der,ik mm WIT-GELE KRUIS. In verband met het behandelde in de algemeene ledenvergadering der ver- eeniging „Het Wlt-Gele Kruis" alhier, gehouden 12 December j.l., meent het bestuur de aandaclit der leden en be langstellenden, in het bijzonder te moe ten vestigen op liet (eit, dat niettegen staande de verliooging der contributie tot f2 per jaar, hel twijfelachtig blijft, of de uitgaven geheel uit de inkomsten kunnen worden bestreden. Het bestuursvoorstel, de contributie te verhoogen tot f2.50 per jaar, was dan ook aan de hand der gemaakte begrooting, alleszins gemotiveerd en noodzakelijk. Rekening houdende even wel met de wensclien der vergadering en in de hoop, dat door krachtdadige medewerking der leden, het ledenaantal zoude kunnen worden uitgebreid, wij zigde het bestuur dit voorstel. De vereeniging „Ifet Wit-Gele Kruis" is geen vereeniging van liefdadigheid, doch eenc vereeniging, die de leden in staat stelt tegen een jaarlijksche con tributie van thans f2, zich te dekken tegen mogelijke kosten van verpleging en aanschaffing van verpiegingsartike- len, enz. Alhoewel dit alleen reeds den leden der vereeniging een groot voordeel brengt, kan men bij nalezing der sta tuten nog verschillend terrein vinden, op welks gebied zij tracht werkzaam te zijn. Gebrek aan geldmiddelen, is helaas oorzaak, dat dit terrein nog onbewerkt moet blijven. Met vertrouwen evenwei gaat het bestuur de toekomst in, hopende dat de leden der vereeniging mogen inzien, dat door werving van nieuwe leden, de bloei van het Wit-Gele Kruis en daarmede ieders eigen belang, ten zeerste wordt bevorderd. Daar liet is voorgekomen, dat leden uit erkentelijkheid voor genoten ver pleging aan de Eerwaarde Zusters een blijk van waardeering wenschten te geven, doch niet wisten in welken vorm zulks te doen, wordt nog namens de Eerw. Zusters medegedeeld, dat finan cieel steunen der vereeniging „Het Wit-Gele Kuuis", door hen ten zeerste wordt op prijs gesteld. Eventueele giften aan de Eerw. Zus ters ter hand gesteld, zullen dan ook voor dit doel worden aangewend. In Januari werden in het badhuis aan den Woestijgerweg 3456 baden genomen, gemiddeld 133 per dag, Kuipbaden: mannen 335, vrouwen 295, totaal 630. Stortbaden: mannen 1521, vrouwen 778, kinderen 527, totaal 2826. Heden vierde het echtpaar H. Wels— van der Stonde, wonende Lieve Vrouwe straat 40 onder groote blijken van be langstelling hunne 50-jarige echtver- eeniging. Ter gelegenheid van dü gouden feest was de Lieve Vrouwe straat in vlaggentooi gestoken. De „Amersfoortsclie Kunstkring" houdt eene Tentoonstelling van Schil derijen van Isaac Israëls in het gebouw van de Stichting „de Armen de Poth" Coninckstraat No. 41 (bij de Kamper binnenpoort), van 8 Februari tot en met 23 Februari 1930. dagelijks van 10 tot 4 uur. Opening der Tentoon stelling 8 Februari om 2.30 uur n.m. Toegang voor niet-leden f0.25. Voor leerlingen onder geleide fO.10. Op Dinsdag 18 Februari zal in „Amicitia" 's avonds 8 uur optreden de geniale Hongaarsche violist Emil Telmanyi. Aan den vleugel: Elof Niel sen. Medewerking van de Engelsche pianiste Harriet Cohen. Toegang voor abonné's op de abonnementsconcerten op vertoon van geel diploma, Losse kaarten 4 f2.