Wij alléén In Amersfoort, koopen persoonlijk alle vlschsoorten in de RIJksvischhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de biliijkste prijzen en de noodzakelijke kwalititeits- conlrOle! Thuisbezorgen zonder verhooging Umnider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEEN: UTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDBN - OPGERICHT 1 MEI 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schclvisch, Schol Bot enz. Vlschconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken vlsch - Oemarineerde Haring Rolmops AMERSFOORT'S BLOEI. Van den band van den tocgcwijdcn secretaris van „Vreemdelingenverkeer" troffen wc in 'I Vereenigingsorgaan het volgende suggestieve stukje aan: BLOEI 1 Wat is het mij een lust, in de stra ten onzer binnenstad te toeven op de uren van den dag, dat er gewerkt wordt I Als de zwaarbeladen vrachtauto's u toeterend voorbijdenderen, als de spie ren zich spannen van hen, die de kar ren tegen de hoogten opduwen, als de haastige stap en de ernstige trek u toonen dat het daggedeelte in het tee- ken van den arbeid staat. Wee de stad, die op zulke uren geen vertier kent, waar geen geratel weer klinkt en de claxon rust, waar de be woners doelloos rondslenteren, waar de vervelooze gevels u schijnen te vragen: Waar blijft de schilder die mij een nieuw pakje geeft, al fluitend of neuriënd zijn lied? Wat is het mij een genoegen, het drukke verkeer gade te slaan, mij er een weg doorheeen te banen, voor zoover althans de verkeersagent met dien weg accoord kan gaan. Te druk? Het kan nooit druk ge noeg zijn! Laat de winkelbellen rinke len, laat de slagers- en kruideniers jongens hun fietsmand grooter dan zij zelf zijn slingeringen doen maken die onvereenigbaar zijn met de wetten der zwaartekracht, laat de hamerslag weerklinken, de fabrieksfluit gillen. - Voor een stad, die vooruit wil, is dat alles mooie muziek. Neen, het is een sprekende, beter nog: een loeiende film, die tot titel: .Arbeid" en tot ondertitel „Welvaart" heeft. Wandelaar, die van meening zijt, dat ge nog in de vorige eeuw leeft; gij die het midden van den weg voor u opetscht, maak beenen! Toon uzelf, dat gc spoediger op het troittoir bént aangeland, dan ge dacht dat mogelijk zou zijn. De straat is niet voor u; zij is voor den arbeid! Amersfoort werkt, zwoegt, spant zich in, om vooruit te komen. Amersfoort toont den vreemdeling tintelend leven, bet leven van een snel ópbloeiende stad. Zakenmenschen, winkeliers, aarzelt ge nog, het voorbeeld van zoovelen te volgen en uw zaak te vergrooten, te verbouwen, te verfraaien? Zijt ge be nauwd ervoor, dat de malaise ten eeuwigen dage uw deel zal zijn? Maak juist gebruik van de gelegenheid, die de slappe tijd u biedt om het werk dat u in den zin hebt, wat goedkoo- per te laten verrichten en tevens an deren aan 't werk te houden. Als de malaise voorbij is en zr gaat voorbijmoet ge klaar zijn. In Amersfoort zit „toekomst" voor u. Vergelijk de Utrechtsche en de Lange- straat en nog zooveel andere stra ten eens met het beeld, dat zij toonden, slechts 10 jaar geleden! Vooruitgang! Pittig opbloeiend leven! Blijf niet achter! Laat niet het nood lot de bestemming van Amersfoort be- - palen, maar ibepaal haar zelf! Doe wat ge kunt. Huidig niet het „laat- maar-waaien-systeem" of zit niet bij de pakken neer, doch werk, zoolang het dag is. En als de avond gedaald en uw taak verricht is, schudt dèn de zorgen energiek van u af, draai het terrein uwer beslommeringen eens even den rug toe en verlustig u in het schoons dat Amersfoort met z'n grachtjes en, toieas en torentjes, u in de avondstilte biedt. Althans als ge daar oog voor hebt. hetgeen