GROOTE OPRUIMING Garage Molenaar Telef. 1210 Amersfoort Vroom Dreesmann Chrysler-Plymouth, Fiat Luxe- en Dodge- en Fiat Vrachtauto's Langestraat Amersfoort Vanaf Zaterdag 28 Mei a.s. 's middags om 3 uur van onze ZOMER-CONFECTIE tegen spotprijzen Zie onze speciale Etalage Deze merken worden door ons vertegenwoordigd. BERICHTEN UIT AMERSFOORT Gemeenteraad. Dinsdagavond vergaderde de Raad voltallig. Allereerst was aan de orde de her stemming over het voorstel tot wering van ontsierende reclame. Nadat Wethouder Noordewier had verklaard dat politieke partij-reclame niet is bedoeld dat ook gemeentelijke reclame zal worden gekeurd en dat de Raadscommissie van Bijstand voor Bouw- en Woningtoezicht als beroeps instantie zal fungeeren, werd tot stemming overgegaan. De verordening werd aangenomen met 14 tegen stemmen. Burg. en Wethouders zullen advi- seeren over een verzoek van het bestuur der R. K- Jongensscholen om beschik baarstelling van gelden voor de ver betering der scholen aan de Schimmel- penninckstraat- en kade. Eveneens over een verzoek van de afd. Amersfoort van den Bond onderwijzers om vergoeding toe kennen aan plaatsvervangende hoofden van scholen. Met meerderheid van stemmen werd besloten bij de Regeering in Den Haag aan te dringen op zoodanige wetswij ziging, dat aan kantoor- en winkel personeel een vrijen middag op een bepaalden dag kan worden verzekerd. Mr. Stadig opperde bezwaren hier tegen omdat zulks z.i. niet tot de taak van den gemeenteraad behoort. Tot leden der Commissie vo ziening van het reglement van het Burger Weeshuis werden benoemd de heeren Mr. Stadig, Huslage en Thien. Afgewezen werd een verzoek van den aannemer J. Boshuizen om schade vergoeding voor door hem afgestaan terrein voor sport en spel nabij de Vermeerstraat. 's Raads meerderheid besloot voorts niet aan de Kroon te verzoeken het maximum aantallen verloven A vast te stellen op het thans bestaande aantal. De heeren Ruitenberg en Huslage be pleitten zulks wel te doen, maar de voorzitter wees op het nuttelooze ervan nu de Regeering van haar afwijkende meening heeft doen Jlijken. Er werd een crediet verleend voor de noodzakelijke herziening van het uitbreidingsplan. Men zal daarbij be nutten luchtfoto's te leveren door de Kon. Luchtvaart-Maatsch. Een nieuwe lijst van minimum-huren voor gemeente-woningen werd vast gesteld. Goedgekeurd werd de verlaging der eleciriciteitstarieven voor vastrecht en nachtstroom. Burgemeester en Wethouders hebben toegezegd bij de aanstaande gemeente- begrooting van hun opvattingen ten aanzien van de vooruitzichten der gas fabriek-exploitatie te doen blijken. Bij het voorstel van B. en W. tot restitutie van een bedrag voor ver kochten grond aan de firma Meijboom werd door Mr. Stadig aangeraden voor- loopig niet tot restitutie over te gaan. Oud-Wethouder Ruitenberg die destijds de onderhandelingen leidde gaf verklaring van het geval. Wethouder Thien heeft toegezegd alsnog juridisch advies te zullen in winnen, hoewel hij geen resultaat verwacht. Burgemeester en Wethouders stelden voor garant te zijn voor een hypotheek van f 30.000 aan te gaan door de So ciëteit Amicitia voor den bouw van een concertzaal. Mr. Stadig vond het risico voor de gemeente te groot omdat eventueel ook derde hypotheek zou kunnen worden genomen. Nadat Wethouder Thien had ver klaard, dat B. en W. zullen zorgen dat de overeenkomst zoodanig zal wor den geredigeerd dat de gemeente wordt gevrijwaard voor de Rnantieele na- deelen, die worden gevreesd, werd het voorstel goedgekeurd. Besloten werd tot verkoop van bouw terrein aan de Regentesselaan groot 765 M'. voor f7500.—. Op advies van B. en W. worden aan de O. L. Vrouwe-stichting de gel den beschikbaar gesteld voor aanschaf fing van schoolmeubelen voor een nieuw in te richten klasselokaal der Meisjesschool aan de Tollenslaan. Tot het aangaan van een geldleening groot ruim f650.000.