Twentsche Week Speciale aanbieding Vroom Dreesmann I Van Zaterdag 26 April tot en met Zaterdag 3 Mei Spotgoedkoops Aanbiedingen Ver beneden de werkelijke waarde Idem extra aanbieding maat 70 X 70 c.M. SLOOPEN met linnen kant, reclame 38 ct. Qeborduurde sloopen 47et. Prima gefestoneerde sloopen, iets extra's 64 cl. Prima sloopen, rondom getesloneerd, thans 97'/, ct. LAKENS. Reclame, gefeston. laken 1 pers., thans 88 ct. 2 pers. gezoomde lakens, maat 150 c.M. 3 el lang 97'/. ct. 2 pers. gefestoneerde lakens, thans 1.38. 2 pers. getcstonecrdc lakens met ajour 1.98. DAMESHEMDEN, thans 33 ct. bijpassende pantalon 33 ct. onderjurk 68 ct. nachthemd 88 ct. Dameshemden 89, 78, 68. 52'/., 46 ct. Bij passende pantalons, nachtponnen en onder jurken verkrijgbaar, prijzen naar verhouding. Damesflanellen, gemaakt van onze bekende gezondheidsfond, reclame 79 ct. Damesflanellen van prima keperflanel 89 ct. Prima Heeren flanellen 98 ct. Extra lang 100 c.M. 1,28. Prima Oogjes voor luiers, thans 21, 16'/», 14'/, ct. Flanellen Poelsdoeken, thans 9'/„ 4'/, ct. Prima Wafeldoekjes 9'/, ct. Prima Wafeldock 70 X 100 29 ct. Panaanvatters met opschrift 10'/, ct. Dames en Heeren Pyama's, In prima zephir, prima afwerking 2.40. Heeren Tricot borstrokken en pantalons 89 ct. Heeren Overhemdan, in prima percal 225, 1.95, 1.75, 1.35 Heeren Overhemden, In prima Engelscbe Shirting 2.90 THEEDOEKEN. In diverse frissche rul'en 19, 17'/, ct. Idem zuiver linnen 60X60 c.M. spotgoedkoop 49 ct. Idem, zuiver linnen, spotprijs, maat 70X70 Blauwe blokdoeken, extra prijs, 29, 17'/>, 14'/, ct, Oekleurde baddoeken 40 X 90 c.M. 29 Idem cxlra voordeelig met gekleurde ruit of streep 39 ct. Graslinncn, in zware kwal. 150c.M. br.49ct. Prima kwal. Oraslinnen, In coupons el, iets extra's, thans 5.90. Witte katoen 22'/,, 17"„ 14'/, ct. Ontbijtlakens 45 ct. Idem 106X106 m. gekl. rand 97'/,. i Zie onze speciale étalage Koopt in de morgenuren Goederen voor buiten worden franco thuis gebracht Langestraat - Amersfoort - Tel. 158 BERICHTEN UIT AMERSFOORT Pastoor Sandkuül, die morgen. Zaterdag, den dag her denkt dat hij 12'/, jaar als pastoor der parochie van den H, Ansfridus, op den Berg, in bediening is. Moge Pas toor Sandkuijl, die gesteund door wak kere medehelpers veel in zijn parochie tot stand bracht, genade en kracht ge schonken worden, om nog vele jaren zijn heilig dienstambt'te vervullen, de parochianen van Sint Ansfridus ten zegen. De collecte met de Eminabloem voor tuberculose-bestrijding heeft al hier f 1151.03 opgebracht. Op de paardenmarkt. 38 Werkpaarden] van f250 tot f400. 8 Luxe paarden van f350 tot f450. 7 Slachtpaardcn van f140 tot f200. Aanvoer 99 stuks, waaronder 46 hitten. De R. K. Vereeniging „Geloof en Wetenschap" verzond uitnoodigingen voor het bijwonen eener bijeenkomst op Maandag 28 April, in de R. K. Spaarbank, des avonds kwart over acht, waar Pastoor J. H, Hooyman een cau serie zal houden over: „Paus, Romein- sche kwestie en Volkerenbond." In de pauze Jaarverslag van secre taris en penningmeesteresse enbestuurs- verkiezing wegens periodiek aftreden van Dr. FC. fluygen en J. G. E. Boeken- oogen. Indertijd werd door B. en W. voor de Inkomstenbelasting de opbrengst per eenheid (een eenheid is gelijk aan lj 10 van den factor 1) voor het be lastingjaar 1929 -1930 geraamd op f73.500,-. Aangenomen, dat de opbrengst der kohieren zal bedragen f 1.063.500.