N. H. Berger Wereldcircus Gleich Glastra's Vischhandel! De Directie van het vermaarde Circus Oleich, moet de grootste eischen stellen aan de voeding. Zij doet dit ook. Evenals bij zijn vorig bezoek aan ons land, heeft de Directeur, dr. julius Gleich, wederom de leverantie van visch, gedurende de maandenlange trek door ons land, opgedragen aan GLASTRA'S VISCHHANDEL- IJmuiden Filiaal: Utreohteobestraat 40 - Telefoon 92 - Amersfoort Door Visch, gezond en frischl BERICHTEN UIT AMERSFOORT Utrecht heeft Dinsdagmorgen in het Moederhuis van de Zusters der Congregatie van St. Jozef aan de Barchtnan Wuytierslaan de plechtigheid voorgezeten waarbij een vijftiental Zus ters de geloften hebben afgelegd. Later heeft Mgr. Jansen een bezoek Het Amersfoortsch Dagblad meldt Naar wij vernemen heeft de heer J. G. A. van Zijst, hoofdredacteur van de Amersfoortsche Courant met ingang van 1 September a.s. als zoodanig ontslag gevraagd. PAUSELI|KE ONDERSCHEIDING. Naar wij vernemen, is aan onzen stadgenoot, den heer H. J. C. Venings, lid der Prov. Staten van Utrecht, voor zitter der Centrale Reiskas van het R.K. Werkliedenverbond en leider van verschillende bedevaarten naar Rome' van het Verbond, door Z.H. den Paus! de zilveren onderscheiding „Bene Merenti" verleend. Er heeft een brandje gewoed chemische fabriek van v. Hasselt aan de Drentschestraat. De brandweer het vuur spoedig bedwongen. Alles was verzekerd. De Revue „Hallo Hierheen! te Amersfoort. Op .Maandag 17, Dinsdag 18, Woensdag 19 en Donderdag 20 Augustus a.s., ieduren avond uin 8 uur, zul in de (ir,oote Schouwburg- loge aan den Yl&sukkerweg, tegen over garage Nefkens, worden opge voerd de Hollandsche Revue „Hallo Hierheen!", van Rido, in 1 proloog en 18 tafereelen. Medewerkenden zijn o.a. Lou Bandy en Roosje Kolder. Het gezelschap bestaat uit 10 personen, waaronder het wereldbe roemde Dicksonhallet. Johan Kohier de es-directeur van hef vroegere ge zelschap van Henri ter Hall voert de directie, terwijl Bob Peters, vroeger manager van Louis Bouwmeesters Revue, de zakeljjke leiding heeft. Wij komen op deze Revue nuder terug. Op Woensdag 19 Aug. a.s 2 uur voor de kinderen worden op gevoerd de Kinderrevue „De Avon turen van Micky Mouse". Zie recentie pater Hermans „Maas bode" van 31 Juli 1931. Uitspraken Kantongerecht. Raad van Arbeid opzettelijk on waar inlichten: J. \V,., Amersfoort, 15 of 5 d. Arbeidswet: L. J. v. X., Amers foort, 5 of 2 d.; W. J. K., id.; A. J. M. H.. id.; A. M., Hoogland, id.; A. S., Barneveld, id.; A. H. H., Baarn, <5 of 2 d.; O. J. v. cl. B. 2 of 1 d.; W. J. K., 15 of 10 d.; J. P. D., Amers foort. 15 of 10 d.; J. H., Amers foort 5 of 2 cl.; F. J. M. de R., 25 of 10 cl. StraatschenderijE. v. G., Wc den berg, 15 of 10 d. Leerplichtwet: D. V.. Spakenburg, 5 of 2 cl.; P. M., id.: J. K., Spaken burg, 3 of 2 d.; .1. E. S., Amersfoort /I of 1 d. T e Bunschoten venten zonder gunning: 1'. M., Spakenburg, 2 d. Idem te Soest: C. J. H., aldaar, ƒ3 of 2 cl.; L. T. T.. I)en Haag. ƒ2 of 1 cl.; A. v. cl. S.. Amersfoort, id. Ken paard verboden laten weiden: P. G.. Eemties, ƒ2.50 of 1 d. Te Soest zonder vergunning melk verknopen: J. H„ uldaar 5 of 2 d. Met voertuig rijden op verboden weg: v. d. B., Soest, 