f I FoedèrsA.M. Bedrijfsinstellingen V. P. N. Ochtendvoeder A. Gemengd Graan ELCK !WAT WILS A. Hogenboom -Banketbakkerij SIMON DE WIT's J. J. Smit, Krommestr. 25 Hoofdpijn E n lesptjn P. Leenards J.BUNNIKcS ZONEN HOUTHANDEL Ontwikkeling thuis te ka Een Bijzondere Aanbieding Oberammergau Passiespelen 1930 Drukkerij De Eembode Krommestraat 73 - Amersfoort - Telef. 276 Onze Voederprijzen zijn belangrijk afgeslagen! (Herfst- en Wintervoeder voor vastzittend pluimvee) per K.O.f 0.18 per 25 K.G. f4.35 per 50 K.Q. f8.50 (Mais, Gerst, Tarwe, Haver, Boekweit, Zonnepitten) per K.G, f 0.11 per 25 K.Q. f2.60 per 50 K.G, f5.- Vanal 10 K.G. in totaal, franco thuisbezorgd. VertegenwoordigerH. TROOST, Leusderweg 5, A'foort iÖflEMOOPlWIHKp S. ROSIER Zuldslngel 58, nabij het Ziekenhuis lisna- n Mililiiri Un3ini i.aul Scherp concur, prflzen. Prima stoDen Elegante coupe en afwerking SPECIALITEIT IN R I] B R O E K E N W. J. Fijnenberg Krommestraat 49 Amersfoort Huishoudelijke Artikelen Aanleg van Gas- en Waterleiding Lood- en Zinkwerk Sanitaire Werken Electrlsche-, Gas-en Petroleumlampen Piano's en Orgels Vakkundig stemmee - en repareeien - Firma v. d. WerfTel. «4» Lavendelstraat 13, Amersfoort in parapluie's en wandelstokken het beste adres Langestr. 29 Tel. 200 J. B. v. d. VAT rechtscbeslraat 10 - Amen Bebé-artikelen anufacturen, Gemaakte Goed ngeries, Dames- en Kinderkc IJzersterke Schoolkousen, Garen, Band, Wol, Sajet, enz. Lage prijzen VERPAKTE MARGARINE Dagelijks versch, juist dMrdoor zoo lekker BLAUW MERK16 ct. per pakje GROEN MERK20 ct. per pakje ROOD MERK25 ct. per pakje SIMON DE WIT's MELANOE De melange met gegarandeerd 15% Zuivere roomboter PER PAKJE 30 cent Vanaf heden tot en met 27 September bij aankoop van elk pakje margarine k 20 ot 25 ct. en bij aankoop van elk pakje melange k 30 cent een reep heerlijke Chocolade gratis. Deze reclame betreft onze winkels door 't geheeie land. dezen Ael tuet -iootden, of ollyd zal (Jwe hamei* heerli/K wapm z'y'n, mei ei hactt*d of hacnel i Qoudsmid en Gediplom. Horlogemaker Ruime keuze Horloges en Kettingen in goud, zilver, doublé en nikkel. Klokken met pracht slagwerken als Bimbatn en Westminster. Fantasie en gewone Wekkers. Zoomede alle artikelen in goud en zilver. Zeer voordeeligè aanbieding in gouden Fantasie-, Zegel- en Verlovings-Ringen uitsluitend le kwaliteit Voordeeligste prijzen eadrgft men spoedig met Scent: ca 2d doosjes van 6 stales 43 CL BS de goede drogtstak Als Bewijs vass ecMheié c staat op dice poeder A.JML Let hierop I R. K. Amsnfbortiche Begrafenisonderneming Speciaal adres voor badlfinlng la alle kl&BBsn. ImliMiiilnii 22 InitiiMrl SOESTERWEG 1 t/o HET OUDE STATION AMERSFOORT ZAGERIJ, SGHAVERIJ en TIMMERFABRIEK Qroote voorraad hout ook In triplex, scherp concurrerend op elk gebied, kunt Ge voor U zelf deelachtig worden en Ontspanning is voor U doeltreffend te bereiken, wanneer Ge gebruik maakt van de R. K. Openbare I eeszaal en Biblio theek, aan de Nieuw- straat 24, een inrich ting, die kosteloos toegankelijk is voor alle personen boven 18 jaar, en waar aan hen, die lid worden tegen betaling van slechtst 1.50 per jaar, boeken worden uitge reikt om voor de lezers van dit blad! Bezocht U Oberammergau en zijn beroemde Passiespelen?' Dan zal het zoo juist verschenen Luxe Album van Oberammergau en de Passiespelen 1930 Of w n blijvende herinnering verschaffen aan al -• '---ot, dat U daar gesmaakt, en die U daar genoten heeft, ar het Passiedorp in de Alpen Luxe Album van Oberammergau en de Passiespelen 1930, eerst recht iets voor UI Want: Een keurige schat van uitgezochte foto's betreffende het dorp cn vooral van de beroemde Passiespelen, met een beknopt, boeiend geschreven verhaal van het verleden en het heden der Oberammcrgausche bevolking, en van het ontstaan en de ontwikkeling der heerlijke Passiespelen, zullen U in dit album een bron van genot voor oog en hart bezorgen, een kunstvol boekwerk, dat zijn waarde behoudt en telkens, wanneer de Passiespelen wederom zullen worden opgevoerd, weer actueel zal zijn. Het album Is uitgevoerd in een kloek formaat, gedrukt