— van 10 Fcbr. af ir Pianomagazijn R. v. d. Burg, Arnhem- straat. Met ingang van 1 Februari l.l. is alhier benoemd tol bezoldigd Adj. In specteur van Politie Jhr. A. M. C. Mollcrus. Alhier overleed, 50 jaren oud, een langdurige ziekte, Just Havelaar. Havelaar was jaren lang kunstcriticus van „Het Vaderland". In kunstkringen waren zijn kritieken toonaangevend. Ook was hij mederedacteur van het maandblad „De Stem". Havelaar werd aanvankelijk opgeleid tot kunstschilder, maar na een Itali- aansche reis, die hem de klassieke schoonheid openbaarde, en na eenige ontgoochelingen, gaf hij zich aan eer nieuwe taak. Hij debuteerde als letter kundig criticus met opstellen over groote binnen en bultenlandsche mees ters, zoowel op letterkundig- als op plastisch gebied. Zijn werk over schil der- en heeldhouwkunst was grooten- deels van verklarenden aardhij maakte den geest der meesters toegankelijk voor het publiek. Zijn beste werden van dezen aard zijn: „Oud-Hollandsche figuurschilders" (1915), „Vincent van Gogh" (1915), „De symboliek der kunst" (1918), „Rodin" (1920), „Het sociaal conflict in de beeldende kunst" (1922), „De etsen van Hein van Essen' (1929) en inleidingen op het werk van Jan Mankes en van Frans Masereel. In 1918 trad Just Havelaar op ais ethisch denker in zijn werk over „Humanisme". Dit was het eerste van een reeks „essays-on-life" waarin voorts verschenen „Democratie" (1919), „De religie der ziel" (1925), „De Weg tol de Werkelijkheid" (1926) en „De Nieuwe Mensch" (1928). Indezeboe- ken vertegenwoordigde Havelaar de moderne religieuze gesteldheid, zooals die door den uiteenval van het protes tantisme in het leven is geroepen. Hij deed het eerlijk en waardig, ofschoon zijn opvattingen begrijpelijkerwijs te genspraak uitlokten. De maatschappij „Zandbergen" (opvoeding van weczen en andere min derjarigen in liet huisgezin) ontving van een stillen weldoener een gift van I 4000. Benoemd tot adjunct-inspecteur van politie Jhr. A. M. C. Mollerus, tol nu toe volontair. Burgerlijke Stand. 28 Jan, Geboren: Peter, z. van A. Thomassen en J. Lablans. Gehuwd: J. C. v. Iperenburg en P. v. d. Tweel. OverledenHendrikje Valkenburg, 72 j., eclitg. v. H. Elzenaar Clementina H. H. Boeken, 76 j., wed. v, F. A. Haan. 29 Jan. GehuwdH. J. Zuurveen en B. J. v. Loenen E. Gouw en P. M. H.Verel. OverledenNick Brunner, 2 j. 30 Jan. OndertrouwdJ. D. ten Hoedt en L, Bruns A. T. Verhoef en C. M. Terlingen T. v. d. Brink en J. W. de Wit G. v. d. Bcdem en M. Hoks- de en W. v. de Hoef H. J. v. Beem en P. Langras C. A. Beckers en J. J. BreiderF. F. v. Rhijn en E. T. Koning F. v. Riemsdijk en J. F. C. M. v. Gulick. 31 Jan. Geboren: Adolf Joan, z. v. J. F. A. Slothouwer en H. M. Breukink Gerard, z. v. C. C. de Ronde en G. Winkel. OverledenLambertus H. Eijbergen, 12 d. Antonia Zweekhorst, 83 j., wed. v. P. Berkenbosch. 1 Febr. Geboren: Wilhelmus, z. C. v. Barreveld en L. M. Gerth Gijsbertus, z, v. W. E. v. Buren en P. v. de Pol. Overleden: M. Kruize, 58 j., echtg. v, E. Schagen Wille- mina H. v. Rosmalen, 48 j. Sebilla Cohen, 75 j., wed. v. S. v. Beek. 3 Febr. Geboren: Gijsberta Clasina, d. v. G. C. Paschedag en T. Querforth. