FORD ERCURIUS Bloembollen P. v. d. Burg P. Leenards kunt er absoluut op rekenen Vanaf heden tot 6 Dec. Magazijn De Kei NEDERLANDSCH havermout Nederlandsche Huismoeders, room, dat het U ernst is Neder landsen fabrikaat de voorkeur te geven, wanneer het even goed of beter is. Wij maken bet U gemak kelijk met ons MÜRCUR'US Havermout Het is prachtig van kwaliteit, voortreffelijk van smaak en 8 cent per pond goedkooperEr is geen enkele reden meer voor U om buitenlandsch fabrikaat te koopen. Eischt MERCURIUS van uw winkelier Havermout - Gortmout Vlugkokend, 25 ets. p. pondspak Prachtig Lof ECHT BRUSSELS en 6 pond voor 50 cent Zie verder ome étalages! L.C,Schoenmaker Krommestraat 64 Telel. 794 cissen, 25 Crocus, 50 Iris, 25 Blauwe Drultjes, 50 Ranonkels, 25 Anemonen, 50 Scilla hemelsblauw, 10 Ster van 8 «llimi li Ci.. ilinislu Kerkstraat 23, Hlllegom Teleloon 2825Postgiro 98727 Tandheelkundige MUURHUIZEN 29 - AMERSFOORT TELEFOON 970 Spreekuur van 9-12 - l'/»-4 Zaterdags van 34 Woensdags- en Vrijdagsavonds van 79 uur. R. K Amersfoortsche Begrafenisonderneming Spaalaat adres voor bodlonlag lo allo klassoi. Kriikilidinstriit 22 imersioort Wit. en Stucadoorwerken W. v. d. Linden Zonen Kroiskanp 18 Amtrsfoort Voor restauratie van muurwerk en pla fonds ln alle voorkomende stQl. wendde men rich tot bovengenoemd adres. Aan 't reilde adres verkrfgbaar wit kalk, cement, gips, rand, schelpkalk carbollneum, koolteer, ens. Beleefd aanbevelend Weest den behulpzaam dooi' Uw langs het trottoir stil staande wagen te ver zetten, wanneer de auto- wasch- of veegmachine haar werk moet doen. Het FRAAISTE Kerstgeschenk is altijd nog een Scbwarzwalder KOEKOEKSKLOK Prachtig mooi en rijk gesneden, Koekoek roepl om het kwartier. Een prachtig stuk werk van de beroemde Schwarz- walder Horlogemakerakunst. Bij elke klok eene schriftelijke garantie. Reclameprijs franco huis per rembours slechts 15.—. Schwarzwalder Horlogehandel en gros. Otto Strove, Rappel (Amt Neustadt-Schwarzwald) Postbus(Duitschland) dat U alles precies op tijd ontvangt, Mevrouw/" Ook U kunt deze garantie geven, indien U een Ford bestelauto heeft. Steeds klaar! Onvermoeibaar! De wagen om in de komende feestdagen alles uit uw bedrijf te halen. Stel U onmiddellijk met de Official Ford Dealer in verbinding. Prijs, kant en klaar, f.o.b. Rotterdam, Fl. 1900, N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK, ROTTERDAM Official Ford en Lincoln Dealer: L. A. A. VAN HAMERSVELD, Arnhcmscheweg 10—14 Amersfoort A.S. Woensdag 12—4 uur wederom VOLKSVISCHDAG 4 en 5 mooie gebakken visscben voor I kwartje IJMUIDER VISCHHANDEL UTRECHTSCHESTRAAT 40 Het gesprek van den dag. heden mei glans werden overwonnen, de tekst door Componist en zangers (niet het minst door den Directeur, uitstekend werd begrepen en vol uit beelding werd weergegeven. Rest ons nog den indruk geven, door Di Moorlag op ons gemaakt. Aanvankelijk meenden we een mezzo sopraan met een licht alt-timbre te hooren; de volledige ontwikkeling der kopstem leek ons daar de oorzaak van en (deed aanvankelijk het geluid wel wat erg van achter uil den mond komen. Gaandeweg luisterde we met meer voldoening naar deze zangeres, die o.i. in het guitige „Vergebliches Stand- chenvan J. Brahms en „"t Meereken" van Zagwijn zeer juist de bedoeling van de auteurs wist weer te geven. Met het Koor zong zij op uitne mende wijze: „Slandele" van Franz Schubert, op den vleugel begeleid door O. v. d. Burg, die ook in de Solo- nummers hun partner was. In schoon de Morgendauw" van Lodewijk Mostelmans op woorden van Guido Gezette leek ons het accompagnement EInspireerd door „Arabesque" van tbussy. Dezelfde lichte twinkeling van hocg-liggende triolen. B. Uit den Omtrek Achterveld Op de hofstede „Langelaar", be woond door den heer A. Fikse, zijn circa 100 kippen gestolen. IVliherk Op de markt. 48.000 eieren f6.50-f7.50. Jonge henneneieren f4—f5.50. 3 varkens f25-f40. Schrammen f 8f 16. 43 biggen f5—f8. 135 runderen: melk koeien f220—f310, vette koeien f180 f 250. 