5 of 2 d. Wielrijdcn op verboden weg: D. R., Amersfoort, 3 of I week tucht school. Idem met motorrijtuig: IJ. L„ Bunschoten, 5 of 2 d. Zich per rjjwiel vasthouden aan auto: J. I). P., Zeist, 5 of 2 d. Wielrijdcn zonder licht: T. H„ Barncveid, 5 of 1 week tuchtschool. Per rij wiel Jinks uitwijken: M. G. H. R„ Hussum, 5 of 1 week tucht school. Auto- of motorrijden zonder rjj be wijs: H. de G., Bunschoten, 10 of 1 week tuchtschool. lidem in beschonken toestand: B. D. S., Soest, 2 weken hechtenis. Idem over halfgesloten spoorover- gang: H. H„ Amsterdam, 10 of 5 d. Idem en links uitwijken: A. v. D., Soesterberg, 20 of 10 d. Zondagdienst H.H. Doctoren B. J. v. Enst, Laantje 8, tel. 204; E. J. G. Mertens zur Borg, Zuidsingel 36, tel. 1225; H. H. E. Morren, Lange- gracht 11, tel. 55. Uit den Omtrek Barneveld Op de markt: Aanvoer 1.400.000 eieren. Prijs f 3,75—4.80. Handel traag. Nabij Barneveld is de uutobus van Tolhoum aangereden door een luxe- auto, waardoor de bus in een sloot terecht kwam. Van de vijf inzittenden kregen twee personen eeuig letsel. Een man ontwrichtte zijn arm, terwijl vrouw haar heup bezeerde. De bus is ernstig beschudigd. Hoogland De Raad kwam Woensdagmiddag te 3 uur bijeen. De voorgelezen notu len werden onveranderd vastgesteld. Vervolgens werd de heer A. J. Spelt als lid van den Raad geïnstalleerd door den Burgemeester, den lieer Grippch'ng. De lieer Spelt legt de vereischte belofte af. Hel onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw ge kozen raadsleden geschiedde door de heeren de Bruin, Kuijer en Schim mel. Alle stukken werden in orde be vonden. Voor kennisgeving werd aangeno men procesverbaal kasopname 23 Juni 1931 en dankbetuiging Vereen. Wit-Gele Kruis voor verleende sub sidie. In zjjn kwaliteit als Eere-Voorzit- r van het Wit-Gele Kruis, bracht de Burgemeester persoonlijk dank aan de heeren voor het genomen be sluit. Goedgunstig werd beschikt op hel ontvangen request van het Bestuur der R.K. School St. Joseph te Hoog landerveen om een bedrag van 500 beschikbaar te stellen voor verande ren bergplaats in W.C. voor perso neel. veranderen kolenhergplaats in bergplaats, bouw grootcr kolenberg- plaats en het maken van een vuilnis- put. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van verordeningen op de heffing en in vordering van besmettelijke ziekten- gelden. I)e overeenkomst met het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht is aangegaan voor den tijd an 5 jaren voor 5 cent per jaar per nwemer, te betalen in hnifjaarljjk- che termijnen op I Fcbr. en Aug. h. st. werd aangenomen liet oorstel van B. en W. tol liet vast stellen van een Ambtenarenregle ment. Tot leden van de schattingscom- lissie Rijksinkomslenhelasting voor i'l tijdvak 1 Mei 1931 1 Mei 1935 erclcn benoemd in de plaats van II. A. Baron v. Tuyl, de heer I„. Grip- peling; vacature A. v, Dijk, A. v. Dijk; vacature D. Rijnders, O. .Schim mel en in de plaats van A. Paskor, H. J. v. d. Bor. De heer de Bruin sprak voor de temming zijn bevreemding uit dat L I'asker niet op de voordracht oorkwam. Raadslid Spelt vraagt of de leden an deze commissie veranl woorde lijk werk verrichten, dan meent spr. d van de Bor niet op zijn plaats is. Door