Wij alléén FONGERS I" Amersfoort, koopen persoonlijk alle vlschsoortcn in de Rijksvlschliallcn Ie IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkstc prijzen en de noodzakelijke kwalitltclfs- contröle! Thuisbezorgen zonder verhooging Umuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEEN: UTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN - OPOBRICMT l MEI 1909 Steeds voorhanden: Tarbot-tong. Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vlschconserven. Warme Croquettcn en Vischkoekjcs Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops Leveranciers aan R. K. Instellingen. voor f 11.500. 16. Verkoop aan P. J. Hak van bouw terrein aan den Ouden Soesterweg groot pl.m. 1430 M1. voor (8000. 17. Verkoop aan J. Gilberts van bouwterrein aan de Hobbemastgiat, groot pl.m. 2130 M*. voor f 16.20f. De Ecrw. Zuster Marie Agnes,- in de wereld mej. G. de Jong. van de Congregatie der Eerw. Zusters van O. L. Vrouw, is j.l. Maandag te Utrecht geslaagd voor de hoofdakte. Op 82-jarigen leeftijd is overleden de heer W. Ruitenberg, die een lange reeks van jaren de Christelijk Gerefor meerde Gemeente steunde en diende. verrichtten. Ook de samenwerking met Jonge Werkman" en de Tooneelvcr. Euripides, liet niets te wenschen over. Spr. besloot met een woord van dank aan de Fraters en een hartelijke wenscl voor den bloei van het Patronaat. Na een versnapering voerde „Euri pides" een tweetal tooneelstukken op, die bij jong en oud zeer in den smaak vielen en er veel toe bijdroegen deze avond tot een succes te maken. Voor het eindexamen der Middel bare Technische School tt Amsterdam (afdeelinc electTo-techniek) zijn ge slaagd de heeren J. J. Hassing en A. J. Schuttevaer alhier. PATER C. VAN BUIJTENEN M.S.C. f Hedenmorgen had in de Parochie kerk van den H. Henricus de gezon- Kij Uitvaart plaats voor de WelEerw. ter C. van Buijtenen, overleden in de Missie op de Philippijnen, provin cie Surigao. Dc H, Mis werd opge dragen door den ZeerEerw. Pater Fransscn, van het Missiehuis Tilburg. Als diaken fungeerde de ZeerEerw. Pater Frakkink, eveneens van Tilburg, als Subdiaken de WelEerw. heerj. Middelkoop, pasgewijd Priester. De deelneming was groot gezien de zeer vele aanwezigen. Aan het verslag over de exploitatie van de Stadr-autodienst gedurende de tweede helft van 1930 is het volgende ontleend: De reparaties aan de Opelbussen hebben de helft meer bedragen dan die van de General Motors. Van Juli tot en met 31 December werden vervoerd 272.796 personen in 184 dagen, of gemiddeld 1482 per dag. Het totaal aantal afgelegde kilometers bedroeg 180.979, waarvoor 48340 liter benzine zijn verbruikt. Dc exploitatiekosten waren in totaal f 28.294.67de kostprijs per kilo meter is 15.7 cent. De opbrengst-berekening per kilo meter geeft een totaal van f 24.549.52'/i ""aan. Öc'fictto-opbrcngst is met inbe grip van dc opbrengst der reclame f 24.869.64'/j of 13.7 ci meter, zoodat elke gered der subsidie de N.V. 2 cent verlies zou opleveren. Hierbij moet dan nog vooral in merking worden genomen, dat de ex- Eloitatie over het eerste halfjaar steeds st gunstigst is, omdat: !o. De wagens nieuw zijn en mini mum reparaties eischen. '2o. Alle wagens geleverd zijn met nieuwe banden en het bandenverbruik in verhouding gering is geweest. 3o. Het benzine- en olieverbruik toeneemt, nadat de wagens meer aan slijtage onderhevig zijn. 4o. De lage benzineprijs een toe vallige bate heeft gevormd. 