P. v. d. Wij alléén 1J1HU1DER VISCHHANDEL H. GLASTRA Co. N.V, KOM© Roefoffzen - Tilburg Blüthner Piano Leipzig Firma E.J.V. OMEN Laat klei uw Rijwiel G. DE JONG H. Hartmaand H. H. Lensing in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rijksvischhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billljkste prijzen -en de noodzakelijke kwalititeits- contröle! Thuisbezorgen zonder verhooging. ALLEENUTRECHTSCHESTRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN. OPOERICHT I MEI 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol, Bot enz. Vischconserven - warme croquetten en vischkoekjes Benoemd tot Kapelaan aan de St Franciscus-Xaverius-Kerk de WelEerw. Heer B. Veldman, die Kapelaan was te Huissen bij Arnhem. Onder het Lof in de parochiekerk St. Franciscus Xaverius hield Pater Barromaeus de Greeve Zondag avond een gloedvolle predikatie over het ge vaar van het alcoholisme voor Kerk en Geloofsleven. 's Avonds kwamen leden van Maria- Vereeniging en Kruisverbond met tal rijke belangstellenden bijeen in St. Aechten. Na een kort welkomswoord door Kapelaan Brouwer hield Pater Borromaeus een als altijd pakkende propagandarede. In de laatste jaren, aldus Spr. belangstelling minder. In Amersfoort heeft Z.E. groote mannen leeren ken nen in de drankbestrijding, waarvan er een in de zaal aanwezig is. Nu Spr. Dr. Ariens en Pater| lldefonsus zijn ontvallen, is het hem een behoefte aan dezen oud-strijder van 32 jaren lang, de Heer Bianchi, een woord van hulde te brengen. Tot het eigenlijke onder werp komend schetst Spr de drank bestrijding als liefdewerk, als een daad van Christelijke Charitas. Als voorbeeld van liefde stelt Spr. onze Goddelijke Heiland. Slaat het Evangelie open en ge leert de liefde van Christus. Hij spijzigt de hongerigen en doet er een wonder voor. Hij toont zijn medelijden met de treurenden, de zieken, de zon daren. Ook wij moeten medelijden hebben met al dezen. Ziet onze Zus ters der armen, zij gaan uit bedelen voor de hongerigen, zij doen hun lief dewerk in de weeshuizen.-troost bren gend aan de treurenden, in hospitalen en ziekenhuizen geven zij hun liefde voor de lijdende, ook de zondaren geven zij hun steun en opbeuring, zij wonen in de huizen van de Goede Herder om de gevallene op te beuren en te sterken. Is het dan ook geen liefde om als drankbestrijder medelij den te hebben met de hongerigen, die het zijn door de geneverflesch, mede lijden te hebben met de treurende vrouwen en kinderen, en hen troost te brengen die zij noodig hebben om dat de man en Vader te veel drinkt, om als drankbestrijder medelijden te hebben met de zieken, tering, tubercu lose, krankzinnigheid als gevolg van te veel alcoholgebruik. Medelijden met de zondaren. Hoe dikwijls is drank satanswater, een oorzaak van tal van zonden. Honderden zijn er die staan zouden blijven in het zedelijk leven indien ze niet hadden gedronken. Is drankbestrijding dan geen naastenliefde. Men moet niet alleen genezen doch ook trachten te voorkomen. Dan moet men bedenken, een alcoholist lijdt nooit alleen,! vrouwen, kinderen, familien lijden mede. 