoond, De verlichting van den toren zat tijdens de electriciteits-tentoonstelling worden herhaald. r wuiucil uciiiadiu. namen! 2 ,a° 1 K. MILITAIREN-VEREEN. In hel Overname van strooken grond aan den Arnhemschenweg. Overdracht aan de provincie Utrecht van een strook grond aaiden Hoog- landschen weg onder Hoogland, ter oppervlakte van pl.m. 2839 M*. tegen den prijs van f2122.50. Vergunning aan de Ned. Hcrv. ge meente te Leusden, (of hel aanleggen van een weg naar de begraafplaats te Leusden. Verhuring grond aan de Tulpstraa! aan de commissie van beheer der Ge reformeerde Kerken. Verhuring van hotel Oud-Leusden aan W. Jeths. Verkoop bouwterrein Tollenslaan groot pl.m. 1419 M2. voor f7800 en tuingrond achter dat terrein groot pl. 671 M2. voor f1200 aan P. K. v Eijkelenburg. Verkoop van bouwterrein aan de Heinsiuslaan groot pl.m. 1849 M2. voor f 15.500 aan p. K. van Eykelenburg. Verkoop aan C. Bloemheuvel van bouwterrein aan de Heinsiuslaan groot pl.m. 693 M2. voor f5200. KATHOLIEKE DRANKWEER. - Leden belangstellenden worden herinnerd aan de vergadering van het Kruisver-J bond, welke zal gehouden worden op Woensdag 20 Nov., 's avonds 8 uur, iii hef gebouw St. Aechten. Degene die aan de retraite van Kruis- verbonders, welke gehouden zal worden in het Retraitehuis alhier, wenschen. deel te nemen, worden verzocht zich Dec. op te geven. Plechtig Lof, gecelebreerd door Mgr. Evers, Pastoor Hartman en Aalmoeze nier Brouwer, werden de nieuwe leden der vereen, toegesproken door mgr. Evers, die hen aanspoorde trouw iid te zijn, waarna mgr. hen de mcdailli uitreikte. Hierna kwamen de militairen bijeen in het gebouw der R. K. Militairen- vereeniging. Aanwezig waren Evers, aalmoezenier Brouwer, pastoor Hartman, kap. Bellaard als vertegen woordiger der A.R.K.O. en het bestuur van „St. Martinus". Na een pittige marsch Van het bui tengewoon vaardig en geoutileerd strijkje, heette de majoor-aalmoezenier Brouwer allen, en bijzonder mgr. Evers, hartelijk welkom. De afgeloopen plech tigheid heeft op allen indruk gemaakt. Laat die indruk blijven. Spr. brengt dank aan mgr. Evers, die uit Den Haag speciaal overgekomen is, om de leden de medaille uit te reiken. Ook het tooneelgezelschap Esker en korporaal Burger met zijn strijkje, hartelijk dank. Een korte pauze, gevuld door de aardige jasz-muziek, ging heltooncel- stuk „Baas Jansen in De Brand van Rome" van Joek Vogels vooraf. Het stuk zelf viel erg in de smaak en werd goed gespeeld. Het is een zeer gezellige avond ge weest. De R. K. Werklieden ver. Sl. Jozef houdf eene ledenvergadering op Don derdag 28 Nov. a,s. 'sav. 8 uur in hel bondsgebouw. De Agenda vermeldt Behandeling agenda Centrale Wie meen),dat pepermunt scherp en bitter smaakt heelt nog nooit de origineele KING pepermunt geproefd Langestraat 65 t.o. Krommestraat TELEFOON 326 TELEFOON 326 Hebt U een Taxi af aufo noodig Amersfoort Raadsvergadering en diverse Sectie vergaderingen. HET EINDE. De staking der schil dersgezellen, werkzaam bij den bouw der gemeentewoningen, is opgehev AANBESTEED werd liet aanleggen van wegen rondom de nieuwe Chris telijke school in het Soesterkwartier. Hoogste inschrijver was van Keulen met f28000; laagste C. Blanken met f 19336. AMBACHTSCHOOL. - Tot bestuurs leden der Ambachtsschool zijn her kozen Ds. J. Visser, R. van Dijk, H. Noorman cn F. Wesseling, en gekozen V Veen. Een uitgewerkt plan van uitbreiding der Ambachtsschool is aan de Regee ring voorgelegd. ANGORA. Op de gehouden pluim- veetenfoonstelling trok zeer de aan dacht de inzending van „De Angora Hoeve" de Nederl. Angorawol-spin- nerij cn Konijnenfokkerij uit Soest. Een zestal wille konijnen met