Wij alléén in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rijksvlschhallen te IJmuiden. U Is dus van de billiikste prijzen en de noodzakelijke kwalitite ts- contrdtel Thuisbezorgen zonder verhooging Umuider Vischbandel H. GLASTRAS Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN - OPQERICHT I MEI .909 Steeds voorhanden: Tarbot-tong. Kabeljauw. Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops Leveranciers aan R. K. Instellingen. Hd derde en laatste abonnements concert van het Hartvelt-Kwartetisop Vrijdag 17 April's avonds 8 uur in het gebouw van de Theosophische Ver- ecnlging aan de Regentesselaan. Avond- kaarten A f 1.50 plus rechten bij v. d. Burg, Arnh.straat 8 en 's avonds aan de zaal. Half Mei wordt het baanvak Am sterdam—Alkmaar geëlectrificeerd, wat voor het reizend publiek een groote verbetering beteekent. aangezien men dan eenmaal per uur van Amsterdam naar Alkmaar kan rijden. De sneltrein rijdt van Amsterdam naar Alkmaar in 44 minuten, de electrische doet er 29 ninuten over. Nu komt de lijn Amsterdam- Amers foort aan de beurt voor electrische snelverbindingen. Op 3 Mei a.s. herdenkt de Heer W. Steenbeek den dag waarop hij voor 45 jaren een schoen winkeltje begon, eerst aan de Bloemendalsche binnen poort. later overgeplaatst naar de La vendelstraat. Door gestage arbeid is deze zaak uitgegroeid tot een der grootste op dit gebied te dezer stede. Voor leeraar in het hand- en lijn teekenen aan de Hoogere Burgerschool (vacature van Weezei Errens) hebben zich 66 sollicitanten aangemeld. Door de Vrijheidsbond is de vol gende lijst van candidaten voor den gemeenteraad opgemaakt: No. 1. Dr. C. Eggink. 2. W. v. Gent, 3. S. W. Melchior, 4. mevr. Peper Rosing, 5. mr. H. P. Wenckebach, 6 G. A. L. Spelberg, 7. Ir. J. P. Korthals Altes, 8. Dr. G. Bonk. 9. L. M. Leezer, 10. J. J. Wesseling, 11. mevr. Schuitemaker, 12. mevr. Leopold, 13. St. B.v. Delden. POLITIEKE BIJEENKOMST. Zaterdag en Zondag j.l. is in Pensionaat „St. Louis" te Amersfoort, onder leiding van mr. C. M. J. F. Goseling, voorzitter van de R. K. Staatspartij, de vijfde politieke bijeen komst gehouden. Behandeld werd „Het Kapitalisme" Inleidingen hielden prof. W. Pompe, ir. M. Bongaerts en pater dr. G. Vrij- moed O.F.M. De Zondag was aan de gedachten- wisseling gewijd. De politieke bijeenkomst was druk, bezocht er waren 175 deelnemers ingeschreven en had een geanimeerd verloop. Zondag was mr. T. J. Ver schuur. Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid onder de toehoorders. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend dat degenen die bij den aanvang van het nieuwe dienstjaar (1 Juli 1931) in het bezit wenschen te zijn van een visch- of hengelakte, deze in den loop van de maand April moeten aanvragen. WAARSCHUWING. Verplichtingen tot het doen van gifte en het verstrekken van inlichtin gen voor het bevolkingsregister. leder, door of vanwege het gemeen tebestuur daartoe uitgenoodigd, is ver plicht tot het doen der opgaven, ver- cischt voor invulling van het Bevol kingsregister. Bij vestiging te Amersfoort moet daarvan binnen 2 weken aangif'': wor den gedaan op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) onder overlegging van een verhuisbiljet, of, komende ui' het buitenland, van een paspoort. Voor het aanvragen van verhuisbil- jetten zijn op genoemd bureau kosteloos formulieren verkrijgbaar. Verlaat men Amersfoort met de be doeling zich elders te vestigen, moet op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3een verhuisbiljet worden gevraagd. Bij adresverandering in Amersfoort moet daarvan binnen acht dagen op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) aangifte worden gedaan. Gezinshoofden moeten bovendien binnen 8 dagen