II f Niet duurder Allerlei «n veel geremder dan vleesch, *JJn o Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam Daar WIJ ALLEEN in Amersfoort alle vlschsoorten PERSOON LIJK In de Rflks»lschballen le Ijmulden Inkoopen, Is U verielterd van de FIJNSTE KWALITEITEN en BILLIJ KSTE PRIJZEN. Tarbot, tong, kabeljauw, schrlvisch, scbol, bol, zee-carbonade, vlschconservcn. garnalen, warme garnalen croquetten, visch, koekjes, gebakken vlach, Nieuwe Haring, gemarineerde haring, rolmops, gerookte en versche paling, stokvlsch, zoutevlscbenz. en,-. .iJmuider Vischhaodel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT Qerecbtlcd tot bet voeren vao het Wapen van Z.K.H. den Prins der Nederl. De Paasch-Godsdienstoelening voor de R. K. militairen der verschillende wapens en rangen in het garnizoen, wordt gehouden door den Heer Aal moezenier deze week op Dinsdag en Woensdag Dinsdagmiddag hall 4 de conierenlie en van 6.30—8.30 uur gelegenheid om te biechten. Woensdagmorgen om 7 uur de H. Mis mei preek en algemeene H. Communie. H. J. J. M. VAN STRAELEN, Majoor-Aal moezenier. Burgerlijke stand. 18 Maart. GeborenJenlje, d. v. J. v. Zoeren en Gerards Carel Cle ment Frans Frits, z. v. F. F. H. de Man en W. J. C. C. Vergroesen Johan nes llendrikus, z. v. A. Vennis en M. Qreefhorst. 19 Maart. QeborenBarend Jan, z. J. v. Veluw en H. v. Drie - Everdina, d. v. G. J. Vreeman en E. Heetveld. OverledenGerarda van der Flier, 82 j., wed. v. H. v. d. Geld. 21 Maart, Geboren: Anna Adriana Cornelia, d. v. P. Braat en A. de Weert Evert, z. v. H. Velkamp en M. L. de Gans Nicolaas Carel, z. v. R. de Ronden en P. Zwankhuizen Ni colaas Johannes, z. v. M. A. van den Berg en A. M. Bouman Christiaan Gerrit Gijsbertus. z. v. G. J. de Kruijf en H. M. Achterbergh. Overleden Kik van Beek, 50 j., wedn. v. M. Lan saal Cornelis Vink, 34 j., echtg. v G. v. Effrink Klazina Tolboom, 74 j., wed. v. J. v. Eijkelenburg. men aan zal vangen met hel leggen van de leidingen naar de woningen dergenen, die zich voor aansluiting hebben opgegeven. Engeiscbe Jongens Sportkousen met pracht frlsche randen maat 2 24 cent mei 5 cent stijging per maat Natuurlijk alleen In KDIMII Jf MINI" Langeatr 81 - Amersfoort HUB Uit den Omtrek Achterveld Evenals andere parochiën heeft ook onze St. Jozef-parochie een Wit-Gele- Kruis vereeniging, die veel goeds ver richt. Dezer dagen hield ze haar jaar vergadering onder leiding van den heer P. v. d. Hengel. Mededeelingen werden verstrekt aankoop lijkkoets, uitloting der rente- looze aandeelen en het aanbrengen van een hoogtezon in het wijkgebouw. Gebruik maken van de hoogtezon kost 50 cent per keer. De Eerw, Zuster wijkverpleegstei heeft in 1931 bij 90 personen 2352 bezoeken afgelegd. Het wijkgebouw bezochten 46 patiënten met 567 be zoeken. Dat de Eerw. Zuster overvloed van werk heeft te verrichten blijkt hieruit overduidelijk. Een woord van dank en waardeering is wel verdiend. Het aftredend bestuurslid, de heer Baal man, werd herkozen. Het bestuursvoorstel betreffende de lijkkoets werd aangenomen: le klas f6 2de klas f4.—, 3de klas f2.-, 4de klas gratis. Paarden le klas 2 paarden f 10. 2e klas 2 paarden f 7.I paard f 5.3e klas 1 paard f3.