—, dan is de bruto-opbrcngsl per eenheid f76000,-. B. en W. leggen over een lijstje van de bruto-opbrengsten met berekening per eenheid over de belastingjaren l922-'23 tot en met 1929-'30, waaruit sedert 1925-'26 een geregelde vooruit gang der opbrengst per eenheid blijkt. Zij willen echter thans niet voorbijzien de moeilijkheden opeeonomischgebied, welke zich einde 1929 hebben voor gedaan en welke invloed zullen heb ben op de uitkomsten der belasting kohieren. Hoewel eenerzijds de geregelde vooruitgang der gemeente de opbrengst gunstig zal beinvloeden, zullen daaren tegen anderzijds de economische moeie-| lijkheden een nadeeligen Invloed uit oefenen. Bij aanvaarding der schatting van eenheidsopbrengst op f76.000 zal bij behoud van het bestaande vermenig- vuldigingscijfer op 1.4, de bruto-op- brengst van de kohieren 1930-'31 ge raamd kunnen worden op 14 X f76.000 f 1.064.000, derhalve f 14.000, meer dan het berekende benoodigde bedrag. In verband met de onzekerheid in de gemeentefinanciën, tengevolge van de nieuwe wet financieele ver houding tusschen Rijk en Gemeenten, is meerdere opbrengst wenschelijk. Voorgesteld wordt dus het vermenig- vuldigingscijfer der inkomstenbelasting 1930-'31 vast te stellen op 1.4 en de bruto-opbrengst dier belasting bij een factor 1.4 te ramen op f 1.064.000— De Eerw. Zuster Genoveva, van de Congregatie van O. L. Vrouw, slaagde voor het examen onderwijzeres in ste nografie „Pont", afgenomen door de R. K. Vereeniging van Leeraren tot bevordering van het Handelsonderwijs. St. Jorisdag. St. Joris is de patroon van alle pad vinders der geheele wereld. Ook de Katholieke Verkenners der St. Ansfridusparochie hebben het feest van hun Patroon gevierd. De H. Mis met algemeene H. Com munie werd opgedragen door den Ver- kennersgeestelijke, kapelaan Grooihuis, tot intentie van de verkennersbeweging en voor den bloei der St. Ansfridus- groep, waarbij de verkenners zelf res pondeerden. Voor de H. Mis las de Hopman de Verkennerswet voor en er na had de wijding der St. Joris-bloemen plaats. Deze bloemen werden na de vlaggen- parade in het hoofdkwartier uitgereikt. Een gezamenlijk ontbijt besloot den morgen. Na een oefening in den middag, is des avonds het kampvuur ontstoken. Hierbij is de St. Jorisbrief, uitgevaar digd door den Hoofdverkennersgeeste- lijke, voorgelezen, de verkennersbelofte hernieuwd en het eeuwenoude Sint Jorisverhaal verteld. Uit het jaarverslag van de Amers- foortsche vereeniging tot bestrijding der tuberculose blijkt, dat het nacht verblijf der vereeniging in den zomer geheel vol was. In totaal werden in de lighallen 46 patiënten verpleegd, ter wijl in totaal 1866 maal werd bestraald met de hoogtezon. Aan het Consultatiebureau waren op 1 Januari 1929 Ingeschreven 723 pa tiënten, op 31 December van dat jaar 763. In het afgeloopen jaar waren 238 gezinnen onder contrOle tegen 248 op 1 Januari 1929. Nieuwe boeken in de R. K. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat. R. Baden Powell. Het verkennen voor jongens. Beatrijs van Nazareth. Seven manie ren van minne, critisch uitgegeven door L. Reypens en J. van Mierlo. A. Beekman. De oud-christelijke basiliek. J. Bool. De gemeentewet. Brüggeman. Het verwijderen van vlekken. Dreves Uitterdijk. Woordenboek es- peranto-Nederlandsch. A. Fornier. Automobielmotoren; be knopte leidraad voor monteurs, chauf feurs enz. J. de Jong. De nieuwe richting in de kunstnijverheid in Nederland. Pius XI. Encycliek over de christe lijke opvoeding der jeugd. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: P. v. E., Amersfoort f 10 of 5 d.; C. v. S., id.; H. de B., Leerdam id.; A. C. v. L., zwervend f 15 of 10 d.; J. M., Baarn f25 of 15 d.; W. W., Nijkerk id. Loopen op verboden grond: J. S., Baarn f3 of 1 d. Wielrijden niet rechts: P. G., Am sterdam f5 of 2 d. Wielrijden zonder reflector: G. D., Nijkerk f2 of 1 d,; E. P. v. d. H., Amersfoort id.; W. H., id. Te Amersfoort wielrijden op trottoir: A. v. A.t aldaar f2 of 1 d.; H. Soest id. Autorijden zonder, met verkeerd of verloopen rijbewijs: P. G„ Amsterdam f5 of 2 d.; H. de G., Bunschoten id.; A. D. v. R., den Haag id.; W. V., Hilversum f3 of 1 d.; H. A. S„ Soest f5 of 2 d. Wielrijden zonder licht: J. Zeist f5 of 2 d.; G. v. W., Baarn f5 of 2 d. idem voertuig: R.^v. G., Barneveld f5 of 2 d. Autorijden links van den weg of de bocht niet rechts: D. te H., Bu.. schoten f 5 of 2 d.H. P., Groenekan id. Autorijden zonder rood achterlicht: W. C. v. d. K„ Baarn f3 of 2 d. Idem zonder goede nummerverlich ting: P. K., Bunschoten f3 of l d.; A. A. K„ Utrecht f 1 ot 1 d. Te Amersfoort loopen gillen schreeuwen: A. v. d. L„ aldaar f5 of 2 d. Niet toegestane zanguitvoering te Amersfoort: H. M. zwervend f2 of 1 d.; M. de J., id. Te Amersfoort wateren op niet daar voor aangewezen plaats: W. P. zwervend f3 of 1 d. Te snel autorijden in Soest: F. A. M. H., Amsterdam f 10 of 5 d.; E. H. R. id.; J. G. C., Deventer id.; D. H. E., Amersfoort f 12 of 5 d.; G. J. R. id.; A. G. S., Alphen f 15 of 1 d.; P. H., Bunschoten id.; J. J. M., den Haag id.R. W. J. de V. id. Te snel autorijden in Soest: E. R. H. Laren id., R. W. J. de V. den Haag f20 of 10 d., C. v. R. Heemstede id., J. A. A. B. Leusden id., E. M. Amers foort f25 of 10 d., A. L.B.Rotterdam id., M. H. L. Soesterberg id., T. G. D. ter M. Apeldoorn f40 of 20 d„ A. R. den Haag id., H. W. J. L. D. Haarlem id. Idem te Woudenberg: E. B. Amster dam f 15 of 10 d., H. H. id., J. v. A. Bussum f20 of 10 d. Uit den Omtrek Hoevelaken Ingevolge gehouden besprekingen, hebben B. en W. zich in verbinding gesteld met het Gemeentebestuur van Amersfoort, inzake huipverleeningdoor de Amersfoortsche Brandweer bij even- tueelen brand. Amersfoort is met een aannemelijk voorstel gekomen. Op ge lijke wijze heeft Amersfoort met andere omliggende gemeenten gecontracteerd. Wij, zegt de voorzitter, zijn uitge gaan van den wil van den Raad, om te betalen per keer en niet met een vast bedrag per jaar. Amersfoort heeft nu bericht in beginsel tot hulpver leening bereid te zijn. Verschuldigd zal zijn: a. voor autobrandwagen en motor spuit f25 per keer (bij al of niet in werking); b. voor schoonmaken, poetsen enz. van het materiaal f20; c. kostprijs event, verbruikte ben zine en olie; d. als vergoeding voor het bedienend personeel, voor het le uur f 15 per dag, f22.50 per nacht en f30 op Zon en Feestdagen, en voor het 2e uur f 10 per dag en f 15 per nacht. De tijden zullen berekend worden van vertrek uit en thuiskomst te Amersfoort. Eventueel zal voedsel voor het per soneel ook voor rekening van de ge meente zijn. De heer van Manen hoopt, de hulp uit Amersfoort niet noodig te hebben. De voorzitter vertelt verder, dat ook besproken is, wat men doen kan voor die plaatsen, waar geen water te krijgen is. Men heeft gedacht aan biuschappa- raten. Toevallig heeft spreker de vorige week een demonstratie hiervan te Hoog land bijgewoond. Nu ligt het niet in de bedoeling die dingen direct overal te plaatsen, maar wel om eens na te gaan, welke punten er 't meest voor in aanmerking komen. In ieder geval zullen we wel in 'n goed