Doorzitten Is de moderne vorm van een overoud middel ter opwekking en verfris- sohing. GEMEENTERAAD. Agenda vergadering Dinsdag 24 Juni des avonds om zeven uur. Installatie G. v. Tellingen. Ingekomen stukken. Ziekteverlof onderwijzend personeel, Aanschaffing schoolmeubelen en middelen school Tollenslaan. Adressen maximum aantal vergun ningen Drankwet. Rapport gemeentelijke zweminrich- "doortrekking van Hobbemastraat naar Vermeerstraat. Verzoek Oranjevereniging om extra subsidie voor 1930. Instellen beroep tegen besluit Ge deputeerde Staten tot onthouding vait goedkeuring aan een begrootingswijzi- Wijziging gemeente-begrooting 1929. Verordening regelende de toekenning van een gratificatie n4 ontslag aan niet pensioengerechtigd personeel. Inbreng van gronden in het Grond bedrijf. Aankoop perceel St. Annastraat no. 6 van D. Bakkenes. Aankoop perceelen St. Annastraat nos. 5 en 7 van Mej. v. d. Heijden, Aankoop grond nabij den Soester- weg van M. Vernooijs, Verhuring van weiland aan den Hoog- landschen weg onder Hoogland aan J. Ruitenbeek. Verkoop strook grond nabij de Hein- siuslaan aan P. M. K. v. Eykelenburg voor f600.—. Verkoop bouwterrein aan de Wal deck Pyrmontlaan groot plm. 484 MJ. aan J. G. Overeem voor f3500.- Straat- en rioolbelasting 1929. Het eindexamen van het Sjedelljk Gymnasium had tot uitslag dat de 25 candidaten er 14 slaagden, werden afgewezen en 1 nog herexamen moet doen. Heden, Vrijdag 20 Juni, herdenkt de Heer Johs. Knoppers den dag, UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Een met paard bespannen voertuig besturen in dronkenschap; B. Amersfoort (ree.) 3 d. hecht., voorw. In dronkenschap de orde verstoren W. N. H., Amersfoort (ree.) I d. hech. Dronkenschap: W. L„ Amersfoort f 10 of 5 d.; J. A. ten H., id. 3 w.; B. B., id. voorw. 3 d., proeft. 1 j. Drankwet: M. L., A'foortf 15 of20d. Als staande op zwarte lijst gunningszaak bezoeken: W. i A'foort f3 of 2 d. Arbeidswet: J. M. F., Rijswijk f4 of 2 d. Wielrijden zonder licht: S. K., A'foort f5 of 2 d.; G. v. B„ id. G. K., Hil versum id. Wielrijdend de veiligheid van keer in gevaar brengen: T. v. d. Woudenberg f 10 of 5 d. Idem met auto: J. de H„ Leusden f 10 of 5 d.E. V., A'foort f25 of 10 d. Wielrijdende zich vasthouden ander voertuig: J. W., A'foort f5 of 2 d.; W. O. F., id. Autorijden zonder nummer- bewijs: A. O., Hilversum f 5 of 2 d. Idem zonder voorgeschreven r men: J, v. L., Borselen f5 of 2d. G., Nijmegen f10 of 5 d. Met auto rijden over rijwielpad de G., den Haag f 10 of 5 d. Opgave valschen naamH. Z., Gro ningen f20 of 10 d. Met auto te snel rijden in Soest: C. C. M., Amsterdam f20 of 10 d. Idem in Woudenberg: F., V., Rot terdam f 10 of 5 d. Nieuwe boeken in de R. K. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat. Biografisch woordenboek, deel 8. Biirger. Als de ooievaar komt. E. van Diffelen. Speel je mee?Een bundel jongens- en meisjcsspelen. A. Duiker. Handleiding voorde lichte athletiek. Gedenkboek v.d. Wereldbibliotheek. Gervaslus. Opvoeding tot rechtvaar digheid en godsdienstigheid. Bierens de Haan e.a. Oeschiedenis der wetenschappen. Hölscher. Eindelijk thuis. Hardy Schilgen. Jonge helden. Stoom; handleiding voor stoombe- drijf, W. Thackeray. De kermis derijdel- heid. Thomas van Aquino. Theologische summa; dl. 1 over God in de eenheid van Zijn natuur; dl. 10 over de wetten. