m Kragen en Jabots pTSfj Wfm Kil 9B| DE DOM BOSTEL L. Luycx Zoon GEEN groenten op mestvaalt werpen f 4.50,- KLEEDING MAGAZIJN GOEDKOOPE WINKEL Uitgebreide keuze in Zomerspeelgoederen Phoenjx Brouwerij ELCK WAT WILS A. Hogenboom -Banketbakkerij- Langestraat 49-51 Amersfoort Goedkoope snufjes i i Groote sorteering i J.ot en met Woensdag. 04> jBif' pond 1Tletange A 70 Jlacqacine a 60 en 50 ets. of ïBak- en ïBcaadoet d 48 ets. ontvangt 11 een pcactisch souvenir. f. de Qcugtec 6. Zoon. mjttk Bij tochten per Auto of Fiets j is sen goede Verrekijker onmisbaar eerst deze maken Uw tochten genotvol en interessant. U vindt ze in alle formaten en prijzen bij ThtoGroenhuizen VAK-OPTICIEN Lanflestraat 38 Amersfoort r STERILISEEREN in „VULKAAN Ketel met Inmaakglazen P MEROP Langestr. 90-92 Tel. 288 5 Glazen thermometer, houder, armpjes en BOEKJE HEEREN REGENJASSEN In Gabardine-, Whipcoard en Loden 9- 13- 17- 20- 23.- 26.- 29.- 32.- 37.- 42.- JONGEH. REGENJASSEN vanaf 6 50 JONGEHEEREN CAPES vanaf 3>50 J. J. Smit, Krommestr. 25 Goudsmid en Qediplom. Horlogemaker I Ruime keuze Horloges en Kettingen In goud, zilver, doublé en nikkel. Klokken met pracht slagwerken als Blmbam en Westminster. Fantasie en gewone Wekkers. Zoomede alle artikelen in goud en zilver. Zeer voordeelige aanbieding gouden Fantasie-, Zegel- en Verlovings-RIngen Uitsluitend le kwaliteit Voordeeligste prijzen J DAMES Koopt in 't Kappershuis „Le Figaro" Wij zijn ruim gesorteerd in Parfumerien, tolletart., byouterlün en haatwerken Heeren laat U vakkundig bedienen bij A. J. M. Verschuur Krommestraat 52 Unie agent '/«-''i.-'a-'a-'/j en heele loten. a.s. Maandag trekking. AH ERSFOORT UFechtschestraat 8 Telefoon 638 Reiskoffers Reismanden Best en goedkoop veevoeder Nog eenige brouwsels natte BOSTEL verkrijgbaar, ook voor kuil-bostel HET BESTE en daarom 't GOED KOOPSTE adres la voor alle voor komende Wit- en Stucadoorwerken W. v. d. Linden Zonen Kruiskamp 18 - Amersfoort Voor restauratie van muurwerk en pla fonds In alle voorkomende stijl, wendde men zich tot bovengenoemd adres, Aan 't zelfde adres verkrijgbaar wit kalk, cement, gips, zand, schelpkalk carbolineum, kooitcer, enz. Beleefd aanbevelend i.nlMooPtwiNKL S. j. ROSIER Zuidsingel 58, nabij hel Ziekenhuis Htirin- M Mililiirt klgiding n. mail Scherp concur, prijzen. Prima sloffen Elegante coupe en afwerking SPECIALITEIT IN RIJBROEKEN W. J. Fijnenberg Krommestraat 49 Amersfoort Huishoudelijke Artikelen Aanleg van Qas- en Waterleiding Lood- en Zinkwerk - Sanitajje Werken Elactrische-, lias- en Petroleumlampen Piano's en Orgels Vakkundig stemmen - en repareeien - Firma v. d. Werf, Tel. 949 Lavendelstraat 13, Amersfoort A. J. SPIEKERMANN - LANOESTRAAT 31 - in parapluib's en wandelstokken het beste adres Langestr. 29 Tel. 200 J. B. v. d. VAT Utrechtscheslraat 10 - Amersfoort Bebé-artikelen Manufacturen, Qemaakte Goederen, Lingeries, Dames- en Kinderkousen llzersterke Schoolkousen, Garen, Band, Wol, Sajet, enz. Lage prQzen 9) De kostbare steen. „Het was niets," weerde Joe al, zag in de andere kamer een schakel bord. Juist toen jij riep en mij opmerk zaam maakte, dat Wood gewurgd was. vernam ik dat eigenaardige getik, dat ik eens gehoord helt, maar nooit ben ver geten. Ik maakte toen op, dat ik met iiel struikelen over den staaldraad tie een of andere liclsclte machine in