—, 4e klas vermoedelijk gratis. De geestelijke Adviseur dankte de Eerw. zuster voor haar werkzaamheden, de leden voor hunne medewerking en beveelde de vereeniging in hunne milddadigheid aan. Hoogland Alhier bestaat gelegenheid tot kos- telooze vaccinatie op Dinsdag 29 Maart en Maandag 4 April a.s. in een der lokalen, grenzende aan de christelijke school aan den Ham, en op Woensdag 30 Maart en Dinsdag 5 April a.s. In de kliniek van het St. Josephgesticht te Hooglanderveen; telkens van voorm. 10 tot II uur. Burgerlijke stand. OeborenJohanna, d. van M. Vedder en H. Blokhuis. Nijkerk Een auto, welke deelnam aan 24 uurs-rit, uitgeschreven door den Amsterdamschen Burgerwacht, reed nabij Salenten tegen een boom. De auto werd geheel vernield, doch de inzittenden kregen, wonder boven won der, geen letsel. De automobilisten zijn met een auto van de firma Schue- ler naar hun woonplaats Delft over gebracht, waarheen ook de beschadigde wagen werd gesleept. Op de markt325.000 eieren f 2 75 —f3.30. 16 schrammen f 7f 11. 22 biggen f4—f6. 211 runderen, melk koeien f 150—f210, vetle koeien f175 —f260. 86 nuchtere kalveren, mest- kalveren f 10—f 16. Barneveld M. uit Essen reed met een vracht auto, waarop eenige stieren waren ge laden, huiswaarts. In een kromming van den weg moest M. uitwijken voor een motorrijder, hij botste hierdoor tegen een boom, waarna de auto over den kop sloeg. M. kwam met den schrik vrij, doch de auto was ernstig beschadigd, terwijl de stieren zoo spoe dig mogelijk uit hun benarde positie werden verlost. De motorrijder, die toch nog met de auto in aanraking was gekomen, werd over den grond geslingerd en liep eenige lichte ver wondingen op.. Soest Op de eierveiling in De Gouden Plo?g waren aangevoerd ruim 6100 stuks, waarvan 390 eenden-eieren. De prijzen liepen van f2 85 tot f3.25 per 100 stuks. Eendeneieren f2.50 p. 100. Vanaf 23 Maart zal na afloop van de eierveiling verkoop gehouden worden van pluimvee en konijnen. De inzen dingen van pluimvee kunnen plaats hebben des namiddags van 1 tot 2 uur. Burgerlijke Stand. Geboren Meichior Hendrik Anton, van M. v. Veeren en H. J. v. Lo- huizen. Roelof Franciscus Antonius, z. van F. A. Spekman en J. Laanbroek. Catharina Geertruida Barbara, d. van H. P. Schimmel en A. A. v. d. Hengel. Aaltje, d. van J. Hodde en A. Gringhuis. Cornelis Gerrit, z. van C. Verschoor en C. Leeuwenkamp. Catharina Hendrika, d. van G. A. J. Wessel en C. E. J. W. Vermeulen. Wilhelmina Maria, d. van W v. Burgsteden en M. v. Soest. Onder trouwd J. Wallet en H. J. Licht. G. H. v. d. Broek en J. Helmus. I Ge trouwd W. v. Wilsum en A. Wou denberg. OverledenJan Wanzing, 74 j„ echtg. van J. Huijskens. Cor nelia Margaretha Tiebout, 60 j., echtg. van J. W. Ramaker. Frans Maro- schek, 3 m. binnenland Eemnes Met het leggen van het hoofdbui zennet der drinkwatervoorziening dezer gemeente is men nagenoeg gereed. Hierna zal worden overgegaan tot het persen der geheele leiding, waarna Het Utrechtsche Landschap. Te Utrecht had een bijeenkomst plaats, uitgaande van de stichting „Het Uirechtsch Landschap". Dr. s'Jacob, Commissaris der Konin- n, zeide in zijn openingswoord dat deze bijeenkomst bedoeld was als een propaganda-bijeenkomst en hoopte dat rij in het belang van de zoo nuttige stichting rijke vruchten zal mogen dragen. De heer W. A. de Beaufort uit Maarn opende het programma met een po pulaire uiteenzetting van het doei, dat „Het Utr. Landschap" beoogd behoud van ons natuurschoon als volksbezit. Onze rijke natuur moet be schermd worden tegen de winzucht van grondspecuianten, die dikwijls het volk ontnemen, waar het vooral in dezen