Bij Pijn Aardappelen. A. C. Beijer RECOLLECTIE. Ax Maandag I December zal de Maandelijksche Recollectie voor Oud- Retraltanten van Amersfoort gehouden worden in de Kerk op 't Zand^s avonds te halt acht. Wie de waarde der Re collectie begflpt,komt en brengt gaarne nog anderen mede. L1MVIO-NIEUWS. Zondaga.s. moet Limvio naar Utrecht om daar P.V.C. te gaan bekampen. P.V.C. is geen onbekende voor Limvio. Het merendeel van de wedstrijd is ten hunne voordele uitgevallen. Zullen onze jongens deze traditie nu eens boeken en zich staande weten te hou den aan de Merwede Kade? We zullen het hopen, Er is wel eenige vooruit gang te bespeuren. Jongens span al uw krachten R.K. Fonds tot bestrijding der kosten by Ziekenhuisverpleging in de Provincie Utrecht. Naar aanleiding van de mededee- ling, dat in Amersfoort in voorberei ding is de stichting van een Algemeen Fonds tot bestrijding der kosten bij Ziekenhuisverpleging, verzoekt men ons mede te deelen dat voor de Ka tholieken in de provincie Utrecht reeds een dergelijk fonds bestaat. In de Provincie Utrecht is opge richt een Fonds ter bestrijding der kosten bij Ziekenhuisverpleging voor hen, die üd of hospitant-lid zijn van eene Wit-Gele Kruis-afdecling. Het doel is, door wekelyksche, maandelijksche, drie-maandeljjksche, halfjaarlij ksche of jaarljjksche bij dragen zich zooveel mogelijk te dek ken tegen het groote financieele risi co dat eene Ziekenhuisopname kan veroorzaken. Het spreekt vanzelf, dat het Fonds niet onbeperkt alle risico van zijn Le den kan overnemen en daarom vastgesteld, dat aan de Leden, die Ziekenhuisverpleging noodig hebben, zal worden vergoed: A. Voor klasse A. Kosten, verbon den aan Ziekenhuisverpleging met dien verstande, dat die vergoeding zal bedragen hoogstens 4.per verple- gingsdag tot een maximum van 56 da gen. Vergoeding voor operatiekosten tot een maximum van 50. B. Voor klasse B. Kosten, verbon den aan Ziekenhuisverpleging met dien verstande, dat die vergoeding zal bedragen hoogstens 3.— per verple- gingsdag, tot dagen. C. Vergoeding voor gebruik van operatiekamer en verbandmiddelen wanneer per verpleegdag minder dan 4.respectievelijk 3.behoeft te worden betaald, met dien verstan de, dat dus niet meer wordt goed dan 4.voor klasse A. 3.voor klasse B. per verpleeg dag. D. Vergoeding van opname onderzoek in een ziekenhuis tot een maximum van De gevallen, waarin geen vergoe ding wordt gegeven, worden Statuten en het Huishoudelijk Regle ment duidelijk omschreven. Men verkrijgt recht op uitkeering zoodra men 13 weken lid De contributie bedraagt in klasse A, minstens 15 cent per week tot en met 3 leden en verder 5 cent per lid Alle gezinsleden moeten worden opgegeven. Voor alle leden hoven 15 jaar moet in klasse A contributie betaald den, terwijl voor drie kinderen bene den 15 jaar ook contributie betaald moet worden. Meerdere kinderen be neden 15 jaar zijn vrjj. Voor hen, die den 60-jarigen leef- tyd hebben bereikt, moet 5 cent per week extra betaald worden in klasse A. Voor inwonende dienstbode moet cent per week worden betaald. De contributie bedraagt in klasse B, minstens 14 cent per week tot met 2 leden en verder 7 cent per lid Alle gezinsleden moeten worden opgegeven. Voor alle leden boven 15 jaar moet contributie betaald worden. De kinderen beneden 15 jaar zijn in klasse B vrij. Voor hen, die den 60-jarigen leef tijd hebben bereikt, moet 7 cent per week extra betaald worden in klasse B. ir inwonende dienstbode moet cent per week worden betaald. Voor beide klassen geldt, dat zoo dra een kind 15 jaar wordt, de meer dere contributie betaald moet wor den. Voor Statuten moeten de leden 25 cent betalen. Dit bedrag te voldoen bij het lid