Wij alléén Het Wiegekind in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rljksvlschhallen te Ijmulden. U is dus steeds verzekerd van de blllljkstc prijzen en de noodzakelijke kwalitlteits' contrOlel Thuisbezorgen zonder verhooging UMUIDER VISCHHANDEL H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTRECHTSCMESTRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDBN. OPOERICHT I MEI 190» Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schclvlsch, Schol, Bot enz. Vischconserven - warme croquetten en vlschkoekjcs GEMEENTERAAD. Vrijdagavond 7 uur. houdt de ge meenteraad een vergadering ter be handeling van de volgende punten: Onderzoek geloofsbrieven van 't be noemd lid O. yan Tellingen. Ingekomen stukken. Benoeming hoofd school Zonne bloemstraat. Benoeming onderwijzer school Waal straat. Uitbreiding aantal leden Commissie van Toezicht Lager Onderwijs. Schoolbouwplannen Vondellaan. Tandarts voor het tandheelkundig toezicht op de scholen. Helling van rechten als bedoeld in art. 21 van de Besmettelijke Ziektenwet. Invordering achterstallige huurschuld gemeentewoning. Aanslagen vergunningsrecht Drank wet. Adres van J. Boshuizen waarin hij verzoekt de wegen in de omgeving van de Gasthuislaan te mogen harden. Wijziging van de verordening op de keufing van waren. Wijziging van de verordening hou dende bepalingen ter voorkoming van brand. Verhuring markthal vanaf Woensdag 26 November a.s. tot en met Maandag 1 December voor het houden van een Pluimveetentoonstelling. Verlofdagen losse werklieden. Afwijzend advies naar aanleiding van het adres van Los houdende ver zoek om vergoeding van schade we- 5ens stremming der vaart door on- ieptcn in de Eem. voorstel tot uitvoering van de wet op de financiecle verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten. Wijziging der gemeentc-begrooting 1929. Inbreng van gronden in het Grond bedrijf. Overname van grond aan de Pieter Bothlaan van P. M. K. v. Etjkelenburg. Overname van grond aan de Gerrit van Stellingwerfstraat van W. v. d. Klashorst. Ruiling met den Staat betreffende strooken grond aan de Pr. Frederiklaan. Verkoop grond aan de Zogstraat aan W. Eljbergen. Verhuring boscherond nabij de Schacpmanlaan aan J. H. Ingenegeren. Verhuring boschgrond nabij de Schaepmanïaan aan C. K. v. Trotsen- burg. Verhuring Hoevelakensche voetpad 15 aan de N.V. Amersloortsche Auto busdienst. Telling betreffende het grondge bruik en aen veestapel. Evenals in 1910 en 1921 zal dit jaar vóór 20 Juni een telling plaats hebben betreffende het grondgebruik en den veestapel. Deze telling heeft, evenmin als de vorige, iets uit te staan met de be lastingen, doch wordt alleen en uit sluitend gehouden ten behoeve van de landbouwstatistiek en is dus zuiver in het belang van den Nederlandschen land- en tuinbouw. Met vertrouwen wordt daarom de steun van allen ingeroepen, om deze telling te doen slagen. Deze steun wordt verleend, door de gegevens zoo nauwkeurig mogelijk te verstrekken. Opdat ieder het antwoord gereed kunne hebben, wanneer de personen, met de telling belast, zich aanmelden, wordt hier medegedeeld, waarover het onderzoek loopt. Wat het grondgebruik betreft, wordt gevraagd naar: a. dc totale oppervlakte land (alleen bouwland, grasland en tuingrond) die men in gebruik heeft; b. hoeveel van die oppervlakte eigen land en hoeveel gepacht land is en hoeveel van het gepachte land van de ouders gepacht is; c. hoe groot de oppervlakte bouw land, grasland en tuingrond is; d. hoeveel bouwland, weiland en tuingrond bezet is met boomgaarden; c. hoeveel Ocnruiters plat glas in het bedrijf gebezigd worden en welke oppen-lakte tuingrond bedekt is met kassen; verwarmde en onverwarmde kassen afzonderlijk op te