D uitsluitend voor □Qn de abonné's van DC EEMBODE 2 inpikt liiimiMitkt niii <i Iwiu-tni li hlknkiii op 15 16 AU6U8TUS a.s Tegen Inlevering van deze bon geniet men een reductie van f 1.—. REISBUREAU „HOLLAND1A" Schimmelp.straat 72 Amersfoort OESLAAOD. Voor het daartoe te Amsterdam ge houden examen Dullsche Handels correspondentie van de Vereeniging Mercurlus slaagden Mej. D. Klooster man en de Heer W. van Kleef Jr. beiden leerlingen van den Heer W. Feuerstein Amersfoort. ATTENTIE. Naar we uit goede bron vernemen zijn in de parochie van den H. Ans- fridus plannen in voorbereiding, in den komenden winter een geheel ori gineel tooneelspel op te voeren. Verschillende personen werken reeds langeren tijd samen, om zich door keuze van stof en personen een keurig :l te verzekeren. RIIWIELPADEN. Het Rijwielpad langs het Zeislerspoor over den Amerstoortschen berg is ver legd. Bij paddenstoel 67 gaat men rechtsaf in de richting Oud-Leusden en bij paddenstoel 597 links af den berg op. Verder is het pad naar Oud- Leusden door het Kamperbosch voor bij de paddestoel 598 verlegd gewor den, daar een boschperceel aldaar ge kapt en opnieuw beplant zal worden. Het pad naar Arnhem, dat van Auster- litz loopt over Maarn, Maarsbergen, halte De Haan, halte Heuvelsche Steeg en Emmikhuizerberg, krijgt vanaf pad denstoel 585 een zijtak naar paddestoel 105 op den weg naar de Klomp. Bij het beschilderen der paddestoelen wordt een groote verbetering aange bracht door de afstanden te doen ver melden, een afstandaanwijzing waarnaar reeds meerdere malen werd gevraagd. Er zijn eigenaars van gronden, waar over rijwielpaden loopen, die deze pa den uitsluitend open zullen stellen voor wielrijders, die lid zijn van U.M.O. of van den A.N.W.B. Wie dus lid van U.M.O. wordt, behoudt het recht om gebruik te maken van de rijwielpaden. De plannen om het rijwielpad van Driebergen naar de Doornschc heide door te trekken naar Maarn, waardoor een pad langs den heuvelrand ten Zui den van het spoorwegterrein met een prachtig uitzicht op de Geldersche vallei zal ontstaan, naderen hun tot standkoming. Om alle plannen te verwezenlijken heeft men veel geld noodig, want de aanleg van een rijwielpad kost f0.50 per M. lengte. Wie dus lid wordt steunt het werk der vereeniging in eigen belang, leder nieuw lid ontvangt na het betalen der contributie de be kende rijwielkaart, waarop zooveel mo gelijk de nieuwe paden en paddestoe len zijn bijgeteekend, gratis, terwijl men, indien 3 nieuwe leden worden aangebracht, deze nieuwe U.M.O.-kaart als premie ontvangt. In de maandvergadering der Afd. Amersfoort der R. K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden werden de ingekomen stukken behan deld. waaronder als voornaamste dat wat betreft het adres aan den Gemeen teraad inzake de a,s. wet op de win kelsluiting, waarin aan den Raad der Gemeente wordt verzocht er bij de invoering van de winkelsluitingswet rekening mede te houden, dat in de wet een vrije halve dag voor de be dienden gewaarborgd is en dat er prijs op gesteld zal worden, indien deze halve dag een middag kon den en geen morgen. Verder volgde bespreking a.s. con gres op Zondag 26 Juli, helpers hier voor gevraagd en velen gaven zich hier voor op. Mededeeling omtrent het winter- program de bondsvoorzitter zegde toe, dat hij zijn hulp zou verleenen om de afdeeling in den komenden winter met een flink program voor den dag te doen toekomen, vooral op het gebied van ontwikkeling. Bespreking volgde hierop omtrent de halve dagen die door de patroons worden ingehouden met hel oog op de vacanties. in enkele gevallen zal actie worden gevoerd. Wij wekken de leden nog eens spe ciaal op, om het congres op a.s. Zondag bij te wonen! CIRCUS OLEICH. Men schrijft ons: Voor Amersfoort en omgeving is de komst van den Circuskoning Gleich met zijn circusspelen een