14c INSTRUMENTAAL CONCERT. Op <!cn tweeden Paaschdag zal des avonds 6 uur In de groote zaal van het gebouw St. Aechten wederom een instrumentaal Concert worden gegeven door de Orchestvereen. .St. Caecllla' onder directie van den heer L. Wielaert. Als het gure najaarsweer van de laatste dagen blijft aanhouden, zal dit voor zeer velen een welkome gelegenheid zijn om de avonduren van acn tweeden Paaschdag op een aangename en ver edelende manier door te brengen. En heeft de koude moeten plaats maken voor de koesterende voorjaars zon dan zullen velen in de avonduren na verkwikkende wandeling en na het bezoek aan familie en bekenden zich rustig willen verpoozen onder de nieting van opwekkende muziek. In allen gevalle, veten zullen komen om te luisteren naar de prestaties der mucisccrendc Katholieke jongeren, welke prestaties voor een ieder te be luisteren waren toen 5 April j.l. een radio-concert werd uitgezonden vanuit de zaal van St. Aechten. Voor degenen die het nog niet weten, zij medegedeeld, dat de entrie slechts 25 cent bedraagt en dat kaarten ge kocht en plaatsen besproken kunnen worden op den tw« 's middags tusschen 12 en I de vergaderzaal van het gebouw St. Aechten. In de St. Ansfrldusparochie is thans de eerste Amcrsfoortsche R. K. Ver kennerstroep geformeerd. Nadat in de afgeloopen weken de eerste jongens zijn geïnstalleerd, heeft de troep in uniform deelgenomen aan de processie op Witte Donderdag Goede Vrijdag. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezen in de zaak tegen den 25-jarigen schoenmaker J. V. uit Amers foort, verdacht van verduistering. De Utrechtsche politierechter had hem veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf terzake van verduistering van schoenmakers-werktuigen, die hij op afbetaling had gekocht. Op grond van de persoonlijke om standigheden, waarin verd. tijdens het misdrijf verkeerde, veroordeelde het Hof hem tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden, met een proeftijd van drie jaar. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkcnsi 15 of 2 d._ H. v. d. K„ id.H. M.. Rotterdam id.; W. v. R., Amersfoort f 25 of 10 d. Loopen op verboden grond: C. D., Voorthnizen f5 of 2 d. Voetballen op straat: G. G., Amers foort f I of 1 d. Te Hoogland venten zonder ver gunning: O. C. K., Ede 12 of I d. Wielrijden links van den wegI. B., Amersfoort f 3 of 2 d.H. de V., Soest f3 of I d.; O. H.. id. Wielrijdend verkeeren onder invloed van alcoholJ. V.. Nijkerk f 10 of 5 d. Wielrijden zonder reflector: G. v. d. B., Voorthuizen f2 of 1 d. Wielrijdend links in een bocht: F. J. V.. Zeist f 3 of I d. Motorrijden op trottoir: I. W. de J. S., f3 of I d. Autorijden zonder nummerbewijs: H. P., Amersfoort f3 of I d. Idem zonder rijbewijsL. K., Hilver sum f5 of 2 d.; G. v. G., Soest 13 of 2 d. Idem zonder achterlicht: C. de G., Spakenburg f3 of I d. Doen autorijden door een persoon beneden 18 jaar: Z. A. P. C., Soest f 10 of 5 d. Autorijden onder invloed van alco hol: M. V., Rotterdam 8 d, hechtenis en een jaar ontzeggen van rijbevoegd heid. Met auto te snel rijden in Soest: H. A. J. N.. Amersfoort f 7.50 of 3 d. Idem in Hoevelaken: M. P. J, v. d. L„ den Haag f7.50 of 3 d. Idem in Woudenberg: E. G., Am sterdam f 10 of 5 d. eyden, R.K., Kapelweg 43, vertegenw. A. Luurs, N.H., O. Soestcrw. 