geven; f. hoeveel bouwland gelegen is in andere gemeente(n) dan waar de be drijfsgebouwen gelegen zijn. De oppervlakte moet steeds worden opgegeven in kadastrale grootte. Moeden. geneest de gesmette deelen met Purot en houdt hei huidie «Itild droog met De Burgemeester is verhinderd, Woensdag 4 Juni a.s. spreekuur te houden. - Vrijdagavond vergaderde de oud- Mdkundige vereeniging Flehite in dr bestuurskamer van het Museum onder leiding van den heer Croockewit. De Secretaris, de heer Huigen, bracht het jaarverslag uit, hetwelk den Ir in druk zal worden toegezonden. De rekening van baten en lasten, samengesteld door den penningmeester, den heer A. F. van Beurden, wees aan een klein voordeelig saldo. Verslag en rekening werden goed gekeurd en vastgesteld met dank aan secretaris en penningmeester voor hunne veelzijdige bemoeiingen. Op voorstel van architect Adriaans werd besloten voortaan Zaterdag te bestemmen als de dag waarop het museum kosteloos ter bezichtiging wordt gesteld. Ook dit jaar zullen weer speciale expositiesin het Museum worden ge arrangeerd, terwijl ook weer op nader aan te geven data rondgangen onder deskundig geleide zullen worden ge houden. Ter' sprake kwam ook het gebrek aan ruimte voor expositie var verworven of nog te verwerven aan winsten. Het bestuur zal overwegen wat te gelegener tijd hiervoor is te doen. INTRONISAT1E IN HET GEBOUW .ST. JOZEF". had f.n de Werkliedenvereniging St. Jozef de aanbieding plaats van een H. Hartbeeld. Als voorzitter van de commissie sprak de heer Laseur woord van welkom, waarna door allen werd gezongen „Aan U, o Koning der Eeuwen". Vervolgens nam de voorzitter van de commissie het woord om het H. Hartbeeld aan te bieden. Vorig jaar, aldus spr., heeft de R. K. Werklieden vereniging haar 35-jarig bestaan ge vierd. Enkele meenden dat toen het oogenblik was gekomen om een der gelijk huldeblijk aan te bieden. Door omstandigheden is er toen niets van gekomen. Eén vakafdeeling was er die in Februari besloot de vakafdeelingen bijeen te roepen en ook de Tooneel- vereeniging .Ons Genoegen". Op 7 Maart werd deze gecombi neerde besturn-bijeenkomst gehouden en alle aanwezigen waren het er mee eens om in de maand Juni een H. Hartbeeld aan te bieden. Op 25 April weer bijeen bleek de zekerheid van slagen te bestaan en werd een commissie van 5 personen benoemd. Wij bespraken het met den adviseur en hem komt een woord van dank toe voor de gegeven hulp. St. Caecilia was direct bereid om op den avond van aanbieding mede werking te verleenen, eveneens den heer Wielaert met [zijn strijkje, waarvoor ook een dankwoord. De HoogEerw. Heer Deken was direct bereid de plechtigheden te ver richten. Ook werd dank gebracht aan den leverancier, den heer Barneveld, voor zijn medewerking,aandenbloemist Kortbeek, die voor deze plechtigheid bloemen en palmen gratis beschikbaar stelde en bovendien een fraaie bloemen mand heeft aangeboden. Dank werd nog gebracht door spr. aan de Com missie voor de verrichtte arbeid. Spr. memoreerde de 18-jarige leiding van voorzitter Kraan, en zeide, wij erkennen U als de rechte man op de plaats, U kunt er van verzekerd zijn dat de geheele arbeidersbeweging achter U en het bestuur staat. De HoogEerw. Heer Deken Fock zeide, met groote blijdschap ben ik tot U gekomen om de plechtigheid te verrichten die voor uwe vereeniging van zoo buitengewoon belang is. Het beeld van de Goddelijken Verlosser mag hier niet ontbreken. Het zal worden geplaatst hier op den troon. Hij is dan bij de besprekingen, de feesten, en moge zij die hier aanwezig zijn en 'eren hem altijd welgevallig zijn. Goddelijk Hart moet heerschen in de harten, in de huisgezinnen, in de Katholieke vereenigingen, opdat de Katholieke