gebeurtenis van belang. Het is de algemeene opinie in de wereldpers, dat Gleich zich op elk gebied de eerste mag noemen in de circus-wereld. Pas eenige weken geleden voltooide deze reuzen onder neming een groote tournee door België, Luxemburg, Frankrijk, Spanje, Italië, Slowakije en Uuitschland. Een interes sante bespreking viel Gleich in de Parijzer pers ten deel na gedurende een zestal weken geheel uitverkochte voorstellingen te hebben gegeven Gleich heett met zijn honderden artis- ten en dieren, met een voorbeeldige organisatie een nieuwe circus-kunst geschapen, waarvan men zich tot nog toe geen denkbeeld kon vormen, -- die liet verwende Parijs niet vi mogelijk hield. Typeerend voor deze onderneming is stellig ook het feit dat Gleich haar in tien jaar tijds aan de spits van alles op dit gebied wist te brengen. Hij begon zijn loopbaan als rondreizend musicus en werkte zich geheel alleen op tot Circuskoning. De voorstellingen zullen slechts enkele dagen duren. ZANDBERGEN. Uit het jaarverslag van Zandbergen bleek dat in het afgeloopen jaar uit de verzorging gingen 41 verpleegden, waarvan 3 overleden, 8 naar hun ouders of voogden terug, 4 naar andere op voedingsinrichtingen, 5 observatiege- vallen en 21 meerderjarig. In de ver zorging kwamen 24 verpleegden, waar onder 4 staatsweezen. Einde 1930 waren in totaal in de verzorging 296 verpleegden, waarvan 132 Ned. Hervormden, 134 Roomsch- Katholieken, 7 Doopsgezinden, 1 Israë liet, 7 Remonstranten, 4 Gereformeer den, 1 Luthersche, 4 Oud-Katholieken, 2 Hersteld Apostolischen, 2 Vrije Katho lieken en 2 niet aangesloten waren bij een bepaald kerkgenootschap. In het herstellingsoord het „Treeker Bergje" werden in 1930 totaal 38 pa tiënten verpleegd. De rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar sloot met een totaal aan ink. en uitg. van f 171.576.29; het nadeelig slot 1930 bedroeg f 3165.53. Naar wij vernemen zal de R. K. Burgerjongelingenver. einde September een groote Fancy-Fair organiseeren. De voorbereiding is in vollen gang. Gezien de energie, waarmee de zaak is aangepakt, mogen wij verwachten, dat hier ongetwijfeld iets buitengewoons zal geboden worden. Bijzonderheden kunnen wij nog niet bekend maken. Dit zal t.z.t. gebeuren. Het getuigt ongetwijfeld van een frisschen geest, dat de B.J.V. zoo iets durft ondernemen. Zij rekent evenwel op aller medewerking en men aarzele daarom niet deze te geven, waar zij gevraagd zal worden. Door den Centralen Bond van Ned. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel wordt Zondag een Telefonisten-reiinie gehouden in de Internationale School voor Wijsbegeerte aan den Doodenweg. O.m. zullen worden besproken: de automatiseering, de werktijden, hel spreek-onderricht, de regeling der ver loven en de positie van de eerstaan wezende telefonisten, die als chef op treden. De propaganda-optocht van de plaatselijke gymnastiekvereenigingen, welke al tweemaal door ongunstig weer moest worden uitgesteld, zal plaats hebben in September. Woensdagmiddag had de herope ning plaats van het bekende magazijn van goud-, zilver- en uurwerken van den heer A. J. J. van Nimwegen aan de Bloemendalschebinnenpoort No. 2. Het magazijn is vergroot en heeft tevens veel gewonnen aan licht. De zaak is uitgebreid met een collectie tafelzilver, byouteriën, alsmede de modernste gen res op het gebied van klokken, pols horloges, enz. Het geheel van deze oude zaak ziet er verjongd uit. PROPAGANDA-AVOND R. K. O. Het plan is in September voor Amers foort een groote K. R. O. propaganda- avond te organiseeren. Reeds werd de voorloopige toezegging verkregen, dat het bekende K. R. O.