Wij alléén In Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rljksvlschhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd vsn de bliiykste prijzen en de noodzakelijke kwalitltcits- contrOle! Thuisbezorgen zonder verhooging UMUIDER VISCHHANDEL H. GLASTRA Co. N.V. ALLEEN: UTRECHTSCHESTRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT hoofdkantoor ijmuiden. opobricht 1 mei 1909 Steeds voorhandenT arbot-tong, Kabeljauw, Schel visch, Schol Bot enz. Vischconserven - warme croqueiten en vischkoekjes Op het Sluisje geraakte een 10-jarig jongetje te water. HIJ vischte naar fruit dat te water gevallen was. Melkslijter de Vries wist de knaap te redden. De nieuwe bioscoop aan den West singel, in dc voormalige garage Mo lenaar, zal den naam „City Theater" krijgen. Aan onzen Commissaris van Politie Is door den Algemeenen Nederland- schen Politiebond het zilveren kruis voor 20 jaar trouwen politiedienst toe gekend. VOOROEFENINOS-INSTITUUT. Verkorting van eerste oefening door vrljwilli|c vooroefening. deze week tot en met Zaterdag oO Aug., kunnen jongelieden, geboren in 1912, zich verbinden bij den VrlJ- wllligen Landstorm, om door het beha len van het bewijs van voorgeoefend heid, een verkorting van den duur der eerste oefening met vier maanden te krijgtn, indien zij later.bestemd worden voor gewoon dienstplichtige. Aanmelding kan geschieden bij de heeren v. Pluuren, Bisschopsweg 56, v. Daal, Fuchsiastraat 75 en Kisner, Kruiskamp 14. Optredende namens de V.A.R.A., de K.R.O. en dc Ned. Chr. Radio te dezer stede, die elk een groot aantal luiste raars bij de Radio-Centrale onder hun leden tellen, hebben eenige heeren, kennis genomen hebbende van het voorstel van B. en W. aan den Raad dezer gemeente, om met de N.V. de Amersfoortsche Radio-Centrale een overeenkomst aan te gaan voor 10 jaar, voor het aanbrengen van alarmeer- Inrlchtlngen in deze gemeente, den Raad verzocht dit voorstel aan te hou den en aan B. en W. op te dragen een onderzoek in te stellen naar de wer king en verkregen resultaten van een gemeentelijke Radio-centrale, met name te's Hertogenbosch en Arnhem. Zooals onze lezers weten, heeft de Raad in zijn laatst gehouden vergade ring een voorstel van Raadsheer Rekké, waarbij hetzelfde werd verzocht, met 7 stemmen voor en 15 stemmen tegen verworpen. MEDEDEELINQ. De maandelijksche Godsdienstoefe ning voor de R. K. militairen der ver schillende wapens en rangen in het garnizoen, wordt gehouden door den Heer Aalmoezenier op Donderdag en Donderdagmiddag half 4 de confe rentie en van 6.30—8.30 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdagmorgen om 6.45 uur de H. Mis met preek en algemeene H. Communie. H. J. J. M. van Straeien, Majoor-Aalmoezenier. Het was in het jaar 1899, zoo lezen wij in de Am. Ct. (firma Onnes), dat de heer Hehenkamp, in het perceel Langestraat hoek Langegracht zijn kle dingbedrijf begon. Vanzelfsprekend met zeer bescheiden middelen, doch met vakkennis en den wil om vooruit te komen. En wanneer deze factoren aan- zig zijn, dan is zulks het begin van het succes. Langzamerhand vergrootte de omzet, kreeg de zaak het vertrou wen van het publiek en dus kon het niet anders of de zaak werd te klein en de ruimte te eng om de ontplooiing van dit kleedingbedrijf te kunnen ver wezenlijken. Vandaar dat in