87, ILnuch. Franclska Lang, Prot., Emmalaan 8, dienstb. Eitje Poort, O.K., W. v. Mechelenstr. 7, onderw. O. lansen. R.K., Langestr. 32, winkelb. J. Koelewijn, O.K., BTommershofje 21', treinp. R. Rabuse. E.L., Kamperb.p. 3, mont. Harthe Bailet, R.K.. J. P. Heyelaan 2. Antonia Martens. N.H., B. Wuyt.laan 69. dienstb. M. Hak, N.H.L. Beekstr. 21techn.ambt. G. Rijnders, N.H., Palmstraat 308. K. Snijder. N.H., St. Radboudstr. 38, zuivelfabr. Geertruida Knoppers, N.H., Violenstr. 41, fabr.arb. J. v. Montfoort, R.K., O. Soesterw. 87. Il.mach. J. Swanink, N.H., O. v. Stellingw.str. 41, spoorw.arb. Miena Pothof, G.K., Palmstr. 316. W. Wap, R.K., Hoogew. 103, handels- vertegenw. Hendrika Haarler, R.K., Utr.weg 144, dienstb. P. Oeben, R. K., Vermcerstr. 19, fiiseur. Uit den Omtrek Achterveld Op de stierenkeuring waren 6 stieren aangebracht, waarvan werden goedge keurd de stier der Fokvereeniging Ach terveld e.O. genaamd „Ila's Henriot", van mej. de wed. J. C. Visser, genaamd „Jan" en van W. van Burgsteden, ge naamd „Frans". Barneveld den paardenhandelaar aan den Nijkerkerweg, zou een kreupel paard op een veewagen, worden geladen. Eensklaps schrikte echter het manke bruintje en sloeg op hol. In woeste vaart rende het beest door de Schoutenstraat en Langestraat en kwam bij het begin der Jan van Schaffelaar- straat met het winkelhuis van Blokhuis in botsing, waardoor een aantal glas ruiten werden verbrijzeld. Eerst bij het station werd het beest tot staan gebracht. Hamersveid Parochianen, die hun ingevulde kaan voor de K.R.O. (Katholieke Radio Om roep) 1.1, Zondag aan de propagandis ten bij de kerk nog niet hebben inge leverd, kunnen deze zoo zij hem niet rechtstreeks naar de K.R.O. wen- schen te zenden nog deponeeren bij den heer A. J. Pijpers, H. d. S. Hoevelaken Het voorarrest van de twee stroopers v. d. B. en v. d. K„ is weer met 30 dagen verlengd. Deze beide stroopers worden verdacht van den moordaan slag op den jachtopziener Kuijt, die in den nacht van 17 op 18 Dec. te Stou- tenburg werd doodgeschoten. Leusden Burgerlijke stand. Geboren: Bertus Gerardus, z. v. J. Roest en G. Rutten. Op den openbaren weg te Leusden is gevonden een rijwiel-belastingmerk. Terug te bekomen bij C. v. Daatselaar, wijk G 15, Hamersveid. Stoutenburg Burgerlijke stand. OverledenHendrikus Willemse, 74 jaar, wedn, v. A. v. d. Berg. GEVESTIGD.J A. v. Os, R.K., G. v. SteMingw.str. 70, monteur. K. Blaauw, N.H., v. Marnixl. 62, onderw. W. Keijser. Vondellaan 37. ingeneur. J. v. d. Nadort, C.O., Bergweg 147b, timmerm. O. Ruytenbeek, N.H., Soesterweg 143b, voerman. Ch. Metz, E.L., v. Effenlaan 25. contr. O. Plantinga, Rem., A. Paul.laan 1, insp. Reg. J. Oudhoff, R.K.. Nieuwstr. 25. pianost. B. Broekman, R.K., Langestraat 27, wlnkelbed. Elisabeth Bink, N.H., Stationspl. 2, buffetjuffr. J. Veltman. Ap., Coornhertl. 13, insp. M. dc Rotte, N.H., Tollenslaan. J. Huber, N.H., G. v. St.werfstr. 39, chauffeur. M. Savi, R.K., Zuidsingel 51, portier. W. Hollertr, 68. N.H., Heiligenb.w. 87. Catharina Ossendrijver, R.K., Kruis- kamp 128. J. Hclgcring, N.H., M. Withoosstr. 13, cx.knecht. Petronella v. d. Neut, O.K., Utr.w. 23, hulp huish. M. Middelburg, N.H., Heiniusl. 