-Sextet, onder leiding van P. Lustenhouwer zal op treden, terwijl een der sprekers van den K. R. O. zich in een vurig woord van propaganda tot onze luisteraars zal komen richten. Nadere bijzonderheden zullen zoo spoedig mogelijk worden medegedeeld, F. LETSCHERT, Corrpt. K.R.O. Kapelweg 25. ZONDAGSDIENST wordt waargenomen door H. doctoren M. A. Duyvis, Ulr.weg 145, tel. 396. B. J. v. Enst, Laantje 8, tel. 204, M. Kamerling, Ulr.weg 35, tel. 142. Apotheek: Kok, Hof 39, tel. 165. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Loopen op verboden grond: J. W. Soest f5 of 1 week tuchtschool. DronkenschapA. P., Soest f 10 of 10 d.G. W„ id.; v. d. V., Soester- berg id.; C. S., Soest f 15 of 10 d. Loopen op verboden grond: A. A. v. d. A., Delft f 0.50 of I d.; J. M„ Scherpenzeel 13 of 1 d. Zonder vergunning petroleum op slaan M. M., Soest f 25 of 10 d. Te Amersfoort vleesch vervoeren zonder dekken met reine doeken: W. K aldaar 13 of 1 d. Te Soest kampeeren zonder ver gunning A. W. L., Amsterdam f 1 of 1 d. Te Soest venten zonder vergunning: R. v. D., Nijkerk f 2 of 1 d. Te Bunschoten idem: J. R„ aldaar f2 of I week tuchtschool. Te Scherpenzeel idem: A. v. d. L., aldaar f.2 of 1 d. Per voertuig links uitwijken: J. Z., Eemnes f 5 of 2 d. Wielrljden zonder reflector: J. R., Soest f2 of I week tuchtschool; E. v. d. W., Amersfoort f2 of 1 d. Idem en zich vasthouden aan motor rijtuig: P. H„ Amsterdam f 1 of 1 d. Idem zonder belA. v. d. P., Rens- woude f 1 of 1 d.H. M., Amsterdam id.; J. L., Leusden f2 of 1 d.; O. L., Amersfoort id. Idem op verboden wegM. Ch. M. W., Amersfoort f 2 of 1 d.J. O., Soest f5 of 2 d. Idem zonder voldoende remmen; G. v. B., Amersfoort f5 of 2 d. Idem zonder lichtJ. T. W„ Baarn f5 of 2 d.; C. W. S., Eemnes idem. Idem en links uitwijken: J. A. V, Amersfoort 15 of 2 d. Auto- of motorrijden en vrijheid van verkeer in gevaar brengen: Th. J. M., Zeist f60 of 30 d.; J. G. L, Amster dam f50 of 20 d. Idem met te breede ladingG. v. d. B„ Soest f2 of I d. Idem zonder spiegelA. K., Amster dam f 5 of 2 d.H. W. A. E. L.. id. f 3 of 1 d. Idem en zonder rijbewijs: J. D., Amsterdam f5 of 2 d. In Voorthuizen te snel rijdenA. J. H. v. d. B., Deventer f7.50 of 3 d. Over een rijwielpad vee leiden: W. D„ Voorthuizen geen straf. 14. Jacobus Anthonie Everarda, z. v. L. C. de Bruin en M. de Kruijf, Ra- demakerstraat 6. 17. Mariana Wilhelmina Margaretha, v. C. Wolfsen en M. van 't Kloos ter, Wlekslooterweg O.Z. 47. Ondertrouwd: 16. A. J. van Dorre- steljn en A. W. M. Horvers. Overleden: 14. Albert C. Vis, 55 j., geh. m. N. Bockweg, de Genestetl. 8. 14. Amalia E. Schar wies, 53 j., wed. v. J. H. Boom, Nieuweweg 64. 20. Adrianus C. Mulders, 19 jaar, Kerkstraat 46. HET HOF. H.M.de Koningin met Princes Juliana zullen op 31 Juli a.s. te Soestdijk arriveeren en aldaar gedurende eenige dagen vertoeven bij H.M. de Koningin Moeder. De verjaardag van de Koningin Moeder op 2 Augustus a.s. zal in te genwoordigheid der Koninklijke gasten worden gevierd. Zooals bekend, worden de openbare feestelijkheden voor dien dag gehouden op Maandag 3 Augustus a.s. Uit den Omtrek Achterveld De boerenknecht V. wilde bewijzen van bedrevenheid als motorrijder af leggen. Daartoe reed hij met een zeer snelle vaart, om dan plotseling te stoppen. Hierbij remde hij echter zoo krachtig, dat de motor over kop sloeg en de berijder tegen den grond werd gesmakt. Een geneesheer constateerde gebroken neusbeen en andere ven dingen. Barneveld Terwijl de 18-jarige zoon van den veekoopman v. M. te Voorthuizen, per rijwiel den rijksweg aldaar bereed, werd hij door een hond aangeblaft, waar door hij niet op het verkeer lette en door een auto werd aangereden. Met ernstige verwondingen is hij naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Hamer» veld >on van H. v. d. H. viel door het op hol gaan van een paard zoo danig, dat hij met een dubbele been breuk naar Utrecht moest worden ver voerd. Hoevelaken Door den gemeenteraad werd beslo ten ingevolge de verlangens van den pensioenraad, de pensioengrondslag van