het jaar 1916 een geheele reorganisatie plaats vond. Het pand werd vergroot, de heer Hehenkamp kreeg de beschikking over een ruimer pand en voorloopig was [men daarmede dan ook gered. Inmid dels werd met dezelfde werklust aan een nog grootere ontplooiing gewerkt. De omzet vergrootte zich voortdurend. Er werden weder plannen beraamd tot uitbreiding, maar met het pand aan de Langegracht was dit niet meer moge lijk. Vandaar dat het naastliggende perceel van de l'Hirondelle werd aan gekocht en in 1923 bij de zaak werd aangetrokken. Zoo had de firma dus meer ruimte verkregen en thans vond de heer He henkamp Sr. het genoeg. Hij trok zich uit de zaken terug, stelde zich in het bezit van het woonhuis van wijlen dr. Jorissen en liet de zaak verder over aan zijn beide zoons, de gebroeders Hehenkamp. Deze beide firmanten drukten de voetsporen huns vaders en reeds da delijk werden weder nieuwe plannen gemaakt. Was tot op heden alleen het kleedingbedrijf (heeren- en werkmans- kleeding) de voornaamste tak van dit bedrijf, men gaat zich ook toeleggen op het geheele heeren-modevak. En om daarmede nu maar van meet af goed voor den dag te komen, besloot men beide perceelen te verbouwen tot één groot winkelpand. Deze verbouwing is thans in vollen gang. Zulks zal onze lezers wel niet zijn ontgaan. We hebben even in de perceelen rondgezien en ondanks alles wat er aan zulk een verbouwing vastzit, wordt het bedrijf gaande gehouden. Over een maand zal men gereed zijn en op 28 September a.s. heeft de heropening plaats. Onze gemeente en de Lange straat in het bijzonder zal dan een kleedingbedrijf rijker zijn geworden dat aan de hoogste eischen kan voldoen. KEURING VAN WAREN. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de navolgende personen door den Kantonrechter zijn veroordeeld wegens overtreding van de Warenwet: le. Dirk Strijbos, bakker, Langegracht wegens ten verkoop in voorraad hebben van melkbrood van onvoldoend gehalte aan melkbestanddeelen 2e. Jacob Spelt, melkverkooper. Zuid singel 20, wegens afleveren van melk van te laag vetgehalte en bij vonnis van den zelfden datum wegens ten ver koop in voorraad hebben van karne melk van te hoogen zuurgraad; 3e. Bemardus van Voorst, melkver kooper, Ranonkelstraat 59, wegens ten verkoop in voorraad hebben van melk met zeer zichtbaar vuil. Op 61-jarigen leeftijd is hier ter stede overleden H. H. L. Baron van Isselmuden. Als officier van het Ned. 0.-Indisch leger heeft de overledene zich verdienstelijk gemaakt, waarvoor de regeering hem eere-teekenen toe kende. De overledene nam een werk zaam aandeel in filantropisch werk, speciaal ten aanzien der t.b.c.-patiënten. Op 1 September a.s. zal de zeer- eerw. heer B. J. Brouwer 12'/,-jaar als pastoor der parochie Loenersloot werkzaam zijn. Hoewel de feestelijke herdenking van dit feit eerst zal plaats vinden wanneer de verbouwing van het kerk gebouw gereed is, zal het den alge meen beminden pastoor op genoemden datum zeker niet aan blijken hoogachting ontbreken. Pastoor Brouwer was de eerste pastoor der Parochie van den H. Hen- ricus te dezer stede. De 30-jarige K., tijdelijk in dienst bij de firma Wassink, Sleeperij te Amersfoort was Maandag aan het haver mengen. Toen hij hiermede gereed was wilde K. van de hooiberg springen op een hoop in de nabijheid liggend zand. Vermoedelijk door haken aan een touw viel K. voorover met zijn borst p een paal. In ernstigen toestand is 1. naar het St. Elisabeths' Gast- of Ziekenhuis overgebracht en ongeveer 10 uur aan de bekomen verwondingen overleden. K. was ongehuwd. Burgerlijke Stand. 