Gewestelijke Centrali satie der V.V.V.'s door A. F. VAN BEURDEN. I. Iedere plaats van beteekenis heelt tegenwoordig hare V.V.V. ol Vereeni- ging voor Vreemdelingen Verkeer. Die vereenigingen zijn geboren uit het trachten naar meer welvaart door den stroom van vreemdelingen, die uit naburige landen in den reistijd naar ons lieve vaderland komt, naar de eigen stad of plaats te lokken, of wel do Nederlanders zelf, die nog al honkvast zijn cn niet gaarne ver van huis zijn, eenige dagen ter plaatse te binden. Men doet dit eerstens ter wille van het lieve geld, dat bij de bezoekers op hunne tochten niet zoo vast zit als anders, ten profijte der hotels, der res taurants, der neringdoenden, en enkele badplaatsjes slaan er nog een apart belastingslaatje uit. Maar ten andere ontstaat die zorg voor het vreemdelingenverkeer, ook uit een soort prijsbare concurrentie tus- schen de verschillende plaatsen, om het mooie, het oude, het aantrekkelijke, waarmede ze door natuur, historie of kunst begiftigd zijn, uit te laten komen en zichzelf op het schoonst te laten zien. De bedoelingen der V V.V.'s zijn on baatzuchtig, met een uitgesproken baat zuchtig georiënteerd doel: verheffing van de eene plaats boven de andere. Daar de mensch van aard nog al eens van verandering houdt en aldus gaarne van tijd tot tijd iets anders ziet, schaadt de onderlinge concurrentie niet, daar gewoonlijk iedere plaats eens aan de beurt komt. De snelle verbindingen in hel spoor- en tratnwegnet, de groote vlucht van busverbindingen en vooral de vooruit gang van het automobielverkeer, heb ben het bezoek aan vreemde plaatsen sterk doen toenemen. Het nut der reclame heeft men be grepen. Er zijn honderden beschrijvin gen van allerlei Nederlandsche plaat sen, goed geïllustreerd, met medewer king der V.V.V.'s en de gemeentebe sturen gedrukt en op de binnen en buitenlandsche leestafels gelegd, Werk zame V.V.V.'s hebben deze zelfs in verschillende vreemde talen doen druk ken, zooals om een voorbeeld aan te halen die van Amersfoort, die een knap boekje over de.stad uitgaf in 't Neder- landsch, Fransch. Duitsch, Engelsch en Italiaansch. Vooruitziende gemeentebesturen steu nen de vereenigingen en helpen hen ir hun soms niet te gemakkelijk bestaan De Amersfoortsche Raad is niet achtei gebleven. Men zou meenen, dat vooral de ne ringdoende middenstand, die kostbare tentoonstellingen opzet tot aanprijzing van waren en producten, de eerste zc zijn om het groote belang der V.V.V. in te zien en door allemans toetreden te steunen, maar dat laat op verschil lende plaatsen nog al te wenschen over men ziet dus eigen voordeel niet. Er dient echter ter eere van Amersfoort gezegd te worden, dat het aan dien steun hier ter stede niet ontbreekt. Van buiten af meent men al licl dat een dergelijke organisatie, als ze eenmaal is en wat subsidies krijgt, nog al gemakkelijk rolt. maar het inwendige laat het anders zien. In hetverkeershuismet bijbehoorende boekenkast van Amersfoort, en die van Soest. Baarn, Hilversum. Utrecht, staat het den geheelen dag niet stil met mondelinge, telefonische en schriftelijke aanvragen over allerlei onderwerpen, die maar eenigzins verband houden met reizen en trekken. En een half antwoord, is geen antwoord! Alles moet terdege nagezien en opgelost worden. De leden der Commissie zitten achter 't scherm, maar werken alien mede, terwijl de voorzitter en secretaris de draden, die naar buiten leiden, In de hand houden. Op die wijze doet de V.V.V. nut en werkt voor het belang en de welvaart van Amersfoort. Zij trekt vreemdelin gen, d iet zc het aangename en het voordcelige van het verblijf zien, no ,p; ze tot vestiging en helpt het gemeente bestuur in zijn «"rgentot het verfraaien en vergroeien en consulideeren van de Eemstad, die 2ich in honderd jaar van ÏO.OUO zielen heelt weien op tc werken tot 37.000, ten bewijs van inwendige kracht en arbeidsvermogen. (Wordt vervolgd.) R. K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. de