de Secretaris werd opge merkt dat I'asker niet op de bijeen komsten van deze Commissie kan tegenwoordig zijn en deze dan ook mar éénmaal heeft medegemaakt. De heer de Bruin voelt liet als een degradatie. I>e Voorzitter merkt op dat de emming geheel vrij is. De gemeente-rekening dienst 1939 werd aangeboden met een batig sal do groot ƒ7212.89. Tot Commissieleden voor bet nn- n van deze rekening werden be- ■md de heeren Schimmel, Kuijer Spelt. Overeengekomen werd 14 Augustus biervoor bijeen te komen oiuls 7 uur. im de rondvraag werd gebruik gemaakt Ie spreken over de wegen- kwestie, terwijl raadslid Spelt vraagt aanleiding van een verzoek in gediend einde Maart/April 1931, voor het aanbrengen van 2 5 3 lantaarns te Hooglanderveen vanaf de halte tot de Christelijke School, of dit verzoek in worden ingewilligd. Het bleek dat dit verzoek nimmer was ingekomen. Aan het einde der vergadering brengt de Voorzitter dank aan de leden voor de aangename samenwerking steeds ondervonden. Tevens hoopt Spr. dezer dagen de leden uit te noodigen zijn nieuwe ambtswoning te komen bezich- "ien. Burgerlijke stand. Geboren: Dirk, z. v. M. Lagemaat en G. Davelaar Margaretha Chris tina, d. v. H. v. 't Klooster en H. Boerssen Joannes Richardus, z. v. J. Ossendrijver en W. Schoonderbeek Geerlruida, d. v. A. v. Wilgenburg en G. Ebing. Ondertrouwd: G. A. P. de Kort en J.C. Ran. GehuwdJ. E. v. Tweel en H. A. Hoogland E.A. v. d. Bedem en C. E. v. Hamersveld. Hoevelaken Tegenover huize „Weldam" reed een motor in de sloot, doordat een voor hem uitrijdende wielrijder, zonder voor af een teeken te geven, den weg over stak. Hij werd door den moter op den grond gesmakt, terwijl de bestuurder van den motor zijn stuur niet meer meester zijnde, met zijn motor in de sloot tuimelde. Een persoon die op de duo was gezeten sprong er bijtijds af. Behoudens voor den motorrijder een nat pak, hadden beide personen geen letsel bekomen, ook de beide karretjes waren slechts weinig beschadigd. Later werd in de bocht bij de Chr. School een telefoonpaal door een auto aangereden, waardoor twee draden van de leiding afknapten. De auto reed na de aanrijding door. Er is in den besteldienst "der pos- terijen een aanmerkelijke verbetering gekomen. De post wordt in het vervolg per auto naar Amersfoort gebracht en opgehaald. Er zijn twee hulpbestellers aangesteld, Kok en J. van der Horst, welke, te rekenen vanaf het hulppost kantoor, resp. het Oostelijke en Weste lijke gedeelte der gemeente bestellen, waardoor de bestellingen veel vroeger plaats hebben dan voorheen. Er werd met het posten van een brief wel eens geld voor postzegels in de bus gedaan, men wordt er op attent gemaakt zulks voortaan niet meer te doen, daar de tijd van den buslichter niet toelaat, zich met het koopen en opplakken van postzegels te belasten. Nijkerk Tijdens het hevig onweder, dat zich boven onze gemeente ontlastte, is de bliksem geslagen in een hooiberg bij H. van Doornik in de Wolfsche steeg. Met behulp der omwonenden mocht men er in slagen het woonhuis te be houden, doch de hooiberg brandde geheel uit. Burgerlijke stand. Geboren: Willempje, d. v. J. Hols en A. v. Soeren Hendrika, d. v. d. Horst en G. de Vries Grietje, R. Haverlach