den gem. veldwachter, A. v. Es, weer terug te brengen op f 1882,50 en' tot het instellen van een gemeentelijk reservefonds. De geloofsbrieven van de gekozen raadsleden werden onderzocht en goedgekeurd. Vastgesteld werden een ambtenarenreglement en een in structie voor den gemeente-genees heer. Na afhandeling van de agenda, nam de voorzitter met eenige hartelijke woorden afscheid van Pijkstra en v. Kolfschoten, die in den nieuwen raad geen zitting zullen nemen. In den wedstrijd voor hygiënische melkwinning, uitgaande van 't melk- controlestation Utrecht, hebben o.m. prijs gewonnen: B. Staal, alhier; Lozeman, Zwartebroek; Ruitenbeek, alhier en J. v. Doorn, Stoutenburg. Soest GEMEENTERAADSVERGADERING Woensdag 29 Juli 1931, des avonds 7'/, uur, ter behandeling van de vol gende agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven raads leden. 4. Bcgrootingswijziging. 5. Stichting Badhuis. 6. Verzoek van hel Comité voor d( oprichting eener Zwem- en Badin richting om f250.— wegens liet in winnen van deskundige adviezen. 7. Verbetering van wegen. 8. Overeenkomst met J. Kraayen- brink tol het verrichten der werkzaam heden en het geven van adviezen in zake beplantingen. 9. Reorganisatie van den Dienst var O. W. 10. Crediet voor verbeteringen aan garage en kantoorgebouw Dienst O. W. 11. Aankoop van 5 vuilniswagens Dienst O. W. 12. Crediet-aanvrage voor hel plaat sen van drinkbakken te Soesterberg. 13. Voorstel niet over te gaan tot aanleg van rijwiel- en wandelpaden langs de Koninginnelaan. 14. Verzoek Soest Vooruit om de kosten, verbonden aan de openstelling van den telefoondienst gedeeltelijk voor rekening der gemeente te nemen. 15. Behandeling van aanvragen huur van grond en vermindering van erfpachtscanon. 16. Aanvaarden van strooken grond. 17. Terugbetaling van de helft van it voor onderhoud van de Hartman laan gestorte kapitaal. 18. Vaststelling kohier straatbelasting en suppl. kohier hondenbelasting. 19. Belasting-reclames. BURGERLIJKE STAND Geboren: 14. Arris, z. v. H. Dorre- steijn en J. v. Woudenberg, Utr.str. 24. Binnenland CENTRAAL KOLONIAAL BUREAU. Het Nederlandsch Episcopaat heeft benoemd tot directeur van het Centraal Katholiek Koloniaal Bureau te 'sGra- venhage P. G. Groenen, die professor was aan het Groot-Seminarie te War mond. PROVINCIALE STATEN VAN UTRECHT. De gewone zitting der Prov. Staten van Utrecht werd voortgezet. Er waren 38 leden aanwezig. Eerst legde het herkozen lid, de heer Rutgers van Rozenburg, de ver- eischte eeden in de handen van den voorzitter, Dr. J. Th. s'Jacob, af. Daarna kreeg de heer W. H. de Beaufort (V.B.) het woord tot het stel len van een tweetal vragen, die als volgt luiden: Achten Ged. Staten een regeling van provincialen steun voor de lagere landbouwscholen gewettigd, gewenscht i uitvoerbaar? Is het college niet van gevoelen, dat het thans een eisch van wijs beleid de electrificatie van het gewest zooveel doenlijk aan alle bewoners daarvan ten goede te doen komen? in zijn toelichting zeide de heer De Beaufort, de voorkeur te geven aan directe middelen die den landbouw- toestand verbeteren boven de indirecte maatregelen, die het leed verzachten Dit trachtte spr. met historische voor beelden duidelijk te maken. Voor voorlichting en onderwijs kan de over heid nooit genoeg doen, terwijl voorts een meer doorgevoerde electrificatie -slechts een luttele winstderving zal veroorzaken. De voorzitter zei, dat de vragen een volgende vergadering zouden wor den beantwoord. Hierop werd o.a. aan de orde ge steld een voorstel van Ged. Staten tot verleening van een provinciaal subsidie van f2200 aan de provinciale rege lingscommissie voor de paardenfokkerij in Utrecht. De heer De Weerd zeide, dat de paardentractie ook ook in den land bouw afneemt. Hij vroeg verder, welk provinciaal belang er dan in stak om den exporthandel