Wij alléén Het beste Adres G. KEUNEKE geneesten venfiaaii de 1huid HOUTVERKOOPING Bijvoegsel „De Eentbode", Woensdag 24 December 1930 in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rijksvischhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalltiteits- contröle 1 Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Vischhaodel GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN - OPGERICHT 1 MBI 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops BERICHTEN UIT AMERSFOORT Na eene liefdadigheidspredicatie door den weleerw. heer Kapelaan Tempelman, werd Zondag in de Pa rochiekerk van St Franciscus Xaverius aan het Zrnd eene collecte gehouden ten bate van de centrale kas der St. Vincentius-vereeniging te dezer stede. Deze inzameling bracht ruim f600 op. Minister Rejjnier heeft in de Tweede Kamer gezegd: „Over elcc- trificatie van de lijn Amsterdam Amersfoort worden onderhandelin gen gevoerd". WONINGBOUW. Het woningbouwplan van „Volks huisvesting II" omvat een bouw van 34 woningen op van de Gemeente in eigendom te verkrijgen terrein aan de Pull-, van Assenraadstraat en Scheltusstraat, in huurprijzen als volgt 9 woningen aan de van Assen raadstraat, 4.95 per week. 12 woningen aan de van Scheltus straat, ƒ4.95 per week. 1 Hoekwoning aan de Scheltus straat, 6.20 per week. 12 woningen aan de Pullstraat, 5.25 per weck. Het plan van „Goed Wonen" bc oogt den bouw van 63 woningen in den uniformen huurprijs vaiv-/4.-7ó per week op van de Gemeente in eigendom te verkrijgen terrein in het Soeslerkwartier in de nabijheid van de Hozen-, Goudsbloem- en Seringstraat. Bij dezen bouw zal een bijdrage van Rijk en Gemeente niet noodig zijn. De cxploitutie-begrooting wijst een klein overschot aan. Tol opvolger van E. H. Juc- kenta van Burmnnia Baron Bengers van Warmenhuizen, die ais Voor zitter der Kon. Jacht-Vereeniging heeft bedankt, is benoemd tot Voor zitter J. H. van Reede, Luitenant- Kolonel der Artillerie, Directeur van de Rijschool te Amersfoort. PROGRAMMA CARILLON-BESPE LING OP KERSTAVOND 's avonds van 8 tot 9 uur. Morgen kinderen zai 't vreugde wezen. Kling Glökchen, kling. Töchter Zion, freue dich. De witte vlokken zweven. Stille Nacht, heilige Nacht. Herders hoe ontwaakt gii niet. De hcr- derkens lagen hij Nachte. Kerst nacht. Ihr Kinderlein kominet. Morgen komt liet Kerstfeest weer. Eere zij God. Ook zal liet carillon op Oude jaarsavond bespeeld worden van half 9 tol half tien. R.K. KI ES VEREEN IG ING Zij, die nog verzuimden zich op le geven als lid der R.K. Kiesverec- niging, gelieven vóór 1 Januari a.s. zulks alsnog te doen. Wil men straks als georganiseerd Katholiek kiezer deelnemen aan de candidaatstclling voor Prov. Staten en Gemeenteraad, dan moet men vóór 1 Jan. a.s. staan ingeschreven als lid, overeenkom stig het bepaalde in het reglement. Propagandisten, die lijsten met opgave van nieuwe leden in hun be zit hebben, gelieven die zoo spoedig mogelijk by den Secretaris in te le veren. Hef secretariaat is gevestigd ten kantore van Mr. Kooien, Kon. Wil- helminastraat no. Telefoon 1109. Goedkeuring is onthouden aan het besluit van den gemeenteraad om liet aantal drankvergunningen te dezer stede te brengen var op 40. Tot redacteur aan het Nieuws blad van het Noorden te Groningen is benoemd Z. W. J. van Schreven, vroeger