mm ff „Ik raad U aan om er een gewoonte van te maken dagcxtjka te gebruiken. Dit ia de origlneelc pe permunt, die derhalve geen kunstmiddelen be vat, maar bereid ia dit het echte natuurproduct. Hieraan ontleent zij haar opwekkende en verfris- schende eigenschappen en den lekkeren en toch krachtlgen smaak." kccft coatrSkvi Dr. kvsahttlakaMMttuai ■Hamel Boca'eafet». BERICHTEN UIT AMERSFOORT H. FAMILIE DER MANNEN Sedert 25 jaar Dinsdagavond 6 Mei j.l. was "n gedenk waardige dag in de geschiedenis der H. Familie Ie Amersfoort. Voor 't eerst, sinds 25 jaar, was de H. Fa milie der mannen weer afzonderlijk bijeen. Er 2at pit in deze eerste oefening, er was 'n sfeer van frisch, nieuw leven, 'n belofte voor de toekomst. De H. Familie is een zuiver godsdienstige vereenlging en juist dit soort vereenigingen heeft onze tijd bitter noodig. Ze zijn 't groote middel om 't geloofsleven der katholieken Ie verdiepen en te versterken, 't Is niet gemakkelijk in de moderne wereld te leven en toch doodwerkelijk Christen te blijven. Er is zooveel dat on9 omlaagtrekt, ons de zin voor 't hoogere doet verliezen, verlammend werkt op onze godsdienstige overtuiging- Zien we niet hoe duizenden Katholieken praclisch hun levensdoel hebben vergeten en geheel opgaan in tijdelijke beslommeringen en 't jagen naar genot? Hoe bij duizende katholieken 'I geloofsleven is verworden tot enkel sleur en wat uiterlijke formaliteiten? Wat willen, wij mannen, met ons lidi schap v.d. H. Familie. Wij willen geen kwezels zijn, geen brave Hendrikken. Maar wij willen evenmin sleur-Christenen 'wij meenen niet dat wij beter zijn dan deren. Maar wij willen in de wereld van thans trachten te leven als katholieken van de daad. Wij willen ons geloofsleven frisch houden, vrij van 't stof der wereld. En wij gelooven dat de H. Familie ons daarin zal helpen. Wij zien in de wekelijksche oefeningen van deze zuiver-godsdienstige vereeniging 'n krachtig middel om ons geloofsleven te be schermen tegen de verlammende invloed van 'n dagelijks verkeer in 'n wereld, die ons omlaag trekt. Katholieke jongemannenZijt ge onvoldaan over uw sleurieven op godsdienstig gebied, komt uw geloofsleven versterken in de H. Familie. Katholieke arbeiders, onderofficieren, mid denstanders. gij strijdt voor uw stoffelijke Oe H. Familie is de vereeniging, die ijvert voor de belangen uwer ziel. Komt eens kijken bij onze oefeningen velen doen het het verplicht U tot niets. De oefeningen van de H. Familie der man nen worden gehouden iedere Dinsdagavond kwart over acht in de kerk van Maria ten hemelopneming. Dagelijks gelegenheid zich op te geven als aspirantlid. bijzonder voor en na de oefe ningen, a. d. Pastorie Langegracht 37. B. WARNDORFF, Directeur Oudersavond K. J. M. V. stekend geslaagde Oudersavond. Zang en tooneelclub gaven hun prestaties ten beste, op zeer verdienstelijke wijze, 'n Pittig strijkje zorgde voor 'n opge wekte stemming. De Directeur. Kape laan B. Warndorff, bracht dank aan afd. dames-leidsters voor hun onbaat- zuchtigen ijver en vroeg de mede werking der ouders voor 't werk der K. J. M. V. vooral om de maandel. H. Communie en godsdienstoefening. Ten zeerste voldaan keerden allen huiswaarts. De Baarnsche politie heeft uit de rivier de Eeni onder Baarn opgehaald het lijkvan een persoon" uit Amersfoort, die eenigen tijd werd vermist. Directeur Otto van de „N V. Farb- werk" herdenkt Zaterdag 10 Mei den dag waarop hij voor veertig jaar bij dit bedrijf in dienst trad. Op 14-jarigen leeftijd kwam Otto het bedrijf en hij klom successievelijk op tot directeur, Doorzitten Doos 30, 60, Tube 81 Purol Dc eerste snljboonen werden ter roentenvelling gebracht door den heer Bunnik alhier. De Nederlandsche Bank Amersfoort meldt ons, dat de termijn, waarbinnen de biljetten van f 10.