in paarden te be vorderen. De heer Kettlitz, lid van Ged. Staten, wees er op, dat twee jaar geleden de subsidie nog met f 1000 verhoogd werd. Bij den landbouw zijn hier te lande ook in deze provincie nog veel paarden in gebruik. Eveneens is de uitvoer een groot economisch belang. Het voorstel werd aangenomen. Verder werd een voorstel van Ged. Staten aanvaard tot vaststelling van de rekening en verantwoording der pro vinciale inkomsten en uilgaven over 1929. Hierop werd in behandeling geno men een verzoek van de stichting „liet Utrechtsch Landschap" om een subsidie van f 2500, teneinde het mogelijk te maken, dat de stichting de voormalige Eickensteinsche bosschen, gelegen onder de Bilt, over te nemen. Naar aanleiding van dit voorstel, dat aangenomen werd, maakte de heer Hiemslra de opmerking, dat twee le den van Ged. Staten, door dit college zelf aangewezen, in de leiding der stichting moesten treden. De lieer van Spanje, lid van Ged. Staten vond, dat er geen reden was om hiertoe over te gaan, vooral omdat niet alleen de provincie subsidieert, maar ook het Rijk en eenige gemeenten. Aan het einde der zitting maakte de heer Hiemstra van zijn denkbeeld een vraag, welke in de volgende vergade ring beantwoord zal worden. In verband met een verzoek van de vereeniging „Het Melkcontrole-statioi voor Utrecht" om een subsidie en met vroeger gestelde vragen van den heer Lustig, zeide de heer Kettlitz (Ged. St.) dat een fiiliaal Amersfoort van het Metkcontróle-station te Utrecht niet noodig was. Het station te Utrecht vervult zijn taak voor de geheele pro vincie zeer goed. De heer Lustig vestigde er de aan dacht op, dat het toegezegde overleg met beide stations niet heeft plaats gevonden en de heer Mebius betreurde het, dat zijn aangenomen voorstel tot fuseering van beide stations, niet was uitgevoerd. Laatstgenoemde diende een motie in om het overleg, zooals hij dat wenschte, alsnog met het Amersfoortsche station te doen plaats vinden. Nadat de heer Kettlitz de strekking van deze motie had overgenomen, trok de heer Mebius haar in. Het voorstel om aan het Utrechtsche station een subsidie van f 2500 toe te kennen, werd daarna aanvaard. Naar aanleiding van een voorstel van Ged. Staten tot wijziging van ver schillende waterschapsreglementen uitte de heer Reijnders den wensch, dat het pensioen voor de provinciale ambte naren op 65-jarigen leeftijd zal ingaan. In verband met een voorstel tot wij ziging van de begrootingen 1930 en 1931 en tot betaling van onvoorziene uitgaven van '31, zeide de heer v. d. Vate het af te keuren dat een bedrag van f375 voor de Utrechtsche lustrum feesten was uitgetrokken. Deze feesten werken maar godslastering en onthei liging van den dag des Heeren in de hand. De heeren v. d. Vate en zijn partijgenoot v. d. Eist stemden daar om tegen het voorstel. Hierop antwoordde de heerWeijkamp lid van Ged. Staten, den heer Lustig naar aanleiding van zijn vraag, waarom er nog geen rapport betreffende de drinkwatervoorziening van de omgeving van Lopik was verschenen. De heer Weljkamp deelde mede, dat er twee rapporten van professor Vis ser waren uitgebracht, een er van was te licht bevonden en het andere zal KATHSLIEItH VIN AMEBSFOGBT. Sn» S~i»i SKE aAw&s •s5Eü£ïi?Mi' LeTa"r eens op iederen Vrijdag hm Voor de atdeelin gmannen 5. WIE VOLGT Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) 2 daaysche Bedevaart-tocht naar de Lourdesgrot te Valkenbu g (L.) op Zaterdag 15 en Zondag 16 Augustus. Zooals ik verneem, is door bemidde ling van het reisbureau Hollandia schimmelp.str. 72 Amersfoort het plan opgevat, met een reisgezelschap van Amersfoort, de plechtigheden bij te wonen welke op 15 Augustus aan de Lourdesgrot te Valkenburgplaatshebben Die plechtigheid bestaat in de zege ning der zieken met het Allerheiligste Sacrament, zooals dat te Lourdes ge