Corsetten Dames Fijne Sprits en Zandkoekjes MIJNHAïlifS Brengen in onderstaande artikelen een zeer mooie sorteering Sportcorsetten Corsetten met zijsluiting Elastieken Corsetten Bustehouders Wrap Rounds Corselets Buikbanden Jarretelgordels Alleenverkoop van de bekende Twilfitcorsetten Vakkundige bediening - Paskamer Voor Reclame se- 16 cent por Ons G. A. van der Veer Krommestraat 12 - Amersfoort Ten overstaan van notaris J. G. Klaassen is geveild een industrieterrein aan de Eemstraat. Kooper T. van Hoogevest f 10.100. De Amersfoortsche Kunstkring deelt mede, dat door onverwachte verhinde ring van de zijde van Isaac Israels de tentoonstelling van zijn werk tot nader datum wordt uitgesteld. Zooals bekend, werd voor eenigen tijd de Onderofficiersvereeniging „Ons Belang" door den Kantonrechter te Amersfoort veroordeeld tot eene schade loosstelling van f9014.— vermeerderd met 5 pCt. rente vanaf 25 Juli 1928. wegens onrechtmatig ontslag van den heer Blokker. Van dit vonnis is „Ons Belang" in beroep gegaan. De pleidooien in dit geding zullen Dinsdag II dezer om 10 uur v.m. voor de Arrondissements rechtbank te Utrecht worden gehouden. Gezelschap „Stille Omgang". De Jaarvergadering zal worden ge houden op Donderdag 27 Februari 1930 in de groote zaal van de R. K. Werk- lieden-Vereeniging. Op deze vergade ring zal een rede worden gehouden door den WelEerw. heer C. J. A. Venings, Kapelaan te Gaanderen. Deze vergadering is voor een ieder, ook niet-leden, toegankelijk. Ten bate van de Afdeeling Amers foort van het Ned. Kunstverbond heeft Jhr. A. W. den Beer Poortugael zich bereid verklaard om, aan de hand van lichtbeelden, een en ander mede te deelen over zijn reis naar Egypte. De Ie voordracht op Woensdag 12 Februari as., het vervolg op Woens dag 19 Februari a.s.beide keeren ir de zaal van de Theosofische Vereeni- ging, Regentesselaan 21b te8uurn.m Toegangsprijs voor iedere voordracht: voor leden f0.50, niet-Icden tl.—. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: A. V. W., Amersfoor f 15 of 10 d.; A. O, Amersfoort 16 of 3d.; H. C. M., Amersfoort f 10 of 5 d. A. W.. Achterveld id.; J. v. d. K„ Haar lem id. Boterwef: W. C., Baarn f 10 of5d: Te Baarn venten zonder vergunning. J. v. d. P., Huizen f2 of l d. Te Amersfoort wateren buiten uri noir: A. W., Achterveld f 1 of 1 d. Te Woudenberg zich met geweer in het veld bevinden zonder jachtacte A. E., Hilversum f 20 of 10 d. en verb, geweer. Wielrijden links van den weg: J. A. P. H„ Amersfoort f3 of 2 d.; J. T. W., Baarn f8 of 4 d.; M. B., Huizen f3 of 2 d.M. B., Soest plus rijden zon der licht f7.50 of 5 d. Wielrijden zonder rem: H. J. D., Den Haag f 5 of 2 d.J. J. F., Baarn plus gemis van reflector f6 of 3 d. Wielrijden zonder reflector: A. J. J. H., Soest f2 of 1 d. Wielrijden zonder licht: H. K., Hoeve laken f5 of 2 d.M. P., Soest f5 of 2 d. Geen nummerbewijs toonen: G.J. R., Arnhem f3 of 2 d. Autorijden zonder achterlicht: G. J. B. B, Baarn f3 of 2 d. Autorijden links van den weg: H. v. D., Soest vrijspraak. Wielrijdend niet behoorlijk uitwijken: W. G„ Hoogland f3 of 2 d. Met auto te snel rijden in Soest J. A. v. M„ Amersfoort f25 of 15 d. G. J. B. Woerden f20 of 10 d. Idem in Baarn: G. J. F., Bussum f5 of 2 d. „De Kabouters". 't Was er vroolijk-druk, Zondagavond in de patronaatszaal aan de Borstraat. Groot en klein heeft genoten, van het geen Kabouter-verstand weet uit te denken tot heil der menschheid. Maar onwilligen vinden bij hen geen genade. Dit zullen we vooral zien a.s. Zondag in het vervolgstuk „de Weer wraak der Kabouters". We hopen maar, dat ze Koosje niet al te lia/d zullen behandelen. Dengenen, die wegens plaatsgebrek moesten teleurgesteld worden, verwij zen we naar de volgende opvoeringen op Zondag 16 Febr. „de Wraak" en Zondag 23 Febr. „de Weerwraak". Op 25-jarigen leeftijd is in het Bin nengasthuis te Amsterdam overleden, Frits C. Bührmann van hier. Bührmann had op 26 Januari het onteluk om te Amsterdam van de tram te vallen, waarbij hem een been werd afgereden. Hoewel de toestand zich in den be ginne hoopvol liet