redacteur-verslaggever van liet Amersf. Dagblad. Het besluit van B. en W. om voor de a.s. volkstelling o.a. ge meenteambtenaren (onderwijzers) te benoemen, heeft protest uitge lokt. De Amersf. Bcstuurdershond heeft gevraagd, de volkstellers te benoemen uit de werkloozen. De Tweede Kamer heeft met algemeeue stemmen het voorstel tot aanleg van het Rijnkanaal over Wjjk-bij-Duurstcdc aanvaard. Hiermede is voor een mcnschen- leeftijd de kans verkeken op uit voering van het groote kanaal-plan door de Geldersche Vallei. Men hoopt nu op medewerking voor liet aanleggen van een klein kanaal, waarmede de belangen der betrokken streek zeer zouden zijn gebaat. Het Kerslboomfcest 1930 voor de parochie St. Ansfridus wordt ge houden Maandag 29 Dec. des mid dags half twee, in het Patronaats gebouw aan de ToIIeuslaan. De kinderen moeten kwart over 'ii aanwezig zijn bü de scholen. Ouders en familieleden kunnen niet in de zaal worden toegelaten. De kleinere kinderen moeten om uur aan de zaal worden afgehaald. -KRUISVERBOND. - Woensdag 17 December hield het Kruisverbond een zeer geanimeer de vergadering. Na de opening deelde de voorzitter mede, dat wij wederom een nieuw lid ingeschre ven hebben en dat de lieer H. C. Pijpers tot secretaris benoemd is. Een uitvoerige discussie volgde over het al of niet deelnemen aan de „Blauwe Tenl'-campagne van hel A.D.C. Besproken werd de deelname aau de Drankbestrijdersretraite, welke gehouden zal worden van 20 lol 23 Februari, in het Retraitehuis alhier. Betreffende deze retraite hebben alle leden een formulier thuis ge kregen, waaraan een strook beves tigt! is, welke bij hel opgeven voor deelname ingevuld moet worden. Deze strooken kunnen ingeleverd worden bjj het bestuur. Medegedeeld werd dat wij ver moedelijk 19 Januari een propa- ganda-avond zuilen organiseeren, waar Pater Otten zal komen spre ken over „De Nieuwe Richting van Sobriëtas". Samenwerking is gezocht met de Eerw. Patronaatsdirectcurcn om dc drankbestrijding onder de jeugd te bevorderen. Hieromtrent werden reeds belangrijke toezeggingen ver kregen. Na de rondvraag sloot de voor zitter op de gebruikelijke wijze. R.K. GYMNASTIEK-VER. „ST. HUBERTUS". Bovengenoemde Vereeniging zal Zondag 28 Dec. voor hare leden be neden 16 jaar een bioscoopvoorstel ling geven in gebouw „De Valk". Aanvang 3 uur. Opening der zaal half 3. Leden die nog geen toegangs bewijs bezitten, kunnen deze alsnog verkrijgen bü den Heer Smeeing, Havik 43. lederen Vrydag van ll'/i uur verkoop van groote partijen paar- denmest aan de stallen Kazerne be reden wapens. In verband met de Kerstdagen Woensdag 24 December verkoop om 9 uur. Kapitein Raat van het 18e Re giment Infanterie, wordt overge plaatst naar het 16e Regiment In fanterie. Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Janna Wilhelmina, d. van J. J. v. d. Kieft en J. van Luto- tikhuizen; Cornelia, d. van J. van Ee en J. Drost; Gerardus, z. van W. Wouters en M. Ossendrijver; Jacob, z. van C. van den Brink en Joh. Wilgenburg; Gerrit, z. van H. Snitselaar en G. van Ginkel; Mar- garetha Willemina, d. van J. W. Leusink en G. P. Sanders-, Gerrit, z. van J. M. Wieten en Fr. Mulder; Gerrit, z. van A. van de Pol en Gr. E. Rozendaal; Riea en Aaltje, d. T. van Veluw en J. Bosch; Gysber-, tje, d. van A. Hofland en P. Hijwe gen. Ondertrouwd: Cornelis Derks, 22 jaar en Clasina Frederika Wyn- gaarts, 22 jaar; Gerrit van de Pol, 27 jaar en Johanna van den Brink, "3 jaar. Gehuwd: Sander Bloemendal en Willempje van de Kleut; Evert AI- bertus Kuijpers en Grietje Geer- truida Aartsen. Overleden: Aagje Maat 61 jaar, gehuwd met Arie Blom; Albartus van den Brink 79 jaar. wed. van Wulf jen van Middendorp; Jan de Mul 48 jaar, gehuwd met Maria Ser-! vaas; Jan Viets 85 jaar, wed. van Wilhelmina Boshuis; Elisabeth van d,en Brink 71 jaar, wed. van H. van den Born. voor Dameetasschen Koffers en allé soor ten fijne Lederwaren LANSESTRAAT I05-AMER8F00BT üii den Omtrek klaring worden geefscht dat hij slechts dan zitting zal nemen wanneer de Soesterbergsche candidaat bedankt, anders zal hij plaats maken voor 'n candidaat van Soest. KERSTBOOMFEEST. Voor de kinderen der leden van de R.K. Werkliedenvereniging der Par. St. Petrus en Paulus zal even als vorige jaren een Kerstboomfeest worden ge houden op 2e Kerstdag, des namiddags om 3 uur in de zaal der St. Joseph jongelingen Vereeniging. Als bijzondere attractie zal dezen keer voor de kinderen een Goochelaar optreden. Dat het dus voor de kinderen een aangename middag zal worden behoeft niet te worden gezegd. KERSTMISVIERING. Evenals vorige jaren zullen door de Gebr. Butzelaar met eenige plaatsge- nooten op Kerstnacht twaalf uur, Kerstmelodiën gegeven worden. vrouw, die bewusteloos was, is dooe middel van een zuurstofapparaat weer bygebracht kunnen worden. Tgdeus afwezigheid der moe der is te Neu-Schönefeld by Leipzig een kat in bet wiegje van een 11 dagen oud kind gesprongen. Toen de moeder thuis kwam lag de kat in het wiegje te slapen. Het kindje was gestikt. Een vliegtuig, dat eiken mor gen opstijgt, voor het doen vau meteorologische waarnemingen, i:> Vrijdagmorgen in de nabijheid van Tharau(Duitschl.) naar beneden ge stort. De piloot en de waarnemer: zijn beiden gedood. PKPERMUNT By de gehouden controle over de bevolking, met het oog op de a.s. te houden elfde algemcene 10-jaar- lyksche volkstelling is gebleken, dat het zielenaantal dezer gemeente thans in totaal bedraagt 1884, waar van 954 mannelyke- en 930 vrou welijke personen, hieronder als dienstpersoneel begrepen 34 man nelyke en 21 vrouwelijke. Het aantal gezinnen bedroeg in totaal 406. Hoogland Evenals andere jaren zal de too- neelvereeniging met de a.s. Kerstda gen wederom een uitvoering geven 'n „Concordia". "OpgévóërtT'zaTworden „Hél Ban ge Wonder", tooneeispel in 3 bedry- ven, gevolgd door een aardige klucht: „Baas Jansen in den brand van Rome". Voor verdere byzonder- heden zie de advertentie in dit blad. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonia Clasina, d. van van Westerlaak en Klasina van Beek; Jacoba Evertje, d. van J. Walet en A. Doornekamp. Overleden: Johannes Schoond,er- beek 80 j., ongeh.; Johannes v. d. Kooij 55 j., ongeh.; Hendrik Renkers j., wed. v. G. Elders. NIJkerk De knoopenfabriek welke haar bedryf verplaatste naar Engeland is in handen van Tj. de Vries te Amersfoort overgegaan, die er nu een fabriek van suikerwerken van gaat maken. Op de markt: Aangev. 