19 Aug. Geboren: Aalt, z. de Veenbrink en P. Gouw Wille- mina Hendrika, d. v. F. H Amerongen en A. E. v. Veen Hen- drikus, z. v. J. de Jong en H. J. v. d. Heuvel. Overleden: Julia A. H. Baten burg, 77 jr., ongeh. Maria Th. Smit, 55 jr., ongeh. Jan Visser, 16 jr. Gehuwd: J. de Jongh en A. M. W. Blom. 20 Aug. GeborenWillemina, d. v. K. H. Vervoort en W. F. v. Toor Lambert, z. v. J. de Vries en G. Meer- tens Alphonsus Josephus Maria, z. v. H. H. M. Evers en W. M. van Geelkerken. J Gehuwd: M. Jansen en G. v. d. Berg - H. de Kruijff en E Martensen. Overleden: LubertusBrink, 74 jr., echtg. v. G. J. H. Friek. 21 Aug. Geboren: Berendina Ever- dina, d. v. G. A. Hendriks en B. Fluit. Gehuwd: W. L. Wolter en M. P. ter Maten. OndertrouwdW. v. d. Flier en H. A. v. d. Eshof R. P. v. Barre- veld en A. Koenen J. G. Kraan en E. M. Ukena Th. G. A. Meijer en J. M. Hamers W. Bakhuys Rooze- boom en E. C. Dros A. H. v. Nus en S. E. v. Loenen M. Huygens en J. P. Kat. OverledenAartje Buis, 54 jr., echtg. v. E. Klok Wilhelmina v. d. Tweel, 43 jr., echtg. v. H. Hoks- bergen. 22 Aug. GeborenGuurtje Hendrika Johanna, d. v. G. v. Hoeyen en T. Lijnsvelt Margaretha Maria, d. v. H. N. de Haan en A. E. Booy. i Over leden: Hendrik L. H. Baron v. Issel- müden, 61 jr., echtg. v. L. J. A. E. Bar.esse v. Panthalson v. Eek. Aug. Geboren: Petronella, d. v. H. Bruinekool en M. Vreekamp Maria Geertruida, d. v. C. J. v, d. Logt J. H. Vos. 25 Aug. Geboren: Johannes Wilhel mus, z.v.J. H. de Vries en C. Scheer der Cornells, z. v. L. de Man en C. H. Willemsen Everdina, d. v. Krijkamp en G. v. Surksum Wi lempje, d. v. B. de Vries en G. Muis Antje Klazina, d. v. L. Bijlsma en K. Schouten Maria Geertruida, d, v. G. A. v. Beek en G. W. v. Dijk Hendrikus Theodorus, z. v. H. den Ouden en Th. Elberse. GEVESTIGD. H. Muskee, L.H., Leusderweg 279. L. Warmer, R.K., Soesterw. 65, metaaldr. W. Floor, R.K., St. Jorisstr. 37, chauffeur. H. Weehorst, R K., B.W.Iaan 300, kok. G. v. Daalen, N.H., Muurhuizen 17b. J. Meijer, R.K., Koedijkerweg 2. W. v. Wezel, N.H., Soesterweg 276«, teekenaar. P. Asms, O.K., llle Inf. kazernestr. 5, sergt. maj. Grada Epskamp, R.K.. v. Woustr. 20. Grietje v. d. Mculen, N.H., Jasmijnstr. 5. W. Leijsen, G.K., Utr.wcg 245, adj.dir. H. Bakker, N.H., J. v. Diestraat 5, fabr.arb. Elisabeth v. Essen, N.H.,J.v.Diestr.5. Jantje de Groes, R.K., Miereveldstr. 23, dienstbode driana Ribbens, N.H., Arnh.wc J. Wilmink, N.H., 3e Inf.k.str. 5, bakker H. Lagerweij, N.H., Koestr. 5, fabr.arb. N. Reder, G.K., Langestr. 109a, beheerd. Lafeber, v.Campenstr. 27, stafmuzlk. R. Kamerbeek, N.H., Kapel weg chauffeur Cornelia Korporaal, N.H., D.Fockemal. 85, dienstbode T. Balledux, N.H., Soesterw. 92, beam. L. Dekker, Korte Bergstr. 20, koopman Cornelia v. d. Linden, RK., Reseda straat 26, strijkster Anna Hackmann, R.K., Utr.weg 152, dienstbode W. de Jong, R.K., Langegr. 