Wij alléén verlichting Koppelpoort Schoenenmagazijn W. STEENBEEK ZONEN Lavendelstraat 4 In Amersfoort, koopen persoonlijk alle vlschsoorten in de RIJksvischhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalititeits- contrOle! Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEEN s UTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN - OPQERIChT I MEI 1909 Steeds voorhanden: Tarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetlen en Vischkoekjes ETALAGE-VERSIERING EN -VERLICHTING FIRMA JOH. DE HEER. Bovenstaande foto geeft een beeld hoe de firma Joh. de Heer de aandacht op haar zaken weet te vestigen. De versiering met het altijd frissche sparre- groen en bloemen is af, terwijl de keurig aangebrachte verlichting van verre de aandacht trekt. Vanzelf valt dan de etalage op waarin een schitterend Orgel boven andere uitblinkt. Dit Liebig Orgel, geheel in gotischen stijl en handbeeldhouwwerk uitgevoerd, is geschikt voor een klein kerkgebouw. Het is 2 klavier, ped. 12 spels, 31 Keg. Een kern van Liebig Piano's en Orgels prijken nog in de etalage, terwijl ook andere merken in keuze voorhanden zijn. De aankleeding van het geheel is schitterend verzorgd en een aandach tige bezichtiging ten volle waard. Wanneer kijkers dan koopers worden kan de firma tevreden zijn over het tot stand gebrachte werk. KONINGINNEDAG. Ter gelegenheid van den 50en ver jaardag van H. M. de Koningin werd Zondag een plechtige H. Mis gecele breerd in de parochiekerk van den H. Franciscus Xaverius aan het Zand, door den oud-hoofdaalmoezenier Mgr. Evers, geassisteerd door den Zeereerw. heer C. Hartman, Garnizoenspastoor en den Weleerw. heer Kapelaan Van Straelen, majoor-aalmoezenier. Na de H. Mis werd een plechtig Te Deum gezongen door het Kerkkoor onder leiding van den Weleerw. heer Kapelaan Tempelman.'t Was een com positie van Perosi. In gereserveerde banken hadden plaats genomen tal van genoodigden waaronder de Commandant der IVe Divisie, Generaal-majoor Quanjer en de Burgemeester van Amersfoort met mevrouw. De plechtigheid werd besloten met orgelspel van den organist Henk Ram- selaar: Halleluja van Handel. leden dier jubileerende vereeniging feestvergaderingen georganiseerd. Woensdagmiddag trekt de m optocht door de straten der stad. VEILING. Ten overstaan van notaris Knoppers werden geveild: Perc. 1, 2 en 3, woonhuizen Havik 19, 17 en 15; perc. 1 W. A. Hertog f 3350perc. 2 C. van Nimwegen f3300; perc. 3 en 4 A. Vonk f7800; perc. 4 pakhuis Vijver 35. Perc. 5, 6, 7 en 8, woonhuizen Krommestraat nos. 65, 67, 69 en 71 W. van Haselen P. Hzn. f 10100. Perc. 9 en 10 niet in veiling ge bracht. Perc. 11, winkelhuis Langestraat no. 137, met uitgang Muurhuizen J. Boshuizen, f9500. Perc. 12 Malenportie onder Hoog land, G. Brouwer, f 1620. Perc. 13 woonhuis Bloemend.straat no. 64, C. van Eden, f2000. In het politiebureau werd afscheid genomen van het corps door den brigadier Hartskamp, die na een diensttijd van 32 jaren het politiecorps ging verlaten. In de Sint Joriskerk werd Zondag morgen door Ds. Pannebakker een godsdienstoefening geleid ter herden- king van dvn 50on mjaa.dag ran De Em z ome Koningin, waarbij het gemeente- T„ w Tsjen cn d Ee„ Zl^ bestuur was vertegenwoordigd. SarabnoMaj. H. W. van Marwijk, beiden van de Congregatie der Zusters Ds. Pannebakker preekte naar aan leiding van den schriftuurtekst„Ei is geen macht dan door God, en de machten die er zijn, die zijn door God verordend". Aan het slot werd het eerste couplet van het Wilhelmus door allen gezongen. De feesten ter viering van den Koninginnedag door de Oranje-Ver- eeniging georganiseerd hadden een goed verloop. Het was druk in de hoofdstraten, waar huis aan huis de vlaggen wap perden. De mooie stoet, die's morgens rond trok voldeed algemeen. Speciaal de Kabouter-brigade, geformeerd door de leerlingen der Fraterscholen, was origineel en fraai. 