vereenigingen niet worden meegesleept in het materialisme. De eenvoudigen waren graag bij Christus toen Hij op aarde wandelde en Hij gaf hun graag Zijn zegen. Hij is de dienstknecht geworden voor allen en heeft Zich verborgen in het H. Sacra ment, wachtend op allen die komen om Hem te ontvangen in hun hart. Wij moeten dan in alle nederigheid tot Hem gaan. Die nederigheid moet ons kenmerken, ook tegenover hen die meer hebben dan wij. Tracht ook Uw kinderen te bewaren voor de hoovaardij des levens. Als uw kinderen steeds zijn bezield met het gevoelen van allen op heden dan is de Kath. Arbeiders beweging verzekerd. Trouw aan Jesus| Christus is trouw aan Zijn Kerk, Zijn dienaren en geboden. Als gij dan de wereld verlaat zal Christus tot u zeg gen: Gij zijt Mijn trouwe dienaren, die mede zullen heerschen in Mijn Koninkrijk. Daarna verrichtte de Hoog Eerw. Deken de intronisatieplechtig- heid. Na deze plechtigheid dankte de heer Laseurden HoogEerw. Deken en hoopte dat Z.Eerw. nog lange jaren gespaard moge blijven en hij hiernamaals een gelukkige eeuwigheid moge hebben. Zich tot het bestuur van dc Organi satie wendend hoopte Spr. dat de organisatie moge groeien en bloeien en moge dezen avond geven, dat de niet-leden zich zullen aanmelden. Laten allen hiertoe medewerken. Neemt ge acht bestuur, dit symbool in ontvangst van de leden tot eer en glorie van onze Roomsche Vereeniging. Voorzitter Kraan nam met groot ge noegen het H. Hartbeeld in ontvangst vooral als hij de woorden van den HoogEerw. Deken herdenkt. De woor den van hulde aan zijn persoon ge richt, brengt Spr. terug op zijn mede bestuursleden en de leden die steeds behulpzaam zijn geweest. Een bijzonder woord van dank richtte Spr. aan de Commissie voor de vele moeite die zij zich getroost hebben. Onder de be scherming van het H. Hart, Zijne Moeder en St. Joseph kan het niet rkeerd gaan in onze vereeni(' De Adviseur Kapl. Beltman teerde de leden en de vereeniging met dezen plechtigen avond, vooral daar dit is onlstaan uit aller midden, zonder drang van buitenaf. Christus moet heerschen, aldus Spr., niet alleen persoonlijk, doch in geheel de men- schelijke samenleving. Als Geestelijk Adviseur wilde Spr. dit de leden op het hart drukken, de consequentie van dezen avond moeten we aanvaarden. De Goddelijke Zaligmaker heeft w zegd „Ik zal de plaatsen zegenen waar mijn beeltenis staat en wordt vereerd". Wij moeten dan zorgen voor een lichtje en bloemen b.v. op de 1 en Vrijdag der maand en in de Junimaand. Ook moeten allen op bijzondere wijze het H. Sacra ment vereeren en op de len Vrijdagen of wanneer dit niet kan, de len Zondag ter H. Tafel naderen. Tengevolge van deze plechtigheid moet de Eucharis tische Kring toenemen in aantal. Wordt daarvan dus allen lid en aanvaard als karaktervolle mannen de consequentie van dezen avond, leder jaar moet deze plechtigheid worden hernieuwd, 't hoeft niet in feestelijke vergadering, doch kan op een gewone bijeenkomst. Dan zal Gods zegen op u allen nederdalen. Als Katholiek georganiseerden zijt ge dan leeken-apostelen. Ge zijt Katholiek georganiseerd, niet op de 1ste plaats voor de stoffelijke belangen, maar op de 1ste plaats om Christus te doen erkennen in hel maatschappelijk leven en te werken als leeken-apostel. Laat dit geven dezen avond. St. Cecilia bracht enkele mooie zang nummers ten gehoore, terwijl de Heer Wielaert met zijn pittig strijkje het muzikale gedeelte verzorgde. Jammer is dat tijdens de muzieknummers niet die oplettendheid heerschte als tijdens de zang. Het H. Hartbeeld is groot 1.30 M. met voetstuk 1.70 M. in fraaie creme- kleur met goud. Het is geleverd door v.h. Lorijn's Kerkelijke Kunsthandel, 't Zand. Een schat van bloemen en een boog van electrisch licht prijkte om de beeltenis. Maandagavond was er in de R. K. Militairenvereeniging afscheid tusschen de R. K. Mil. vereeniging en hun adviseur, den Weleerw. heer 1.1. Brou wer, majoor-aalmoezenier te Amers foort, die naar Den Haag vertrekt als opvolger van den majoor-aalmoezenier Noordman. Onder aanbieding van verschillende cadeau's werd de scheidende leidsman dank gebracht voor zijn werk alhier. Kapiteiii v. d. Drift sprak namens de off.