boeken. Met applaus werden de HecrenC. Schutljzcr cn R. Keljzer tot bestunrsleden herkozen. Wat betreft het a.s. kinderfeest werd medegedeeld dat Woensdag dit feest zal wor den gehouden, in het gebouw St. Aechten. Mevr. Nolles zal optreden met goocheltoeren en de vertooning van een poppenkast. Kaarten worden verstrekt voor kinderen van leden met één begeleider. Het bestuur meende voor de kinderen tijdens de Paasch- vacantie iets te moeten doen en ver zocht de meening van de leden dien aangaande. Door eenige leden werden plannen geopperd. In het algemeen vond het idéé de goedkeuring van de leden. Bij de rondvraag dankte de Heer Schutijzer de aanwezigen voor de herkiezing van zijn persoon tot bestuurslid. Spr. zal zichzelf geven om de vereeniging tot grooten bloei te brengen en daartoe moeten de leden meewerken. Amersfoort met zijn 4 parochies mag toch zeker een ledental hebben van 400. Laten de propagandisten voor zorgen. De Voorzitter sloot zich bij de sympathieke woorden van den Heer Schutijzer aan en hoopte dal ieder lid voor de Vereeniging een groot propagandist zal zijn. Verzocht werd opgave van hen die bereid zijn Woensdagavond op het Kinderfeest behulpzaam te zijn. AMERSFOORTSCHE KUNSTKRING. Emil Telmanyi. Voor een goed bezette zaal speelde Dinsdagavond de Hongaarsche violist Emil Telmanyi. Het publiek toonde zich met het gebodene zéér ingenomen, wat niet te verwonderen was. Want werkelijk deze kunstenaar spéélde. Alle technische problemen ontgroeid, toonde hij zich de begenadigde wiens gansche wezen zich uitleven moet in muziek. Dit viel te méér op, nu het onderscheid tusschen zijn twee begeleiders zoo duidelijk bewees, dat spelen nog geen spelen is, dat ieder technisch-zuiver produceeren van klankenreeksen, zelfs met inachtneming van dynamiek en agogiek, nog geen muziek-maken kan worden genoemd. Begonnen werd met het viool-concert van Mendelssohn in e. kl. gespeeld manlijken stijl, forsch, ontdaan van al zoetelijkheid, waarbij hel ons echter leek, dat de concertgever eerst bij het 3e deel (allegretto non troppo) volop zijn Hongaarsch-violisten-i Lag het aan de zakkende s voelde hij zich gehandicapt door het accompagnement Natuurlijk een vleu gel is geen orkest, en een klavierbe- king van een orkestpartij is niet ir it om de inwendige nondzakelijkheid van haar origineel tc bewijzen, maar dan ook nog zoo dor en stijf, log, uit de vleugel worde ge slagen, kan ze op den ras-artist eei sterk-remmenden invloed hebben. Schoon was de voordracht van Bach's Ciaccona voor viool-solo, eerbiedwek kend van technische voldragenheid, ir majestueuzen stijl gespeeld. Hetzelfde moet gezegd van de voor dracht der sonate van A. Bax, waarbij de Engelsche pianiste Harriet Cohen de volmaakte twee-eenheid hielp vor men, die voor een viool-piano sonate wordt gevorderd. Hier was de geest, die levend maakt, aanwezig nu niet meer alleen bij de violist, die weer fameus, knap gestyleerd zijn partij vertolkte, n ook bij de pianiste, die met een prachtig toucher, bij alle graden van dynamiek, een weelderige klank aan de vleugel wist te ontlokken, en met haar heftig temperament aan deze moderne com positie de noodige vaart en rhytmische kraciit wist te geven. Zij moet ook als soliste merkwaardige dingen presteeren. Poëzie is heel haar spel. Na de pauze volgde een reeks kleinere nummers van Kodaly, Poldowsky Vieuxtemps, geestig gespeeld, rn, weinig indruk gevend, waarna tot slot Baralia Hungarica van E. v. Dohnangi, een werk van eerlijk, open karakter, landelijk in modern-harmonisch kleed, frisch gespeeld en waarbij de begeleider Elof Nielsen zich naar onze meening merkbaar herstelde. Zooals gezegd, veel succes voor di listen en dus ook voor de Amers foortsche Kunstkring die deze conccrter organiseerde en van de volgende con- ccrien-serie evenveel succes moge be- even. De jaarvergadering. Woensdagavond gehouden in het gebouw va'n den