28 kalverenmestkalveren f 16 f 22. Gemengde Berichten Onder Heivoort werd een 50-jarige landbouwer door een auto overreden en zwaar gewond opgenomen. De man is spoedig daarop overleden. De auto mobilist reed dcor, doch kon door de telefonisch gewaarschuwde politie in een volgende plaats worden aange houden. Een Fransch militair vliegtuig moest in het niet onderworpen gebied van Marokko een noodlanding maken. De beide inzittenden zijn door de inboor lingen om hel leven gebracht. Nabij Hengelo is een spoorweg arbeider, die zich langs de baan naar zijn werk begaf, door een personen trein aangereden en op slag gedood. Vrijdagnacht heeft te Echt een vreeselijk stroopersdrama plaats gehad. Drie boerenjongens, de 27-jarige F. Wehrens en de Gebr. K. resp, 24 en 19 jaar oud, zijn uitgegaan om in de bosschen in de buurt wild te schieten. De jongens zijn niet teruggekeerd. Zaterdag heeft men naar hen gezocht doch niets gevonden. Later zijn op nieuw 40 personen op zoek gegaan. Na lang zoeken is men gekomen bij een versch gedolven kuil, welke met mos bestrooid was. Men ging aan het graven en vond de petten van de ver miste jongemannen. Na geruimen tijd weder te hebben doorgegraven vond men tenslotte drie lijken. Dit drama doet herinneren aan de verdwijning in Augustus van dit jaar van zekeren Roebroeck, eveneens uit Echt. Van hem heeft men nooit meer iets gehoord. Men vermoedt nu dat deze persoon op dezelfde wijze gedood is als de slachtoffers van Vrijdagnacht. Zaterdagavond heeft nabij Muiden een auto-ongeluk plaats gevonden. Van H. uit Amersfoort kwam met zijn auto uit Amsterdam en ging huiswaarts. Van tegenovergestelde zijde kwam een auto, waarvan v. H. zag, dat de be stuurder zijn beheer over den wagen kwijt was. Hij reed tegen den wagen van v. H. op, waarna beiden zijn ge slipt. De inzittende echtgenoote van v. H. kneusde haar arm en kreeg bovendien een zware hoofdwonde. Een kind werd niet ernstig aan het hoofd gewond. Van de tegemoetkomende auto kreeg een dame een hersenschud ding en moest per ziekenauto naar een ziekenhuis te Amsterdam worden over gebracht. hem spoedig kon bevrijden, kon de inmiddels ontboden geneesheer slechts den dood constateeren. De politie te Temeuzen heeft aan gehouden eenl 24-jarige uit Axel, die weigerde een bedrag van f 1000, dat hem op een kantoor te veel voor een cheuqe is uitbetaald, terug te geven. In Engeland zal de prijs melk met ingang van I December worden verhoogd. Deze verhooging is, evenals de onlangs ingevoerde ver hooging van den broodprijs het ge volg van de koersdaling van het pond sterling. Hier ziet men dus duide lijk het twijfelachtige nut van „een beetje inflatie". In een woning aan den Schoterweg te Haarlem heeft zich tengevolge van roetaanzetting in den schoorsteen geval van kolendampvergiftiging voorgedaan. De bewoner, de 60-jarige H., werd door buren dood op bed gevonden. In het petroleumgebied van Moreni is wederom een petroleumbron in brand geraakt. Door de explodeerende gassen werden zes arbeiders zwaar gewond. De e be- stortend zand bedolven. Hoewel men mogelijk gemaakt droeg ongeveer tien millioen lei. Het aantal in de haven te Rotter dam opgelegde schepen blijft nog ge stadig aangroeien. Het totaal is gestegen tot 86 schepen. Philips en Telefunken, de twee grootste vennootschappen op radio- gebied in Europa, hebben vrede ge sloten; de rechtsgeschillen zijn bijge legd. Een nieuwe samenwerking is geven wij bij aankoop van 5 gulden een mooi Japansch Tafelkleed cadeau Tevens noteeren wij de laagste prijzen, goedkooper dan wie ook. ZIE DE ETALAGE ZIE DE ETALAGE STOFPOP IN DOOS. vanaff 0.16 WOLDIERENf0.19 B0UWD00ZENfO,I6 PORCELEIN SERVIEZENf0.59 SPOOR OP RAILSf 0.79 J. TIMMERMAN Arnhemschestraat 31 Amersfoort - Tel. 656 Bij van den Bergh's Stoomschoenen- fabriek te 's Hertogenbosch is aan 53 werklieden ontslag aangezegd. Voor heen werkte de fabriek met 500 man personeel; dit aantal daalde tot 175, waarvan er thans 53 ontslagen zijn. Betalen met postzegels. Het komt herhaaldelijk voor, dal einc schulden voldaan worden door een brief postzegels tot het ver- eischte bedrug in te sluiten. De ge adresseerde wenscht de zegels dan gewoonlijk weer tegen geld in te wis selen, doch ondervindt dat liet post kantoor geen zegels terugneemt of ruilt. Men make dus in dergelijke geval len liever gebruik van de bestaande middelen aan geldverkeer (giro, post wissel, aangeteekende brief, postbe- wjjs) indien men er althans prjjs op stelt zijn schuldeischer met contan ten schadeloos te stellen. Want de postkantoren wisselen onder geen be ding eenmaal verkochte zegels we der in, noch ruilen zy deze tegen an dere waarden. Autobusdienst. Gedeputeerde Staten van Gelder land hebben aan R. Huygen, te Spa kenburg vergunning verleend tot het onderhouden van een autobusdiensf op hel traject Nijkerk-Spakenburg- Haarn v.v.. voor zooveel dit traject op Geldersch grondgebied gelegen is.

De Eembode | 1931 | | pagina 2