5o. Elke uitbreiding van de route ol het openen van nieuwe lijnen steeds het aanschaffen van nieuwe bussen noodzakelijk maakt. De aanschaffing van een autobus brengt steeds oa. f 850 vaste onkosten mee per jaar, t.w.: aan wegenbelasting circa f224.— Assurantie circa - 236.78 Personeele belasting circa -120.- f850.78 Alhoewel de directeur niet pessimis tisch gestemd is over de onderneming als zoodanig, meent hij toch dat bij cvcntucclc uitbreidingen dc grootst mogelijke voorzichtigheid moet wor den betracht, omdat van dc f 10.000 gemccntcsubsidle voorlooplg niet meer dan hoogstens de thans bestaande lijnen geëxploiteerd kunnen worden. Bij het eindexamen der Rijks Hoo- gere Burgerschool zijn geslaagd G. Kaaijk, A. Laméris, T. Bender, F. Beun- ke, N. de Bode, I. Cohensius, W Commijs, J. Erdbrink, M. Erkelens, P. van Haselen, W. Hogewind, H. Hylkema, N. Kikke, A. Kraan, A. Kruit hof, J. Lugtcn, E, van Rij, N. Wijmer, G. ten Bokkcl Huinink te Nijkerk, J. van der Steur te Nijkerk, L. Brandt te Socstcrbcrg, A, Hagcdoorn teSoester- berg, J. Hartwlgsen te Soesterberg, L. van Nlerop te Bussum en A. Roosing te Zeist. In verchroomde uitvoering Het mooiste en beste Notaris Schröder zal Dinsdag 4 Augustus in het Cafe „Ecmland" te Soest verkoopen het bekende pension „Birkhof" aan de Birktstraat op de grens van Amersfoort ter grootte van bijna 5 H.A. Door den bouwkundige Blom werd aanbesteed het verbouwen van het perceel Utrechtscheweg 56. Inschrijvers: van Gent f3810—; Hienekamp f3685.— Heere f3578.-; Schippers Van Nes f3557.-; Wil deman f3550.— Barlen f3387.- de Wit (3333.— Blom f3142.— en Meester f3142.—. In hef café aan de Tweede Steeg aan den Hoogeweg ontstond ruzie tusschen eenige bezoekers uit Nijkerk. Het gevolg was een vechtpartij, waar aan door 15 personen werd deelge nomen. De inventaris werd voor een jroot deel vernield. Enkele vechters- lazen raakten gewond. Toen de politie ter plaatse kwam sloegen de ruziema kers op de vlucht. Donderdagavond zal door het Melk- contrólestation Utrecht een tweede vertooning worden gegeven van de melkhygiënefilm, daar men voor de eerste voorstelling velen heeft moeten teleurstellen wegens plaatsgebrek. Dit maal is er alléén toegang op vertoon van kaarten, welke aan het M. C. S. U. of aan de melkleveranciers moeten worden aangevraagd. Door wijlen mevrouw J. M. de Voogt—Koch te Amersfoort is aan de Ned. Centrale Vereeniging tot bestrij ding der tuberculose een legaat van f 10.000 vrij van rechten en kosten vermaakt. In den wedstrijd voor melkwinning in het district Amersfoort en omstreken hebben een prijs verworven: P. J. Brouwer,J. Kreikamp, G. Mastenbroek, Wed. J. Mastenbroek, G. van Putten, R. Reinders, T. Bouw, C. v. Drie en D. Timmermans alhier en B. Staal te Hoevelaken, A. Lozeman te Zwartebroek J. Ruitenbeek te Hoevelaken, J. v. Doorn te Stoutenburg en W. Wantenaar te Soest. Op de rozententoonstelling in Zeist, werd de inzending sortimenten afge sneden buitenrozen van onzen stad genoot G. Brouwer bekroond met een zilveren medaille. Voor het examen voor Costumière zijn geslaagd, de damesM. v. Zuilen, A. ten Ham, Fr. v. Spellen, C. v. Hooft, M. Fontijn, A. Zwanenburg, R. v. Beek en R. v. Putten, leerlingen van de St. Anna-Modevakschool aan de Muur huizen. GEMEENTERAAD. Vergadering Dinsdag. 28 Juli, 7 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde Raadsleden. 3. Benoeming onderwijzeres voor de 5-jarige meisjesschool. 4. Eervol ontslag aan mej. 1. Nijen- huis, als onderwijzeres aan de school voor het Centraal 7e en 8e leerjaar. 5. Gunstig advies B. en W. op adres van Ver. Chr. Schoolonderwijs, hou dende verzoek gelden beschikbaar te stellen voor benoodigdheden vooron derwijs in lichamelijke oefening aan school Van Effenlaan. 