zoo enerveerenden tijd behoefte aan heeft, het beschermen van onze heerlijke, tot rust stemmende bosch- en landschap-pracht. Enthousiast ver- naaide spreker zijn aandachtig audi torium van de mooie resultaten, die de stichting sinds haar oprichting in 1927, dank zij het onvermoeibaar initi atief harer leden en de welwillende medewerking der auioriteiten heeft landtchen horizont staat geteekent. Het Lokhorster bosch, niet groot van oppervlakte, maar rijk aan duizenderlei bekoorlijkheden, dat zich langs de Lun- tereche beek heeft uitgezaaid, de z.g. 'militaire heide rond Amersfoort, in haar pracht van wisselende kleuren enz. Spreker verraste zijn publiek met een keur van lichtbeelden, die de mooiste, meest typeerende brokjes na tuurschoon uit het Oosten van deze provincie op het witte doek reprodu ceerde. Zoo bevatte deze collectie o.m een serie prachtopnamen van de Utrechtschedennenbosschen, wier zoom gevormd wordt door verwarde tot bizarre vormen uitgegroeide stammen, door wier hart uit een sterke groep krachtige hooggewassen boomen be staat. Van bijzondere bekoring zijnde stil droomende vennen, half met biezen en riet doorgroeid, terwijl oude, ver uitgeloopen boomen de randen over schaduwen. In dit deel der provincie vindt men ook nog de oude hofsteden, gevat in hel wild-uitgroeiende loover der haar omringende eikenboomen. Nijkerk—Ede. Er zou sprake zijn het passagiers vervoer op sommige spoorlijnen imte krimpen of geheel slop te zetten. DaÉf- onder is ook de lijn Nijkerk—Ede. Deze lijn is toch na de opheffing van de Centraalspoor min of meer in de verdrukking. De rijtijden zijn lang, ver schillende treinen hebben een veel te •ponthoud te Barneveld of sluifen niet direct aan. Daarom zou de Nijk. Ct. willen adviseerengeef deze lijn, voor tot evenfueele opheffing wordt besloten een loyale kans, door een goede dienstregeling en door de invoe ring van een buurtverkeer-tarief, waar voor deze lijn toch zeker in aanmer king komt Waarom kan men wel van Arnhem tot Lunteren buurtverkeerkaar- ten krijgen, doch niet op het verdere traject. Vooral op het traject Nijkerk— Barneveld zou dat van belang zijn, daar tusschen deze plaatsen nog geen autobusdienst is. Het opheffen van deze lijn, t lange jaren is gestreden, die eens zelfs aanleiding tot een oproertje is geweest, zou voor alle plaatsen aan de lijn een strop beteekenen. De tijden kunnen veranderen en een spoorlijn beteekent toch een vastere verbinding met om liggende plaatsen, als een busdienst ooit geven kan. Nieuwe markt. De Gemeenteraad van Utrecht heeft besloten tot instelling van een markt voor motorrijtuigen (auto's en motor fietsen), welke markt gehouden zal worden des Woensdags van 2 tot 10 uur, voorloopig op het Vreeburg, do later zal deze markt naar het groi marktterrein aan de Croeselaan worden verplaatst. Hiermede is Utrecht de ste stad des lands, die een oificieele markt voor motorrijtuigen krijgt. Te Sydney is de grootste brug ter wereld, welke over de haven aldaar is aangelegd, geopend. Niet minder dan 300 000 personen trokken over de brug, waarbij zulk een gedrang ont stond, dat 3 personen werden gedood en honderden flauw vielen. In de gevangenis van de Poolsche stad Zawercze veranderde de directeur de straffen der gedetineerden na eenigen tijd in een „boete". D.w.z. hij stak het geld in zijn zak en gaf den gevangenen een bewijs, dat zij hun straf hadden uitgezeten. De