t het invallen van de winterkoude. De kosten, verbonden aan de her stelling van bevroren watermeters, wor den ten laste van den geabonneerde gebracht. In de Kerkstraat werd een mar aangetroffen, die een groote hoofd wonde had, Na het leggen van een noodverband werd het slachtoffer, dat vermoedelijk uitgegleden zal zijn, per ambulance-auto naar het ziekenhuis overgebracht. APOLOOETISCHE CURSUS. - Deze eerste cursusavond werd door den zitter van de K. K. Werkliedenvereen. „St. Jozef" geopend. Spr. deelde mede dat de Prop.club door samenloop van omstandigheden verhinderd was een cursus te organiseeren maar bovenge noemde vereeniging heeft de taak wat betreft dit punt van dezen club over genomen, zoodat er ook nog na Nieuw jaar cursusavonden zullen worden ge organiseerd. WelEerw. Heer Beltman, heette de cursisten een hartelijk welkom. Spr. zal geen bepaald onderwerp dit jaar behandelen. Losse onderwerpen zullen besproken worden. De vragen, behandeld in het weten schappelijk tijdschrift „Het Schild" werden door Eerw, Spr, daarna uit voerig uiteengezet. Behandeld werd: liet beperken van vragen aan God lot het mogelijke in verband met de wonderen van Lourdes. De ongeloovigen trachten de wonderen van Christus op één lijn te zetten met de genezingen van het hypnothisme. Dit werd in duidelijke trekken tegen gesproken. Ook de verrijzenis van Christus, welke door vele ongeloovigen wordt ontkend, werd besproken. Waar om nu geen bepaald soort wonderen gebeurd, praat nog niet goed het om verwerpen van het bewijs der won deren. Vervolgens werd behandeld de mee ning over het verschrikkelijke van de geringste pijn in het vagevuur in ver houdingmet het grootste lijden op de wereld. Gevraagd werd naar het verschil tusschen ketters en scheurmakers. Op duidelijke wijze toonde Spreker dit verschil aan. De laatste behandelde vragen gingen over het geloofsartikel van de Hemel vaart van Maria en over het overlijden en verrijzenis van de Hemelsche Ko ningin. Hierna werd gelegenheid gegeven tot stellen van vragen, waarvan door eenige toehoorders werd gebruik ge maakt. De 2e voorzitter deelde nog mede dat a.s. Maandagavond de cursus zal vervolgd worden. Mochten er personen zijn, die vragen wenschten te laten beantwoorden, dan werden deze ver zocht, die vragen vóór Zaterdagavond te bezorgen aan de pastorie J~ Langegracht. ST. NICOLAAS arriveerde Zaterdag middag per boot aan den Grooten Koppel, waar duizenden zijn komst verbeidden, Begroet door luide fan fares en blij gejuich van groot en klein, maakte St. Nicolaas gebruik van de hem door de firma Ramselaar beschik baar gestelde equipage en werd om stuwd door een groote menschenmassa naar het magazijn van genoemde firma geleid waar hij van nu af zitting houdt, ROOMSCHE GARDE. Ledenvergade ring op Vrijdag 29 Nov. 's avonds 8 uur in de R. K. Werkliedenvereen. AgendaOpening. Notulen. Installatie. Uitreiking Kalenders. Mededeelingen, Rondvraag, sluiting. Uit den Omtrek Hoogland (Ingezonden) Zaterdag j.l. was het 40 jaar ge leden dat de Eerw. Zuster Georgine hoofd der meisjesschool was. Deze gebeurtenis heeft het school bestuur niet ongemerkt laten voorbij gaan, want Zondag j.l. werd de plech tige Hoogmis door den Zeereerw. Heer W. de Jong, pastoor met assis tentie van de Weleerw. Hassing, kapl, en Pater Pozzi opgedragen voor de Jubilaresse. De Zeereerw. Heer De Joi.g wees in de feestpredikatie op het groote werk, dat liefde en vol harding voor de parochie had gedaan, bedankte haar daarvoor namens al de parochianen en gaf haar de ver zekering, dat God haar daarvoor rijke lijk zal beloonen. Na afloop der H. Diensten werd er in de schoollokalen die voor deze gelegenheid smaakvol versierd waren, een zeer drukke receptie gehouden I De heer W. Gudde opende deze feestelijke bijeenkomst