worden. Administrateur is de lieer Lamb. II. de Groot, Utrecht, Oudcgraclit 8bis, Tel. 13389. R.K. Vereeniging „Geloof en Wetenschap". Wie der oudere leden herinnert zich niet „de Sileziërs", hun spel, zang en dans vol tintelende levens blijheid? Welnu, het is mogen gelukken op dit uitgelezen gezelschap wederom in hoofd en ledematen, Rheumallsche pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aan- gczichtspijnenvasizittendeHoestgebruikt'men Mijnhardi's Poeders Deze werken genezend en nemen de pijnen weg. Prijs per poeder 8 cent en in doozen van 6 stuks 45 ct. Alleen echt wanneer doos it r - I en poeders voorzien zijn van den naam beslag te leggen en zonder twijfel zal Mijnbardt. Let hieropI Vraag ze Uw Drogist. geen der leden dezen kans om wat van deze blijheid over te nemen, la ten voorbijgaan. Daarom vestigen wü nog eens uwe aandacht op de uitvoering te geven door de Heimgarten Spielseliar onder leiding van Dr. Ernst Laskowski en echtgenoote, op Zaterdag 29 Novem ber a.s., in de groote zaal van St. Aechten. Aanvang half negen. Opgevoerd zal worden „Das Herz in der Lanternc". Tevens doen wij een beroep op de leden voor dezen avond eens extra hun best te doen voor het uitnoodigen van introducées. Kaarten hiervoor zijn 's avonds a ƒ1.aan de zaal verkrijgbaar. Concert, gegeven door het Hartvelt- Kwartet, op Donderdagavond, 27 November 1930. In 't kleine, sobere zaaltje der The osofische Vereen, op de Regentesse- laan waren een 70 a 80 muziekmin- nenden te zamen gekomen om naar de prestaties van Piet Hartvelt (le viool), Jan Keessen (2e viool), Kees Hartvelt (alt) en Charies v. d. Meer (cello) te luisteren. Voorop z(j vermeld, dat deze jeug dige artisten, (allen leden van liet Utrechtsch Stedel. Orkest?), het reeds tot een vrijwel volmaakt samenspel brachten. Achtereenvolgens gaven zij te hooren't kwartet in C gr. t., opus 33 No. 3 van Jos Ha.vdn, dat in d. kl. Xo. 13 van W. A. Mozart en na de pauze het Strijkkwartet op. 95, kl. t. van L. van Beethoven. Uit ter aard spande het oeuvre van den laat ste de kroon. De vochtige warmte leek ons, vooral in liet begin, oorzaak, dat de cellist voortdurend z'n instru ment moest bjjstenuncn, wat in kleine ruimte als hier telkens en door ieder moet worden opgemerkt. Wel geeft zoo'n knus zaaltje iets intiems aau het lieele concert, doch we onder vonden er ook de nadeclen van. Een er van noemden we reeds: de spoedig te lioogc en vochtige w te; verder zijn de executanten dicht bij hun auditorium, dat alle bij komstigheden worden opgemerkt er sluit je dan, om alleen de muziek te beluisteren, de oogen, dan valt het des le meer op, dat ook het meest inge houden spel hier nog te hard klinkt. Het hinderlijkst nog vinden wc f onophoudelijk meedeinen der bovi lichamen van de violisten; vooral de altist bezondigde zich hieraan liet ergst. Ook dit dus valt in een flinke concertzaal lang zoo niet op. In een gisterenavond onder leiding van den heer Venings gehouden ver gadering der R. K. Kiesvereeniging werden door den Voorzitter mededee- lingen ^gedaan over het verloop te Utrecht gehouden vergadering den R.K. Kieskring. De voorstellen Amersfoort werden daar verworpen. Mr. Kooien, secretaris der Kiesver eeniging, gaf ten beste een beknopte uiteenzetting over de prae-adviezen betreffende de nieuwe financieele ver houding tusschen Rijk en gemeente, en deed daarbij uitkomen welke hou ding de Gemeente behoort aan te ne men ten aanzien van de verschillende heffiingen en hoe zij de eventueel ruimere middelen in het algemeen be lang dient te besteden met name voor het treffen van sociale voorzieningen. Na de pauze werd gelegenheid ge geven namen te noemen van personen geschikt voor