Wij alléén WILLyS-OVERLAND verlaagt zijn prijzen IMP. SIEBERG - AMSTERDAM KING ÉÉL. in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rijksvlschhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalitlteits- contröle! Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Viscbhaodel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEEN: UTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN - OPOERICHT I MEI 1909 Steeds voorhanden:Tarbot-tong,Kabeljauw,Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Burgerlijke Stand. Im. Withoos: een groot panorama op 9 Sept. GeborenJannigje, d. v. J. Amersfoort, een portret van L. Nica- J. v. Zoelen en J. M. de Leeuw Wilhelmina Hendrika, d. v. A. J. v. ljzendoorn en A. M. 1. Danklof Johannes Jacobus Jozef Maria, z. v. G. A. C. Heunks en M. Jordense Martha Francina, d. v. M. v. Wijk en ^M. Leenes. Gehuwd: W. Bakhuijs oozeboom en E. C. Dros H. H. Bennink en M. W. v. Loenen. Over leden Pieter v. d. Uithoorn, 67 jr., ongehuwd. 10 Sept. Gehuwd: A. J. A. Scholte en M. J. Frima B. Mulder en J. A. Simins W. E. C. Hollander en C. C. Martens R. v. Dommelen en M. Knap S. Hoekstra en M. M. Krijnen. Overleden: Harmina Gaazenbeek, 43 jr., echtgen. v. J. Hardeman. 11 Sept. Geboren: Bartholomeus Leo Marius, z. v. B. J. Krijnen en C. M. Lablans. Ondertrouwd: Ph. Hart man en G. v. der Veer P. H. v. Ooijen en J. Valk J. A. Lak en B. Snijders A. G. Bergman en H. v. d. Hooff J. H. v. Hoeijen en E. Schut. Overleden: MarinusC. loustra, 22 jr. Mietje v. Putten, 83 jr., wed. v. J. v. Putten. 12 Sept. Geboren: Jan Willem Anton, z. v. J. H. J. Willems en J. F. Looff Maria Huiberdina Lamberta, d. v. R. F. v. Dijk en C. L. J. v. Bekkum. 13 Sept. Geboren: Gerard, z. y. C. Hagenbeuk en G. v. Oven Cornelia Hendrika Clazina, d. v. T. v. Doornik en C. E. v. Keken. OverledenJohanna J. Hermans, 7 mdn. Cornelia v Schalkwijk, 58 jr., echtg. v. H. Hout veen. 15 Sept. Geboren: Hendrika, d. v. G. v. d. Bedem en M. Hoksbergen Willem Johannes, z. v. W. J. Floor en M. A. Nies Gijsbertus Wouterus, z. v. E. J. Kraaikamp en J. H. ter Maten Wilhelmina Anna Maria, d. v. A. J. Wittenberg en J. J. Janssen. Overleden: lzak Gosschalk, 87 jr., wedr. v. S. Stodel. twee kleine kapellen; schatkamer, librije (boekzaal) alles uit de 15e eeuw en twee portalen, 15e eeuw. Doopvont, 14e eeuw, op een voet in 1673. Preekstoel, 17e eeuw, met doophek 1674. Orgelfront, 1636. Grafmonument van Jacob v. Cam- pen 1657grafzerken van 1460,16e eeuw, 1627, enz. Muurschilderingen van omstr. 1540. Klokken: 1. van Gerard van Wou, 189; 2. van Peter van Trier, 1627. van Jan Albert de Grave, 1723; 4. metalen torentje met klokje, 1724. In de consistorie: 2 koperen kan delaars, begin 17e eeuw; zilveren zegelstempel 1580; een regentenstuk door G. Stellingwerf 1657. 2. O. L. Vrouwetoren, eigendom der burgerlijke gemeente, omstr. 1460, be- hoorende bij een kapel in 1787 door een ontploffing verwoest en in 1805 afgebroken. Er werd in 1471 aan ge metseld, de tegenwoordige spits van Lenert Nicasius, 1654, is in 1756 ?d' arillon van 33 klokken, meest allen van Fr. Hemony, 1659. Van binnen ingemetseldmeester stukken van het metselaarsgilde. 3. Kerk van St. Franciscus Xaverius, 1816, vergroot 1854. Bezit o.a. zilverwerk uit de 17e en 18e eeuw, koperen kandelaars uit het begin der 16e eeuw; een marmeren Madonna, 1450, en eenige oude boeken. 