met een kort woord, waarna het R. K. Zangkoor de Jong huldigde nogmaals de Jubi laresse en bood haar een prachtig portret van Z. H. Paus Pius XI met diens eigen handteekening aan. Toen spraken de ZeerEerw. Heer B. H. de Groot, bisschoppelijk Inspecteur en de Weledelgestr. Heer L. W. v. Loon rijksinspecteur, die in welgekozen woorden de verdiensten van Zuster Georgine schetsten voor de jeujjd. Het zangkoor zong de „feestcantate", als mede „zij leve lang" De heer Oudde wees daarna in zijn rede op het vele goede, dat de feest vierende Zuster voor de Hooglanders heeft gedaan, bood namens het school bestuur een prachtige schilderij aan en namens de parochianen een piano. Nadat de heeren B. Bremer, oud-hoofd der O.S. school, thans te Amersfoort en P. Smeets, hoofd der R.K. school te Hooglanderveen enkele herinneringen uit de vervlogen jaren hadden aange haald, gaven vele bruidjes zeer aar dige „nummertjes" ten beste. Het was aardig te zien, met hoeveel plezierde kindertjes hun geleerde versjes, voor- drachtjes en gymnastische oefeningen voor „hun" Zuster ten beste gaven. Nadat Pastoor De Jong burgemeester van Tuyll, de leden van den Raad, de heeren Inspecteurs, genoodigden en alle aanwezigen namens de Jubilaresse had bedank, werd gelegenheid gegeven tot het gebruiken van versnaperingen. Een oud-parochiaan. Ingediend is een wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van perceelen, erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor de verbetering en den aanleg van een weg van Amersfoort naar Hoogland in de gemeenten Amers foort en Hoogland. Leusden Burgerlijke Stand. Getrouwd: E. v. de Munt en J Lieftink. fMIJkerk Op de markt: Aangevoerd 29.280 Eieren f 11- 10 biggen f 1622; 187 runderen f210 —340; I schaap f25; 26 nuchtere kalveren f 12—16; 600 kippen f 1.50 1.80; 100 hanen f 1.10-1.50; 500 kuikens f2 3; 800 jonge hanen f 1 100 eenden f 0.80-1.10; tamme duiven f 0.15—0.30; 175 tamme konijnen f 1.50—2.50; 150 wilde ko nijnen f 0.90—1125 hazen f2.75— 3; 15 fazanten f 1,25 1.50 27 patrij zen f 1—1.10. Soest Naar wij vernemen, bestaat het :men de gemeentelijke werkverschaf- ïg op 2 December a.s. te doen aan vangen. lij de le Soester Electrische druk kerij v.h. G. v. d. Bovenkamp was de gewezen technisch directeur dier druk kerij, van Ark, nog in gemeld perceel blijven wonen. Hem was een exploit beteekend uitvoerbaar op de minuut, als gevolg van een z.g. kort geding, waardoor het mogelijk was, dat hij met zijn gezin en huisraad aan den dijk werd gezet Van Ark, gezeten in een gemakke- lijken fauteuil, had naast hem hangen een wit plakkaat, bijgelicht door een 2-tal kaarsjes, waarop stond geschreven „Op straat gezet, door den multi-mil- lionnair, Maarten Iburg, na gepleegde contractbreuk door Iburg". Tot voorzitter van den R.K. Midden stand is benoemd J. de Weert. Stoutenburg Op den openbaren weg te Stouten burg is gevonden, een gouden heeren ring, een rijwielhandbeschermer en - parapluie. Inlichtingen bij den gemeentenveld wachter. Burgerlijke Stand. GetrouwdH. J. Kampherbeek en A. Klomp H. v. de Heg en D Dijk IJ. Boersen en A. Herder. Bij Boodschappen doen geen PUROL vergeten Uit de Land- en Tulnbouw-wereld. Nadruk verboden. OMZETTING VAN LAND- IN TUINBOUW. Over dit zeer belangrijke onder werp sprak op het Nederlandsch Landhuislioudkundig Congres in 'I begin van September le Meppcl ge- houden, de lieer Schuttevaër, rjjks- tuinbouwconsulent te Zutphen. Hjj al degenen, die in land- en luin- bouwkringen van advies moeten die- komt men de laatste jaren al r inlichtingen vragen betreffende raag, of men den landbouwers tuinbouw als nevenbedryf mag raden. En op deze vraag is liet zeer moeiljjk met een ja of neen te ant woorden. De omstandigheden en dc betreffende persoon spreken Iiier