en G. v. Manen. GehuwdM. de Vries en H. Walet. OverledenJan Versteeg, 79 j., wedn. v. M. v. Tamelen Heintje v. Root- selaar, 41 j., echtg. v. R. Louw Arend L. Riemer, 66 j., wedn. v. B. Hennij. Leusden Onder leiding van burgemeester De Beaufort vergaderde de gemeenteraad bij afwezigheid van wethouder de Greef en den secretaris. Na goedkeuring der notulen werd medegedeeld, dat de gemeente-begrooting 1931 is goedge keurd. De gemeente-rekening leverde een overschot van f 3948.03De kapitaaldienst had een nadeelig saldo van f3206.68. Aan den heer Pijpers, hoofd der R. K. Jongensschool werd op verzoek eervol ontslag verleend als secretaris van de commissie van toezicht op het lager onderwijs en als lid der com missie tot wering van schoolverzuim. Tot leden der commissie voor onder zoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden werden benoemd de heeren Geertsema en van den Berg. Deze commissie bevond alles in orde, zoodat tot toelating werd besloten. Tot leden der gemeente-rekening commissie werden benoemd mej. de Beaufort en de heeren van den Bei en Daatselaar. Stoutenburg De Raad der gemeente vergaderde Donderdagmiddag 3 uur onder voor- zilterschap van de burgemeester W. H. de Beaufort. De notulen werden onge wijzigd goedgekeurd. Tot leden der commissie tot nazien gemeente-rekening 1930, werden be noemd de heeren Bieshaar, Burgsteden en van Laar. De geloofsbrieven der raadsleden voor de komende zittingsperiode wer den in orde bevonden en werd besloten allen toe te laten. Burgerlijke stand. GeborenWillem Evert, z. van A. Kreikamp en T. v. d. Horst. Zeist Ten gemeentehuize werd hier dezer dagen aangifte gedaan van de geboorte van de 25000ste ingezetene. Zeist is de derde groote gemeente in deze provincie. Soest Geboren: 29. Ferdinand Hendrikus Anthonius, z. van A. H. T. Preusser en J. v. d. Vlist, Postweg 2. 3. Margaretha Hendrika Angenita, d. van E. C. G. S. Overhorst en M. Groenesteijn, Wiekslooterweg 29. 3. Louisa, d. van A. Bast en J. Knij per, Dorresteinweg 40. 4. Christiaan, z, van J. H. v. Breu- kelen en M. v. Renswouw, Kromme- weg 16. 4. Johannes, z. van H. Hooft en H. Kok, Verl. Tempellaan 3. Ondertrouwd 29. A. v. Dalen en M. C. Zwart. 29. C. Kok en J. M. Meiman. Gehuwd: 5. A. J. v. Dorresteijn en A. W. M. Horvers. 5. W. M. Gadella en M. H. ter Burg. Overleden 26. Johannes Frederik Hermanus Schokking, 71 j., geh. m. M. Hofland, Schoutenkampweg 38. 26. Johannes Verwoerd, 48 j., geh. met G. v. d. Broek, Schrikslaan 25. Woensdagnacht werden twee koeien van den heer Jongerius in de Polder aan de Lange Brinkhof door de bliksem getroffen en gedood. Woensdagavond is bij het zwemmen in de Eem verdronken de 19-jarige P. van Asch. Hij was met een makker, die goed kon zwemmen, naar de Eem gegaan om het ook te leeren. P. v. A. had een motorband als gordel om ge daan. De band is gebarsten onder water en de jongen ging naar de diepte. Zijn makker poogde hem te redden en heeft hem ook gegrepen. Maar de drenkeling klampte zich aan de keel van zijn kameraad vast, zoodat deze ook nauwelijks aan de dood ontsnapte. Piet van Asch, die sinds 7 jaren in het kleedingmagazijn 't Handelshuis werkzaam was, genoot van zijn patroon het volste vertrouwen. Zijn persoon lijkheid en correcte bediening maakten hem sympathiek bij de cliënten en velen, zeer velen, deelen in de droef heid waardoor zijn ouders zijn getroffen. Ten overstaan van Notaris Schröder werd geveild lp. bouwterrein aan de Parkstraat, groot 1900 M-. 