A. H. v. Nieuwkerk n; Piacbtign Rooktafels Cadeau Uw adras voor complata Meubileering Niet duurder Prachtige Rooktafel De Rooktafels zijn in onze Etalages geëxposeerd. DOD en veel gezonder dan vleesch, zijn onze verschillende vlschsoorlen Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam BI Daar WIJ ALLEEN In Amersfoort alle vlschsoorlen PERSOON- I LIJK in de Rllksvlschhallen te IJmuiden inkoopcn, Is U verzekerd I van de FIJNSTE KWALITEITEN en BILLIJKSTE PRIJZEN. I Tarbot, tong, kabeljauw, schelvisch, schol, bot, zee-carbonade, I vischconserven, garnalen, warme garnalen croquetten, visch- I koekjes, gebakken vlsch, Nieuwe Haring, gemarineerde haring, rolmops, gerookte en versche paling, stokvlach, zoutevisch enz. enz, IJmuider Vischhandel ti. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT Gerechtigd tot het voeren van het Wapen van Z.K.H. den Prins derNederl. T. G., Veenendaal, 7.50 of 3 d.; J. K. J., Amersfoort, 10 of 1 d. Idem zonder spiegel: J. M., Soest, 5 of 2 d.; .1. M„ id.; M. 11. de W., Socsterberg, id. Idem en niet behoorlijk uitwijken J. de N„ Amsterdam, 40 of 1 mud. en ontzegging rybew. voor mud. Idem zonder voldoende werkende remmen: J. v. \V., l'utten, 25 of 10 d. Idem en de veiligheid van verkeer in gevaar brengen: H. J., Den Haag, 8 of 4 d.; M. C. v. D„ id.; D. P. v. A., Zuilen, 10 of 1 d. Idem zonder liclit: G. J. G., Apel- doorn, 10 of 4 d. Tc snel rjjden in Soest: M. K., Wa teringen, 25 of 10 d.; M. ten K.. Amslertlatn, id.; D. S., Amersfoort. 20 of 8 tl.J. G. 11., Den Haag, id.; T. v. 1'., Sliedrecht, id.; A. H. de 11.. Den Haag, id.; S. W. li., Amersfoort, 7.50 of 3 d.; A, .1.11., Den Haag, id.; E. F., Zeyen, 15 of 6 d. Idem in liuurti: H, S.. aldaar, 5 of 2 d.; G. H„ id. Z. H. Ex. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan van de parochie O. L. Vrouw Hemel vaart den Weleerw. lieer Th. C. M, van Leeuwen, kapelaan te Deventer. Door den Amersfoortschen Bestuur- dersbond is een adres aan den Raad gezonden, waarin instemming word! betuigd met een adres van den Handels- en Kantoorbedienden, houdende ver zoek tot invoering van een verplichte middagsluiting op een bepaalden mid dag in de week, waardoor het winkel personeel van een vrijen middag in de week verzekerd is. Te Leiden slaagde onze plaats genoot, de heer Th. Weevars, „cum jlaude" voor het doctoraal examen Ned. Taal en letterkunde. R. K. VROUWENBOND. Het bestuur deelt mede, dat wegens teleurstelling de film Jackie Cogan is vervallen. Hiervoor komt in de plaats de prachtfilm „Hoe ik mijn kind ge dood heb", op aanstaande Vrijdag 2 October, 8 uur. in de Sociëteit de Valk. Toegang voor dames en heeren niet- leden a 25 cent. Zaterdagavond viel een meisje in het Lunapark zoodanig, dat zij een paar ribben brak. Later werd een jongmensch uit Soes- terberg uit een auto-renbaan geworpen en bewusteloos opgenomen. Men vreest voor zijn leven. Het slachtoffer werd naar het St. Elizabethsziekenhuis over gebracht. De vereeniging Handel en Nijver heid. houdt eene ledenvergadering op Woensdag 30 September, in de zaal van J. Vonk, Langestraat 87. aanvang kwart over acht. De agenda vermeldt: verslag van de Commissie van voorbereiding 30-jarig bestaancontactcommissie en andere mededeelingen. GEVESTIGD. Heymen, R.K., Arnh.str. 13. kapperb. Johanna Wegen, N.H., Monnikenp. 92 Sytske Visser, Vondelplein I C. Hanegraaf, R.K., Sumatrastraat 51, koperslager K. Kuipers, G.K., Leusderweg 245 J. Pot, Vondelplein 1 A. Pot, Vondelplein 1 W. Priem, N.H., Arnh.weg 33, opz. Catharina Seuntjes, R.K., Sumatrastr. 