7, arts. W. Stoové, N.H., Utr.str. 24, bakker. II. Gouw, R.K., A.dcKamp 44, sig.m. A. Sluyter, N.H., Utr.w. 2, kokslccrl. N. Weyscnfeld, D.L„ idem, idem. berg en C. J. v. Kempen - W. Haage - A. Reijerse W. M. Sukkel enG. Th. Rikken! Gehuwd: H. M-. J. Hol en M. J. van Soest F. F. Schoen makers en C. E. C. Bosch Evers E. C. G. Stikkel Overhorst en M. Grocnesteijn. Overleden: Willem F. Bijlevelt, 25 jr., ongeil. Rijndina Helweg, 61 jl., ongeh. Dirk Lam, 73 jr., echtg. v. E. Meerveld Neeltje Kinderdijk, 60 jr., wed. v. H. J. Web ber Herman v. d. Brink, 62 jr., echtg. v. W. Brouwer Cornelis tl. Wanzing, 3 mnd. Poschen. Het Paaschfeest is de grondslag en de bevestiging van ons H. Qeloof. „Indien Christus niet was verrezen, ware ons geloof ijdel." Jezus' opstanding uit den doode is de voltrekking van het verlossings werk. Al onze vreugde, onze blijdschap heeft den verrezen Christus tot middel punt. Wij juichen met Jezus om Zijn heerlijke glorie; wij danken en loven Hem om Zijn grootheid en goedheid. Naar Jezus gaat al onze vreugde heen; geheel onze blijdschap is om Zijn Ver rijzenis. De moderne, heidensche wereld tracht op allerlei wijze de beteekenis van het Christelijk Paaschfeest te verdoe zelen. „Lentefeest" en „Vernieuwing der Natuur" wordt het genoemd en wij houden ons hart vast bij de ge dachte wat de godshaters in Rusland dit jaar weer zullen uithalen om de eeuwenoude, eerbiedwaardige Paasch- gebruiken te bespotten en door het slijk te halen. Daarom is het zoo noodig, dat wij, christenen, en vooral de katholieken, vast houden aan het christelijk karakter van Paschen en ons niet laten mee- sleepen door den geest der wereld, die overal beslag op wil leggen voor zijn sport, zijn uitgaan, zijn uitspat tingen. Ons doel en ons middelpunt is Jezus en |ezus alleen. Vooral de le Paaschdag zij en blijve ons heilig en worde doorgebracht in den geest van onze moeder de H. Kerk als op de eerste plaats een kerkelijk en daarna een huiselijk feest. Een gepast uitgaan in de verjongde natuur of naar een onschuldige ver makelijkheid is zeker niet af te keuren, maar men reserveere daarvoor hoofd zakelijk den tweeden Paaschdag, die door de beschikking van onze kerke lijke overheid geen eigenlijke Zondag meer is, maar vrijwel overal een christe lijke feestdag gebleven is. Gemengde Berichten In den nacht is ingebroken Mariaschool. De dief of dieven hebben verschillende kasten opengebroken en beschadigd, terwijl eenig geld werd weggenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek, doch hel is haar nog niet gelukt, de dader(s) op te sporen. Burgerlijke Stand. GeborenElisabeth, d. v. J. Valet en J. v. d. Kieft jeanetta, d. v. H. Budding en B, Vlothuizen Nicolaas Antoon, z. v. A. v. Hornsveld en W. Bakker Elsje, d. v. G. Burgwal en J. v. d. Broek Maria Martha, d. v. J. Bedijs en M. M. Buwalda Hen drika, d. v. A. Ebinig en J. v. der Schagt Henrietta Adriana, d. v. J. J. W. v. Woudenberg en A. H. Renes Adrianus Hendrikus, z. v. R. Hoks- bergen en E. Voskuilen Herman Antoon Joseph, z. v. A. E. Wegman en H. C. Jacobs Adrianus Theresia, z. v. D. Smorenburg en C. Tammer Maria Helena Alwine, d. v. R. v. Drie en T. Burgwal Jan, z. v. J. C. Swager en J. W. Lodder Gerardus Johannes Maria, z. v. G. J. v. Schalk wijk en M. 11. Ruijssenaars Adriaan Gerrit, z. v. B. Noordanus en W. Dem- mer Josephina Johanna, d. v. P. J. v. Wegen en B. M. v. d. Berg. Onder trouwd: F. F. Schoenmakers en