6. Verhuring schoollokaal aan de Amersfoortsche School vereeniging. 7. Vaststelling vergoeding ex artikel 101, ie lid der L.O.wct over 1927. 8. Crediet voor het bijbouwen van een privaat bij de garage van dc auto busdienst. 9. Wijziging verordening op de hef fing van rechten voor het gebruik van den openbaren weg enz. 10. Afwijzend advies van B. en W. op hef verzoek van mej, A. C. Bos, om bierverkoop toe te staan op het terras van de kiosk aan de Barchman Wuylierslaan. 11. Gunstig advies van B. enW. op het adres van het bestuur vandeSla- gersvereeniging, houdende verzoek bij verordening vast te stellen verplichte sluiting van slagerijen op Dinsdagmid- Jig en sluitir Zaterdags. 12. Aanvulling van de lijst van straat namen. 13. Wijziging gemeentebegr. 1931. 14. Verkoop aan v. d. Heiligenberg »n bouwterrein aan den Ouden Soes- rweg en de Primulastraat, resp. groot I.m. 1470 M2., 1738 M». en 1910 M2. Ivoor totaal f24.600. 15. Verkoop aan J. Dalmolen en A. |v. d. Veen van bouwterrein aan den Ouden Soesterweg groot pl.m. 2100 M2. Circus Gleich zal 7 Augustus zijn tenten opslaan nabij den Liniedijk aan den Hoogl. weg. Burgerlijke Stand, 14 Juli. Gehuwd: A. H. Beijer en M. A. F. v. der Veer - J. A. Uding J. A. v. Woudenberg. 15 Juli. GeborenHendrientje, d. v. v. Duinkerken en H. v. Domi Theodora Cornelia Theresia, H. J. Graansma en C. W. B. E. Bekkum Arie Jan, z. v. A. Teunis- sen en J. te Kulve Elizabeth, d. 'ausen en A. Vivié. Gehuwd: inkel en v. Roekei J. v. def Schoot en E. M. de Gooijer A. Snijders en J. Stomphorst F. Jan maat en L. Klee. Overleden: Arie v. Doorn, 60 jr., echtg. v. L. Duimus Christina M. A. jansen, 69 jr. 16 Juli. Geboren: Teunisje, d. v. W. v. Zoeren en M. Kraak. Onder trouwd: C. de Man en A. A. Adema P. v. Woerden en D. H. Vini hoets J. A. Blok en J, M. E. Gal- jaard A. P. Derksen en H. G. Duiker. Gehuwd: D. Bakker en J. J. v. Aken H. Pieper en P. Zandboer. 18Juli. Geboren: HendrikusJacobus, z. v. A. Wiekart en F. P. Knoop Imke, d. v. A. Meester en E. Maassen Leendert Bartus, z. v. A. v. Effrink en C. M. v. 't Klooster. Overleden: Wilhelmus Poort, 8 m. Anna M. Hartog, 61 jr., ongeh. Uit den Omtrek Baarn GeborenAart Lourens, z. van J. J. Veenendaal en J. C. Zwart. Maria Willemina, d. v. A. v. Lambalgen en A. Hartog Carla Ina, d. v. N. Brans en A. M. Mouw Gerritje Aaltje, d. v. E. van Es en W. G. v. Woudenberg. Ondertrouwd: H. v. d. Vlag en A. L. Nichtenberger. GehuwdJ. F. Both en C. Kroon A. de Ruijter W. M. Groenestein. OverledenMa ria van Beekhoven, 59 jaar, geh. met A. v. Ruissen Johan Lodewijk Eve- lein, 84 jaar. De directeur van het Post, Telegraaf en Telefoonkantoor te Baarn vestigt er de aandacht op, dat Soestdijk niet valt onder den localen bestellingskring "in Baarn. Brieven van enkelvoudig gewicht en brieikaarten van Baarn voor Soestdijk en omgekeerd behooren derhalve met resp. 6 en 5 ct. te worden gefrankeerd. Omtrent de navolgende gevonden voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: rijwiel, vul potlood, vilt van duokussen, gummi stok, dasspeld, eend, zakmes, dasspeld, ceintuur, knipmes, konijn, poesje, ha mer en portemonnaie. Barneveld Burgerlijke Stand. GeborenGerarda, d, v. R. Gere- steijn en H. Pater jannetje, d. v. Kleijer en H. v. Middendorp Willem Hendrik, z. v. G. Leijsen en E. G. Meijer Jacob, z. v. A. Vee nendaal en J. van Middendorp Geur tje Geerfruida, d. v. J. Nummerdor en P. van Essen Cornelia Rijnda, d. v. W. van