-vereen. A.R.K.O., serg.-maj. van 't Walderveen voor den 0.0. Bond St. Martinus en wachtm. Rutgers na mens de plaatselijke afdeeling, waarna fourier Esker dankte namens de R. K. militairen in het algemeen. Als persoon sprak kapitein de Haan. Ook de Zeereerw. heer Hartman sprak als garnizoens-pastoor en de Weleerw. heer van Straelen, de voorbestemde opvolger alhier van majoor-aalmoeze- 'er Brouwer. Het laatste woord was aan de ver trekkende leidsman, die sprak vol dank en wijzend op de Militairen-Vereeniging als aller thuis. Donderdag is het 20 jaar geleden dat de heer C. W. C. G. Hehenkamp bestuurder werd van de Koninklijk goedgekeurde vereeniging „Liefdewerk voor voogdij- en Kinderbescherming". In de laatste jaren vervult de heer Hehenkamp het ambt van vice-presi dent dezer veel nut stichtende in stelling. Zooals de gepubliceerde maand cijfers van de Nulsspaarbank doen zien, heeft het bedrag van het tegoed der inleggers het totaal van 4 millioen gulden bereikt. Ter eere van dit feit, wapperde de vlag van het gebouw Utrechtscheweg. De Commissaris van Politie Ie Amersfoort geeft het publiek in over weging om, alvorens handelsrelati aan te knoopen met de Amersfoortsqjie Handelsbank, Sint Anfridusstraat 54 te Amersfoort, van Dirk Evers, wonende aldaar, inlichtingen in te winnen aan zijn bureau. Mei. GeborenJohannes Hendri- kus, z. v. R. H. Schukking en B. G. A. Huurdeman. Gehuwd: L. J. Hout veen en C. T. Loman M.J. Broek- huijsen en J. W. W. Stam. Overleden Piet van Straten, 2d. Abraham A. Montauban, 56 j., echtg. v. A. v. Vlaan deren. Mei. Ondertrouwd: J. M. Sloot- maker en L. S. v. d. Berg W. Wil kes en A. G. Riggeling G. v. d. Brink en D. W. Berendse G. Kaper en M. H. v. Maastricht H. G. Beins en R. J. Bolten T. Brandsen en A. Koops. Gehuwd: M.J. v.Groenestein en S. A. Bouman R. Greefhorst en E. C. Beersen C. Verboven en A. M. Tondeur A. v. de Kraats en A. D. Gerth A. Kraak en P. G. Leeu wenkamp C. Meijer en W. J. v. d. Brom. Overleden: Reintje Veenen- daal, 5 m. Jan Wor, 25 j. 30 Mei. Geboren: Hendrikus, z. v. A. Buis en J. Veenendaal —Johannes Gerardus, z. van G. Kruyt en C. C. Schut Antonie, z. v. H. Hagebeuk en J. F. Tuithof. Overleden: Joseph Reemers, 23 j. 31 Mei. Geboren: Wijnand Johan nes, z. van J. Maat en A. Klomp Petronella Theodora Hendrika, d. v. P. A. L. M. Well en A. Hagenbeuk Petronella Geertruida, d. v. J. Schuu ring en D. Hop Johannes, z. v. G. W. Waterkoor! en A. G. Gerritse. OverledenHermpjen Zomer, 77 j., wed. v. W. v. Aarst. 2 Juni. Geboren: Johanna Jacoba, d. v. G. v. Dijk en A. H. Verkuil Nicolaas, z. v. H. Mulder en G. de Vries. Uit den Omtrek Eemnes Burgerlijke Stand. Geboren: Aafje. d. v. T. Blom en H. Bos. Hoogland Aan het verslag jaarvergadering van de Coöp. Landbouwvereeniging „De Samenwerking" („De Maalderij") ont- leenen we alsnog het volgende: De vergadering was zeer druk be- 'zocht. Het uitgeloofde presentiegeld van één gulden trekt. De notulen wor den goedgekeurd met dank aan de secretaris. Directeur Boersen brengt het jaar verslag uit. Ondanks de zeer ongun stige omstandigheden, waaronderdoor de enorme prijsschommelingen moest gewerkt worden, is 't verlies zeer gering. Doch laten we 't verslag vermelden In 1929 zijn gehouden 13 