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De Commissie die onze ouden van dagen ook|dit jaar wil doen genieten van een auto-tocht door Amersfoort's schoone omgeving, doet nogmaals beroep op veler medewerking, in den vorm van financieelen steun of het beschikbaar stellen van een auto. Het vorig jaar slaagde de tocht uit stekend en onze oudjes hadden een prettigen middag, waarvan ze nog lang konden navertellen. Dit jaar zal de tocht worden ge houden op Zaterdag 28 Juni. Zij die hun auto ter beschikking willen stellen of eenigen financieelen steun willen verleenen, kunnen daar van mededeeling doen o.a. bij den heer M. M. A. Ramselaar, Bisschops- weg 230. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Lamberla Helena, d. van v. 't Klooster en H. Boersen. Helena Hendrica, d. van A. Ebben- horst en M. A. v. 't Klooster. Onder trouwd: H. Bakker en E. v. Essen. Overleden: Grietje Blom. 70j.,ongeh. Leusden Als verloren aangegeven een auto band, terug te bezorgen bij C. Spelt, graanhandelaar Leusden. Burgerlijke stand. Geboren: Timotheus Jacobus Her- anus, z. v. J. J.v.Nes en M.W. Blom. Stoutenburg Burgerlijke stand. GeborenMargaretha Rutliera, d. v. H. C. v. Ruitenbeek en W. v. Esveld. OverledenJohanna M. v. d. Berg, 2 weken. Soest Burgerlijke stand. Geboren: Anna Adriana, d. v. A.J. Beumers en M. Groesbeek. Reijer Joachem, z. van R. J Stempvoort en G. G. Schot. Wilhelmina Barbara, van J. Zeggelaar en A. W. Daselaar. Rijnetta, d. van H. v. Bloemendal en H. Ligter. Gerda Adriana Maria, d. van H. Wijnhoff en A, Westerveld. Anna Wilhelmina Theresia, d. van v. Doorn en C. W. Middelman. Henricus Gerardus Antonius Maria, d. van J, H. Habes en M. J. A. Oude Hendrikman. Ondertrouwd J. W. de Rijk en J. B. Sukel. Gehuwd: J.Du- mortier en W. Groenesteijn. Over leden Elisabeth Bijl, 75 jr., wed. Amersfoortsche Familienamen door A. F. VAN BEURDEN. Een van de goede instellingen, die wij van de Franschen gekregen hebben, is de burgerlijke stand, die wij niet meer zouden kunnen missen. Men be merkte na de invoering bij het begin der 19e eeuw al spoedig, dat er hiei en daar wat ontbrak en Keizer Napo leon deed dat aanvullen. Er waren n.l personen, die nog ingeschreven waren als Jan Willemszoon, Cornelis Hans- zoon, dus met den voornaam van den vader erbij, terwijl de eigenlijke achter naam van Bunschoten of van der Beek of iets anders weggelaten was. Ook bij de Israëlieten was het gebruik de kin deren naar den vaders voornaam te noemen, dus Abraham Isaacz, terwijl dan de kleinzoon weer Isac Abrahams heette naar zijn vader. Bij keizerlijk decreet van 18 Aug. ill, Bulle tindes loisno.387,schreef men voor, dat zij, die tot nog toe geen vaste familienaam hadden in Holland bijbehoorende landen, een naam moesten aannemen, hetzij de werkelijke oude of een nieuwe. De familienaam, die de vader of grootvader aanneemt, in tegenwoordigheid van den ambte naar van den burgerlijken stand, wordt ingeschreven en is ook geldig voor de kinderen. In Amersfoort had de inschrij ving in 1811, 1812 en 1813 plaats. Door het tribunaal van eerste instan tie