't Hoogste wat ge kunt doen op aarde is een man, vrouw of kind redden. Welnu, dat doet men als drandbestrijder. Ge redt deze niet alleen voor het stoffelijke, het tijdelijke, maar ook voor het eeuwige. Door de leden van de Meisjesbond werd een blijspel opgevoerd dat de lachspieren in beweging bracht. Vervolgens werd onder leiding van mej. van Eimeren met pianobegeleiding van mevr. Beyen—Oremus ten gehoore gebracht de Bloemen-Cantate van Geertruida van Vladeracken. Deze Can tate werd op verdienstelijke wijze ge zongen. De Minister van defensie heeft be paald, dat bij de eerstvolgende aan besteding voor tiet leveren van vleesch aan het leger alleen binnenlandsch vleesch in aanmerking mag komen. Op de Nat. Vakwedstrijd gehouden te Arnhem behaalde onze stadgenoot de Heer G. A. v. d. Veer een zilveren medaille voor zijn inzending beschuit De Heer J. van Hamersveld zag de verbouwing van zijn „Lunchroom Prin cess" voltooid en kan met genoegen de vervulling van zijn wenschen aan schouwen. Immers in tien jaar tijdsis de zeer eenvoudige, min of meer pri mitieve inrichting omgezet in een eerste klas restaurant, waar 't door het schep pen van de geëigende sfeer, goed is te toeven en den inwendigen mensch te versterken. De nieuwe eetzaal boven leverteen keurig staaltje van binnenhuis-archi tectuur hetwelk den ontwerper alle eer aan doet. Een riant uitzicht heeft de bezoeker op het drukke verkeer bij de Utrechtschepoortbrug. En wanneer straks het leelijke politiebureau als een lastige sta-in-den-weg is opgeruimd, zal de Lunchroom-Princess een prin selijk verblijf zijn, fraai gelegen aan den ingang onzer oude binnenstad. Langs den weg. In de Langesfraat had een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een auto. Dr. Aghina verleende hulp, doch kon een goeden afloop constateeren. Een auto wilde vanaf de Langestraat naar de Kamp rijden. Op hetzelfde oogenblik begaf zich een auto vanaf den Weverssingel naar de Langestraat. De autobestuurders bemerkten elkander te laat; ondanks krachtig remmen botsten zij tegen elkaar. Ook in de Snouckaertlaan had een aanrijding tusschen twee auto's plaats. Burgerlijke Stand. 20 Mei. Geboren: Wilhelmus Andreas v. L. Consen en A. den Ouden Gehuwd: L. C. de Bruin en M. de Kruijf Overleden: Cornelis Buurman, oud 60 jaar, echtgenoot van A. Bos. 21 Mei. Geboren: Trijntje, d. v. B. de Bree en j. Roodbergen. Gehuwd: J. Spruit en C. A. P. van Dam. 22 Mei. Geboren: Henk, z. v. J., Hofland en A. J. Hesselink Catha- rina Elisabeth, d. v. B. Klok en E. Breejen. Ondertrouwd: J. F. Brinck en H. W. Beekman H. v. Uithoorn en A. Zijtveld L. v. Alphen en G. W. Aldenkamp A. N. Hendriks en M. Veenendaal P. Meen en M. M. M. Gastermans F. Kramer en W. Voskuilen G. Rijpers en A. Epskamp T. G. van de Ridder en E. C. Kreikamp A. van de Goede en J. G. Kok M. C. v. Everdingen en A. G. B. Koops K. H. Heijlen en G. Versteeg H. W. Pothoven en J. E. Merkes. Gehuwd: j. van Roggen en A. G. van Delden L. van Dijk en A. v. d. Bunt H. Verheuvel en A. J. A. van Mourik Carel v. Eijs en F. van Zwol. Overleden: Melanie Maria Hubertine van Schoonhoven, oud 67 jaar, echtgenoote van A. F. v. Beurden. 23 Mei. GeborenMaaike Geertruida, d. v, J. Krommenhoek en M. Lemken. 