blaadje komen te staan bij Ged. Staten, wanneer ze bemerken, dat we doen wat gedaan kan worden. Hij zegt, dat men een paar op het gemeentehuis kan plaatsen. De heer v. ManenWaarom een paar op het gemeentehuis en elders niets" Daar zou ik tegen zijn. De heer Doornekamp: Wanneer een niet helpt, kom je met een tweede ook niet klaar. Vroeger zeiden ze: is de brand in de koekepan, dan inoet de deken er over. De heer v. Manen: Hoe minder van die dingen, hoe beter. Dr. C. J. K. van Aalst heeft aan de ingezetenen van Hoevelaken een vereenigingsgebouw aangeboden dat zal verrijzen aan de Stoutenburgerlaan. Zaterdag j.l. heeft een kleinzoon van den heer van Aalst de eerste steen gelegd. Het gebouw wordt uit onbekrompen beurs gezet. Het heeft enkele kleine zalen ter beschikking en een groote zaal, waarin een driehonderd menschen plaats kunnen vinden. Er worden schiet banen aangelegd voor de burgerwacht en een ruim woonhuis aan verbonden. Het gebouw wordt electrisch verlicht. De architect is de heer Thijssen van Doetinchem, de aannemer is G. Bos- huisen van Hoevelaken. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus, z. v. A.J. Huis man en J. Huysman Wilhelmina Jo hanna, d. v. A. v. Eyden en A. A. v. d. Hengel. Ondertrouwd: J, H. van Lint en J. Schimmel. Burgerlijke Stand. Gaboren: Jan Gerard, z. v Schoonderbeek en C. Brookers. Lensden Op den openbaren weg te Leusden is gevonden een motorbroek en een portemonnaiejmetgeld. Inlichtingen bij de Gemeenteveldwachterte Hamersveld. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Johanna, d. van J. Tijmensen en C. v. Hamersveld. Getrouwd: J. J. Bakker en C. M. v. Soesbergen. OverledenJohanna Maria v. d. Beid, 46 j., echtg. van S. v. d. Berg. Nijkerk Op de markt. Aangev. 443.000 gie ren f4-5.10; 3 schrammen f34—43; 44 biggen f 18—24; 224 runderen, vette koeien f240—350, melkkoeien f225—375,86 nuchtere kalveren, slacht- kalveren 16—10, mestkalveren f 18—30. Met ingang van 1 Mei a.s. is tot chef-veldwachter alhier benoemd de heer H. Diepenbroek, thans gemeente veldwachter te Bodegraven. Tot nachtwacht werd benoemd de heer H. de Graaf, concierge van het Gemeentehuis. - Burgerlijke stand. Geboren: Frederik Willem, z. v.G. Top en Schuld Hermina, d. v. J. Bouw en G. v. d. Mheen. Onder trouwd: L. Walet en M. v. Zoeren H. Mouw en J. v. d. Broek. Gehuwd: H. Hoogeveen en J. Koopman C. van Veluw en G. Niebeek A. van Dunschoten en A. v. d. Born G. Hijwegen en A. v. Norden. Overl.: Clasina Wilhelmina Jansen, 79 jaar. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Antonia, d. van Sproeten komen vroeg m het voorj'aar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten Th. A. v. d. Hengel en T. Schothorst. Ondertrouwd: O. F. S. v. Hofslot en B. Voskuilen. Overleden: Adria- nus Petrus Maria Kouwenhoven, 53 j., ongeh. Johanna Hendrlka Rijnders, bijna 2 jaar. Terschuur De ingebruikneming van het elec trisch net heeft met eenige plechtigheid plaats gehad. Bij afwezigheid van den burgemeester, heeft wethouder van de Craats, een rede gehouden, waarin hij dank bracht aan de P.G.E.M-, die be reid was aan de wenschen der bevol king te voldoen, om dit deel onzer gemeente ook van electrischen stroom te voorzien. Daarop haalde spreker den handel over, waarop het nieuwe licht, zoowel op straat als in de woningen van ons dorp voor het eerst zijn stralen uit wierp. Na een rondwandeling verzamelde zich velen in de zalen van café Rui tenbeek, waar de feeststemming niets te wenschen overliet. Bij