51, huishoudster J. Brouwer, C.G., Soesterw. 79, arb.N.S. E. ter Haar, G.K., Soesterw. 24, schilder Cecilia Guikers, R.K., A.v.Wijckstr. 21 C. Hnygen, R.K., Kapelweg 35, ingen. F. Vening Meinesz, N.H„ Potgieterlaan hoogleeraar C. Reitsma, N.H., Seringstr. 12 G. Salomons, G.K., Timorstr. 23, fabrik. T. Lancee, N.H., Puntenb.l. 38, timm. N. Weijsenteld, E.L., Utr.weg 2, kelln. Elsbeth Schneider, D.E., Pr.Frederikl. 8, dienstb. Alida Alleijn, N.H., Bilderd.l. 8, dienstb. Edith Prinz, R.K., Hobbemastr. 16. h.' Maria de Boer, D., Utr.weg 114 Heintje Kool, N.H., Arnh.str. 6. dienstb. Elisabeth Clauss, R.K., Langestr. I, ds.b. Z. Regelink, N.H., P.Bothl. 48, leeraar L. Asperslag, R.K., B.Wuytierslaan 23 G. Ipenburg, N.H., KI. St.Jansstr. wagenmaker M. Schepp, N.H., Emmalaan 8 Agatha Kerkhoff, Vrij Kath., 't Zand 24 Gerarda Maas, R.K., K,Wilhelm.str. 16 M. Cuypers, R.K., Kamp 39, bakker J. Zikking, R.K., Stationsstraat 14a Geertruida Douma, N.H., Borneopl. 14 Everdina Eshof, R.K., Narcisstr. 13 H. Schep, N.H., Emmalaan 8 J. Zoodsma, N.H., Kapelweg 64, chauff. Johanna Wenning, N.H., Hessenstr. 2, H. Hofman, N.H., Hobbemastr. 19 ondw. P. Spakman, G.K., Varkensmarkt 11b, koopman Jantina Bouwes, N.H., Varkensm. 11b H. v. d. Wijst, R.K., P. Buysl. 1, arts V'. Loos, K. Bergstraat 5, houth. L. Koenen, C.G., Zwaansir. 10, kani.b. Johanna Meijer, N.H., Heinsiuslaan 41, onderwijzeres Anna Scharpenberg, D.E., Langestraat 109, dienstbode Willemina Kool, D., Bankastr. 34 C. Junge, E.L., v.Effenl. 21, verslagg. Burgerlijke Stand. 22 September. Geboren: Marten, z. W. M. van Someren en B. Knevel Neeltje, d. v. C. Verhoeff en W. Poelman Maria Margaretha, d. v. R. J. Smit en M. M. H. Schimmel Nelly, d. v. J. Breedkeld en G. Kater Cornells, z, v. J. Draaijer en M. Berendse. Gehuwd A. G. v. Kranen burg en Geertruida van der Glas. OverledenJaantje de Mooi, oud 88 j„ weduwe van S. Visser Rulgerus v. 't Wel, oud 71 jaar. 23 September. GeborenTheophilus Lodewijk, z. v. T. L. Bakkenes en H. van Wessum Cornells Johannes, z. v. C. Bonsel enS. Palland. Gehuwd: E, Westerlaak en H. v. Daatselaar M. Dijkhuizen en B. v. Rouendal E. Poort en J. Klomp J. Kruijswijk en W. P. A. Bos J. v. Ewijk en v. Assen. 24 September. Geboren: Aalt Cor nells, z. v. T. Ham en M. H. v. Leijen- horst Aleida Petronella "Iheresia, v. R. A. Keijzer en G. T. A. Ros Maria Wilhelmina Hendrika, d. v. A. Beeken en H. T. Roelofsen. Ondertrouwd: P. de Gruijler en W. A. de Gruijter G. G. van der Woerd en B. Kloosterman F. A. van der Vorst en E. de Vries L. M. de Gooijer en J. Stoffers M. Bottenburg en A. C. M. Kaspers M. Dietiker E. Vogel M. Gerritsen en A. Winkler J. L. Stoel en A. Schimmel. Gehuwd: H. Ruitenberg en S. Kuijt. OverledenEverarda Hof, oud 80 j., echtgen. van N. Scholten. 25 September. Geboren: Irene Jo hanna Mery, d. v. J. H. v. d. Esker en M. T. Römer Gerbert, z. v. A. van den Ham en T. C. Wegerif. 26 September. GeborenLeonard Ferdinand Wilhelm, z. v. L. P. Buur lage en J. A. B. M. Kloth Everlje, d. v. J. Walfet en N. van de Biezen Hendrika Jacoba Maria. d. v. J. de Groot en P. A. Scheerder. Gehuwd: H. G. Hasken en L. Niessink. 28 September. Geboren: Maria, d. v. E. M. Zijtveld en G. Apeldoorn johanna Maria Hendrika Wilhelmina, d. v. H. Jansen en M. S, Boersma Lodewijk Jan, z. v. L. J. de Lange en A. Deen Sonja, d. v. R. v. Domme len en M. Knap. Overleden: Sara Maria Woutersen, oud 58 jr. Annie Kamphorst, oud 3 jaar. PltlKKTKti fe? .