bestuurs- irgaderingen, waarvan 4 met raad van ezicht. Als steeds heerschte onder de bestuursleden een goede verstandhou ding en werd getracht de belangen van de vereeniging, getrouw en naar beste weten te behartigen. Over 1929 zijn toegetreden 25 nieuwe leden, waarvan ook als opvolger der familie. In het afgeloopen jaar hebben bijna geen verbouwingen plaats gehad. Boven de oude machines is een koek-berg- plaats gemaakt, waarin ongeveer 45000 kilo gebroken koek kan worden ge borgen, welke rechtstreeks uit de wa gon gebroken wordt; deze bergplaats is door Wijnveen gemaakt voor fl 175. Ook is de vloer in de oude fabriek vernieuwd; deze is door Boeschoten aangenomen, benevens de bordessen vernieuwd voor de som van f1427. Door mengmachines is aan graan en meel gemengd 1.576.515 kilo. Aan electrische stroom werd ver bruikt over 1929 46.249 K.W, vooreen prijs van f2274,97 of 4'/j ct. per K.W. Over 1929 zijn gemalen 31.883 H.L. of 2.231.831 kilo. Zoodat er aan stroom noodig is per H.L. 1,45 K.W. De om zet der vereeniging stijgt telken jare. Over 1929 zijn verwerkt 8.252.081 kilo of ruim 825 wagon. Het onkostencijfer wordt hierdoor verminderd; over 1928 hadden wij onkosten per 100 kilo af Rotterdam en andere plaatsen berekend met inbegrip vracht, losloon, bezorgen, opslag en winst van 53 cent per 100 kilo, over 1929 is dat maar 47 cent per 100 kilo. De toestand voor de handel mag over 1929 in geen geval gunstig ge noemd worden. Zoo ook niet met onze vereeniging, daar de balans over 1929 een verlies aangeeft van f698,21Dit zal velen nog wel meevallen, daar al gehoord werd dat enkele leden meen den, dat het heele reserve-kapitaal was verloren. Dat is gelukkig niet zoo. In het eerste halfjaar 1929 was een winst gemaakt van f5146,94, en toch als de leden de prijzen van anderen het eerste halfjaar hebben nagegaan, zijn wij zeer concurreerend geweest. Somtijds 1 gulden per mud, zelfs nog meer onder den handel. Toch geloof ik dat wij het tweede halljaar de prijs soms wat te lang aanhielden, daar wij nog al tamelijk vóórkoopen hadden en veel lagere prijzen moesten ver- koopen. Aldus Is de winst het eerste halfjaar gemaakt, door het tweede half jaar opgeslokt, zelfs nog meer, zoodat wij een verlies hebben van f698,211/»- Ook zij de leden medegedeeld, dat van hen verwacht wordt een kleine berisping, over het leveren van slechte mais. Ik hoop echter, dat mij dat niet kwalijk zal worden genomen. Steeds trachten wij prima waar te koopen, maar daar wij enkele partijen in koop hadden en deze soms erg vochtig zijn, is het ons niet gelukt een paar keeren deze volwaardig af te leveren, waar voor ik u verzoek ons dat niet zoo erg kwalijk te nemen. Ook thans wordt weer mais in voor koop aangeboden, welke zou kosten late mais Juli-December f5.40 f5.50 per H.L. Maar ook enkele handelaren verkoopen al mais op termijn voor f5 zelfs al lager. Dat is dezelfde mais, misschien nog slechter, als welke u hebt ontvangen en welke zoo ging broeien. Het bestuur meende dan ook deze soorten mais niet meer te koopen. In 1929 heeft het bestuur aange schaft 2 vrachtwagens, een compleet voor den prijs van f2673.89 en de tweede wagen voor f2855.12. Hiervoor zijn opgeruimd 3 paarden en 1 wagen. Nu is het onderhouden van auto's niet veel voordeeliger als van paarden, maar zij kunnen veel meer werk doen. Elke auto kan meer werk doen als 2 paarden met 1 man. Aan onderhoud voor beide wagens over 1929 is betaald f 174.86. Aan benzine is verbruikt 4075 liter voor f643.55. Aan loonen werd betaald over 1929 f 14.952,62, aan spoorvracht f14071,39, aan crediteuren werd betaald een be drag van f735.062,34. Van debiteuren ontvangen f744.790,68. Per 31 December was te ontvangen van debiteuren f 107.491,56. Over 