Suikerziekte j* WIJ h( .honderden dankbetuigin gen. Met onze kruidenbehandeling be hoeft ge uw levensregel niet te wil ligen, terwijl wil bij aanschaffing van eene tweemaandelijksche behandeling gratis een urinecontrolemeter verstrek ken. Vraagt geheel gratis en franco toe te zenden de brochure B 3 van Priester Hamon over de geneeswijze met kruiden tegen suikerziekte, eiwit stofziekte, rheumatiek, enz. Drogisterij Verwaal In de Kampstraat kwam een groen- tenwagen in botsing met een vracht auto. De wagen kantelde en de groen ten, aardappelen enz., rolden over de straat. Bovendien werd de groentenkar ernstig beschadigd. Een elf-jarige knaap die zich bij herhaling aan allerlei kleine diefstallen plichtig maakte, is door de politie ge arresteerd. Uit een auto ontvreemdde hij een portemonnaie en 't geld werd besteed voor bioscoopbezoek. fnschrijvingsbilletten voor de ver pachting, seizoen 1931, van het gras gewas voor de infanterie kazernes moe ten worden ingeleverd Dinsdag 16 Juni 1931 v.m. 10 ure ten kaqtore van den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Amersfoort. Maandag a.s. houdt „Handel en Nijverheid" een ledenvergadering hotel Schwemmer. Op de agenda komt o.m. voor een voorstel tot voorberei ding van de herdenking van het 30 jarig bestaan. De afdeeling Amersfoort der Ver- eeniging Nederland—Frankrijk is voor nemens in het komend seizoen uit te noodigen: E. Boulan, lector aan de Universiteit te Groningen, die zal spre ken overeen modern literair onderwerp; M. Louis Réau, directeur van het Institut Francais te Weenen, over Les relations artistiques de la France avec la Hollande du moyen-age nos jours. Mile. Chamgeat: Les fètes galantes deWatteau dans la musique moderne (poésies de Verlaine); zij komt met Mme. Peignot, een jonge zangeres; Jean Richard Bloch, bekend roman schrijver en criticus, over Le théatre contemporain en France. De commissie voor autotochten voor Amersfoortsche Ouden van Dagen is voornemens de derde autotocht te doen plaatsvinden op Zaterdag 4 Juli. Het is de bedoeling niet uitsluitend de Ouden van Dagen uit gestichten een genoegelijke dag te bezorgen, doch ook particuliere oudjes. Ieder automo bilist wordt dus weer in de gelegen heid gesteld een oudje te introduceeren. Wanneer men hiervan gebruik wenschl te maken, worden alleen de twee achterste zitplaatsen gereserveerd voor Ouden van Dagen uit de gestichten. Ieder, die lust gevoelt mede te wer ken wordt verzocht voor 18 Juni le willen opgeven aan een der onder staande commissieleden Mevr. C. Camerling Helmolt-van Ket- wich Verschuur, Paulus Buyslaan 22. Mevr.T ydeman-Falck, Prinses Mariel. 1 M. M. A. Ramselaar, Langestraat 50. Stam, Havik 11. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Straatschenderij: P. V. Soest flOof 1 w. tuchtsch. Jachtwet: P. v. E., Scherpenzeel f8 of 4 d. en verb, geweer. Arbeidswet: P. de J., A'foort f8 of 3 d. Nachtelijk rumoer verwekken: P. J. O., Woudenberg f3 of 1 d.; T. H., Scherpenzeel id.; J. A. V., id.; A. G. O., id. Dronkenschap: P. V„ Groningen f 10 of 4 d. Loopen op verboden grond: H. R. Arnhem f3 of 1 d.; A. W., id.; J. v G., Woudenberg, id.; P. J. W„ Am- hem f2 of I d.; A. P., id. Wielrijden in beschonken toestand: J. H. B., Baarn f 12 of 5 d A. M. B. id.; F. v. K., id.; J. E., Driebergen f25 of 10; G. M., Soest f25 of 10 d. plus f 15 of 6 d. voor opgave valschen naam. Wielrijdend de veiligheid van he verkeer in gevaar brengenC. M. A. O. Bussum f5 of 1 w. tuchtsch. Wielrijden zonder bel: E. W., Am sterdam f2 of I d. Autorijdende de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: A. A. K., Hilversum f60 of 20 d. plus f30 of 10 d. voor niet stoppen op vordering van politie, en f 10 of 4 d. voor op gave