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Loopen langs spoorbaanH.J. Ph. B. Barneveld f5 of 1 week. Dronkenschap: K. D. Ede f 10 of 5 d. Jachtwet: B. C. v. D. Eemnes f20 of 10 d. en verb, geweer, A. V. Hil versum f10 of 5 d. Bouwverordening Soest: H. aldaar f2 of 1 d. Arbeidswet: H. Th. P. Amersfoort 50 cent of 1 d. Leerplichtwette Amersfoort A. P. f2 of 1 d„ A. P. f 10 of 1 d..J. Th. H. fl of 1 d. Te Bunschoten: A. v. d. G. f5 of 2 d., A. deG. f3 of 2d., G.H. id. Wielrijden in beschonken toestand: A. H. Achterveld f25 of 10 d., J. H. K. Soest f25 of 10 d. Met voertuig rijden zonder licht K. te B. Bunschoten f5 of 2 d„ R. H. id. f4 of 2 d„ R. J. P. v. D. Amers foort f3 of 2 d„ R. M. Nijkerkerveen f5 of 2 d. Stilstaand verlaten auto niet afzetten G. H. C. Deurningen f3 of 2d., T. P. S. Hilversum id. Wielrijden zonder licht: P. D. Laren f5 of 2 d.. S. v. S. Nijkerkerveen id, A. v. D. Soest f3 of 2 d„ P. J. B Soest f2 of 1 d., H. H. id., C. F. F. Zeist fl of 1 d., H, H. Bunschoten f2 of 1 w. tuchtsch.. J. H. H. Amersfoort f5 of 2 d., D. D. id. f2 of 1 d..G. A. H. Bunschoten f5 oL.2 d., T. E. Hoog landerveen id. Venten zonder vergunning: J. M., Utrecht f 3 of 2 d.R. v. d. L., Drag- ten f2 af 1 d.L. V., Haarlem f2 of 1 dag. Wielrijden links van den weg: J. G., Amersfoort f 3 of 1 week tuchtsch.; M. E. H., Amersfoort f 1 of 1 d. Met auto veiligheid van vetkeer ii gevaar brengen: N. M„ Stoutenburg f5 of 3 d. plus f 20 schavergoeding N. H„ Baarn f 10 of 5 d. Verblindend liclitvoerenE. M Baarn 14 of 2 d. Niet direct nummerbewijs toonen G. M. Hoogland f5 of 2 d. Rijden met onverlichte auto: J. G. v. d. B„ Renkum f3 of 2 d. Met auto of motor te hard rijden ii bebouwde komG. G. J. A., Soest f 5 of 2 d.F. J. K.. Amersfoort f 10 of 5 d.J. H. v. S., Rotterdam id.; J. M B„ Utrecht f3 of I d.S. G., Den Haag f 15 of 10 d„ H. v. d. S. Renkum f20 of 10 d„ W. P. C. Am sterdam f25 of 10 d., H. S. Enschede, id.. M. K, Utrecht id. Keurig zittend Haar men zoo nu en dan de9 morgens slechts weinig Purol even tusschcn de handen ...Jtt, dan wordt dit bij het uitstrijken door de haren, onmiddellijk daarin opgenomen en hel gevolg hiervan is dat na het kammen Uw haar den geheelen dag keurig blijft zitlen. Uit den Omtrek Achterveld Een landlooper, die onder den in vloed van sterken drank verkeerde, is alhier uit een hooiberg, waarin hij zijn roes wilde uitslapen, gevallen, tenge volge waarvan hij een been brak. Blaricum De garagehouder C. K. te Laren kwam met een zware Harley Davidson over de Torenlaan Ie Blaricum. Hij reed met een flinke snelheid, welke hij nog steeds grooter maakte. Het gedeelte van de Torenlaan onder de gemeente Laren verkeert in zeer slechten staat. Toen C. H. daar aan landde slipte hij en kwam onder den motor terecht. Men droeg hem de villa van D. S. binnen. De inmiddels te Laren gewaarschuwde doktoren legden het eerste verband. Eemnes Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Th. v. der Wardt en A. G. Stoutenburg. Hoogland Zondag heeft de nieuwe predikant Ds. C. J. Warners em. predikant en oud Vlootpredikant te Haarlem zijn intrede gedaan in de Ned. Herv. Ge meente te Hoogland na des morgens te 10 uur te zijn bevesligd door Ds. M. G. Blauw te Schoten. Burgerlijke Sland. OndertrouwdT. Schoonderbeek en E. Schimmel. Getrouwd: G. Malen- stein en C. van Puiten. Overleden: Breunis Lagerweij, 3 jr. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Anthonia Maria, d. v. J. A. Huurdeman en J. M. v. Eijden Hendrikus, z. v. E. Petersen en A. v. Druten Gerrit, z. v. G. v. de Veen en B. Lubbersen. Onder trouwd: T. C. Ossendrijver en G.Th, Kok. NIJkerk Burgerlijke stand. Geboren Janna, d. van H. Vaneveld en G. v. d. Water. Peter, z. van W, v, Bokhorst en P. Schipper. Jannetje, d. van G. v. Sligtenhorst en H. Versteeg. Reindert, z. van E. v. Rootselaar en A. Buitenhuis. Hel- mert, z. van J. v. Rheenen en C. Apel doorn. Johannes, z. van E Walt-t en B. v, d, Horst. Breunis, z. van T, v. d. Kieft en C. Lablans. Teunis, z. van A, v. d. Ham en A. v. d. Akker. I OndertrouwdE. v. Leuveren en H. v. Norden. L. Langman en S. Beimeis. Getrouwd W. Buitenhuis en T. v. Meerveld. J. Bouw en G. v. d. Mheen. A. v. Meerveld en J, Ceelen. I Overleden P. v. Hassel,66j. Op de markt: Aangevoerd 182.000 eieren f 5.50-7 II schrammen f40—50; 17 biggen f 20-28; 156 runderen f 180-345; 42 nuchtere kalveren f8—18300 kip pen f2—2.20; 100 hanen f 1.75-2.10: 275 kuikens f2—3; 310 jonge hanen f 1.50—1.70 70 tamme duiven f 0.15 0.3029 tamme konijnen f 1.50 2.2510 wilde konijnen f 0.90—1.10 1 varken f 140—200. Scherpenzeel vrouwen, In 1929 werden geboren 37 kinderen en overleden 15 personen. Er vestigde zich in onze gemeente 107 personen en vertrokken 127 per sonen. Op 1 Jan. 1930 was het getal inwoners 1836, n.l. 977 mannen en 859 vrouwen, dus 2 meer dan op 1 Jan. 1929. Er werden 18 huwelijken vol trokken. Soest De zeereerw. heer A. v. d. Deijssel is behouden uit den Congo in het St. Joseph's Missiehuis te Roosendaal aangekomen. Hij heeft tijdens zijn visi- taiiereis al de missieposten .in de apostolische Prefectuur van Basankusu bezocht en al de Hollandsche missio narissen, die aldaar onder Mgr. G. Wantenaar werkzaam zijn, in goede gezondheid aangetroffen. Binnenland KATHOLIEKE PADVINDERS. Het Episcopaat en de Interdiocesane jeugdcommissie heeft een in groote lijnen geprojecteerde organisatie voor de Katholieke Verkennersbeweging goedgekeurd. Centrum: Nationaal Hoofdkwartier, waarin zitting heeft een katholiek com missaris. Deze staat naast een ..alge meen verkc.nnersgeesleiijkeofwel een „hoofdaalmoezenier", in welke functie kapelaan G. de Geus van de parochie O. L. Vr. Hemelvaarl te Utrecht, is benoemd. Onder beide functionarissen slaan de vijf diocesaan-commissarissen (lee- ken) en de vijf diocesaan verkenners geestelijken. De vijf diocesen zijn onderverdeeld districten. Voor elk district word! aangesteld een „assistent-districts commissaris voor katholieke verken ners", naast de reeds benoemde districts-commissarisscn der nationale vereeniging (N.P.V.) Verder wordl voor elk district aangewezen een districls- verkenners-geeslelijke. Dé districten zijn weer verdeeld in groepen (zooveel mogelijk parochieel) met groepleiders en grocp-geestelijken. Uit de Land en Tuin bouw-wereld. Nadruk verboden. De Snoei van den Perzik. Wij onderscheiden bij den perzik tweeërlei snoei: één uil de boeken en één uit de practijk, welke laatste zeker wel het meest gevolgd wordt. Over beide willen we iels zeggen, allereerst dan over den theoretischen snoei. Deze richt zich naar de vruchtvorming aan jarig hout, en zoekt daarom voor eiken vruchtenschent een vervanger te krijgen. Aan eerste-klas vruchthout zitten, zoo weten, behalve bloemknoppen, ook bladknoppcn, welke laatste in den loop van den zomer uitloopen tol een scheut. Eén van die scheuten wordt bestemd den vruchttak 't volgende jaar le vervangen, en daarvoor kiest men zoo mogelijk den onderste. Zoo die om de een of andore reden niet aanbevelenswaardig is, dan zoekt men den vervanger hooger. Deze vervanger, die natuurlijk zoo sterk mogelijk moet zijn, en de topscheut, aan welken