de Kamp en M.v. Midden dorp Johannes Jacobus, z. v. G. Steenbeek en M. H. Kuijer Beerdje d. v. E. van de Beerecamp en P. Brons Ilendrika, d. v. A. Lokhorst en H. H. v. d. Brink Gijsbert, z. v. KI. van dc Kamp en E. Brink. Ondertr.: B. Detnmer en J. van de Bunt J. H. van den Berg en B. Bos C. Slagt en G. Bongers. Overl.: Marman Joos- ten, 79 j., geh. m. M. van Essen. Eemnes Op den weg tusschen Laren en Baarn heer en twee dames naar Amsterdam toen uit de richting Amsterdam een auto naderde, waarin een heer en een meisje waren gezeten. Waarschijnlijk door onachtzaamheid van den iaatsten wagen zijn de beide auto's tegen elkaar gebotst. De taxi-chauffeur trachtte nog te remmen, doch kon een ongeluk niet meer voorkomen. Een der dames in de taxi bekwam een mondblessure. De uit de richting Amsterdam komen de auto siocg over den kop. De chauf feur moest in zeer zorgwekkender! toe stand naar het ziekenhuis ie Baarn worden vervoerd. De over den kop geslagen auto moet wei met zeer groote snelheid hebben gereden, want zij kwam pp twintig a dertig Meter van de plaats waar het ongeluk gebeurde terecht. Hoogland EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Hedenmorgen te 10 uur droeg de WelEerw. Heer H. Kok zijn le Plech tige H. Mis op in de parochiekerk St. Martinus te Hoogland. Maandagavond werd de neomist feestelijk ingehaald. Ongeveer 7 uur kwam de neomist in open landauer aan, vergezeld van zijn ouders en pas- de Jong van Hoogland. e Scholhorsterstraat wachtte een stoet van een 50-tal ruiters en de „St. Cecilia" fanfare, onder leiding van den heer Jan Pommer, Onder gelui der kerkklokken en de muziek der fan fare trok de jonge Priester het met vlaggen getooide dorp door naar de pastorie. Even 10 uur schreed de neomist heden morgen de eenvoudig versierde kerk binnen, voorafgegaan door een stoet van bruidjes, misdienaren en Briesters. Na het Veni Creator nam de I. Dienst een aanvang met assistentie van den ZEerw. Heer W. de Jong als Eresb. assistent, de ZeerEerw. Heeren de Wit, pastoor te Hilversum en W. DrÖge, pastoor te Renswoude als diaken en sub-diaken, Kapelaan Ger ritsen als ceremoniarius, de Eerw. Heeren Scholten en Walraven als can- tores, de Eerw. Heer Wouters als thuriferarius en de Eerw. Heeren A. van Bekkum en J. Tondeur als acco- lyten, allen van het Sem. Rijsenburg. Aan het altaar hadden plaats genomen de ZEerw. Heer Kniep, pastoor te Hoog landerveen en de Eerw. Heeren Has- sink, kap. te Wijk bij Duurstede, Paan akker, kap. te Lonneker, Th. v. Wee, kap. te Bunnik en C. v. Wee, kap. par. O. L. Vrouw te Hilversum. Het Zangkoor voerde op verdien stelijke wijze uit de 3st. Mis v. Perosie, en na de H. Mis de 3st. Te Deum van J. v. d. Linden, de Tantum Ergo van Jansen en de Priestercantate van L. A. Dobbelsteen. Na het Evangelie hield Rector W. v. d. Hengel uit Utrecht de feestpre dikatie. Het is Z.Eerw. een groot voorrecht de gelukkige Neomist op dezen onvergetelijken dag het eerst en namens de geheele parochie geluk te mogen wenschen. Dit zijn dagen van ongekende aandoeningen. Er is in deze dagen in U een voortdurende strijd, in de dingen die ge ziet, en wat het Geloof U leert. Ge vraagt U af, is nu in mij geschiedt hetgeen aan mij vol bracht werd. Ge voelt de onwaardig heid en die zult ge dagelijks voelen als ge buigt aan het Altaar. Als ge dan de H. Hostie opheft zoudt ge zeggen met Petrus; Heer ga weg van mij want ik ben een zondig mensch. En toch zult ge vervullen een taak voor Christus. De gelukkige Ouders wenscht Z.Eerw. van harte geluk hun smachtend