van valschen naam. Idem: T. R., Spakenburg f 15 of 6 d. Idem links van den weg: P. G., Lunteren f10 of 3 d.; G. v. d. K., Bunschoten id. Idem zonder licht en zonder rijbe wijs: A. H., Hilversum 18 of 3 d. Idem zonder behoorlijk uitwijken: W. B., Beekbergen f25 of 10 d. Te snel rijden in Soest: J. A, G„ Stompwijk f25 of 10 d. Idem in Barneveld: G. W. S., Den Haag f7 50 of 3 d.; A. M., Duiven- PUROL er op Bij stuktoopen va uid en voeten, doorzitten, zonnebrand en smelten; maar vooral ook bij brand- en snijwonden ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneeat Amsterdam f25 of 10 d. Zekere J. v. S„ die door een vracht auto zóó verminkt werd, dat hij zijn linkeronderbeen moet missen, heeft zich tot den gemeenteraad gewend, met het verzoek maatregelen te nemen, dat het Burgerlijk Armbestuur hem zal steunen. Hij had destijds reeds steun gehad, na het ongeval, tot een totaal bedrag van f128. Hij beloofde dat geld te zullen teruggeven, als de assurantie maatschappij hem schadeloos stelt. Het onderzoek naa; de schuldvraag schijnt veel tijd te vorderen, hoewel de maatschappij reeds een voorstel deed tot schikking om daarmede een proces te vermijden. In April daagde het Burgerlijk Armbestuur v. S. voor het kantongerecht om hem aldus te dwingen tot teruggave. De kanton rechter achtte dat evenwel onmogelijk en ontzegde den eisch. Eenmaal, toen v. S. een uitkeering kreeg volgens de ziektewet, bood hij ter aflossing f 50.- aan, maar dat werd volgens item ge weigerd. Thans heeft v. S. geen in komsten en hij wendde zich 3 Mei wederom tot het armbestuur. Maar nu werd steun geweigerd, omdat v. S. het eerst geleende bedrag nog niet terug- had.betaald. En nu wendt'v. S. zich tot den" raad, teneinde de uitspraak van het armbestuur gecorrigeerd te krijgen. EEN VONNIS. Henri Polak, lid der Eerste Kamer, schrijft in „Het Volk" Op het hoogste punt van den Amers- foortschen Berg, waar zich het café De Stichtsche Heuvel" bevindt, viel en van de schoonste vergezichten in ons land te genieten. Men blikte er over de Leusder Heide, de bosschen van Maarn en Doorn en een gedeelte van de Geldersche vallei, naar de in de wazige verte blauwende heuvelen. Op een prachtigen dag in den herfst van 1930 stond ik nog een poos ver zonken in genieting van de pracht des landschaps. Eenige weken geleden ging eer eens kijken en het was mij alsof ik een vuistslag in het gelaal kreeg. Want een honderd meter of zoo ten zuiden van het café en den daar vóór loopenden weg had men eer groot en breed huis gebouwd, zóó gelegen, dat het de helft van het ver gezicht afsloot. Men deelde mij mede, dat het pro fessor Vening Meinesz is, die aldaar gebouwd en aldus talloozen een stuk vreugde en geluk ontnomen heeft. Hi; kan nu geheel alleen van het prachtige uitzicht genieten en duizenden anderen moeten zich met den overgebleven doorkijk vergenoegen. Men mag hem niets verwijten. Hij heeft gekocht, be taald en dus het recht verworven om zijn medemenschen te berooven van hetgeen allerbezit behoorde te wezen. Zoo is het nu eenmaal in deze maat schappij. Maar wien men wèl een verwijt mag maken, en een zeer ernstig, dat is het gemeentebestuur van Amersfoort. Want deze schoone plek was „aller bezit". De grond, waarop de hoogleeraar zijn huis bouwde, was eigendom der ge meente. Deze heeft het voor wat geld verschacherd, in plaats het oord on gerept te bewaren, tot verheugenis van burgerij en bezoekers. Misschien zal het de belendende terreinen nu ook nog verkwanselen en het schitterend vergezicht geheel laten afsluiten. Een beetje centen en een paar belasting betalers, dat is immers het hoogste, naar hetwelk een gemeentebestuur kan streven Op 49-jarigen leeftijd is te Amster dam overleden onze