Afbraak te koop P. v. d. Burg 7 wIk raad U aan om er een gewoonte van te maken een dagelijksch middel ter opwekking en verfrissching te ge bruiken, hetwelk Uw stemming verbetert, Uw gezondheid bevordert en door den heerlijken smaak Uw behoefte naar een versnapering ten volle bevredigt. Dot middel is stud. econ. Mathilda Katgert, N.H., Heiligenb.w. 20. Cornelia v. Noppen, N.H., A. Paulow- nal. 41, hulp huish. H. Liidicke, D.E., Soesterweg 359'. verw. mont. Trijntje Paauw geb. Visser, N.H., v. Woustr. 15. Liptje Veenstra, G.K., H. v, Vianden- str. 26, onderwijzeres. Anna Velthuis, R.K., Weverssingel 44. J, van Vlijmen, R.K., Utr.weg 254b, handelsr. R. van Dunschoten, N.H., Soesterweg 1944, landarb. H. Huljsman, N.H., Hobbemastr. 11, opperw.m. Dr. Chr. Uhlenbeck, Wijersslr. 10. R. Brouwer, N.H., Timorstraat 34, sergt. maj. Chr. Hoogers, R.K., Bankastraat 10, kap. inf. Margaretha Bokma, N.H., Utr.weg 35, hulp huish. Het melkcontrolestation voor Amers foort en omstreken is gevestigdBureau en Laboratorium Berkenweg9, Tel. 500. Den 22 Oct. 1929 werd het officieel geopend en in werking gesteld, waarbij van vele zijden groote belangstelling werd betoonden steun is toegezegd. Van 22 Oct.—31 Dec. 1929 werden 1970 onderzoekingen verricht en wel 329 op soortelijk gewicht, 353 op vet gehalte, 320 op zuurgraad, 272 op vuilgraad, 328 op sediment, 358 op bacteriën, terwijl 327 berekeningen werden gemaakt voor het bepalen van de vetvrije droge stof. Streptococcen werden 24 maal geconstateerd, te hoog sediment 2 maal, te veel bacteriën 2 maal, te laag vetgehalte 3 maal. Vooral het onderzoek op Strepto coccen door onzen bacterioloog ver- eischt zeer veel werk. Dit bleek echter menigmaal noodig. De medewerking van de veehouders hierbij ondervonden is zeer te waar- deeren, want alleen dèn kan verdere uitbreiding door infectie beperkt blijven en het euvel ten slotte overwonnen worden. Op algemeene medewerking van die zijde mag worden aangedron gen, ook in het belang van den vee houder zelf. Zindelijkheid in de stallen en een goede huidverzorging van het melkvee zijn wel zeer belangrijke factoren, waardoor buitendien kwalitait en op brengst der melk verbeteren. Van noemenswaardige kosten behoeft hierbij geen sprake te zijn. Moge het aantal aangeslotenen uit de 3 groepen (veehouders, melkhan delaren en ook van de consumenten) binnenkort sterk toenemen, Daardoor gesteund, kan ons melkcontrolestation een krachtige en vruchtdragende orga nisatie worden. Laat ieder van U, in zijn groep, daarvan nu eens ernstig werk maken en eenige aansluitingen tot stand bren gen, ook in zijn eigen belang. Het zal dan de werkzaamheden verder kunnen uitbreiden ten bate van allen. Bestuur: Voorzitter en' Penningm. Ant. Hofkamp, Huygenslaan 20, Amers foort Secretaresse Industrie-Huishoud school, vertegenwoordigd door mej. E. M. v. d. Zee, Barchman Wuytiers- laan 58, Amersfoort, Uit de groep, consumenten van Beurden, Hypotheekbewaarder b.d. AmersfoortDr. N. v. Nieuwenhuijsen, Chirurg en vrouwenarts, Amersfoort; Mej. E. M. v. d. Zee, Industrie- en Huishoudschool, Amersfoort. Uit de groep veehouders: A. v. d. Burght, HooglandH. Hoksbergen, AmersfoortH. v. Ramshorst, Nijkerk. Uit de groep melkhandélaren en slijtersJ. W. v. d. Pol, H. v. Zanten en A. van Zijl, allen uit Amersfoort. Dierenarts en bacterioloog: A. M. Wellensiek, Berkenweg 10, Amersfoort. Gediplomeerd melkconlroleur