37, kapelaan Uit den Omtrek Hoogland Het plan bestaat om in het begin der maand September een demonstratie te geven in het inkuilen van gras. Er wordt gevraagd een boerderij, niet te veel afgelegen, waar die demonstratie zou gehouden kunnen worden. In onze tegenwoordige tijd wordt het inkuilen van gras hoe langer hoe meer toegepast. Het is daarom van het groot ste belang, dat men eens goed weet, hoe dit zoo al in zijn werk gaat. Gaarne zal ondergeteekende opgaVr ontvangen van hen, die de demonstra tie op hun boerderij willen laten uit voeren. P. H. Segers, Landbouwonder- wijzer. Hoogland. Burgerlijke stand. Geboren: Joannes, z. v. J. Wernsen en J. Walet Geertruida, d. v. M. Lagemaat en G. Davelaar. Gehuwd: H. Epskamp en A. Epskamp. Over leden: Hendrik van den Brink, 63 j. Geertruida M. Renkers, 16 j. Cornelia R. van Valkengoed, 3 j. Rutgerus A. van Valkengoed, 2 j. Nllkerk Mej. Chr. de Gooijer slaagde te Zwolle voor het examen coupeuse- leerares. Zij was leerlinge van mej. Z. de Leeuw, Langestraat, Amersfoort. Op de markt: aangevoerd 252.000 eieren f6.60 - 5.75, 13schrammen f30- f38,37 biggen f 1621, 102 runderen, melkkoeien f130—390, vette koeien 1225-400, schapen f25—30; 17 kal veren, slachtkalveren f 10--—16, mest- kalveren f20 - 30. Soest GeborenHendrika Dominica Maria, d. v. J. P. Mets en C. M. Nieuwendijk Johanna, d v. G. G. v. d. Boogaard en C. Vlug. Ondertrouwd: H. v. d. Kuil en E. M. 1. Holland. Gehuwd H. A. v. Bebber en A. C. Hilhorst .J W. A. Wijnacker en G. v. Dorrestein. Overleden: Theodora Janetta de Bruijn, 68 jr., geh. met P. M. Vogel sang Wilhelmina Susanna Vis, 70 j., wed. van J. V. Meininger Cornell's v. Schaffelaar, 72 jr. wed. v. G. Ver- kroost. Honderden auto's reden hun hulzen voorbij om naar een terrein achter de St. Geertrudlskerk te koersen, waar zich een plechtige auto-zegening ging voltrekken. Onder de belangstellenden die op het terrein bijeen waren gekomen be vonden zich het lid van Ged. Staten mr. J. de Vink, de wethouders van Utrecht, Smulders en Bekker, en voorts verschillende burgemeesters en wet houders uit de omliggende gemeenten. Nauwelijks had de voorzitter van het uitvoerend comité de heer W. J. v. d. Veer, de beteekenis van deze plechtig heid, welke door de afdeelingen Utrecht, Hilversum en Amersfoort van de R. K. Handelsreizigers-vereeniging St. Chrls- toffel was georganiseerd, uiteengezet en de autoriteiten verwelkomd, or het eerste geronk van motoren weerklonk over de zonnige binnenplaats. Telkens reden een zesial wagens aan om door de aanwezige priesters gezegend te worden. De-ceremoniën werden ver richt door den deken der stad, den Hg.Eerw. J. T. M. Knuvelder, pastoor der recipieerende parochie, pastoor L. v. d. Heijden, de kapelaans Geelen, Smit en Schartman en pater Willemse. Misdienaars verleenden hun hierbij assistentie. Ter bevordering van het geregeld verkeer hadden in de omlig gende straten talrijke verkeersagenten en politiebeambten te paard post gevat, terwijl een aantal verkenners in de onmiddellijke nabijheid van het terrein hun aanwijzingen gaven. Het voorbijrijden der wagens bood een afwisselenden aanblik. De nobelste merken waren vertegenwoordigd, maar ook waren de eenvoudige auto s, waar mee men de klanten bezoekt, verschenen. Toen de laatste particuliere wagen was weggereden, kwamen de kolossale vrachtvoertuigen aan de beurt. Hierbij ontbraken zelfs 6-wielige transport wagens niet. Urenlang duurde de ze gening voort, want