ik u van harte toewensch. En als de Zondag gekomen is, be steedt dien, om te komen tot levens verrijking en levensverdieping, hetzi dat uwe geaardheid u voert naar he plechtig kerkgebouw of naar de, bij winter en zomer verjonging schenkende natuur. Keer dan tot u zeiven in en richt uw blik naar hooger plan. Besteedt den rustdag zóó, dat hij u tot ver wikking worde, van geest lichaam. Dan kan de werkweek weer frisch worden begonnen, dan is de lust tot den arbeid weer dièr. Dan zijt ge weer gereed om de be zwaren des levens koen het hoofd te biedendan kunt ge, door uwe vol hardingen ijver weer uw steentje bij dragen tot het optrekken van het mooie en sterke gebouw, dat tot naam draagt: .De bloei van Amersfoort". In den ouderdom van 75 jaar is Zaterdag te Baam overleden de heer J. F. Meursing, president-commissaris van de N.V. Phoenix Brouwerij te Amersfoort. PROVINCIALE ORGANISATIE VREEMDEL1N0ENVERKEER. Op Initiatief van de Ver. voor vreem delingenverkeer te Utrecht wordt ge tracht te komen tot de oprichting van eene provinciale organisatie voor vreem delingen verkeer. Daartoe zijn de leden der Prov. Staten, de burgemeesters de besturen van de Kamers van Koop handel en de besturen der plaatselijke vereenigingen voor vreemdelingenver keer in de provincie Utrecht uitge- noodigd op Vrijdag II Dec. in het jaarbeursgebouw te Utrecht bijeen te komen teneinde deze aangelegenheid te bespreken. Naar wij vernemen zal ook de Amersfoortsche Ver. voor Vreemde lingenverkeer daar vertegenwoordigd zijn. Dinsdag 23 December zal het Chr. Mannenkoor |uba! een uitvoering van gewijde muziek geven in de Geref. Kerk aan de Lieve Vrouwenstraat. De heer G. v. d. Burg, organist, zal mede werking verleenen. Door de speeltuinvereeniging „het Soesterkwartier" is tot opvolger van den heer D. Mulder gekozen als zitter de heer O. de Groot. verband met de vele aanvragen om van den speeltuin gebruik te mo gen maken, is besloten om dezen alleen ter beschikking te stellen van speeltuinvereenigingen, hetzij van hier of etders. De opening van het nieuwe ge bouw voor den Raad van Arbeid zal plaats hebben op Zaterdag om half 3. Majoor E. A. F. baron Creutz van bet Ie reg. huzaren is met ingang van 1 Jan. overgeplaatst als commandant van het 2de halfregiment huzaren te Breda. WAARSCHUWING. Verplichtingen tot het doen van aan gifte en het verstrekken van inlichtin gen voor het bevolkingsregister. leder, door of vanwege het gemeen tebestuur daartoe uitgenoodigd, is ver plicht tot het doen der opgaven, eisebt voor invulling van het Bevol kingsregister. Bij vestiging te Amersfoort moet daarvan binnen 2 weken aangifte wor den gedaan op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) onder overlegging van een verhuisbiljet, of, komende uit het buitenland, van een paspoort. Voor het aanvragen van verhuisbii- jetten zijn op genoemd bureau kosteloos formulieren verkrijgbaar. Verlaat men Amersfoort met de be doeling zich elders te vestigen, dan moet op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) een verhuisbiljet worden aan gevraagd. Bij adresverandering in Amersfoort moet daarvan binnen acht dagen op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) aangifte worden gedaan. Gezinshoofden moeten bovendien binnen 8 dagen aan genoemd bureau kennis geven van iedere persoon, die in het gezin wordt opgenomen of daaruit vertrekt. Inwonend dienstpersoneel daaronder begrepen. Geen aangifte behoeft te geschieden van dagdienstboden, noodhulpen of tij delijk personeel. Het niet voldoen aan bovengenoem de verplichtingen kan gestraft worden met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of een geldboete