J. Oord, Barchman Wuytierslaan 26, Amersfoort. Correspondentie-adresHuygens laan 20, Amersfoort. De Heer J. Rijkse, schrijver aan het Hoofdbureau van Politie te Amers foort wordt sedert Donderdagavond vermist. Donderdagavond is hij uit gegaan en verscheen Vrijdagmorgen niet op het bureau. Ook de hospita De Heer J. R. Is een accuraat, nauw gezet persoon, die soms buien neerslachtigheid heeft. Hij is ongehuwd en zou Zondag juist 63 jaar geworden zijn. Op den Hoogeweg te Amersfoort reed de 48-jarige J. W. uit Hamersvefd per rijwiel. Hij stak plotseling den weg over toen een auto naderde. Een aan rijding kon niet meer voorkomen wor den. Het slachtoffer werd een eind meegesleurd. In bewusteloozen toestand met een ernstige hoofdwonde werd W. opgenomen en per ziekenauto naar het Ziekenhuis overgebracht. De toe stand is vrij ernstig. Langs den weg: Een wielrijdster kwam uit de Olie- steeg toen op de Kamp een motor rijder (was genaderd. Zij stak den rij weg over, met het gevolg dat de motor rijder door het krachtige remmen kwam te vallen. Hij kreeg hierdoor enkele schrammen. Zijn duo-passagier werd ernstig aan de knie gewond. In de omgeving van Leusden lag een man bewusteloos op den weg. De politie, die onmiddellijk met de ver- bandtrommel naar de aangegeven plaats ging, vonden den man niet meer. Hij bleek reeds met een aUto Ie zijn over gebracht naar het ziekenhuis. De man was bewusteloos geraakt tengevolge een verkeersongeval. Hedenmorgen oin 4 uur, werd brand ontdekt in de fabriek van de N, Polak's Prutol Works aan de Nijt heidstraat. In een der magazijnen waar groote hoeveelheden chemische pro ducten waren opgeslagen woedde de brand. De brandweer was spoedig tei plaatse en pakte flink aan. De be woners der nabij gelegen woningen werden gewaarschuwd zich in veilig heid te stellen wijl hevige explosies werden gevreesd. Het schuim-blusch- apparaat deed hier voortreffelijk dienst. Wijl gevreesd werd dat de brand te sterk in omvang en hevigheid zou toe- werd de brandweer uit Utrecht en die uit Amsterdam opgeroepen. Toen deze ter plaatse kwamen, was men het vuur gelukkig reeds meester. De oor zaak is onbekend en verzekering dekt de schade R. K. Gymnastiek-vereeniging „St. Hubertus". De feestelijke herdenking van het 10-jarig bestaan van bovengenoemde vereeniging werd op waardige wijze begonnen met een Triduum, welk ge houden werd in de kerk van den H. Franciscus Xaverius aan 't Zand. De opkomst der leden en asp.leden was tijdens het Triduum buitengewoon. Zondagmorgen werd het besloten met een H. Mis en algemeene H. Communie der leden en asp.leden, welke Com munie zeer zeker het woord van „al gemeene" verdiende. Treffend was het de pl.m. 350 turnsters en turners te zien opgaan tot de Tafel des Heeren. Zondagmiddag te 14.30 uur verza melde de asp.leden (beneden 16 jaar) zich in het gebouw de Valk, waar filmmiddag gegeven zou worden, zaal was geheel gevuld. De Geestelijke Adviseur, Kapelaan van Straelen, sprak een kort openings woord. Hij dankte de meisjes en jon gens voor hun trouwe opkomst tijdens het Triduum en nu, aldus spreker, de geestelijke viering voorbij is, is er nog rede te over om op andere wijze feest te vieren; beste meisjes en jongensik wensch jullie veel plezier. Een hoeratje voor den werkelijk beminden Geeste lijken Adviseur en een pittige marsch van de muziek en de stemming was aanwezig. De verschillende filmnummers, welke met zorg waren