Alle Sportartikelen Speciale goedkoops Scptember-aanhiedingeii VROOM DREESMANN 10H. VAN DIJK - Langestf. 116. Tsl. 70 VROOM <S DREESMANN Langestraat HEEREN OVERHEMDEN Serie I. Prima Percai, mooie dessins 1.4 Serie II. Fijne Percai, mooie dessins 1.1 Serie III. Bedrukte Zepliif, zeer solide l.t BRETELS Reclame-aanbieding 0.2 SOKHOUDERS 0.39, 0,22'/„ ai7' ZELFBINDERS Uitsluitend goede kwaliteiten, moderne dess. Amersfoort Serie I. Serie II. Serie III. Partij I. Fantasie V Partij li. 0.47'/, 0.97 1.45 Flanellen Sporthemden, thans C Dames en Heeren Stofjassen Witte Damesjassen, prima afwerking Blauwe Keper Overals, ijzersterk Heeren Pantalons, zeer zware ongebl. pantalons, reclame DAMES HEMDEN Serie I. In Katoen, mooie kwal., rose, wit en groen 0.36 Serie II. Prima Macco, diverse kleuren 0.47'/> Serie III. Fijne Macco, pracht kwal., extra gr. maat 0.69 Corselet, uitsluitend voor slanke figuren reclame 2.90 Corselet, van broche stof m.binnengordel 4.75 Qczondheids Corset, speciaal aanbevolen met stevige elastieken buikband 8.75 Een stevige Jarretclgordel van rose broche, prima afwerking, met 4 pr. jarrctelgordels 0.49 Breede jarretelceintuur, z. practise!), reet. 0.79 Coupons 150 c.M. graslinnen, 10 Coupons 82 c.M. br. Katoen, extra mooi 10 el. thans rima Ontbijtlakens Serie I. 120X1-20, thans 2.90 Serie II. 120X150, thans Theedoeken, ilinke maat, thans Theedoeken, 70 X 70, zeer goed, thans 0.22' Blauwe Handdoek, reclame prijs Blauwe Handdoeken, prima kwaliteit 0.24 WINTERSTOFFEN Voor 't komende seizoen brengen wij weer Mantel- en Japonstoffen bestaande uit de laatste Nouveaute's. Deze brengen wij in de verkoop tegen extra lage prijzen. Nieuwste Modeplaten - Winterseizoen, met knippatronen Japonschorten, prima Zephlr Satinet, pracht dessins, in gro Gummi schorten. Serie I. Fantasie schorten Serie II. Groote modellen 1.60, 1.25 Vrouwen Peignoir DAMES KOUSEN Kousen zijde met macco, pracht kwal. 0.89 Bemberg zijden kousen, ff-- nieuwe kleuren, thans TE DEUM VOOR H. M. DE KONINGIN. Zondag C September, om kwart voor 12 uur, zal in de Garnizoenskerk „St. Franciscus Xaverius" aan het Zand een plechtig „Te Deum" worden gezongen naar aanleiding van den verjaardag van H. M. de Koningin. Ten gehoore zal worden gebracht „Te Deum" van Perosi en „Domine salvum fac" van Winnubsl. De militaire en burgerlijke autori teiten van de stad met de officieren van het garnizoen en hunne dames zijn hierbij uitgenoodigd. De plechtigheid zal geleid worden door den Kolonel-Hoofdaalmoezenier van Leger en Vloot b.d. Mgr. Evers, en is voor iedereen toegankelijk. De eerste rijen banken zijn voorde genoodigden gereserveerd. Burgemeester en Wethouders bren gen ter kennis, dat een ontwerp-plan met bijlagen, tot wijziging van het uit breidingsplan der gemeente, voor zoo ver betreft een gedeelte aan den Leus- derweg tegenover het Borneoplein, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage zal liggen, tot en met den 29 September. Tot tijdelijk leeraar in de Slaats- wetenschappen aan de Handelsschool, is door B. en W. benoemd Mr. W. O. Lieuwen te Scheveningen. GEMEENTERAAD. In de openbare vergadering var Raad der gemeente Amersfoort, Dinsdag 1 September, was ingekomen een schrijven van Burgemeester en Wet houders van Amersfoort, waarbij de bëgrooting 1932 wordt aangeboden. In handen van B. en W. voor het uitbrengen van advies werd gesteld