C. E. C. Bosch Evers H. M. Houtman en C. J. Groen E. C. G. Stikkel Over horst en M. Groenesteijn G. Engel- berls en P. C. F. v. Mill - B. A. de Bruin en B. v. Asch D. G. Meeuwen- Op een dag hebben te Weenen22 personen pogingen tot zelfmoord ge daan. Negen personen hebben aan hun voornemen uitvoering kunnen geven, doch dertien anderen heeft men tijdig kunnen redden. De meesten hunner werden tot hun daad gedreven door ziekte of gebrek. Wel droevig. Door een hevigen rukwind werd even buiten Zaltbommel de woonwa gen van v. Boxtel in een sloot ge worpen. Een begin van brand kon worden gebluscht. De kachel viel op een kind, dat daardoor gewond werd. De verdere inzittenden, een vrouw en 4 kleine kinderen, konden door het intrappen der ruiten worden gered. Zij kregen lichte verwondingen. Onder Oldenzaal sloeg de bliksem in een boerderij. Het dak werd afge rukt. In den stal werd een koe door den bliksem getroffen. De boer, die juist het dier melkte, geraakte wusteloos. Te Likata op Sicilië heeft in een bioscoop een brand gewoed waarbij 15 kinderen van 12 tot 16 jaar om het leven kwamen. Tien kinderen werden gewond, van wie 3 ernstig. De brand ontstond doordat de film vlam vatte en het vuur op andere filmstrooken oversloeg. In de zaal ontstond een paniek, die nog vergroot werd. door dat tegelijkertijd het licht in de geheele stad uitging. In de zaal speelden zich ontzettende tooneelen af. Bij Cresswell is een auto met drie den bliksem tegen den grond geslagen en gedood. In de buurt van Udine is een boe renhoeve door bliksemslag in brand geraakt. De rivieren wassen tengevolge van de hevige slagregens. Men vreest voor overstroomingen. In Tunis zijn tengevolge overstrooming vijf herders en 700 schapen om het leven gekomen, Te Marakesch, in Marokko, is een minder dan 7 inlandsche vrouwen ver moord had. Toen de 62-jarige Btuning te Leur zijn revolver schoonmaakte, ging on verwachts een schot af. De kogel trof den man in het oog en drong door tot de hersenen. J)e dood trad direct In de omgeving van Parijs is het tot een vechtpartij gekomen tusschen Italianen. Twee Italianen werden dood, één zwaar gewond. Bij een brand in een boerderij te Gross-Stöckigt (Silezië), zijn de71-ja- rige vader, de zwager en het 10-jarig kind van den eigenaar, in de vlammen omgekomen. De Graaf Zeppelin zal 27 of April een tocht over de Noordzee ma ken. Wellicht zal dan over Nederland worden gevlogen. weder volgens de dienstregeling kunnen rijden. Op het verzakte gedeelte moet r langzaam worden gereden. De Raad van Drunen besloot maat regelen te treffen, dat boeren met ge meentelijken steun en onder hypothe cair verband boerderijen kunnen gaan bouwen. Boven de Engelsche stad Chichester zijn bij militaire oefeningen twee vlieg tuigen op een hoogte van 1000 meter met elkaar in botsing gekomen. De beide piloten konden zich door middel van een valscherm redden. het Zweedsche eiland Dalarö is een' transportvliegtuig voor zieken neergestort. Van de vijf inzittenden werd er één gedood, drie werden licht en de andere zwaar gewond. Ten gevolge van een gasontploffing in een steenkoolmijn te Tacoma (Ver. St.) werden 21 personen gedood. Hoek Pieter Bothstraat en Kanaal straat te Utrecht heeft een ernstige autobotsing plaats gehad, waarvan niet alleen twee menschen, maar ook twee duizend eieren