een woordje mee. Zeker is het, dat de laatste jaren de boerderij geen winst meer oplevert, die het aanlokkelijk maakt voor jonge menschen, ook in dit bedrijf te gaan. Daarbij komt, dut blijkens dc statistieken liet tand al meer verdeeld wordt en het aan lat boerenbedrijven beneden de 20 H.A, sterk toeneemt. M.a.w. het aantal kleinere boeren neemt toe en juist bü dezp menschen komt de vraag naar boven, hoe het bestaan drage lijker te inaken, door een hoogere winst te behalen. Dat don gedacht wordt aan het tuinbouwvak is volstrekt geen won der. Immers oefenen een zeer groot aantal tuinders hun bedrijf uit op een oppervlakte van niet meer dan 2 H.A. Daarvan kan een tuindersgezin le ven, wanneer de verschillende voor- wanrden, waaronder het bedrijf be- stuan kan, aanwezig zijn. Deze zijn oornauielijk: afzet der producten >p een nabij gelegen veiling, toestand an deu bodem, waterstand, vakken nis en bezit van voldoende bedrijfs kapitaal. Een belangrijke zaak is vooral de vakkennis. Men moet niet meenen liet tuindersbedryf uit een boekje of uit een krantenartikel te kunnen leeren. Ook dient men dege lijk te weten, dat wie geestelijk of lichamelijk nergens anders meer voor deugt, nog altijd wel tuinder kun worden, een meening, die vooral in de steden nog ul eens aangetrof fen wordt. Neen, wie tiet tuindersvak kiest, dient energie en vakkennis te ontwikkelen en zijn eigen op te voe ren. Goede voorlichting zul lijj even min kunnen missen, Dat dit niet ver onachtzaamd mag worden dringt te meer, omdat een andere belangrijke vraag zich voordoet, li.l. of hij den tocnemenden tuinbouw ons land niet voor een overproductie komt te slaan en of dus de omzetting van land- in tuinbouw inuar ongelimiteerd mag voortgaan. De lieer Valstur heeft op de Algemecne Vergadering van de Yeilingavereenigingen een waarschu wende slem in dit opzicht laten hoo- ren en gewezen op dc gevaren, die dreigen, indien zooals thans op som mige plaatsen gebeurt, plattelands- burgemeesters den tuinbouw bij de landbouwers gaan propageeren. Dal ze dit doen behoeft niet te verwon deren, wie met de boeren meeleeft en tie slechte jaren heeft meege maakt. En is er dan ook wel wat le gen in te brengen, dat een boer, die geen of weinig winst maakt van land, een klein stuk in tuinbouwge- wassen legt, waar hij hoogstens toch ook maar niets of weinig op kan ver dienen, maar waarop toch allicht nicer te winnen is dan op zjjn land bouwgewassen? Daar komt nog bij. dat de boer op veel geringere lasten zli dan de tuinder en dat lijj gemak kelijker over stalmest kan beschik ken. l)at alles neemt echter niet weg, dat het niet le verdedigen is den tuin bouw aan de boeren voor te stellen als liet een en liet al. Eerst wanneer de nood dwingt een anderen weg le slaan, zal het le verdedigen zijn den tuinbouw voor den landbouw in de plaats te stellen. Dan is dus de tuin bouw een uitweg voor den landbou wer. Hetzelfde kan zich ook voor doen hij jonge boerenzoons, die zelf willen beginnen, en voor wie het ver krijgen van een eigen boerderij on mogelijk is. Wanneer ze zich van l( voren voldoende vakkennis hebber eigen gemaakt, kunnen ook zij liét in de tuinbouwrichting probeeren. De heer Schuttevaër raadde aan met contructteelten van hoornen, wortels, doperwten en andijvie te beginnen. Die leveren weinig moeilijkhede: en gcëischt wordt slechts, dat goede kwaliteit geleverd wordt. Het is bevreemdend, dat de ooftcultuur, dus de aanleg van boomgaard, de lautstc jaren door zooveel landbou wers uit liet oog verloren is. neer aan de verpakking en do sortee ring van het fruit dc noodige aan dacht en zorg werd geschonken, dan zou dit bedrijf, dat zich vee! meer eigent aan het boerenbedrijf aan le sluiten, zeker goeil loonend zijti. In „de Veldbode" schrijft daarover