3faHano WIT-GELE-KRUIS Zondag 27 April a.s. viert de R. K. Muziekver. Wilskracht haar negende jaarfeest. Een gemeenschappelijke H. Communie is 't begin van den dag. Allen naderen onder de H. Mis van 7 uur ter H. Tafel in de O.L.Vr. kerk aan de Langegracht, waarna gemeen schappelijk ontbijt in St, Jozef, 's Middags 12 uur jaarvergadering met de verschillende jaarverslagen en perio dieke verkiezingen. Tot besluit van 't jaarfeest de tradi- tioneele rondgang door Amersfoort op Maandag 28 April, 's avonds 8 uur. Vertrek van de R.K. Werkliedenvereen. St. Jozef, Lieve Vrouwestraat, met de volgende route: Langegracht, Nieuwe- weg, Zand, Bloemendalschestraat.Teut, Coninckstraat. Kamp, Langestraat, Arn- hemschestraat, Beekensteinsche laan, Bisschopsweg. Kroontjesmolen, Leus- derweg. v. Bemmelstraat, Kapelweg, P. Bothlaan. Utrechtschcweg, Utrecht- schestraat. Langestraat, Lieve Vrouwe straat, ontbinden. Uit den Omtrek Achterveld Bij de rijkstelefoon zijn aangesloten P. Wijntjes Qzn., meel- en eierhande- laar onder no. 11 en J. F. Bourgonje, smid, onder no. 12, Barneveld Burgerlijke stand. GeborenEvert Jan, z. v. H. Bouman en G. v. Middendorp Albertha, d. v. B. v. d. Krol en E. Bonestroo Cornell's Wouter, z. v. G. M. Planlagie en J. Meins Evert, z. v. A. v. Maa- nen en E. Brons Maria Gijsbertha, d. v. G. v. d. Kemp en J. P. Hijmissen Dirk, z. v. H. Dijkhuizen en T. Troost. Gehuwd: E. v. Middendorp en P. van 't Foort D. Oprei enA. v. d. Velde. OverledenDirk Koenen 3 mnd. Baarn TOLHUIS EEMNESSERWEG. Ruim een eeuw geleden was de Eem- nesserwegeen weinig gebruikte zand weg bij droog weer een zandstrooier, bij regendagen een modderpoel. Er stonden dan ook nog zoo goed als geen huizen langs; het hoofdverkeer ging over den Zandvoortweg. -> Maar dit veranderde in 1828. De groote Amsterdamsche heerweg was in 1817 bestraat en deze nieuwigheid vol deed zoo goed, dat weldra ook andere wegen aan de beurt kwamen. Zoo be sloot een vennootschap den Eemnes- serweg te bestraten Er werd een lee ning gesloten van f13.200, waaraan o.a. deelnamen jhr Huydecoper van Maarsseveen (eigenaar van Groeneveld) voor f4000, en zijn buurman mr. Laan, die op het thans afgebroken landhuis „Steevliet" woonde, voor f800. De benoodigde steenen, 1 millioen stuks, werden geleverd door de firma F. Mijnlief te Nieuwerkerk a.d. IJsel, waarvan de kosten met vervoer f 10.389 bedroegen. Bovendien werden nog 80.000 groote steenen geleverd van het afgebroken „Westindische Huis" te Amsterdam, welke steenen dienden voor kantlagen. De slooper van dat huis bracht er f693 voor in rekening. Er werd, om in de jaarlij ksche rente en aflossing te voorzien, een tolrecht geheven, waarvoor men een reeds be staande woning uitkoos, n.l. het pand, waarin thans de heer J. Roskamp sedert 9 Sept. 1886 zijn „Amsterdamsche Broodbakkerij" uitoefent, Eemnesser- weg 112, vlak bij de Heemstralaan. Op 1 Juli 1828 werd de nieuwe straatweg geopend en bracht het eerste halfjaar aan tol f 155.39 op. Maar 10 jaar later vond men een nieuw tolhuis noodig; het werd iets dichter naar Baarn toe gebouwd, op den hoek van den Zandvoortweg (thans no. 104). Dit tolhuis werd voor f1281 aanbesteed aan den timmerman Gerrit Maatkamp en gebouwd naar een model te Blaricum. Op 3 Sept. 1898 nam de gemeente den Eemnesserweg over. Kort