verlangen eindelijk vervuiling is gegaan. Gelukkig dei, nen die het woord Gods onderhouden. Gij hebt het woord Gods verstaan en gevolgd en uw kind aan den Heer gegeven. Dat gij, gelukkige Neomist, aan het Altaar staan moogt, dankt ge ook aan het gebed uwer Ouders. Ook de naaste familieleden, broeders en zusters wenscht Z.Eerw. geluk. Hoe vaak valt niet met de dood der ouders de eenheid van het gezin weg. Wan neer een Prieslerzoon is in het gezin blijft die eenheid, die band, bestaan. Een bijzonder woord van geluk ook aan de Parochie. Het is voor de pa rochie een groot voorrecht wanneer er vele roepingen voorkomen. De Priester is als een andere Chris tus, om te zijn wat Christus wilde ziji voor de menschen. Christus bracht een offer van dank en hulde aan Zijn He- melsche Vader. Zijn offer blijft voort duren. Christus blijft, in Zijn plaats slaat de Priester om dagelijks het Offer te vernieuwen. De Priester spreekt het woord „dit is mijn lichaam" en Chris tus komt met Zijn Godheid en mensch- heid. ZijnEerw. schetst vervolgens de macht van den Priester in de Sacra menten en wijst erop steeds een diep respect te hebben voor de Priesters. Zij hebben menschclijke zwakheden en fouten, soms zeer groot, doch zij zijn gezalfden des Heeren, andere Chris- lussen. Gelukkige Neomist, voor Chris tus stelt ge U als taak. Wees uw ge heele leven voor het volk als een andere Christus Moge uw geheele leven gevuld zijn met den wensch: „Voor Chrislus onzen Koning", opdat ge eens moge hooren„omdat ge ge trouw zijt geweest, komt binnen in de vreugde des Heeren". Na de preek werd het H. Offer voort gezet. Plechtig en verheven was het oogenblik der consecratie, eveneens de uitreiking der H. Communie aan ouders en familieleden. Nadaf de Neomist de zegen met het Allerheiligste had gegeven, werd een Priestercantate aangehoord, waarna weer in processie naar de pastorie werd getrokken. door den leider J. C. v. d. Anker uit] Utrecht op de boerderij van P. Hilhorst i H. Brouwer, W. H. Brouwer, A. Middelaar, J. Smink, W. v. Midde laar en J. A. v. Eijden, van den cursus bij A. Brouwer, gegeven door denzelfden leider. Leusden Voor het melkexamen zijn geslaagd de cursisten W. Donselaar en S. A. Voskuilen. De cursus werd gegeven bij J. v. Burg door den leider Benschop. Burgerlijke Stand. Geboren Jan, z. v. D. Vermeulen en Veldhuizen. Nijkerk Op de markt: 310.000 eieren f3.65 -4.65; 86 biggen (8-13; 100 run deren, melkkoeien f180—300, vette koeien (200—330 24 nuchtere kal veren, mestkalveren f 18—28, slacht- kalveren f 6—10. Stoutenburg Burgerlijke Sland. Overleden: Hendrikus v. d. Berg oud 78 jaar. Leersum Vrijdag reed de winkelier Legemaat op de fiets op den straatweg. Toen een auto naderde stak hij plotseling den weg over, doch op dat moment werd hij door een vrachtauto, afkom stig uit Utrecht die hem van achteren naderde, gegrepen en bijna op slag gedood. De vrachtauto reed tusschen twee boomen door en werd vrijwel geheel vernield. De schade aan de bananen toegebracht is vrij groot. De chauffeur bekwam geen letsel. Renswoude Voor de Parochie St. Willebrordus in deze gemeente, was de opening der nieuwe R. K. school een blijde dag. 