aanzien, heeft Bühr mann toch de gevolgen van het ongeval niet mogen overleven. Woensdagmorgen, 5 Februari, heeft het Comité van Actie inzake de betering van de Eem een samenspre- king gehad met het Bureau en den Voorzitter der Verkeerscommissie der Kamer van Koophandel voor de Gel- dersche Vallei te Amersfoort. Ons wordt daaruit gemeld, dat bij onderzoek gebleken is dat een bestek voor de uitdieping van Provinciale zijde "gereed was; dat dit bestek met be kwamen spoed door de Rijkswaterstaat is behandeld en dat ook de gemeente Amersfoort in haar goedkeuring niet te lang op zich heeft laten wachten. Het is niet onmogelijk dat einde dezer maand de aanbesteding zal kunnen plaats hebben. Lode van Gent (Oscar Tijtgat) zal voor de leden van den R. K. Vrouwen bond op Maandag 10 Febr. a.s., des avonds 8 uur, in het gebouw St. Aech- ten aan het Zand en niet in de R. K. Spaarbank, een populaire lezing houden over Vlaamsche humor. Bij deze gelegenheid zal ook worden gecollecteerd voor de bloemenhulde bij het Eucharistisch Congres te Car thago. Heeren, niet-leden, hebben toe gang 25 cent. Uit den Omtrek Barneveld Het Bestuur der Vereeniging tot In standhouding en Bevordering van hei Vrije Marktwezen, heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw het volgende verzoek gezonden a. ten spoedigste maatregelen te nemen, ter bescherming van den eier handel In het algemeen en van dei eierexport op Engeland in het bij zonder; b. om voortaan de Vereeniging var Vrije Markten, evenals tut dusverre met de coöperatie geschiedde, bij be sprekingen inzake den eierhandel uit te noodigen en te huoren. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Joannes, z. v. J. v. Middelaar en W. Huijskes Jacobus Johannes Jozef, z. v. G. v. Burgsteden en W M Brouwer Theodorus nierus, z. v F. v. d. Tweel en Eijden. Ondertrouwd: J. Luttink en M. Pijpers J. v. d. Bedum en C. Ossendrijver J. R. van Lierop en R. Smink. Getrouwd: P. J. A. de Bruijn en R. Koller. Hooglanderveen De Algemeene Vergadering van de Boerenleenbank alhier, zal gehouden worden op Donderdag 13 Februari a.s. 's avonds om half-zes, bij A. v. d. Hoef op het Houteveen. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Benoeming van een secretaris en twee stemopnemers. 4. Verslag over 1929. 5. Goedkeuring en teekening van de Rekening en Balans over 1929. 6. Voor- Pijnloos Scheren Geen pijn en geen stukgaan meer cn ook geen naschrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid inwrijft met een welnigje Doos 30,60. Tube 80 ct. PUROL stel om Artikel 7 alinea 2 van het Huishoudelijk Reglement te wijzigen als volgt: de hoogste som, die het Bestuur met toestemming van den Raad van Toezicht mag opnemen bedraagt f 300.000.7. Bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van H v. d. Pol en L. v. d. Berg. Candidaten zijn: H. v. d. Pol en L. v. d. Berg. 8. Verkiezing van een lid van de Raad van Toezicht, wegens periodiek aftreden van A. Th. v. Lierop. Candidaat is A. Th. v. Lierop. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. N.B. Degene, die deze vergadering verzuimt, krijgt een boete van vijftig cent. Soest De Raad is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Maandag a.s. des namiddas 2 uur. Burgemeester en Wethouders dee len mede, dat zij sollicitanten voorde te vervullen betrekking van secretaris- penningmeester bij het Burg. Armbe stuur hebben opgeroepen tegen een wedde van f600 per jaar. De ingediende begrooting geeft hun overigens geen aanleiding tot het ma ken van opmerkingen. Derhalve stellen zij den raad voor zijne goedkeuring daaraan te willen verleenen. Men heeft thans een aanvang ge maakt met de afbraak van den oudsten molen van Soest „de Windhond", staande op den Hoogen Eng, De molen werd gebouwd in 1645. Als historische bijzonderheid kan vermeld worden, dat deze molen destijds beklommen werd door de prinses van Engeland, gemalin van Willem lil om met behulp van een kijker op den Dom te Utrecht te zien hoe laat het was. en voorts door Koningin Wilhelmina, toen prinses Juliana vier jaar oud was. De ijzeren