24 Mei. Geboren: Alexander Petrus Johannes, z. v. J. A. J. Rijkers en H. Th. Ch. Zoun. 26 Mei. GeborenNelis, z. v. C. v. Straten en H. Marchal Piet, z. v. C. v. Straten en H. Marchal Wil lem Antonius Arie, z. v. W. A. Kuij- teneen en G. van Borgerijen Jo hannes Theodorus Antonius, z. v. J. v. d. Riet en T, J. Bos Frans Lu- bertus, z. v. F. van den Brom en H. van Eldert Gijsbertus Anne, z. v. J. Melles en J. C. Spijkers Johnny, t. v. W. J. Wielick en C. E. van Meten. 1 Overleden: Catharina Louisa Maria Kammers, oud 78 jaar, echtgenoote v. P. J. Damave Maarten Mager, oud 33 jaar, ongehuwd. Gevestigd Rekveld, R.K., Krommestr. 54a, bkh. Maria Smit, R.K., Langestr. 131, dienstb. Hendrika v. Dam, G.K., Snouckaertl. 2a, dienstbode R. Miiller, Muuthuizen 107, fotograaf G. Reymers, R.K., Groenmarkt 4, slager Roelofje Eissen, N.H., Huygenslaan 2, dienstbode v. d. Mheen, G.K., Hoogeweg 43, boerenknecht Hendrika Foppen, N.H., Thorbecke- plein 4, dienstbode Jacoba Kraayenhof, N.H. Utr.str. 40b J. Mellema, L.d.H., H.v.Viandenstr. 28 Jacoba Hardeman, N.H., Molenstr. 16a, dienstbode K. v. d. Berg, R.K., Hulststr. 12. arb.N.S. A Kievit, N.H., Gr. Nachteg.str. 14, huisknecht. Maria Meijer, R.K., Utr.scheweg 142, dienstbode. Maria Bakker, R.K., Jac. Catslaan 6, juffr. huish. S. Holman, Utr.scheweg 225, huiskn. Wed. Ankersmit geb. Catharina Coops, Rem., K. Bergstraat 15. J. Huydink, N.H., Coninckstr. 15, gep. Francina v. Ewijk, N.H., Utr.scheweg 152, dienstb. Versteegh, N.H., Flierb.str. 5, timm. Catharina Mensing geb. Velsen, N.H., F. v. Bl.h.str. 6. Everdina Uiterwijk, N.H., Verh.str. 15. Luitje Windhouwer, N.H., Heiligenb. weg 123, dienstbode. H. de Kok, R.K., O. Soesterweg 87, ondermach. R. Janssen, R.K., Leusderweg 80, poet ser N.S. v. d. Linden, G.K., Vermeerstr. 135 Hellenthal, N.H., Palmstraat 318, hoofdgel. N.S. coba v. Kalleveen, R.K., Zand 23, dienstbode Louisa v. Gulick, R.K., Utr.weg 142 Doorzitten Dooi 30, 60, Tube 80 ct. Purol de Zuiderzeesteunwet gestichte fabriek, ten behoeve van de Zuiderzeegemeenten. Het woord werd o.m. gevoerd door den burgemeester van Bunschoten en den Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht. Er waren tal van belangstellenden, o.w. leden van Ged. Staten, burge meesters van omliggende plaatsen, industrieelen en hoofdambtenaren. Na afloop van de openingsplechtig heid werd een rondgang gemaakt door de nieuwe fabriek, die reeds in wer king is en den naam N.V. Hollandsche Knoopenfabriek draagt. Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Evert, z. van E. Veldhui zen en G. v. d. Ruitenbeek. Willem Arnoldus, z. van A. Looijen en W. H. v. d. Hee. Mina, d. van G. Lam- mers en J. Koenen. Aartje, d. van J. Kleijer en H. v. Middendorp. Jacobus Johannes, z. van G. Steenbeek en M. H. Kuijer. Aleida, d. van J. Berkhof en G. v. Meerveld. Onder trouwd P. v. d. Fliert en A. Leeuwis. - P. J. v. Dijk en R. Verbeek. A. v. Maaren en M. Koot. P. L. Stofberg en P. v. d. Ham. Getrouwd M. Rutten en C. W. Meulenkamp. J. J. Visser en M. F. Guldie. Over leden: Johannes van Schalkwijk, 53 j., echtg. van S. Spijker. Hoogland Tijdens een hevig onweer sloeg de bliksem in de boerderij van den land bouwer Smink op Calveen, zonder brand te veroorzaken. Wel werd de r van het electrisch net aan splin ters geslagen en de zoon, die achter de