de Prov. Staten (vacature Kroes). Genoemd werden de heeren Noordman, Mr. Kooien, Venings, van Koelen, van Loon en Thien en Mej. Lensing. Nadat de heeren van Loon, van Koelen en Thien hadden verklaard zich niet voor een candidatuur be schikbaar te kunnen stellen, werd door stemming aangewezen dat als de drie candidaten der Amersfoortsche R.K. Kiesvereeniging werden aangewezen de heeren Noordman, Venings en Mr. Kooien. Van de ongeveer 1000 leden waren er 71 present. Na een rondvraag waarbij de Rus sische import van graan enz. werd besproken, sloot de Voorzitter de ver gadering. Prima blanke z.g. zanders 45 ct. 10 K.G., 50 ets.-franco huis. Per H.L. 3.15. Probeert U deze eens! Friesche Borgers, veel bloem, 50 cis. per 10 K.G., 55 ets. franco huis. Per H.L. 3.50. Versche wagon Zeeuwsche blauwe, prima, geen zieken, geen afkokers, 70 ets. 10 K.G., franco huis 75 ets. Per H.L. 5.00. Koolrapen, Wortels, Uien, alles 35 ct. per 10 K.G. Spruitjes, extra mooi 2 K.G. 25 ets., iets minder 2]/z K.G. 25 ct. Savoye Kool van 4 tot 10 ct. per stuk. Andijvie 3 voor 10 ct. Knolselderie 10 ets. Prei 6 voor 10 ct. Witkrop 5 ct. Groote zending APPELS ontvangen van 35 tot 55 ets. per K.G. Noten 58 ets. K.G. Citroenen 3 voor 10 ets. Conosnoten 20 ets. DRUIVEN extra mooi, 55 ct. p. pond SCHOENMAKER Krommestraat 60 Telef. 794 Busgroenten Wouterlood zeer billijk. Alle soorten. Nieuwe boeken in de Katholieke Openbare Leeszaal en Bibliotheek de Nieuwstraat. Beekman, Het missaal. J. Botke, Landbouwdierkundedeel 11 van de vogels tot de oerdieren. Antoon Coolen, Peelwerkers. Antoon van Duinkerken, Achter de vuurlijn. Edna Ferber, Niemandsland. W. van den Hengel, Zondag. Gerard Knuvelder, Het rampjaar 1830. Jan Lauweriks, Moderne woninginrich ting. Iréne Nemirovsky, David Golder. Bertha Ruck, Hij of zij? - Donderdagmiddag had de her opening plaats van het bekende schoe nenmagazijn Kraancu, Krommestraat 17. Het gemoderniseerde pand komt mooi uit en biedt naast een grootere ruimte om te passen gelegenheid een uitgebreider collectie in voorraad te hebben. Ter gelegenheid van hel 50-jarig bestaan der zaak ontvangen de koo- pers dezer dagen een aardige herin nering aan dit heuglijke feit. Een re den dus om nu te koopen. Voor het beheer der Jeugdher bergen te Amersfoort, is het volgende bestuur gevormd: IJ. Baan, voorzitter; mevr. R. M. N'iermeyer-Koller, secretaresse; mevr. I. J. RyshouwerXieuwcnhuyzen, ningmeesteresse; mevr. J. Frima- Rookmaker en de heeren A. Roozen- daal, F. W. J. Barkey Wolf en A. A. Kruithof. In het afgeloopen seizoen hebben 1100 „trekkenden" gebruik gemaakt van tie Jeugdherberg. Méér logiesruimte is eiscli! Het voorloopig bestuur zal trach ten in die richting werkzaam te zyn en spoedig de noodige voorstellen aan de algemeene vergadering voorleg gen. Maandag 1 December a.s. zal het 45 jaren geleden zijn, dat de heer G. Dekker, commies-chef ter Secretarie (afd. Militaire zaken en verkiezingen), iu dienst der gemeente Amersfoort trad. Uit den Omtrek Berg, 76 j., wed. v. Tennis v. Beek; Herman Kragt, 85 j., wedn. v. Maria Ernestina Frederika Kerkkamp; Heintje Heimissen, 80 j., echlgen. v. Johannes v. d. Veen. Soest B. en W. bicden den Raad de ont werp gemeente-begrooting dienst 1931 aan. Zy schrijven, dat als direct gevolg van de gewijzigde financieele verhou ding tusschen het Ryk en de gemeen ten voor 1931 met minder moeite een sluitende begrooting kon worden ver kregen. Het blijkt, dat 1931 een bijzondere bate heeft van 37.962.84 waarop in de na 1931 komende jaren niet valt te rekenen. Dit bedrag willen B. en W reserveeren op den kapitaaldienst. Voor uitbreiding van de politie met 3 agenten wordt een extra bedrag 