uitgekozen, werden achtereenvolgens vertoond. Het uitbun dig gelach der jeugd en de zeer pret tige stemming welke er voortdurend heerschte, bewees dat het vertoonde bijzonder in den smaak viel en dal allen zich bijzonder amuseerden. Hierbij zij nog opgemerkt, dat een paar dames voortdurend bezig waren om voor de noodige tractatie's te zorgen. Na afloop dankte de voorzitter allen die hadden meegewerkt tot het slagen van dit feest, waarna allen te pl.m. 17.00 uur, zeer voldaan huiswaarts keerden. Het bestuur van „St, Hubertus" kan met genoegen op bovengenoemde fees ten terugzien. Zij zijn in alle opzichten geslaagd. R. Uit den Omtrek Ede .'Alhier is het landhuis aan den Hes senweg, bewoond door de familie G., geheel afgebrand. Toen de familie, die naar het dorp was geweest, thuis kwam, ontdekte zij, dat een der kamers in brand stond. Bovendien bemerkte men, dat verscheidene kasten waren ipengebroken en de aanwezige gelden ontvreemd. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viei. Men veronderstelt, dat brutale in brekers hun slag hebben geslagen tijdens de afwezigheid der bewoners en vervolgens brand hebben gesticht. Hoogland Te 11 uur hedenmorgen kwam de raad bijeen. Na opening door den voor zitter las de secretaris de notulen voor -i- r - welke ongewijzigd werden goedge- was onwetend omtrent een en ander keurd. Voorgelezen werd het verslag over 1929 van de Comm. tot wering van schoolverzuim, waaruit bleek dat de landbouwende bevolking het 7e leer- jaaDals overbodig beschouwde. Mededeeling werd gedaan omtrent de kasopname gemeente-ontvanger op 18 Maart 1930. Hetvermenigvuldigingscijfergemeen- telijke inkomstenbelasting werd volgens voorstel van B. en W. vastgesteld op 1.10 (vorig jaar 1.32). Over het voorstel van B. en W. tot vaststelling van de rooilijn langs den weg Amersfoort—Grootwede van 15 meter werd eenige discussie gevoerd. Het voorstel van den heer dé Bruin de rooilijn op 12 meter vast te stellen werd aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Het voorstel tot aankoop van een brandspuit werd na eenige bespreking omtrent watersnood aangenomen. De brandspuit is een tweewielige motor spuit te leveren door de firma v. d. Ploeg, Apeldoorn. De kosten zijn f2050, jen voor aanschaffing van 340 meter slang met de noodige koppe lingen f850. Een regeling met het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht voor de verpleging van lijders aan besmet telijke ziekte werd goedgekeurd in gaande per 1 Juli. De gemeente be taald 5 cent per jaar per inwoner. Het aantal inwoners bedroeg per 1 Januari 3600, is dus een bedrag van f per jaar. Voor de verpleegden zal dan be taald moeten worden de algemeen geldende -.verpleegprijs van f2.90 per dag, 3e klas. Deze regeling is geldig voor den tijd van 5 jaren. De 3-jaar- lijksche afrekening van de St. Joseph- school, ingevolge de lager onderwijs wet 1920 met het R. K. kerkbestuur van den H. Joseph over de jaren 1926, 1927 en 1928 werd bepaald op f2984.69 V2 waarvan reeds betaald een bedrag van f2966.20. Het kohier Hondenbelasting werd vastgesteld op f775.— voor 155 los- loopende en 310 vastliggende honden, Vervolgens had de aanbieding plaats in het Gemeenteverslag 1929. Van de rondvraag maakte de Heer de Bruin gebruik om nogmaals aan te dringen bij de P.U.E.M, tot verlaging van de prijzen. De voorjaars-schouw over de wegen, slooten en waterleidingen in deze ge meente, zal worden gehouden Woens dag 14 Mei aanstaande. Nijkerk Op de markt: Aangevoerd 378.500 Eieren f4.25 5.25; 16 schrammen f35—f45; 84 biggen f24—30; 200 runderen, melk koeien f 250—f 400, vette koeien f200- f 38064 nuchtere kalveren, mestkal- veren f 18—f30, slachtkalverett f6— f 15. 