woning bezig was met het maaien van gras, werd de zeis uit de handen geslagen en hij viel versuft neer, zonder letsel te hebben bekomen. In de nabij gelegen woningen werden de meters van het licht ook vernield. Eemnes Er worden plannen beraamd om door de polders van Eemnes klinker wegen aan te leggen. Burgerlijke Stand. Geboren: Rosalia Johanna, d. van J. Duivenvoorde en A. C. de Blok. Ede Zondagmiddag reed de 25-jarige S. H. Maarse uit Amsterdam met zijn motor-rijwiel nabij de Ginkel. Ver moedelijk doordat de band is gespron gen, of dat de bestuurder is geslipt, is hij met volle vaart met zijn hoofd tegen het oude tolhuis gekomen. Menschen die in de buurt waren, zagen hem op zijn motor tegen den muur gedrukt zitten en constateerden dat de motor in brand vloog, de lieer M. had zijn geheele hoofd openge spleten, terwijl zijn geheele onderlijf en de beenen verbrand zijn. De Duitscher R., die den land bouwer van Riessen heeft doodgereden, is na eeq borgstelling van f ÏOOO vrijgelaten. Ook zijn auto werd vrij- Nljkerk In den nacht is H. Hunestein wo nende in de buurtschap Wullenhoven door A. Versteeg met een mes inden rug gestoken. De toestand van de ge troffene is ernstig. De dader is gearres teerd en naar Zwolle overgebracht. Op de Markt: Aangev. 452.500 Eieren f4.50—5.20; 6 schrammen f 38-48; 40 biggen f 22-28; 104 run deren, 140 melkkoeien f 250—450, vette koeien f210-425; 56 nuchtere kal veren, 40 slachtkalveren f8—13. Opdenvan dogen Uit den Omtrek Bunschoten Alhier heeft de officieele opening plaats gehad van de als uitvloeisel van Ouden van dagen nemen gaarne van die kleine ge woonten aan, waarvoor longeren geen tijd of aan dacht hebben. Onmiskenbaar is daarbij ook de gewoonte steeds PEPERMUNT mede te dragen. Het dage- lijksch gebruik van deze origineels pepermunt be- teekent steeds opnieuw een genot en aangename IIJdpas8eering. gegeven. Het is zoo goed als zeker dat hier geen sprake is van dood door schuld. De landbouwer moet op de rechterhelft van den weg hebben gereden. Soesterberg ij 't „Zwaantje" is 'n auto tegen de passeerende tram gebotst. De voor spatborden en lichten zijn geheel ver nield. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. De auto moest wegge sleept worden. Zomersproeten verdwij nen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten Het Kasteel Drake- steyn. De oudste plek van Baarn, waar van in de oorkonden gewag wordt gemaakt, is De Vuureche. Reeds in 935 schenkt Keizer Otto als leenheer van ons land het „Furs" aan den Bis schop van Utrecht. Dit woord „Furs' staat voor Forel, foreest bosch, zoo dat de Vuureche wil zeggen: het woud. De volksmond, die van Vuurst spreekt, heeft dus den ouden vorm „foresta"' hel best bewaard. De Vuureche was dus toen een groot woud, nog onbewoondalleen als voor raadschuur van brand- en timmerhout had het voor den bezitter waarde. Maar de Bisschop bezat nog veel meer van die bosschen langs de woudrijke Sticht- sche heuvelrij, en zoo stond hij aan de kerk van St. Jan (in Utrecht) een gedeelte van ons furs af. Aan die kerk waren eenige geestelijke heeren ver bonden, die allerlei schenkingen ont vingen en daaruit ieder voor zich een aanzienlijk inkomen trokken, een prebende, zooals