— oud model nog bij alle kantoren van de Nederland sche Bank betaalbaar waren 1 Mei is verstreken. Aangezien op het moment nog ruim 500.000 biljetten van dit soort in om loop zijn, is het praktisch niet moge lijk houders van deze biljetten naar de Hoofdbank te verwijzen. De Directie van de Nederlandsche Bank heeft daarom besloten voorlooj bij al hare kantoren met de inwisseling voort te gaan. De houders van genoemde biljetten worden inmiddels tot spoedige aan bieding aangespoord. In circulatie blijven alleen de bil jetten van f 10.— waarop een Zeeuw- sche boerin voorkomt. Een bus op Utrecht reed in den laten avond tegen een der afsluit- booincn van den spoorwegovergang aan den Utrechtscheweg. De chauffeur was onder de eerste afsluitboom door gereden, doch botste, doordat de tweede nog niet opgehaald was daar tegen aan. De afsluitboom werd geheel verbogen zoodat het verkeer gestremd werd. Bij Kon. Besluit is benoemd tot techn.-hoofdambtenaar van den Rijks waterstaat onze stadgenoot A. W. de Boode. Qed. Staten deelen mede inzake de verbetering van de Ecm, dat met het uitvoeren van het eerste gedeelte van de verbeteringswerken, (tusschen Amersfoort en de kleine Melm) is aan gevangen. Nog in dit jaar zal het verdie pen van den mond worden aanbesteed en het resteerend gedeelte van de ver betering zal zoo spoedig mogelijk daarop volgen. Gelijktijdig met de van provin- ciewege aangevangen verbetering is de gemeente Amersfoort voor haar reke ning overgegaan tot het doen uitbag geren van het binnen haar gebied ge legen gedeelte van de Eem. Gedep. Staten stellen Prov. Staten ior te besluiten met ingang van 1 Jan. 1930 de Eem van het meest Noorde lijke punt van de grens der gemeente Amersfoort voor zoover deze de Eem volgt tot haren mond in de Zuiderzee met het daarlangs liggende trekpad beheer en onderhoud bij de provincie Utrecht te nemen, „Die Jahreszeiten" Toonkunst. Voor een matig bezette zaal gaf Toonkunst gisterenavond die Jahres zeiten van Haydn. Het is ongetwijfeld voor een koor een dankbare taak, een werk van deze meester tot uitvoering te brengen. De muziektaal toch van Haydn bergt voor ons muzikaal begrip geen geheimen, zoodat men eenerzijds kan rekenen een ontvankelijk publiek en ander- Is van de uitvoerenden geen extra- jante inspanning wordt geëischt. Jeze omstandigheid echter schept tevens het gevaar dat men de executie een beetje erg gemoedelijk gaat behan delen, vooral wat betreft de voorbe reiding en het leek ons dat aar dit gevaar Toonkunst niet is ontsnapt. Alles klonk natuurlijk beschaafd, maar de indruk werd niet gewekt, dat het koor een willig instrument was in de hand van dc dirigent zoodat dyna miek en agogiek weinig afwisseling toonden en alle koren wat mechanisch aan hun eind kwamen. Dat was jammer, want het gebodene bood voldoende perspectief om te veronderstellen dat, bij meer onafhankelijkheid t. o. v. het papier, de koorpartijen levendiger en meer geschakeerd tot ons waren ge komen. Het begeleidend orkest (de versterkte A'foortsche Orkestver.) deelde in dit gebrek, zoodat het meermalen eenigzins rammelde en zelfs enkele keeren door luidop tellen