aan genoemd bureau kennis geven van iedere persoon, die in het gezin wordt opgenomen of daaruit vertrekt. Inwonend dienstpersoneel daaronder begrepen. Geen aangifte behoeft te geschieden van dagdienstboden, noodhulpen of tij delijk personeel. Het niet voldoen aan bovengenoem- Uit den Omtrek Toen G. van Steeg, van Hoik met zijn dogkar de Holkerstraat kwam in rijden, kwamen twee personen uit Hoogland de Veenestraat uitrijden. De een kon nog juist voor het paard heen komen, de ander kwam echter met de kar in aanraking en viel de fiets en onder de dogkar, waar van hij een wiel over zich heen kreeg. De getroffene, K. v. ;d. Geest, werd bloedend verwond bij dokter v. L. binnengebracht. De fiets was aan den boom van de dogkar blijven hangen tn het paard, hierdoor verschrikt, sloeg op hol en rende de Holkerst.aat in. De fiets werd geheel vernield en rolde in stukken van de kar af. Het paard werd op den Brink tot staan gebracht; het was aan een der beenen gewond. De 13-jarige Heintje van de Bunt fietste met nog twee andere meisjes op den straatweg tusschen Voorthui- den Viersprong. Op het oogen dat een auto zou passeeren, haakten de sturen van twee der wiel- tijdsters in elkaar waardoor zij vielen de verplichtingen kan gestraft"wordenlen Heintje met het hoofd tegen het met hechtenis van ten hoogste veertien'spatbord van de auto terecht kwam. dagen of een geldboete van ten hoogste (zij had een ernstige schedelbreuk ge-' honderd gulden. kregen. De autobestuurder, iemand uit Barneveld Burgerlijke Stand. GeborenEvertje, d. van H. J. v. d. Beek en E. v. Ruler. Comelis Hen- drikus, z. van H. J. v. d. Hesseweg en J. v. Veldhuizen. Helena Jo hanna, d. van W. de Jong en M. Kol- ler. Piet, z. van M. Stijf en M. Dijkhorst. Barend, z. van B. I en E. Burgerhart. Comelis Jozef, z. van A. B. Schueler en L. J. J. Hel- mer. Ondertrouwd G. v. Drie en G. v. d. Berg. G. v. d. Glind en H. Verbeek. J. W. F. v. Welie en B. Jacobs. GetrouwdG. Verschuur en M. Blankespoor. A. v. d. Fliert en E. v. d. Brin^, Ch. v. ;Voorthuizen en A. Zijlstra. R. Moll en A. Bos. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenMatheus Alberlus, z. van J. Tomassen en J. Sandbrink. Adriana Hendrika, d. van J. v. Dijk en M. W. v. Zeldert. Zij die bij den aanvang van het nieuwe dienstjaar (1 Juli 1931) in het bezit wenschen te zijn van eenvisch- of hengelakte kunnen deze vóór 30 April a.s. aanvragen ten gemeentehuize. Hamersveld De Kon. Ned. Jachtvereeniging houdt Woensdag 22 April een slipjacht. De meet is bij den tol te Hamersveld, des middags 2 uur. Maarn Alhier is, nadat de vicaris-generaal van het Aartsbisdom, Mgr. D, Huur- deman, de H. Mis had opgedragen en de predicatie had gehouden, door Kanunnik L. Fock, Deken van Amers foort, de nieuwe R. K. School inge zegend. De heeren Everwijn Lange, burge meester, v. d. Vaat, secretaris van het kerkbestuur, Rector de Jong, inspec teur van het Lager Onderwijs en Peters, hoofd dezer nieuwe R. K. School, voerden het woord om gelukwenschen aan te bieden, waarna Pastoor Over maat, allen hartelijk dank zegde, NIJRerR - Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Maria Johanna, v. C. J. Moers en E. A. Westerman Aart, z. v. J, v. Meerveld er G. v. Domselaar Bessel, z. v. T. Bakker en E. v. Veen Teunis, z. v. A. 't Veld en P. Stomphorst - Hendrien- tje, d. v. J. Kieft en E. Guliker Herman, z. v. G. Moll en M. Bunt Barend, z v. G. Vedder en J. Brink Wiele Jenne en Jan Frederik, zns. v. J. Buist en F. W. Duimering Margaretha, d. v. W. v d.KlokenG.v. Buuren. Ondertrouwd G. Haanscho'.en en A. Woudenberg C. J. v. d. Brink en G. v. d. Veen. Getrouwd: C. v. d. Beek en H. Wouden berg. Overleden: Jan Vastenburg. 