daarop (I Jan. 1899) werd de tol opgeheven en 't huis op 22 Maart d a.v. publiek verkocht voor f1870. De kooper, di heer H. Smink, liet het door zijn zoon een architect, verbouwen, zooals wi, het huis thans kennen. Na den dood van genoemden eigenaar, kwam het i: bezit van den legenwoordigen tu-wo ner, den heer A. Snel, die mij voor' gemeente-archief welwillend een foti van 't oude Tolhuis afstond fiij ga aan de villa den naam van „Deüa" de Gxieksche driehoekige letter D. dan 't huis op een driehoek ligt. tusschc- Ecmnesstrv.eg en Zandvoortweg. Een ander iageze'ene heeft mij eci foto van de huidige woning toegezegd, maar nog niet gezonden. T. PLUIM, BURGERLIJKE STAND. Geboren Johanna, d. v. C. L. Boor en W Bijsterveld Bastiaan Tetinï! z v C. Seldenrijk en M. W. v. Oosterom Geidir.a, d. v. A. van der Linden en Jaitfzen Rijnhard, z. v.J. H. R. Schlijcher en H. J. A. van Bnldrik Anna Carolina, d. v. L. A. Ver sprille en C. L. M. Remmcrswaa! Dirkje, d. v. W. van den Hoek en J. M. de Groot. Onderirouwd: P. van der Wallen en W. P. Stork Th. Leeuwenkamp en M. G. Gleskens. j Gehuwd: K. Dijkhuis en M. Schraage F. v. Schaik en J. Koekkoek. Overleden: Johanna Cornelia Wendt 70 jaar, echtgen. v. J. v. Gruting. Soest In de conferentie der St. Vincentius- vereeniging, had de installatie plaats van den heer Trautwein als President en dit in plaats van den heer Kruytzer, die wegens ziekte deze functie niet langer kon waarnemen. Dr. Rupert, Pres. van den Biz. Raad kon tot zijn genoegen verklaren dat de benoeming van den heer Trautwein niet alleen een daad was van overleg door den Bijzonderen Raad, maar ge heel en al in den geest van de leden der Conferentie, die, het was hem uit een gedaan onderzoek bekend, ten zeer ste sympathiseerden met deze benoe ming. Dr. Rupert gedacht wat het handboek der Conferentie zegt over de belang rijke plaats, welke" een president in de conferentie der Vincentianen inneemt memoreerde den onmiddellijken voorganger van den nieuw benoemde, den heer Kruytzer, wiens heengaan de Conferentie diep betreurt, omdat deze een president was die zijn mooie taak op voorbeeldige wijze had vervuld. Met een woord van gelukwensch installeerde dr. Ruperl den nieuw be noemden president. Pastoor Vossenaar sprak zijn vol doening uit, dat de heer Trautwein deze functie had willen aanvaarden, hem tevens wijzend op het groote beeld van werkzaamheid en toewijding door dr. Rupert in zijn langjarig presi dentschapvan deze conferentie gegeven. Utrecht Utrecht heeft in haar bevolking een overschot van 5524 vrouwen. De be volking bestaat namelijk uit 79.355 vrouwen en 73.821 mannen. Totaal aan tal bewoners derhalve 153.176. Zetst De 62-jarige A. v. B.. die bij het oversteken van de Slotlaan door de tram werd aangereden en met een schedelbreuk naar het ziekenhuis werd overgebracht, is aan de gevolgen leden. Amersfoortsche bijzonderheden door A. F. VAN BEURDEN. De kerk aan den Krommen Elleboog. Pater Leo Snater richtte het eerst de kerk van den Krommen Elleboog in, gewijd aan O. L. Vr. Hemelvaart. Hij in 1700 inplaats van Pater Everard Boekholt gekomen. Toen de kerk klaar was, stierf de Pater en werd op- j gevolgd door Pater lldefonsus Duijstl van Voorhout, in Antwerpen geboren, die in 1720 hulp kreeg van Pater Liber- lus de Leeuw, uit Mechelen