men zeide. De heeren gezamenlijk vormden het „Kapittel" van St. Jan. Het gedeelte, dat de Bisschop aldus aan het Kapiltel schonk, strekte zich uit in de omgeving van de. huidige Vuureche (1085), maar later, in 1239, stond hij aan de heeren van St. Jan de geheele Vuureche af, dus ook de streken naar de Hollandsche Rading heen. De oude bosschen van toen drie eeuwen geleden waren thans gedeelte lijk verdwenen en in hoogveen ver anderd. Nu waren de veengronden oorspron kelijk waardeloos, maar toen er tegen 1200 gebrek aan hout kwam (de eenige brandstof uit die dagen), vielen er met dat hoogveen door turverij, groote schat ten te verdienen. Het Kapittel had dus een belangrijke aanwinst verkregen. Omstreeks 1300 nam een Schout van de stad Utrecht, heer Werner van Dra kenburg, van den Bisschop de „Wilde Venen" bij Baarn (Groeneveld tot de Hollandsche grens) in pacht, daar ze bij ontginning schatten zouden opleve ren. Hij bouwde er een woonhuis (een „hofstede", zooals men toen zeide) en noemde dat „Drakenburg". Ook aan de Vuureche hadden de heeren van St. Jan zulk een „hofstede" laten bouwen, ter plaatse van het huidige kasteel. Werners zoon, eveneens Werner ge- heeten, nam in 1359 ook de veengron den van De Vuureche in pacht, natuur lijk van 't Kapittel van St. Jan, om eveneens met het „zwarte goud" aldaar te speculeeren. Hij kreeg ook de „oude hofstede ende die groole boomen, die daerinne staen"; maar reeds in 1362 liet hij die oude hofstede door een steenen huis vervangen, omringd door een gracht. Deze steenen woning gaf hij den naam van Drakesteyn (stein beteekent sfeen, steenen huis), al bleef men nog lang van „Werners hofstede" spreken. De heer van Drakenburg (kort bij 't huidige Groeneveld) bezat dus voor taan ook „Drakesteyn". Omstreeks 1598 werd de oude hof stede afgebroken en door een nieuw en ruimer gebouw vervangen, terwijl de gracht bij aanbesteding werd uit gediept. Het geslacht Drakenburg stierf met Josina (1546) in de mannelijke lijn uit. Het huis aan de Vuureche kwam nu binnen een eeuw aan drie verschillende geslachten, totdat in 1634 heer Ernsl Reede er eigenaar van werd. Onder soon Gerard onderging de Vuureche een groole verandering. Hij liet ten eerste de hofstede afbreken en door het huidige kasteel in achterhoekigen vorm vervangen (1640). Op zijn ver zoek ontsloeg hel Kapittel van St. Jan het huis Drakesteyn van de aloude leenroerigheid, zoodat het een vrije bezitting werd. Hierna werd het nieuwe kasteel tot een „ridderhofstad" ver klaard, d.w.z. de eigenaar er van had voortaan het recht in de Staten van Utrecht zitting te nemen en wel bij de groep „de ridderschap". Tevens werd heer Gerard door Prins Frederik ver heven tot Ambachtsheer vandeHooge en Lage Vuureche en van de ridder hofstad Drakesteijn (1642). Nu hem zooveel eer te beurt viel, moest zijn heerlijkheid niet langer uit een enkel kasteel bestaan neen, er zou een dorp komen. En zoo liet hij een weg aanleggen, waarlangs de huizen werden gebouwd, benevens een kerk, een pastorie, een school en een molen (1659). Reeds in 1672 ging De Vuureche in een ander geslacht over, dat op zijn beurt weer door anderen vervangen werd, die ik maar niet opnoemen zal. In 1806 kocht