6.496.50 gevraagd. Voor de jaarwedden van en hulp middelen voor schoolverpleegsters is 2000.op de begrooting gebracht. Gemengde Berichten Barneveld Op de paardenmarkt waren 130 stuks aangevoerd. De handel traag. Terwijl een paar knapen aa stoeien waren, kwam de 7-jarige G. v. d. H. zoo ongelukkig te vallen, dat lijj een heen brak. De lieer R. v. d. B., meubelfa brikant, is, terwijl hij zich op het dak zijner fabriek bevond, door de dakbe dekking gezakt en naar beneden ge vallen, waarbij hij een hoofdwond inwendige kneuzingen bekwam. Bunschoten Een militair vliegtuig van Schiphol met bestemming Soesterberg, moest in verband met een motordefect op ccn weiland een nooldanding maken. De machine bleef steken in de ldei en sloeg over den kop. De machine werd zwaar beschadigd. De inzittenden, luitenant Schouw en sergeant Ryi heiden van Soesterberg, kwamen zonder letsel af. Hoogland Een caféhouder uit Hoogland stond te Utrecht terecht terzake van belee- diging van een rijksveldwachter al daar. Verd. had dezen voor iets heel leeljjks uitgescholden. Er was sprake van een brandstichtingsgevai, en men vermoedde dat men in liet café daarover gesproken had. Nu wil den caféhouder een verhoor afnemen. Toen hij den veldwachter zag staan, begon hij hein te beleedi- ;n. Men eisehte een geldboctte van 40 ibs. 20 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde dachte tot 25 of 15 dagen hechtenis. Nljkerk Burgerlijke Stand, ren: Geertje, d. v. Hendrik Burgwal en Tcunisjc Steenbergen; Fijtje, d. v. Willem v. Dusschotcn en Arisje Puik; Elisabeth, d. v. Gerrit Renes en Grietje Brons; Albert, z Aart v. Koot en Annetje v. d. Bor. Ondertrouwd: Wouterus X'ic- boer en Aartje v. Putten, wed. van Eibert Windhouwer; Jan v. d. Brom Elisabeth v. Poolen; Steven v. d. Ham en Metje de Groot. ou wd: Barend Baggel, van Ede en Hendrientje de Graaf; Gijs- bertus Nieboer en Aaltje v. d. Beek. leden: Aalt Hop, 59 j., wedn. v. Aartje Ruitenberg, eerder wedn. Dirkje Hendriksen; Aartje v. d. Storm en hoog water. De bewoners van de aan onze groo te rivieren gelegen sleden en dorpen 'hebben angstige dagen doorgebracht. De enorme en snelle was der rivieren veroorzaakte alom overstroomingen en vrees voor dijkdoorbraak. Geluk kig is liet tot dezen laatsten ramp niet gekomen, wel is o.a. door liet leen van de Beerschc Overlaat een groote uitgestrektheid in Noord-Brn- bunt onder water gezet, doch nergens gelukkig werkelijk gevaar. Daar dé vieren thans dalen, is nu ook geen direct gevaar meer aanwezig. Materieele schade zoowel door de .'erstrooming als door den storm wel op talrijke plaatsen aangericht. Verschillende werken, o.a. aai Julianakanaal cn het verbindingska- uiai tusschen Maas en Zuid-Willems aart by Maastricht moesten worden stopgezet. Bij Bergen op Zoom i' kademuur weggeslagen en hadden de bewoners in de omgeving nogal van liet water te lijden. Ook verschillen de zeeweringen kregen nogal bescha digingen. Niet alleen in ons land maar over heel Europa is schade door liet hoo- ge water aangericht. In België, crscliilende dijken bezweken, wordt de schade op millioenen geschat. In Frankrijk was de toestand ook Z' dreigend, evenals langs den Rijn zijn zijrivieren in Duitschland. Uit Oostenrijk en Hongarije komen even- us berichten over stormschade erstroomingen. Gelukkig worden -rgens slachtoffers gemeld. Nabij Oude-Pekela is eei jarige straatmaker door den storm met zijn fiets te water geworpen. De man, die gehuwd was en vader was van 4 kinderen verdronk. Te Breda is een kruidenier, die op eenige schepen zijn waren moest bezorgen, le water geraakt en dronken. Nabij Nueuen is een fabrieksar beider, die plotseling onwel werd, met zyn fiets in