of stampen tot de orde moest worden geroepen maar ho mogeniteit wordt in een „versterkt' ensemble moeilijk bereikt en we zijn dankbaar voor hetgeen gepresteerd werd. Van de solisten was de bas Ravelli verre de meerdere misschien zou een ander wal meer expansie hebben gewenscht o.i. verdient de strenge beheersching die deze zanger zich op legt de voorkeur daardoor toch blijft hij volkomen in „stijl", wat hij deze keer schitterend bewees. Neen bij deze Haydn-muziek past geen mystiekerig gedoe, geen gezochte religiositeit en dat toonde Ravelli te begrijpen in zijn partij, die hij met prachtig geëgaliseerd geluid vertolkte in techniek en geestelijk meesterschap. De tenor Jan Hissink, hoewel in het begin niet gedisponeerd (hij beschikte tenminste niet over zijn hoogte bij zacht geluid), bleek zijn partij ook goed te staan en zong met veel begrip en stralend geluid. De sopraan Di Moorlag mocht ook el succes boeken, hoewel haar voor dracht soms te gekunsteld leek en op bepaalde klinkers de stem erg dun klinkt. Alles bijeen genomen een uitvoering die door het publiek zeer goed ge smaakt werd en voor Toonkunst en zijn directeur, de heer W. Meijer, een spoorslag moge zijn om het volgend concert tot nog hooger peil op te voeren. b. In de R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraai Is nu ook geregeld voorhanden en ter in zage de Betrekkinggids. Bij de laatstgehouden contrdle bleken te ontbreken de volgende boeken: De kleine scholen van Port-Royal. Hoe maak ik een familiebioscoop. Willem Kloos, dl. IV. Tournebize Uit duisternis naar het licht. Bijbel aan ketting. Wetenschappelijke graphologic. Misschien zijn er onder onze lezers, die nog verzuimden een of meer dezer boeken terug te bezorgen. Indien zulks het geval mocht zijn, zullen ze de directie zeer verplichten met terug zending. Het is het voornemen van den Voorzitter de a.s. Raadsvergadering bijeen te roepen tegen Vrijdag 6 juni a.s. des avonds om 7 uur, tot afdoe ning van de gewone agenda. Het voorstel betreffende de uitvoe ring van de wet op de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeen ten zal, in het laatst van Juni of begin Juli in de Raadsvergadering aan de orde komen. Op 26 en 27 Mei zullen deze voor stellen in de afdeelingen worden be handeld. Lijst van onbestelbare stukken, brief kaarten en brieven, waarvan de afzen ders onbekend zijn. 2e Helft April 1930. A. Brieven binnenland: 1ChemischeWasscherij, Sloten N.H. 2. Dir. Generaal Ned. Spoorwegen, Utrecht, wegens port geweigerd. 3. Dir. van Materieel en Werkplaat sen, Utrecht, idem. 4. Faks Conpact Mij., Arnhem. 5. Kater, waar??? 6. Mej. M. M. Krijnen, Amersfoort. 7. Opperpuzzelaar, Utrecht, idem. 8. J. Winterson, Arnhem. 9. Het Zenuwehuis, Rotterdam. B. Briefkaarten binnenland: 10. Bakker, Schiedam. 11. J. Keizer, waar??? 12. van Megelen, Utrecht. 13. Rademakers, Rotterdam. 14. Klaas Roozendaal, Hoorn. 15. J. Smidt, Groningen. 16. H. v. d. Velden, Rotterdam. 17. H. de Wit, Bovenkarspel. C. Brieven buitenland: 18. Madame Hamers, Nice (Alpes Maritimes) Lïebefrauen. 19. Greet Zwaan, Kirckhof Deutsch- land (Destination Manque). D. Briefkaarten buitenland 20. Else Enderle, Deutschland (Keine Ortsangabe). 