SansRlrJ,?.; De Meditaties over het Lijden onzos Heeren worden gedurende den Vasten tijd gehouden door Pater Qengler S.V.D. van het Missiehuis te Soesterberg, in dc parochie O. L. Vr. Hemelvaart; Z.Eerw. Heer Hooyman, in de parochie St. Hen- ricus; en door een Pater Franciscaan, in de parochie St. Ansfridus. In Amersfoort is een verkoopcr van linnen v. Carp's fabrieken bezig zijn waren aan den man te brengen. Hij verteld dat de goederen door water schade hebben geleden. Bij nader onder zoek blijkt dit linnen een slechte kwali teit katoen te zijn, zoodanig bewerkt dat het op linnen lijkt. Men zij op zijn hoede! De Burgemeester is verhinderd Woensdag spreekuur Ie houden. In de maand Februari werden in het badhuis aan den Woestijgerweg 3254 baden genomen, gemiddeld 136 per dag. Kuipbadenmannen 300, 244, totaal 544. Stortbaden: mannen 1447, vrouwen 666, kinderen 597, totaal 2710. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis, dat op de Leusden- sche heide schietoefeningen met scherpe munitie zullen worden gehouden op Vrijdag 7 Maart 1930 van 19.00 tot 23.00 uur. Het onveilige terrein zal door vlag gen worden aangegeven op dezelfde punten als zulks reeds plaats heeft bij schietoefeningen over dag, doch boven dien zullen op die vlaggen en op de twee vuurballen rood licht gevende lantaarns worden geplaatst. Het plaatsen der lantaarns zal zoo tijdig geschieden, dat iedereen de ge legenheid heeft het onveilige terrein nog bij daglicht te verlaten. Men deelt ons mede dat de Ver- eeniging Het Groene Kruis op 15 Maart a.s. 25 jaar bestaat. De vereeniging werd opgericht op aansporing van Ds. Fleischer. Als eerste bestuursleden fungeerden ds. de Meijere, mr. van Traa, dr. Gronemann, Tromp van Holst, D. Gerritsen, W. G. Klomp, J. W. Middelburg, W. H. E. Vrijdag en B. Schooleman. Het ledental bedroeg toen 701, De zusters Diemont en Bakker wer den tot wijkverpleegsters benoemd, terwijl in de Fr. van Blankenheym- straat een huis tot wijkgebouw werd ingericht. Later kwamen de Zusters van Wijngaarden en Voigt. Zuster Voigt ging met de instelling van het Con sultatie bureau voor zuigelingen uit de wijkverpleging, waarin zij werd ver vangen door zuster Snoep, terwijl in de plaats van zuster van Wijngaarden is opgetreden zuster Reeders. Van de bestuursleden die in 1905 werden gekozen, maken de heeren Klomp en Schooleman thans nog deel uit van het bestuur. Ten bate van Het Groene Kruis komt een gemeente-subsidie van f5700 per jaar. Het zal uit de dagbladen reeds be kend zijn, dat voor onze boomen een groot gevaar dreigt, n.l. van de rupsen van den bastaard-satijnvlinder. Tegen dit gevaar dient met kracht te worden opgetreden. Thans is de bestrijding van den vlinder nog goed uitvoerbaar, daar de rupsen overwinteren in nesten, die nu nog gemakkelijk zijn waar te nemen. In de zuidelijke provinciën van ons land vormen de rupsen reeds een plaag van grooten omvang, hetgeen bleek uit het feit, dat de eikenboomen in de maand Mei al geheel kaal waren. Maar niet alleen in de Zzidelijke provinciën werden de rupsen veelvul dig aangetroffen, ook op vele andere plaatsen werden ze reeds gesignaleerd. De Burgemeester, roept medewerking in ter bestrijding van dit gevaar, en verzoekt, de leerlingen van scholen aan te sporen de rupsennesten af te knippen en hen daarna te vernietigen. De Voorzitter van den Raad van Arbeid te Amersfoort bericht ons, dat in verband met de invoering van de Ziektewet op 1 Maart 1930 de ziek- meldings- en gezondmeldingsformu- iieren verkrijgbaar zijn, behalve ten kantore van den Raad van Arbeid en het Bijkantoor te Hilversum, in alle gemrenlen van het Raadsgebied, o.a. veelal