het slachtoffer werden. Een Ford-auto reed met volle kracht tegen een vrachtauto op, waardoor een der inzittenden van laatstgenoemden wagen tegen de kerk aanvloog en een hersenschudding opliep. Een ander bekwam een schouderontwrichting. Naar wij uit Wageningen vernemen, is de verdachte J. H. van den moord te Bennekom, ook de dader inbraak, die ruim een jaar geleden in de woning van de dames S. aldaar werd gepleegd. Bij dezen inbraak wer den zestig gulden en een gouden hor loge ontvreemd. Vingerafdrukken doen vermoeden, dat H. deze daad heeft begaan. Bij een hevigen brand op Negros, zijn, voor zoover men thans kan na- ;aan, twintig personen omgekomen. Vijfduizend inwoners zijn dakloos ge worden. Het Deensche parlement heeft het nieuwe Wetboek van Strafrecht aange nomen. Hierbij wordt in Denemarken de doodstraf afgeschaft. grootere winst. In de stad zegt men dan, dat men er niet veel van gelooft, dat de boeren zoo'n slechten tijd mee maken, want men kan er zelf nog maar een bitter klein beetje van merken. Toch is het van belang ook van den kleinhandel, dat de prijsschommelingen zoo regelmatig mogelijk plaats vinden, daar deze anders met voorraden blijft zitten, die tegen een te hoogen prijs ingekocht zijn. De handel moet der halve gerationaliseerd worden. De regeering kan dat in de hand werken en ze doet dit ook door publicatie van cijfers, voorraden, statistieken enz. Aan de groothandelprijzen valt nu niet veel te verbeteren, daar deze af hankelijk zijn van de wereldvraag en aanbod. Iels anders is het of de ver deeling van de ontvangsten en de winst die er ligt in de kleinhandel- prijzen, een goede is. Een jaar of tien geleden heeft men daar een onderzoek naar ingesteld voor zoover het 't artikel aardappelen betreft. Van de kleinhandelprijs ontving toen de boer 30 35 pet., de opkooper 10 k 13 pet., vrachten 10 pet., de groothandel 11 pet., de kleinhandel 39 pet. Dat wil dus zeggen, dat wan neer een mud aardappelen door den verbruiker werd betaald met f4. dat de boer daarvan dan f0.28, de opkooper f 0.48, de groothandel f 0.40, en de kleinhandel fl.44. Van deze cijfers moeten natuurlijk de onkosten nog worden afgetrokken en nu is het de vraag, of die verdeeling van on kosten en winst een goede is. Me dunkt wanneer we zoo die cijfers eens aan zien, dat daar nog wel het een of an der aan mankeert. In het buitenland schijnt nog steeds met het zaai- en pootgoed, dat uit ons land afkomstig is, erg geknoeid te worden. Het doet goed aan, dat we ook in de buitenlandsche vakpers tel kens weer gewaarschuwd zien, tegen het gebruik van ondeugdelijk pootgoed en de raad wordt gegeven niet alleen goedgekeurd zaad te gebruiken, maar ook, dat er terdege tegen de knoeiers wordt opgetreden. Vroeger hebben we eens een berichtje uit België kunnen signaleeren. Onlangs trof ons nu een dergelijk bericht in een Duitsch land bouwblad, waarin melding werd ge maakt van een bedrieger, die zgn. goedgekeurde Nederlandsche eerste lingen verkocht had. Deze werd door de Rechtbank te Bonn op 31 Januari veroordeeld tot vergoeding van de schade die hij berokkend door niet te leveren, wat hij verkocht had. In Engeland schijnt men nu zelfs de dupe te worden van de gevreesde mond- en klauwzeerbacil. Zooals men weet, heeft de Engelsche regeering op aandrang van de boerenorganisaties