21. Mademoiselle de Grootte, Tour- nai, la Belgique. De R. K. Bouwvereeuiging „Sint Bonifacius" houdt jaarvergadering op Vrijdag 16 Mei 8 uur in het gebouw St. Jozef. De agenda vermeldt: Balans 1929. Verkiezing van 3 bestuursleden (periodiek). Aftredend zijn de heeren J. A Jagers, J. Feiten en H. van 't Erve. Verkiezing van een lid van den Raad in Commissarissen (periodiek). De boeken zijn bij den Penning- mester, St. Bonifaciusstraat 2, ter in zage. Deze bouwvereeniging exploiteert woningen aan de St. Bonifaciusstr. en 38 woningen aan de St. Willebror- dusstraat. De heer P. de Groot, die voorheen als chet van het filiaal vandenljmul- der Vischhandel fungeerde, heeft voor eigen rekening een zaak geopend aan den Arnhemschen weg no. 20. Als ge degen vakman heeft de ondernemer getracht zijn nieuwe, eigen zaak te maken tot een modelinrichting. daarin is hij volkomen geslaagd. In het St. Alfonsus-Retraitehuis de Barchman Wuijtierslaan werd een sociale week gehouden, georganiseerd door het R.K. Werkliedenverbond. Op de eerste pagina van ons blad hebben we doen afdrukken de korte inhoud der redevoeringen door sociologen van naam achtereenvolgens gehouden. De Voorzitter van het R.K. Werk liedenverbond sprak de oponingsrede uit. Nadat Rector Bots het verband tus schen de onderwerpen had gelegd, ging Pater Perquy het even gewich tige als moeilijke onderwerp: Recht op eigendom, behandelen. Van dit vraagstuk kan in onze dagen misschien wel worden gezegd, dat half kenner van het Katholicisme afvoert, terwijl het heel kennen kan leiden tot God Prof. Raaymakers behandeldezeker heid van bestaan, het onderwerp had in onzen tijd van dikwijls harte- looze rationalisatie en concentratie evengoed met onzekerheid van bestaan kunnen worden aangeduid. De „vrijheid," welke de arbeidsover eenkomst veelal nog beheerscht, be- teekent practisch voor den arbeider knechtschap, onderworpenheid, afhan kelijkheid. Prof. Kaag kwam de hoorders on derhouden over „het kapitaal" en over zijn positie in het economisch leven. Hierbij sloot aan de belangrijke inlei ding van Henri Hermans: voorlbrengst en verbruik. Pater Vrijmoed, had zich tot taak gesteld, de beginselen om te werken tot den concreten eisch: medezeggen schap van den arbeider. Voor de publiekrechtelijke bedrijfs organisatie, waarin aan de arbeider medezeggenschap wordt toegekend, demonstreerden voor enkele jaren 40.000 van onze mannen en vrouwen voor dien eisch brengt het R.K. werk liedenverbond thans als 't nuttig is 10.000 man bijeen. Tot slot kwam pater Jacobs toonen, welke rol de naastenliefde speelt bij de oplossing der moeilijke sociaal-economische problemen. „Het Groene Kruis" te Amersfoort heeft een Comité in het leven geroepen, dat zou hebben te overwegen of er hier plaats was voor een vereeniging, welke voor haar leden zou overnemen de finantieele gevolgen van ziekenhuis- verpleging. Dat comité is eenparig van oordeel, dat een dergelijke vereeniging alle reden in bestaan heeft. De voorbereidende werkzaamheden zijn verricht en thans zou tot oprich ting kunnen worden overgegaan. Daarom komt Dr. van der Horst uit Leiden, die reeds in vele plaatsen de oprichting heeft helpen bevorderen hier een voordracht houden op Maan dag 12 Mei a.s., 's avonds half acht in dc zaal van Amicitia. Het voorbereidings-comité is samen gesteld als volgtDr. M. v. d. Hoeve, J. J. A. Aghina, Ds. J. Pannebakker, H. van Raalte, T. Sikma, G. v. Wijland, B. J. van Enst. Hoewel velen Polak's fabriek heb ben bekeken, zullen maar weinigen weten, hoe ernstig het gevaar is ge weest, dat bij den brand in den be- wusten nacht Amersfoort bedreigd heeft. Frutal Works is een bedrijf, waarin al 't materiaal hevig brandbaar en explosief