directeur is gearresteerd. Uit de Land en Tuinbouw-wereld. (Nadruk verboden). Conserveeren van vleesch. Een Fransch tijdschrift geeft het volgende middel aan, dat in sommige streken van Frank rijk wordt toegepast, om het vleesch te bewaren in de warme zomerdagen op afgelegen boerenplaatsen of kleine dorpen. Het middel isin groote scha len of Keulsche potten, die in den kelder of in de provisiekamer staan, en vol zijn met gestremde melk (of ont- roomde melk, die spoedig dik wordt) het vleesch te leggen. Om het vleesch onder het vocht te houden, wat be paald noodzakelijk is, legt men er schoone steenen op. Op die wijze kan men het vleesch meer dan acht dagen goed houden, zonder dat er een bij smaak aan komt. Wil men 't vleesch gebruiken, dan wordt het goed afge- wasschen en goed afgedroogd. De ge stremde melk kan dan nog voor de varkens gebruikt worden. KERKELIJKE DIENSTEN. Het overnemen van onderstaande mede- deellngenl n andere bladen is ultdrukke- tjk verboden krachtens de Auteurswet. Kerknieuws Ruwe huid en ruwe handen worden gaaf en zacht als fluweel. Dat doet Purol! Bisschopswijding. Te Roermond had de plechtige bis schopswijding plaats van dr. G. Lem- mens, benoemd coadjutor van mgr. Schrijnen met recht van opvolging in het Roermondsche diocees. Dc wijbisschop heeft eenige dagen van afzondering doorgemaakt in het klooster der Redemptoristen te Wittem. Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, verrichtte de Bisschopswijding, geassisteerd door de Bisschoppen van Den Bosch en Breda. Ook Mgr. Aengenent, Bisschop van Haarlem was aanwezig. Verkeerslessen van den A.N.W.B. Speel op een_veilige plaats'. Twee mannen, die op denzelfden dag dat Lindbergh's zoontje werd ont voerd, een kind van den rijken aan nemer james de Jute hebben ontvoerd, zijn tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Bij een gasontploffing in de mijn Foetago in het district Nagasaki zijn mijnwerkers gedood en 22 gekwetst. weten te bereiken, van de bosschen en heidevlakten, reeds van verschillende zijden bedreigd, die men nu onder haar hoede mag veilig heeten. Zoo is daar het Eikensteynsche bosch dat in forscbe lijnen tegen den vlakken Hol- een landbouwer te Lutjegast zijn varkens in het schapenhok gedrongen, hebben een lam doodgebeten en verslonden en twee andere ernstig ge havend. Door het verschijnen van den eigenaar kon een ernstiger bloedbad worden voorkomen. Een 23-jarige werkman geraakte te Eefde bekneld tusschen een paar kip: karren. Hij werd zoo ernstig gewond1, dat hij dienzeWden avond overleed. Bij den bouw van een tunnel in Seo de Urgel werden door dynamiet- ontploffing zes arbeiders gedood en zes anderen zwaar gewond. Zondagmiddag is op het Centraal station te Amsterdam een machinist, terwijl hij een onderdeel van de loco motief aan hel poetsen was, van de machine gevallen. De ongelukkige brak bij den val den nek en werd dood opgenomen. In de Kaukasus hebben tengevolge van den dooi ernstige overstroomingen plaats, reeds zijn 23 dorpen over stroomd, terwijl voor zoover bekend 22 personen omkwamen. De 44-jarige v. W. te Woudenberg heeft blijkbaar in een vlaag van ver standsverbijstering zijn 52-jarige zuster, die nog te bed lag, met een ijzeren staaf ernstig aan het hoofd verwond. Daarna heeft hij de hand aan zichzelf komt daardoor zelf in gevaar, of jc geslagen. J brengt een ander in gevaar. Heel vroeger, toen de vaders van