bij de gemeentesecretarie, het politiebureau, enkele apotheken en drogisten, enz. De premiebetaling ingevolge de Ziektewet moet in het algemeen half jaarlijks geschieden per 1 Januari en 1 Juli ten kantore van den Raad van Arbeid te Amersfoort, U'rechtscheweg 133, ten Bijkantore van dezen Raad te Hilversum Stationsstraat 18, of door middel van den Postchèquc- en Giro dienst door storting of overschrijving op postrekening no. 179 -9 van den Raad van Arbeid te Amersfoort. de flets stadwaarts genomen. Op de Barchman Wuijtierslaan gekomen kon D. de pijn niet meer verdragen en moest men hem aan den kant van den weg neerleggen. Oetracht werd tele fonisch een geneesheer te bereiken. De drie doktoren belast met den Zon dagsdienst waren niet thuis, althans niet te bereiken. Dr. Nicolai weigerde te komen met de bemerking „geen dienst". Eindelijk werd Dr. LUbsen bereid gevonden om te komen. Deze constateerde beenbreuk en liet de patient per ziekenauto naar het zieken huis overbrengen. - De pastoor der St. Ansfridus-kerk heeft weer een loterij georganiseerd, voor de meubileering van zijn kerk. In een betrekkelijk nieuwe parochie is zoo veel noodig o.a. ontbreekt er nog altijd een passende Kruisweg. Vooral daarvoor is deze loterij opgezet. De prijs der loten bedraagt 50 ct. Wat deze loterij zoo bijzonder aan trekkelijk maakt, dat is de keus van prijzen, die zijn vastgesteld. De hoofdprijzen zijn de volgende; le prijs: Salonameublement, be staande uit eikenhouten tafel, 2 era- peaux, 4 eiken stoelen en salonkastje, alles ter waarde van f300; 2e prijseen eerste-klas Radio-toestel 3e prijs: Heeren- of damesrijwiel; 4e prijs: Heeren- of damesrijwiel; 5e prijs: Gouden heeren- of dames horloge 6e prijs: Westminster Regulateur: 7e prijs: Zilveren heeren-of dames horloge verder kostbare voorwerpen van kunst en smaak en huishoudelijke artikelen, in 't geheel 500 prijzen. De trekking heeft plaats op 14 Mei 1930 ten overstaan van Notaris G. A. L. te Leuken. Binnenkort zulleneenige jonge dames aan de Katholieken van Amersfoort loten aanbieden. Wij wenschen den pastoor der St. Ansfriduskerk goed succes met zijn loterij en hopen voor hem, dat parochianen en niet-parochianen hem daarbij zullen steunen. Oberammergau-avond van de R. K. Vrouwenbond. De avond belooft schitterend te worden, schrijft De Eembode Vrijdag. Wij kunnen niet anders dan dit nog even aandikken en de leden aansporen toch intijds voor kaarten te zorgen. De convocatlekaarten moeten tegen toegangskaarten worden ingeruild, tegen betaling van 25 cent. Introductiekaarten 75 cent die te verkrijgen zijn bij Mej. Luycx, Wijersstraat 15, Mevr. v. d. Berk, Eemstraat 95, Mevr, Timmer, Stationstraat 20, Mevr. Noordman, Marnixlaan 44, Mej. Lorijn, Zand. Wij maken de leden erop attent, dat i Woensdagavond slechts kaarten in f 1.00 te verkrijgen zijn aan de zaal. De Maasbode schrijft over dezen avond „De in België alombekende pastoor zal ook weldra in Nederland naam maken, als dezen priester-redenaar- declamator de gelegenheid geboden wordt dit Lijdensdrama ook in ons land te vertolken... Zelden zagen we ons Roomsche volk onder een gloed volle lijdensmeditatie zóózeer onder den indruk. Willen Oversten van ge stichten en vooral besturen van Katho lieke vereenigingen een echt religieuzen kunstavond, waarop naast de geleerde de minst-ontwikkelde evenzeer geniet, laten zij zich dan wenden tot Pastoor Peeters. Hij zal hun een avond {ver schaffen van het reinste kunstgenot. P Locff. Overleden; Orletje v. Kor- laar, 20 tnnd. Helena v. Ijken, 64 jr., echtg, v. A. Wagenaar Oerardus stuivenberg, 73 jr., echtg, v. C, R. J. Wildeman. UITSPRAKEN