2e. het Pension Birkhol aan de Park straat, groot 2720 M2.; 3e. weiland aan de Parkstraat, groot 1425 M2. Ingezet op f 14.000 en afgemijnd op f 16.000 door P. N. v. Bruggen, A'dam. 4e. weiland aan de Birktstraat groot 2.15.00 H.A. verkocht aan L. Diïman Amersfoort f2500; 5e. weiland aan de Birktstraat, groot 1.40.00 H.A., verkocht aan Hartog Co. te Baarn voor f2260; 6e. tuingrond aan de Birktstraat, groot 2140 M2., verkocht aan den heer L. Dilman Amersfoort voor f880; 7e. de woning met loods, groot 2765 M2., verkocht aan den heer L. Dilman voor f3650; 8e. een woning met schuur, groot 925 M2., verkocht aan den heer L. Dilman voor f610. Soesterberg Dinsdag 4 Augustus vierde de heer IJ. Boonekamp te Soesterberg zijn 12'/a jarig feest als concierge van de R. K. Militairen-Vereeniging. Des avonds werd de Jubilaris in de Vereeniging gehuldigd. De ZeerEerw. Pastoor H. Mocking, dankte de jubi laris voor de vele diensten bewezen en ook tevens zijn vrouw, die hem altijd getrouw ter zijde stond. De ge wijde spreker sprak de hoop uit, dat hij met zijn gezin nog zeer vele jaren als concierge zijn diensten zou bewijzen. Hierna voerden nog het woord de heer J. v. Dijk, voorzitter van de On- derotficiersbond en de heer H. Zomer, voorzitter der Miliciensbond, die hem een groote hangklok aanboden. Vele onderofficieren en miliciens, vooral ook uit Zeist, brachten de heer Boonekamp hulde. Tot 's avonds elf uur bleven allen gezellig bijeen. Soestdlik. Naar wij uit zeer goede bron ver nemen, zijn alle festiviteiten ter gele genheid van het Zilveren Priesterfeest van onze beminde Herder Pastoor H. Mulder op 15 Augustus uitgesteld. Wij wenschen onze Pastoor een spoedig algeheel herstel toe. Rijwielbedevaart Amerafoort-Kevelaer. Zij, die alsnog aan bovengenoemde bedevaart op 15 en 16 Augustus a.s.: wenschen deel te nemen, worden ver zocht zich vóór Woensdag 12 Aug. op geven aan een der onderstaande adressen, waar eventueel nadere in lichtingen verstrekt worden. Voorz.-leider: P. C. Beijer, Toliiusstr. Penningm. :J. J. Kaspers, Nieuwstr. 25. Voor de buitengemeenten bij Kitselaar, Traaij, Driebergen. v. Balen, Hamersveld. Ten Haaf, Soest. H. Berg, Achterveld, Melkfabriek Juliana". W. Koeken, Gansstraat 90, Utrecht. Circus Gleich. De reclame voor Gleich belooft hier nu eens niet te veel. Zulks blijkt wel uit een verslag ecner elders gehouden voorstelling, waaraan we het volgende ontleencii: Toen de felle lichten van circus Gleich het terrein in gloed zetten en de beide eircuskapellcn hun hoorn klanken deden weerschallen, toen duurde liet niet lang of de reusach tige urena vulde zich met een groote schare kijkers. De belangstelling overtrof onze verwachtingen, zooals liet gehalte van liet gebodene verwachtingen overtreffen zou! Even nu achten een schelle roep van het regisseursfluitje, een oogen- blik van stilte - toen zette de ziek een pittige mursch in en r citeerden de kunslcituursgrncpcn [Gleich de arena