niet minder dan 600 auto's en motoren werden met het gewijde water besprenkeld. Ter opluis tering liet het koor der St. Geertrudis- kerk eenige liederen hooren en herinnering aan en bevestiging deze zegening werd den automobilisten ieder een plaquette waarop St. Chris- toffel, den patroon van den reiziger staat afgebeeld, aangeboden. POST OP KONINGINNEDAG. De directeur van den postcheque- en girodienst vestigt er de aandacht op, dat op 1 September e.k., den dag waarop de verjaardag van H. M. de Koningin dit jaar zal worden gevierd, de kantoren der posterijen voor ge noemden dienst gesloten zijn, behalve voor het aannemen van stortingen, waarvan spoedbehandeling of spoed bericht wordt gevraagd, en voor de uitbetaling van chéques, op welker adviezen ten girokantore spoedbehan deling is toegepast. Het Centrale giro kantoor is op den dag eveneens ge sloten, behalve voor de afdoening van stortingen, girobiljetten en chéque- adviezen, waarvan spoedbehandeling gevraagd wordt. Toen de landbouwers., meteen wagen met hooi, den onbewaakten overweg aan de Molenstraat wilde oversteken, naderde een treintje uit de richting Utrecht. Door de oplettendheid van den machinist wist deze 't treintje nog tijdig tot stilstand te brengen, waardoor een ongeval voorkomen werd. De landbouwer, die, ofschoon wel wat laat, het treintje zag naderen, haastte zich om den overweg met paard en wagen te passeeren, wat echter tengevolge had, dat de wagen op dén overweg omsloeg en het verkeer tijdelijk werd gestremd. Door de politie werd tegen niet minder dan zes slagers proces-verbaal opgemaakt, wegens het doen verrichten, van arbeid door jeugdige personen na den geoorloofden werktijd. In de afgeloopen week zijn een aantal personen in deze gemeente door de politie bekeurd, wegens het zich niet houden aan de regels van den weg. De politie, die zich reeds geruimen tijd heeft bezig gehouden voornamelijk om de wielrijders op hun verplichtingen te wijzen en het dan bij een waar schuwing liet, gaat nu zonder pardon over tot strengere maatregelen, hetgeen gelet op het steeds toenemend verkeer langs de hoofdwegen in deze gemeente, ook noodzakelijk is ter vermijding van ongelukken. Zondagavond la op het station Lcldschendam—Voorburg een dame door een clectrischen trein gegrepen, toen zij de rails wilde oversteken naar het 2de perron. Zij werd 25 M. mede- gesleurd en onmiddellijk gedood. Het lijk van den bekenden millio- nair-vlieger, Van Laer Black, is nog steeds niet gevonden. De opsporings pogingen waaraan tal van booten en vliegtuigen hebben deelgenomen, zijn thans gestaakt. Uit Arolla wordt gemeld, dat 8 Engelsche toeristen bij het beklimmen van een berg zijn omgekomen. Te Alphen a. d. Rijn is een 8-jarig jongetje in den Rijn gevallen en ver dronken. Dit is het tweede kind uit één gezin, dat door verdrinking om het leven kwam. De directie van Oud-Bussum heeft een klacht Ingediend tegen den rijks veldwachter K. uit Naarden, wegens het niet In acht nemen van de voor geschreven maatregelen bij het binnen treden en verlaten van den quarantainen stal, waarin zich beesten bevonden, die waren aangegeven als lijdende aan mond- en klauwzeer. Bovendien had de veldwachter zich niet tot de directie gewend om toegang te verkrijgen, welke maatregel noodig is met het oog op