<w" ZEER TALRIJKE ATTESTEN "AUO, '."'V.. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Autonia Alijda, d. de Geer en A. v. Dijk Hermina Gijsbertha Alberlha, d. v. H. Vasten- burg en T. Theebe Theodorus Jozef, z. v. M. Verheul en E. M. Schut Arnoldus, z. v. J. Roest en M. Smink. De R. K. Werkliedenvereeniging „St. Joseph" herdacht haar 12'/,-jarig bestaan. Zondag 27 Sept. werd dit feit her dacht in verband met de slechte tijden op bescheiden wijze. De Vroegmis werd opgedrag de St, Martinus door de Weleerw. Heer Adviseur voor de levende en overleden leden. Z.Eerw. hield een toepasselijke predikatie. Onder deze H. Mis nader den de leden tot de H. Tafel. Na de Vroegmis kwam men in „Concordia* bijeen, waar het feest begon met een gezellige koffietafel. In de namiddag werd de verloting gehouden. De baten hiervan zullen o.a. het nieuwe Sanatorium van „Herwonnen Levenskracht" te Bilthoven ten goede komen. 's Avonds uit 't Lof was de feest- vergadering. In de prachtig versierde zaal van „Concordia" kwamen leden en genoodigden bijeen. De voorziJJer opent de bijeenkomst, nadat de Hoog- landsche fanfare onder een opgewekte marsch de gasten in de zaal gespeeld had. Het welkom aan allen wordt door de voorzitter toegeroepen. In 't bijzon der aan de Pastoors der beide Hoog- landsche parochies, de Geest. Adviseur, de Burgemeester en Bondsvoorzitter Brouwer uit Hilversum. Verder laat de voorzitter in zijn openingswoord de voornaamste gebeurtenissen der 12'/a jaar de revue passeeren. We hooren dan wel dat in zoo'n klein getal jaren al veel kon gebeuren. Na de voorzitter bekomt de voor zitter der teestcommissie het woord. Hij huldigt in woord en in daad al de leden van 't bestuur. In daad, want van de Adviseur tot aan 't eind van 't bestuur heeft ieder een passepd cadeau in ontvangst te nemen. Nu wordt de koffie met een gebakje rondgediend. De feestredenaar de heer Brouwer houdt de feestrede. Met een diepe over tuiging en in gloedvolle woorden gaat hij na wat de Katholieke arbeiders organisatie heeft gedaan; allereerst en allermeest voor het geestelijk heil zijner leden, maar ook en zeer natuurlijk voor de stoffelijke belangen. De voorzitter dankte hartelijk. Nu kwam de beurt weer aan de muziek, die zorgde, dat de stemming er in bleef. Na een korte pauze, kregen schillende sprekers hel woord, om de jubileerende vereeniging te hult1* Allereerst de Heeren Pastoors, de( Adviseur en de Burgemeester; dan de woordvoeders van de genoodigde eenigingen. Afwisseling was er genoeg. Eenige heeren droegen nog een komisch één- adertje voor, waardoor de lachspieren beweging kwamen. Van de vroegere Adviseurs der ver eeniging, waren hartelijke gelukwen- schen ingekomen. Aan 't slot kon de voorzitter in zijn dankwoord dan ook met recht zeggen, dat 't feest geslaagd was. Zijn wensch, dat de herinnering aan 't feest nog lang levendig moge blijven zal wel in vervulling gaan. Van zeer vele genoodigden waren prachtige bloemenmanden de feest vierende vereeniging aangeboden. Dit is en blijft toch altijd maar een mooie hulde. Nükerk Op de markt: 211.600 stuks eieren f4,75—f5.25, 1 schram f 12—f 14,52 biggen f6—10, 171 runderen: melkkoeien f 170—270, vette koeien f180—f290; 25 nuchtere kalverenmestkalveren f 18—25, slacht- kalveren 16—f10; 150 sluks kool, per 100 stuks f 12—f 