afkomstig. Daarna zijn de Carmelietenpaters de Mulder 1754 en Pater M. van Baerle opgevolgd. De gemeente groeide en het kerkgebouw was te klein, zoodat in het laatste kwart der XVIIIe eeuw, toen de druk en de vervolging der katholieken wel niet opgehouden was, maar veel verminderd, tot andere maat regelen besloten moest worden, welke hier na volgen, zooals zij opgeteekend zijn in de verhandelingen van den Magistraat. De Pastoor en kerkmeesters van de R. K. Gemeente aan de Kromme Elle boogsteeg, geven te kennen, dat hun bedehuis bouwvallig is geworden en voor de merkelijk toegenomen gemeente Ie klein is, daar deze nu 1300 leden lelt. Zij willen een nieuw bedehuis bouwen, ter plaatse waar nu het oude slaat, dit vergrootc-nde doo; den aan koop van twee gebouwen daarneven en daarachter. Zij leggen het plan Het zal alleszins de gedaante var huis behouden, waarvan deramen twaalf of meer voeten boven den grond komen en. nog door portalen als anderzins af gesloten wordt. Daardoor kan de gods dienst in allo stilte, volgens de plac emen, geschieden. (De vrees voor de dwangplaccaten za! er nog in). Adres santen verzoeken -Jus op 9 Maart 1783 het oude gebouw Ie mogen afbreken, vermurwen ui vergroolcn. Het re- quest wordt in den Raad naar Schout, Burgemeester en Schepenen verwezen, h;i Daarover werd nog gede- Óp Maandag 24 Maart 1783 werd dit verzoek in de Ordenaris vergade ring van den Magistraat, behandeld, waarbij tegenwoordig waren de Raden van Natewisch, A, Methorst, ter Horst, Jac. Craan en Hend. Berghuis. Dezen permitteeren den herbouw volgens de schetsfeekening, mits zich houdende aan de wetten en ordonnantiën reed? gemaakt of nog te maken door de overheid. 5 Mei 1783 verzoekt de R. K. ge- ec-rile in den tijd, dat de kerk ver timmerd wordt, het pakhuis van de Wed. Hooft van Huisduynen in de Nieuwstraat tot godsdienstoefening te mogen gebruikendit wordt ook toe gestaan, mits men zich regele naar de goede orde, de ordonnantiën en de wetten. Nicolaas Hooft van Huisduynen, Pastoor van den Kromme Elleboog aan de Langegracht wordt 3 November 1788 wederom een jaar in Zijne be diening gecontinueerd. Toen moesien de pastoors nog aan de burgerlijke overheid van Amersfoort vragen, om hun ambt uit te oefenen. 17 Febr. 1795. De kerkmeester van den R. K. kerk in den Krommen Elle boog worden geauthoriseerd de kerk weder tot den dienst gereed te doen maken en de kosten op rekening, van het land te doen brengen. De kerk is een tijd aan de godsdienstoefeningen ontlrokken geweest. Wapen der Stad. Uit den ouden tijd had Amersfoort als wapen gevoerd het roode kruis op zilveren grond, eenvoudig en beteeke- nisvol. De Fransche Sansculotten had den 't land aan de adel, aan titels en wapens en schaften die af. Maar de Fransche Koning Lodewijk Napoleon eigenlijk ook een kind der revolutie, maar Koning bij de gratie van zijn broer, dacht er anders over en schreef 1 Juni 1818 aan de Steden en aan Amersfoort, dat zij hunne oude wapens konden behouden en daarmede zegelen. Stadsdokter. Amersfoort had twee stadsdoktoren, die den plicht hadden de armen en hulpeloozen te verzorgen. Toen in 1760 Mathias Sas, de tweede stads- dokter zijn ontslag nam, benoemdi men in zijne plaats Joël Levy op eei tractement van 75 gulden in het jaar, te beginnen 6 September 1760. Hij moest