van ten hoogste honderd gulden. Uit den Omtrek Geboren: Gerrit, z. v. G. Kroese en A. M. Kreuger. j Ondertrouwd: A. de Ruijter en L. v. Amerongen H. Suik en N. van Prooijen. Gehuwd: J. W. Bon en E. F. Guske A. A. Bur gers en M. J. Kindier. Overleden Jeltje Schaapman, 74 jaar, weduwe v. A. Modderman. Op den Amsterdamschen weg had een aanrijding plaats tusschen een melkwagen en een vischauts. De melk wagen werd beschadigd en een 100 liter melk ging verloren. Devischauto reed in volle vaart tegen een boom, en werd totaal vernield. De inzittenden {werden uit de wagen geslingerd. Burgerlijke Stand. Oeboren: Petronella Francisca, d. i. W. van Hamersveld en B. Th. Hll- lorat. Hoogland Op Maandag 22 Dec. a.s. houdt de Boerenbond de tweede ledenver gadering. Die vergadering zal weer zeer leerzaam zijn. Hoorden we op de vorige vergadering een mooie lezing over de kalkstikstof, op de verg. van 22 December zal de Chilisalpeter be handeld worden. Was op de kalkstik- stofavond de zaal goed bezet, op de Chiliavond zal hij zeker nog beter ge vuld zijn. Op de voorhand raden we daarom aan, dat ieder, die zich vri kan maken, op die avond vast moe komen. We durven gerust zeggen, dat ieder, die niet komt, veel zal gemist hebben. We kunnen dit beweren op tweeerlei grond. Eerstens omdat de persoon, die de lezing zal houden ons borg is, dat men een prima lezing zal hooren en tweedens, omdat er mooie FILMS zul len gegeven worden. Deze zullen bestaan in leerzame comische. Wilt ge dus het nuttige met het aangename paren, komt dan vast. We zouden willen zeggen, zorgt, dat de zaal te klein is. Dat kan, want we weten op de eerste plaats, dat zeer vele er graag wat moeite voor over hebben om iets leerzaams te hooren. Vervolgens nog wat vroolijks op de koop toe, dus voor iedereen wat. De vergadering begint te 6 uur. Alle pre sent op 22 Dec. in „Concordia". Sg. H. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Everarda, d. Boersen en M. van den Bremer. Overleden: Franciska Aleida van Klooster, 4 jaar Gerritje van Dij huizen 79 j. wed. van A. van Willi- genburg. Hoevelaken Een personenauto van Stibbe te Amsterdam reed in de bocht tegen een boom, doordat wegens de glad heid van den weg het rijtuig slipte. De auto werd aan de voorzijde zoo danig ingedrukt, dat zij den weg niet verder kon vervolgen. De bestuurder kwam er gelukkig goed af, hij had slechts een paar ontvellingen aan zijn handen bekomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie en Alida, z. en d. A. v. Engelenhoven en P. Zwarts Hendrikus Gerardus, z. v. J. Voor burg en M. Boersen. Nljkerk Op de markt: Aangevoerd 85000 eieren f5—6, f7 8; 3 biggen f8—12; 131 runderen f200—425 25 nuchtere kalveren f8' —16; mestkalveren f|20—35. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren: Ciasina, d. v. J. v. d. Hoek en C. Gouw. Overleden: Ste- phanus Le Febre, 87Jjr., wedr. v. M. Beukbergen. Woudenberg Ter uitvoering van het door den Rijkswaterstaat ontworpen wegenplan ten behoeve van het snelverkeer, is men ook te Woudenberg reeds met de werkzaamheden begonnen. De brug bij „de Boom", zal aan merkelijk worden verbeterd, hetgeen op zichzelf reeds een groote verbete- mag worden genoemd. iok zijn reeds verschillende boomen daar ter plaatse gerooid, waaruit we ongeveer kunnen opmaken in welke richting de nieuwe, weg zal worden projecteerd. Door het afsnijden der vele gevaar lijke bochten welke zich op dit weg gedeelte bevinden, zal ongetwijfeld het beoogde doel worden bereikt. Gemengde Berichten Uit de pas gehouden volkstelling blijkt, dat Denemarken 3.542.210 zielen telt. De hoofdstad Kopenhagen heeft een bevolking van 771.753 