het voornamelijk is opgedragen voor de voeding der vruchten zorg te dragen, blijven den ganschen zomer on gehinderd doorgroeien; alle andere scheuten worden, zoodra ze langer zijn dan 30 cM., genepen. Na de nijping ont staan, vooral bij een welig groeienden boom, te vroege scheuten, die nu niet, wat beginners graag willen doen, weer genepen moeien worden. De onderste te vroege scheut kan blijven staan, en 't gansche bovendeel van den eersten scheut met al wat er als te vroeg aangekomen is, moet worden wegge sneden. Is nu de winter gekomen, dan kan 't bovendeel van onzen vruchtlak, die zijn diensten gedaan heeft, ver dwijnen, en wordt alzoo tot op den vervanger gesnoeid. Deze snoei ver- eischt, behalve veei oplettendheid, ook nogal wat arbeid, want inden loop van den zomer moeten alle scheuten, welke zijn staan gebleven, worden aangebon den, terwijl ze later bij den wintergroei weer moeten worden losgemaakt. Zooals we zeiden, is de snoei der practijk een geheel andere; daar is de regel: laat zooveel mogelijk scheuten staanHet doel toch is, zooveel moge lijk vruchten te krijgen, van goede kwaliteit, en daarvoor is 't zaak, zoo veel jarig hout te bekomen, als de boom goed kan verzorgen. Bovendien is aan deze wijze van werken nog een ander voordeel verbonden, en wel, dat men in staat is deelen van den boom, welke door alsterven zijn loren gegaan, door andere te vervangen waardoor men minder kaie muurvlaklen krijgt. Gewaarschuwd dient echter te worden ^voor overdrijving, waarbij men twee, drie scheuten over elkaar bindt, 't Zal duidelijk zijn, dat dan de on derste gebrek aan licht en lucht hebben. Ook zal men natuurlijk de scheuten, welke men door hun naar voren gc- rlchten stand moeilijk kan aanbinden, moeten missen. Alle sneden moeten worden gemaakt met een zuiver snij dend scherp mes, want de wonden bij den perzik genezen niet heel snel, kunnen licht aanleiding geven gomziekte. De Lcgwedslrijden le Beekbergen, die 10 achtereenvolgende jaren werden gehouden, zijn nu voorloopig gestaakt. De contröle liep niet alleen over den toom (6 hennen en een reserve-hen), maar ook over elk dier afzonderlijk. Niet alleen bleek een goed legcijfer overerfelijk, ook andere factoren spelen daarbij een groote rol. In ieder proef jaar waren hennen aan te wijzen, die buitengewoon hooge legcijfers gaven. De allerbeste hennen gaven in de op eenvolgende jaren resp,: 241—252— 257 - 301 - 269 270-286-289 - 283 en 300 eieren. De beste toom gaf in 1929: 1399 eieren voor een waarde van f94.36; 'I waren Leghorns. De Barnevelders brachten het tot 1065 stuks voor 173.16 de R. I. R. tot 1307, waarde f 05.75de witte Wyandottes tot 1174 stuks ter waarde van f81.54. Zoet geworden aardappelen, namelijk zulke, die niet bevroren zijn, kunnen weer eetbaar gemaakt worden, als men ze eenige dagen in een warm vertrek plaatst. Onder den invloed der koude, van nul graden en daar beneden, zooals dan in den kelder of op andere be waarplaatsen voorkomt, zetten de aard appelen hun zetmeel in suiker om ir de warmere temperatuur wordt de suiker weer opgelost, en op die wijze worden de aardappelen weer eetbaar, hoewel zc aan wolsmakendheid eenigs- zins verloren hebben. Bevroren kammen en lellen. Zijn van de hoenders kammen en lellen bevro ren, dan doet men het best die terstond in koud water te wasschen, en zc ver volgens in te wrijven meteen mengsel van één