is. We noemen hier aether, absolute alcohol, vluchtige oliën enz. De brand woedde op nog geen 12 M. afstand van de opslagplaatsen van deze gevaarlijke vloeistoffen. Was de brand tot daar doorgedrongen, dan was de ramp catastrofaal geworden en zou de schade, afgezien van de vele dooden, in de stad ontzettend zijn geweest. De politie zag het inderdaad zeer ern stig in. Het blusschingswerk ging buitengewoon moeilijk, daar de alcohol op het water branden bleef. Zoo kwam het voor, dat een geheele ploeg brand weerlieden op een gegeven oogenblik totaal door vlammen omgeven was. De oorzaak is tot nu toe nog onbekend. Ten overstaan van not. Knoppers werden geveild Perc. 1. Landbouwerswoning met grond Lageweg no. 8 aan M. Brink voor f5900. Perc. 2. Woonhuis Bloemend straat no. 43 aan R. v. Wijk voor f800. Perc. 2a. Woonhuis daarnaast no. 41 aan O. v. d. Linden voor f 1000. Perc. 3. Woonhuis Havik no. 16 aan H. D. Baar voor f 1600. De Bond van Friesche Vereenigin gen buiten Friesland houdt dit jaar den Friezendag op Birkhoven in het Openlucht-theater op Zondag 6 Juli. De burgemeester heeft in een schrij ven aan den commandant der brand weer zijn groote voldoening geuit over het kranige werken der brandweer bij den brand in Polak's Frutal Works. Door den gemeentelijken reinigings- en ontsmettingsdienst werd in gebruik genomen een dienst-auto, voorde aan schaffing waarvan het Rijk de helft vergoedt. Het voertuig werd geleverd door de firma Nefkens en is gebouwd en ingericht geheel overeenkomstig de aanwijzingen van den betrokken dienst. Voor het vervoer van patiënten, lijdende aan besmettelijke ziekte, is een brancard aangebracht, welke op veerende pooten is geconstrueerd. Ver volgens biedt de wagen nog plaats voor twee personen. Het interieur wordt verlicht door twee electrische lampjes, terwijl daaren boven nog een stopcontact is aange bracht voor een looplampje, dat dienst kan doen bij de behandeling van een patiënt tijdens het vervoer. Een zuurstofapparaat, alsmede twee kastjes voor medicamenten, hebben ook een plaatsje gevonden. De Amersfoortsche ontsmettingsdienst bestrijkt een rayon waartoe behooren de gemeenten Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoogland, Leusden, Soest, Stoutenburg, Barneveld, Doornspijk, Elburg, Ermelo, Harderwijk, Hoeve laken, Nijkerk, Putten en Scherpenzeel. Ook is een speciale gifgasdienst aan den ontsmettingsdienst verbonden. Deze dienst belast zich met het z veren van gebouwen en woningen. Het is nu mogelijk binnen één dag de goederen te ontsmetten en weer aan de eigenaars terug te geven. Het Tweede Kamerlid F. Vos heelt aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld I. Is de Minister bereid om, nu de maat regelen ter verbetering van den Rijksweg Amersfoort—Huls ter HeiJe hebben gefaald, zooals o.m- is gebleken in dc l.t. Dinsdag op dien weg plaats gehad hebbende onge lukken, dezen weg definitief voor het verkeer bruikbaar te maken? 2. Is de Minister bereid, een objectief on derzoek in te doen stellen naar de oorzaken van deze onbe'ijdbaarheld, opdat in de toe komst mislukkingen worden voorkomen. Middenslandsbank voor Amersfoort en omstreken. In de Algemecne Vergadering van Aandeelhouders werden de balans-, verlies- en winstrekening over het boekjaar 1929 goedgekeurd en het dividend bepaald op 5'/, pet. (evenals vorig jaar). De aan dc beuit van aftreden zijnde com missarissen, de heeren H. Noorman, E. van Vollenhoven en Mr. S. v. 