1929 hebben wij een omzet gehad van f 1.826.069,00(een mil lioen acht honderd zes en twintif duizend 69 gulden en een halve cent Ook kan ik niet nalaten het perso neel der vereeniging mijn hartelijken dank te brengen voor hun trouwe mede werking. In de fabriek werd alles goed geregeld en ook de rijknechts, welke steeds gezorgd hebben, vooral in de overdrukke tijd, dat de leden hun ar tikelen op tijd bezorgd werden, het welk soms wel eens een beetje druk aankwam. En ook de leden wil ik mijn op rechten dank brengen, voor het groote vertrouwen welke zij in hun vereeni ging hebben gehad, door grootendeels hun artikelen van hun eigen vereeni ging te betrekken, waardoor ze zich zelf bevoordeelen en de vereeniging krachtig doet werken. Hierna volgt de balans, opgemaakt door accountant Watervis. De com missie, die de boeken van de directeur heeft nagekeken, brengt bij monde de heer Alb. Brouwer verslag uit. Zij heeft alles tip-top in orde bevonden en zij kan niet nalaten de buitenge wone ijver en toewijding van de di recteur op deze vergadering eens goed naar voren te brengen. De commissie staat erover verwonderd, hoe die man zoo'n berg van werk heeft kunnen ver zetten. Bij de bestuursverkiezing worden de aftredenden bij acclamatie herkozen. Eveneens worden de aftredenden der commissie van toezicht bij acclamatie herbenoemd. Gedachtenwisseling volgt op de in leiding van den directeur over het in voeren van „reserveboekjes". Er zal worden nagegaan, vanaf de oprichting der coöperatie, hoeveel ieder lid heeft betaald, om naar evenredigheid van die bedragen de grootte van 't „reserve bedrag" vast te stellen. De boekjes zullen een jaarlijksche rente geven van 5 pet. Deze wordt ieder jaar bijge schreven, doch niet uitbetaald. Dit ge schiedt alleen bij overlijden of bij wettige uittreding. Is in zeker jaar ver lies geleden, dan zal dit natuurlijk van 't bedrag der boekjes worden afge trokken. De heer Herder vraagt Slakkenmeel in zakken van 50 kilo te leveren, die zware dingen van 100 kilo zijn alles behalve gemakkelijk. De directeur zal nagaan of deze verbetering kan inge voerd worden. De heer W. Hilhorst vraagt een paar gelegenheden meer te maken, waar besteld kan worden. De secretaris wijst erop, dat dit, door de tegenwoordige tarieven, duur zou worden. Gevraagd werd of het grasmaaien weer zal gebeuren. Op dezelfde wijze als de vorige jaren, kan men er op rekenen. Er werd opgemerkt, dat het varkens- meel wat „zwaar" zou zijn. De direc teur merkt op, dat dit zeer juist is als menondermelk bijvoert, doch niet als men in- de plaats daarvan water ge bruikt. Ook wordt gevraagd of het statie- ;eld der leege zakken niet gebracht ;an worden op f0.50. Het kan gebeu ren, dat er zakken verloren gaan en men is dan fl kwijt, terwijl anders het verlies maar f0.50 zou zijn. Het blijkt, dat 't geen gemakkelijke zaak is. Ieder moet daarom maar zelf goed op zijn zakjes passen! Er wordt op gewezen, nu de vracht auto's ook gebruikt worden om vee te vervoeren, dat het allernoodigst is die auto's eerst grondig te ontsmetten voor men er de voederartikelen oplaadt. Vreest geen Examen want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardi's Zennwlabletten behoeden U voor zen uwachtleheld. Ze zijn verkrijgbaar In kokers van 75 cl. Bij Apoth. en Drogisten. Met dank aan allen, sluit de voor zitter met den Christelijken groet. Wegens poging tot brandstichting stond terecht een 23-jarig meisje, dat eens verkeering had met een zoon van zekeren E. te Hoogland. De jongeman had de verkeering uit gemaakt en het meisje besloot, zich te wreken. Ze kwam Ie Amersfoort op de gedachte bij E. braad te stichten en ging er dan ook op uit. De Rechtbank veroordeelde verdachte wegens strafbare poging tot brand stichting tot zeven maanden gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest, waatna verdachte ter beschikking van de Regeering zal worden gesteld. NI] kerk Op de markt: Aangev. 