R. K. Spaarbank, werd op gebruike lijke wijze door den Vo rzillor geopend. Nadat de Voorzitter allen een woord van welkom had toegesproken, deelde Spr. mede dat op deze jaarvergadering een overzicht zal worden gegeven over de feiten welke de vereeniging in het afgcloopen jaar volbracht. Di Secretaris gaf hierover een uitgebreid verslag waaruit bleek dat de vereeni ging op heden 90 leden teil. De kas van den penningmeester sloot met een batig saldo van f60,701/; Te Dordrecht is in den ouderdom van 73 jaar overleden G. J. Buys, oud-directeur der Rijks Hoogere Bur gerschool te Amersfoort |n 1882 kwam de heer Buys, die zeeofficier was, aan de Amersfoortsche II.B.S. als letr- n dc wiskunde. Na het vertrek Iv.m Dr. Doyer is hij opgetreden als d recteur Dc stichting van de ambachts- school en van de Industrie en uis- houdschool heelt hij bevorderd. De groote uitbreiding van de Amersfoort sche H. B. S. dagtcekent uit den lijd van zijn directeurschap. Om gezond heidsredenen nam de lieer Buys, it 191Z ontslag. Nu de proefneming met de bestel ling van aangeteekende stukken aan huis reeds eenige maanden duurt, is de wenschelijkheid gebleken, 't onder staande nog eens onder de aandacht m belanghebbenden te brengen. De uitreiking van de aangeteekende stukken vindt slechts plaats aan den I geadresseerde of diens gemachtigde. de geadresseerden zijn gemachtigd, is niet toegestaan. Ten aanzien van hen. die geregeld aangeteekende stukken ontvangen en op de tijden, dat de bestellingen aan hun woning werden uitgevoerd niet aanwezig zijn voor het in ontvangst nemen daarvan, wordt opgemerkt, dat het voor dezen wen- schelijk kan zijn één of meer huisge- nootcn, die als regel wel thuis zijn, een doorloopende volmacht te geven. Formulieren daartoe zijn aan hel Postkantoor kosteloos verkrijgbaar; zij dienen echter ten kantore van den Ontvanger der Registratie te worden van een zegel van f0.30. missie werd benoemd tot nazien van Afgifte aan huisgenooten, die niet door OVERZICHT WONING-VOORRAAD. Aantal woningen op I Jan. 1920 8180. Vermeerdering: a. door aanbouw: 1. door de gemeente 83 2. door de vereenigingen 90 3. door particulieren 234 b. door verbouw: Totaal 407 Vermindering door: a. Woningen door het doen vervallen waarvoor vergunning is verleend b. door brand: c. door onbewoonbaar verklaring: Totaal 52 Totalen vermeerdering: Aantal woningen op 31 Dec. 8535 Op het terrein van St. Louis aan den Utrechtschen weg zal een begraaf plaats ten dienste dier stichting wor den aangelegd, Tot secretaris van de Gezondheids commissie voor Amersfoort is door den Commissaris der Koningin benoemd de heer Teikema, alhier, De Ingenieur G. do Kort, verbonden aan den gemeentelijken dienst van bouw- en woningtoezicht en stadsuit breiding is benoemd tot ingenieur bij de Openbare Werken der gemeente Delft. Voor den Politierechter stond te recht een 32-jarig los werkman C. K. uit Amersfoort en dat wel wegens mishandeling van J, V., een hoofd conducteur te Amsterdam. Verdachte had gerookt in een coupé niet-rooken. De couducteur verbaliseerde Item, doch op het perron van het station Amers foort kwam verdachte daar nog eens even over spreken. Hij deed zijn be merkingen van een paar slagen verge zeld gaan De Politierechter, veroor deelde tot f25 boete of 15 dagen hechtenis. Mej. H. H. Ie Amersfoort slond te recht wegens mishandeling van mej. van G, v. d. V. De dames hadden een ruzie gekregen en volgens verdachte verdachte sloeg getuige het eerst mvt een bezem. Daarna had verdachte deze buurvrouw, die een andere buui aan den inspecteur der hondenbelas ting verraadde, aan het haar getrokken en gekrabd omdat zij zelf ook zoo getracteerd werd. Buurvrouw draaide op gebruikelijke wijze dc zaak om. Niet zij doch verdachte was begonnen. Het slot was f 15 boete of 10 dagen hechtenis voor verdachte, Het filiaal Diaconessenarbeid Soesterkwartier is geopend. Ds. Pannebakker wees cr op hoe sedert vijf jaren, toen deze arbeid