't Eind, werden ais zoodanig herkozen. De resultaten waren wederom gunstig, dt winst heeft bedragen bruto f 60.596.90 (vorig jaar (54.202.87) netto f27.227.59 (vorig jaar 123.221.12). - 10-jarig beslaan van .St. IlubertUB". Het tweede gedeelte van het 10-jarlg bestaan rang! Zondag a.s. aan met een marsch van die leden met voorop dc Muziekvereniging .Wilskracht". Opstelling t Zand •- atmarsch 2.30 uur. Route als volgt't Zand, Bloemend.straat, Kruiskamp, Methorststraat, Coninck.traat, Kamp. Zuidsingel, Kleine Haag, H.Vianden- straat, Blsschopsweg, Vermeeralraal, Paulus Potterstraat, Arnh.weg, Kroonljetmolen.Leus- weg, Vcrhocvenstr., Kapelweg, P. Bolh- n, Utr.wcg, Korle Bergstraat, Brouwers r., O. btelllngwcrfstr. reg, Korte B Soestcr iterweg, L Weslsingcl. Varkensmarkt, Lange Oude Socsterweg, Ëemstraat, Koppci, Spui, u r -igestr,, Wevers- feestavond in St. Aechten aan het Zand. Opening der zaal 7 Aan onzen stadgenoot van Keulen is door den architect K.Tholens Amsterdam, namens de Vereeniging H. Vln- centius i Paulo, opgedragen het bouwen van een school voor f 118.500.—. Aan denzelfdcn aannemer werd opgedragen (onderhands) door architect Bekkers te Am sterdam het aanbouwenlvan een school f49800.-. Uit den Ömtrek Achterveld Maandagmorgen sloeg het paard be spannen voor een wagen op hol, welk werd bestuurd door den landbouwers knecht A. B. Hoewel de bestuurder het er goed afbracht door geen letsel te krijgen slingerde de wagen tegen een anderen wagen, welke beladen was met melk, waardoor het eenige beschadigingen opliep. Een woord van dank mag wel gebracht worden aan den landbouwer S. die den moed be zat om het woeste dier in volle vaart te grijpen en tot staan brengen. Hoogland Op Donderdag 15 Mei a.s. nam. te 7 uur (zomertijd), zullen in het café van G. v. d. Hoef aan de Brandt, van gemeentewege worden verkocht 15 per- ceelen oude straatsteenen, genummerd 1 tot en met 15, afkomstig van gelegen aan de Heisteeg. Soest Toen van W. uit Amsterdam met zijn auto van uit de Koudehoekstraat de Birkstraat wilde oprijden, kwamen uit tegenovergestelde richting twee achter elkaar - rijdende auto's, waarvan de achterste de voorste passeerde, juist op het oogenblik, dat van W. links de Birkstraat opreed. Een botsing had plaats, waarbij de auto van den heer van W. tegen een boom terecht kwam. De auto werd vrij ernstig beschadigd. De auto, die de aanrijding veroorzaak te, bekwam slechts geringe schade. Zaterdagavond hield de Pluimvee- vereeniging alhier een vergadering ir het Stationskoffiehuis, waarin o.a. werd besproken de oprichting van eeneier- veiling te Soest. Hiervan werden geen groote verwachtingen gekoesterd. Meer werd gevoeld voor het instellen van een eiermarkt. Het bestuur zal in deze rich ting werkzaam zijn. Soesterberg Een luxe auto, waarin drie heeren, komend uit de richting Utrecht, slipte nabij de R.K. kerk. Door den gevallen regen was de betonweg wederom in zeer gevaarlijken toestand geraakt. De auto slingerde dwars over den weg, van links naar rechts en reed tegen een boom, waar zij als het ware om heen werd gewrongen. De carrosserie was totaal versplinterd, het onderstel overdwars gespleten. Van de drie inzit tenden werd een heer zwaar gewond en is deze naar het ziekenhuis te Amers foort overgebracht. De andere twee heeren, benevens de chauffeur, liepen lichte verwondingen op. Nauwelijks twee uur later reed een vrachtauto nabij Kamp-oord waarin een heel gezin, bestaande uit vader, moeder