46 lammeren f20—f30. Voorthulzen Eenige schoolkinderen hadden de onvoorzichtigheid een ijzerdraad over de electrische geleiding te werpen, waardoor kortsluiting ontstond en de draden doorbrandden. Het mag een wonder heeten, dat geen persoonlijke ongelukken plaats hadden. De burge meester en de opzichter van de P. G. E. M. stelden op de verschillende scholen een onderzoek in, met het resultaat, dat de jeugdige daders wer den opgespoord. Gemengde Berichten Een oude bedelares die te Valencia een hutje bewoonde, was den laatsten tijd niet meer gezien. Buren gaven daar van kennis aan de politie, die de wo ning van de bedelares onderzocht. Deze bleek gestorven te zijn. Tege lijkertijd kwam men tot de verrassende ontdekking, dat zij in haar kast pa pieren verborgen had ter waarde van 2.000.000 peseta's. Een auto, waarin een moeder met haar achttienjarige tweeling-dochters waren gezeten, sloeg nabij Edinburgh over den kop en vatte vlam. De drie inzittenden verbrandden levend; ook de twee honden, die in de auto mee reden, vonden den dood in de vlammen. Bij de opening van het nieuwe vliegveld te Guadalajara, waarbij on geveer 40.000 personen tegenwoordig waren, ramde een auto een draagbalk van de meer dan 2000 menschen be vattende tribune, met het gevolg, dat deze instortte. Zes personen kwamen hierbij om het leven, 36 anderen moes ten met meer of minder ernstige ver wondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. In de nabijheid van Toulon had een arbeider op een kast in zijn woning een gevonden granaat geplaatst als herinnering aan den wereldoorlog. Toen de man bezig was, zijn kamer te schil deren en zijn schilderstrap tegen de kast zette, viel de granaat er af en ont plofte. De man zelf en zijn in de ka mer aanwezige zwager werden zoo zwaar gewond, dat zij korten tijd later overleden. Ook de vrouw des huizes liep ernstige verwondingen op. Binnenland DE NIEUWE POLDER. Reeds in 1932 zal het eerste zijn intrede doen in den drooggelegden Wieringermeerpolder. De werkzaamheden zullen beginnen met den aanleg van fietspaden, het eerst langs de reeds onder water uit gebaggerde kanalen, waar de grond het eerst droog is. Die fietspaden langs de kanalen kunnen later als jaagpaden worden gebruikt. Wanneer op deze wijze de geheele polder van den rand af te bereiken is, zal het begreppelen ter hand worden genomen. Het staat nog niet vast, of dit machinaal kan gebeuren, Blijkt het, dat het met de hand beter gaat, dan zal hier voor ongeveer 3000 landarbeiders gedurende 27, jaar werk zijn. Voor deze arbeiders, die voor een groot deel later ook emplooi zullen kunnen vinden bij de boeren, die er zich willen vestigen, zullen reeds dadelijk woningen worden gebouwd. Er is dus spoedig en werk aan den winkel. Philips te Eindhoven heeft zijn jaarverslag gepubliceerd: er werken 39.000 menschen in zijn fabrieken, van welke 20.000 alleen in Eindhoven. Het cijfer moet nog hooger zijn geweest, want er zijn dit jaar twee duizend voor de zeef blijven hangen, welke er ge hanteerd pleegt te worden om het meer en minder productieve personeel te schiften. De 54-jarige H. Z, uit Elburg, toen hij