juist de lieer Greeff, die van een boom gaard van -15 jaar vertelt, die dit jaar de som van -1950 opbracht en 3 H.A. groot is. Een andere boomgaard van dezelfde grootte leverde 5100 op. In zijn resumé zeide de heer Schuttevaër. dal de landbouwei leen noodgedwongen lot het uitoefe nen van tuinbouwcultures moesten doen, door een begin te inaken met eenvoudige teelten, dat aanschaf van glas eerst kan volgen, als er n dere kennis is en lijj in staat glas uit zijn bedrijfswinst le betalen en dat hy niet moet verzuimen theo retisch en pructisch onderricht le krijgen door cursussen, terwijl lijj aan de fruitteelt veel meer aandacht dient te schenken, overgaan: dat hij dat geleidelijk mod Gemengde Berichten Te Weert werden ruim honderd Chinchille-konijnen van den pelskonij nenfokker P. door een hond dood ge beten. Uit New-York wordt gemeld, dat in verschillende deelen der Vereenigde Staten onverwacht een hevige koude golf is opgetreden. Voor zoover tot ni toe bekend, zijn reeds 20 personen doodgevroren. Te Schaphalsterzijl is een familie twist op niet alledaagsche wijze uitge vochten. De familie R. leefde reeds geruimen tijd in onmin met haar ver wanten. Des avonds kwam een 4-tal familieleden naar Schaphalsterzijl. Zij drongen de woning binnen en reken den op hardhandige wijze met de be woners af en vertrokken daarna weer met medeneming van alles wat naar hun gading was, o.a. een paar koeien, een paard en een maaimachine. In een gemeente aan de grens Estland en Rusland, is een ontzaglijk bloedbad aangericht. Aanvankelijk was hel daar tot een gevecht gekomen tus schen boeren en sovjetambtenaren, die op last van de regeering het graan requireerden. Daarbij waren aan weers zijden enkele dooden gevallen. De re geering te Moskou heeft daarop een strafexpeditie gezonden, die ongeveer 100 boeren heeft laten terechtstellen. Zooals bekend is, werd dezer dagen ter griffie van de Rechtbank te Am sterdam de eerste uitdeellngslijst gede poneerd in hel faillissement van dt Veendammer Hypotheek. Blijkens deze uitdeelingslijst ontvangen de crediteu ren als eerste uitkeering 25 pcf. van hun vorderingen. De beide curatoren in het faillisse ment. de heeren mr. G. J. Salm en mr. A. S. van Nierop ontvangen als honorarium voor hun curatorswerk- Uil de bij hel gemeentebestuur fe Egmond Binnen ingediende plannen bleek dat de Abdij van Egmond drie torens krijgt, en over een lengte van 170 M. en een breedte van 83 M. zal worden opgetrokken. De kerk krijgt een lengte van 100 M. en een breedte van 25 M. Aan den Noordkant van de kerk wordt een leeken-afdeeling opge trokken, waar een veertigtal gasten kunnen logeeren. Deze afdeeling grenst aan een leekenhof. De kloostergangen loopen om een ruimen binnenhof, ter wijl het klooster plaats biedt aar 60-tal paters. De bibliotheek is op een lengte van 45 M. en een breedte van 10 M. projecteerd. De bouwkosten vorderen een bedrag van 1 millioen. In een gevoerde voor-actie is hiervan reeds een bedrag van f300.000 bijeen gebracht. De bekende auforifeit op het bied van kankerbestrijding, professor A. E. Boycott, heeft in de bijeenkomst van artsen te Londen een belangrijke beschouwing over de oorzaken van kanker gehouden. In deze rede noemde professoi Boycott o.a. als oorzaken van het ontslaan van kankergezwellen het rooken uit sleenen pijpen, inwendige verwon dingen ontstaan door het drinken van le heete vloeistoffen, het behandelen met X-slralen of In aanraking komen mei radio-actieve lichamen en andere invloeden. Te 'sGravenhage is een nieuw ge bouwd gedeelte van de Zuid Holland- sche Bierbrouwerij door brand ver woest. De brand is waarschijnlijk een gevolg van kortsluiting in het nog niet voltooide electrische net. Een officier van een te Amsterdam liggend Engelsch stoomschip is, zonder