harmonica- muziek en goochelkunst amuseerde men zich uitermate en herhaaldelijk werd gedronken op de gezondheid der commissie van voorbereiding, aan wie naast de P.G.E.M. het nieuwe lichtte danken is, Gemengde Berichten Binnenland JONG EN OUD. Op het laatst gehouden Congres der Sociaal Democratische Arbeiderspartij gaf prof. Bonger over het vraagstuk Jong en Oud onder meer het volgende ten beste: Waarom levert de jongere generatie minder krachten op Omdat de goede krachten uit de arbeiders naar hoogere onderwijsinstituten gaan en voor de beweging verloren raken. Het is sentimenteele onzin als men beweert, dat het 'den jongeren zoo moeilijk gemaakt wordt. De jeugd leeft in de fantasie en denkt, dat alles gemakkelijk is. Maar later merkt zij, dat die oude sokken nog zoo gek niet zijn. (Vroolijkheid) Dan splitsen zich de karakters. Som migen erkennen ongelijk en anderen raken hun jeugd niet kwijt en voelen zich achtergesteld. Het kweeken van leiders is heel iels anders al t arbeiders ontwikkeling. Dit is niet voldoende om knappe mensch 'n te vormen. Hoe zijnjonze menschen groot geworden? Zij hebben hard gewerkt voor zichzelf. Met een enkelen cursus komt men er niet. Het moet den a.s. leiders niet te gemakkelijk gemaakt worden. De studenten houden ook al con gressen en vormden een commissie om het hooger onderwijs te democra- tiseeren. Professoren worden overbodig. Het wordt een soort Montessorischool. De jeugd is de toekomst, doch niet het hedenWij kunnen niet beginnen met credietbenoemingen. Wij krijgen veel gedichten, doch deze lossen de problemen niet op. Uit de Land- •n Tuin bouw-wereld. VERBOD VERZOCHT. De Algemeene Zuivelbond (F. N. Z.) heeft zich tot den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw gericht, waarin dringend verzocht wordt, zoo danige maatregelen te nemen dat er een eind komt aan de mogelijkheid om boter en margarine te mengen en dit mengproduct als melange in den handel te brengen. Adressant grondt zijn verzoek o.a. op 't feit dat de melanges, die vaak onder een verpakking, die gelijkt op boteren onder allerlei schoon klinkende namen in den handel gebracht worden, zich gemakkelijk leenen om het publiek in den waan te brengen dat het boter koopt, terwijl het in werkelijkheid te doen heeft met een product dat voor minstens 85 pCt. uit margarine bestaat. DE EIERHANDEL. Het bestuur van de Coöp. Roermond- sche Eiermijn had zich met'n schrijven tot den ministerraad gewend, waarin aangedrongen werd op spoedige maat regelentot afweer van.de.gevaren, die den eierhandel en den kleinen boeren stand, speciaal van Duitsche zijde, be dreigen. De Minister van Binnenl. zaken en landbouw heeft hierop geantwoord, dat door hem reeds de noodige stappen zijn gedaan, om te trachten behulpzaam aan den afzet van eieren naar het buitenland te zijn. De Minister merkt voorts op, dat hoewel de Duitsche Rijksdag het auto nome recht op eieren heeft verhoogd,; dat hooger tarief toch nog niet in. werking kan treden, zoolang het ver dragstarief, dat in het Duitsch—Ita- liaansch handelsverdrag is vastgelegd, 'an kracht is. De Minister zegt, dat aangenomen mag worden, dat vdór 15 December a.s. geen wijziging in den betaanden toestand zal komen. In het Capucijner-klooster te Ehren- breitstein brak brand uit, welke zich snel over 't kapgebint uitbreidde. Een uit het jaar 1766 dateerende zilveren klok is door de groote hitte gedeel telijk gesmolten en vervolgens gebar sten. Door de groote watermassa's is het koor geheel vernield, terwijl