as, wegende 2000 K.G. is reeds naar beneden gehaald. De molen, waarvan de fundamanten één meter dik zijn en waaraan 25000 steenen verwerkt zijn, js overgegaan in handen van iemand uit Amersfoort, die het sloopingswerk zal doen verrichten. Door het bestuur der Vereeniging „Een school met den Bijbel" is ver zocht in de kosten van het door deze vereeniging te geven fröbelonderwijs een bijdrage te verleenen. B. en W. stellen voor aan de vereeniging ten behoeve van fröbelonderwijs een sub sidie toe te kennen berekend naar f2.50 per jaar, op welk bedrag ook de sub sidie voor de R, K. bewaarschool is vastgesteld. „Soesterberg's Bloei" heeft den Raad verzocht bij het aanleggen van wegen een andere regeling te treffen dan thans toepasselijk is door storting van bedragen in het Wegenfonds. Ook particulieren hebben meermalen gesputterd over de bedragen die zij bij den bouw aan onverharde wegen moesten storten. Zekere W. A. Hilhorst, heeft zelfs indertijd de tusschenkomst van den rechter ingeroepen, en de arrondissements-rechtbank te Utrecht heeft toen de Gemeente veroordeeld tot terugbetaling der door Hilhorst ge storte bedragen. Dit besluit kén vér strekkende gevolgen hebben. Woudenberg. Donderdagnacht heeft alhier een brutale roofoverval plaats gehad. Mid den in den nacht werd de landbouwer van Egdom gewekt door luid kloppen op de deur. Toen hij deze opende, drongen twee mannen met revolvers gewapend en voorzien van zwarte maskers, het huis binnen en eischten geld. Aanvankelijk ontkende de land bouwer geld in huis te hebben, Jdoch onder sterkere bedreiging gaf van Eg- dom den mannen 500 gulden. Terwijl de vader het geld voortelde wist een d cliter onbemerkt het huis te verlaten de politie te waarschuwen, die er een wilde achtervolging in slaagde de indringers te arresteeren. Het bleken twee jongemannen te zijn n 19 en 17 jaar uit Huis ter Heide en Austerlitz. In de Groendaalsteeg te Haarlem is een drie-jarig kind uit een dakraampje gevallen en op drie meier lager gele gen glazen afdak terecht gekomen. Het viel ook daar door en stortte twee meter lager op den beganen grond. De vulkaan San Miguel op de Azoren heeft plotseling zijn werkzaam heid hervat. Op de eilanden is een aschregen neergedaald. De uitbarsting ging van onderaardsch gerommel ver gezeld. Te Enschede zijn een groenten- winkel, aen sigarenwinkel en een woon huis door brand vernield. De bewoners konden slechts met groote moeite ge red worden. Te Haarlem heeft een onbekend persoon, vermoedelijk, door zich over de afrastering van loket 4, gelegen aan de Zuidzijde van het postkantoor heen te buigen, een houten bakje inhoudende f 1000 weggenomen. De inhoud bestond uit 500 zilveren guldens en 200 zilveren rijksdaalders. In de vroedschap van Ameide schij nen minder prettige verhoudingen te heerschen en zijn heftige beroeringen aan de orde van den dag. Bij de behandeling nu van het regle ment van orde, wensclite men de be paling: „indien een lid zich beleedi- gende uitdrukkingen veroorlooft, roept de voorzitter hem tot de orde. Bij her haling kan hij door den voorzitter worden verwijderd", in dier voege uit te breiden, dat ook de raad bevoegd is, den voorzitter te verwijderen, indien deze daartoe aanleiding geeft. Immers gedurende de vijf jaar, dat de tegenwoordige voorzitter de leiding heeft, zou hij het altijd geweest zijn, die de oorzaak der ordeverstoring was. De raad besloot het betreffend arti kel aldus aan te vullen. Afgezien nog van de moeilijkheden bij eventueele toepassing, is echter deze aanvulling in strijd niet de Gemeente wet en derhalve niet toelaatbaar, alle logica der vroede vaderen ten spijt. - De Raadsleden van Sleen hebben geweigerd de gemeenterekening 1928 na te zien en er over te rappor teeren. aemertgde Berichten Een werkman te Arnhem kreeg bij vervoer van een zware machine, enn verbindingsstang tegen den buik. Onder hevige pijnen is hij naar hef Ziekenhuis vervoerd, waar hij overleed hij laat een vrouw met 5 kinderen achter. Tijdens het monsteren van een paard te de Krim, sloeg een handelaar met de zweep en trof daarbij een achter hem staand persoon in het oog, waardoor dit geheel blind werd. Op het Deenschc stoomschip Lousiana, dat te Kopenhagen is aan gekomen, zijn 6 leden van de beman ning ziek geworden. Men meent dat dat zij papegaaienziekte hebben. Het schip kwam uit Brazilië en had 80 papegaaien aan boord. De Koningin en Prinses Juliana zijn naar Beieren vertrokken, waar zij een week of drie zullen verblijven. PAROCHIE ST. AKSFPiCl'8 Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Patr. afd. A. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof Patr. afd. B. ZATERDAG Van 4 tot half-9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS lor: W. S. Kerklaan. ZONDAG. 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 2 uur catechismus. 3 uur Lof met Rozcnh. In beide H. Missen collecte voor de S. P. Penning. Na de Hoogmis „Te Deum" MAANDAG. Ie H. Mis op Leo's Oord. 8'/« 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DINSDAG 7'/, Ie H. Mis. 8uur 2e H. Mis. WOENSDAG 8'/« uur le H. Mis. 9 uur plechtig gez. Huwelijksmis. 12 uur catech. op de scholen. DONDERDAG 7'/, le H. Mis. 8'/< uur 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG 7le H. Mis. 8'/4 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG 7Va le H. Mis. 8 'lt 2e H. Mis. Van 3 tot 7 biechthooren. 6 uur Lof met Rozenhoedje. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG Collecte Ludgerusverecniging. H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half-II uur Hoogmis. Na de hoogmis de lofzang „Te Deum". 3 uur vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingen-vereeniging 2e afd. 5 uur Godsdienstoef. meisjes vereeniging. 6 uur Lof met predikatie 7 uur patronaat 2e afd. MAANDAG 10 uur de H. Mis in de kapel op het kerkhof. DINSDAG 8 uur gezongen St Antoniusmis. 's avonds 8 uur Congrcgatii de H. Familie. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG H. Missn 7,- 8.- 9 uur. Van 49 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen c PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAQ Half-zeven. acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half-11 Hoogmis. Zes uur Lof met Conferentie. ZATERDAG 7 uur Lof. half-4 tot half-10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, PAROCHIE ST. HENRICUS Pdulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosslraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur Lof. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyilstraat. ZONDAO 7'/i uur de Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. Daarna Missiespel, in 't St. Joseph Gesticht, door de Zelatricen v.d. Voortplanting des Geloofs. MAANDAG Eerrte H. Mis in "t Si. Joseph Gesticht. Half zes wederom opvoering van het Missiespel. DINSDAG Verschijning van O. L. Vrouw te Lourdes. WOENSDAG 9 uur gezongen Huwelijksmis. NIJkerk PAROCHIE ST. CATHARINA ZONDAG 7'/, H. Mis. IO'/i uur Hoogmis. 3 uur Kruisweg en kort lof. Na de Hoogmis Te Deum wegens het Kroningsfeest van Z. H.d Paus. DINSDAG Feestdag van O. L. Vr. te Lourdes. 7 Va uur gez. jaargetijde voor Wilsje van der llocf. WOENSDAG Feestdag v. d. Kroning van Z. H. den Paus. ZATERDAG 2'/,— 6'/> gel. om te biechten. 6 uur Lof. In de weck de H. Mis om 7'/> Soestdijk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pasfoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Half-8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis. Uitreiking der H. Communie oin kwart over 7, na de Vroegmis cn om kwart voor 9. Om 7 uur Lof met Rozenhoedje. Na de Hoogmis de lofzang „Te Deum" voor Z. H. den Paus. MAANDAG H. Mis om kwart na 8. DINSDAG H. Mis om kwart na 8. jr Lof fer cere van den H. Antonius. WOENSDAG H, Mis om kwart na 8. DONDERDAG H. Mis om kwarl na 8. VRIJDAG H. Mis om kwarl na 8. Half 4 biechthooren voor de kinderen der Mariaschool ZATERDAG H. Mis om kwart na 8, 7 uur Lof met Rozenhoedje ter cere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om le biechten; Dagelijks voor cn na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4,5 en 6 uur en na het Lof tot 9 uur.

De Eembode | 1930 | | pagina 2