te Amersfoort, president N. C. Kolff, werd sinds 12 Oct. 1811 een register gehouden van naamsveranderingen, door enkele ingezetenen verzocht en toegestaan, na verschijnen voor den fungeerenden maire der stad jan Antoon Gieben, tegelijk ambtenaar van den burgerlijken stand. Daarin staan ge boekt 23 Nov. 1811. Jan Tijsje, landbouwer oud 45 jaar, wonende in de Kleine Haag, kreeg den naam van Van Velsen zeven jaar. HIJ verklaarde verder geene kleinkinderen te hebben, Ik vermoed dat in de doopregisters vroeger door den koster verzuimd was, den familie naam in te schrijven, wat destijds verzuimd was. Begin der XVHe eeuw is het op vele plaatsen jammer genoeg regel. 30 Nov. 1811. Leonard Hendriks, 49 jaar oud, gepensioneerd geweer maker van het lXe regiment artillerie, wonende in de Sint Andriesstraat, neemt den naam Boshuizen aan, heeft een zoon en drie dochters: Henrica Joanna Catharina oud 15 jaar, Joanna Wilhelma oud 5 jaar en Wilhelmus Le- nardus oud zes weken. Opmerking boven. 7 December 1811. Klaas Aartse, bouwman, wonende op den Koedijk onder Amersfoort, neemt den naam aan van Aartse Dekker; heeft tien kinderen vier zoons en zes dochters: loEvertje 28 jaar wonende te Leersum, 2o Geer- truid oud 27 jaar, 3o Jannetje oud jaar, 4o Jan oud 23 jaar, 5o Ruth o 21 jaar, 6o Evertje Carolina 19 jaar, 7o Aleijda oud 16 jaar, 8o Aaltje ou«f 15 jaar. 9o Aart oud 14 jaar, lOo Ni- colaas oud 14 jaar. Opmerking boven. 7 December 1811. Dirk Willemse oud 75 jaar, koehouder aan de tweede Steeg onder Amersfoort neemt den naam aan van Willemse Kempers. Opmerking als boven. 13 Januari 1812. Marcus Salomon, oud 37 jaar, koopman, neemt den naam aan van de Groot. Hij woont in Drie Ringen te Amersfoort. 14 Februari 1812 voor Otto Scheltus van Leusden fungeerend maire der stad verschijnt Salomon Abrahams, oud jaar, koopman, wonende op de Lan- gestraat en neemt aan den naam van Abrahamson, Hij verklaart 7 kinderen te hebben, drie zoons en vier dochters; Rachel oud 25 jaar, Abraham oud jaar, Matje oud 22 jaar, Joseph c 20 jaar, Sara oud 18 jaar, Meijer 16 jaar, Jutje oud 13 jaar die ook dien naam ontvangen. 20 Februari 1812 verschijnt Abraham Aarons oud 44 jaar, koopman op Bloe- mendaal onder Amersfoort, die verklaart den naam aan te nemen van Arendson met de voornamen Philip Abraham. 10 Maart 1812 verschijnt Levy Izak oud 34 jaar, koopman, wonende achter den Heiligen Geest te Amersfoort, die verklaart den naam aan te nemen van Finkhoom. 20 Maart 1812 verschijnt Isaak Sa- iomonse, oud 32 jaar. Receveur Cen tral. wonende achter den Heiligen Geest te Amersfoort, welke verklaart den naam aan te nemen van Salmon, zes kinderen, drie zoons en drie doch ters Betje oud 9 jaar, Mietje oud jaar, Engeltje 6 jaar, Fisser 5 jaar, Andries 4 jaar, Iozua 1 jaar. 24 Maart 1812 als voren Hanoch Levy, oud 60 jaar, koopman op den Hof te Amersfoort, neemt den naam an Fresschel. Maart 1812 als voren Jorden acobse, oud 50 jaar, tapper in de .angestraat te Amersfoort, neemt den aam aan van Kolfschoten; zes kin deren, vier zoons en twee dochters, Jacobus 15 jaar, Johannes 8 jaar, Hen- drikus 3 jaar dien hij Richardus noemt, Petrus 3 maanden, Gijsberta 9 jaar, Cornelia 7 jaar. 2 April 1812 verschijnt Samson Arends, 42 jaar, koopman te Amersfoort neemt den naam aan van Aronson, heeft 6 kinderen, twee dochters; Matte oud.... jaar, Andries 8 jaar, Bruintje 6 jaar, Abraham 4 jaar, Peereltje 2 jaar, Mietie 5 maanden. 