een sloot gereden en ver dronken. Een uit Amsterdam afkomstig machinist is Zondagmorgen met geslagen schedel gevonden op het ter rein van de Petroleum Maatsch. op Curasao. Onder Sinderen is een oude vrouw door een trein overreden gedood. Koning Haakon van Noorwegen herdacht deze week het feit, dat hy voor 25 jaren het koningsschap aan vaardde. Uit Frankrijk wordt een drietal spoorwegongelukken gemeld. Er zyn in liet geheel vijf mcnschcn by gekomen en een 20-tal gewond. nieuwe financieele verhou ding tusschen Rijk en gemeenten kost het Rijk door verminderde komsten en door de directe uitga het Rijks-Gemeentefonds ccn drag van rond 23 millioen gulden. Amersfoort 28 Nov. 1930. Appelen f 12.00 5 f 18.00 p. H.L. peren f09.— f 17.—p. H.L.; Klei- aardappelen f 0.00 f 0.— p. H.L.; Zandaardappelen f3.50 S f4. p. H.L.; Hoendereieren f8.00 k f 10.p. 100 st.; Eendeneieren f6.50 5 f7.50 p. 100 St.; Boter f 1-90 k fO.— p. K.G.Kippen fl.00 k f 1.40; Hanen f 1.10 i 11.80; Hennen f3.00 k f0.00; Jonge hanen f0.a f0.Kui kens f0.— k f0.Tamme ko nijnen f 1.00 k f3.00; Wilde ko nijnen f0.— k f0.90; Tamme duiven f0.30 k f0.50 per paar; Vette varkens f—k f.— Magere varkens f kl— Drachtige zeugen f—0 k f 0— Biggen f 8.— k f 14.Guste zeugen f 60 k f 100 per stuk. Aangevoerd20 H.L. appelen 15 H.L. peren; 0H.L. kleiaard- appelen; 3 H.L. zandaardappe len 35000 hoendereleren; 700 eendeneieren; 40 K.G. boter; vette varkens6 magere var kens 2 drachtige zeugen 480 biggen; 4 guste zeugen; 0| koeien; I geiten; KERKELIJKE DIENSTEN. Nadruk verboden Ingevolge 4e auteuravet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG Weldadigheids collecte St. Vin- centius, parochie O. L. V. H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Half 4 vergadering Burgerjonge- lingen-vereeniging 2e afd. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 10 uur H. Mis in de kapel op net kerkhof. DINSDAG 8 uur gezongen St. Autoniusmis. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG H. Mis om 7 uur, kwart voor 8 gez. H. Mis en 9 uur. 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4 tot 9 uur biechthooren. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. Van 3 tot 6 uur uitstelling van het H. Sacrament. 3 uur bijeenkomst der leden van den Altaarwacht met gebeden en gezangen ter eere v. h. H. Sacra ment. 6 uur Lof met predicatie. WOENSDAG Feestdag v. d, H. Franciscus Xaverius, patroon der parochie kerk. Kwart voor 8 plechtige H. Mis. 7 uur Lof. DONDERDAG Van 5 tot half 9 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG le Vrijdag v. d. maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis voor de leden en overkleden v. h. H. Hart. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid ora te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosslraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 3. 10 uur Hoogmis. 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur Lof. DONDERDAG Van half 7 tot half 8 biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. 8 uur gezongen K. Mis. 7 uur Lof ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur patronaat. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DONDERDAG Van 6 tot 8 uur Biechthooren. VRIJDAG le Vrijdag v. d. maand. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof met Litanie en toewij ding aan het H. Hart. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenh. Nljkerk PAROCHIE ST. CATHARINA ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis 3 uur Lof. DONDERDAG Half 4 tot half 6 gelegenheid om te biechten. V RIJD AO Om half 8 uitreiking der H. Communie. Kwart voor 8 gez. H. Mis ter eere v. h. H. Hart van Jezus. 