een schrijven van het Burger Weeshuis, waarbij de rekening over 1930 wordt toegezonden. Evenzoo geschiedde met een adres van de Amersfoortsche Gymnastiek- vereeniging, houdende verzoek de sin- telbaan op het sportterrein Birkhoven te verbeteren. Voor kennisgeving werd aangeno men een schrijven van Mevr. A. P. Knoppers-v. Eybergen, houdende mede- deeling, dat zij vooreen herbenoeming tot Regentes van het Burger Weeshuis niet wenscht in aanmerking te komen. De raadsleden werden door den zitler geïnstalleerd en beëedigd. Hierna volgde de verkiezing der wethouders. Deze werd ingeleid door eene verklaring van den heer Noorde wie', houdende in, dat de Sociaal De mocratische Arbeiderspartij ditmaal bereid was een wethouderszetel te doen bezetten, omdat zij thans meer dan vroeger vertrouwen mochl, dat een democratisch gemeentebeheer zou sen afkeurde en er op wees, dat de Chris telijk Historische groep van 2 leden méér nam dan haar toekwam. De commissies van bijstand werden nu samengesteld als volgt Wetgeving: Mr, Stadig, Van Galen Last, Spiekermann en Frcmouw. n Egglnk. Noordman e 1 n gevoerd. Nadat vervolgens nog e opgeruimd mei de Anti-Rev. naar aanleiding Achtereenvolgens werden nu meene stemmen als Wethouder N, Veis Heijn, B. Noordewier en J.J.Thien; allen aanvaarden met dankzegging hun be- Ue burgemeester herdacht d; algemeene instemming de groote vcrdienslen van den afgetreden wethouder C. Ruitenberg, die na een 12-jarige ambtsvervulling onder zeer moeilijke omstandigheden gaat scheiden. De lieer Hofkamp sloot zich hierbij aan. De heer Ruitenberg was zeer erkentelijk voor de waardeerende woorden aan zijn ambtsveivulling gewijd en dankte voor der grooten steun, dien men hem van hoog to Bedrijven: de Mots, van Lonkhuyzen. Plaatsv. Butselaar en van Tellingen. Openbare WerkenGraaff, Noordman, Eg- gink en v. Galen Lasf. Plaatsv. Kr ian en Huslage. Bouw- cn WoningtoezichtGraaff, Noord man, de Mots en v. Galen Last. Plaatsv. Kraan en Hofkamp. FinanciënHuslage, Mr. Stadig,Ruitenberg en Hehenkamp. Plaatsv. Zwart en van Nieuwenhuysen. Reinigings- en OntsmettingsdienstVan Koelen, van Nieuwenhuysen, Polder en Hof- Plaatsv. Hehenkamp en Butselaar. Keuringsdienstvan Nieuwenhuysen, Kraan Polder en Graaff. Plaatsv. Zwart en Fremouw. Onderwijs: Mr. Stadig, Fremouw, v.Galen Last en van Gent. Plaatsv. Van Koelen cn van Tellingen. GcmcenterekeningVan Lonkhuysen, Hus lage en Spiekermann. Georganiseerd OverlegRuitenberg, Fre mouw, Kraan, van Nleuwenhuizen en van Lonkhuysen. Wethouder Veis Heijn is voorzitter der Commissie voor de Bedrijven. Wethouder Noordewier Is voorzitter der Commissies voor Bouw- en Woningt voor openbare werken, cn voor crisis legenheden cn werkverschaffing. Wethouder Thlen Is voorzitter der onder- wijs-commissie en den Financieele Commissie. De Burgemeester heeft te leiden de Com- Bij de benoeming van een onderwijzer aan de Ü.L.O. school vindt de heer Zwart den tijd tusschen toezending der aanvullingsagen da en de benoeming zeer kort. Zou dat niet uitgesteld kunnen worden, want er kunnen toch bepaalde omstandigheden zich voordoen. Wethouder Thien wijst er op, dat als regel de tusschenruimte ook vrij wat grooter is. Tot nu toe is de func.ie vervuld door een tijdelijke leerkracht maar B. en W. vinden het beter, de tijdelijke in een vaste leerkracht om te zetten. Vandaar dat B. en W. gaarne wilden dat