jhr. mr. Paulus Willem Bosch de Vuureche en Drakesteyn aan, zoodat dit geslacht voortaan Bosch van Drakesteyn heetle. Ik draag hem bij zondere vereering toe, daar hij aan allerlei geleerden niet alleen volkomen vrijheid gaf om op zijn goederen naar oudheden te graven (vooral de graf heuvels en onder den Steen), maar daarbij zelf de grootst mogelijke mede werking verleende en de geleerden gastvrij aan zijn tafel ontving, zooals men in hun verslagen kan lezen. Ook zijn opvolgers hebben steeds die tra ditie hooggehouden. Bij zijn dood in 1834 volgde zijn zoon jhr. mr. Frederik Lodewijk Her- bert hem op; deze tweede Ambachts heer was of werd o.a. lid der Eerste Kamer en Raadsheer in den Hove van Utrecht. Wij zagen, dat oorspronkelijk Dra kenburg (bij Groeneveld) en Drakesteyn (Vuureche) in één hand waren geko- komendoch bij den dood van de reedé genoemde Vrouwe Josina kreeg Dra kenburg achtereenvolgens allerlei an dere geslachten tot eigenaar. Maar in 1860 kocht jhr. mr. Frederik de gronden van Drakenburg weer aan, zoodat sedert dien tijd Drakesteyn en Drakenburg weer in één hand zijn vereenigd. (Het oude kasteel Drakenburg is evenwel in 1811 afgebroken; terwijl vele gron den in 1860 reeds o.a. aan Groeneveld waren verkocht). De genoemde Ambachtsheer der beide heerlijkheden Drakesteyn en Draken burg, jhr. mr. Frederik, overleed op 8 Juli 1866, opgevolgd door zijn zoon jhr. mr. Paulus Jan. Hew viel o.a. de hooge onderscheiding te beurt tot Com missaris des Konings van Noord- Brabant te worden benoemd, zoodat hij meestal in Den Bosch vertoefde. Bij zijn dood op 25 Mei 1894 werd zijn zoon jhr. Frederik Lodewijk Her- bert Ambachtsheer. Hij was op 10 Sept. 1871 in den Bosch geboren en trad op 7 Febr. 1900 in 't huwelijk met jonkvrouwe Theresia Maria Charlotte Rouppe van der Voort. Toen het jonge echtpaar als ambachtsheer en -vrouwe „de blijde inkomst" op de Vuureche hield, was er groot feest. Uit dit huwelijk werden geboren: jhr. Paulus Jan (op 28 Febr. 1901) en jhr. Herbert Paulus Josephus (op 12 Febr. 1903). Al spoedig werd hun vader zieken overleed op 23 Juli 1911 na een lang durig lijden, waarbij de Ambachts- vrouwe hem met groote toewijding verzorgde. Later hertrouwde zij met de heer A. C. Loten van Doelen Grothe, zoowel van vaders- als van moeders zijde uit een oud Utrechtsch patricisch geslacht gesproten, n.l. Van Weede. Het is een traditie, dat steeds de oudste zoon zijn vader als Ambachts heer opvolgt, en zoo werd de vorige week jhr. Paulus Jan als zoodanig met zijn echtgenoote en kleinen jonker feestelijk ingehuldigd. Hij was het vorige jaar in het huwelijk getreden met de dochter van den Spaanschen gezant en onlangs verblijd met de ge boorte van een stamhouder. Behalve het kasteel (Groot-Drake- sleyn) is er ook nog een „Klein Dra kesteyn", waarop een zuster van den vorigen ambachtsheer woont. Als men van Baarn komende langs den grintweg de Vuureche nadert, ziet men dit huis even voorbij den tol aan de rechterhand schilderachtig in het geboomte staan. T. PLUIM. Kerknieuws. AARTSBISDOM UTRECHT. Op voordracht van den Aartsbis schop van Utrecht heeft Z. H. de Paus benoemd tot Kanunnik Theologaal van het Metropolitaan Kapittel den vicaris- generaal