daarvoor ook het Kinderhuis en het St. Pieters Gasthuis bedienen. Hij was gehuwd met Margon Meijer: en had drie kinderen, bezat een huis en hof, gelegen in de Muurhuizen. Ongelukkig stierf hij korten tijd daarna, was begin 1762 al dood, waarna zijn weduwe het huis aan de weduwe Jai van Bemmel verkocht, Johannes van Bennekom, de eerste stadsdokter, die een tijdlang de zaken alleen gedaan had, kreeg daarvoor eerstens dubbel tractement of nog f75 erbij en voor zijn 231 visites 34 gul den en 13 stuiver, dus 15 cent per visite. In plaats van Dr. Dirk Vroom werd 31 Mei 1790 tot stadsdokter aange steld Dr. Jan Vermolen. Hij woonde op het Havik no. 199, was gehuwd met Maria van den Bergh. Ontburgering. Men ziet in de oude stadsboeken tusschen alle andere gewichtige be sluiten in, het verleenen van het bur gerschap aan diverse personen, van wie goed bericht ingezonden was. Zij bekwamen dan verschillende voorrech ten en de stad kwam voor hunne rechten en eigendommen op, indien deze bedreigd werden. Maar zelden ziet men het omgekeerde geboekt. Wel straft men met verbanning, maar gewoonlijk konden de getroffenen weer binnen langer of korter tijd weer terug- keeren. 8 Augustus 1763 staat echter eene ontburgering geboekt een zeldzaam voorbeeld. Wijl Willem Janssen, kar man van de Groote Blokker alhier onder frivole voorwendsels 22 tonnen turf door Wouter van Ling gekocht, inplaats van deze bij hem te brengen ten zijnen huize had opgeslagen en door den magistraat aangemaand was deze ter plaatse te brengen en der magistraat daarbij schandelijk had be- leedigd, wordt besloten, hem van zijne bediening te onth'ffen en hem on waardig te verklaren verder burger te zijn. Hij zal den turf nog bezorgen en anders binnen 24 uur uit de stad ver bannen worden. Een hard vonnis, maar verdiend. Volgens onze wellen zou hij wegens verduistering aangeklaagd zijn en wegensjbeleediging. Van Mehenschoot. Vrouwe Emerentia Struijs wed. An dreas van Mehen schonk een legaat tot oprichting van een Armenschool. De interest van genoemd legaat wren echter niet toereikend om aan de erf laatsters wil geheel te voldoen. De stad besluit 28 April 1766 om daarin zooveel mogelijk te voorzien. St. Janskerk. 2 Januari 1769. Het choor der St. Janskerk bij de St. Jansstraat bij pro visie aan Arien van Muiswinkel toe gestaan tot liet bergen van hout dat 20 Dec. 1751 aan den timmerman Ai noldus van Raalte was toegesla; Spits van O.L. Vrouwe-toren. 17 Juni 1771. Authorisatie aan O. L. Vr. kapelmeesters om het verzakte spits van den toren recht te doen zetten. 18 Juli 1803 wijst de regent B. Metliorst op het gevaar, dat de O.L. Vr.-toren geloopen heeft bij het inslaan van den bliksem op de 3e torenver dieping en verzoekt daarom een blik semafleider op den toren te plaatsen. Bij den brand hadden zich enkele burgers onderscheiden, die ccne gel delijke belooning kregen. De kwartier meesters de Jong, Vissers en Cruijffl kregen daarvoor zilveren tabaksdoozen cadeau met een passend inschrift. Deze werden hun op 9 Juli 1804 met een toespraak op het stadhuis uitgereikt. Remonstrantsch predikant. 