besmettingsgevaar, doch zich deze met geweld verschaft. Bi] den spoordijk onder Waddinx- n, waren eenige jongens aan het spelen. Onderaan den spoordijk lagen eenige vaten benzine en de jongens hadden de onvoorzichtigheid om met vuur te spelen. Waarschijnlijk hebben zij dicht bij een der vaten een vuurtje gestookt, want plotseling sloeg een vat uit elkaar. Van een der jongens, de 13-jarige Nljhoff, werd een been af gerukt. Door B. en W. te Utrecht werd bekend gemaakt, dat het wasschen en spoelen van groenten, vruchten, wortel en koolgewassen, welke ook rauw door den mensch kunnen worden gebruikt, nadat [deze zijn geoogst, geplukt of Serooid, in open water in de gemeente 'trecht is verboden. De dienstbode A. M. B. van den slager Z. te Geldrop kwam bij het poetsen van de electrische snijmachine in aanraking met den electrischen stroom. De slager en zijn echtgenoote vonden haar over de machine hangen. Hij trok haar eraf en kreeg eveneens een schok, doch kwam met den schrik vrij. Het meisje is aan de gevolgen overleden. Gemengde Berichten Binnenland AUTO-ZEGENING TE UTRECHT. De bewoners van de Rivierenwijk te Utrecht zijn Zondag van een ongc- schouwspel getuige geweest. In de nabijheid van Friedrichsdorf bij Iglau is een verkeersvliegtuig van de lijn Praag—Presburg neergestort. Van de 13 inzittenden waren er vier op slag dood. In het Iglauer zieken huis zijn in den loop van den dag nog zes zwaar gewonden overleden. Op den Amsterdamschen straatweg Utrecht werd een 76-jarige dame door een onbekenden wielrijder aan gereden. Zij viel tegen de straatstee nen en werd bloedend aan het hoofd verwond. Bij onderzoek bleken de wondingen van zoo ernstigen aard te zijn, dat vrijzeker de dame een oog zal moeten missen, De jongen reed door alsof er niets gebeurd was. Bij Sittard heeft Vrijdag een kerel een 3'/»-jarig meisje medegelokt en getracht het kind aan te randen. Ge lukkig werd het onmensch door twee vrouwen ontdekt, waarop hij er van door ging. Een inmiddels gewaar schuwde man wist hem echter te grijpen en aan de politie over te geven. Te Büchelsdorf in Opper-Silezië heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Een knaapje speelde met een draad, die van de electriciteitsleiding omlaag hing en werd door den stroom gedood. Toen de moeder den jongen wilde be vrijden, zonk ook zij dood ter aarde. Ook een, klein kind, dat de moeder op arm droeg, werd gedood. Een arbeider, te ljsselmonde, ge raakte onder een zwaar geladen lorrie, waardoor hem de borstkas werd in gedrukt en het rechterbeen gebroken. Een jongetje van twee en halfjaar te Utrecht heeft uit een dop van een thermosflesch gedronken, die een zwaar vergif bevatte, n.l. een reinigingsmiddel, dat in een bierbottelarij gebruikt wordt. Het knaapje is overleden. Op een in de haven van Toulon liggend Fransch Oorlogsschip ontstond een hevige ontploffing. Een officier werd gedood. Een officier en twee matrozen liepen levensgevaarlijke ver wondingen op. De ontploffing ontstond door het ontbranden van bezinedam- pen, tengevolge van onvoorzichtigheid. Op de kruising van den nieuwen rijksweg en den Hilversumschenweg te Larenheeft een ernstig ongevaljplaats gehad. De echtgenoote van prof. van van Rijnberk wonende te Blaricum, wilde de kruising oversteken juist toen een auto langs den rijksweg