dat dit bemerkt werd, in het donker overboord gevallen en verdronken. Er doen zich ernstige verzakkingen voor in den dijk van den Willem Annapolder op Zuid-Beveland. Er zijn eenige diepe wellen ontslaan, terwijl de dijk naar de Schelde toe zakt. Aan de slijpinrichting in de v gere jamfabriek te Breda sprong een slijpmachine uit elkaar, waardoor een arbeider zoodanig verwond werd, dat hij aan de gevolgen is overleden. In den kelder van een winkel te Washington ontplofte een verwarmings installatie. Een gedeelte van het huizen blok werd vernield. Vijf personen wer den gedood en 25 gewond Op de anmoniakfabriek van de staatsmijn „Maurits" te Lutterade is een monteur van het circa tien in. hoogen dak gevallen en op slag gedood. zaamheden te zamen f130.000 (een honderd en dertig duizend gulden), derhalve ieder f65.000 (vijf cn zestig duizend gulden). De Tel. herinnert er aan, dat, naai verwacht wordt, nog meerdere uildee- lingen zullen volgen, die echter wegens de noodzakelijkheid van voorzichtige liquidatie der Bank, over een periode van circa tien jaar verdeeld zullen worden. Zooals men weet wordt vol gens de Faillissementswet bij iedere uitdeeling aan de crediteuren ook aan de curatoren telkens opnieuw een honorarium toegekend. W. van Egmond Binnen heb ben aan het bestuur der St. Paulus- Abdij te Oosterhout machtiging leend tot de oprichting en inrichting van een gebouw tot uitoefening van den openbaren godsdienst op een afstand van minimum 100 el van de bestaande Ned. Herv. Kerk te Egmond Binnen onder de volgende voorwaarden: a. de eeredienst in de Ned. Herv. Kerk te Egmond Binnen mag niet wor den verstoord door klokgelui, zang en of orgelspel van of uit het op te richten gebouw b. de Nederl. Herv. kerkvoogdij be houdt het recht, haar gewonen kerk dienst te luiden, haar gezangen in het bestaande kerkgebouw uit te voeren Voor allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, Iragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp ot p(jn BIJ Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent j en het spelen van het orgel in voor meld kerkgebouw, zooals tot heden steeds gebruikelijk. Door dit besluit is toestemming ver leend tot den herbouw van de oude Abdij van Egmond. Geheel op de oude plaats kan de abdij niet gebouwd worden, omdat op de plaats waar nu het Protestantsche kerkje staat de kloosterkerk heeft gestaan, terwijl de begraafplaats van het Protestantsche kerkje de begraafplaats der monniken moet zijn geweest. Het bestuur der Ned. Herv. Gem. te Egmond Binnen is niet bereid ge bleken het oude kerkje te verkoopen, hoewel men er f180.000 voor had kunnen krijgen, betere kerk gebouwd worden. Een 82-jarige ingezetene van Ame- rongen, die al jaren als kluizenaar in een smerig kamertje leeft, heelt er thans in toegestemd om in een oudemannen huis te worden opgenomen. Bij onder zoek bleek, dat de oude man, die wekelijks van de gemeente ondersteu ning geniet, de gelukkige bezitter was van een slordige f 1100 aan bankpapier en zilver geld, dat hij in alle onmo gelijke hoekjes en in oude papiertjes had verborgen. ZATERDAG r Lof. half-4 tot hall-10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosslraal no 34. Telefoon 1158. ZATERDAG. r voorbereiding voor de H. biecht voor de kinderen, daarna biechthooren lot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZATERDAO Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Binnenland KATHOLIEKE STAATSPARTIJ. Na een besloten zitting welke onge veer twee uur duurde, besloot de Partij raad de benoeming van den voorzitter tot de a.s. voorjaarsvergadering uit te stellen. Tot leden van het Dagelijksch Be stuur worden herkozen M. v. Hout, Helmond en mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar. Gekozen werden A. C. de