oud-stadgenoot, de heer Th. H. J. Nieuwendijk, oud lid van den Amersfoortschen gemeen teraad. Bij de transportcolonne van het Roode Kruis zijn als groepscomman danten aangesteld B. Brookhuis, C. de Gans, W. Peters en A. Overdulve. KATH. RADIO-VEREENIGING. Naar men ons meld ligt het in de bedoeling binnen korten tijd een af deeling van bovengenoemde Vereeni- ging hier ter stede op te richten. Voor zoover bekend zal op Vrijdag 19 Juni een vergadering gehouden worden voor het benoemen van een voorloopig bestuur. Zij, die zich hiervoor interesseeren, kunnen zich bij onderstaande adressen aanmelden. Marqeunie, Anjerstraat 44 Hagemans, Seringstraat 19 Voor het examen voor de acte L.O, slaagde aan de Rijkskweekschool Mej. H. de Maar (Amersfoort) en de heeren G. J. Kleinveld (Woudenberg); H. K. Schuitemaker (Amersfoort) en G. G. Kraan (Veenendaal). Hoek Wuytierslaan Daan Fockema- laan had een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een wielrijdster. De wielrijdster kneusde haar pols. Dr. Mertens zur Borg verleende eerste hulp en bracht haar in zijn auto naar huis. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. Zondagsdienst heeren doktoren A. F. Batenburg, Utr.weg 18, tel. 448. M. A. Duijvis, Utr.weg 145, tel. 398. J. J. Lubsen, Snouckartlaan 12, tel. 290. Apotheker Ittman, Langestr. 9, tel. 164. Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Lambertus Hendrikus, z. M. Klomp en S. M. Bosman Dirk, z. v. M. B. Middelkoop en R. v. Span keren Jacob, z. v. J. Fluit en H. G. Pluimers Annetje, d. v. L. van Zevenbergen en J. Jansen Hendrika, v. E. van Dijk en G. v. d. Brink Johanna, d. v. G. v. de Blaak en van de Kuilen. Ondertrouwd: K. van de Pol en M. Brons G. van Kruistum en A. van de Steeg J. H. Hartkamp en M. H. Mulder. Gehuwd: A. Hoeven en L. M. de Boer. Over leden: Peter Bronkhorst 92 j.,wed.v. H. Bouwman. Blarlcum De gemeenteraadsverkiezing had tot resultaat dat zijn gekozen 4 R. K. n.l. K. J. de Klerk, G. Rigter, E. H. Piepers en J. Rigter Tzn., 1 C. H., 1 Neutraal, en 1 S.D.A.P. Eemnes De uitslag der verkiezing van de leden van den Raad is als volgt: Uitgebrachte stemmen 791. Geldige st. 775. Van onwaarde 16. Blanco 7. Lijst 1 (R. K. Staatspartij). Totaal 1 387 st. A. Stoutenberg 251, B. Groeri 52, H. J. Brouwer 7, W. C. v. d. Brink 18, G. Hilhorst 7, W. Hagen 31, R. W. Fokken 10 en L, Hoogeboom 11. Lijst 2 (S.D.A.P.) A. Venema 56 st. Lijst 3 (C.H. en A.R. verbonden). Totaal 318 stemmen. M. J. Seldenrijk 111, Harmen Pas 66, Jan Hagen Wzn. 114, L. v. Gelder 4, A. Snel 3, H. Roodhart Tzn. 13, A. Veldhuizen 2, A. Koelewijn 5, A. J. Rozenberg 0. Lijst 4 (R. K. arbeiders). R. v. Wijk 14 stemmen. Gekozen zijn A. Stoutenburg, B. Groen, H. J. Brouwer, W. C. v. d. Brink, M. J. Seldenrijk, Harmen Pas en Jan Hagen Wzn., allen aftredend. De sa menstelling van den Raad is onver anderd. Burgerlijke stand. GeborenJozeph Wilhelmus Hen- dricus, z. van C. Mulder en A. Nagel. Hoogland De Weleerw. heer Hermanus Kok van Hoogland hoopt 15 Juli a.s. de H. Wijding van het Priesterschap te ontvangen en op Dinsdag 21 Juli zijn Eerste plechtige H. Mis op te dragen in de parochie St. Martinus, Hoogland. Burgerlijke Stand. GeborenFennetje, d. van G. Mein- ten en J. Berg. Hendrika, d. van G. Meinten en J. Berg. Ondertrouwd H. H. v. Raay en M. Stolp. Overle den Joannes Smink, 65 j., echtg. van H. v. Ramselaar. Hoevelaken De uitslag van de gisteren te Hoe velaken gehouden gemeenteraadsver kiezing is als volgt: Herkozen G. Gerritsen (C.H.), W. v. d. Hoek (C.H.), A. Loseman (C.H.) en H. v. Manen (A.R.). Nieuw gekozen Z. van Roemburg (A.R.), T. Rozendaal en M. van Zui- lichem (Gemeentebelang). Uitslaande brand. Donderdagavond te ongeveer half-10 bemerkte het 