zielen. Tijdens de zitting van het Deen- sche Parlement werd door een bezoe ker op de publieke tribune een schot gelost, dat waarschijnlijk gericht was op den aan het woord zijnden minister. Deze werd echter niet getroffen. Te Groningen had een run plaats op de Nutsspaarbank. Waarschijnlijk door financieele moeilijkheden bij een andere bank ongerust geworden, vroegen honderden hun geld terug. Twee dagen lang duurde de toeloop en 1500 inleggers kregen hun spaar penningen van ruim 1 millioen terug. Toen keerde het ver rouwen weer. Te Lyon heelt een nieuwe aard storting plaats gehad. Drie rotsblokken van ongeveer 10 kubieke meters zijn op den grooten verkeersweg neerge komen, zoodat het verkeer moest wor den stop gezet. De film „lm Westen nichts Neues" die aanleiding tot relletjes in verschil lende Duitsche steden heeft gegeven, is thans voor geheel Duitschland ver boden. De|laatste Fransche troepen hebben thans |ook het Saargebied verlaten, zoodat thans geen vreemde troepen meer in Duitschland aanwezig zijn. Zaterdag is te Zwolle een auto waarin zich een 27-jarlge heer uit Sit- tard met zijn 3-jarig zoontje en zijn schoonvader bevonden, in de stads gracht gereden. De inzittendea hadden zich op weg begeven naar LMowarden, waar zij een begrafenis zc«den bijwo nen. Door het mistige wen heeft men waarschijnlijk de roode lantaarn, die ter waarschuwing bij ee*«eer scherpe, bocht is geplaatst, niet gezien en is men regelrecht in het water gereden. Het ongeval werd door een passeeren- den jongen bemerkt, die onmiddellijk de politie waarschuwde, ook eenige schippers boden direct de behulpzame hand, doch men moest de kap van de auto openbreken om de inzittenden te kunnen bereiken. Helaas bleken alle drie reeds overleden te zijn. lieke Filmcentrale. Laat katholiek Amersfoort toonen met zijn tijd mede te gaan, het is geen overbodige luxe. M. WEEM. Amersfoort, Schimmelp.str. 72. Binnenland De Tweede Kamer heeft het wets ontwerp tot verhooging van de accijns op gedistilleerd van f 180 op f200 genomen. Minister de Geer zeide de inkomsten van deze verhooging voor de schat kist niet te kunnen missen en zin speelde op een mogelijk aftreden als minister van financien. Verschillende leden, die niet veel voor deze verhooging gevoelden, vooral omdat zij een opleving van den smok kelhandel vreesden, verklaarden daarop voor te zullen stemmen, daar zij in de tegenwoordige omstandigheden geen crisis aan Financiën wilden bevorderen Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) NATIONAAL KATH. FILMCONGRES EN AMERSFOORT. Eenige dagen geleden werd het Kath. Filmcongres gehouden onder voorzit terschap van Pater J. Th. Weiter uit Amsterdam. De hoofdfiguren van dit congres warenA. Verdijk, Pater Hyacinth Her mans, Pater J. F. Welter, mr. A. Tepe, mr. Dunselman, A. Rubenkamp, prof. Bemelraans, A. Boekraad en Van Zijp. In het openingswoord gaf de voor zitter een overzicht van de beteekenis der film op landen en volken. Spr. wees er op dat op een zeer enkele uitzondering na, de films geen rekening houden met de Kath. en Chr. levens beschouwing, om van het beslist slechte en onzedelijke niet ie spreken. Reeds te lang hebben de kath. zich afzijdig gehouden en nu is de tijd aangebroken om een krachtig katholiek lichaam op te richten, dat hét groote gevaar der slechte film voor geloof en zeden te keeren en daarnaast om de groote kracht die uitgaat van de goede i .film te bevorderen. Daarom moet sa- 1 'menwerking worden gezocht. Dit kan gevonden worden door het oprichten van parochiale bioscopen en het steunen van goede Kath. cineasten. Met algemeene stemmen vereenigde het congres zich met de navolgende conclusies: le. Samenwerking van alle Katho lieken op het gebied der film is nood zakelijk. 