Bruyn, Utrecht en J. W. Mols, Siltard. Aan het slot der vergadering wijdde de heer van Hout waardeerende woor den aan het adres van den heengeganen voorzitter jhr. Ruys de Beerenbrouck. Hij noemt hem een bindende kracht, die velen in de partij heeft gehouden, maar meerderen nog teruggebracht; een man met groote gaven van geest en hart. Hij spreekt den wensch uit, dat de goede geest, die onder jhr. Ruys is gekweekt, blijvend zal zijn onder de leiding van den nieuwen voorzitter. HET HELDENDICHT. De vertooning van de veelbesproken verkiezingsfilm is blijkens mededeelin gen ter Partijraadsvergadering finan-| cieel een groote strop geworden. Er was tienduizend gulden voor wegge legd. Maar daar moesten nog zes duizend gulden bij. Oorzaak is vooral de exploitatie in de groote steden, het Partijbestuur op deskundig advies de exploitatie zelf ter hand had ge nomen. „Deskundigheid" is ook al geen waarborg tegen financieele stroppen, De vraag is nu maar, of de propa gandistische waarde deze extra greep uit de partijkas vergoedt. Dat mag be twijfeld worden, zegt de Residentiebode en wij zeggen het haar na. Zoodat er alle reden is voor het woord van mgr. Nolens, dal het partij bestuur in dezen loop van hel geval een les moge zien, om met dergelijke propaganda wat voorzichtiger le zijn. Kerknieuws MGR. H. VAN DE WETERING. Vrijdag heeft Katholiek Nederland zijn Kerkvoogd op zeer plechtige en devote wijze in Gods schutse aanbe volen en Hem daarna ten grave gedragen. Heel Katholiek Nederland was daar bij vertegenwoordigd en zelden zal de oudste Bisschopstad in Nederland een verhevener plechtigheid en schitteren der rouwstoet ouder zoo'n geweldige belangstelling door haar stralen trekken, KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L, VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. WOENSDAG 8 uur Plechtige Uitvaartdienst voor Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAO H.H. Missen om 7,'/«-8 en 9 uur. Van 49 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG 8 uur Plechtige Uitvaartdienst voor Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering. Hoogland. PAROCHIE ST. MART1NUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Tl, 1ste H. Mis. 8 uur gez H. Mis. 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG Tl, le H. Mis. 8'/* 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG Tl, le H. Mis, 8'I, 2e H. Mis. 4—7 uur Biechthooren. 6 uur Lof mei Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. DONDERDAG Half-9 plechtig gez. Requiemmis voor Mgr. den Aartsbisschop. ZATERDAG H. Andreas, Apostel. Deze week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. NIJkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. DONDERDAG 8'/i uur gezongen Requiemmis voor Z. D. H. Monseigneur H, v. d, Wetering. ZATERDAO 2'/,—6'/, gel. om te biechten. 6 uur Lof In de week de H. Mis om 7,8. SoestdIJk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. DONDERDAG H. Mis om kwart na 8. VRIJDAG H. Mis om kwart na 8. Om half-4 Biechthooren voor de kinderen der Mariaschool. ZATERDAG H. Mis om kwart na 8. 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4,5 en 6 uur en na het Lof tot 9 uur. Marktbericht. Amersfoort 25 Nov. 1929 Kaasmarkt. Aangevoerd 42 wa gens bevattende 10000 Kilo. Prijs f 50.00 tot f 57.00 p. 50 Kilo. Handel vlug. groolc droefheid Jen zacht en kalm, en van dc H.H. Sa- Mejuffrouw (lisM Muliti léger Wij beve" edene in e beden aan. Amersfoort PETRUS LÉGER JOSEPHINA LÉGER Middelburg MATHIEU LÉGER HENDRIKA LÉGER geb. De Kruiff en Kinderen. Amersfoort, 23 Nov. 1929 Javastraat 6 JOSEPHUS GERARDA MARIA Zoon van O. LAUTENSCHUTZ en G. LAUTENSCHUTZ-BULLE Amersfoort, 24 Nov. 1929 Zuidsingel 65 .,™Si icgen i uec. ee Dagdienstbode innende koken.

De Eembode | 1929 | | pagina 2