103.000 eieren f6—7.30; eieren jonge hennen f5—5.75; 2 schrammen f 1822; 27 biggen f7— 12; 143 runderen melkkoeien f225 —360, vette kijeien f 200-310; 17 kal veren mestkalveren f 24—30slacht- kalveren f8—14. Soest In de vergadering van den R. K. Kiesvereeniging te Soest zijn candi daat gesteld voor de a.s. Prov. Stalen verkiezingen J. W. Andriessen; A. de Goey; W. v. d. Hengel; C. Knigge; A. J. C. Koenders; G. J. Noordman M. J. E. Orth H. j. J. Scholtens P. H. J. Steenhoff; J. W. Stokman J. G. Surlng; H. C. de Wijckerslooth de Weerde- steyn. De voorstellen van de beide Be sturen van Soesterberg en Soest tot samengaan bij de a.s. gemeenteraads verkiezing werden aangenomen. Wij zullen uitkomen met één lijst. De plaatsen 2, 6 en 10 zullen wor den ingenomen door Soesterbergsche candidaten met dien verstande dat slechts een candidaat van Soesterberg zal zitting nemen in den Raad. Van No. 6 zal een schriftelijke ver- Gemengde Berichten Te Perpignan (Fr.) heeft een Afrikaansch soldaat in een vlaag van waanzin een anderen soldaat, een vrouw en een oude man dood geschoten. Een korporaal en een arbeider werden ernstig gewond. Naby Muiden is een visscher, vermoedelyk door den mist misleid, te water geraakt en verdronken. Er is ingebroken in de ge meente-secretarie te Oude Niedorp, waar de legesgelden werden gesto len na openbreking van een kast. Ten nadeele van den congierge werd uit een buffet in diens woning eenig goed gestolen. By twee ingezetenen werd ook nog een poging tot inbraak gedaan, evenwel zonder succes. - Te Arnhem werden twee-Rot terdammers op hee terdaad betrapt, toen zy in het gebouw van de Ar beidsbeurs wilden inbreken, een derde persoon ontsnapte. In ver band met een extra uitkeering in geld voor de werkloozen, die in het gebouw aanwezig was, hield de po litie het pand extra in 't oog. Donderdagmorgen is de vul kaan Merapi, gelegen op Midden- Java, tot uitbarsting gekomen en nog steeds is de rust niet weerge keerd. Deze vulkaan, die één der 'erkzaamstc van Ned.-Indië is, heeft al dikwyls slachtoffers ge maakt, doch deze uitbarsting is tot één der vreeselykste rampen, die Indië ooit geteisterd heeft, gewor den. De eerste berichten spraken 35 dooden, doch de binnenkomende telegrammen, gaven telkens een hooger aantal slachtoffers op en volgens de laatste berichten is dit getal reeds tot 700 gestegen. Ge vreesd wordt, schrijft de Crt., dat dit getal nog zal stygen, daar velen op de heuvels rondom den berg zyn gevlucht en daar door den uit den berg stroomende gloeiende modder stroom zyn ingesloten. Deze stroom van gloeiende modder, steenen en lava, dringt steeds verder door, al les op zijn weg vernielend en in brand stekend, acht inlandsche dor pen zyn reeds totaal verwoest. De bevolking, voor zoover zy zich heeft kunnen redden, verkeert in een pa niekstemming, velen zyn krankzin nig geworden. Duizenden vluchte lingen stroomen naar de groote ste den, in Magelang o.a. zyn reeds 2(100 vluchtelingen. Tallooze gewonden zyn in de hospitalen opgenomen; de militairen verleenen krachtig hulp en doen de in de nabyheid gelegen dorpen ontruimen. Tot nu toe zyn 140 H.A. sawah en 10 H.A. bouwland totaal vernield, terwyl 1500 stuks groot vee is om gekomen en nog steeds werkt de vul kaan door, zoodat men vreest, dat nog grooter gebied zal verwoest worden. Krachtige financieele hulp, ook uit Nederlaud, zal dan ook niet kunnen uitblijven, om de geteisterde bevolking eenigszins de schade te kunnen vergoeden. 