4. Kerk van O. L. Vr. Hemelvaart, verbouwd in 1842. Bezit o.a. een zeven tal schilderijen uit de 16e en 17e eeuw. 5. Kerk van St. Gregorius (Oude Clerezy), een gebouw van het St. Agatha-klooster, 15e eeuw, verbouwd omstr. 1715, en later. Een Communie bank van 1700. Eenige oude schilde rijen, o.a. de vinding van het miracu leus beetdje in 1444, zilveren reliek houder met de verpulverde overblijf selen van het miraculeus Madonna beeldje. el van St. Willibrordus en St. Bonifacius (Oude Clerezy) 1696. Vier muurschilderingen (de 4 Evan gelisten) van J. de Bray, 1696. Een monstrans van 1629. Kazuifel dalmatieken van omstr. 1475. 7. Synagoge, eenige wetsrollen uit de 18e eeuw. 8. Kapel van 't St. Agatha-klooster (thans gebouw der Militairen-Vereen.) gewijd 1463. 9. Van 't St. Jansklooster (gesticht 1388, vergroot 1444) bestaat nog een sterke muur, Achter de Kamp 64. 10. Burgerweeshuis, oorspronkelijk klooster van St. Ursula, na 1547 ver bouwd. Een kruisgang. f. Gebouwen van onderwijs en lief- dadigheid. St. Pieters-Gasthuis, gesticht vóór 1390, herbouwd 1531, vergroot 1625, verbouwd in de 19e eeuw, nadat het in 1804 vereenigd was met het Blok- lands-Gasthuis, gesticht 1573. i In 1907 afgebroken, alleen behouden de kapel en 't mannendeel. In de kapel een grafzerk van 1628. Regentenbord, 1666, en andere. Godshuis de Poth, gesticht vóór 1447; op de tegenwoordige plaats omstreeks -1490 gevestigd; zeer ver- bouwd. De St. Rochuskapei van omstr. 1520 is in 1905 hersteld. Een klokje van Henricus v. Meurs, 1620. St. Elisabelhsgasthuisdrie eiken i kasten, omstr. 1585. St. josephgestichteenige houten beeldjes; H. Brigitta, 15e eeuw; Ma- t donna 16e eeuw, en eenige uit de 17e eeuw. R. K.fl Meisjesweeshuis, 1593, met drie schilderijen van de 17e eeuw. Oude Mannen eri Vrouwenhuis, in I de Muurhuizen, uit de 16e eeuw. Nu volgt een lange lijst van woon huizen, alle merkwaardig om hun d. Burgerlijke openbare gebouwen, bouwstijl, vooral de Muurhuizen is er 1. 'I Raadhuis, als woning gebouwd,'rijk aan; bijv. no. 17, vermoedelijk 1780—1782, met een schilderij van'geboortehuis van J. v. Oldenbamevelt, Oude gebouwen enz. in Amersfoort en Omstreken. Door T. PLUIM. Omstreeks 25 jaar geleden werd een Rijkscommissie ingesteld om een in ventaris en een beschrijving op te maken „van Nederlandsche monumen ten van geschiedenis en kunst." Men wenscht te weten, welke gebouwen en voorwerpen, die belang bezitten als kunst-uiting of als historische herin nering, nog aanwezig waren, om daar door eventueele vernietiging tegen te gaan. Zulk een beschrijving zou natuurlijk een zeer lijvig boek worden; daarom werd, om alvast een overzicht te kun nen hebben, een „voorloopige lijst" opgemaakt door de Rijkscommissie (Dr. P. J. H. Cuypers, Voorz., en Jan Kalf, Secr.). De lijst van de provincie Utrecht verscheen het eerst. Hieraan zal ik een en ander ont- leenen, dat de lezers zeker met be langstelling zullen lezen. ^Amersfoort. a. Voorhistorische monumenten. Een blokNoorsch graniet, de „Amers- foortsche Kei", afkomstig |van Soester- bergsche heide (1661) en in 1903 opnieuw opgesteld. b. Verdedigingswerken. 1. Resten van de omwalling uit de 13e en 14e eeuw in de Muurhuizen. Verder de Kamper-Binnenpoort (!4e eeuw en de Plompe Toren, 13e eeuw, met een klokje van de Latijnsche School gegoten 2. Resten van de omwalling van 1380—1450: bij de Buiten-Kamppoort, de Koningspoort, de Bloemendaalsche poort, de voormalige Koppelstraat (met leuning uit de 17e eeuw); de Koppelpoort, omstr. 