64 echtg. v. A. v. d. Brink Dirk Bokhorst, 75 jr., wed. v. M. Hazel Leentje v. Dusscho'en, 8 mnd. Gerrit Buenk, 2 jr. neesheer en de politie halen, liet het meisje naar het ziekenhuis te Amersfoort overbrengen, waar zij overleed. Met ingang van 1 Mei a.s. zal J. Waardenburg, chef van het station Soest, den dienst der Spoorwegen met pensioen verlaten, na een eervollen dienst van 44 jaar. In zijn plaats is benoemd A. Lang kamp te Voorthuizen. Utrecht De Eerw. Frater Emmanuel, Overste van het St. Gregoriushuis en hoofd van de M.U.L.O.-schoo! te Utrecht, had zijn overheid medegedeeld, dat zijn lichaamskrachten hem niet toe slaan, nog langer beide gewichtige functies waar te nemen. Daarom is hij onder harterlijke dankbetuiging ontslagen als overste van St. Gregoriushuis en is in zijn •laats benoemd als overste de Eerw. 'rater M. Tarcisius, die reeds eenige jaren overste te Amersfoort was. Gemengde Berichten tusschen Hoogersmilde en Hijlkersmilde I een auto in het water geraakt. Eenige jongelui in een autobus, van een wed strijd te Meppel naar Groningen terug- keerend, waren bedoelde auto juist voorbij gereden, toen zij uit het achter raam zagen, dat de wagen over de tramrails in het diepe kanaal reed. Vier personen kwamen om het leven. In het Roemeensche parlement is een dringend wetsvoorstel ingediend, volgens hetwelk iedere ongehuwde man van 36 tot 65 jaar vrijgezellenbelasting zal moeten betalen. Een schilder die te Velp werkzaam heden verrichtte, viel van een 5 M. lange ladder en kreeg een ernstigen schedelbreuk, waaraan hij in het zieken huis is overleden. Nabij Marseille reed een losse loco motief met groote snelheid op een trein met arbeiders, 2 personen werden direct gedood, 10 anderen zoo zwaar gewond, dat de meesten wel niet zullen herstellen. - Een Fransch blad schreef een prijs vraag uit voor de beste oplossing van de volgende vraag: Waarom er in de gevangenis meer mannen dan vrouwen zijn. De prijs werd aan den schrijver van het volgende antwoord toegekend: „Er zijn in de gevangenissen meer mannen dan vrouwen, omdat er inde kerken meer mannen dan vrouwen, omdat er in de Op de markt: 375.100 stuks eieren f3.50-f4. 5 schrammen f 18—24; 53 biggen f8 f 12276 runderen: melkkoeien f220—f360; 87 nuchtere kalveren mestkalveren f 16—f24, slachtkalveren f 4—f 8. De kapitale Boerderij bewoond door J. Kraak te Echten, brandde heden morgen rot den grond toe af. Bijna 100 stuk vee verbrandden. Een groote partij" ander spraakgebrek is onstaan. hooi en een groot deel van het meubi- lair werden door de vlammen verteerd. De oorzaak is te zoeken in een schoor steenbrand. Het luchtschip „Graf Zeppelin" heeft een goedgeslaagde tocht gemaakt Egypte en Palestina. Te Eindhoven zijn een 43-jarige Duitscher en zijn 12-jarig zoontje ge arresteerd, verdacht van diefstal van verschillende fietsen. De man werd ingesloten. In het Land van Altena zijn bij de weilandverpachtingen zeer vele per- ceelen opgehouden wegens de lage prijzen. In sommige gevallen werd er slechts f30 per hectare geboden tegen verleden jaar f80. Voor de betrekking van huismees ter en huismeesteres van het Armen huis te Den Boer (Gron.) hebben zich niet minder dan 155 echtparen gemeld. Te Suameer is een 6-jarig meisje van den bok van een veewagen ge vallen en onder de wielen terecht ge komen. Het kind werd onmiddellijk gedood. Te Mantgum kregen twee kinderen aan den maaltijd twist, waarbij het eene zijn broertje met een vork gooide. Het voorwerp drong in het oog, dal waarschijnlijk als verloren beschouwd moet worden. Bij een storm op de Koreaansche kust zijn niet minder dan 100 visschers- schepen vergaan. Het aantal slacht offers, dat in de golven omkwam, wordt op 125 geschat, Te Berkeley stortte de derde dieping van een in aanbouw zijnde