25000ste Bumiuiht is gc boren. Namens het gemeentebestuur werd een spaarbankboekje met 100 gulden aan den gelukkigen vader overhandigd. De nieuwe wereldbur ger ontving voorts van verschillen de ingezetenen cadeaus. Te Sliedrecht is e.en oude man van 71 jaar tengevolge van kolen damp om het dat door den Raad dezer gemeente in zyn vergadering Van den 4den No vember 1930 het plan tot onteigening perceelen gelegen te Amersfoort de St. Annastraat en Zogstraat voorloopig is goedgekeurd; dat dit plan met de daarbij beboo- rende bescheiden gedurende dertig dagen en van den 20sten December 1930 af ter inzage van een ieder wordt neergelegd ter gemeentese tarie, Weslsingel no. 43, kamer no. 8; dal bezwaren tegen deze onteige ning schriftelyk by het Gemeentebe stuur van Amersfoort kunnen wor den ingebracht binnen 14 dagen na verloop van den termyn van ter visie ligging. Amersfoort, den 20 December 1930. TE HOOGLAND. De Notaris J. G. KLAASSEN te Amersfoort, zal op Woensdag 7 Ja nuari 1931, des voormiddags 11 uur, in het Koffiehuis van den heer G. J. Schimmel, aan den Ham te Hoog land, voor Mejuffrouw C. S. J. Ver loren van Themaat, op het Landgoed „Schothorst" te Hoogland, in het openbaar verkoopen: I. 20 perceelen zware sparren, fijn- sparren, zware eiken takken, hak hout en geveld hont: perc. 1zware sparren in het bosch langs den Schotborsterweg; perc. 2:3 fynsparren, geveld langs het Pothbosch; perc. 3 en 4: sparren in het Ach terste bosch en Schothorsterbosch; perc. 5: sparren in het donkere laantje (Schothorsterbosch) perc. 6: sparren alsvoor; perc. 7, 8 en 9: zware eiken tak ken in het Schothorsterbosch langs de Kattenbroekerlaan; perc. 10, 11 en 12: zware eiken tak-, ken langs den Molenweg; perc. 13: hakhout om het Molen hoekje; perc. 14: hakhout langs het Kalve- renhoekje by de Schothorsterlaan; perc. 15: eenig geveld hout achter den muur langs den moestuin; perc. 16, 17, 18 en 19: sparren in het bosch achter K. J. van Dyk; perc. 20: eiken takken op de hof stede „Weede". perc. 18: 1 eik en 3 beuken op de hofstede „Weede"; II. 23 perceelen opgaande Boomen: perc. 13 beuken boomen by het Koetshuis; perc. 2; 2 beuken boomen aldaar; perc. 3:1 zware Wellingtonia by de keuken op de plaats „Schothorst"; perc. 4:2 eiken en 1 beuk langs den Schothorslerweg bij de plaats „Schothorst"; perc. 5:3 eiken achter de hofstede van H. Ruiter; perc. 6:1 eiken boom by het koets huis; perc. 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, i en 17, elk bevattende 6 eiken boo- en op de hofstede „Weede"; perc. 19 en 20: elk 7 eiken boomen in de Molensteeg langs den Biezen- kamp; perc. 19 en 20: elk 7 eiken boomen aan de Molensteeg langs den kamp; perc. 21 en 22: elk 6 eiken boomen aan de Molensteeg langs den D: kamp; perc. 23: eiken boomen op de hof- slede van K. J. van Dyk. Aanwyzer: J. VAN DEN HOEK, boschbaas. Betaaldag 24 Juni 1931. Geen kosten voor koopers. Kerknieuw* Dispensatie. De Aartsbisschop en Bisschoppen van Nederland maken bekend, dat voor den Tweeden Kerstdag van dit jaar voor ons land in de onthou- dingswet is gedispenseerd. Notaris TE LEUKEN te Amers foort zal Dinsdag 13 Januari 1931 's avonds 8 ure precies te Amer»; foort in het Boompje veilen: 1. Winkelpand woonhuis Lange- straat 81 met open plaats, groot 1.60 are. Ruime winkel, 2 kamers, keuken, kelder, closet en boven 3 kamers, zolder, electr. licht en waterleiding. Verhuurd 1000 p. j. (thans in ge bruik by de Wolbaai) tot 28 Febr. 1934. 