15. Binnenland Uit den Omtrek Barneveld Ook hier had de markt de vorige week een ongewoon verloop. In hef begin werd vrijwel geen handel gedaan, daar de kippenhouders niet geneigd waren, hun eitjes voor den door de handelaars geboden prijs af fe staan. Tenslotte verkochten echter de meesten t toch hun voorraad, omdat men toch ook moeilijk alles weer mee naar huis kon nemen en het ook niet te voorzien is of er een opleving dan wel een t verdere daling in het verschiet is. De i prijzen zakten ruim een cent. Een en C. Stoové, N.H., Utr.slr. 24, bakker ander staat natuurlijk in verband met Gijsbertha Vonhof, O.K., Soesterw. 395. den val van het Engelsche pond, waar- Marie ten Hove, R„ Schaepm.l. 15 (door verschillende kooplui reeds ern- E. Boersma, N.H., Vondelplein 1 jstig gedupeerd werden. muziekkorpsen Onder leiding van de R, K. Jeugd- cenlrale had Zondag te Utrecht eene groote demonstratie van R. K. meisjes plaats, afkomstig uit Utrecht en om- jende plaatsen. Jngeveer vier duizend meisjes heb- aan den demonslratiedag deelge nomen. Nadat de deelnemenden in eigen parochiekerk tot de H. Tafel waren genaderd, werd in de R. K. kerk aan de Biltstraat de H. Mis opgedra gen door kapelaan Wanders, terwijl de vaandeldraagsters ter weerszijden van het priesterkoor hadden plaats genomen. Hetzelfde geschiedde in de H. Harl-kerk, waar kapelaan Nierman de H. Mis opdroeg. Beide celebranten spraken de meisjes toe. Des middags te half drie werd de groote meisjesstoet opgesteld achter het gebouw der Nederlandsche Spoor wegen, waarna vandaar werd opge marcheerd naar de Malibaan, waai Mgr. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, vergezeld van Mgr. Huurdeman, vicaris- generaal en Deken Knuvelder, van Utrecht, en talrijke andere geestelijken op een vóór het Aartsbisschoppelijk paleis opgesteld podium den langen stoet langs zich liet defileeren. Met Om nog meer bekendheid aan onze fabrikaten te geven zullen wij in de OEHEHLE MAAND OCTOBER aan elke kooper van minstens f 150.00 Cadeau geven een Bezichtigt onze Etalages en Toonzalen, dezen bieden U een enorme keuze. Beekstraat 6 - Telefoon 543 - Beekenst.laan - flmersfo achter in den stoet en terwijl de kleurige en fleurige uniformpjes der flinke meisjes in de heldere herfstlucht forsch aandeden, marcheerden zij flink langs den kerkvorst, hem bij 't pas seeren den Romeinschen groei bren gende, welke Z. H. Exc. niet [ophield te beantwoorden. Het passeeren der stoet duurde ruim een half uur. Voorbij hef Aartsbisschoppelijk paleis splitste de stoet zich in tweeën. Een deel trok naar de O. L. V.-kerk inde Biltstraat, het andere deel naar de H. Hart-kerk op Oudwijk. In beide kerken werd een sluitingslof gehouden. In de O. L. V.-kerk droeg Mgr. Huur deman het op, in de H. Hart- kerk was Deken Knuvelder de celebrant. En kapelaan Wanders bracht in de O. L. V.-kerk aan de meisjes de ver zekering van den Aartsbisschop over, dat hij gedurende het défilé trotsch was geweest op de meisjes, die zoo prachtig hadden gedemonstreerd. In de H. Hart-kerk sprak Deken Knuvelder de meisjes toe. Uit de Land en Tulnbouw-wereld. (Nadruk verboden.) De Herfstkleur der bladeren. Wan- er de herfst komt, nemen deblade- ..n van een groot aantal planten, hoo rnen en struiken een fraai roo !c kleur aan, die aan de plantenwereld een eigenaardigen aanblik g eft en terecht de bewondering van kunstenaars ver wekt. Tot voor kort had men die kleurenwisseling alleen