KANTONOERECHT. StraatschenderijP. O. V. Bunscho ten f7.50 of I week tuchtschool. Autorijden in beschonken toestand: F. W. J. v. E. Amersfoort 3 w. hecht, voorwaardelijk. Broodbesluit: A. de N. Amersfoort f30 of 2 d. Dronkenschap: F. R. Stoutenburg f 10 of 5 d„ A. S. Rotterdam id., W. N. H. Amersfoort f 15 of 10 d., W. S. Baarn 3 d. hecht., R. R. zwervend f5 of 2 d. plus (25 of 10 d, voor opgave valschen naam, E. W. geheel idem. In dronkenschap een anders veilli heid bedreigen: B, B. Amersfoort f40 of 20 d. Trekdier onbeheerd laten: G. zwervend f3 of 1 d. Opgeven valschen naamW. Baarn f 15 of 5 d. lachtwet: F. J. R. Woudenberg f5 of 3 d. en verb, geweer. Een persoon beneden 15 jaar doen rijden met paard en wagen: J. S. Amersfoort f5 of 2 d. Te Soest venten zonder vergunning: J. K. Amersfoort f2 of I d. Met handwagen rijden op verboden weg: J. G. Soest f2 of I d. Wielrijden zonder licht: f v. d. B. Soest, terug aan ouders, B. M. Barne- veld f5 of 2 d-, T. N. Doorn id., G. J. O. Baarn id., G j. B. Barneveld plus gemis reflector S3 of 2 d. Wielrijden links van den weg: D. v. D. Amersfoort f3 of 2 d. Niet direct toonen van nummerbe- wijs: H. J. B. Utrecht f2 of 1 d. Met auto te snel rijden in Soest: S. S. Enschede f25 of 10 d. Idem in Hoevelaken: C. H. B. Am sterdam f5 of 2 d., S. J. v. L. S. Olst f 15 of 10 d. Het secretariaat van de R.K. Kies vereniging Reclu en Orde is thans gevesiigd Groote Koppel 175, tel. 1109 Eenige jongens waren in het bosch Birkhoven aan het ver-springen. De 15 jarige J. D. kwam le vallen en kun niet meer op zijn been staan. Door een zijner vrienden werd hij achter op, BURGERLIJKE STAND. 25 Febr. Geboren: Hendrika Ger- dina, d. v. P. J. Verhaar en H. G. Zanten. GetrouwdA. v. d. Akker en J. v. Fessum. OverledenCornelia O. Battram, 63 jr., wede. v. H. F. Huurdeman. 26 Febr. GeborenMaria, d. v. J. Leijenhorst en A. Spelt. Getrouwd W. J. Verhaar en A. Langras A. A. Tommei en J. C. Tommei M. der Spaa en J. Hietkamp. 27 Febr. GeborenSophia Hendrika Maria Gerrina, d. v. G. W. v. d. Berg en M. C. Hazelaar Evert, z. v. E Kamerbeek en C. v. Cappelle Aren- dina, d. v. F. Kropff en B. Meester Johanna Antonia, d. v. F. W. Meijet en E. v. Eeden. OndertrouwdW. de Graaf en G. A. Blackstone F. Dijk en J. Lam A. v. d. Schagt W. J. Smeele B. H. Jansen en ten Brink. Getrouwd: H. v. Duin kerken en J. v. de Pol. Overleden Aaltje Bouwmeester, 79 jr-, ongehuwd. 28 Febr. Geboren: Hendrikus An- tonius, z. v. G. Mol en H. A. Tommei Aleida, d. v. J. J. Pureveen en J. Veenendaal Willemina Alijda, d. v. A. v. Zoeren en A Brons. 1 Maart. Geboren; Antoon, z, v. A. Ruijs en C. Wijnands. Overleden Jan W. Wcntzel, 74 jr.. echtg. v. G. J. Abrahamsen. 3 Maart. GeborenAlberta Calharina, d. v. H. v. d. Tuin en D Brinksma Johannes Bernardus, z, v. W. Veenvliet H. Koops Albertus Cornel is Gre- gorius, z. v. J. A. v. d. Wakker en P. Bij Gs loorls; rtheumatiek ,h„rmH.. .V'?.V.e" NGESTU4AI 'H-nuimun'm Uit den Omtrek J Koorts; Rheumat: Hoofdpijn en Kiespijn Baarn _Burgerlijke Stand. Geboren: Volkert Anthonius, z. v. A. Smeekes en G. Post Christiaan, z. v. F. E. Witteveen en G. Sukel Louis, z. v. E. L. Rodenrijs en L. van Langen Friezen, d. v. E. van Maanen en M. Ruiter Maria Wil- helmina Johanna, d. v. A. Witkampen H. M. van Nes Dirkje Johanna Wil- helmina, d. v. G. J. Krijnen en J. G. Epskamp. Ondertrouwd: J. H. Roest en F. Veenendaal. GehuwdA. P. Korthals Altes en L. S. M. Stemeberg B. Sikking en G. Lammertse. Overleden: Maria Kok, 69 jr., echtg. v, E. v. de Pol Wouter v. jr., wed. v. M. v. Goor. Achterveld ln de samenkomst van den Bijzon- deren Vrijwilligen Landstorm werden geproclameerd