schiedt bij elke bedevaart. Reeds voor de 3de maal wordt zulke zegening te Valkenburg gehouden en onlangs nog op 17 Mei, toen de K.R.O. daarvan eene uitzending deed. Indrukwekkend is zulke plechtigheid, als de zieken van heinde en verre sa- menstroomen om aan de voeten van de Onbevlekte Maagd den zegen van den Eucharistischen Christus te ont vangen. Dat is het groote moment waarop te Lourdes de meeste opzienbare won deren geschieden, onder liet smeeken der pelgrims, die den hemel met een heilig geweld bestormen om Maria's tusschenkomst af te smeeken tot ge nezing der kranken. Hoe aangrijpend dat vertrouwvol smeeken: „Heer in dien gij wilt kunt gij mij genezen Heer, spreek slechts een woord en ik zal genezen zijn Maria toon dal gij mijne Moeder zijt Heer red ons wij vergaan Heer, dien gij bemint, is ziek Hosanna, hosanna de Zoon van David, Jezus, zoon van David, ontferm U onzer. Zulke smeekbeden dringen door merg en been, als ze door de priester ge beden en door duizende zieken en ge zonden herhaald, dan ziet men tranen van aandoening en de ongevoeligste zelfbewogen worden. Wat de plechtigheid te Valkenburg niet in geringe mate verhoogt, is de rijke Sacramentsprocessie waaronder het H. Sacrament in pleclitigen optocht door de straten trekt om van de pa rochiekerk naar de grot gevoerd te worden. Onder heerlijke muziek, onder geleiden van honderden bruidjes als engelen en het bekende maagdenkoor met zijn hemelsch gezang, met al den luister waarover het katholieke zuiden beschikt, een feeststoet indrukwekkend, een weelde voor 't christenhart. Vooral Hollanders die in diaspora wonen kunnen bij zulk schouwspel niet uitgekeken en uitgenoten komen en gevoelen een heimwee naar volle ontplooiing van het katholieke leven, zooals Limburg dat uiten kan. Aanvang der plechtigheid in de pa rochie te 3 uur met een kort Lof, waarna de processie naar de grot, alwaar de zegening der zieken na de predicatie plaats heeft. Zondag 16 Aug. smorgens half negen zal aan de Lourdesgrot een H. Mis worden opgedragen voor de reizigers uit Amersfoort. Tevens worden de catacomben bezichtigd. De tocht heeft plaats per luxe salon- auto-car. W. Hermans Pastoor te Valkenbrug (L.) Zie advertentie in dit nummer. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingen-vereeniging le afd. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusniis. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Kwart voor 8 gezongen II. Mis tot zeker intentie. Van 4—9 Biechtliooren, Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. ZATERDAG PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. II. ilooyman. Matthias Withoosstraal no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 u Hoogmis. Vacantie Een heerlijke lijd van ontspanning en dit vooral wanneer gij weet gewapend te zijn tegen doorzitten, zonnebrand, smelten en stukloopen, omdat In Uw koffer of fietstasch aanwezig is een doos of tube van de heerlijk verzachtende en genezendeZUl PUROL In doozen van 30-60-90 et. Tube 80 ct. Veikiijgbaar by Apothekers en Drogisten half 9. r Lof. DINSDAG 's Avonds 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor dc H, Biecht voor dc kinderen, daarna Biechtliooren tot 9 uur. Deze week de 11.11. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de II. Communie uitgereikt. 8 uur II. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Patronaat. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Deze week eiken dag de II. Mis om half 8 wegens liet schoon maken der kerk. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half 8 Lof met Kozenh. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG tr Vroegmis. Half-11 uur Hoogmis. 6 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof met Rozenh. 5-9 uur gelegenheid le biechten. In de week de H. Mis om half 9.

De Eembode | 1931 | | pagina 2