de 4 beelden en het verdere toebehooren der kerk slechts met moeite gered konden worden. Bij den brand is het geheeleklooster-archiefverlorengegaan. Bij een brand in een boerderij in Jiimtland is de eigenares, de 101-jarige Maris Persson, de oudste vrouw van Zweden, in de vlammen omgekomen. Een uit den dierentuin losgebroken wolf bracht een paniek te weeg onder de straatwandelaars te Parijs. Een politieagent, die tegen het woeste dier wilde optreden, werd hevig gebeten. Een andere agent schoot het dier neer. Toen een schipper met zijn motor schip onder een brug bij Vianen wilde doorvaren, vreesde hij, dat dit niet meer mogelijk zou zijn en begaf zich naar den motor om het schip achteruit te zetten. Zijn achttienjarige dochter poogde het schip met een staaldraad vast te leggen, doch geraakte met beide beenen in den draad bekneld, met het droevig gevolg dat haar éëne voet ge heel, en de andere nagenoeg werd afgekneld. Te Parijs had in de Nord-Sud- tunnel een ernstig ongeluk plaats. Door het weigeren van een signaal reed een trein op een anderen stilstaanden trein in. De botsing was zoo hevig, dat ongeveer 100 personen werden gewond, waarvan er acht in levensgevaar ver- keeren. De voorste wagens van beide treinen zijn geheel onbruikbaar geraakt. Er bestaat nog altijd onzekerheid over het verblijf van ongeveer 100.000 Duitsche soldaten, die in den grooten oorlog gevangen genomen zijn. In Fransche krijgsgevangenschap zijn 43.251 militairen geraakt, van wie men niet weet waar zij gebleven zijn; in v Russische gevangenschap 51.213 man. Aangenomen wordt dat een groot deel van deze „vermisten" gestorven is tijdens het transport, in lazaretten enz. Ongetwijfeld hebben ook besmettelijke ziekten in de Russische gevangenkam pen vele slachtoffers gemaakt. Bij Uitgeest is een ernstig ongeluk gebeurd. Een spoorwegarbeider W. werd door een voorbijrijdenden trein gegrepen, met het gevolg, dat hem beide beenen werden afgereden. In Italië hebben hevige onweders en regens geheerscht, in de omgeving va- -' ence werden 2 personen door de., ou/sem gedood; te Catanië had een grondverzakking plaats, die even- eens twee slachtoffers eischte. Wederom heeft een typhoon de Philippijnen geteisterd, het aantal slachtoffers beloopt enkele honderden. In Griekenland heeft een aardbe ving groote schade aangericht, terwijl ongeveer 20 menschen gedood werden. Een Italiaansche onderzeeboot heeft bij een duikproef een diepte van 122 M. bereikt. Dit is de grootste diepte, die ooit door onderzeeërs is bereikt. Een 36 meter hooge, uit staaldraad opgetrokken radiotoren in de buurt van Buenos Aires, is gedurende een orkaan in elkaar gestort. Vijf personen werden gedood en een gewond. een brand te Eisfeld zijn twee oude menschen van 75 en 85 jaar in de vlammen omgekomen. Men denkt aan brandstichting. Twee Fransche militaire vliegtui gen zijn met elkaar in botsing geko men en omlaag gestort, de beide in zittenden kwamen om het leven. Kerknieuws. DE WIJDING. Naar wij vernemen, zal de Bisschops wijding van Mgr. J. H. G. Jansen worden verricht door den Internuntius, Mgr. L. Schioppa. UIT ROME. Pater Jos. Drchmans C.s.s.R., secre taris vr.n Z.Em. Willem Kardinaal van Rossum, zal aftreden. Hij zal worden opgevolgd door Pater dr. Lydsman C.s.s.R. uit het klooster te Wittem in Limburg. King-pepermunt onderscheidt ach doordenkrachtigeoj maar heerlijken smaak, als gevolg van de bereiding met uitsluitend ori» 1 gineele pepermunb-J olie.

De Eembode | 1930 | | pagina 2