uit een aesthe- tisch oogpunt beschouwd, doch de eigenlijke oorzaak bleef onbekend. Tot dat een Engelsch geleerde, M. Overlon. dit natuurverschijnsel gingbestudeeren en bevond, dat de roode kleurstof haar oorsprong vindt in de vorming van glucosiden, samengesteld uit looistof en suiker. Die samenstelling geschiedt, volgens dien onderzoeker, aldusOp heel warme dagen, op hel eind van den zomer, is er in de plantensappen een overvloedige hoeveelheid suiker aanwezig, dat moei dienen tot de vor ming van de normale, pigmenten der bladeren, en heeft omzetting in zetmeel plaats. Maar indien de temperatuur daalt en onvoldoende wordt voor de chemische processen, kan die omzetting geen voortgang hebben en dan vormt de niet veranderde suikers, zich ver bindende met de looistof, die in de bladeren aanwezig is, een samenstelling van een roode kleur, welke het gewone, groene pigment vervangt. Ook is 't mogelijk, op dat tijdstip van het jaar, de herfstkleur der blade ren te voorschijn te roepen. Daartoe is noodig de planten te overladen met suiker, die niet in zetmeel kan worden omgezet, en dan ontstaat die roode kleur. Onder de planten, die zich goed leenen tot de kunstmatige productie van die roode kleur, vermeldt Overton vooral soorten van Lilium, de Sanifraga crassi- folium, verschillende soorten van de Utricularia, enz. De Overwintering der Bijen. Welke ook de methode van overwintering der en tusschen en bijen, het stelsel en den vorm van gewikkeld. bijenwoningen moge zijn, alle imkers zijn het er eens over de noodzakelijk heid van zekere voorzorgen, die in ge wone jaren voldoende zijn om een goede overwintering te verzekeren. Zulke zijn: volledige rust, overvloedige en goede wintervoorraad, goed inge richte en volkrijke koloniën. De ruimte ter beschikking der ko lonie gesteld en die door middel der afsluitingsplanken vergroot of verkleind kan worden, zal zoo beperkt mogelijk moeten wezen; de bijen moeten in bolvormige groep vereenigd, onderen tusschen den voorraad kunnen plaats vinden. De bijen weten zelf best, op welke wijze de voorraad tusschen de raten moet verdeeld wordenook moeten we zulks aan haar zorg overlaten. De voorraad moet, zeiden we, overvloedig zijn. Indien de voorraad eener kolonie voldoende, doch op een groot getal ramen verdeeld is, moet men de over tollige ramen uitnemen, ontzegelen en buiten de afsluitingsplanken plaatsen, opdat de bijen den honing tusschen de afsluitingsplanken overbrengen. In dien zij ontoereikend zijn, moet men eerst ophouden te voeden, wanneer bijengroep tot tegen den ingang zit en weigert nog meer voedsel op te nemen. Zooals men ziet, kan de natuur lijke methode van overwintering, zooals de bijen ze willen en onze voorouders ze met hun strooien korven toepasten, zeer goed met onze kasten met be weegbare ramen nagevolgd worden. Voor den bijenhouder, die behoorlijke kasten en beweegbare ramen bezit, komt alles hier op aan; den voorraad intijds na te zien en zoo noodig rijke lijk aan te vullen, broedkamer en in gang te vernauwen. De hokkender Konijnen. Elk konijnen hok moet: le een genoegzaam hellen den bodem bezitten, om de urine, den gevaarlijksten vijand dezer dieren, snel en volkomen te laten wegvloeien; 2e genoegzame beschutting bieden tegen tocht en vocht en 3e geregelden toe voer hebben van frisschen lucht. De hokken moeten warm en droog zijn. vooral nesthokken, want baarmoeder ontsteking bij de konijnen is dikwijls een