en vijf kinderen. Zij hadden in Utrecht inkoopen gedaan en waren op weg naar Amersfoort. Hier herhaalde zich hetzelfde geval met het gevolg, dat de vader, moeder en een 14-jarig zoontje naar het ziekenhuis te Amersfoort moes ten worden overgebracht, allen met of meer ernstige hoofdwonden. De andere kinderen konden met de juist passeerende ziekenauto van Zeist naar familie worden gebracht. Toen P. v. d. G. zijn auto aan liet schoonmaken was, raakte deze door onbekende oorzaak in brand. De brand weer was spoedig ter plaatse. Hoewel spoedig gebluscht, brandde de auto geheel uit. Gemengde Berichten Het binnenkomende vrachtstooin- schip „Reggestroom" is nabij de Vel- serbrug in aanraking geweest met het nieuwe motormailschip „Johan van Oldenbarnevelt" van de Stoomvaartmij Nederland, welk schip uitvarende was om de eerste reis naar IndiE te aan vaarden. De „Johan van Oldenbarne velt" liep zulk een ernstige schade op o.a. een gat boven de waterlijn van circa twee Meter dat het schip naar Amsterdam moest terugkeeren. De „Reggestroom" werd zeer zwaar be schadigd en zal ook te Amsterdam gedokt moeten worden. Te Zuilen Is ingebroken in de R. K. Meisjesschool, waarin men zich toe gang heeft verschaft tot de lessenaars, welke werden opengebroken. Daarjuist gelden aanwezig waren voor hetjaar- lijksche uitstapje der kinderen, voor schoolblaadjcs en voor de Missie, heeft men een aanzienlijk bedrag kunnen rooven. Kerknieuws. AARTSBISDOM UTRECHT. De Bisschopswijding van Mgr. J. H.G.Jansen is bepaald op Donderdag 5 Juni a.s. op den feestdag van de H.H. Bonifacius en Gezellen. Correspondentie. Eenige ingezonden mededeelingen worden in het volgend nummer ge plaatst. Redactie. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG Collecte armen. Vandaag (Zondag) zal na iedere vastgestelde H. Mis driemaal het Wees gegroet gebeden worden, waarna de aanroeping v. Maria: H. Maria, bid voor ons, Koningin des vredes, bid voor ons. H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingenver. Ie afd. 6 uur lof met Rozenhoedje. 7 uur patronaat le afd. MAANDAG 7 uur Meioefening en Lof. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 's avonds 8'/4uur Congregatie van de H. Familie, afd. Mannen. WOENSDAG 9 uur geen H. Mis. 7 uur Meioefening en Lof. 's Avonds 8'/« uur Congregatie van de H. Familie, afd. Vrouwen. DONDERDAG Van half-5 tot half-8 aanbidding voor de leden van de Altaarwacht. 7 uur Meioefening en Lof. VRIJDAG 7 uur Meioefening en Lof. ZATERDAG H.H. Missen 7, kwart voor 8 en 9 uur. Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 u PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof met predicatie. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3'/a tot 9'/a biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Deze week geen H. Mis te 9 uur. PAROCHIE ST. HENR1CUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur lof. MAANDAG 7'/j uur gezo DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG H. Missen om 7 uur, 9 en 93/4 gez. huwelijksmis. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. i H. Mis. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaau no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de II. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur patronaat afd. A. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof Patronaat, afd. B. Deze week eiken avond om 7 uur Mei-Lof. ZATERDAG Van 4 tot haIf-9 biechthooren.

De Eembode | 1930 | | pagina 2