universiteit in. Vijf arbeiders werden gedood en 18 zwaar gewond. dan mannen zijn." De plannen voor de stichting van levensmiddelen en -bedrijven van Jamin te Rotterdam en van een broodfabriek zijn zoover haar voltooiing genaderd dat binnen enkele maanden de opening van de eerste winkels voor levens middelen kan worden toegemoet ge zien. In deze winkels zal in de eerste plaats brood worden verkocht, voorts allerlei levensmiddelen, boter, kaas, vleesch en eieren, kruideniers waren etc., doch geen melk. Dit brood zal worden gebakken in eigen fabrieken. Verschillende winkelpanden zijn voor dit doel reeds op tal van plaatsen aangekocht. Het brood in deze win kels zal beduidend goedkooper zijn dan bij de bakkersmen zegt in Rotterdam dal de fa. jamin daarvoor zeer belang rijke hoeveelheden Russisch graan in de havens werd aangevoerd heeft op gekocht. Dr. Ralph Haefner, hoogleeraar aan de Columbia-universteit te New-York heeft een onderzoek ingesteld naar de intelligentie van links- en rechthandige kinderen, in verband met de vraag of linkshandige kinderen in lichamelijk en geestelijk opzicht bij derechtshan- digen achterstaan. Tot het onderzoek werden 68parer kinderen van Brooklyn's opleidings school uitverkoren. Van elk paar was het eene kind links, het andere rechts, terwijl ze beiden van hetzelfde geslacht, den zelfden leeftijd, de zelfde lichaams gesteldheid en de zelfde schoolont wikkeling waren. Bij het testen kwam aan het licht, dat de linkshandige kinderen niet voor de rechtshandigen behoeven onder te doen, noch in lichamelijk, noch in geestelijk opzicht. Zij zijn volkomen normaal. Zij bezitten de zelfde „handigheid" als rechtshan- dige kinderen, zijn even schrander, even doortastend, even snel van be sluiten. Wel bleek bij het onderzoek, dat spraakgebreken, zooals stamelen en stotteren, meer bij linkshandige kinderen voorkomen dan bij rechts handigen. Dr. Haefner vindt hiervan de oorzaak niet in het feit, dat de kinderen links zijn, maar dat volwas senen met hun aansporingen om de rechter hand, „het mooie handje", zooals dat heet, te gebruiken, zulk een druk hebben gelegd op het zwakke zenuwgestel van het kind, dat v^ls Kina 'pepermunt niet bestond, moest men het uitvinden! Uit de Missie. Brief van den Eerw. Father J. Swildens. De laatste keer heb ik U op het gemaskerd bal gelaten, om daar voor U zelf van te genieten. We waren nu aan het eindpunt van onze zeereis: Matadi, een klein stadje, tevens een van de heetste plaatsen van geheel de Congo. Het speet ons dan ook niets, dat de trein voor Leopold- ville reeds den volgenden morgen zou vertrekken. Aan de haven was het een arme drukte en men verbeeldde zich Rotterdam te zijn, waren niet alle levende wezens zwart geweest. De post werd van boord gehaald door de gevangenen, stevig twee aan twee aan elkaar geklonken met een ijzeren ketting, en onder geleide van zwarte soldaten. Het was er onuitstaan baar heet, vooral toen wij tegen den avond al onze koffers bij elkaar moesten zoeken om ze voor de trein te be vrachten. Eindelijk lagen we dan toch in bed, met het vooruitzicht den volgenden dag een heerlijke reis te hebben met de train de luxe, ingesteld, toen ongeveer twee jaar geleden Koning Albert een bezoek aan zijn kolonie heeft gebracht. 