deel carbolzuur en 12 deelen glycerine. Dit mengsel helpt ook tegen kalkpooten en gewonde pooten. Een overdreven poetsen der paarden, zooals dat somwijlen plaals heeft bij aanzienlijken, moet schade doen aan de huid der dieren- Door dat te vele poetsen en afschuren der huid worden de hoornachtige cellen der opperhuid tot in de diepere lagen losgemaakt en vernietigd. Wanneer de opperhuid ge deeltelijk beroofd is van die beschut lende deelen, zullen de gevoel'^ zenuwrijke buidingen tc dicht bij oppervlakle komen en voortdurend geprikkeld worden. Een eersle gevolg hiervan is: een ziekelijk toenemend jeuktegevoel, dat de paarden voort durend doet krabben en schuren. Door dat aanhoudende krabben en schuren der jeukende plaatsen van de huid moeten echter ontstekingen ontslaan, die groote of kleine deelen der huid in hun zoo gewichtige werkzaamheden storen. Gemengde Berichten Dc heer Veraart, die den laatsten van zich doet spreken door zijn proeven om kunstmatig regen te ver wekken heeft medegedeeld, wat hij beoogt: le. In streken, waar groofe hitte en droogte heerschen de daaraan verbon den nadeelen opheffen door liet achter eenvolgens opwekken en verdrijven van mist cn bewolking. Dc schade, .alleen in Ned. O.-Indil' in hef laatste jaar geleden door de droogte wordt op tientallen millioenen guldens geraamd. Gedurende zeven maanden is geen druppel regen ge vallen, niettegenstaande ook in het heete jaargetijde dagelijks 'snamiddags groofe wolken zich vormen. Deze kunnen worden neergeslagen. 2e. In streken waar groote koude heerscht de daaraan verbonden nadeelen opheffen, door hel verwekken van be wolking. 3e. In streken, waar het .verkeer ernstig belemmerd wordt door mist, deze verdrijven. 4e. In streken, waar gedurende een groot gedeelte van het jaar de wel doende werking van de zon door be wolking belemmerd wordt, deze laatste zooveel mogelijk 'snachts in neerslag doen overgaan, opdat gedurende den dag liet grootst mogelijke nut van den zonneschijn worde getrokken. Een uur voor zonsopgang, wanneer de atmosfeer liet meest is afgekoeld, zou zulks liet beste kunnen geschieden. Daar 99 pCt. van het menschdom om dien lijd binnenshuis is, zouden slechts weinigen de nadeelen zeer vele voor deden hebben. Een der vele voordeden van den zonneschijn is o.a„ dal rachitis, tuber culose en vele andere ernstige ziekten, beter kunnen bestreden worden. 5e. Door het doen overgaan v£ wolking in neerslag, de kans op on- weder en de daaraan verbonden atmos ferische storingen (Radio) en ongeluk ken verminderen. 6e. Het smelten van groote hoeveel heden ijs na vorstperiodes bespoedigen. 7c. Het blusschen van brand be spoedigen. 8e. Sneeuw verwekken in uitgestrekte landbouwdistricten (Canada, V. S, enz.) en in wintersportplaatsen, herstellings oorden KDavos, enz.) Intusschen zijn nog geen afdoende proeven genomen. In Maart begint men weer. Te Tilburg Is een negenjarige jon gen, terwijl hij aan liet ravotten was, op een zeer druk verkeerspunt, door een vrachtauto overreden en gedood. Te Napance in Canada zijn vijf ne kinderen bij een brand op een farm omgekomen. Hun ouders, die bij, het uitbreken van den brand afwezig waren, keerden te laat terug om de opgesloten kinderen te kunnen redden. Een lievige brand heeft te Oss hooiperserij geheel vernield. De schade, die op beurspolis was verzekerd, be draagt eenige tienduizenden guldens. Wederom