1400, en de Wa terpoort Monnikendam', omstr. 1500. c. Wegen, bruggen Brug over den Singel bij de voor malige Roodentorenpoort, 1616. sius, door Jacob v. Campen. 2. De Botermarkt, tegen de St. Joris- kerk, 1608. 3. De Vischmarkt op 't O. L. Vrouwe kerkhof, 1657. e. Kerken en kloosters. 1. De groote of St. Joriskerk. Bak- steenbouw; toren van omstreeks 1200, bovenste afdeeling 15eeeuw;'t weste lijk deel van het middenschip gewijd 25 Sept. 1248; verheven tot kapittel kerk 1337; brand in 1340; daarna de no. 21 Tinnenburg, no. 29 poortje van 1644, traptorentje een eeuw ouder, no. 57, no. 107 met traptorentje van 1569. Maar ook andere straten her bergen nog schatten van oude bouw kunst, de trots van Amersfoort. Wandelen wij nu eenige naburige dorpen rond in het volgend nummer. Gemcngde-Bcrichten Bij En id zijn in een goederentrein eenige tankwagens ontploft. Door de uitslaande vlammen geraakte de ge- heele trein in brand. Een vijftal land- loopers, die in de goederenwagens als blinde passagiers meereden, konden niet meer ontkomen; zij verbrandden, doordat de toegesnelde personen geen hulp konden verleenen. Van 14 beste koeien van den heer D. Sipma te Ooster-Nijkerk (Fr.), die in een stuk klaverland waren gebracht, lagen enkele uren later er 5 dood in het land. De 9 andere koeien vertoon den ziekteverschijnselen. Uit Wilna wordt gemeld, dat op Russisch gebied, dicht bij de Poolsche grensplaats Hloboeszany, 150 uit Rus land vluchtende boeren door een af deeling van de Gepoe zijn omgebracht. Toen de boeren de Poolsche grens dicht genaderd waren, werden zij door de Russische soldaten in een klein boschje omsingeld, gevangen genomen en gefusileerd. In Engeland heeft men 10 gevallen van pokken geconstateerd onder per sonen, voor het meerendeel afkomstig uit de Londensche volkswijken, die thans werkzaam zijn bij den hopoogst in het graafschap Kent. Men vreest, dat de epidemie zich zal uitbreiden. Bij "het neerstorten van een militair watervliegtuig, dat een proefvlucht maakte te Merida (Mex.), zijn zes per- e"nen gedood en twee gewond. Ongeveer 80 communisten hebben de wacht voor het paleis van den rijks- president te Berlijn aangevallen. Een der aangevallen politiebeambten foste uit noodweer een schot in de lucht. De communisten konden verdreven worden. Vijf personen werden aan gehouden. Twee beambten van den Rijkswa terstaat waren in een bootje aan het zeilen bij de stuw te Borgharen, door de zuiging van het water is het bootje omgeslagen en een der inzittenden, Bicheroux uit Borgharen, verdronk. De ander wist zich zwemmend te redden. Zaterdagmiddag is met de gewone plechtigheid de zitting 1929—'30 van de beide Kamers der Staten-Generaal, door minister Ruys de Beerenbrouck gesloten. Te Tsjita (Rusl.) zijn drie ingeni eurs, die beschuldigd werden van sabo tage in de goudmijnen, ter dood 'ver oordeeld en terechtgesteld. De jonge Belgische prins Boudewijn is den titel verleend van Graaf van Henegouwen. In verband met de terechtstellingen van Slowenen, zijn te Praag groote anti-ltaliaansche betoogingen gehouden. De demonstranten vernielden eenige ramen in 't Italiaansche gezantschap. Op het vliegveld van Pretoria is een militair vliegtuig neergestort. De twee inzittenden werden gedood. Een autobezitter te Wednesbury (Eng.) heeft den signaalhoorn van zijn auto vervangen door een luidspreker installatie. Hij spreekt de voetgangers reeds