's Morgens half 10 verzamelden zich vele parochianen in de kerk aan den Nieuweweg, waar het altaar voor deze feestelijke godsdienstoefening smaak vol met bloemen en planten was ge tooid. De H. Mis werd opgedragen door Deken Stokman van Arnhem, In het kerkje waren links de jongens en rechts de meisjes van de school gezeten, on der toezicht van den heer Van Soest en de onderwijzeres mej. Kusters. Op de gereserveerde plaatsen waren ge zeten Burgemeester Baron Taets van Amerongen en de wethouders. Ook was de vroegere pastoor van Renswoude, de Zeereerw. Heer van Rooijen, thans pastoor te IJselstein, aanwezig. Na de H. Mis was er gelegenheid de lokalen der nieuwe school te be zichtigen, waarvan een ruim gebruik gemaakt werd. Zondagmiddag zou de 21-jarige A. Mulders alhier even zijn motor pro- beeren. De man reed met groote snel heid, volgens ooggetuigen wel 80 K.M. door een bocht, waarbij hij een dame aanreed, die voor hem fietste. De dame bleef ongedeerd, doch de motorfietser bolste tegen een ijzeren paai aan, met het gevolg, dat hij op slag werd gedood. Benoemd zijn de leden van den nieuwen brandraad, welke benoeming noodig was geworden door de aan neming der reorganisatieplannen. Deze nieuwe brandraad bestaat thans uit: G. Lindt, voorzitter, C. Sevenhuij- sen en M. Hornsveld. Adviseerende leden zijn de beide commandanten W. Groart te Soest en J. Noorder te Soes terberg. Als secretaris hebben B. en W. aan den Brandraad toegevoegd den ambtenaar J. Eiberse. •land. Geboren icnricus Richardus, z. v. H. Kleinhoven en W. Bottcrblom. E. A. van den Bedeni en C. E. van Hamersveld G. J. van Dijk en M. H. Kok. Overleden: Johannes Brokers 82 j. echtg. v. M. Uppelscholen Antonius Keijer 51 j. ongeh. Voor het melkexamen zijn geslaagd L. v. Loon, A. v. Middelaar, C. A; Hilhorst, C. W. v. Eijden en A. Hil horst, allen van den cursus gegeven v. d. Berg, die een kernachtig openings woord sprak. Daarna werd opgevoerd „De Sage der leued", een spreekkoor onder lei ding van den auteur Bernard Verhoeven, die hier de sage van den Vliegenden Hollander had verwerkt. Aan het einde van de opvoering verscheen de Aartsbisschop ter ver gadering, die, na door rector v. d. Bere te zijn ve-welkomd, de vergader den in een treffende rede toesprak, hen aanmanend hun leiders te volgen en in de jonge mannen-vereenigmg "toe mannen van karakter Ie »<*- den. Mgr. deelde mede, dat er reeds besprekingen zijn gevoerd om tusschen de verschillende jeugdorganisaties een goed geheel te krijgen en aldus te erlangen een gebouw op een hecht fundament. Ten slotte gaf hij den vergaderden zijn bisschoppelijken zegen. In de avonduren had, wederom in Tivoli, een feestavond plaats. REN NIEUW SANATORIUM VOOR T B.C.-LIJDERS TE B1LTHOVEN. De ft. K, Vereeniging tot Bestrijding aer TubercuIóse-„-V«W»onen Levens kracht" heeft bij onderhandstSft-^ajj; besteding den bouw van haar niéuws- Sanatorium te Bilthoven gegund aan den laagslen inschrijver, den heer Joh. Windt te Voorburg, voor een bedrag van f769.800.—. ï5" Binnenland JONGE WERKMAN. De Aarlsdiocesanc Bond „De Jonge Werkman" heeft te Utrecht zijn tweede lustrum gevierd. Van allerwegen mar cheerden in de morgenuren de groepen en leden met kleurige banieren en allen gekleed in het witte hemd met blauwe das naar de parochiekerk van O. L. V. ten Hemelopneming in de Billstraat, waarde banierdragers zich met hunne vanen voor het hoogaltaar opstelden. Na afioop der kerkelijke plechtig heden werd naar Tivoli gemarcheerd waar receptie werd gehouden. In den middag is door ruim IOOO; leden, vertegenwoordigende 45 afdee- lingen, een prachtig geslaagde défilé- hulde gebracht aan Mgr. Jansen, Aarts bisschop van Utrecht, langs wiens paleis in de Maliebaan in optocht werd ge schreden, terwijl met de banieren ge groet werd door de banierdragers. Mgr. Jansen sloeg den stoet gade vanuit den erker van het Aartsbis schoppelijk paleis en was daarbij ir