2e. Om de groote kracht te ver breiden van het goede, dat uitgaat van de goede film, 3e. Zij wil met alle mogelijke mid delen de vertooning der moreel goede film bevorderen. 4e. Oprichting van plaatselijke pro paganda-centra's. 5e. Steun der katholieke pers, door propagandistische artikelen en onthou ding van afbrekende critiek. Wat kan Kath. Amersfoort in deze doen? Ontegenzeggelijk zeer veel, maar dan moet er gewerkt èn met kennis van zaken èn met de volle medewer king van allen die het goed meenen met een zoo'n urgent vraagstuk. Ondergeteekende is gaarne bereid zijn volle medewerking in deze te geven, omdat ook Amersfoort bijdrage in de moeilijke oplossing van datgene, wat het Kath. Filmcongres beoogt. Kath. vereenigingsbesturen op allerlei gebied en ook andere katholieken welke meenen in deze werkzaam te kunnen zijn en sympathiseeren met de oprich ting van een „Comité tot vertooning van goede films", gelieve hun adres op te geven aan ondergeteekende, waarna besprekingen zullen volgen en overleg zal worden gepleegd met de Katho Geachte Redactie, Wellicht is het aan de lezers van Uw blad opgevallen, dat het melk- contrölestation Utrecht, door middel een advertentie, de aandacht vestigde op de melkhandelaren te Amersfoort, welke bij genoemd station zijn aangesloten. De opmerking zou gemaakt kunnen worden (en is reeds gemaakt), dat het toch veel eenvoudiger zou zijn, indien bepaalde kenteekens aan de melk- wagentjes werden aangebracht, waar door het publiek zou kunnen zien dat deze handelaren bij ons station zijn aangesloten. Wij hebben echter daartegen be zwaren. Een kenteeken aan den melkwagen zou den indruk vestigen dat de ver kochte melk van te voren gecontro leerd werd. Wij wenschen niet het gevaar te loopen het publiek in den waan te brengen, dat de melk, welke het koopt, gecontroleerd werd, voordat distri butie plaats had. Wij controleeren de melk zooals zij van de boerderijen komt en itispec- teeren de boerderijen zelf, maar geen enkele contröledienst kan er voor instaan, dat elke liter melk, die de handelaar aflevert, in alle opzichten aan de eischen voldoet. Indien een melkhandelaar bij onze contröledienst is aangesloten, doet hij het mogelijke om zijn afnemers te voorzien van deugdelijke melk. Door publicatie van zijn naam, tracht de contröledienst dit ter van het publiek te brengen. Zou één der aangesloten handelaren handelingen verrichten, die wij onver eenigbaar achten met een goede melk- voorziening, dan behouden wij het recht zijn naam niet in de adver tentie te vermelden. Met beleefden dank voor de ver leende plaatsruimte, S. STUURMAN Directeur van het Melkcontrölestation Utrecht. Kerknieuws. DE ALTAARWACHT. Onder de instellingen, die in onze Parochiën heilzaam werken en rijke vruchten van zaligheid afwerpen voor de leden, behoort ongetwijfeld De Altaarwacht. En toch blijven nog velen van verre staan. Wij vermoeden, omdat ze niet bekend zijn met de Statuten, goed gekeurd door Z. D. H. den Aartsbis schop van Utrecht. We zullen daarom de voornaamste bepalingen hier nog eens afdrukken. De Altaarwacht stelt zich ten doel het Mishooren op de werkdagen te bevorderen en de leden te brengen tot de veelvuldige en dagelijksche H. Communie. De Altaarwacht heeft vier klassen. Eerste klas: Daartoe behooren zij, die zich voornemen, ten minste eens per week, op een werkdag, de H. Mis bij te wonen. Tweede klas: Daartoe behooren zij, die zich voornemen, ten minste eens per week, op een werkdag, de H. Mis bij te wonen, en ten minste eens per week (op Zondag of werkdag) te Cpmmuniceeren. Derde