op 100 M. afstand toe. Dat kan gezellig worden bij druk autoverkeer. De motorrenner E. Hilders, diè op de baan in het stadion te Amsterdam zich aan het oefenen was, raakte het stuur kwijt en werd van de baan ge slingerd. De man is aan de bekomen verwondingen overleden. Op de spoorlijn tusschen Eerbeek en Loenen is het lijk gevonden van een man, wiens beide beenen waren afgereden. Op 't lijk vond men een plaatsbewijs van Laag-Soeren naar Amsterdam. Men vermoedt, dat de man uit een trein is gevallen, zonder dat dit door medepassagiers of treinperso neel is bemerkt. Door de gestadig groeiende omzet der WILLYS-OVERLAND Automobielen in Nederland, is het thans mogeljjk de prijzen ais volgt te verlagen WHIPPET 4 cyl. SEDAN 2 d. van f2175 nu 12075 WILLYS SIX SEDAN 2 d. van f2895 nu f2720 WILLYS 8IX SEDAN 4 d. van f3095 nu f2920 WILLYS SIX SEDAN DE LUXE van f3350 nu f 3100 WILLYS SIX TRUCK van f2475 nu f2335 MANCHESTER TRUCK 27. Tons van f4300 nu f3925 Jaarbeurs Utrecht Hal Nieuwe Gebouw Agent: GARAGE „MOTORHUIS" Langestraat 112 Telefoon 457 Een enorme brand heeft de geheele Chineesche wijk van Pontianak (Ned. Ind.) verwoest, met de talrijke winkels, welke zich daar bevonden. De schade wordt geschat op vier millioen. Een onbekende overviel te Keulen een bediende, die voor zijn firma 1800 mark van de bank had gehaald, ont rukte hem de tasch met geld en schoot den jongeman dood, toen deze zich verweerde. De dader ontkwam opeen motorrijwiel, welks bestuurder op hem wachtte. Te Zurich kwamen, waarschijnlijk doordat de remmen niet waren aange draaid, 3 ledige tramwagens in bewe ging. Zij rolden een helling af en bot sten tegen een hen tegemoetkomende tram, welke ontspoorde en vernield w^d. 2 personen werden gedood, 6 zwaar en 8 lichtgewond. In Duitschland hadden de verkie zingen voor den Rijksdag plaats. De uitslag, die na feilen strijd door alle partijen, met buitengewone belangstel ling werd verbeid, bracht veel wins! aan de Communisten en niet minder aan de nationalisten, een partij die mét alle geweld de drukkende oorlogs lasten wil afwentelen en daarvoor des noods weer oorlog zou willen voeren. De Katholieke Centrumpartij bleef op het oude getal staan. De opheffing der Gooi-Express heeft haar schaduwzijde. Van de zes-en- veertig man personeel, die zonder werk komen, hebben er weliswaar zes-en- twintig een andere betrekking gevon den, doch de twintig overigen zijn werkloos. Een notarisklerk te Parijs, reeds 25 jaren in dienst bij zijn patroon en in alle opzichten vertrouwd, gaf zich zelf bij de politie aan wegens ver duistering van zestien millioen francs. Het onderzoek in verband met deze bekentenis is in vollen gang, de notaris is volkomen erdoor verrast en ver klaarde nooit eenigen argwaan te heb ben gekoesterd. De oneerlijke klerk is thans voor de eerste maal door de politie gehoord en deelde mede bijna het geheele, in den loop der jaren verduisterde bedrag met wedden op de renbanen te hebben verloren. op den juisten tijd wordt gevoerd, wanneer het bedrijf niet op de juiste wijze wordt gedreven, dan kan het niet anders, of de uitkomsten van zoo'n be drijf zullen achterstaan bij een be drijf, waar een werkelijk deskundig man aan het hqpfd staat. De allereerste kennis, welke een boer noodig heeft, kan men opdoen op de landbouwwin- tercursussen of op de cursussen voor Volwassenen. Wie zijn zoon wat meer wil laten leeren zend hem naar de la gere landbouwschool, die