binnen. Allen waren keurig gekleed, droegen de vlaggen van vele naties en brachten ec delgroct aan de bezoekers. Ei toonde ook de leider en cigcnaiu van het circus zich: Direktor Juliui Gleich, die mot applaus begroet werd. Op drie plaatsen tegelijk werd ii de arena de Hongaarsche Pust gere den, kalm en correct. Dc paarden, zoowel nis de incnschen maakten wclverzorgdcn indruk, reden en ten zich bewonderen en verdwenen weder, om plaats te maken voor tweevoudig Hooge School-nun» dat een luid applaus uitlokte en derdaad uitstekend was. Nauwelijks wnren de schoolrjjdcri. xrdwenen, of Gleich's ..Chinccsohc Meisjes" huppelden de arena binnen, dansten even en maakten daarna plaats voor de Singaleezentroep Ka- liiwa, die inhocmsche dansen ten uit- ler bracht. Terwjjl in hel midden miss Helen Walles Wilke haar zeeleeuw poppen, schemerlampen en bullen liet jonglecren en allerlei toeren deed verrichten, toonden de Sandows zicli aan de eene zijde uitstekende acro baten en menschen met een bewi derenswaardige durf, terwijl aan andere zijde van liet circus Mr. Slortn en partner met hun honden- dressuur en hun eigen lenigheid flink applaus oogstten. Zeer goed was verder de acroba tische Rij-acte van Miss Lucy, die lie klaar speelde op een dravend paard sulto's en zelfs dubbele salto's zander merkbare inspanning tot een goed einde te brengen. De arena vulde zich paarden: niet minder dan 60 exem plaren, waaronder 24 ponev't prachtige conditie verkeerend en goed gedresseerd. Doeli een n beeld drong zich reeds aan om Frau direktor Gleich voerde Spaunsche Fantasie Rjj-scènc op, met medewerking van liet ballet, dat i Spaansehe costumes gestoken ee zeer goeden indruk maakte. Mev Gleich bleek een uitstekend rjjdste die Imar paard volkomen in huur macht had. De clowns, die bijna voortdurend in de weer waren, brachten de volle tent lot een schulerlaeh en hierna volgde een der glansnum optreden van de Valenci cenige koene sprongen, nam de vrou welijke helft vim dit duo een onge veer tien nieter lange staak op de schouders, de mnnncljjkc helft klom nuur boven en voerde aan hel eind van den slank gymnastische toeren uit. Kiiiticelcn, olifanten, zebra' bu's en buffels deden nieuwe pecticvcn in de arena ontslaan, vormden tezamen uithccmsclic tafe reelen, even nog een voorbeeld van uitstekende mussudressuur. Nudiit tijdens de pauze de stallen bezichtigd waren, de leeuwen hun verlichte kooien boden een zi schilderachtige!! aanblik! volgde dc groote dressuur: het optreden vnn de ijsberen, gedresseerd en voorge steld door E. Rkhurd en het optrc- len van de wildgevangen Abessini- elic lecuwengrocp, gedresseerd en oorgcstcld door een der koenste temmers van dezen lijd. den heken den olifanten- en leeuwenjager Sailer JacksonNoch de ijsberen, die zooals bekend zeer gevaarlijk zjjn, noeh dc reusachtige leeuwen zorgden zelfs voor ditmaal niet tot het programma hehooreude extra spanning, doch Kkliurd en vooral Jackson loonden hun overmacht en zoowel leeuwen als ijsberen vertoonden staaltjes, die wij niet eerder hadden gezien. De familie Belly reed een fanlasli- sclien jockey-act, waarbij op een ge geven moment zeven personen op een paard zaten en waarhij de zoo genaamde clown zich