de benoeming thans plaats heefl, Benoemd wordt de heer D. Oudenkampsen te Ede. De heer Hehenkamp dringt aan op betere De heer Hofkamp wees op uitgroeiende heesters in de bocht bij Hoevelaken, een gevaar voor automobilisten. De heer B. Noordewier wien met alge meene stemmen als vertegenwoordiger der Sociaal Democratische Arbeiderspartij een Wethouderszetel werd toegewezen, zal als opvolger van Wethouder Ruitenberg zich i->- Ipiriinu uan fWnharp UV. U,.n belasten met de leiding van Openbare Werken, Bouw- en Woningtoezicht, Woningbedrijf en Maatschappelijk werk. Hij werd in 1889 te Noordhorn in Gro ningen geboren en in 1919 als candidaat der Sociaal Democratische Arbeiderspartij tot lid van den Amersfoortschen gemeenteraad gc- Voor de deelname aan het Congres, Zon dag 6 September a.s. te Utrecht te houden, hebben zich ruim 600 deelne ZIJ die per trein vertrekken reis afleggen om 11.25 uur en de terugreis om 6,08 uur. De andere deelnemers worden verzocht bij aankomst van den trein aan hel station aanwezig te zijn, om dan gezamenlijk naar het demonstratieterrein op te trek' De Muziekvereeniging .Wilskracht" zal 57 leden de Amersfoortsche demonstranten vergezellen. De gewezen hoofdredacteur van de Ai foorlsche Courant is benoemd tot redacteur van een nieuw weekblad, „Welvaart" ge- hcelen, hetwelk te Amsterdam gaat ver schijnen. In .Het Boompje" had de feestelijke prijs- I j,CS|Uur var cn die het best den dag waren gekomen bij den optocht an de wedstrijden op Koninginnedag. Door de Genie werd aanbesteed het bouwen van een officierswachtkamcr met rijwielbe waarplaats erz. bij de Infanterïe-kazcrne. Laagste inschrijver was Klumper te Amstcr- 1 voor 114,500. De leden van de Afd. Amersfoort van den R. K. Handels-, Kantoor- eii Winkelbe- diendenbond worden herinnerd hel besluit op a.s. Zondag 6 Sept. naar Utrecht op trekken en wel met de tram van 10.05. De insignes kunnen daar in ontvangst wor den genomen. In ieder geval verzamelen kwart voor 12 Utrecht station, om dan gezamenlijk met niers van s, j0sephi enz naar hc, gaan. In den ouderdom van vijf en zeven' Kar is te Utrecht overleden de heer P. ammers, oud-commissaris van politie aldaar. De heer Dammers begon zijn loopbaan RotterdamI November 1886 werd hij b noemd tot commissaris van politie te Amers foort en in Augustus 1894 in gelijke functie naar Utrecht overgeplaatst. Uit den Omtrek Hoogland GEMEENTERAAD. Te 3 uur kwam Dinsdag de nieuwe raad der gemeente bijeen. De raadszaal bood een geheel nieuwe aanblik, door de uitbreiding van het aantal leden van 7 op II. De nieuwe leden zijn de heeren I. v. Hengel (R.K.), B. Zandbrlnk (R.K.), P. Kok (R.K.) en J. K. Knottenbelt. Nadat de vcreischte eeden door 9 leden beloften door 2 leden waren afgelegd, felit teerde de Burgemeester de leden met hu. benoeming en sprak den wensch uit, dat ge zamenlijk lange jaren de belangen van de gemeente Hoogland behartigd zullen worden. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Daarna had de benoeming van de Wethou ders plaats. De heer C. Smink deelde mede niet meer voor een benoeming In aanmerking te willen komen, daar drukte thuis hem be letten zijn functie langer waar te nemen. In de vacature C. Smlnk werd gekozen als wethouder de heer G. Schimmel met 6stem men, E. de Bruin 2 stemmen, C. Smin' blanco 2. De lieer Schimmel nam zi noeming aan. Wethouder P. Hllhorst herbenoemd met 8 stemmen, terwijl d. de Bruin 2 stemmen verkreeg en I blanco. De heer Hllhorst nam de benoeming aan en dankte voor het in hem gestelde vertrouwen, de hoop uitsprekend prettig met de Burge meester samen te mogen werken. Wethouder Schimmel hoopte dat het blijven zooals het was, doch kan zich inden ken dat de afgetreden wethouder Smink mo menteel de tijd ontbreekt. Hij hoopt de be langen der gemeente zoo goed mogelijk te behartigenej^mel de Burgemeester prettig wethouders De Voorzitter geluk met hun benoeming. De commissie tot nazien van de gemeente rekening 1930, bestaande uit de heeren Schim mel, Kuijer cn Spelt, had de rekening in orde bevonden en werd deze zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Vervolgens had de aanbieding plaats Gemeente-begrooling 1932. Nadat de me rie van toelichting is klaargemaakt, zal bëgrooting met toelichting 14 dagen ter zage liggen. ten request voor vergoeding Landbu cursus te Hoogland en een voor een cui te Hooglanderveen, beiden groot f 125, verleend. De lieer Knottenbelt merkt op dat Leusden f 100 betaald. De Voorzitter zegt: de eene gemeente is royaler dan de ande— waarop de heer Knottenbelt opmerkt dal zuinig moeten zijn. Een request speciaal de heer Van Zwieten en zij die altijd gereed stond. Voor dal tot verkiezing der leden van de Zondagsdienst H.H, Doctoren, verschillende raadscommissies werd overge- Chr. Eggink, Pr. Frederiklann 8, tel. 221. gaan, protesteerde de heer Van Tellingen E. J. O. Mertens zur Borg, Zuidsingcl 36, tegen het voornemen hem geen plaats daarin I tel. 1225. te geven, terwijl Dr. Egging de door eenige A. C. Nicolai, L. Bergstr. 41, lel. 633. raadsleden voorgesfelde verdeeling der plaat-1 Apotheek D. H. O. Iltmann, Langeslr. 9, tel. 164. der schattings-commissie in de vorige v gadering behandeld, over het passeeren i Pasker en de daarover gesproken woord wenschle de Voorzitter geheime zitting. Na ongeveer een kwartier werd de v gadering weer openbaar, doch alleen om rondvraag te behandelen. De heer de Bruin had gehoord -- aan de Burgemeester Ce heer Spelt bracht de Gemcenleiekening I9J0 ter sprake, opmerkend dat het batig saldo groot 17200, niet geheel juist is: Volgens spr. zijn de financiën met f 4090 verminderd. Nu Ib er wel een brandspuit, doch Spr. dringt aan op bezuiniging. Als we zoo nog 2 jaar doorgaan zullen we Ie kort komen of de belasting moeten verhoogen. Spr. merkt het belang op dat ieder raadslid li dat de Gemeente geen zeggenschap" heeft ver de Duisterweg. De heer Smink, als oud Wethouder, situatie uileen, waarna de Secretaris nog De heer Knottenbelt wilde gaarne inlich tingen hebben over een woonwagenpark. Op kruispunt bij Hoevelaken stonden onlangs woonwagens. Spr. meende dat de ge- :nte verplicht was een woonwagenpark te leggen. Op het kruispunt slaan ze heel gevaarlijk voor het verkeer. Allereerst bezuiniging,antwoordde de voor- Her. Voor een woonwagenpark zijn water leiding, pomp en W.C. noodlg; en dat kost de gemeente. De woonwagens die hier ko men, zijn doortrekkende wagens. De voor zitter deelde verder nog mede, dat door de reiniging van Amersfoort op 28 Aug. een woonwagen op het grondgebied van Hoog land was geplaatst zonder voorkennis van den burgemeester. De heer Knottenbelt: Is het niet mogelijk n een hord „Verboden staanplaats voor woonwagens" Ie plaatsen? i ss levert U Voetbalschoenen - Gymnastiekschoenen en Kleeding voor alle takken van Sport De voorzitter: Die menschen moeten loch ook leven. Het is bovendien rljksgrond. De heer Spelt geloofde dal er nletB aan te doen was, De heer v. d. Hengel vroeg of hel niet op den weg der gemeente zou liggen, om wan neer een lunapark in Hoogland komt, ook te trachten een portie er van binnen te krijgen. De voorzitter scheen hier wel iets voor tc voelen; er zou dan een vermakelijkheidsbe lasting moeten worden Ingesteld alleen voor circussen en lunaparken. De heer Zandbrlnk wenschte wijziging van het reglement van orde. Spr. had graag de uitgebreide agenda thuis gestuurd. Voor de volgende vergadering, die begin October zal worden gehouden, zal de heer Zandbrink een hiertoe strekkend voorstel indienen. Verder klaagde de heer Zandbrink over den slechlen toestand der wegen. Sr wilde een „mannetje" personeel aanschafte., en getrouwde menschen daarbij de voorkeur geven. Zal in het college van B. en W. behandeld worden. Hierna sluiling op de gebruikelijke wijze. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Petrus, z. v. P. Kuijer P. M. van Hofslot Martha, d. v. A. Schoo derbcek en M. van Burgsteden Christiana Margaretha.d. v. G. Voorburg en A. M. kuijer. ic -*• J.v Soest BIJENTEELT. De afdeeling Soest van de Vereeni- ging tot bevordering van bijenteelt vergaderde in het Stations Koffiehuis. Allereerst werd een schrijven voor gelezen van den heer Veldkamp dat de practische les zou wordei: gehouden op Zaterdagmiddag 12 Sept. a.s. Punt van samenkomst station Soestduinen des middags half drie. Voor de tocht naar de Imkersdag te Assen hebben zich 11 personen uit Soest opgegeven en twee uit Amersfoort. De honingmarkt zal worden gehouden op 2 en 3 Oct. a.s. te Amersfoort. Daarna kwam de Suikerbestelling. Staande de vergadering werd ruim 1400 K.O. besteld. Het bestuur zal dit jaar zelve zorgen voor distributie. Enkele leden zouden gaarne een vlechtcursuswillen houden. Dezejcursus bedoelt 't leeren van bijenkorven vlech ten. Staande de vergadering gaven zich 10 personen op. De heer van Elmpt heeft dezer dagen het diploma bijenteelt behaald. Het bijenpraatje na afloop was als altijd echt gezellig. Men was zeer ver heugd over het mooie weer van de laatste dagen. De bijen haalden best op de heide. stootte bij de verwerkelijking van zijn wegreizen op tegenwerking, die men Sarrasani gespannen had. In het bureau voor emigratie der U.S.A. ontstond een stille, maar zeer heftigen en taaien strijd der Bleekgezichten tegen de Roodhuiden. Tenslotte hakte White Buffalo naar echten heldenaard den Gordiaanschen knoop der intrigen door. Hij verklaarde, als men hem en zijn menschen niet naar Sarrasani liet reizen, zou hij al zijn bezittingen en al zijn vee verkoo- pen en de opbrengst ervan zonder mankeeren verdrinken. Deze verklaring had in het alcoholvrije Amerika een sensationeele uitwerking. White Buf falo kon met zijn krijgers, medicijn mannen, dansers, vrouwen en kinderen naar Europa trekken. En zoo kwam Sarrasani aan zijn Indianen, die hij nu iu alle voorstellingen in een groote Wild-West patomime laat optreden. Gemengde Berichten Bleekgezichten vechten om rood huiden Sarrasani, die van 17 tot 22 Sept. naar Utrecht komt, om ook daar eenige dagen te spelen, zal dezer dagen weer een troep echte, Noord-Amerikaansche Indianen krijgen, die met het stoom schip Albert Bailin naar