mooi aanpast aan het bedrijf, wie er niet tegen opziet grootere kosten te maken (toet hem op de landbouwwinterschool. Wrichtingen Hier heb ik eindelijk weer die echte pepermunt, welke mijn moeder ook steeds gebruikt.'t Is de origineele PEPERMUNT erowr». De 27-jarige chauffeur Franken uit Utrecht is Zondagavond te Princen- hage met zijn motorrijwiel tegen een auto gereden en gedood. De man laat een vrouw en twee kinderen achter. Binnenland TEGEN HET VLOOTPLAN. Zondag werd èn te Amsterdam èn te Rotterdam door de Sociaal Demo cratische Arbeiderspartij betoogd tegen het vlootplan van minister Deckers. Uit de redevoeringen, welke werden gehouden trok de aandacht de uitlating, dat om de misdaad van den modernen oorlog tegen te gaan, voor de arbei dersbeweging elk middel geoorloofd is, ook dat, hetwelk buiten de grenzen van het wettelijk geoorloofde gaat. Uit de Land en Tuinbouw-wereld. Nadruk verboden. VAN HIER EN DAAR. Tot de middelen, die mede kunnen werken, zij het niet direct om den toe stand der landbouwers te verbeteren, behoort ook het landbouwonderwijs. In deze maand zullen weer de aangiften landbouwcursusscn en scholen ge daan mpeten worden. We kunnen niet nalaten daar eens de aandacht op te vestigen. Wil men de crisis goed het hoofd kunnen bieden, dan zal men ter dege op de hoogte moeten zijn vak. Dat wordt nog zoo weinig begre pen. We leven in een tijd, dat de kleine winsten met elkaar de groote winsten moeten maken, of voorkomen, dat het verlies niet nog grooter wordt. Wanneer nu land en wei onoordeelkundig worden bemest en bewerkt, wanneer het vee niet van onderwijs zijn er genoeg, er nu ook maar voldoende belangstel ling voor bestaat bij de boeren, die het aangaat. Dat het noodig is blijkt mij telkens weer. Voor enkele jaren woonde ik in de zandstreken van ons land, waar de boerderij niet op een hoog peil stond. Daar was onderwijs en voorlich ting hard noodig. Thans woon ik in een zeer vooruitstrevend deel van de klei en daar is het niet minder hard noodig. Wanneer ik alleen maar eens zie, hoe buitengewoon royaal men omspringt met het veevoeder, dan is alleen reeds daarom onderwijs aan te bevelen. We kunnen dan ook niet nalaten in het wel begrepen eigenbelang der boeren, hen aan te raden hun zonen landbouwon derwijs te laten genieten. S. Een leerzame bemestingsproef. Op Rijks- en andere proefvelden en in laboratoria worden immer door aller lei proeven genomen, die boer en tuinder tot leering kunnen zijn. Ook de boer en de tuinder zelf kunnen op eigen land proeven nemen, wat zeer is aan te raden, mits die proeven goed worden opgezet. Dan heeft men dit voor, dat men, wetenden hoe in voor gaande jaren de grond is beteeld en behandeld, den bemestingstoestand er van vrij goed kan kennen. Hier staat tegenover, dat men aan landbouw scholen er beter op ingericht is. Te Bemburg in Anhalt zijn proeven ge nomen met suikerbietenplanten, bij de werking werd nagegaan kalibemesting in verschillende hoe veelheden. 