be gon, er veel veranderd was. Toen had men ééne diacones, nu zes cn boven dien drie zusters voor lijdelijk. Met ingang van Maandag a.s. wordt het kantoor van den gemeentelijken Reinigings- en Ontsmeitingsdiensl ver plaats! van Muurhuizen 106 naar terrein Reinigings-dienst Nijverheidsstraat 31 telefoon 157. In het ontruimde winkelpand var de firma Boekenoogen aan de Lange- straat werd gevestigd de afdeeling bedden en tapijten van het aan de overzijde van de Langestraat gelegen Magazijn De Faam van den lieer Molle. Deze uitbreiding getuigt van een gezond zakenleven. Door een doel matige inrichting en practische belich ting werd een goed geheel verkregen. Er was op den openingsdag veel belangstelling. De R. K. Vereeniging „Geloof Wetenschap houdt een Fcestvergade- ring op Dinsdag 25 Februari, 's avonds half negen in Hotel „Mnnopole", t gelegenheid van het 25-jarig besta; reiniging avond zal een geheel intiem karakter dragen, opgeluisterd uitsluitend door de leden, met muziek, zang reidansen, welke laatste door groepje dames en heeren speciaal vi dezen avond zijn ingestudeerd. Het muzikale gedeelte wordt verzorad do» Oouairère L. Baron Bentinck-Stam ei Henk Ramselaar. Na afloop een een voudig Souper. Deelnemerskaarten voor het Souper ziin a 11,50 Maandagavond 6 uur verkrijgbaar bij Dr. F. C. Huygen, Pr. Frcderiklaa J. G Boekenoogen, Krommestiaat en Mej. W. Kuntz, Zand 10. Mijn hard t's Zenuw«Tab etten 75 ct. L«xeer-Tabl?tten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij apothekers en drogisten. Zondag 16 Febr. gaf de Tooneel- vereenlging „Ons Genoegen" 'n uit voering van 't Tooneelspel „Op Drijf zand" van Odijk in 4 bedrijven. Het tooneelspel stelt voor 'n kijk te geven op onze hedendaagsche moderne wereld en zit vol met spannende mo menten. 't Stuk werd op schitterende wijze gespeeld en bleek vooral uitdidood- sche stilte, welke heerschte tijdens 't spel, in de zaal. De rollenvertolking was zeer goed, vooral dient hier ge noemd te worden kunstschilder Wen- ders, die z'n vaderrol op uitnemende wijze vertolkte, vooral voor hem, maar ook voor de andere spelers 'n woord van lof. Wij raden degenen aan die hun Zondagavond eens nuttig en aangenaam willen besleden eens 'n kijkje te gaan Wij wenschen de spelers weder 'n groot succes toe Zondagavond. Maandag 24 Febr. a.s. 'savonds 8 uur zal de heer A. F. v. Beurden een voordracht houden over Volk, Kastee- len, Legenden en Sagen van Noord- Brabant voor de R. K. Onderofficieren- vereeniging „St. Martinus" in de bovenzaal van de R. K. Militairenver- eeniging aan 't Zand. Voorloopig kan reeds worden ver meld dat de Jaarvergadering van den R. K, Onderofficierenbond te Amers foort zal worden gehouden op 18 en 19 Mei a.s., terwijl daar mede samen valt de viering van hel 20-jarig bestaan van de Afdeeling Amersfoort. De Afd. Amersfoort is de oudste afdeeling van den Bond. ouder zelfs dan den Bond, die is ontstaan vanuit Amersfoort. Op Vrijdag 7 Maart wordt in „Amkitia" vertoond het Passiespel van Oberammergau met lichtbeelden, koren en voordracht. De voordracht wordt gehouden door Pastoor E. Jos. Peeters van Bevingen St. Truiden (Belg.) De koren worden gezongen door het St Henricus-koor. De avond, uitgaande van de R. K. Vrouwenbond, belooft schitterend te worden. Ook niet-leden kunnen geïn troduceerd worden tegen f 0.50. Andere kaarten ft.— Aanvang 8 uur. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Donderdagavond had een ledenver gadering plaats onder leiding van den voorzitter, den heer Hehenkantp. In het openingswoord herdenkt deze den overleden Aartsbisschop Mgr. H. v. d Wetering, die veel voor den Midden stand gevoelde en daarvan meermalen liet blijken. Hierna bad de HoogEerw. deken Fock, adviseur der vereeniging, met de aanwezigen een Onze Vader en Wees Gegroet voor de zielerust van overledene. Vervolgens werden 6 nieuwe leden geïnstalleerd door den HoogEerw. Heer Fock, die het verheugend noemde dat zich 6 middenstanders als lid hadden opgegeven. Dit is ook van belang voor de verdieping van het godsdienstig leven en den opbloei in de kringen van den middenstand. Door den heer H. L. Besters uit Den Haag. adm. van de Middenstands On derlinge, werd vervolgens behandeld Wat we vóór 1 Maart te doen hebben n verband met de ziektewet." De .Middenstands-onderlinge telt op het oogenbiik 5030 aangeslotenen met :en verzekerd bedrag van f 15.300.000. Tot aanstelling van een controleur mor de Middenstands-onderlinge kon niet worden overgegaan. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. J. v. Helsdingen en P. Meeusen. Door den secretaris werd verslag uitgebracht van de Centrale Raadsvergadering en het Nederl. R, K. Middenstands congres, gehouden te Almelo. Vervolgens wc-rd een zeer korte gedaclitenwisseling gehouden over het werktijdenbesluit, De gevraagde winkelsluiting op Don derdagmiddag zal, aldus de voorzitter, wel niet doorgaan. De opmerking werd gemaakt dat men vrij moest blijven om te sluiten. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Door een der leden werd een artikeltje uit de Maasbode ter sprake gebracht van de Midden stands-organisatie uit Bergen-op-Zoom. Dit stuk behelsde het vele adverteeren programma's. Na een vrij heftige discussie over dit punt besloot het bestuur deze kwestie ter sprake te brengen bij de Chr. Middenstands organisatie en Handel en Nijverheid, tm, indien mogelijk, te komen tot tnderlinge afspraak niet meer in pro gramma's tc adverteeren. Vooral in Amersfoort is de toestand veel te erg en worden de winkeliers te zwaar belast door alle mogelijke programma's, waarvoor men in vele gevallen moet toestemmen. Wanneer men onderling besluit alle voorkomende gevallen te weigeren, is de kwestie in eens opgelost. Met een dankwoord van den voor zitter voor de opkomst werd de ver gadering gesloten. Burgemeester en Weihouders bren gen ter kennis, dat op Woensdag 26 Februari e.k. om 3 uur n,m„ gelegen heid zal worden gegeven tot kostelooze inenting, in het gebouw van de Han delsschool in de Hellestraat. Gewenscht is trouwboekje of geboortebewijs mede tc brengen. Groote propagandavergadering R.K. Bakkerspatroons vereeniging Amers foort en omgeving. Door het hoofdbestuur van de R. K. Bakkerspatroons vereeniging was aan de heeren Bakkers van Amersfoort en omstreken een uitnoodiging gezonden voor een te houden groote propaganda vergadering, met als doel oprichting van een afdeeling Amersfoort en om streken. De Bondsvoorzitter deheerHendrikx uit den Bosch, heette de talrijke aan wezigen van harte welkom, waarna de heer Krijgsman, wethouder van 's Bosch en sociaal adviseur van den bond, een daverende rede hield, met ais gevolg dat alle aanwezigen zich als lid opga ven en een afdeeling werd opgericht. Na het vertrek van de heeren uit den Bosch, belastte de heer H. J. v. Rooijen, hoofdbestuurslid uit Utrecht, zich met de leiding van de vergadering. Het voorloopig bestuur werd als volgt samengesteldW. C. Ramselaar, Amers foort; SI. v. d. Berg, Hamersveld; J. Knuivers, Amersfoort; A. Tammer, Soesterberg en A. Hogeboom, A'foort. Zondag 23 Februari, half-8, laatste opvoering van 't Tooneelspel „Op Drijfzand" door de Tooneelvereeniging „Ons Genoegen" in 't gebouw der R.K, Werkliedenvereeniging „St. |ozef", Lieve Vrouwestraat. Wij raden degenen aan, die van 'n prachtig tooneelspel willen genieten, Zondagavond eens naar St. Jozef te gaan en zij zullen zeker zeer tevreden huiswaarts keeren. De kaarten zijn verkrijgbaar van 12—1 uur en 'savonds aan de zaal. De entrée is 20 ct. Een jeugdig kind uit een gezin in de Violenstraat bemachtigde een flcschje met zoutzuur hetwelk door den vader, een metselaar, was weg gezel. De arme kleine overleed in hevige pijnen, Amersfoort. PAROCHIE O. L. V'R, HEMELV Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half-ll uur Hoogmis. 