2. Winkelpand woonhnis Soesterweg 76, erf en grooten tuin, groot ong. 1050 M». Winkel-serre, huiskamer, groote werkplaats, 2 kamers, keuken, closet, 2 kelders en boven 4 kamers, zolder beschoten kap. Electr. lichtleiding en eigen pomp. Huis en erf verhuurd voor 8. p.w. aan Mevr. Wed. Baan. Rest in eigen gebruik. 3. Drie bouwterreinen a. b.c. naast Koop 2 elk breed aan Soesterweg 6 Meter en ter volle diepte (elle- boogwijze) tot spoor groot respec tief. ong. 410, 425 en 440 M1. alles afgepaald. Massa Koop drie a. b. c. In eigen gebruik. 4 t/m 8. Vyf woningen Soesterweg 82, 84, 86, 88 en 90 met tuintjes en grond zooals afgepaald, respectief groot ong. 280, 265, 270, 275 en 380 Ma. alle met uitgang over 4 en uitweg over 8 naar Soesterweg. Gezamenlyk pomp op Koop 6. Verhuurd respectief: huis met tuin tje p.w. respectief aan D. Floryn 2.75, P. v. d. Kooy 2.75, J. Holts- man 2.75, K. Goosensen 3.en v. d. Vlasakker 2.75. Grond tot in spoor in eigen gebruik. Massa Koopen 4 t/m 8. 9 t/m 13. Vijf woningen Soesterweg 64, 66, 68, 70 en 72 met tuintjes en grond zooals afgepaald, respectief groot ong. 635, 280, 290, 300 en 180 M-. alle met uitweg over 9 naar Soesterweg. Gezamelyke pomp op Koop 9. Verhuurd huis met tuintje p. w. respectief aan A. van Ginkel 1.75, J. v. d. Berg 1.60, J. v. d. Berg J.Gzn. 1.50, N. v. d. Berg J.Gzn. 1.50 en W. v. d. Bund 1.50. Grond tot spoor in eigen gebruik. Massa koopen 9 t/m 13. N.B. De houten schuurtjes alsmede portaaltjes op de koopen 3 t/m 13 worden niet gegarandeerd. Kippen hokken en loopen behooren aan huurders. 14. Weiland gelegen in wegenplan Amersfoort aan Hoogen weg strekkende tot Flierbeek met hal ve beek, groot 3.55.70 H.A. Verhuurd tot 1 Febr. 1933 aan T. v. Loen voor p. j. 565. 15. Tuin met halve steeg Horse weide by Kruiskamp, gelegen tusschen Kweekerij Horse Weide en tuin Gasthuis, groot 26.50 are. In eigen gebruik. I. Burgerwoonhuis met erf en schuurtje Muurhuizen 115, groot 1.55 are. Vry te aanvaarden. Gang, 3 kamers, kelder, closet en Boven 5 kamers. Eigen pomp. Gas leiding. 17. Winkel/woonhuis Bloemendal 29 met erf en schuur, groot 1.25 are. Winkel, gang, keuken, 2 kamers, groote kluiskelder en Boven 2 slaap kamers, ruime zolder. Electr. licht, gas en waterleiding. In eigen gebruik by H. Martens. Aanvaarding en betaling 13 April 1931; huur direct voor koopers die bybetalen by koopprys 13 weken of 3 maanden. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags van 2—5 uur. N.B. Voorbehouden worden op Koop 2 de bloemenserre achter aan huis gebouwd en de serre daarachter benevens de schuurtjes en verdere getimmerten op Koop 3 staande om als afbraak direct ne toeslag te wor den verkocht. Aenwyzing koopen 2 t/m 13 door J. v. d. Berg, Soester weg 68/70. Hekwerk .voor koopen Soesterweg staande behooren bü iederen Koop voor zooverre daar langs strekkende. Zie vooral situatie-kaart Soester weg; alle inlichtingen ten kantore Nots. te Leuken, Zand 39, alwaar bil- letttn verkrygbaar zoolang voorraad strekt. Marktbericht. Amersfoort, 21 Dec. 1930. Kaasmarkt. Aanvoer 31 wagens, wegende 7750 K.G. Prijs f32.- tot f36.50 per 50 K.G. Handel traag.

De Eembode | 1930 | | pagina 5