gevolg van vergeten en veronacht zamen, dus van gebrek aan strooisel. Hoest is dikwijls het gevolg van ver peste lucht, van tocht en van vocht. Bloemkool. Bloemkool, welke nog geen bloemen heeft ontwikkeld, doet dit in den kelder, wanneer zij in voch tig zand is ingegraven en niet te dicht op elkaar geperst is. Deze bloemen worden wel niet zoo groot als gewoon lijk, doch zijn bijzonder wit en zacht. Appels bewaart men heel goed in turfstrooisel, en zelfs na langen tijd hebben de appels het aroma en den smaak van versch geplukte behouden. In een vat doet men een onderlaag van een decimeter dikke turfstrooisel en gebruikt vervolgens gelijke massa turfstrooisel als appels, aan de wanden moet de laag het dikst zijn. Is hervat vol, dan wordt alles weer gedekt door een laag van een decimeter (10 c.M.) dikte. De aldus bewaarde appels be hoeven niet eerst in papier te worden KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. DONDERDAG Om 7 uur Octoberoefening en Lof. VRIJDAG Kwart voor 8 gez. H. Mis. 7 uur Octoberoefening en Lof. ZATERDAG Om 7 uur Ocloberoetening en Lof. Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'I Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, '1 Zand no. 31. Telefoon 730. DONDERDAG Van 5 lot half 9 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG le Vrijdag v. d. maand. Kwart voor 8 gez. H. Mis voor de levende en overl. leden v. h. genootschap v. d. H. Hart. 7 uur Octoberlof. ZATERDAG 7 uur Lof. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DONDERDAG Eersle H. Communie der kinderen. H. Missen om 6, 7 en 8 uur. 6 uur Lof met preek en rozen hoedje tot opening van de Octo- bermaand. Na het Lof biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. Om 8 uur gezongen H. Mis. Om 7 uur Lof. ZATERDAG Feestdag van de H. Theresia. Van 4 tot 9 uur biechthooren. Om 7 uur Lof. PAROCHIE ST ANSFR1DUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558 DONDERDAG begint de Octobermaand, eiken avond om 7 uur Lof met Rozenh. Van 6 tot 8 uur biechthooren. VRIJDAG. Ie Vrijdag der maand. Om 8 uur gezongen H. Mis. Om 7 uur Lof met litanie en toe wijding aan hel Aller. Hart v. Jezus ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. ir Octoberoefening en Lof. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG. tste H Mis. 83U uur 2de H. Mis. VRIJDAG tste Vrijdag der maand, toegewijd a h. Goddelijk Hart van Jezus, le H. Mis op Leo's Oord. 8'/i uur gez. H. Mis cn de ge bruikelijke gebeden. ZATERDAG 8 uur 1ste H. Mis. 83/« uur 2de H. Mis. mr biechthooren. Lof met Rozenhoedje. ZONDAG a.s. Rozenkrans-Zondag. Half 8 Vroegmis. '0 uur Hoogmis. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF PastoorJ. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. VRIJDAG lste Vrijdag der maand. ZATERDAG Van 5—8 uur biechthooren. Deze week de H. Mis om half 9. NUkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Fllpse. Holkerstraat. Tel. 98. DONDERDAG Half 4 tot half 7 gelegenheid om te biechten. 6 uur Lof tot opening der Octo bermaand. VRIJDAG Half 8 gez. H. Mis Ier eere van hel H. Hart van Jezus. 6 uur Lof met litanie van het H. Hart en Octobermaandgebeden. ZATERDAG Half 3 tot half 7 gelegenheid om te biechten. 6 uur Lot ter eere van Maria. Dagelijks de H. Mis om half 8. Marktbericht Amersfoort 28 Sept. 1931. Kaasmarkt. Aanvoera 58 wagens wegende 14000 K.G. Prijs f 30 00 lot f37.00 per 50 Kilo. Handel traag.

De Eembode | 1931 | | pagina 2