klas: Daartoe behooren zij, die zich voornemen om dagelijks (d.i. ten minste 5 maal per week) de H. Mis bij te wonen, en ten minste eens per week (op Zondag of werkdag) te Communiceeren. Vierde klas: Daartoe behooren zij, die zich voornemen, om dagelijks (d.i. ten minste 5 maal per week) te Com municeeren. Men verbindt zich telkens voor een jaar. Om financieele redenen behoeft niemand achter te blijven. Immers, een contributie van 10 cent per jaar, kan toch voor niemand een bezwaar zijn. Velen betalen meer, omdat ze weten, dat deze gelden besteed worden voor het lezen van H.H. Missen, voo- J- versiering van het Altaar en voor bloei der vereeniging. Te houden Rotraitan in hat St. te Amersfoort. 22—25 Dec. (Kerstreiraite) Maunen en Jongelingen, verg. f6.50. 25—28 Dec. Gereserveerd. 31 Dec.—3 Jan. Mannen en jongelingen, verg. f6.50. 3—6 Jan. Landbouw-winterschool Dldam en anderen, verg. f5.50. 7—10 Jan. Landbouwers, verg. f7.50. 10—13 Jan. Mannen en jongelingen uit Vinkeveen e.a.p., verg. f6.50. 16—19 Jan. Jonge boeren uit kring Z.W. Utrecht e.a., verg. f6.00. 24—27 Jan. Dienstplichtigen, verg. f6.50. 27—30 Jan. Ongehuwde dames boerenstand, verg. f8.—. 31 Jan.-3 Febr. Leden van P.T.T. „St. Petrus" en anderen, verg. f6.50. 3—6 Febr. Landbouwers, verg. f7.50. 6—9 Febr. Jonge Werkman uit 't Gooi en anderen, verg. f5.50. 14—17 Febr. Arnbcmsche Patronaten (jongens). 20—23 Febr. Kruisverbonders, verg. f6.50. 23—26 Febr. Jonge boeren, verg. f5.50. 27 Febr.—2 Maart. Kerkkoorzangers. 2—5 Maart. Meisjes, verg. f6.50. 6—9 Maart. Ongehuwde dames middenstand, verg. flO. 10—13 Maart. Gehuwde dames middenstand, verg. flO. 21—24 Maart. Heeren middenstand, verg. flO. Beleefd verzoek zich aan te melden bij de Directie van hel Retraitenhuis. Telefoon, Amersfoort 303. Postcheque en giro no. 92245. V KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. WOENSDAG Quatertemperdag. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG Van half 5 tot half 8 aanbidding van het Allerheiligste door de leden van de Altaarwacht. 7 uur Lof. VRIJDAG Quatertemperdag. ZATERDAO Quatertemperdag. H. Mis om 7 uur, kwart voor 8 en 9 uur. Van 4 tot 9 uur biechthooren. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG Om 9 uur Guldenmis, gezongen H. Mis. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag QuaterterperdagL geboden vasten en onthoudingsdagen. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Vandaag nog gelegenheid tot be talen der bankenpacht. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag Quatertemperdagen geboden vasten en onthoudingsdagen. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag Quatertemperdagen, gboden vasten en onthoudingsdagen. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenh. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Quatertemper geboden vasten en onthoudingsdag. Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DONDERDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG Quatertemper geboden vasten en onthoudingsdag. Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG Quatertemper geboden vasten en onthoudingsdag. 7'/, le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Van 3-7 uur biechthooren. ir Lof met Rozenh. Nllkerk PAROCHIE ST. CATHARINA WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag Quatertemperdagen geboden vasten en onthoudingsdagen. ZATERDAG Half 3—half 7 gelegenheid om te biechten. r Lof ter eere van Maria. Dagelijks de H. Mis om half 8. Marktbericht. Amersfoort, 15 Dec. 1930. Kaasmarkt. Aanvoer 41 wagens, wegende 10000 K.G. Prijs f33 tot f32.00 per 50 K.G. Handel traag.

De Eembode | 1930 | | pagina 2