op de fijnste kwa liteit papier, met omslag in zwaar carton en in 2-kleurendruk uitgevoerd, rijk DE PRIJS in stevige verpakking per post toegezonden. Bestellingen worden aangenomen door de bezorgers en agenten van dit blad, of kunnen per post aan ons bureau worden ingezonden. Men gelieve hiervoor eventueel onderstaand Inteekenbiljet te gebruiken en met een 2 cenls postzegel voorzien, aan ons kantoor in te zenden. Toezending volgt dan binnen enkele dagen. Men gelieve zijn bestelling spoedig In te zenden, Vul onderstaand inteekenbiljet in! INTEEKENBILJET verzoekt toezending van een ALBUM VAN DE PASSIESPELEN te Oberammergau. Het bedrag ad f 1.50 wordt per postwissel of giro gezonden. Datum: Handteekening: Langegracht 28 - mersfoort Aanbevolen adres voor de levering van alle drukwerken voor het vereenigingsleven, den handel en de industrie. Plaatsing van advertentiën in alle couranten tegen uit- geversprijs. Levering van boeken en tijdschriften. 22) De kostbare steen. Na een korte rust van cenige uren, gingen zij met het opkomen der zon weer verdér. Zou hij op tijd komen? Morgen was de laatste dag, en dan Zijn mondhoeken trokken krampachtig. 's Middags, om 12 uur, draaide de In boorling zich om cn sprak de eerste woorden tijdens zijn gevangenschap. „De Brahmapoetra, lieer," zeide hij met den vinger recht naar het oosten wijzend. Joc voelde zijn hart kloppen de slagen, de Brahmapoetra, en dertig mijl daarachter lag het gebergte. Nieuwe moed bezielde hem. Hij zou op tijd komen, maar wat zou hij doen alleen tegen zooveel vijanden? Hij ver trouwde echter op zijn gelukkig ge sternte. „Kom," sprak hij bij zichzelf, „ik zal hier ook we weer door komen." Ook nu kwam de gedachte aan Bradford en Jimmy weer bij hem op. Zij zouden zijn spoor volgen, en in het uiterste geval had hij van die zijde nog hulp Ie verwachten. Kwam hij echter tc laat, dan zou er geen kogel meer in I zijn patroontasch blijven. Hij zou zich I welen le wreken, al moest het hem hel leven kosten. Zij naderden de rivier steeds dichter, reeds kon hij de glinsterende golven zien. Binnen twee uren konden zij haar bereikt hebben. Opeens draaide de gevangene zich weer om, „ik moet van het spoor afwij ken, heer." „Waarom?" vroeg Joe wantrouwend. De ander scheen niet op zijn toon te .letten, eit vervolgde: „de rivier is hier te breed cn te diep voor den olifant, wij moeten een mijl verder stroomafwaarts, daar is een ondiépe plek." Joc gaf zijn toestemming, maar hield den Hindoe scherp in het oog. Hij had echter waarheid gesproken, een mijl stroomafwaarts kwamen zij op een gedeelte, waar maar weinig water stond. Voorzichtig dreef de inlander zijn oli fant in den stroom, Joe volgde vlak ach ter hem. Toen zij den overkant bereik- wendde de man uit zichzef den oli- ït weer naar het zuidoosten, waar zij liet spoor van de paarden weer terug vonden. De inandcr scheen opeens een gewel digen haast te krijgen, want hij versnel de den gang van zijn rijdier zoodanig, dat de detective zijn paard de sporen moest geven om Item bij tc houden. Een uur ging het zoo voort, steeds in oostelijke richting, totdat de Hindoe plotseling zijn olifant tot stilstaan bracht. Waatom rijdt je niet door?" vroeg Joc. De gevangene vestigde zijn zwarte oogen op den detective, „u kunt nog teruggaan, heer, als u wilt." „Wat teruggaan," riep de detective wrevelig. „U kunt nog teruggaan," herhaalde de ander, „maar als u niet wilt," hij haalde zijn schouders op, „er is nog nooit een vreemdeling, die het wagon dorst den heiligen tempel te nadcrcji, teruggekeerd." „Wat kan ntij jou heidcnschen tempel schelen!" viel Joe woedend uit, voor tie eerste maal zijn gedttd verliezend, „vooruit kerel, ik heb haast!" Zwijgend volgde de man zijn bevel op en zij zetten hun tocht voort. Aan den horizon verrezen wazig in de blauwe lucht, de omtrekken van liet ge bergte, het doei hunner reis. Op de vraag van den detective, of zij het gebergte ver moesten doortrekken, kreeg hij geen antwoord. Zijn horloge te voorschijn halend, keek hij hoe iaat liet was. Half vier. „Hoelang duurt het voor wij de ber gen