7 April 1812 verschijnt Samuel Sa- lomons. oud 28 jaar, koopman in dc Drie Ringenstraat te Amersfoort, neemt aan den naam van Salmon, heet dus Samuel Salomons Salmon.J 16 April 1812 verschijnt Samuel Mozes, oud 63 jaar, klerk aan de bank van Leening, wonende in de Zeven huizen te Amersfoort, verklaart dat hi den naam aanneemt van Lombard heef drie kinderen, twee dochters en een zoonLijdje 23 jaar, Celia 19 jaar, Mozes 17 jaar. 5 Mei 1812 als voren Abraham Mar cus, oud 59 jaar, koopman, wonende op de Langestraat Amersfoort, verklaai aan te nemen den naam van Kleijn, heeft zes zoons en een dochter, Hertog 27 jaar. Abraham f5 jaar, Salomon 23 jaar. Rachel 21 jaar, Levie 14 jaar, |oseph 12 jaar, Mozes 10 jaar. 9 Mei 1812 als voren Mozes Abra hams Levie, oud 69 jaar, uitdrager in de Lavendelstraat neemt den naam aan van Levits, heeft drie zoons en een kleinzoon; Abraham 39 jaar, Samuel 37 jaar, Mathijs 30 jaar, een kleinzoon Mozes 10 jaar. 29 Mei 1812 als voren Elias Mozes, oud 60 jaar, wonende in de Krom- mestraat te Amersfoort neemt den naam aan van de Soete, heeft twee en drie dochters, Betje 13 jaar, Rachel 11 jaar, Mozes 7 jaar. Hartog 3 jaar. 20 Juni 1812 als voren Reijer Wil- lemsz. tapper Amersfoort, verklaart den naam aan te nemen Van den Camp, heeft 2 zoons, Willem 7 jr., Elbert 5 jr. 17 Juli 1812 als voren Tobias Ema nuel, 47 jaar uitdrager op den Hof te Amersfoort welke den naam aanneemt van Nenk heeft 2 zoons Israel 8 jaar, Salomon 7 jaar. 7 Augustus 1812 als voren Elbert Hendrikse, oud 85 jaar bouwman te Amersfoort, welke den naam aanneemt van Van Maanen heeft 4 kinderen 3 zich en zijne dochter Maria, oudjzoons en een dochter; Marie 13 jaar, Jan 10 Jaar, Hendrik 5 jaar, Evert 2'/, jaar. Opmerking als vroeger. 9 Augustus 1812 als voren Jacob Hartog, koopman in de Utrechtsche straat Amersfoort, oud 49 jaar verklaart aan te nemen den naam van Stadel. 10 Augustus 1812 als voren Juda Hartog, oud 44 jaar bontsnijder op de Langegracht te Amersfoort neemt aan den naam van Monnikendam heeft 8 kinderen drie zonen en vijf dochters: Rachael 13 jaar, Hartog 9 jaar, Clara 11 jaar, Bruyna 7 jaar, Obadja 5 jaar, Rabecca 4 jaar, Judith 2 jaar. Tobias 6 maanden. Wordt vervolgd Land- en Tuinbouw. VAN HIER EN DAAR. „Het daghet in het oosten", konden we dat maar zeggen! Helaas is dat nog in de verste verte het geval niet. De dageraad van een nieuwen en blij den dag voor onze land- en tuinbou wers laat zich nog steeds wachten. En het schijnt wel, dat die in den eersten tijd ook nog uit zal blijven. De prijzen van de groenten zijn dit jaar weer eens bijzonder laag en als de teekenen niet bedriegen, gaat het met de landbouwgewassen denzelfden weg op als het vorige jaar. Het is natuurlijk mogelijk, dat er verandering ten goede in komt. Wij zijn maar men- schen, die vaak niet verder zien dan den dag waarin wij heden leven. Maar toch, als men nu hoort van vlas, dat tot de prima kwaliteiten ge rekend moet worden een prijs van f400 per H.A. opbrengt, dat