'sMiddags werden de gebruikelijke wedstrijden en sportderaonstraties ge geven terwijl 'savonds concert en vuurwerk de feesten besloot. Hedenmiddag had een druk bezochte receptie plaats van de Oranjevereeni- ging, en vanavond worden voor de alhier, zijn te Utrecht geslaagd voor de hoofdakte. Het is voorzeker een groote vol doening voor de Eerw. Zusters, dat alle candidaten voor de hoofdakte in dit jaar geslaagd zijn. Burgerlijke stand. 26 Aug GeborenCornelis Adriaan, z. v. A. L. Verhagen en B. Pik Theodoor Martinus Johannes, z. v. M. J. Mees en B. v. Manen Besseltje Alida, d. v. E. J. Hooijer en W. v. Ve- luw. Gehuwd: E. J. Elbertse en W. E. Driest C. F. Stemfoort en H. H. Slagt J. C. Voortman en G. Schim mel. Overleden: Petrus A. v. Zijl, 45 j. Adriana C. M Mark, 51 j., echtg. v. P. Hermans. 27 Aug. GeborenHendrik, z. v. P. Flick en T. de Leeuw. Overleden: Annetta Lamprechts, 56 j., echtg. v. D. F. v. d. Brink Agneta M. Donath, 71 j., wed. v. H. Woudenberg Jan van der Kuiien, 30 j. 29 Aug. Geboren: Anny Antonia Catharina Wilhelmina, d. v. A. Groen :n A. Kuijer - Maria Dlna, d. v. W- Achterbergh en M. P..Tetenburg Gerardus Theodorus, z. v. 1. O. Hage- beuk en M. v. d. Hengel, f Gehuwd: Huijgens en J. P. Kat. 30 Aug. GeborenJohanna Maria, d. Cornelis Martinus, z. v. J. M. v. Wes- terlaak en H. P. v. Doornik. Over leden: Arie te Kulve, 66 j., echtg. v. v. Leijenhorst. GEVESTIGD A. v. Leeuwen, R.K., Havik 11 wlnkelb. Tichelaar, N.H., Hellestr. 20 grondw. v. Dijk, R.K., Langestr, 56banketb. W. Christiaans, N.H., Leusderw. 288 los arbeider Emma Vosswinkel, R.K., Huygensl. 3 dienstbode J. Lagerwey, N.H., K.Spui 24 timmerm. Catrina Meijer, RK., Utr.weg 254A A. Etten, N.H., Narcisstr. 69 agent v. P. M. Smit, N.H., Hobbemastr. 7 onderw. D. Cohen, N.I., St. Anfridusstraat 54, handelsr. Wilhelmina Klootwijk, R.K., Kroontjes molen 14 A. Gerritsen, R.K., A. de Arnhm, P.w. 50 korpl. hoefsmid J ter Haar, G.K., Violenstr. 67 chauffeur P. Bredauw, N.H., Stoovestr. 16chauffeur H. v. Eist, N.H., Soesterw. 310 huissch. Elisabeth Grosch, R.K., Heiligenb.w. 37 dienstb A. v. Msns, N.H., Hoogew. 174 commies J. Renes, N.H., Arnh.weg 201 F. Brouwer, R.K., Palmstr. 314. o.mach Maria Zimmermann, R.K., Langestr. 27 winkelj. Wilhelmina Kappert, N.H., P.Bothl. 40 Marthe Hesselink, R., Koninginnel. 19 W. v. Schalk, Varkensm. 3 zet-kast. R. v. Dunschoten, N.H., Molenstr. 31 arb. J. Drost, N.H., Javastr. 21 E. Wilken, N.H., Brouwerstr. 14ba"kker C. v. Schalkwijk, R.K., Soesterw. 423 agent P. K. Mellema, N.H., Kapelweg 48 E.Boiten,G.K.,Soesterweg 183b koopm. T. Hansen, R.K., P. Borstr. 2, slager Magdalena Klein, P. julianal. 7 dienstb. W. v. Zijderveld, N.H., Berg-Hotel hotelbed. H. v. Haperen, R.K., Kapelweg 65 rang. N.S. Mechlina v. Beek, N.H., Pr. Frederikl. 15 dienstbode M. EnnengaG.K.Eemstr. 116 mach. O. V. Margaretha v. Weegberg, R.K. Leus- derweg 201 dienstb. Uit den Omtrek Achterveld Alhier is de groote, oude boerderi van mej. de Wed. Visser, een proo der vlammen geworden. Het mocht den manschappen van de brandspuiteq uit Leusden, Hamersveld en Barneveld gelukken de nabij gelegen hooibergen, benevens den inboedel te redden. Ver zekering dekt gedeeltelijk de schade. Barneveld De bekende Jan Pieter Adolfstichting te Achterveld, heeft een verlies gele den. De directeur E. v. d. Brink, die ongeveer 12 jaar aan het hoofd dezer inrichting heeft gestaan, is, op ruim 61-jarigen leeftijd overleden. De heer v. d. Brink is ook eenige jaren lid den Raad geweest. Burgerlijke stand. Geboren: Willempje, d. van M. Essen en G. v. d. Heuvel Jan, s J. Wesleneng en E. v. Bemmel Ge- rarda Theodora, d v. T. B. Schueler en M. A. v. Lith Hendrika Klasina, d. v. H. Bos en H. v. 