lang v"- dat gebruikt kan worden als werden door een dame op vriendelijke wijze met een borstel be werkt, waardoor de loskomende haren ter beschikking komen van de eige naar, die zc op de spinnerij verwerkt tot wol, geschikt voor 't vervaardigen van alle artikelen, die ook van schapen wol worden gemaakt. Hoewel de Angora-Konijnen al van ouds bekend zijn, is de speciale fokkerij voor industrie-doeleinden toch meer van jongen datum. Of deze fokkerij een „blijveitje" zal zijn, moet worden af gewacht. Hel slaat er ongeveer mee als met de „zilvervossenleelt" Intusschen had de inzending van „De Angora Hoeve" veel bekijks; vooral de „afkammerij" MUZIEKVER. WILSKRACHT. Zondag was er een gaslvoorstelling van „Wils kracht" in het gebouw St. Jozef. Om opende voorzitter v. d. Linden n krachtige aansporing om lid te worden. Dc avond mag in elk op zicht geslaagd heelen. Niet alleen dat de winnaars van Hoorn hun succes nummers ten gehoore brachten, na het concert voerde het tooneelgezelschap „Ons Genoegen" nog eenige humo ristische stukjes op, die zeer in den smaak vielen. MAGDA. In dc patronaatszaal aan de P. Borstraat had Zondagavond de op voering van het drama „Magda" plaats, een stuk, spelend ten tijde der Kruis tochten. De zaal was goed bezet. Van de spelers munlte uit Margaretha, ook de andere spelers waren rolvast en zouden, als ze een weinig losser speel den, zelfs goed genoemd kunnen worden. JACHTRIT. De jachtvereeniging houdt Woensdag 27 November a s. een slip- jacht in de omgeving. De meet is be paald op 2 uur nabij Vinkenhoef te Hoevelaken. ST. NICOLAAS. Vanaf Vrijdag tot en met 6 Dec. hebben de winkels later sluitingstijd d w.z. sluiting om half tien. J. M. Veenendaal vrijspraak. Te Renswoude in herberg te laat bezoekers hebbenJ. h. aldaar vrij spraak. Te Renswoude te laat als bezoeker in herberg vertoeven j. M. Veenendaal, J. C. v. h. Veenendeel, T. S. Ede, allen vrijspraak. DronkenschapJ. V. Soesterberg f25 of 10 d.; h. Z. Groningen id.; E. M. Baarn id.; h. W.Q.Amersfoort f 15 of 10 d.; J. W. V. id; dezelfde id.; A. W. Barneveld f 10 of 5 d.; A. M. den Dolder id. Kieswet: C. R. Soest, J. v. N.Zeist en de volgende- te Baarnjhr. A. S., jhr. mr. C. A. E„ J. E. de N„ O. J. v. d. I'., E. C. D. allen f 1 of 1 4- Wielrijden zonder lichtJ. D. W. Amersfoort f5 of 2 d.C. v. B. Nijkerk id. Wielrijden zonder reflectorJ. deG. Amersfoort f2 of 1 d A. W. Soest f2 of 1 d.; C. v. G. id.; R. W. O. id. Wielrijden links van den weg: A. v. V. Leusden vrijspraak; G. P. Amers foort 3 of 2 cl. Wielrijdend zich vasthouden aan voertuig: Mr. H. Baarn f5 of 2 d. Met voertuig rijden zonder licht: G. P. Amersfoort f3 of 2 d. Autorijden zonder lichtF. h. v. h. Amersfoort f5 of 2 d. Autorijden zonder nummerbewijs C. v. B. Soest f5 of 2 d. VOETBAL. Een trieste wedstrijd even triest weer. De gasten geven den aanvang af blijken van goede training, doch Limvio is er geheel uit. Van beide zijden is echter zeer weinig gepresteerd. Door een strafschop kon Limvio de eer redden. De Meer heeft twee goals te danken aan een Limv speler, die zoo welwillend was in eigen doel te schoppen. De stand was bij rust 0—2. Na rust kwam de Meer; beier opzetten en wisten de Amster dammers 4 doelpunten te maken. Deze wedstrijd mag wel de slechtste van het seizoen genoemd worden. Einde kwam met stand 1—6. GEWOND. Naar F et ziekenhuis is man vervoerd, die verdacht werd inbraak in het naburige.dorpjc Wou denberg en daar, toen hij vluchtte, door een gemeente-veldwachter werd igeschoten. Men vreest vo leven. TOONEEL. Zondagavond j. in het Patronaatsgebouw ep den Berg door de Tooneclvereeniging „Vondel een uitvoering