13-jarig dochtertje van den melkslijter J. uit Hoevelaken dat boven het huis rookwolken uitkwamen. De moeder was uit werken, terwijl vader achter op het land werkzaam was. Twee kinderen lagen rustig te slapen. Ze konden nog tijdig in vei ligheid worden gebracht. Spoedig stond de boel in lichte laaie. Aangezien geen brandspuit aanwezig is op het dorp werd met enkele minimax getrachl het vuur te blusschen, doch op verzoek van den burgemeester was de motor brandspuit uit Amersfoort spoedig ter plaatse, doch het geheele huis met inboedel werd een prooi der vlammen Een varken is eveneens verbrand, ter wijl een hit, die niet meer verlost kon worden, werd doodgeschoten, boeken van den man zijn allen brand, hetgeen een schadepost betee- kent daar meerdere half- en jaarlijk- sche klanten daarin genoteerd stonden. Huis en inboedel was verzekerd. Oor zaak onbekend. Nijkerk Burgerlijke Stand. Geboren Willem, z. v, W. Wassink en B. Klompenhouwer llillegina Johanna Wilhelmina, d. v. J. v. 't Veld en H. Lookman Tennis, z. v. E. v. d. Beek en M. Kas. Gehuwd: G. van Kempen en M. v. d. Beek G. Riemer en G. Algra W. v. Steeg en G. Jansen. Overleden: Philippus Haverlag, 12 j. Evert Smit, 6 w. De nieuwe Herv. kerk aan de Nieu- werhoekstraat staat reeds onder de pannen. Het buitenwerk is bijna af en dan zal men wel vlug aan de afwerking van het binnenwerk beginnen. Tegen over het orgel is een gaanderij ge bouwd, die zeker ruimte geeft voor een paar honderd zitplaatsen. BURGERLIJKE STAND. 4-10 Juni 1931. Geboren: 31. Willem Herman, z. v. E. v. Schaik en G. E. Wevers, Spoor straat 24. 1. Beertje, d. v. A. Brons en B. Bak ker, Molenweg 28. 2. Hendrikus Johannes, z. v. G. J- Westerveld en C. Schouten. 2. Hendrikus Johannes, z. v. B. Bos man en G. J. Ruyer, Bakkersweg 3. 3. |ohannes Hendrikus, z. v. A. P. Hooft en G. Koster, Braamweg 15. 6. Adrianus Wilhelmus, z. v. P. A. Hilhorst en C. v. d. Bremer, Kerkpad Z.Z. 27. Ondertrouwd: 4. J. H. J. Kam en J. M. Hiskemuller. 4. B. Hartog en W. Roodselaar. Gehuwd: 10. G. Th. v. Hamersveld en A. de Ruygt. 10. L. Voskuilen en A. W. v. Log- tenstein. 10. K. Pater en A. Dorresteijn. 10. W. Kale en E. v. Dijk. 10. C. Blankeslijn en M. P. v. Ee Overleden: 4. Richarda de Ruig, 14 j., Birkstraat 33. 6. Hendrik Zwart, 63 j., geh. m M. Hoogendijk, v. Lenneplaan 22. Soesterberg Zondagmiddag na het Lof had de H. Sacramentsprocessie alhier plaats door de tuin naar het Kerkhof, de tuin was daarvoor extra versierd. Op het Kerkhof werd de zegen met het Allerheiligste gegeven en een tref fende predikatie gehouden door den Weleerwaarden heer Kapelaan Bouw meester van Soest. Jammer dat het toen begon te regenen en de pro cessie in de war liep, de vaandels hadden door de regen veel te lijden en de bruidjes die er allen zoo lief en keurig uitzagen werden alle druipnat. In de kerk werd daarna het Te Deum gezongen en de plechtigheid besloten. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Amersfoort, ll-6-'3I Geachte Heer Redacteur! Wilt U s.v.p. zoo goed zijn onder staand uitknipsel uit de Maasbode in Uw geeerd blad op te nemen waarvoor bij voorbaat mijn dank. Hoogachtend Jordi. ONZE KATHOLIEKE SPORTCLUBS. Tout Comme Chez nous. Gisteren kreeg ik 't gedenkboek van den R. K. Rotterdamschen Voetbalbond in handen. 't Ziet er niet onaardig en frisch uit. Ze schijnen daar in dat bestuur toch nog wel wat te kunnen. Negentien clubs hebben haar elftallen spelen in dezen bond en eik van deze clubs leverde een kleine bijdrage voor dit gedenkboek. Ik heb die kleine historie'tjes eens nagelezen raar ik ben geschrokken. Bijna st ik v-nor stuk is het voor H!