in een huis te Hilversum in de lift wilde stappen, ongeveer vijf meter in den liftkoker naar beneden gestort, doordat de lift was opgetrok ken. De man was na enkele minuten dood. Hij laat een weduwe met vijf kinderen achter. Te Steenderen heeft in den nacht de 53-jarige werklooze korenmolenaar K. B. zijn 48-jarige vrouw en 15-jarige dochter met bijlslagen op het hoofd, van het leven beroofd en daarna door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Als motief voor de daad wordt aan gegeven de langdurige werkloosheid van den man, waardoor veel ellende ontstond. Uit de Land en Tuin bouw-wereld. Nadruk verboden. Reiniging van Kunstmeststrooiers. Kunstmeststrooiers zijn dure dingen, wanneer ze niet behoorlijk onderhou den worden. In elk geval is noodig, dat wanneer ze voor langen tijd wor den opgeborgen, ze eerst terdeeg wor den schoongemaakt. Dit kan schrijft een Duitsch vakblad met wei of kalkmelk gebeuren. Men legt de ket ting na eerst zorgzuldig te zijn schoon gemaakt, in een vat met wei gedu rende eenige dagen, daarna wordt ze met een borstel gereinigd, afgedroogd, en ingevet met zuurvrije olie. Gebruikt men ter reiniging kalkmelk, dan wacht men af in een watertobbe, droogt de ketting flink af, en vet ze terdeeg in met een mengsel van machineolie en petroleum. Na een paar dagen wordt ze door een dikke brij van gebrande kalk getrokken en in een schuur te drogen gehangen. Neem voorzorgen, namelijk bij het uitstrooien van kunstmeststoffen. Draag, tegen oogontsteking, een doel matigen stofbril. Tegen huidontsteking kan men waken doora. een voor stof ondoor dringbare kleeding, bijv. geolied of van leer b. het opstroopen der mou wen tot boven de ellebogen; c. he invetten van armen en gezicht met vaseline; d. goed schoeisel, ondoor- laatbaar voor vocht of stof; e. na het omgaan met kunstmest zich goed te wasschen op alle plaatsen waar het lichaam ermee in aanraking is geweest. Arbeiders met open wonden aan ge zicht, hals, armen, handen, beenen of voeten, moeten niet uitstrooien. Zoo veel mogelijk geschiede het uitstrooien machinaal. De arbeider zorge steeds bovenwinds te blijven. Mengen van kalkstikstof met vochtige kalizouten of ichtig zand vermindert het stofbe- zwaar. Voeg aan kalksalpeter eenig water toe: 0.5 L. water op 10 L. kalksalpeter. Tegen inademing van slakkenmeel of kalkstikstof drage men een doelmatigen respirator of doek voor neus of mond. Vermijd het uit strooien van droge stikstofmeststoffen bij vochtig weer; het stof plakt dan aan de huid. Het nut van kalk in den grond. Kalk is voor de gewassen noodig als voedsel, maar heeft bovendien een scheikundige werking. De beteekenis van een goeden of juisten kalktoestand wordt meer en meer begrepen. Kalk vormt nuttige verbindingen in den grond en stelt daardoor voedingsstoffen ten spoedig ste voor de platen beschikbaar. Zij verbindt zich met zuren, die in vele gevallen schadelijk zijn. Kalk is een bestrijdingsmiddel tegen ziekten en insecten; zij is een geneesmiddel legen knoivoet bij kool, rapen en andere kruisbloemige gewassen; zij is voorts een uitnemend middel tegen de gotn- ziekte onzer fruitboomen, die meestal voortkomt uit de afwezigheid van kalk in den grond. Het bestrooien van den grond, 2—3 maal achtereen met kalk, verdelgt slakken en ander ongedierte. 