't Land Cor nelia, d. v. R. v. d. Brand en M. Meij Jantina, d. v. G. v. d. Weerd en A de Leeuw. OndertrouwdH. B. Steemers en B. Bongers. Gehuwd: G. v. Luttikhuizen en J. Hol. Over leden Evert v. d. Brink, 60 j., echtg. A. M. Peelen. De melk-oorlog, welke hier sedert eenige weken heeft gewoed tusschen de oude melkslijters en een nieuweling in dit vak is thans in der minne ge schikt. Met ingang van heden is de prijs door eerstgenoemden op 11 cents gesteld, terwijl laatstgenoemde zijn waar voor 10 cent zal verkoopen. Eemnes Er werd wederom door een achttal veehouders hun veestapels aangegeven als lijdende aan mond- en klauwzeer. In totaal werden aangegeven 92 vee stapels, waarvan er thans nog een 27-tal lijdende zijn. Nijkerk Op de markt: 214.300 eieren f5.75- 6 60, 11 schrammen f28—35,46 biggen f 1420108 runderen, melkkoeien f200—410, vette koeien f180 -400, 30 nucht. kalveren, mestkalv. f20—30, slachtkalv. f 10-15. Leusden Burgerlijke stand: Geboren: Teunis, z. van F. B. de Smalen en A. Batenburg Hendrikus Johannes, z. v. K. v. d. Heuvel en R. Keizer Willem, z. v. A. Veldhuizen en v. Reenen. Gehuwd: W. Schut T. Stoffelsen. Soesterberg Op het vliegveld werd een oefening gehouden met een 42 toestellen sterk eskader. Terwijl het eskader aan het starten was, liep in den aanloop een AMERSFOORT, 30 Aug. '30 B. en W. hebben goedgunstig beschikt over het verzoek inzake Oaat het zien tusschen de Etulage's van het alom bekende Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. DONDERDAO 7 uur Lof. VRIJDAG Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof. Half 8 recollectie voor oud-re- traitanten en leden van de re traite-penning. ZATERDAO Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en 9 uur. der toestellen uit zijn baan en regel recht in op een van een volgende groep, die op haar beurt voor starten stond te wachten. ||De vlieger daarvan, de sergeant majoor-instructeur Bakkenes en zijn passagier, konden zich nog juist uit hun riemen losgespen en op de vlucht gaan, voor de CIV juist van den grond raakte en zich midden in hun machine stortte. Van het aanvliegende toestel bleef de vlieger, sergeant Hoek, wonder boven wonder ongedeerd en liep de waarnemer een kaakwonde op. Stoutenburg Op den openbaren weg te Stouten- burg is gevonden, een nieuw rijwiet- belastingmerk. Terug te bekomen bij H. Kuijt, gemeente veldwachter. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Eibert, z. v. J. v. Lunteren en A. Kuijt Johanna Anna, d. v. J. M. Tomassen en R.Pe tersen Nicolaas, z. v. W. v. Donke laar en W. v. Egdom. Door den landbouwer D. werd bij de politie aangifte gedaan, dat hij ge durende den laatsten tijd bij herhaling melk vermiste uit de bussen, die ter verzending gereed stonden. Het is thans de politie gelukt den dader op te sporen. Een keilner in dienst bij het sta tionskoffiehuis, had gelegenheid gevon den zich den inhoud van de kas toe te eigenen en er vandoor te gaan. Na aangifte bij de politie volgde spoedig zijn aanhouding. Na verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Voorth ulzen ln de ledenvergadering van de Boe renleenbank is besloten een eigen kan toor te bouwen, met woning voor den kassier. Het terrein daarvoor is reeds aangekocht in den tuin van Mees aan aangc de SI itationsstraat. Binnenland PROV. STATEN VAN