Europa komen. De voorgeschiedenis van het India- nentransport is zeer interessant. Sarrasani heeft sedert meer dan 20 jaren een Indianenmonopool. Hij is de eenige Europeaan, aan wien de regee ring te Washington toestaat, echte Indianen, die in U.S.A. als elhnogra- phische kostbaarheden zorgvuldig be schermd worden, over den Atlantischen Oceaan naar Europa te brengen. Voor iedcren Indiaan moet Sarrasani een hooge cautie betalen, veider heen- teruglransport betalen, vrije woning, goede kost en last not least goede gage geven. Ditmaal heeft Sarrasani zijn Cow boys direkt naar liet Indianen territo rium van Oklahoma gestuurd, honderdjarigen hoofdman Black Corn te halen, die in 1929 met zijn krijgers bij Sarrasani was. Black Com had den president Coo- lidge, die zijn vacantie in liet Indianen- gebied doorbracht, met trots de eere- jeschenken getoond, die hij tijdens zijn Jarrasanitijd van den Opperburgemees ter van Berlijn, Dresden, Frankfurt am Main en Londen gekregen had. Hij wilde gaarne weer naar zijn vriend Sarrasani komen, maar door intriges van bepaalde concurrenten, gelukte het, Black Corn van de reis naar Europa terug te houden. Sarrasani's Cow-boys trokken dus naar andere Indianengebieden en kwa men tenslotte na lange moeilijke ritten No. 7. AARTSBROEDERSCHAP DER H. FAMILIE TE AMERSFOORT. „Ik acht de H. Familie een der nut tigste instellingen van onze Moeder de H. Kerk en Ik wensch, dat ze op gericht worden in alle parochies van -lijn Bisdom." Nprvplie cn overspannen, onrustig llCrvcUS en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zcnuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Ingezonden VOOR DE SLECHTHOORENDEN. Van 6 tot 9 October wordt door de Vereeniging tot bevordering der be langen der slechthoorenden in De Valk alhier een interessante tentoonstelling gehouden van alle mechanische en electrische instrumenten, welke tegen slechthoorendheid worden gebruikt. Belanghebbenden vinden in de morgen uren gelegenheid deze instrumenten te beproeven, daar er dan nog niet zoo veel bezoek mag worden verwacht ais des middags en des avonds. Mej. Tine Marcus uit Soest, de moe der der dooven, is daar met haar staf van helpsters en helpers aanwezig om alie gewenschte hulp en voorlichting te geven. Aangezien op deze expositie alle fabrikaten aanwezig zijn kan men daar met zekerheid vinden wat het beste past. Men zegt weieens„doof heid is individueel" waarmee men be doelt dat de doofheid zooveel vormen heeft als er menschen aan lijden. Misschien is dat wat te sterk uitgedrukt, maar in ieder geval beslaat er niet een instrument dat voor allen past. Elec trische toestellen, welke bij velen prach tige resultaten geven, passen bij an- 'deren heelemaal niet. De laatsten zijn dan aangewezen op de mechanische aparaten, waarin de keuze ook nog weer heel groot is. De morgenuren J'~ nu voor het rustige en zorgvuldige kiezen van een instrument, terwijl men deze desgewenscht voor een of twee weken op proef mee naar huis kan riemen. Is de keus bepaald dan volgt natuurlijk de betaling; deze is nooit meer dan de kostprijs bedraagt. Wie den kostprijs niet van eigen middelen kan betalen kan ook hierin door de vereeniging worden geholpen. Er be staat een instrumentenfonds waaruit minvermogenden worden geholpen, zoodat men zich nooit behoeft te laten afschrikken door den prijs van een toestel. Mej. T. Marcus en