de klavers die een zware snede beloven voor 25 centen per roede worden geveild, dan vraagt men zich wel eens beangst af, waar dat nu heen moet. Veel van die slechte jaren moeten er niet meer komen. De waarde van het land gaat achter uit en het gevolg van heel dezen be narden tijd is, dat niet alleen de in komsten bij millioenen lager zijn, maar ook dat er een groot kapitaal-verlies plaats vindt door die zoo lage prijzen voor den grond. Dat wordt geloof ik door nog niet velen ingezien. Zou misschien de Staatscommissie Lovink de dageraad brengen? Er zal wel niemand zijn, die dat gelooft, de leden dier commissie zeker niet. Zoo heel gemakkelijk wordt gezegd, dat de regeering dit en dat moest doen zonder dat men er eenige notie van heeft, met welke moeilijkheden de re geering dan te kampen kan krijgen. Wel is zeker, dat deze commissie i eens niet een kapstok schijnt te worden. We willen hopen, dat de voorstellen inderdaad doeltreffend zijn en dat men op een flinke verlichting van den druk, die er thans op den landbouw ligt, mag rekenen. Zooals ik al eens eerder in deze overzichtjes deed uitkomen, zal men ook wel tot een herziening van eigen bedrijfsmethoden moeten komen. Wan neer men alles van de regeering ver wacht, dan zal men zeker teleurgesteld uitkomen. Een beter afgeleverd product, beter gesorteerd, beter verpakt en wat de weiboeren betreft ook beter gefabri ceerd. Maar ook de bouwboeren zouden door eendrachtig samenwerken nog heel wat kunnen bereiken. We denken bijv. aan de veilingen, at nu toe is ons land met de land bouwproducten een gelegenheidsleve rancier. Dat komt in hoofdzaak, door dat de afzei der producten nog zoo heel veel te wenschen overlaten. De boereiT zijn thans kapitalen kwijt elk jaar bij het tijdverlies bij de aflevering van hun producten. Dat alleen reeds kon door veilingen worden voorkomen. Maar ook de regelmatige afzet van het product, kon er door worden bevorderd. Wanneer n 1. de landbouwveilingen niet alleen verplicht veilen voorschre ven, maar ook dat men in bepaalde maanden een zeker percent van den oogst moest hebben geveild. Dat zou zeker niet in de smaak vallen van de speculeerende boeren, maar nuttig zou het zeker zijn. keurmeester te Vlaardingen, is aan de Koningin gezonden. onderliepen. Zeer veel is er te Arnhem, maar ook te Velp, in de tuinen en aan de te velde staande gewassen vernield, terwijl bovendien tallooze broeikassen werden verwoest. Te Velp sloeg de bliksem in een boerderij, waardoor brand ontstond en het huis geheel uitbrandde. Slechts enkele meubelstukken konden worden gered. Te Rheden werd de 35-jarige W. B. in het achterhuis van zijn woning door het hemelvuur getroffen en ge dood. De Rozendaalsche Watermolen, die in een dal is gelegen, stond vooreen groot deel onder water, tengevolge waarvan het meubilair ten deele naar buiten dreef. In de vergadering van den ge meenteraad van Zutphen deelde de wethouder van onderwijs mede, dat zes candidaten zijn uitgesloten van het eindexamen van de Handelsdagschool, omdat zij zich in het bezit hadden weten te stellen van de examenopgaven met behulp van een drukkersmaatje van de drukkerij, waar de opgaven werden gedrukt. Nabij de IJsselbrug te Zwolle is ter