be weging gebracht moest hebben." „Maar niet welk doel zouden zij dat gedaan hebben," riep de ander wanho pig, „als zii het lijk wilden laten ver dwijnen. hadden zij Itel toch beter kun nen begraven?" Er was weer iels van liet oude spui tende licht in Joe's logen, toen hij ant woordde: „Hel doel is nogal duidelijk, ze hebben er op de een of andere ma nier de Inch! tan gckiegc ;i. dat wij hen deze\viizo Wn'ons n' ontdoen." Bradford werd bleek, „geloof je dat?" „GcJooven? ik weet liet zeker, kom Brad forti ontzet. Joe knikte zwijgend, „je ziet, hoe ge vaarlijk onze tegenstanders zijn.' Iiijj rekte zijn gespierde gestalte uit, „zij. zuilen lieseiieit. wal het zeggen wil. Joej Wiikins tot vijand te hebben." Twee urén later kwamen zij met dei auto weer voor de woning van den eigenaar aan en reden liet hek in. L)« huisknecht va tulen geneesheer kwait hen reeds tegemoet, of de heeren zo> goed wilden wezen, de auto maar it de garage le zetten, mijnheer was uil- Na ecnig zoeken vonden zij den staaldraad terug, waarover de detective gestruikeld was. Hij had gelijk. Vlak langs den grond liep bijna onzichtbaar voor liet oog, een dunne electrise he draad, regelrecht naar de ptiiiihoupen van de hut. „Alle duivels, wat een schurken," riep HOOFDSTUK IV. Nuar Madras. I Inn eerste gang was 1111 naar den commissaris van politie, wien de detec tive van hel gebeurde in het boselt op de hoogte bracht, zijn papieren over legde en hem tevens verzocht, naar alle belangrijke havenplaatsen en stations om aanhouding van de misdadigers te Nadat hem zoo nauwkeurig inogelijk het signalement van de daders was op gegeven. verzekerde de commissaris lieni, dat hij zijn uitende best zou doen en zoodra Itij iets wist, hij hem onver- wijld aan liet adres van Bradford een briefje zou sturen. De detective moest hier wel genoegen mee nemen en afwachten, hoe moeilijk j het hem ook viel. In elk geval was hij er zeker van, dat de moordenaa beter wisten, of zij waren in tic lucht gevlogen, wat hun de allernoodigstc voorzichtigheid wel uit liet oog zou doen verliezen, liet geluid der ontplof fing moest mijlen ver hoorbaar zijn ge weest. De rest van den avond bracht hij door, met Bradford alles te verlollt hoe hij vermoed had. dat hij, vanaf 1 eerste oogenblik, zoodra hij voel aan wal zette, werd bespied; hoe de vol gende ontmoetingen, op de lx hotel, en op den morgen, dal zij op hel station waren. Item in dat vermoeden versterkt hadden. Ten slotle verhaalde Itij lient van hel nachtelijk bezoek zijn kamer en de geheimzinnige waar schuwing. „Op jouw kanier?" riep de verbaasd, „had je de deur dan n sloten?" „Ja zeker en de knip had ik dien nog erop gedaan." „Maar hoc is liet dan in Godsnaam mogelijk, dat zij binnen zijn gcki het raam van ie kamer ligt minstens zeven meter boven den begancn grond en tie muur is geheel glad." „Neem mij niet kwalijk Bradford, maar toch is het zoo," antwoordde Joe droogjes. „Dan hebben zij een ladder ge bruikt." „Ook niet, zij hebben in het geheel geen hulpmiddelen gebruikt." „En toch zijn zij binnen gekomen?"' vroeg de ander ongcloovig. „Duidt liet mij niet ten kwade. Wiikins, maar ik gelooi. dat je spoken gezien hebt." „Ik heb er anders nooit van gehoord, dat spoken een dolk zes duim diep ut een eikenhouten beschot stooten," spot-- te de detective. „Kom maar mee Brad-! ford, dan zal