naderde. Zij weifelde, doch schijnt op het laatste moment toch nog getracht te hebben vlug over den weg te Idopen. Het was evenwel te laat en zij werd door de auto gegrepen. Zij was op slag dood. stuur gehuldigd. De Hoogccrw. Directeur, Deken L. Fock, schilderde in welgekozen woor den de groote ijver en werkzaamheid van den secretaris. De Bedevaart naar Kevelaer was voor de secretaris een levensbehoefte en met groote toewijding en liefde nam hij dan ook vele jaren het secre tariaat der Broederschap waar. Als blijk van waardeering bood de Hoogeerw. Directeur den jubilaris een wandelstok aan met zilveren handvat namens het bestuur der brocdermecs- ters, en hoopte dat de jubilaris nog vele jaren dezen stok zou gebruiken. Omdat de heer Peters altijd loopt, kon geen beter geschenk worden uit gedacht. Verder werd nog door velen de heer Peters gehuldigd als zeer ver dienstelijk bestuurslid, die altijd tijd wist te vinden om zijn functie naar behooren uit te oefenen. De heer Peters dankte dan ook, zichtbaar onder den indruk, voor de hartelijke en grootsche hulde hem gebracht. Zoo, geachte Pelgrims, z<jn wij dan weer bij onze haardsteden terug gekeerd. Laten wij dankbaar terugzien op de gehouden bedevaart en laten wij nog eens denken aan de heerlijke lessen die we hebben gekregen, aan de heerlijke en gloedvolle predicates door de Zeereerw. Heeren Geestelijke Leiders aan ons gegeven, dan zijn wij allen overtuigd dat Maria onze gebeden zal verhooren, tot zegen van onze ge zinnen en moeilijkheden. Zij zal ons helpen als wij als oprechte kinderen van Maria ons haar waardig toonen. Ingezonden. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) Kerknieuws. KEVELAAR. (ingezonden) De Bedevaart naar Kevelaer mag alle opzichten uitstekend geslaagd heeten. Onder begunstiging, van prachtig weder, konden alle oefeningen te Ke velaer gehouden worden. De pelgrims toonden allen hun ware godsdienstzin, door allen deel te nemen aan de zeer zware processie. Denken we even terug aan de gehouden processie naar den Kruisboom. Jong en oud, ja zelfs ge- brekkigen, niemand bleef achter. Allen waren overtuigd dat men te Kevelaer gekomen was, om door deze oefeningen bijzondere gunsten door Maria te ontvangen, voor welk doel en intentie men ook in bet genade oord kwam. Hoe heerlijk en frisch was de groote intrek-processie, het prachtige Maria beeld in de hoofdgroep der processie, glinsterend in de gouden zonnestralen, omstuwd door een groot getal bruidjes, die een schat van bloemen met zich voerden. Om het beeld was een keurige bloemversiering aangebracht, 't geheel was indrukwekkend alB men zag hoe door groote kinderen het beeld gedra gen werd, inspanning en moeite was hier noodig, maar niets kon verhinderen dat deze eerste processie een groote en goede indruk maakte. Amersfoort kan dan ook groot gaan op haar prachtige sieraden, en niets wordt nagelaten om telken jaren met de grootste zorg, weer opnieuw voor de bedevaart te ijveren voor een goed en schitterend geheel. Allen zijn wij dan ook zeer voldaan van Kevelaer gescheiden. Met een zekere weemoed in 't hart trokken wij naar het station, doch allen vervuld met groote dankbaarheid voor de gun sten en zegeningen door Maria te Ke velaer ontvangen. Als eene bijzonderheid zij nog ver meld, dat de secretaris de heer Peters, voor de 60ste maal de bedevaart naar Kevelaer mede maakte. Op passende wijze werd hij op een bijeenkomst van Geestelijken, broedermeesters en be- R. K. MUZIEKVER. „WILSKRACHT". 