-> club- gewei sl én lijdens geschiedi niet neer oi niet minder. Mg-sroken was 't niet, maar overal hetzelfde. Goddank, de toekomst voor de meeste dier clubs laat zich hoopvol aanzien, maar 't verleden was toch vaak benauwend. Een aanklacht is 't feitelijk. Een aanklacht tegen diegenen, die wel den neus ophalen voor onze R.K. Voetbalbeweging, maar die geen hand uitstaken om te helpen. Een aanklacht tegen allen, die vast bleven houden aan hun spelen op neutrale velden. Een aanklacht tegen hen, die heele Zondagmiddagen zaten te kijken naar K. N. V. B.-wedstrijden, omdat ze daar z.g. waar voor hun geld kregen en niet te apprecieeren wisten wat de katho lieke vereen igingen deden om zoowel 't spelpeil hunner leden op te voeren, alsook hun hoogere belangen hoog te houden I is daar nu in de toekomst niets aan te doen! Moet dat euvel niet wegge nomen worden? Zegt dan 't stoer volhouden der lei ders aan hoevele sportlievende ge- loofsgenooten niets Of reiken werke lijk hun principen niet zoover? De R. K. Sportbeweging verdient toch wel wat beters! Menschen van Rotterdam, Roomsche menschen, toe helpt een handje mee. We zijn in staat om onzen jongens óók iets te geven, maar daartoe hebben we nu eenmaal uw steun noodig. Laat ons toch niet alleen tobben! Dan ko men wij er nooit! Jongens, leiders, blijft uw stoere schouders zetten onder onze voetbalbeweging. Dat is de wil der jongens zelf. Dat vraagt tevens ook'l heil van velen hunner. Ant. Timmers S.J. Te Borne kantelde de vrachtauto van den heer W. uit Enter, die vijftig varkens vervoerde, met het gevolg dat de auto in de sloot terechtkwam en negen varkens gedood werden. De overige varkens hebben slechts lichte of geen verwondingen bekomen. ij de grasverpachting te Culemborg was de opbrengst ongeveer 37 pet. minder dan verleden jaar. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden.dat verleden jaar hooiland door den eige naar werd opgehouden voor f60 en nu voor 60 cent. In het dorpje Cully, ten oosten van Lausanne, heeft de brandweer den ge- heelen nacht gewerkt, ter bestrijding van een vreemde insectenplaag. De insecten lijken eenigszins op rupsen. Gelijk in Oostersche landen een sprink hanenplaag, zijn de geheimzinnige in secten bij miilioenen in het dorpje neergekomen, dringen de kamers bin nen en komen op tafels, spijzen en zelfs in de bedden. Gevreesd wordt, dat de insecten vergiftig zijn. Aange zien zij zich op de daken in dichte massa neerzetten, hadden de autori teiten besloten, dat de brandweer aan de bestrijding zou medewerken, Den geheelen nacht zijn de daken der hui zen met een desinfecteerend mengsel bespoten. De massa der insecten is zoo dicht, dat rioleerings- en andere afvoerbuizen er door verstopt raken. Zaterdagmiddag werd een inwoner der Brusselsche voorstad Molenbeek, toen hij het Paleis van Justitie verliet, bijna omver geloopen door een indi vidu, dat spoedig onder de menschen verdween. Enkele oogenblikken later bemerkte hij, dat hem zijn portefeuille mei 20.000 frans en eenige papieren van waarde waren ontrold. In een kolenmijn in de buurf van Boedapest, zijn twee mijnwerkers en een electro-technicus door een gebrek in de ventilatie door vergiftige gassen gedood. Twee arbeiders, die hun kameraden trachtten te redden, werden bewusteloos naar boven gebracht. Op de kermis te Heerenveen is een 20-jarig meisje uit Nieuwenhagen uit een luchtschommel gevallen en met haar hoofd op de steenen terecht ge komen. Bewusteloos en met een zware hersenschudding werd het meisje het ziekenhuis gebracht. Op een onbewaakten overweg onder Schiedam is een 25-jarige jongeman door een trein overreden en gedood. Zijn verloofde en haar zuster, die »!et hem een fietstochtje maakten, kwamen met den schrik vrij. Uit een fort bij Luik zijn militaire uocumcnten gestolen. De politie heeft «.en s!rei;g onderzoek ingesteld, doch geenerlei aanwijzing gevonden. Te Rome werd een mijningenieur bij het probeeren van een toestel voor het opvangen van koolgruis door een ontploffing gedood. De 48-jarige Nederlander P. K. woonachtig te Antwerpen, is in hech tenis genomen op grond van het feit, dat hij door middel van vaischheid in geschrifte een Antwerpsche firma voor een bedrag van ruim Fr. 400.000.