hebben in Rusland 11 terechtstellingen plaats gehad van per -—en, die deel hadden uitgemaakt van z.g. witte organisatie, die verschil lende invallen op Russisch gebied zou hebben gedaan. het afgcloopen jaar zijn in de; Ver. Staten 5.651.000 auto's cn tractors geproduceerd. Louis Bleriot, de eerste Kanaal- vlieger, heeft, tot aansporing wereld-snelheidsrecord, een prijs uit geloofd voor den vlieger, die met zijn vliegtuig een gemiddelde snelheid van 1000 K.M, bereikt. Zaterdag en Zondag heeft het in noordelijke provincies flink gesneeuwd, het tramverkeer on dervond hierdoor vertraging, zoodal ploegen sneeuwruimers te werk moesten worden gesteld. Des middags trad dooi in, zoo dat de pret voor de jeugd van korten duur was. In een onbewaakt oogenblik trok een jongetje van elf maan den te Vaals een ketel kokend water over zich heen. Overdekt met brandwonden werd hij naar het ziekenhuis gebracht, waar hij aan de gevolgen Is overleden. Bij een ontploffing in een mijn in Turkije, werden volgens be richten uit Konstantlnopel, 13 arbeiders gedood en 6 gewond, wie 2 ernstig. gekkere smaaK j';-!].!.) EHöHË „l!t meende, dat ik geen pepermunt lustte, maar se- PEPERMUNT heb geproefd, vind ik ze hecrlijkl" KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV Langcgracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG le Vrijdag der maand. Kwarf voor acht gezongen H. Mis, 7 uur Lof. ZATERDAO Van 4—9 Biechlliooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. VRIJDAG le Vrijdag der maand. Kwart voor acht gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. half-4 tot half-10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. II. Hooyman. Matlhias Withoosslraat no 34, Telefoon 1158. VRIJDAG Ie Vrijdag der maand. 7 uur Lof. ZATERDAO. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor dc kinderen, daarna biechthooren tol 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Tclef. 558. DONDERDAG 12 uur onderrichting en biecht hooren voor alle schoolgaande meisjes. 4 uur onderrichting en biecht hooren voor alle schoolgaande jongens. Van 6 tot 8 uur biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. Acht uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof mei acte van toewijding aan liet H. Hart. ZATERDAG Van 4 tot lialf-9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Marktbericht. Amersfoort 31 Jan. 1930. Appelen f4.00 4 f9.00 p. H.L. peren f3.—f,7.—p.H.L.; Klei- aardappelenf0.- 4 10.— p.H.L.; Zandaardappelen 12.00 4 f000 p. H.L Hoendereieren f6.30 4 17.00 p. 100 st.; Eendeneieren f5.00 4 f6.00 p. 100 St.; Bofer f2.404 f2.50 p. K.G.; Kippen f 1.00 4 f2.00; Hanen f 1.50 4 f 1.75; Hennen f 1.75 4 f2.00; Jonge hanen fO.OO 4 f0.00; Kui kens fO.OO a fO.OO; Tamme ko nijnen f 1.50 4 f2.-; Wilde ko nijnen f0.90 4 f0.00Tamme duiven f0.60 4 f0.80 per paar; Vette varkens f—4 f— Magere varkens f30.— 4 f50.— Drachtige zeugen fl4o4 f230; Biggen f22.- *,4 f30.— Guste zeugen f 110 4 f160 per stuk. Aangevoerd: 85H.L. appelen; H.L. peren; H.L.kleiaard- appelen; 8 H.L. zandaardap pelen 235.300 hoendereieren 200 eendeneieren; 45K.G.boter; velte varkens29 magere var kens; 10 drachtige zeugen; 275 bijgen; 4 guste zeugen; 0 koeien; 0 geilen. Amersfoort 3 Febr. 1930) Kaasmarkt. Aangevoerd 25 wa gens bevallende 6250 Kilo. Prijs f 40.00 lot f 46.50 p. 50 Kilo. Handel matig.

De Eembode | 1930 | | pagina 2