bereiken?" vroeg hij. „Drie uur," klonk het kort af. „Nu, dat moet twee uur worden, dus vlugger voorwaarts!" Twee uur en een kwartier later, be reikten zij de eerste uitloopers van liet gebergte. Het spoor verder volgend, kwamen zij in een nauwe kloof, niet steil oploopende wanden. De indrukken werden nu geheel onzichtbaar, daar de grond hier hard en kaal zonder eenige plantengroei was. Met verschillende bochten en kronkelingen iiep de weg door een waar labyrintli van rotskloven en dalen. Joe's gids ging hem echter zonder aarzelen voor, de olifant scheen ook dezen stcilen weg meermalen te hebben afgelegd, want hij liep zonder vrees, langs de diepste afgronden. Plotseling toen zij een lange overwelfde gang uit kwamen, wees de Hindoe in een diepe dalkoin, van- verscheidene duizenden vierkante nieter oppervlakte. Vanaf zij hooge zitplaats, strekte hij den arm naar beneden, „de heilige tem pel." De detective sprong van zijn paard en snelde naar voren, wat hij zag, deed hem een oogenblik verstomd staan. Op een diepte van meer dan zestig metei, lag een groot gebouw, dat in de schit terende stralen der ondergaande zon, iver goud geleek. In zijne opwinding, vergetend dat hij' n gevangene bij zich had, ging hij vlak voor den olifant staan. Dat werd hem noodlottig. Eensklaps stootte de Hindoe een paar onverstaanbare neusklanken uit. Joe voelde zich in een verslikkende greep hoog van den grond gelicht, hij poogde zich met zijn krachtige spieren te ver zetten, maar vruchteloos, de druk om zijn borst werd steeds zwaarder. Nog met een laatste wanhopige inspanning, poogde hij zijn revolver te trekken, toen werd het nacht voor zijn oogen. De Hin doe liet den olifant wenden, en sprak zacht een paar woorden tot het groote dier. De greep van de slurf werd losser, en voorzichtig droeg de olifant den be- wusteioozen detective naar beneden. Z. Ms. groot yerkennings-vlicgtuig R. 26, zweefde op een hoogte van drie duizend voet, boven het Tibetiaansche bergland. Het was op een verkenningstocht, om door Britsch-Birma, Calcutta te berei ken. In de groote cabine, die plaats bood voor acht personen, zaten twee officie ren over een groote kaart gebogen, de een volgde belangstellend de verklarin gen van zijn metgezel, die hem de te volgen reisroute aanwees. De ander rek te zich uit en geeuwde, „het lijkt wel ofer aan dit vervloekte bergland geen einde komt. Wat een inval van deii be velhebber, om ons zoo'n omweg te laten maken," mopperde hij, „met alle ge weld wilde de oude lieer de Kliasia-ber- gen op onze verkenningslijst zien." De andere officier schoof de kaart opzij, „ja, het is1 vervelend Johnston, maar wat doet gij eraan, liet is dienst, daarmede basta." Een oogenblik zwegen zij, waardoor men het gedempte gesnor der motoren vernam. Degene, die met Johnson was aangesproken, richtte zijn kijker naar beneden. „Freddy, de rivier, wij zijn er net boven!" Freddy kwam naast hem staan, en zag de rivier, die als een kronkelend zilver lint onder hen weggleed. Een spottende glimlach krulde zijn lippen. „Ja Johnson, de rivier, maar hoelang zal het nog duren, eer wij Calcutta be reiken nu wij liet gebergte nog over moeten." Hij trok zijn jas aan, en open de de voordeur-der kajuit, „kom ik ga den armen Clarkson in den stuurstoel aflossen, de kerel zal denken, dat wij hem vergeten." Hij liep door de nauwe gang, die hen van den avialeur scheidde, cn klopte hem op den schouder. „Billy, ik kom je verlossen!" De ander keek op cn boog zich tot zijn oor. „Freddy, er hapert iets aan den motor, wij moeten dalen." „Kun je er zoo niet bij?" „Neen, ik denk, dat het vlak bij de schroeven zit." „Een mooie beweging, nu denk je spoedig weer in een beschaafde stad te zijn, en nu krijg je dat." „Er zit niets anders op, Freddy," antwoordde de vlieger. Meteen bracht hij het hoogtestuur in werking, cn de machine begon langzaam in groote spi ralen te dalen. Billy Clrakson was een uitstekend aviateur, met vaste hand stuurde iiij een reusachtige» vogel naar beneden. Bijna zonder schok landden zij op den begane» grond. Wordt vervoldg.

De Eembode | 1930 | | pagina 4