't Kalken, ten slotte, behoedt, naar men wil, het graan voor het uitwinteren, het niet noodig. dat het gietwater Vette hoenders. Windeieren Door te eenzijdige voeding, bijv. met uitslui tend mais, worden de hoenders te vet, leggen weinig eieren, en vaak ook windeieren, dit zijn eieren zonder schaal. Dit laatste kan wijzen op kalk en groenvoedergebrek, of op te weinig beweging. De oorzaak kan ook liggen in een gebrek aan de geslachtsorga nen; dan is geen verbetering te wach ten en doet men het best de kip te slachten. Vooral als de kippen vast zitten, zorge men voor een veelzijdige voeding; losloopende hoenders vinden vanzelf groen voér, wormen, insecten, enz. Geen mais of gerst dus alleen, maar: gerst, mais, haver, tarwe, boek- wet, en tijdens het ruien en in den winter wat zonnebloemenzaad, da* veel olie bevat, en een beetje hennep zaad. .De groote fout der landbouwbedrij- De heer H. J. Knigge, landbou wer te Stadskanaal heeft een intervieuw toegestaan aan den reizenden redacteur van „Het Volk". Wat hij zei, is waard overwogen te worden. De heer Knigge, die thans een 4-tal boerderijen ex ploiteert, begon 40 jaar geleden met het in cultuur brengen van een stuk dalgrond; zijn eerste boerderij. Hij zelf is de algemeene bedrijfsleider, op ie der der boerderijen, die 50—120 H.A. groot zijn, heeft hij een zetboer. Een groote fout in de landbouwbedrijven acht de heer Knigge, dat werkleider in één persoon vereenigd zijn. De landbouw zoo zei hij moet ook door den practicus min of meer wetenschappelijk beoefend worden. Daarbij wisselende vooruitzichten voortdurend. Steeds is het weer in den een of anderen hoek van den landbouw mis. Dat eischt voortdurende gereedheid om een uit zicht biedende wijziging aan te bren gen. Dat eischt tijd voor rustig over leg en studie, welke tijd den boer- werkleider ontbreekt. Hij heeft de da- gelijksche werkverdeeling en het toe zicht; hij moet dus met dë arbeiders heiveld in. Verder is hij de inkooper en de verkooper voor zijn bedrijf. Hij moet de markt bezoeken, is hij geen domme boer, dan zal hij de behoefte hebben veel te lezen, om de vorderingen der landbouwwetenschap en techniek te kunnen volgen, en tijdig met con junctuurwijzigingen rekening te kunnen hnuden. Het aantal menschen, dat voor dit alles geschiktheid heeft, is al niet groot. De man, die het alles te zamen doen kan, moet nog geboren worden, fn mijn bedrijf vervolgde de man van ervaring is het aldus geregeld. De zetboeren hebben de leiding van het dagelijksch werk op de boerderij. Ik stel me op de hoogte van wat een bedrijfsleider weten moet, en ik heb den tijd goed Ie overdenken in welke richting de exploitatie gaan moet. Na bespreking met de zetboeren komt het resultaat van studie en overleg dan in toepassing, Op de vraag, of dit stelsel meer baten afwerpt dan dat der eenhoofdige leiding der enkelvou dige bedrijven, waarvan in 1928 slechts een kleine minderheid het mocht brengen tot 40 a 60 gulden winst per Hectare, antwoordde de heer Knigge: „Eerlijk gezegd, ik zou het er niel graag voor doen, niet in de goeie Jaren en ook niet in de minder goeie jaren." Vijanden van de Perzik. Oorwormen en bromvliegen zijn haast even groote liefhebbers van perziken als de men schen, en ze kunnen daarom den kweeker soms aardig wat last bezor gen. Bromvliegen bestrijden is onmo gelijk, maar oorwormen kunnen we vangen door eenige bossen wortelloof in den boom te hangen. Daarin ver schuilen zich de diertjes des nachts en kunnen, als we 's morgens de bos sen uitkloppen,.bij