zijde van de rails het lijk gevonden van een jongeman, die blijkbaar onder een trein was geraakt en daardoor ge dood werd. Uit een op hem gevonden verscheurde pas viel op temaken.dat het een Duitscher was. Te Zwolle viel een 4-jarig meisje uit het raam van een bovenverdieping. De arme kleine werd naar het zieken huis overgebracht waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. Een militair vliegtuig kon bij de opstijging te Chicago niet spoedig ge noeg hoogte krijgen, hierdoor werden de inzittenden van een auto door de propeller getroffen, 3 hunner waren terstond dood, de vierde een dame is zwaar gewond. Op een spoorwegovergang nabij Norman is een auto. waarin 8 jongens van II tot 18 jaar waren gezeten, door een trein gegrepen. 5 hunner werden op slag gedood, de drie anderen zijn doodelijk gewond. Een rondtrekkende Duitscher, die met een grooten zwarten beer vertoo ningen had gegeven in de omliggende dorpen, keerde 's middags in het stationskoffiehuis te Franeker terug, waar hij voorloopig zijn intrek had genomen. De beer werd in den tuin aan een boom gebonden. Toen de vrouw van den caféhouder zich even had verwijderd om waschgoed op te hangen, heeft de beer haar tweejarig zoontje, dat bij haar in de schuur was, gegrepen en doodgedrukt. Jonge hanen f0.25 4 f 1 05 Kui ken» f0.- 4 fO.—Tamme ko nijnen fO.— 4 f0.Wilde ko nijnen f0.80 4 ft.Tamme duiven f0.40 4 f0.50 per paar; Vette varkens f—4 f.— Magere varkens fOO.— 4f00.— Drachtige zeugen f 110 i f 165; Biggen f 17.4 f25.— Guste zeugen f 100 4 f120 per stuk. Aangevoerd00 H.L. appelen 0 H.L. peren, OH.L.kleiaard- appelen; 0 H.' len; 1.055000 hi eendeneieren; 70 K.G. boter; vette varkens; 0 magere var kens; 14 drachtige zeugen; 245 biggen; 2 guste zeugen; 0 koeien; 1 geit; KERKELIJKE DIENSTEN. Ituk verboden Ingevolge de auleursw Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 8. Half 11 Hoogmis. 3 uur vespers. 6 uur plechtig lof met predikatie en processie. MAANDAG 7 -uur Lof. DINSDAG Half 10 plecht, gez. H. Mis;voor bruidegom en bruid. Gemengde Berichten Boven het Centrum en Oostelijk deel van Arnhem heeft zulk een hevig gewoed, dat in minder dan geen tijd in de straten in de binnen stad 't regenwater zeker een halven meter hoog stond. De hevige regen ging gepaard met een hagelbui, waar bij hagelsteenen zoo groot als duiven eieren uit de lucht kwamen vallen. De Velperweg, Velperplein, in Ko ningstraat, Beekstraat en verscheidene andere straten in de binnenstad stond alles blank en in vele winkels stroomde het regenwater naar binnen. Het tram verkeer, dat moest worden stopgezet, was anderhalf uur daarna nog niet geregeld. De riolen konden den geweldigen toevloed van water niet verzwelgen, met het gevolg, dat tallooze kelders Gedurende het laatste week-end zijn in Engeland 18 personen bij ver keersongelukken gedood. In Canada werden gedurenden dien zelfden tijd 30 personen het slachtoffer van ver keersongevallen. De eerste nieuwe Hollandsche ha ring, goedgekeurd door den opper- Kerknleuws. H. SACRAMENTSDAG. De H. Sacramentsdag, werd Moederhuis der Congregatie van de Zusters van St. Jozef, aan de Barch- man Wuytierslaan te Amersfoort plech tig gevierd. Den geheelen dag was het Hoogwaardig Sacrament in de Klooster kapel ter aanbidding uitgesteld. 