18 Aug. 1788. De Raad geïnfor meerd zijnde, dat voor weinige dagen een predikant bij de Remonstrantsche j Gemeente was aangesteld, heeft goed gevonden dal deze binnen zes weken een attest van goed gedrag zal inle veren van zijne vroegere plaats en bijzonder van zijn houding in de af- geloopen beroertens. Hij kwam van Bleiswijk en heette Bartholomeus Al- bertus IJzendoorn. De magistraat gaf hem permissie mifs hij een verklaring onderteekende, die hem voorgelegd zou worden. Ook de Remonstranten stonden niet in de gunst. Het Beukenlaantje. 5 Jan. 1789. De boomen tusschen Utrechlsche en Slijkpoort, langs de stadsbuitengracht, het beukenlaantje zullen publiek verkocht worden. Gemengde Berichten De kerk van het dorp Costesti (Moldavië) is Vrijdag geheel in de asch gelegd, waarbij meer dan hon derd personen om het leven gekomen zijn. De brand ontstond terwijl de dienst werd gehouden. Het vuur breidde zich zeer snel uit en spoedig stond het geheele gebouw in lichtelaaie. Een vreeselijke paniek maakte zich meesier van de menigle, die de kerk geheel vulde, die nog verergerd werd door het feit, dat de kerkdeuren naar binnen open moesten en de opdrin gende menschen het openen der deu ren ten zeerste bemoeilijkten. Een motorrijder uit Rotterdam wilde een café bij de Hakkelaarsbrug bezoe ken, waartoe hij zijn motor op den weg keerde. Uit de richting Muiden kwam met groote snelheid een andere motorrijder aangereden, die B. S. in den flank aanreed. Deze werd ern stig gewond en met een gebroken onderbeen opgenomen. De duo-rijdster kwam met schrik vrij. Per Roode Kruisauto uit Weesp zijn de drie gewonden naar Amsterdam vervoerd. Maandagmiddag geraakte op den straatweg nabij Santpoort de motor rijder van der A. te Amstelveen, toen hij met eer. zeer groote snelheid rij dende voor een autobus moest uit wijken, het stuur kwijt. De motorrijder sloeg eenige malen over den kop en de bestuurder kwam zoodanig terecht, dat hij bewusteloos werd opgenomen. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis te Ijmuiden over gebracht, waar werd geconstateerd, dat zijn beide armen en een zijner beenen waren gebroken. Bovendien bekwam hij een ernstige hersenschudding en"een sleutelbeen fractuur. Den eersten Paaschdag hebben drie gemaskerde bandieten een roofoverval g'pleegd op de pastorie te Alpendorf aan de Ruhr. Door middel van een ladder waren de roovers in de kelder verdieping afgedaald. Door het gestommel werd de pastoor en zijn huishoudster die in op de bo venverdieping gelegen vertrekken hun slaapkamers hebben, wakkeren gingen naar beneden. Toen de pastoor in de heerenkamer wilde gaan werd plotse ling de deur van de aangrenzende kamer geopend en drie bandieten wierpen zich onder het geroep var „Handen op" op den pastoor. Tege lijkertijd hielden zij den pastoor een vuurwapen'voor.Deze probeerde daarop de straatdeur te bereiken om te ont snappen. De aanvoerder der bende haalde hem evenwel in en een bloe dige worsteling ontstond tusschen hen beiden, waarbij de pastoor, die hevi- gen tegensiand bood, gewond werd het hoofd en rechterhand. De beide andere roovers richtten hun vuurwapens op den pastoor. Deze werd ten slotte gekneveld. De aanvoerder zei hierop tot den geestelijke dat deze zich gelukkig kon achten, dat het vuurwapen niet in orde was, want dat hij anders al koud ge maakt zou zijn. Hierna sommeerden de boeven den pastoor zijn brandkast te openen. Hij weigerde. Nadat de roovers echter hadden beloofd de kerksieraden te zullen laten liggen, werd de