UTRECHT. De leden van de Staten der prov. Utrecht zijn bijeengeroepen op Dins dag 14 October 1930 des voormiddags 10 uur in de Statenzaal van het Gouvernementsgebouw te Utrecht. Spoorwegambtenaren. In verband met het vele werk en de groote kosten, verbonden aan het houden van eene verkiezing van leden voor de Com missie van Bijstand van het Pensioen fonds van de Spoorwegambtenaren, is tusschen den Minister van Waterstaat, de Directie der Ned. Spoorwegen en den Personeelraad overeenstemming verkregen over een voorstel van den Personeelraad om die verkiezingen niet te doen houden en de aanbeveling van candidaten te doen geschieden door den Personeelraad. Door de hoofdbesturen der vijf er kende vakbonden zijn thans door mid del van den Personeelraad de navol gende candidaten voor de commissie Sesteld F. P. A. Landskroon te Utrecht; I. J. C. Venings te AmersfoortJ. G. Balkestein te 's-BoschA. H. v. Wel te Voorburg; P. Z. L. de Groot te UtrechtA. Ketelaar te UtrechtF. W. T. Rumbrink te ZwolleH. J. C. Lub te AmsterdamJ. H. Lijfering te Am sterdam W. Beiger te UtrechtF. Heus te RotterdamH. F. P. Donné te Venlo. Onder de vliegers der Luchtvaart- Maatschappij is een staking uitgebro ken. Alle diensten zijn stopgezet er alle vliegtuigen van de Maatschappij naar Amsterdam en Rotterdam over gebracht. De aanleiding tot de staking is een geschil tusschen de vliegers en de directie over de betaling voor het vliegen naar Indië en een geschil met den stationchef te Amsterdam over den technischen dienst. Te Urmond zijn drie jongens bij het baden in de Maas verdronken. Vermoedelijk zijn zij te ver in den stroom gegaan en in een draaikolk geraakt. Drie van hen zijn jammerlijk verdronken, terwijl de vierde nog kon worden gered. Te Rochefort is een school vliegtuig der burgerlijke luchtvaart, dat boven de stad vloog in brand geraakt. De piloot, die uit zijn parachute gleed, viel op den grond te pletter. De ma- -L,huis Gemengde Berichten Twee Zwitschersche vliegtuigen zijn op een hoogte van 400 M. met elkaar in botsing gekomen. De' beide inzit tenden luitenants werden gedood. In Poitiers heeft een zes-jarige knaap een landarbeider met een aan den muur hangend geladen geweerdoodgeschoten, toen deze rustig zijn flesch wijn leeg dronk, zonder te vermoeden welk lot hem wachtte. Eerst na een lang hoor zeide de knaap de waarheid. Hij vertelde aanvankelijk, dat de arbeider zelfmoord had gepleegd. De hittegolf, die de vorige week Engeland heerschte, heeft daar niet minder dan 60 slachtoffers geëischt. Thans is er verkoeling ingetreden. :en ontploffing in een mijn te Bantyre (Schotl.) werden 14 mijnwer kers bedolven, 10 hunner konden ge red worden. Men vreest dat de 4 ringen omgekomen zijn. Nabij Haarlem is een ijscokarretje door een motorrijwiel aangereden. De venter bekwam zulke ernstige verwon dingen, dat hij weldra overleed. De motorrijder, die een diepe snijwond had bekomen, kon, na verbonden te zijn huiswaarts keeren. Het Fransche ministerie van oorlog, heeft in verband met de talrijke onge lukken met militaire vliegtuigen in den laatsten tijd bepaald, dat alle vlieg tuigen van hetzelfde type als de veron gelukte, buiten dienst zullen worden gesteld. In de Pyreneeën zijn bij een berg bestijging bij Bagr.