tegenwoordig zelf nog kleine jongens waren, was het spelen op den rijweg niet zoo gevaarlijk als nu. Toen was er nog geen snelverkeer op den weg, waren er geen auto's en motorfietsen, die zóó snel naderen, dat ze bij je zijn vóór je het weet. Daarom is het spelen op straat zoo gevaarlijk geworden. Speel dus, als dat eenigszins moge lijk is, op een speelterrein, of in een park of rustig plantsoen, maar nooit op den rijweg, ook niet in stille straten op den rijweg, want ook in een stille straat komt soms onverwacht een en die zal daar allicht snel rijden, omdat het een stille straat is. Weet je wel waarom spelen op straat nog gevaarlijker is dan loopen? Omdat onder hel spelen de kinderen alleen maar denken aan hun spel en nergens anders op letten. Kijk maar eens naar het linker plaatje, waar de jongens het zóó druk hebben met hun voetbal, dat ze niet letten op de auto die aan komt en zelfs niet eens mer ken, dat de chauffer, die zoo ineens voor hen moest uitwijken, tegen paal langs den weg botst, met z* geweld, dat de paal in tweeën breekt en de auto waarschijnlijk erg bescha digd wordt. Kies dus om te spelen een veilige plaats zooals de jongens op het andere plaatje, die van den rijweg afblijven. Gevaarlijke „spelletjes" zijnop auto's, wagens of trams springen om een eindje mee te rijden, want hoe licht kom je dan te vallen en hoe groot is de kans om overreden te worden als je er af springt, en er nel op dat oogenblik een ander voertuig passeert. Hou je ook nooit aan een wagen of auto vast, als je op een fiets of vliegenden hollander zit. Dat is óók een gevaarlijk spelletje, evenals krijger tje spelen om een reclamezuil of een kiosk op een trottoir dicht bij den rij weg. Hol ook nooit ineens een bal of i, als die op den rijweg rolt; Amersfoort PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere v. d. H. Jozef. Van 4 tot 9 uur biechthooren. DONDERDAO Witte Donderdag. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt en bij de H. Mis. De heele dag uitstelling van het Allerheiligste. *7 uur Godsdienstoefening, VRIJDAG 7 uur uitstelling v. h. Allerh. 8 uur de Plechtigheden. 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 7 uur wijding van v kaars en doopwater. 8 uur H. Mis. 4-9 uur Biechthooren. r, Paasch- PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'tZand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 'f Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG Van kwart over 3 tot half 10 legenheid om te biechten. 7 uur Lof. DONDERDAG Witte Donderdag, gedenkdag der instelling van het H. Sacrament, de H. Communie wordt uitgereikt om half 7 en verder de geheelen ochtend zoodikwijls het noodig is tot aan de plechtige H. Mis om 8 uur, ook vóór en onder de plechtige H. Mis. Na de H. Mis processie, e geheelen dag aanbidding. 7 uur gebeden, gezangen en sluiting der aanbidding. VRIJDAG Goede Vrijdag. 7 uur aanbidding. 8 uur plechtigheden en processie. 3 uur sterfuur des Heeren, Kruis weg. Den geheelen dag gelegenheid tot hel bidden van den kruisweg tot zeven uur. ZATERDAG Half 7 wijding v. d. Paaschkaars en de doopvont. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. Van- half 3 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Tot 12 uur 's middags onthouding van vleeschspijzen, om 12 uur 's middags eindigt de40daagsche vasten. Dagelijks de H.H. Missen 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34 Telefoon 1158. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere v. d. H. |ozef. Van 5—8 uur biechthooren. DONDERDAG WitteDonderdag.de H. Communie wordt uitgereikt om half 7,7 uur en half 8, en voor en onder de H Mis van 8 uur. Om 8 uur pl. H. Mis, waarna processie. Om 7 uur gezangen en gebeden. VRIJDAG Goede Vrijdag. Om 7 uur uilstelling van het Allerheiligste. Om 8 uur plechtigheden. 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Paaschzaterdag. Om kwart voor zeven wijding van vuur, water enz. ir gezongen H. Mis. Om 12 uur einde der vasten. Om 10 uur komen alle school gaande jongens en om 3 uur alle schoolgaande meisjes biechten daarna biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFR1DUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG Lof ter eere van St. Jozef. Van 4-8 uur biechthooren. DONDERDAG, Witte Donderdag. Half 8 wordt de H. Communie litgereikt. 8 uur plechtige H. Mis. Den geheelen dag aanbidding, 's Avonds 7 uur meditatie over het Lijden O. H. VRIJDAG, Goede Vrijdag, uur Plechtigheden, uur Kruisweg. ZATERDAG Paasch-Zaterdag. Half 7 wijding van Paaschvuur en doopwater. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Van 4 tot half 9 biechthooren. Vasten en onthouding tot's mid dags 12 uur. Deze week de H. Missen om half 8 en 8.10. Hamer» veld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. Th. van Harten. Telefoon: Hamersveld No. 4. WOENSDAG Om 5 uur Kruisweg en Lof ter eere v. d. H. ]oseph. ZATERDAG Van 3—5 uur Biechthooren voor de kinderen, vanaf 5 uur voor de andere geloovigen. In de week de H. Mis om 7 uur en om half 8. Catechismus als gewoonlijk. Hoogland. PAROCHIE ST. MART1NUS Dor: W. S. Kerklaan. DONDERDAO Witte Donderdag, gedachtenis van de instelling van het H. Sacra ment des altaars. 8 uur de plechtigheden. 6 uur plechtige sluitingsoefening. VR1IDAG Goede Vrijdag, sterfdag van O. Heer J. Chr. 7 uur uitstelling en aanbidding. 8 uur de plechtigheid. 3 uur Kruisweg voor de kinderen. 6 uur voor de volwassenen. ZATERDAG Paaschzaterdag. Kwart voor 7 plechtigheden. 8 uur gezongen H. Mis. Van 3—8 uur Biechthooren. s'avonds geen Lof. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 48 uur gelegenh. om te biechten. Deze week de H. Mis om 8 uur. Nljlcerk PAROCHIE ST. CATHARINA DONDERDAG, Witten Donderdag Half 8 de gezongene H. Mis, waar onder alleen de H. Communie wordt uitgereikt. 6 uur gezangen en gebeden. VRIjDAG, Goede Vrijdag. Half 8 rilueele plechtigheden. 6 uur Kruisweg en vereering van de Reliquie van het H. Kruis. ZATERDAG Paasch-Zaterdag. Kwart over 7 wijding van het Paaschvuur, Paaschkaars en doop water, daarna de gez. H. Mis. Gelegenheid tot biechten van half-3 tot half-7. Dagelijks de H. Mis om half 8. Soest PAROCHIE ST. PETRUS EN PAULUS. Pastoor: W. M. Voss. Telefoon No. 2059. VRIJDAG 7 uur Kruisweg en Lof. ZATERDAG Biechthooren van half vier tot 9 uur, ieder vol uur. Soesterberg PAROCHIE ST. CAROLUS BORROMAEUS. PastoorH. Mocking VRIJDAG Om 7 uur meditatie. ZATERDAG Om 3, 4, 5, 6 en 7 uur gelegen heid om te Biechten. Soestdljk PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor A. G. Smit. DINSDAG Om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. VRIJDAG Om 7 uur Kruisweg. 2RDAG 7 uur Lof. A. W. VAN EEDEN Zadelmakerij Autobekleederij Touwhandel thans gevestigd Zuidsingel 72 Tel. 774 ippen Kotters voor ALLE Lederwaren

De Eembode | 1932 | | pagina 2