ik je wel uit den droo helpen." Zoodra zij in den tuin waren gekt men, vroeg de detective: „zie je den tak daar van dien eik, die komt tame lijk dicht bij het raam, daarlangs zijn zij mijn kamer binnengekomen. „Wat je dicht noemt?' riep Bradford uil, „geen inensch kan zich zoover slin geren, dat hij den rand van je kozijn kon grijpen." „Wie praat er van een inensch, mijn waarde. Laten wij maar weer binne: gaan, dan zal ik je alles uitleggen.".. Binnen gekomen haalde Joe uit zijn portefeuille liet couvert te voorschijn ledigde liet voor de verbaasde oog van den ex-detective op tafel. Een poos bleef het stil. „Wel," vroeg de detective eindelijk, „maakt je dat wijzer? zie je niet wat dat is?" .Allemachtig." riep Bradford uit, „je zoudt zeggen, dat liet Itaar is van een „Aap", vttlcle Joe aan „en wel van een van de grootste soort, waarschijnlijk een gorilla, getuige de kracht, waar mede de dolk in het hout was gedre- „Wertl je wakker van den dolkstoot in het hout?" vroeg Bradford gespan- „Nccn, ik werd wakker door zacht schurend geluid, doordat het beest, dal waarschijnlijk uitstekend was gedresseerd, het raam weder sloot, dientengevolge zag ik ook een oogen blik dat afschuwelijk grijnzend gelaat voor de ruiten. Toen ik den dolk uit het huiil trok. moest ik al mijn kracht wenden. Daar ik naderhand op het ta pijt de haren vond, was ik er zeker van. dat een groote aap mij een bezoek had gebracht, weer een bewijs te meer, ovei welk een hulpmiddelen onze geheim zinnige vijanden beschikken. Blijf je cr nu bij, om mij fc willen helpen de schur ken te ontmaskeren en vooral, denk aan je vrouw, want het wordt een strijd op leven en dood." Zonder zich te bedenken stak Brad ford den detective de hand toe. „Ik blijf er bij Wiikins, maar als onze vijanden te talrijk zijn. heb ik nog een neef, athlcet, een reus van een kerel en zal liet zich zeker als een pretje aan rekenen, ook eens een hartig woordje te mogen meespreken." De detective zat den volgenden mor gen met Bradford en zijn vrouw in den tuin te praten, toen de politic-man van het stadje met een deftig ceremonieel gezicht over het grintpad naar hen toe kwain. „Mijnheer Wiikins, detective," vroeg Itij, liet woord tot Joe richtende, terwijl Itij twee vingers stram militair aan zijn pet bracht. Op liet bevestigend antwoord van den detective, opende Itij met een sierlijk gebaar een groote lederen tasclt en haalde er een klein papiertje uil. „Van mijnheer den commissaris der politie," zeidc Itij, het aan hem overreikend. Het briefje bevatte slechts weinige woorden. De commissaris berichtte hem, dat het hein niet had mogen ge lukken, de daders op tijd te arresteeren, daar zij reeds met de boot naar Madras V in Britscli-lndië waren vertrokken. Hij wenschte hem verder alle succes bij zijn onderneming toe. Wiikins hief het hoofd op en koek den agent, die voor hem stond aan. „Wil je tegen den commissaris zeggen, dat ik zeer verheugd hen, zoo spoedig reeds een blijk van zijn doortastend heid te hebben ontvangen en dat ik er vast van overtuigd ben, dat Itij alles in het werk heeft gesteld om mijn taak te vergemakkelijken." Dit zeggende, liet hij den politic-dienaar een geldstuk in de hand glijden. „Hier, drink eens op den goeden afloop, maar spreek vooral met niemand over het briefje." Wordt vervolgd, t

De Eembode | 1930 | | pagina 4