3 uur vespers. Half-4 vergadering Btirgerjonge- lingen-vereeniging beide afd, 6 uur Lof met predikatie 7 uur patronaat 2e afd. DINSDAG Half-10 gez. H. Mis voor bruide gom en bruid. 'savonds 8 uur Congregatie van de H. Familie. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur plechtig Lof tol opening van het 40 uren gebed en maand Maart. Van 49 Bieelithooren. Dagelijks de H. Missen oi 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half-ll Hoogmis. Zes uur Lof met Conferentie. DONDERDAG. 9 uur gez. H. Mis voor bruide gom en bruid. ZATERDAG Half 12 tot half I en na den middag van half 3 af gelegenheid om te biechten. 7 uur plechtig lof met predikatie tol opening van liet 40 uren gebed. Dagelijks de H.H. Missen om 7, PAROCHIE ST. ANSPRIDUS Jacob Catalaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telcf. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. ir H. Mis. ur Hoogmis, ir Pair, afd. A. ir Lof met Rozenhoedje. Na het Lof Pair. afd. B. ZATERDAG Van 4 tot half-9 bieelithooren. 7 uur plechtig Lof met Venl- Creator tot opening van het 40- uren gebed. In de week de H. Missen om half-8 en 8.10. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. I. de long. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 2 uur catechismus. 3 uur Lof mef Rozenh. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brennlnkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG 7'/a uur de Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. WOENSDAG 9'/] gezongen huwelijksmis. Deze week de H.H. Missen out 7 en 8 uur. Nljkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkersfraat. Tel. 98, ZONDAG Tl, H. Mis. lO'/i uur Hoogmis. 3 uur lof. ZATERDAG Gel. om te biechten van 10'/,- 12 en van 2'/a5'/i c" "a het lof in zoover er achtereenvolgens biechtelingen zijn. 6 uur plechtig Lof tot opening van het 40-uren gebed en ter eere van den li. Jozef.. In de week de 11. Mis om 7 '/a- 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRiCUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof DINSDAG 7 uur Lof. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Om 7 uur Lof tol opening der maand Maar!, loegewijd aan den H. Jozef. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 uur. half 8 cn 8 uur. Soestdllk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pasfoor: H. S. Mfllder. ZONDAG. Half-8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Uitreiking der H. Communie om kwart over 7. na de Vroegmis cn om kwart voor 9. Om 7 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG H. Mis om kwart na 8. DINSDAG H. Mis om kwart na 8. 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. WOENSDAG H. Mis om kwart na 8. DONDERDAG H, Mis om kwart na 8. VRIJDAO H. Mis om kwart na 8. Half 4 biechthooren voor de kinderen der Mariaschoo! ZATERDAG H. Mis om kwart na 8, r Lof niet Rozenhoedje ter eere der H. Maagd Maria, levens opening der maand Maart toege- gewijd aan de verecring van den II. Joseph. Gelegenheid om te biechten; Dagelijks voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4, 5 en 6 uur -a het Lof tot 9 uur. Marktbericht. Amersfoort 21 Febr. 1930. Appelen f6.00 A f 12.00 p. ll.L. peren f 4.— f 10.— p. H.L.Klei- aardappelenfO.- AfO.— p.H.L.; Zand,aardappelen f2.0(1 a (0 00 p. H.L Hocndercieren f 6.85 A 17.25 p. 100 st.; Eendeneieren f6.00 A f6,30 p. 100 St.; Boter <2,40 A (2 50 p. K.O.; Kippen f1.50 A 12.00; lianen fl.40 A f 1.75Hennen fO.OO A 10.00; Jonge hanen fO.OO A fO.OO; Kui kens 10.00 A fO.OO; Tamme ko nijnen 12.00 A f4.—; Wilde ko nijnen f0.90 A f0 00Tamme duiven f0.60 A f0 80 per paar; Vette varkens f—A f— Magere varkens f35.— A f52.— Drachtige zeugen f 170 a f230; Biggen f20.- a f28.-; Guste zeugen f90 A f 120 per sluk. Aangevoerd: 60H.L. appelen; 7 H.L. peren; H.L. kleiaard- appclen; 0 H.L. zandaardap- pcieu335.000 hoendereieren 150 eendeneieren; 50K.G.boter; vette varkens; 35 magere var kens; 16 drachtige zeugen; 220 •'iRgen; 3 guste zeugen; 0 koeien; 0 geiten.

De Eembode | 1930 | | pagina 2