't Waren potproeven, d.w.z. in eiken pot kwam een plant te staan. Men had een 8-tal rijen potten. De eerste rij kreep per pot 0.235 gram zuivere kali, of, eenvoudiger uitgedrukt: bijna een kwart gram. Aan de 2de rij werd 4 maal zooveel per pot gegeven, aan de 3de rij 6 maal, aan de 4de rij 8 maal, aan de 5de rij 10 maal, aan de 6de rij 14 maal, aan de 7de rij 18 maal en aan de 8ste rij 24 maal zooveel kali als aan de eerste rij. Wij kunnen nu niet in bijzonder heden vertellen, hoe de uitkomsten waren van alle rijen, maar vergelijken slechts die van de le rij en de 7de rij. De 7de kreeg per pot 18 x 0.235 is 3.995 of bijna 4 gram zuivere kali méér. Deze 4 gram had het effect te weeggebracht, dat zoowel de opbrengst als het suikergehalte der bieten zeer belangrijk werden verhoogd: het sui kergehalte was bij de le rij 153/« procent, bij de 7de rij ruim 18 pCt. terwijl het gewicht der bieten respectievelijk in in die rijen bedroeg 242 gram en 346 gram: bij de laatste dus ruim één ons gemiddeld méér. Nu willen we hier geen berekening opzetten, hoe de resultaten zouden zijn, als de boer een hectare van zijn sui- kerbietenland eens ging bemesten met 1000 K.G. kalizout van 40 pCt., be vattende 400 kilo's zuivere kali, dat Is dus 100 duizend maal zooveel als aan elk der potten van de 7de rij werd toegediend. Zulk eer berekening zou ten zeerste kunnen falen, omdat bij een proef in den vrijen grond de omstandigheden ai te zeer afwijken van die bij potproeven. Maar wat uit de vermelde proef wel ten duidelijkste blijkt, is dit: dat het suikerbietengewas zich zeer dankbaar toont voor een flinke kaligift, zoowel wat de opbrengst KERKELIJKE DIENSTEN. druk verboden Ingevolge denutenraw Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. WOENSDAG Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen, geboden vas ten en onthoudingsdagen. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG Van half 5 tot half 8 aanbidding voor de leden der altaarwacht. 7 uur Lof. ZATERDAG H. Missen om 7 uur kwart voor 8 en 9 uur. Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag Quatertemperdagen geboden vasten en onthoudingsdagen' ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen geboden vas ten en onthoudingsdagen. WOENSDAG Half 8 geen H. Mis. 9 uur huwelijksmis. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot aan het Lof. 7 uur Lof tot opening der H. Missie. Dagelijks de H. Missen om 7 77, en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFR1DUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sangkuyl, |acob Catslaan no. 28,Telef. 558. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag, Quatertemper, geboden vas ten en onthoudingsdagen. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7,8 Lof met Rozenhoedje, Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 97a en 127a uur catech. op de scholen. VRIJDAG Quatertemper geboden vasten en onthoudingsdag. 8 uur le H. Mis. 83U uur 2e H. Mis. 9'/a en 127a uur Catech. op de scholen. ZATERDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. Biechthooren van 4—8 uur. 7 uur Lof met Rozenh. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen geboden vas ten en onthoudingsdagen. PAROCHIE VAN DE H.H. APOSTELEN PETRUS EN PAULUS. DONDERDAG. 7 uur H. Mis familie Ebben- horst—Ernst. Kwart na 8 H. Mis Maria Mag- dalena joh. Witteveen—v. Rijn. VRIJDAG. 7 uur H. Mis Lamb. Elden. Kwart na 8 H. Mis Gerarda van Klooster, echtg. v. Johs. Grift. ZATERDAG. - - -«•o7 uur H. Mis mevr. wed. Mar. bieten (het gewicht) als aan suiker van Hees geb. van Rooijen. e're Kwart na 8 H. Mis Anna v. d Nlikerlc PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag Quaterlemperdagen geboden vasten en onthoudingsdagen. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van 27,-7 7, uur. 7 uur Lof. In de week de H. Mis om 7uur.

De Eembode | 1930 | | pagina 2