6 uur Lof met litanie v. h. H. Hart v. Jezus. ZATERDAG Half 3—half 7 gelegenheid om te biechten. 6 uur Lof ter eere van Maria. Dagelijks de H. Mis om half 8. PAROCHIE VAN DE H.H. APOSTELEN PETRUS EN PAULUS. Eerste Zondag v. d. Advent. ZONDAG H.H. Missen ten 7 en 9 uur. Half-11 Hoogmis. Na de hoogdienst de uitstelling van het Allerh. Sacrament. 4 uur Jongel.vereeniging. 6 uur Lof met Adventspreek. De geloovigen worden attent ge maakt op de bijzondere oefeningen die op de advent Zondags des avonds te 6 uur plaats hebben en daarna aangespoord die zoo veel mogelijk alle bij te wonen. DONDERDAG Biechthooren van 3—4 uur. VRIJDAG le Vrijdag der maand, bijzonder toegewijd aan het Allerh. Hart van Jezus. 8 uur uitreiking der H. Communie, daarna gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart. Na deze H. Mis de uitstelling van het Allerh. Sacrament en de verdere gewone plechtigheden en gebeden ter eere v. h. H. Hart. 7 uur Lof ter eere van het Godde lijk Hart met de gewone gebeden. ZATERDAG Biechthooren van half-4—9 uur (ieder vol uur.) 's Morgens verplichite catech voor de jongens der hoogere klasse waarna biechthooren. Des middags voor de meisjes. De kinderen moge deze catech. en biechtgelegenheid zonder ver lof niet verzuimen. ZONDAG 7 DEC. Ieder jaar wordt in de parochie gehouden een collecte voor het lijnwaad van priesters en al taren. Gedurende het jaar. Deze ollecte is nog niet gehouden en zal daarom Zondag gehouden worden. Om het mooie doel, de opluiste ring van uw eigen Godshuis, wordt deze collecte u bijzonder aanbevolen. Te koop PIANO merk Zeitler Winkelmann, bijna nieuw, krulssnarig, legen zeer voor- deelige prijs. Te bevragen onder no. 647, bureau van dit blad. DE NOTARIS johs. Knoppers te Amerstoort zal op WOENSDAG 10 en DONDERDAG 11 DECEMBER 19J0, telkens des voorm. 9 uur op de Boer derij „Lockhorst" nabij den Heiligcn- bergerweg onder Leusden, voor de Erven van wijlen den Heer W. E. Kreikamp publiek om contant geld verkoopan: Den geheelen HAVE EN VEE als22 melkkoeien, waaronder 18 kali- dragende en 4 guste koeien, 2 kalf- dragende vaarzen, 4 pinken, I slier, 2 paarden (gladtands, een zwarte en een bruine merrie), een vette zeug, 4 schrammen, pl.m. 150 kippen, 2 boeren wagens, gierbak mei onderstel, melk- brik, dicht wagentje, stortkar, honden- kor, grasmaaimachine voor 2 paarden (Asborne), hooihark, hooischuddcr, ket- ■initegge, cultivator, spaneggen, ploeg, kruiwagen, voerbakken, partij takken bossen, 3 bergen met bestgewonnen hooi (pl.m. 60000 Va K.G.). partij haver en haverstroo, roggestroo, ingemaakt gras, partij rapen, bieten, aardappelen en mest, partij stobben en brandhout, baddings en slieten. Voor AFBRAAK: een loods, koe- hok. een vierroeden schuurberg, afdak achter de schuur, kippenhok en 2 kuikenshokken. 3 korven met bijen, honingtonnen, emmerrek, 2 span tuigen, ploegluigen, korlmachine, bietenmachine, rosmolen met toebehooren, dorschmachine, korl- kist, wanmolen, sleep, evenaars, man den, fornuispot, zeunings, ladders, re genton, voerkisten en tonnen, partij zakken, groote partij bouw-, deel- en melkgercedscbappen enz. enz. Voorts INBOEDEL hoofdzakelijk beslaande uit: fornuis, tafels, stoelen, staartklok, spiegels, pe troleumlampen, borden, kabinetje, re gulateur, canapé, kachel, penantkastje, étagère, pendule, karpetten, zeil, schil derijen, linnenkast, kleerkast, brand kastje, ledikanten, bedden met toebe hooren, nachtkastje, waschtafel, hang kast, kapstok, looper, traproeden, chif fonnière en wat verder fe voorschijn zal worden gebracht. llitgenummerd te bezichtigen op in 9-5 ui Timmerman Makelaar inonroerendegoederen KROMMESTRAAT 58a-38b. Telefoon 370 AMERSFOORT

De Eembode | 1930 | | pagina 2