gegeven. Opgevoerd werd „De Gesmolten Veldwachter" een blijspel in drie be drijven. De spelenden mochten zich ver heugen in het feit, dat de zaal geheel met toeschouwers was gevuld. De jongelui deden hun best, om de rollen zoo goed mogelijk te spelen, en het sluk in zijn geheel kwam aardig tot zijn recht, terwijl ook aan de mcubi- leering van het tooneel veel zorg was besteed. Hel was dan ook voor de vele aan wezigen een vroolljken avond en te vreden en voldaan over hetgeen de Tooneclvereeniging „Vondel" had ge boden, keerden allen na afloop huis- A.s. Zondag zal een tweede opvoering plaats hebben, en het kan niet anders, of ook alsdan zullen zich velen naar hei Patronaatsgebouw op den berg begeven, om niet alleen fe genieten van een aardig tooneelspel, doch ook om blijk te geven van hun belangstelling in cn waardeering van hel jeugdwerk in de Parochie van St. Ansfridus. AANBESTEDING GENIE. - Eenjarig onderhoud militaire gebouwen en wer ken te Amersfoort. Zeven inschrijvers, laagste Aannemcisbedrijf v. Hoogevesi i Amersfoort 32425. Idem Soesterberg en legerplaats bij Zeist zes inschrijvers, laagste Mulder's Handels Mij. Soester-1 berg 125600. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Een anders veiligheid bedreigen in slaat van dronkenschapj. L., Ede, vrijspraak. Te Renswoude op last van Mare chaussee de herberg niet verlaten NGESTHVH i4.nuuj.mii-iif t Kerknieuws aaktsbisdom utrecht. Naar wij vernemen is door het metropolitan kapittel van het Aarts bisdom Utrecht .hedenmorgen leUlrecht bijeen, gekozen als vicaris capilularis van hel Aartsbisdom den Hoogeerw. deken J. Jansen. Uit den Omtrek Leusden Op den openbaren weg alhier is gevonden een belastingmerk 1929, in lichtingen gemeentehuis Lensden. Burgerlijke Stand. Geboren Dirkje, d. v. W. de Greef en M. Wanner Reijer, z. v. W. üijsberlse en J. van den Bunt. Ge trouwd I. M. Herder en M. M. Stalen hoef. Stoutcnburg Burgerlijke Stand. OverledenBarta Voskuilen, 66 jr., ongehuwd. Hoogland Sr. MARIE GEORGINE. Welke Hooglander kent Zuster Geor- gine niel? Zij is een Eerw. Zuster van hel H. Gezelschap j. M. J., Moeder huis Mariënburg Den Bosch. Sinds 40 jaren bewoont zij echter het geslicht Leo's oord te Hoogland. A.s. Zaterdag 23 November herdenkt zij den dag, dat zij voor 40 jaren ge plaatst werd aan het hoofd der Katho lieke meisjesschool Ie Hoogland aan den Lnngcnoord. Zondag 24 Nov. zal het door de parochianen van St. Mar tinus feestelijk worden gevierd. En met recht. Wat hebben de vrouwen en meisjes van Hoogland veej Ie danken aan Zuster Georginc. Veertig jaren heeft ze daar met de grootste toewijding en opgewektheid en met veel succes gewerki voor de opvoeding van de vrouwefijke ieugd. Zij trok de jeugd door hare liefde cn toegenegenheid Zij strooide de zaden van Godsvrucht cn deugd in die jonge harten en bleef voor de ouderan de raadgeefster, de vriendin, de geestelijke moeder. Geen wonder, dat zij door de Hooglanders wordt geacht, geëerd cn bemind. Meer dan 40 jaren bestaat het geslicht Leo's oord veel Eerw. Oversten en Zusters hebben daar in die jaren gewerkt voor de verpleging van ouden van dagen cn voor de opvoeding der jeugd: Zuster Georgina is niet lang na de oprichting daar gekomen als Hoofd der school, cn HEerw. werkt er nog en nog met hetzelfde vuur, dezelfde op gewektheid, dezelfde liefde. Moge O. L. Heer HEerw. de krach ten geven, om nog te blijven werken voor het heil van de meisjes van Hoogland. De school kan haar niet missen; maar HEerw. kan ook niet buiten de school. Onafscheidelijk zijn die twee aan elkaar verbonden. Veel zal er a.s. Zondag door de Hooglanders voor

De Eembode | 1929 | | pagina 2