gezelschap van Mgr. D. Huurdeman en de beide secretarissen van den Aartsbisschop. De stoet trok vervolgens ook langs dc woning van den burgemeester dr. J. P. Fockema Andreae, wien eveneens de Romeinsche groet werd gebracht, toen hij vóór zijn woning den stoetj zag passeeren. Daarna werd naar Tivoli getrokken, waar alras de feestvergadering een aanvang nam onder leiding|van Rector Huiduitslag. Wasch deaangedane plaatsen met warm water - Purolzeep, d oog daarna voorzichtig at, „wo er dan wal Purol op en strooi daar over heen nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. Ingezonden. DIERENBESCHERMING EN CIRCUS. Wie kent niet al die sprookjes» „Paarden worden afgeranseld, leeuwen halfdood geslagen, katten verdronken, honden moeten verhongeren, apen worden opgehangen," enz. enz. ik voel mij gedrongen hier eens eenige woorden over te zeggen. De beste vereeniging tot bescherming van dieren is een reëele circusonderneming met een uitgebreid dierenpark. Be schouw eens aandachtig de verschil lende dieren in het groote circus „Gleich". Daar heeft men om te be ginnen de reusachtige paardenafdee- ling. Nog voor er aan gedacht wordt met den opbouw van het circus zelf te beginnen staan de stallen er reeds, voorzien van groote hoeveelheden versch hooi en slroo. Worden de ge zamenlijke dieren van den trein naar het circusveld vervoerd, dan krijgen de paarden en andere dieren terstond de voor hen bestemde stallingen, waarin voedsel en water staan te wachten. Nog voor de menschen er toe komen zelf eenige rust te nemen worden de dieren eerst verzorgd. Het dier gaat hier voor den mensch. De wagens der roofdieren worden direct gereinigd. Het devies luidt hier: „Zindelijkheid is even noodzakelijk als voedsel". Let nu eens op al de dieren teza men, dan zal het U duidelijk worden, dat alleen dierenvrienden een zoo goed verzorgd dierenmateriaal bijeen kunnen houden. Met het oog hierop moest U eens een oefening bijwonen. Dan zoudt U moeten erkennen hoe oneindig veel geduld en liefde ervoor noodig zijn om het contact tusschen mensch en dier aan te kweeken. Ja, contact door geduld maar niet door ruwheid. Meent U, dat een circusmensch rustig kan aanzien hoe men menige oude klepper, die zijn genadebrood allang verdiend heeft, zonder mede- doogen zwaar opgeladen lasten 'laat trekken? Het draait mij in mijn lijf als ik zie hoe onbarmhartig een dier dat van goeden wil is, doch niet meer kan, door een ruwe brute koetsier geslagen wordt. Circusmenschen zijn dierenvrienden en dierenvrienden hebben innerlijke beschaving. Menschen, die zich met de dierenbescherming bezig honden, zijn hoog te achten, maar een foutieve kijk op de behandeling van liet dier in het circus doet hen veel lijd ver spillen. Laien we dan liever die be schouwingen eens houden, over de behandeling van onze mcdemensclren dat zou beter op zijn plaals zijn. De circusmenscli is en blijft ceri dierenvriend en wij houden van onze dieren; ze zijn ons „het eersle" en ook „het laatste". .Eerst de dieren en dan wij" is het parool van het circus Gleich. Hoe zou het anders mogelijk zijn, dat wij in ons circus zooveel jonge dieren heb ben? Jongen, die zonder de zorgvul digste behandeling, in ons klimaat niet - leven zouden kunnen blijven. Dit alles neme elke dierenvriend eens ter harte I JEAN HOPPE, Chef van de Persdienst 'an het Reuzencircus Gleich. MIJNHARDT's Hoofdpijn-T abletten 60 ct. Laxeer.Tablctten 60ct. Zenuw-Tabletten75 ct. Staal-TabletU-n 9(j 'ct. Maag-Tabletten 7s 'et. Bij Apolh. en Drogisten

De Eembode | 1931 | | pagina 2