ères de Luchon een Fransch postambtenaar met zijn vrouw en dochter uit een hoogte van 600 meter neergestort en gedood. Vrijdagmorgen geraakte bij den onbewaakien overweg te Dokkum een vrachtauto der Mij. Wegenbouw Utrecht onder den trein, die 6.39 van Leeuwar den vertrekt. De auto werd verpletterd. De chauffeur kwam er met lichte ver wondingen nog vrij goed af. plofte, waardoor het geheele huis in brand werd gezet. De huiseigenaar werd op slag gedood zijn hoofd werd letterlijk afgesneden. Zijn vrouw kind werden gewond. De 48-jarige D. E., werkzaam in de schuur van den landbouwer Bolhuis te Noord-Laren (Gr.) is van een in de schuur opgetaste partij hooi ge vallen en op den dorschvlocr terecht gekomen. Kort daarna is de man overleden. Te Haslings in Engeland is een dierentemmer aangevallen door beren, die hij voederde. De dieren waren door de hitte ongeduldig geworden. Hij is aan zijn wonden overleden. Te Bronville in Savoye zijn bij een schooluitstapje tengevolge van het breken eener brugleuning drie kinderen in een beek gesto.-t en verdronken. Een trampassagier te Arnhem stak zijn arm buiten het raam van de tram, juist op het oogenblik passeerde een bus, waardoor de arm werd afgekneld. Mevr. Brouwer uit Rotterdam heeft in den tijd van 8 uur 46 min. en 42 sec. de Zuiderzee tusschen Stavoren en Enkhuizen overgezwommen. Thans wil zij een poging doen om het Kanaal over te zwemmen. Een 8-jarig kind te 'sHeerenberg geraakte door het spelen met lucifers in brand en is aan de bekomen wondingen overleden. In een dorp op Lombok ontstond een hevige brand, waardoor niet minder dan 3500 inlandsche woningen ver brandden. Op een hoeve te Weert ontstond brand waarbij de schuur en stalling met inhoud een prooi der vlammen werden. Het huis bleef gespaard. Een 30-tal varkens kwam in de vlammen om. Schuur en akkergerei, de oogst eenige karren gingen verloren. De bewoner zelf liep door verkeerd ge bruik van een bluschapparaat brand wonden op, evenals een der blusschers wiens kleeren vuur vatten. Naar de „Crt." uit Sjanghai ver neemt, is de hoofdstad der Chineesche provincie Szetsjoean Tsjoengking, door een geweldige brand geteisterd. 3000 huizen zijn verwoest, duizenden men- schenlevens zijn te betreuren. De schade is nog niet te overzien. kerkelijke: diensten. druk verbod» Ingevolge de «uleure» PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. DONDERDAG 5—half 9 gelegenheid om te biechten. VR1IDAG le Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis voor de lev. en overt, leden van het Genootsch. v.h. H. Hart. 7 uur Lof. ZATERDAO 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG Half 8 geen H. Mis. 9 uur Huwelijksmis. DONDERDAG 8 uur gezongen H. Mis tot ope ning van het schooljaar. Van half 7—half 8 biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 7'/, en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. DONDERDAO Half 11 gezongen Huwelijksmis. Van 6—8 biechthooren. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. 8 uur gezongen H. Mis. Half 8 lof met litanie en toewij ding aan het Allerh. Hart. ZATERDAG 8.10 uur H. Mis ter eere van den H. Geest, om Gods zegen over het nieuwe schooljaar af te smee- ken. Van 4 tot half 9 biechthooren. '/j8 Lof met Rozenhoedje, Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 9'/j en 12'/a ut Catecli. op de scholen. VRIJDAG le Vrijdag der maand toegewijd aan het H. Hart van Jesus. Volle aflaat. le H. Mis op Leo's Oord. Half-9 Gez. H. Mis met de ge bruikelijke gebeden. ZATERDAG r le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. Biechthooren van 4—8 uur. r Lof met Rozenh. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. Deze week de H.H. Missen om 7'/, en 8uur. NlikerK PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. DONDERDAG Half 4half 7 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG Half 8 uitreiking der H. Comm. Kwart voor 8 gezongen H. Mis, waaronder algemeene H. Com munie der kinderen. Lof ter eere van het H.

De Eembode | 1930 | | pagina 2