tot Koningschutters de leden J. Voskuilen en G. v. Dijk, die bij de gehouden schietwedstrijden resp. niet minder dan 198 en 197 punten hadden behaald. Onder toejuiching der aanwezigen speldde Majoor Janssen J. Voskuilen, den plaatselijken leider te Achterveld, h$t insigne op de borst. Verder ontvingen een brevet als scherpschutter: J.Jansen met 193 pun ten, R. v. Druten 192; J. Bourgonje 191H. Ossendrijver 191G Over- goor 189; A. Bitterling 189; J. Belt 186; G. v. d. Hengel 186; Hamersveld 186; A. Bourgonje 182en E. v. Houten 182 punten. Barneveld Behoudens goedkeuring v deelhouders, is door de Barneveldsche bouwvereeniging van den heer D, Bos een groot stuk grond aangekocht, waarop een villapark zal gesticht worden. Niikerk Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikje, d. v. Bunten J. M. v. Laar Rosalia Pe- tronella, d. v. Pieterse en A, L Verschure Hendrikje, d. v. A, Mot shagen en J. v. Hunenstijn Henri, z. v. I. Hamburger en B. Rood Ondertr.J. v. Dieren en H. v. Polen H. Staal en I. T. v. d. Linden Gehuwd: B. Hamming en H. v. d, Beek H. de Vries en A. v. Dus- schoten Overl.H. J. v. Essen, 11 m. Aris v. Moorselaar, 83 j., echtgen. G. v. d. Brink Cornelia v. d. Bunt, 70 j., echtgen. v. H, v. Rijn Jacoba Verhoog 8 m. Maarlje van Beek, 56 j., echtgen. van H, v. Dijk huizen. - Op de markt; Aangev. 211,900 Eieren 14.25-5.50; 7 schrammen f40—52; 6 biggen f26 —30; 175 runderen, kalfkoeien f200 —350; 103 kalveren, slachtkalveren f6—10, mestkalveren f 1525. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren d. v. A. T. H. Buining en G, van Schagen. Berendje d. B, v. d. Harskamp en W. van der Horst. Op den openbaren weg te Leusden is gevonden een dommekracht, terug te bekomen bij Wed. J, Smit, Asgat. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren: üerritje Sophia, d. v. E. v. d. Brink en G. v. Dijk, Aalt, z. v. A. van Veluw en H. Lagcrwclj, De bijzonder Vrijwillige Landstorm hield een vergadering onder leiding van het lid der Prov. Staten, den heer W. van den Hengel, die n, welkomstwoord wees op de noodzaak van waakzaamheid tegen alle revolutio nair gedoe. Er werd muziek gemaakt en film vertoond. De Majoor-aalmoezenier Kapelaan Brouwer uit Amersfoort hield een rede over het steunen van het wettig gezag. Spreker wees op de gebeurtenissen In en na den oorlog. Toen toch ging er een vloedgolf over de wereld. Rijken vielen in een en tronen werden omge worpen. En ook in ons land werd met revolutie bedreigd, en waren er, naar de macht wilden grijpen, doch gelukkig hebben zij hun doel niet be reikt. De goedgezinden zorgden, dat hier de Oranjewimpel kon blijven wapperen tot heil van Nederland. Toen werd geboren de Bijzondere Vrijwillige Landstorm waarbij ook thans nog zoo- velen zijn aangesloten. Immers, ook nu is deze Landstom nog noodig, waarom spreker met kracht aandrong, het wettig gezag te steunen met al de kracht, die in ons is. Bij dezen Landstorm is voor allen plaats die overtuigd zijn, dat het wettig gezag niet mag worden aangerand. Er wordt niet gevraagd, of men Roomsch is of Protestant, of welke politieke richting men is toegedaan. Wij zijn namelijk dankbaar voor de zegeningen die wij hier onder de regeering van onze Koningin genieten. Telkens en telkens is gebleken, hoe groot de toe wijding van H. M. voor land en volk Is, en de pogingen van sommigen om In den regeeringsvorm verandering te brengen hebben de banden tusschen vorstin en volk slechts versterkt. Utrecht ln de protestbijeenkomst In „Tivoli' te Utrecht tegen de Russische kerk vervolging zullen als sprekers optreden jhr. ds. J. L. Martens van Sevenhoven over „Gemeenschap des