'sAvonds, 6 uur, werd een plechtig Lof gehouden door den HoogEerw. heer Deken Fock, geassisteerd door de Zeereerw. heeren Pastoor Sand- kuyl en Rector de Groot. Bij de plechtige processie door de Kloostertuinen werd het Allerheiligste gedragen door den Zeereerw. heer Pastoor Hartman. Vier leden van de R. K. Burgerjongelingenvereeniging droegen het baldakijn, omstuwd door een twintig-tal bruidjes. Op het Kloosterkerkhof was een rustaltaar opgeslagen. Daar hield de Zeereerw. heer Pastoor Hooijman een pakkende predicatie ter verheerlijking van de H. Eucharistie: God is de Schepper, de Verlosser en de Ver volmaker van het Heelal. Christus in de H. Hostie is God en daarom komt aan de H. Hostie alle eer en aanbid ding toe. Prachtig weer begunstigde deze schoone Kerkelijke plechtigheid. PRIESTERRETRAITES de H. Familie, afd. WOENSDAG 7 uur Lof. 'sAvonds 8'/. de H. Familie, afd. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG Kwart voor 8 gez. H. Mis. 7 uur plechtig Lof met akte van Eerherstel. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Onder het octaaf v. h. feest v. Ir. H. Sacrament. Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 plechtige Hoogmis. 6 uur plechtig Lof en Processie door den tuin en over het terrein bij de kerk. Deze week eiken avond 7 uur lof wegens het octaaf van het H. Sacrament. DONDERDAG Van 5 tot 8'/a gelegenheid om te biechten. VRIJDAG Feestdag v. h. H. Hart. 7, Y«8 en 9 uur H. Mis. en om kwart voor 8 plecht.H. Mis voor de levende en overl. leden v. h. genootschap v. h. H. Hart. plechtig Lof met preek. ZATERDAG r Lof. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558 ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 10 u r H. Mis. Dit jaar zullen de priesterretraiten, door het Bestuur der Unio Apostolica r aangevraagd, gehouden worden alleen n in het St. Alfonsus-Retraitenhuis te - Amersfoort: de driedaagsche van Maan dagavond 14 Juli—Vrijdagmorgen 18 Juli; de achtdaagsche van Dinsdag avond 9 Sept.—Dondermorgen 18 Sept. Er is bij beide Retraiten voor alle Eerw. Heeren gelegenheid tof Mis lezen. Voor deelname wende men zich t Directie van het St. Alfonsus- Retraitenhuis. Amersfoort. Hoogmis. Half 4 plechtige oefening der H. Kindsheid daarna optocht der kinderen over het schoolterrein. Om 6 unr gaan Lof. DONDERDAG zal de HoogEerw. Deken de kerkvisitatie houden. Van 6 tot 8 biechthooren. VRIJDAG Feest van het Allerh. Hart van Marktberich t. Amersfoort 20 Juni 1930. Appelen f 0.00 4 fOO.OO p. H.L. peren f 0.— 4 f 00.— p. H.L.Kiei- aardappelen f 0 00 4 f 0.— p. H.L. Zandaardappelen fO.CO 4 fO.OO p. H.L Hoendereieren f4.50 4 15.60 p. 100 st.; Eendeneieren 14.20 4 f4.50 p. 100 St.; Boter f 1.80 4 fO.OO p. K.G.; Kippen f0.75 4 f 1.35; Hanen 10.70 4 f 1.20; Hennen f0,20 4 f 1.20; gez. H. Mis. Half 8 Lof met toewijding aan het H. Hart. ZATERDAG Van 4 lot half 9 biechthooren. '/a8 Lof met Rozenhoedje. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon lt58. ZONDAG. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. DINSDAG 7 uur Lof. ZATERDAG. ir voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H Missen om 7,7'/a

De Eembode | 1930 | | pagina 2