de grenzen gesloten voor versch vleesch, speciaal varkensvleesch, zgn. uit vrees voor de overbrenging van het mond en klauwzeer, maar in werkelijkheid ais een |beschermings maatregel om de boeren te steunen. In navolging van het moederland hebben de Dominions, dus de buitenlandsche bezittingen van Engeland, hetzelfde gedaan. Ook in Canada is een dergelijke bepaling ge maakt. En nu krijg je daar de poppen aan het dansen, want nu wil men daar zelfs geen stroo. dat als verpak kingsmateriaal dienst doet meer toe laten, omdat er misschien de mond en klauwzeerbacterie zich in verscholen mochfhebben. Nu keeren zich deEngel- sche landbouworganisaties tegen deze onzinnige maatregel omdat ze daar nu zelf de nadeelige gevolgen van aan den lijve gaan ondervinden. Het is te hopen, dat ze geheel van de dwaling huns wegs terugkeeren en ook voor het Nederlandsche vleesch de vrije toegang tot het Engelsche Rijk weer zullen geven. R. Te Assen is in arrest gesteld een beurtschipper uit Nieuw-Amsterdam. verdacht van poging tot doodslag op zijn schoonmoeder. Een 59-jarige voerman reed op het terrein van het kasteel Biljoen te Rhe- den, toen het linkerwiel van zijn kar op een steen terecht kwam, waardoor de kar naar rechts omviel en de voer man er onder kwam. Eenige oogen- blikken later overleed hij. De week voor Paschen heeft öch over geheel Italië ingezet met hevige onweders, hagelbuien en stortregens, terwijl de temperatuur aanmerkelijk is gedaald. In Cuneo werd een infanterist kazerne door den bliksem gedood, toen hij bezig was een verstopte water afvoerbuis weer in orde te brengen. In Carcamo werd een arbeider, doori Uit de Lier is vertrokken de heer W, Valstar aldaar, die met een antieke hooge fiets, dateerend uit 1895, een reis van 20.000 K.M. door Europa wil doen. Nabij Winterswijk brandde de ka pitale boerenhofstede af, waarbij II koeien in de vlammen omkwamenhet overige vee kon gered worden. In den Amerikaanschen staat Florida is een geheele trein in beslag geno men, wegens een belastingschuld van de spoorweg-maatschappij ten bedrage van 40,000 dollar. Binnenland KERKELIJKE DIENSTEN. Nadruk vtrbodtn Ingnvolge de auleuriw Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. Ai F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG Schaalc. Versiering Meimaand. H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half II plechtige Hoogmis. 3 uur vespers. MAANDAG H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur vespers. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 's avonds 8 uur Congregatie van de H. Familie. DONDERDAO 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor; C. Hartman, 'tZand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Hoogfeest van Paschen. Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 plechtige Hoogmis. 3 uur Vespers. 3—7 gelegenheid om te biechten. De lijsten van het genootschap v. h. H. Hart worden uitgereikt niet op Paaschdag maar op Zon dag 27 April. MAANDAG 2e Paaschdag dag van devotie. H. Missen als op Zondag. 3 uur Vespers. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 2tot 9'/, biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE St. HENRËÜS" Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 4 uur Plechtig Lof, daarna biecht hooren tot 8 uur. MAANDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 4 uur Lof. DINSDAG 7 uur lof. DONDERDAG H.H. Missen om 6, 7 en 8 uur, waaronder eerste H. Communie der kinderen. 