't Zal voor velen niet onbekend zijn, dat „Wilskracht" in April 1931 haar 2e Lustrum zal herdenken. Als vanzelf sprekend zal dit feit niet onopgemerkt voorbij gaan, want „Wilskracht heeft daar zeker wel haar reden voor. Wat heeft zij al niet opgeluisterd in die 10 jaren, bedenkt maar eens, Koninginnefeesten, Sportdemonstraties, Concerten hier en daar, Serenades, Processie's, Meetings, Collectes, Bazars enz. en dan opgeklommen tot de afd. Uitmuntendheid, voorwaar een flinke staatvandienst.daar ze trots op kan zijn. Hoe zal „Wilskracht" dan haar 10- jarig bestaan herdenken Wel natuur lijk door'torganiseeren van een Muziek feest. Het eerste gedeelte is een Solisten-wedstrijd 't andere gedeelte een wedstrijd voor Harmonie- en Fan faregezelschappen. Bij voorbaat heeft Wilskracht gere kend op de steun en medewerking van de Amersfoortsche muziekliefhebbers en niet tevergeefs, want reeds zijn vele prijzen toegezegd. De Solistenwedstrijd wordt gehou den in „St. Aechten" op de Zondagen 9 en 16 November. Dit is voor Amers foort iets nieuws, uit alle deelen des lands zullen ze komen, de beste krach ten der Vereenigiugen, om hun kunnen, te laten beoordeelen door een hoog staande jury. De wedstrijd voor de Gezelschappen wordt gehouden op Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag 1931. Wie van onze lezers kan een mooi gelegen terrein aanwijzen zooveel mogelijk in de stad? Een ieder kan medewerken om deze wedstrijden te doen slagen door prij zen beschikbaar te stellen, als lauwer krans, lauwertak, eerekruis, Gouden- Zilveren- en Bronzen medaille's. Wie er iets voor beschikbaar wil stellen kan dat doen bij den heer C.Tondeur, Bisschopsweg 61, Amersfoort. Namens 't Uitvoerend Comité J. v. d. LINDEN, Voorz, STRAATVERSIER1NO, GEVELVER- SIERING EN VERLICHTING. De commissie voor straatversiering, gevelversiering en verlichting op de aanstaande Oranjefeesten deelt hier door mede, dat zij reeds een groot aantal inschrijvingen voor bovenge noemd doel mocht ontvangen, zoodat haar opzet om de stad een feestelijk aanzien te geven gelukkig geen mis lukking zal worden mits de geheele burgerij nog haar medewerking ver leent. De commissie voornoemd, ver oorlooft zich daarom hierdoor om er bij alle bezitters van de nationale drie kleur of Oranjevlag beleefd op aan te dringen te vlaggen. Laten, vooral de leden der Oranje vereniging in deze het voorbeeld geven. Tevens verzoekt zij ieder zich zooveel mogelijk met Oranje te toonen. De Oranjevereeniging heeft dit steeds op hooge prijs gesteld, en Iaat, vooral nu zij straks haar 25-jarig bestaan her denkt, de burgerij zich wat dit ver zoek betreft, niet onbetuigd laten. Deelnemers aan de straatversiering, gevelversiering en verlichting kunnen zich alsnog opgeven bij de navolgende heeren G. P. Ittman, Voorz,, Hof 11; O. v. d. Biezenbos, Secretaris, Muurhui zen 153; G. Th. v. Bekkum, O. L. Vrouwestraat 14; R. v. d. Bunt, Sta tionsstraat 26aD. Meester, St. An- driesstraat Ia en bij de heeren be stuursleden der OranjevereenigingD. Meester, Zwaanstraat en D. v. Schoo- neveld, Joh. v. Dieststraat.

De Eembode | 1930 | | pagina 2