Lijdens", kapelaan G. L. W. A. de Geus over „Wereldgeweten ontwaakt", ds. Van Arkel over „Waarom wij getuigen" en ds. de Geusz (slotwoord) over „Uit den klauw gered. Een R. K. kerkzangkoor zal zich tusschen de redevoeringen laten hooren. De Koningin zal zich Dinsdag 1 Maart a.s. naar Utrecht begeven, ten einde 't nieuwe tweede gedeelte van het Jaarbeursgebouw te openen. Hare Majesteit zal tevens een bezoek brengen aan het nieuwe Diaconessen- huis. - De sederi II Febr. vermiste jeug dige arbeider te Kcrkrade, is weer thuis. Op dien lldcn Febr, ging hij, zooals gewoonlijk, naar zijn werk in Aken, doch kwam niet In zijn betrek king. Zooals nu blijkt, is hij dien dag in Aken door agenten geronseld voor het vreemdelingenlegioen in Frankrijk. Op weg naar Algiers is het hem echter met een kameraad gelukt te vluchten, in Soisson. Via België kwam hij weer thuis. Dat de ouders verheugd waren over de thuiskomst van den verloren zoon, behoeft wel niet nader vermeld. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten Gemengde Berichten De echtgenooie van een zakenman uit Tenessee had een auto-ongeluk. Haar man begaf zich, vergezeld door zijn huisdokter, per vliegluig naar zijn1 vrouw; door een onbekende oorzaak stortte de machine omlaag met het noodlottig gevolg, dat zoowel de zaken man als de dokter gedood werd. lij een inbraak in kazerne' het elfde regiment infanterie te Leipzig- Gohlis, zijn 30 machinegeweren en 170 infanteriegeweren ontvreemd. In kampong Klenteng Pekakoeran in de benedenstad van Batavia heeft een groote brand gewoed, waarbij on geveer 150 inlandsche Chineesche wo ningen in de asch zijn gelegd. Hier heb ik eindelijk weer die echte pepermunt, welke mijn moeder ook steeds gebruikt.'t Is de origineele PEPERMUNT crown. Te Swienciany (Polen) heeft zich na afloop van een bruiloftsfeest een ontzettende tragedie afgespeeld. Het uit 36 personen bestaande gezelschap, dat op twee boerenwagens had plaatsge nomen en in sterk aangeschoten toe stand verkeerde, besloot, om den weg naar huis te bekorten, over een toe- gevroren meer te rijden. Midden op het meer bezweek het ijs onder den last en alle 36 inzittenden verdronken. Te Rome is de bekende kardinaal Merry del Val, die onder Pius X van 1903 tot 1914 het ambt van staatsse cretaris bekleedde, op 65-jarigen leef tijd overleden, In Rusland zijn thans 900 Christ, kerken, 77 synagogen en 200 bede huizen van andere godsdiensten e sloten. Het luiden der klokken is of cieel verboden. Een landbouwer uit Zuidland had voor de vermogens- en inkomstenbe lasting aangegeven, dat zijn effecten bezit f18000 en het volgend jaar, dat het f21000 was. In werkelijkheid bleek het resp. f142.000 en f150.000 te zijn. De rechtbank heeft hem nu tot twee maal f7500 boete veroordeeld. Uit de Land en Tulnbouw-wer eld. Nadruk verboden. Ontsmettende werking van Turfmolm. De Duitscher K, Schröder promo veerde reeds in 1891 op een proef schrift, getiteld: „Over ontsmettenden en rotting tegengaanden invloed turfmolm." Hij bewees proefonder vindelijk, dat door turfmolm de ont wikkeling van cholera- en typhus- bacillen en andere ziekmakende bac teriën tegengegaan wordt, en dat zi er binnen korten, tijd door gedoor worden. Worden turfmolm en beer met elkaar vermengd, dan is de gun stige invloed van het turfmolm minder groot, Hoe dat komt? Wel, de bac teriën worden gedood door de humus- zuren, maar als deze geheel of ge deeltelijk gebonden worden aan den ammoniak van den beer, dan kunnen zij geen Invloed, of slechts een weinig nadeeligen invloed op het leven der bacteriën uitoefenen. Kerknieuws PASTOOR BRAAKHUIS f In de pastorie te Huissen is na een