459.000 Eieren f 4.25-4.95; 9 schrammen f38—45 74 biggen f20—28; 87 runderen, melkkoeien f 225-390, .vette koeien f 200-375; 52 nuchtere kalveren f8—15, mest- kalveren f 18—30. Hamers veld De Moedercursus, gegeven vanwege de afd. Leusden—Stoutenburg van het Groene Kruis is verleden Vrijdag ge sloten. Uit de trouwe opkomst van de cursisten is duidelijk gebleken, dat de docente, Zuster de Boer, wel den goeden toon heeft getroffen en [de be langstelling voor het onderwijs heeft weten te wekken. Niet minder dan 23 dames hebben de lessen trouw gevolgd. Eenige bestuursleden toonden hun belangstelling, door ook bij deze laatste les tegenwoordig te zijn. Als blijk van waardeering voor haar leerzaam onder richt werd, bij monde van Dr. Vrijlandt, namens de cursisten aan Zuster de Boer een paar koperen kunstvoorwer pen aangeboden. Zuster Versteeg de wijkverpleegster had een fraai bloemstuk in ontvangst te nemen, voor het groote aandeel dat zij heeft gehad in het tot stand bren gen van dezen cursus. In zijn sluitingsrede bracht Dr. Vrij landt nog dank aan het Bestuur van de gemeente Leusden, dat een lokaal van de gemeenteschool gratis had be schikbaar gesteld. Soest Het bouwen van een parochiehuis in De Bilt (Pastoor A. Schaepman) is gegund aan de Firma Dorrestein en Rademaker alhier, voor f 17700.—. Een motor met duo-zitting kwam in de Birkstraat met een losloopend vet varken in aanrijding. De bestuurder kwam er goed af, doch de duopassagier kwam zoodanig te vallen, dat hij per ziekenauto naar zijn woning te Hilversum moest wor den vervoerd. Burgerlijke stand. GeborenGerardus Antonius, z. van C. Wolfsen en M. v. 't Klooster. Johannes Antonius Gerardus, z. van T. J. Luijtelaar en C. A. v. Klooster. Mettina Klasina, d. van J. H. Ban- sema en M. A. S. Bakker. Gerarda, d. van J. R. v. d. Grift en G. v. Schalk wijk Jan Raijinond Gaston, z. van J. D. Steffens en P. E. M. Klep. jan, z. van J. Noorlander en J. Bunjes. Jan, z. van A. Kraaikamp en T. Werk hoven. OndertrouwdJ. v. Manen en C. A. v. 't Net. GehuwdJ. Evertse en C. W. M. Boeschoten. T. Kersens en C. v. Burgsteden. P. A. Schimmel en H. M. v. Zal. - J. Kleijn en C. Bakker. OverledenJan de Rooij, 83[j. wedn. van L. Harskamp. Willem Hartong, 84 j„ geh. met W. Bambacht. Hilllechina J. Bosch, 72 j., geh. met J. Huizinga. In den gemeenteraad kwam aan de orde de vaststelling van een besluit tot openbare verpachting van het jacht- recht op gemeentegrond. De heer Van Doorne wil het wild dat er nog is, niet uitroeien. Spr. wil daarom de jacht niet verpachten. Voor konijnen zou een uitzondering kunnen worden gemaakt. De voorzitter zegt, dat de gemeente voor de jacht per jaar een luttel be drag van f 163 krijgt. D.e heer Busch meen», dat de stroo- pers het wild uitroeien en niet de pachters. Daar moest meer toezicht zijn. B. en W. willen het voorstel van den heer v. Doorne overnemen en dit jaar de pacht niet verhuren. Aldus wordt besloten, Gemengde Berichten Een 35-jarige gehuwde arbeider, bezig met het verven Van een gas houder te Zeist, viel van den boven sten omloop op den tweeden, waar de man met gebroken nek levenloos bleef liggen, tot men na zijn vermissing het slachtoffer vond. In het dorp Salali heeft een boer, die in onmin leefde met een bloed verwant, een handgranaat in diens woning geworpen, waardoor 9 per sonen zwaar gewond werden. Twee der slachtoffers zijn reeds overleden, terwijl twee kinderen van den schrik een verstandsverbijstering kregen.

De Eembode | 1930 | | pagina 2