brandkast door den daartoe van zijn touwen be vrijden pastoor geopend. De roovers vonden'Jslechts weinig van hun gading. De pastoor werd daarop opnieuw ge kneveld kneveld en met zijn huishoud ster in den kelder opgesloten terwijl de roovers in den tusschentijd een goed heenkomen zochten. Eerst later slaagden de pastoor en de huishoudster erin een klein kelder gat te openen en een voorbijganger te hulp te roepen, die hen bevrijdde. Anarchisten hebben een poging ge daan om te Chittagong in het arsenaal binnen te dringen, na eerst de telefoon draden te hebben doorgesneden. Een Engelsch-Indische sergeant-ma joor en vier inlandsche soldaten zijn door geweerschoten gedood. Toen H. M. te Groenlo le Paasch dag tegen den avond met de kinderen van zijn zwager Th. een auto-tochtje naar het naburige Eibergen maakte, stak, ongeveer halverwege die plaats, plotseling een kind van den landbou wer R. den weg over. Teneinde over rijding te voorkomen, remde M. uit alle macht. Hij kon het kind redden. Zijn auto sloeg echter over den kop in een sloot en er bekwam, wonder boven wonder, hierbij niemand letsel. Bij het verwijderen van de auto uit de sloot kreeg M. deze over zijn lichaam waarbij hij inwendige verkneuzingen, waar schijnlijk met hevige bloeduitstorting, opliep en opname in het St. Vincen- lius-gasthuis te Groenlo noodzakelijk was. Van G. kwam met zijn auto uit Schijndel. Even voorbij Den Dungen geraakte zijn benzinetank in brand. De benzine vloog circa 15 meter de bij verkoudheid: Zorgt.dat U inderdaad 3tallano ontvangt en let op de verpakking. AN DE RS helpt het niet ANDERS smaakt het niet KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. lijks de H. Missen om 7 PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 'tZand no. 31. Telefoon 730. ZATERDAG r Lof. Van 2'/i tot 9'/z biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DONDERDAG H.H. Missen om 6, 7 en 8 uur, waaronder eerste H. Communie der kinderen. 5 uur Lof. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. PAROCHIE ST. ANSFRiDUS Jacob Calsiaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZATERDAG Van 4 tot haif-9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Van G. kon zich nog tijdig uit de auto redden. In korten tijd was de auto geheel uitgebrand. Niets als twee re serve banden konden gered worden. Den laatsten tijd komen er in Nij megen weer herhaaldelijk inbraken voor, zonder dat de politie eenigerlei spoor van verdachten kon ontdekken. Het vermoeden bestaat, dat Nijmegen als grensslad voor Duitsche individuen een gunstige gelegenheid biedt om af en toe hun slag te slaan. Men vermoedt, dat deze Duitschers in Nijmegen handlangers hebben, die hun den weg aanwijzen en de meest geschikte plaatsen aangeven. Dadelijk na de daad verdwijnen deheerenweer over de grens Tot nu toe hebben zij nog nergens een groote slag geslagen, ofschoon zij al in verschillende belang rijke kantoren en magazijnen zijn weten door te dringen. Voor het ontwerpen van het Aarts bisschoppelijk wapen en liet Diocesaan zegel van het Aartsbisdom Utrecht, ga* Mgr. J Jansen aan Dorus Hermsen de opdracht. Op den onbewaakten overweg te Den Horn heeft een doodelijk ongeval plaats gehad. De koopman A. Meere- veld passeerde met een hondenkar den weg en werd door den sneltrein uit Leeuwarden gegrepen. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Zondagmiddag heefl te Rotterdam het onvoorzichtige omgaan met een revolver weer eens een ernstig ongeluk tengevolge gehad. De 54-jarige Dus- schoten liet in zijn woning aan een vriend, die met zijn beide zoons Jacobus en Hendrik bij hem op visite was, een kistje zien, waarin verschillende me dailles, die hij in den loop der jaren verworven had, geborgen waren. In het kistje bevond zich ook een geladen automatisch pislooi. De be zoeker haalde hel er uit, om het beter te bekijken. Waarschijnlijk door een onhandige beweging ging plotseling de trekker af, een schot knalde en een kogel trof zijn 18-jarigen zoon Hendrik in het hoofd. Het projectiel ging den rechterneusvleugel in en kwam er bij het linkeroor weer uit. Er ontstond groote consternatie. Een onmiddellijk ontboden geneesheer adviseerde toi onverwijlde opneming in het zieken huis. Hier bleek de toestand van het slachtoffer vrij ernstig. De communistische jeugddag, die len Paaschdag te Leipzig werd gehouden heeft drie dooden en talrijke ernstige gewonden geëischt. In het centrum der stad kwam het Zondagavond tot een botsing, waarbij twee politiebe ambten gedood werden zeven andere personen werden gewond. Kapitein Lehmann heeft medege deeld. dat het luchtschip „Graf Zep pelin" Zaterdagochtend a.s. te zeven uur zal vertrekken voor de vlucht naar Engeland. Dr. Eckener, die tezelfder tijd uit Amerika in Londen aankomt, zal zeer waarschijnlijk met de „Graf Zeppelin" naar Friedrichshafen lerug- keeren. De vlucht gaat zeer waar schijnlijk niet over Nederland, doch over Bazel, Besangon en vandaar langs de luchtlijn naar Londen. Een man van 63 jaar is met zijn vier kinderen levend verbrand bij een brand die in zijn woning woedde, te Broolyn. De moeder is uit het raam gesprongen en met verbrijzelden sche del opgenomen. DONDERDAG 7'/i Ie H. Mis. 8 2e H. Mis. VRIJDAG 7'/j le H. Mis. 8'U 2e H. Mis. ZATERDAG 7'/. le H. Mis. 8V4 2e H. Mis. Van 3—7 biechthooren. 9 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyilstraat. DONDERDAG Onder de H. Mis van 8 uur le H. Communie der kleine kinderen. VRIJDAG Litanie van Allerheiligen voor de vruchten der aarde. Deze week de H.H. Missen om half 8 en 8 uur. Nljkerk PAROCHIE ST. CATHARINA ZATERDAG. 2'/,7 '/i uur gelegenheid om te biechten. 6 uur Lof. In de week de H. Mis om 7 V, uur. Soestdijk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. DONDERDAG II. Mis om 8 uur. Half 10 gezongen Huwelijksmis. VRIJDAG H. Mis om 8 uur. ZATERDAG H. Mis om 8 uur. 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4,5 en 6 uur en na het Lof tot 9 uur. Marktbericht. Amersfoort 22 April 1930. Kaasmarkt. Aangevoerd 20 wa gens bevattende 4800 Kilo. Prijs] f 30 - tot f 38.00 p. 50 Kilo. Handel vlug. Ie houden np Vrijdag 25 April 1930 des avonds ten 8 uur in het gebouw van de R. K. Spaarbank aan de Brce- AGENDA Verslag van de Commissie tot het nazien der rekening en verantwoor ding van den Penningmeester inge volge art. 9 van hel Huishoudelijk 2. jaarverslag van den Secretaris. 3. Jaarverslag van den Penningmeester. 4. verkiezing van zes aftredende be- stuur-leden die herkiesbaar zijn. 5. Vcikiczing één bestuurslid wegens vacature. 6. Rondvraag. T Sluiting. HET BESTUUR.

De Eembode | 1930 | | pagina 2