haar staf helpend leden en niet-leden even graag al genieten de leden een korting welke velen weer schenken aan het instru mentenfonds, bestemd voor den toe slag aan minvermogenden, De tentoon stelling is niet alleen van groote be- teekenis voor alle slechthoorenden maar bovendien in hooge matebelangwekkend >r goedhoorenden, want men vindt de uilgaven van de vereeniging, allen wat aangewend wordt om de veiligheid van de slechthoorenden op den weg te bevorderen, de bestrijding van de kwakzalverij, het onderwijs aan slechthoorende kinderen, het liplezen in plaatselijke cursussen, lipleesdemon- straties, lezingen en panlomimespel. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de nog volgende advertenties. Om de kosten voor deze tentoonstellig te dekken wordt met goedvinden van B. en W. dezer gemeente een groote verloting van kunstvoorwerpen en hand werken gehouden. De lolen worden door damesleden der verlotingscom missie en door afdeclingslcdcn dezer KERKELIJKE DIENSTEN. druk verboden Ingevolge de auteurs* Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG Collecte armen. H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Half 4 vergadering Burgerjonge- lingen-vereeniging 2e afd, 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 10 uur H. Mis in de kapel op het kerkhof. Half 8 recollectie van oud-relrai- tanten en leden van de retraite- penningvereeniging. DINSDAG Feestdag van Maria geboorte. H. Missen 7, 8 en 9 uur. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. *t Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwarf over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. dagen te koop aangeboden. Met een door sneeuw en storm naar Zuid-Da- lot van 25 cent steunt gij een werk kola, waar in het gebied Pine-Ridge van algemeen nut. De vereeniging vraagt de jachtgebieden van het Opperhoofd niet naar politieke richting o( gods- Whitc Buffalo liggen, die in 1913 bij dienstige overtuiging, doch vraagt alleen Sarrasani was. While Buffalo heeft'hulp van goedhoorenden hetzij door groote landerijen, een geheel modern'liet koopen van loten, hetzij door liet ingerichte farm en is heerscher over 1200 Roodhuiden. Tegelijkertijd nam hij het besluit niet een troep van zijn mannen aan de uitnoodiging van Sar rasani gevolg le geven. Maar ook hij, beschikbaar stellen van prijzen, welke desgewenscht worden afgehaald. Namens de Pers- en Propaganda- commissie K. BREMER, PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman, Matthias Wilhoosstraat uo 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. DINSDAG Feestdag van Maria geboorte. H. Missen 6 en 7 uur. 8 uur gezongen II. Mis. 's Avonds 7 uur Lof. WOENSDAG Om half 8 geen H. Mis. Om 9 uur Huwelijksmis. ZATERDAG voorbereiding voor de H. Biecht der kinderen, daarna biecht hooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIiJÜT Jacob Calslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. H. Mis. Hoogmis waarna Te Deum. 6 uur Broederschapslof Ier eere van O. L. Vr. v. Altijddurende Bijstand met conferentie, na het Lof vergadering der zelatricen. MAANDAG 8.10 H. Mis van den H. Geest voor het nieuwe schooljaar. DINSDAG J 8 uur gezongen II. Mis. 's Avonds half 8 Lof met Rozen hoedje. WOENSDAG Huwelijksmis. ZATERDAG 9 uur gezongen Huwelijksmis Van 4 toi half 9 biechthooren. Half-8 Lof met Rozenhoedje.

De Eembode | 1931 | | pagina 2