's Morgens om half zes waren we present, maar wa: een ontgoocheling, toen we aan dit „would be" station hoorden, dat de trein met restauratie wagen slechts toegankelijk was eerste klas passagiers en wij ons dus tevreden moesten stellen met de oude open wagons. Toch zou ook onze trein de reis in een dag voltooien, een af stand van 400 K.M. Dit is voor een Congo-trein een geweldige prestatie. Daar zaten we: slechts half uitgesla pen, met een holle maag, die om voedsel vroeg, hetgeen we haar helaas niet konden geven. Zelfs met geld en goede woorden konden we er geen neger toe krijgen iets voor ons te gaan koopen, want dan zou hij hard moeten loopen, en daar heeft onze 'zwarte bloeder een broertje aan dood. De uitkijkpost voor op de locomo tief werd bestegen, meer kolen werd nog opgeladen en met een schok zette onze middeleeuwsche trein zich in be weging, om na 4 uur zwoegen zich zeer voldaan te gevoelen 75 K.M. af gelegd te hebben. Het was een lang zame, maar zeer interessante reis. Door lange tunnels, door dichte wouden, langs diepe afgronden, wilde stroo men, vredige bananen- of palmplan- tages, heuvel op, heuvel af, schokten we vooruit en we stonden in bewon derende beschouwing over de durf en energie, vereischt voor het aanleggen I verzacht de pijn geneest de wond van zulk een spoorlijn, toen juist vier negers een doode voorbij den trein droegen, één van de duizenden slacht offers die deze lijn gekost heeft. 'sAvonds half-acht kwamen we te Kinshasa, een voorstad van Leopold- ville aan, waar we ontvangen werden door en onderdak kregen van de Paters van Scheut, die daar een bloeiende Missie hebben. Gelukkic zou er twee dagen later reeds een boot stroom- opwaartsch vertrekken, die ons naai Cecquilhatville moest brengen. We waren dus buitengewoon gelukkig, daar het dikwijls gebeurt, dat onze Missionarissen in Kinshasa een week of meer op aansluiting moeten wach ten. Weer werden dus al onze koffers en kisten ingeladen, hetgeen U heel eenvoudig toelijkt, maar wat in een land als dit heel wat moeite mee brengt, want alles wordt bijna op het hoofd gedragen en dan liefst met ge weld neergegooid. In Holland wordt nu juist niet erg voorzichtig met bagage omgesprongen, maar dat zijn nog lief- koozingen, vergeleken bij de manier waarop negers het doen, als men ze tenminste hun gang laat gaan. Nu voeren we 7 dagen op de be ruchte Congo-rivier, met haar ontelbare eilanden en zandbanken. Doch het water was nu zeer hoog. zoodat zonder op een zandbak te loopen, veilig in Cocquilhatville aankwamen. Als gevolg van dat hooge water ook, hebben we geen enkele krokodil of hypopothamos gezien, wat wij, nieuwe lingen erg jammer vonden. In Cocq. nu wachtte ons een eerste teleurstelling. Juist was er een boot vertrokken met bestemming Basankusu, hoofdstatie 1 Dat beteekende niets KERKELIJKE DIENSTEN. duit verboden IbmtoIm dt «mturawti. Amersfoort. PAROCHIE L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Kwart over acht Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG H. Missen om half 7, half 8 en 9 uur. Van 3 uur tot na het lof van 5 uur uitstelling van het H. Sacra ment ter aanbidding voor de leden van de altaarwacht. 5 uur Lof. ZATERDAG H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Er wordt biechtgehoord: Woens dag van 6—7 uur; Zaterdag van 4—9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'tZand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 3 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DONDERDAG 7 uur geen H. Mis. Half 10 gezongen huwelijksmis. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. Tot eu met Vrijdag om half 8 geen H. Mis. meer of minder dan 9 dagen wachten op een volgende boot. We namen onze intrek bij de Paters van het H. Hart. Met hen heb ik eenige negerdorpen bezocht en heb daar zoodoende voor het eerst kennis gemaakt met de in- landsche zindelijkheid. Maar dat is wel een artikel alleen waard! Ik wil hier nog even zeggen dat we ook een bezoek gebracht hebben aan Bomania, waar de Eerw. Zusters van het Kostbaar Bloed sinds 27 jaar belast zijn met de opvoeding der vrouwelijke jeugd. Om in hun eigen onderhoud te voorzien hebben zij een groote var kensfokkerij opgericht en