ernstige ongesteldheid, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten overleden pastoor B. Braakhuis, sedert het vorig jaar herder dezer parochie. Pastoor B. Braakhuis werd in 1881 geboren en ontving in 1906 de H. Priesterwijding. Van 1912 tot 1921 was de overledene Rector van 't Leo-gesticht te Borculo. waarna in dat jaar zijn benoeming volgde tot pastoor teLoe- nen op de Veluwe. In 1929 werd hij aangesteld als pastoor le Huissen, KERKELIJKE DIENSTEN. druk vetbodtn Ingevolge de luteuraw Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. WOENSDAG Geboden vasten- en onthoudings dag. 8 uur gezongen H. Mis. Vóór de H. Missen zal de gewijde asch worden uitgedeeldte 12 uur uitdeeling van de asch aan de schoolgaande kinderen. 7 uur Lof. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG Geboden vasten- en onthoudings dag. H. Missen 7. kwart voor 8,9 uu 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Vastendag, maar het gebruik va vleeschspijzen is geoorloofd. Van 49 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om biechten. 7 uur Kruisweg. VRIJDAO le Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis voor dc levende en overl. leden v.h. Genootschap v.h. H. Hart. 7 uur Lof. ZATERDAG Van 3'/j tot 97, biechthooren. 7 uur Lof. Dagelijks de H.ll. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HEN RICUS Paulu8 Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosslraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAO Aschwoensdag, H.H. Missen om 6 en 7 uur. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. DONDERDAG 6'/a7'/, uur biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG, Asch-Woensdag. Geboden vasten- en onthouding. Na de H. Mis aschkruisjes. 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. DONDERDAG. 6—8 biechthooren. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gez. H. Mis. 7 uur Kruisweg, ZATERDAG Van 4 tot half-9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Missen om half-8 en 8.10. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG 7«/j le H. Mis. 82e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG le Vrijdag der maand, toegewijd aan het Goddel. Hart, volle afl. le H. Mis op Leo's Oord. 8 uur gezongen H. Mis met de gebruikelijke gebeden. ZATERDAG 7'/j le H. Mis. 87, 2e H. Mis. Van 3 tot 7 biechthooren. r Kruisweg met Lof. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. VRIJDAG Kruisweg. Nllkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. DONDERDAG 3'/»—57j gel. om te biechten. VRIJDAG Iste Vrijdag. 77, uur uitdeeling der H. Comm. 7--V, uur gezongen H. Mis, waar onder de schoolgaande kinderen 6 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. ZATERDAG 27a—67, uur gelegenheid om te biechten. 6 uur Kruisweg en kort Lof. In de week de H. Mis om 77, PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG Asch-Woensdag, geboden vasien- cn onthoudingsdag, begin van de 40-daagsche vasten. H.H, Missen om 7 uur, kwart voor 8 gezongen H. Mis en om Na de H.H. Missen aschkruisjes. DONDERDAG. Van 5 half 9 gelegenheid om te Soestdijk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. DONDERDAG H. Mis om kwart na 8. Des morgens biechthooren voor de kinderen der Mariaschool. Van 6 tot 8 biechthooren voor de volwassenen. VRIJDAG lsle Vrijdag der maand. H. Mis om half 8. Na de H. Mis uitstelling van het H. Sacrament, de acte van toe wijding en de zegen met het H. Sacrament. 7 uur Kruisweg en kort Lof. ZATERDAG H. Mis om kwart na 8, 7 uur Lof met Rozenhoedje Ier eere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4,5 en 6 uur a het Lof tot 9 uur.

De Eembode | 1930 | | pagina 2