5 uur Lof. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Uit de Land en Tuinbouw-wereld. VAN HIER EN DAAR. De weg van den producent naar den verbruiker gaat over veel schijven. En wanneer we de tegenwoordige lage prijzen der landbouwproducten bekijken en we zien, welke prijzen de consument moet betalen in de stad, dan vragen we ons zelf wel eens af, of er aan de distributie van het product ook niet iets mankeert. Het is ook wel zeer eigenaardig, dat de kleinhandelprijzen slechts van verre de schommelingen van de groothandelprijzen meemaken. Dat moet natuurlijk worden toege schreven aan de neiging van de klein handel om bij prijsverlaging de hoogere prijs te stabiiiseeren. Op die manier I krijgt de kleinhandel dus een nog HOUDT POES BINNEN. De heer Kuylman uit Bilthoven schrijft in de Gooi- en Eemlander een waarschuwing neer aan eigenaar van katten om deze huisdieren met den komenden broedtijd van de vogels, 's nachts binnen te houden. Vooral in den vroegen morgenstond, wanneer de daggeluiden nog niet het hongerig gepiep van de vogelkinderen overstenmen, gaat de kat op jacht en meestal is zij niet onfortuinlijk. Dikwijls gebeurt het dan, dat wan neer de ouders zich zelf door hun angst, vergeten en te dicht over den kop van den roover strijken, dat deze zijn klauw uitsteekt en ook nog een der verzorgers te pakken krijgt. Werden de katten des nachts bin nengehouden, zooals wij ook onze honden doen, opdat de buurman geen overlast van hem ondervind, dan zou den er heel wat minder vogelnesten verstoord worden. Zouden de katten- houders willen medeheipen onzen vogelstand te bewaren Als men bui ten woont, zijn 't toch onze zangvo gels, die dit leven veraangenamen. Zij toch brengen ons de lente; zij zijn toch even onmisbaar in deze omge ving als bloem en plant. Is 't niet oardig om in den tuin een nestkastje te hebben, waarin een mees of roodstaartje nestelt? Wordt zoo'n vogelgezin niet een persoonlijk bezit en hoe teleurstellend is 't dan, om den of anderen morgen tot de ont stellende ontdekking te komen, dat grage klauwen het nest verstoord 7 «/JJTê*H Mis hebben. 8'/« 2e h! Mis! PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Teief. 558. ZONDAG Hoogfeest van Paschen. Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. plechtige Hoogmis, plechtig lof met feestpredi katie. -6 en na het lof Biechthooren. MAANDAG. 2e Paaschdag, dag van devotie. H. Missen als op Zondag. Onder de H. Mis van 8 uur zul len-^ kleine kinderen tot de le H. Communie worden toegelaten, 's middags 4 uur Lof met Rozenh. (niet om 6 uur.) ZATERDAG Van 4 tot half-9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. Feestdag v. d. Verrijzenis des Heeren. Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 2 uur catechismus. 3 uur plechtig Lof en Rozenh. Na het Lof biechthooren tot 5 uur. MAANDAG. 2e Paaschdag dag van devotie. 7 uur de gez. H. Mis voor de weldoeners der Kerk. 10 uur de Hoogmis. 3 uur Lof en Rozenh. DINSDAG Ie H. Mis op Leo's Oord. 8'/« 2e H. Mis. WOENSDAG de le H. Mis. H. Mis, waaronder de Kin dertjes hun le H. Communie doen. DONDERDAG 7'/, le H. Mis. 8'/, 2e H. Mis. VRIJDAG

De Eembode | 1930 | | pagina 2