D. Huurdeman, en tot Pastoor te Utrecht (H. Hart van Jezus) Deken Th. J. M. Knuvelder. Gemengde Berichten Boven Sittard heeft een hevig on weer gewoed. Het hemelvuur sloeg op het net van de tramlijn Sittard-Heerlen. Tusschen Sittard en Hoensbroeck trof de bliksem een personenauto. Deze brandde geheel uit. De chauffeur werd bewusteloos, doch was eenige uren later weer hersteld. Zaterdagavond werd Ie Drempt het pleegkind van E. door den bliksem getroffen en gedood. De Dusseldorfsche politie heeft een arrestatie verricht, die in verband staal met de vele moorden, welke daar zijn gepleegd. De gearresteerde is een 47-jarig arbeider. Zijn aanhouding geschiedde zoo verrassend snel, dat hij terstond een bekentenis aflegde omtrent een onlangs op een jong meisje gepleegde aanranding. Bij zijn verhoor bekende hij, ook de gedurende het vorig jaar te Dusseldorf gepleegde moorden, op zijn geweten te hebben. In het plaatsje Arendonck, nabij de grens, heelt een ernstige dynamiet- onlploffing plaats gehad. Twee perso nen werden gedood. De ontploffing had plaats in een afzonderlijke werk plaats achter de fabriek. Twintig olifanten hebben op een onderneming (Oostkust van Atjeh), duizenden oliepalmen verwoest. Marktbericht. Amersfoort 26 Mei 1930. Kaasmarkt. Aangevoerd 44 wa gens bevallende 10250 Kilo. Prijs f32.50 lot f40.00 p. 50 Kilo. Handel vlug. Gevraagd een net R. K. MEISJE als hulp in de huishouding, niet Jonger als 17 18 jaar. Buitenmeisje of weesmeisje komt ook in aanmerking. Geheel mei huiselijk verkeer. Brieven bureau van dil blad Letter G. B. Woon- of Winkelhuis direct te huur of te koop. 5 kamers, keuken, kelder, ruime zolder mei be schoten kap, tuintje met bergplaats, electrlcileit, gas- en waterleiding, f7.50 per week. Weverssingel 38, Te be vragen LangeBtraat 25. Opleiding voor Stenografie en MachineschrUven volgens de nieuwste en eenvoudigste methode bij Mej. A. M. STEKELENBURQ Gedipt. Leerares Woestijgcrwcg 24 - Amersfoort Brochures worden op aanvraag gratis en franco toegezonden. Aanm. van 6-9, Zaterdags van 4—8 Stoomververlj, Cbem.Wasscherlj Speciaal ingericht voor het Chemisch reinigen en verven van JAPONNEN, MANTELS, COSTUMES, etc. LAGE PRIJZEN. Depot: J. M. SCHWITZNER Krommestraat Amersfoort Buitengewone aanbieding! Bespeelde als nieuw Vraagt omgaand inlichtingen bij JOH. DE HEER Amersfoort - Varkensmarkt 5 Grootste Plano- en Orgolhandel Tandheelkundige MUURHUIZEN 29 - AMERSFOORT TELEFOON 970 Spreekuur van 9-12 - 1 '/t-4 Zaterdags van 34 Woensdags- en Vrijdagsavonds van 79 uur. Arnhemschestraat 19 - Tel. 89 Ameraloort. Ie klas VLEESCHWAREN in- "en uitwendig schoenmaken VAKKUNDIG EN BILLIJK SOESTERWEG 12-14 - TEL. 915 RIJhe Keuzo H. Hartbeelden in aparte afwerking en in alle maten en prijzen Madonna-figuren lORIIN's lunst- ii Bulhinilil 't Z»nd, 2 Amersfoort - Tel. 134 Zuidsingel 68 - Telefoon 924 Amersfoort VAKKUNDIGE UITVOERING alle Timmer- en Metselwerken tegen concurrcerende prijs. Zoowel butgerwerk nlcuu BOEKHOUDEN OPLEIDING VOOR EXAMENS 22 geslaagden w o. Staatspr. dlpl. en Lager Acte BIJHOUDEN VAN BOEKEN OPMAKEN VAN BALANSEN enz. J. J. Nagelhout Leeraar M. O. PRINSES MARIELAAN 15 TELEFOON 1234

De Eembode | 1930 | | pagina 2