wellicht de beste ruiter en springer toonde bij zijn halsbrekende toeren. Rlexieaan- sclie cowboys stormden hierna de arena binnen, er werd gesprongen, gereden, met lasso's geworpen en er werd een wild paard getemd, kunst- schutters toonden een onfeilbaar schot te bezitten, messenwerpers toonden een buitengewone koelbloe digheid, de gauchos reden uls dollen rond en gaven blijk van grooten moed. Even droeg liet programma een zeer Amerikaunsch prairiekarak ter! Uiterst voldaan keerde de menigte huiswaarts. Het was een prachtcir- ctis! aldus luidde de iilgemcene opi- Ons persoonlijk trof het zeer dut mensehen en dieren er zeer verzorgd uitzagen en dat tijdens de voorstel ling de dieren liefdevol en tactvol behandeld werden. De onsympathie ke trucjes, die men nog zoo vaak te uanschouwen krijgt, hieven hier achterwege. Circus Gleich zal voor de volgende voorstellingen wel op groote belang stelling kunnen rekenen. Wat er ge boden werd, overtrof de vcrwuehtin- gen! Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) „Bij den Vogelkweeker in 't bosch". Ons artikeltje onder bovenstaan- den titel heeft veler aandacht getrok ken. Nadere inlichtingen werden ge vraagd. Kén schreef b.v.: „In 'I hij zonder interesseerde mij 't geen u vertelde aangaande liet opfokken van jonge goudvinken." De lieer Pijpers Ie Hamersveld heeft de strekking van het stukje niet begrepen, en vreesde verkeerde gevolgen er van l>ij de jeugd. Ilij las liet stukje niet iu z'n verband. Hij kan gerust zijn. Ook w(j zijn warme voorstanders vogelbescherming en hebben, ill deze rubriek, sedert jaren daarvoor geijverd. Met zijn goede bedoeling gaan we dus volkomen ne- B-r. Marktbericht Amersfoort 24 Juli 1931. Appelen 18.00 a f 10.00 p. H.L.; peren f6.— h f6.50 p. H.L.; Klei- aardappelen fO-OOifO.— p.H.L.; Zandaardappelen f 2.70 a f3,50 p. H.L.; Hoendereieren 13.85 5 f5.— p. 100 st.; eendeneieren f4.00 a f4.50 p. 100 st.; Boter f 1.60 a f0.— p. K.G.; Kippen f0.80 5 f 1.—Hanen 10.90 a f 1.20; Hennen f 0.80 11.15; Jonge hanen f0.30 ft.05; Kui kens fO.OO a f0.Tamme ko nijnen f0.80 a 13.25; Wilde ko nijnen f0.90 fO.OO; Tamme duiven fO.OO fO.OO per paar; Vette varkens f—ft f.— Magere varkens f 22.— 5 130.— Drachtige zeugen f 80 5 f 90; Biggen f8.— 'd f 14.Guste zeugen f 80 f 100 per stuk. Aangevoerd: 4 H.L. appelerf; 30 H.L. peren; H.L. kleiaard- appelen; 6 H.L. zandaardappe len 630000 hoendereieren; 3500 eendeneieren; 55 K.G. boter; vette varkens; 60 magere var kens 40 drachtige zeugen 315 biggen; 30 guste zeugen; 0 koeien; 0 geiten; De Directeur van Openbare Werken le Amersfoort roept sollicitanten op voor de betrekking van 1 bewaarder 1 plantsoenarbeider- doodgraver op de Begraafplaats „Rusthof'. De aanstelling geschiedt op een proeftijd van maximum 2 Jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties, op zegels van 30 cent. met vermelding 22 pi6Vi We J"oel z®n ,llBSC'icn f~ en laar. en adressen voor inlich tingen, in te zenden aan de Gemeen telijke Arbeidsbeurs, Achter Davidshof 2, vóór 17 Augustus 1931. Gediplomeerd Horlogemaker Zuidsingel 69 Uurwerken.Goud&Zilver Als RECLAME heden 15 pCt. Korting op onze reeds zeer lage prijzen. Beleefd aanbevelend

De Eembode | 1931 | | pagina 2