hebben als zoodanig in de Congo ook een groote naam verworven. U begrijpt dat ik daar veel moest vertellen over ons Missiehuis in Hoorn, want voor de genen die het misschien nog niet wis ten, zij hier gemeld, dat wij daar Zus- rs van dezelfde Congregatie hebben. Vanuit Cocquilhatville begon onze reis op de Lulonga rivier, een zijrivier van de Congostroom. Na 9 dagen dan verscheen een boot die ons naar Ba sankusu zou brengen. Ik zeg „zou' brengen, want zooals U uit het vol gende artikel zult lezen, was het deze boot niet! Nu gingen we voor het eerst op een echte Congo-boot, d.w.z. een smerig vuil, slecht onderhouden schuit, met een machine, die in Europa al lang voor oud ijzer zou zijn verkocht. Een zwarte kapitein voerde het bevel over dit linieschip der Belgische vloot, het geen tot gevolg had, dat we zelf voor eten moesten zorgen; dus gingen we inkoopen doen: allerhande blikwaren, vleesch, groente, melk, ja, tot Hol- landsch roggebrood toe, was in blik te verkrijgen! We installeerden ons zoo goed als het ging, want de eenige cabine om in te slapen, werd ons geweigerd, om dat de Gouverneur van het Lulonga- district die moest betrekken. Alhoewel ons voedsel bij gebrek aan een keuken aan boord, werd bereid op een primi tief vuurtje van enkele blokken hout en alhoewel geen van ons zessen iets van de kookkunst verstond, liet het eten zich toch buitengewoon smaken. U hadt ons moeien zien peuzelenhet bord tusschen de knieën; de respec tievelijke blikjes in ons midden op de vloer I Hoe kan het anders, als er geen tafel beschikbaar is? De grootste moeilijkheid echter kwam avonds. Hoe zouden we gaan slapen Er was heel wat meetkundig hoofd breken voor noodig om tot de con clusie te komen, dat ons „promonade dek" juist zes kleine veldbedden, be- hoorend bij onze uitrusting, kon be vatten. Zoo goed mogelijk onze mus kietennetten opgehangen, want vooral op en langs de rivier zijn de mus kieten talrijk, onze matrassen op het dek uilgesprijd en vermoeid van alle emoties van dien dag, geleek het dek nu heel spoedig op een doodstille slaapzaal, de stilte slechts onderbroken door het snorken van deze of geene! Tot den volgenden keer. Rev. J. A. SWILDENS Mission Catholique Basankusu. District de la Lulonga Congo Beige. Troinplaan la, Baarn. Oiro No. 169575. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG Half 10 gezongen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Half 8 le H. Mis. 8 uur Gezongen H. Mis. 9'/j en 12uurcatech. op de scholen. DONDERDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 Va en 12uurcatech.opde scholen. VRIJDAG Half-8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2de H. Mis. 9 73en 12uurcatech.opde scholen. ZATERDAG Half-8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2de H. Mis. Van 3 - 8^uur biechthooren. Half-7 Lof en rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZATERDAG I's avonds 7 uur Lof. Deze week de H. Mis lom 8 uur. Nljkerk PAROCHIE ST. CATHAR1NA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZATERDAG Half 3 tot half 7 gelegenheid om te biechten. 6 uur Lof. Dagelijks de H. Mis om half 8. Soest PAROCHIE VAN DE H.H. APOSTELEN PETRUS EN PAULUS. Biechthooren deze week Woens dag van 3 tot 4 uur, Zaterdag van half 4 tot 9 uur. (ieder vol uur). Vrijdag avond ten 7 uur Lof. De geloovigen worden attent ge maakt op de offers voor de vasten- dispensatie. SoestdiJR. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. WOENSDAG H. Mis om 8 uur. 9 uur gezongen Huwelijksmis. DONDERDAG, Vrijdag en Zater dag H. Mis om 8 uur. ZATERDAG II. Mis om 8 uur. 7 uur Lof met Rozenhoedje ter cere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4,5 en 6 uur na het Lof tot 9 uur.

De Eembode | 1931 | | pagina 2