- zou hebben opgelicht. DINSDAG Half-10 gezongen H. Mis voor bruidegom en bruid. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG Van half-5 tot half-8 uitstelling van het Allerheiligste. 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, t Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Gemengde Berichten De kosten van reparatie van het pantserschip „Sumatra", dat op een onbekend rif is geloopen, worden ge schat op f 220.000. De duur der repa ratie zal ongeveer 3 maanden zijn. In de mijn Juliana te Eygelshoven kreeg bij het laten onlploffen van dy namiet in een steenkolenlaag, een 21-jarige mijnwerker uit Herzogenraih op een afsland van 45 M. een stuk steen of ijzer tegen het hoofd. Hij werd daarbij zwaar gewond, zoodat hij spoedig overleed. De gezamenlijke bevolking van Groot-Brittannië bedraagt thans ruim 37 millioen zielen, van welk getal 26 millioen tot de Anglicaansche kerk behooren. De Roomsch Katholieke kerk telt er 2 millioen zielen. Minder, maar dan flinkere kinderen? Men hoort vaak de meening ver kondigen, dat in niet kroostrijke ge zinnen de kinderen flinker, gezonder zijn en dat dan aan de lichamelijke en geestelijke opvoeding meer aandacht kan worden besteed. leder kent uit zijn omgeving wel feiten, die dit tegenspreken, zoowel positief als negatief. En bezie dan ook eens dit staatje Mozart was no. 7. Bach was no. 8. Handel was no. 10. Schubert was no. 14. De H. Hildegardis van Bingen was no. 10, de H. Ignatius was no. II, de H. Clemens Hofbauer was no. 12, de H. Catharina van Siëna no. 23 Alban Stolz, de Duitsche volksschrij ver, ging er groot op, dat hij er een was van de 16. Benjamin Franklin, de beroemde uitvinder, was 't 17e kind van een zeepzieder I KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450 ZONDAG Schaalcollecte studeerende jeugd. H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingen-vereeniging le afd. 6 uur Lof met Rozenhoedje. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. Vandaag betalen der bankenpacht. DINSDAG Avonds 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Patronaat. 6 uur Lof met Rozenhoedje. VRIJDAG Half 8 Lof met Litanie van het H. Hart. ZATERDAG Van 4 tot half P biechthooren. Half 8 Lof met Rozenh. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS ZONDAG 8 uur Vroegmis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 8'U uur H. Mis. 9'/j en 12'/j uur Catech. op de scholen. DINSDAG 83/« uur H. Mis. WOENSDAG 8 uur Ie H. Mis. 8°U uur 2e H. Mis. 9'/, en 12'/, catech. op de scholen. DONDERDAG 8 uur le H. Mis. 83/« uur 2e H. Mis. VRIJDAG 8 uur le H. Mis. 83lt uur 2e II. Mis. 9'/, en 12'/, uur catech. op de scholen. ZATERDAG 8 uur le H. Mis. 83lt uur 2e H. Mis. •9 uur biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyilstraat. ZONDAG Half-8 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. MAANDAG ir H. Mis in 't Geslicht. ZATERDAG 7 uur Lof met Rozenh. 9 uur gelegenheid te biechten. In de week de H. Mis om half 9. Nljkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flïpse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. 3 uur Lof. Deze geheele dag tof zes uur Missietentoonstel ling, VRIJDAG 7 uur Lof ter eere v. h. II. Hart. ZATERDAG Half 3 tol half 7 gelegenheid om le biechten. Dagelijks de H. Mis om half 8.

De Eembode | 1931 | | pagina 2