massa's worden ge dood. Een andere groote vijand van den boom is de z.g. kroef, of krul- ziekte, welke eerst de bladeren en daarna ook de scheuten aantast. De ziekte kan bestreden worden door elk blad, dat door zijn eigenaardige bob bels aantoont aan de kroef te lijden, weg te nemen en te verbranden. Zuivere honig. Veel honig' is ver kocht, die niets was dan suikersmeer: deelen suiker en 1 deel honig. Nagenoeg alle echte honig wordt na verloop van tijd, vooral in het koude jaargetij, dik vloeibaar en daarna ge heel vast hij kristaliseert. Het publiek dient dit te weten; velen toch mee- nen, dat zulke gekristalliseerde (ver- suikerde) honig vermengd is met sui ker, meel of andere stoffen. Zuivere honig wordt niet zuur, doch kristalli seert. Door de glazen in warm water te zetten, lost de honig weer op en wordt vloeibaar en doorschijnend. Niet gieten in de voile zont Planten moeten niet in de volle zon begoten worden. Vooreerst omdat dan de af koeling der planten te groot is. Ook verdampt in de volle zon het water aan de oppervlakte van den grond zeer spoedig, en er wordt, vooral op klei en leemgrond, een samenhangende korst gevormd, die den toevoer van lucht en water aan de ondergrondsche plantendeelen belet. Het begieten en besproeien der plant met te koud water is om de eerstgenoemde reden nadeclig, maar vooral ook, omdat koud water moeilijk, en alleen in geringe hoeveelheden door de wortels opge nomen kan worden. Bij warm weer is Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. WOENSDAG 'sAvonds 8V4 uur Congregatie van de H. Familie, afd. Vrouwen. DONDERDAG 7 uur Meioefening en Lof. VRIJDAG 7 uur Meioefening en Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. _:lijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand- no. 31. Telefoon 730. ZATERDAO 7 uur Lof. Van 3 7, tot 9'/, biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Deze week gesn H. Mis te 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG 11 uur gezongen Huwelijksmis. Deze week eiken avond om 7 uur Mei-Lof. ZATERDAG Van 4 tot half-9 biechthooren. Tandheelkundige MUURHUIZEN 29 - AMERSFOORT TELEFOON 970 Spreekuur van 9-12 - l'/j-4 Zatordugsvan3—4 en werkt eveneens den klaverkanker warmer moet zijn dan de temperatuur Woensdags- en Vrijdagsavonds tegen. der omgeving. j van 79 uur. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS lor: W. S. Kerklaan. DONDERDAG 7'/» le H. Mis. 8'/, 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG 7'/, le H. Mis. 8'/4 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG 77, uur le H. Mis. 8V4 2e H. Mis. Van 3—7 biechthooren. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Nijkerk PAROCHIE ST. CATHAR1NA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van 27,-67, uur. Lof met Meimaandgebeden. 77, uur. In de week de H. Misoi Marktbericht. Amersfoort 5 Mei 1930. Kaasmarkt. Aangevoerd 50 wa gens bevattende 11000 Kilo. Prijs f30.00 tot f37.00 p. 50 Kilo. Handel traag. Keukenmeid gevraagd. Loon f35 per maand. Brieven onder letter W. P.. Kantoor De Eetnbode, Amersfoort. Flinke Dienstbode gevraagd voor dag, of voor dae en nacht. Adres Langcsfraat 38, Amersfoort. Wijkt uit voor een sproei wagen, opdat deze door kan sproeien en den weg bevochtigen. O.m. kasten, kozijnen, ramen en deuren. 1 e hevragen aan liet werk school Leusderwcg tegenover terrein A.B.L.O. B- «n O. Bisschopsweg 125.

De Eembode | 1930 | | pagina 2