— tegen 5'/, pet. werd besloten. Deze gelden zijn be stemd om gemeentelijke- en vereeni- gings-woningbouw te financieren. Op de boekwaarde van de buizen leiding der Waterleiding zal een flinke afschrijving worden toegepast, te nemen uit het bedrag der winst over 1931. Eveneens werd voorgesteld de winst van het gemeentelijk slachthuis over 1931 ten bedrage van ruim f22.000 te bestemmen voor afschrijving. Eenige leden wilden verlaging der slachttarieven. Wethouder Thien verdedigde het toepassen der afschrijvingen omdat daardoor het bedrijf financieel krach tiger wordt, en de lasten verminderen waardoor te zijner tijd aan verlaging der tarieven kan worden gedacht. Op grond van het behalen van eenige winst in 1931, nu de tarieven te ver lagen is niet raadzaam. Overigens is de winst voor het grootste deel niet te danken aan de uitkomsten van het plaatselijk slachtbedrijf. Het reserve fonds is volgestort. De Raad ging met de voorgestelde regeling accoord. Aan de Rijnstraat werd 2200 M2. grond verkocht voor f5 per Meter. Bij de rondvraag werden klachten >euit over de nieuwe verkeersregeling lie blijkbaar het zakenleven in de bin nenstad schaadt. Toegezegd werd raad plegen der verkeers-commissie. De heer Ruitenberg informeerde of het grondbedrijf bezwaren had grond te verkoopen aan particulieren voor volkswoningbouw. De heer Noordewier antwoordde, dat voor volkswoningbouw ook aan par ticulieren wordt verkocht wanneer de grond bouwrijp beschikbaar is. De heer Van Koelen vestigde» de aandacht van den Raad op de ge vaarlijke verkeershelling Smalle Pad nabij 't Station. Limvio-nieuws. Zondag a.s. speelt Limvio I tegen S.D.O. I uit Bussum om den „Gooi en Eemland"-beker. Winnen ze dezen wedstrijd dan komen ze Zondag 5 Juni in de finale, die in Hilversum gespeeld wordt. Aanpakken is dus de boodschap. De wedstrijd vangt als gewoonlijk om 2 uur aau. Katholieke Openbare Leeszaal. Wegens het Bibliotheekcongres is de Katholieke Leeszaal en Bibliotheek Dinsdag 31 Mei en Woensdag 1 Juni gesloten. Er werd hier een vergadering.ge- houden van de afgevaardigden van diverse plaatselijke konijnenfokkers- organisaties, onder leiding van den heer W. J. van Barneveld, voorzitter der afdeeling Amersfoort. Besloten werd dit jaar alhier de le Groote Nationale Speciale Konijnen- Tentoonstelling te houden. Door den Ned. Konijnenfokkersbond werd toe stemming verleend, den titel te voeren van Bondstentoonstelling. Deze tentoon stelling zal gehouden worden op 23, 24 en 26 December a.s. in de Markthal. Het tentoonstellings-bestuur is sa mengesteld als volgt: W. J. van Bar neveld, voorzitter; P. A. Acklenberg, vice-voorzitterB. ten Broeke, secre taris-penningmeester; A. Bos, Bussum, tweede secretaris. Het algemeen secre tariaat is gevestigd't Zand 2, Amers foort. Handelsonderwijs. Door B. en W. zijn met goedkeuring van den Minister van Onderwijs be noemd tot gecommitteerden: a. bij het eindexamen der Gemeente lijke Middelbare Handelsschool mei 4-j. c. en Hoogere Handelsschool met 5-j. c.Mr. E. H. Bergsma, Oud-Vice- President van den Raad van Justitie in Ned.-lndië; H. Bierman, Oud-Ad ministrateur der Kon. Ned. Petr. Mij.; C. M. Cremer, Oud-Inspecteur der Di recte Belastingen; A. ter Cock, Voor zitter van den Raad van ArbeidF. W. M. Halewijn, Oud-Administrateur der Deli-MaatschappijIr. L. B. Huygen, Fabrikant; A. H. Marlens, Directeur Amersfoortsche Middenstandsbank Plantenga, Inspecteur der Registratie en Domeinen; R. G. Rijkens, Oud- Burgemeester van Velsen; Dr. J. H. Scheurer, Secr. der Kamer van Kooph. en FabriekenJ. F. de With, Directeur der Geldersche Credietvereeniging; b. bij het eindexamen der Gemeen telijke Middelbare Handelsavondschool met 3-j. c.: Dr. J. H. Scheurer, Secr. der Kamer van Kooph. en Fabrieken; Mej. E. M. v. Hamersveld, Kantoor bediende; Ir. J. Ph. Korthals Altes, FabrikantJ. J. Polderman, Accountant. Fruit- en Groentenveiling. Prijsnoteering 25 Mei. Aardbeien 40—71 ct., Spercieboonen 100 ct., Postelein 8—10 ct., Spinazie Komkommers 17—20 ct., Bloemkool 13—21 ct., Wortelen 12 16 ct., Sla 30—46 ct., Raapsteel 4—10 ct., Radijs 9—18 ct„ Selderij 21—31 ct„ Peterselie 19—20 ct„ Look 18—23 ct., Rabarber 3—5 ct. Wandeltocht. Dames en Heeren wandelaars(sters) op Zaterdag 18 Juni hoopt de Christe lijke Gymnastiek-Vereeniging Wilhel- mina een wandeltocht te organiseeren óver een afstand van ongeveer 30 K.M.. waaraan een ieder die de leeftijd van 16 jaar bereikt heeft kan deelnemen. De inschrijving kan geschieden tot 11 Juni onder bijvoeging van 65 cent in schrijfgeld aan het Secretariaat Bis- schopweg 10. Het vertrek heeft plaats om precies 2 uur vanaf het Juliana- plein waar eveneens de aankomst zal zijn. Allen die den marsch binnen den vastgestelden tijd (6 uur) volbrengen ontvangen een herinnerings-medaille. Iedere deelnemer of deelneemster Onderwerpt zich aan de voorschriften, van den leider. Het tempo wordt aangegeven door een peleton van onze vereeniging, welke niet gepasseerd mag worden. Op de rustplaatsen zullen de controle- kaarten worden afgestempeld. Nog zij medegedeeld dat diegene welke tijdig hebben ingeschreven en den tocht hebben volbracht direct bij aankomst de medaille wordt uitgereikt. Besluiten wij met de opwekking, dat allen, die de sport beoefeuen door hun deelname zullen bijdragen om deze marsch tot een sportief succes te maken. Aan U om onze opzet le beloonen door direct in te schrijven als deelnemer aan de eerste officieele wandeltocht in Amers- Burgerlijke Stand. 24 Mei. Geboren -. Johannes Jacobus Maria, z. v. J. G. A. J. Heijmerink en G. M. C. Schönberger Stientje, d. v. W. van Vulpen en E. Jansen Catharina Josephina Maria, d. v. A. C. W. H. Siegmund en E. H. A. M. Burgers Adrianus Jozeph, z. v. W. A. Groenestein en A. G. van Meerwijk. GehuwdA. M. van Leijenhorst en G. M. C. van den Bos - W. A. H. van Lent en E. G. Fremouw G. Versteeg en C. M. Steppe. Overl. Jacobje Lubbertsen, oud 75 jaar, wed. van W. Polman Jeanetta Wilhel- mina Wakelkamp, oud 2 jaar. 25 Mei. GeborenJohannes Fran- ciscus, zoon van J. F. Rooders en M. Looper. Gehuwd P. A. Kooreman en E. Hagebeuk H. Lagerweij en E. Hovestad T. Hofland en J. J. de Haan. OverledenAnna Reinalda, oud 76 j., echtgen. van A. v. d. Molen. De gemeenteraad benoemde tot onderwijzer aan de openbare school aan de Beekstraat de heer G. L. M. de Mol te Amsterdam en tot onder wijzer aan de openbare school aan de Waalstraat, de heer J. Nymeijer te Naarden. Geneeskundige dienst. De Gemeenteraad heelt benoemd tot ts bij den geneeskundigen dienst, de heer G. C. van Hoften, arts te Voorthuizen, no. 3 van de aanbeveling, met 14 stemmen. Op den heer J. Broek- huysen te Middelburg werden 6 en op den heer Donker te Jubbega 4 stemmen uitgebracht. Maatschappij voor Nijverheid. Het Bestuur organiseert eene excursie naar de Zuiderzeewerken op Vrijdag 10 Juni a.s. Vertrek van Amersfoort per trein 8.14 (3e klasse). Te Schagen staan autobussen gereed en wordt ge reden door den polder Zijpe en der Anna Paulownapolder naar Van Ewijk- sluis, over den afsluitdijk naar Wierin- gen dwars over Wieringen naar den grooten afsluitdijk. Hier wordt geluncht met meegebracht proviand. Vervolgens gaat het terug naar Wieringen en door den Wieringermeerpolder, waar de in aanleg zijnde dorpen worden bezocht. Vandaar naar Hoorn, waar men te 6 uur hoopl te arriveeren. Hier staat in een der hotels een eenvoudige maal tijd gereed. Het vertrek per trein uit Hoorn is bepaald op 8.18, zoodat men te half elf weder te Amersfoort aankomt. De kosten alles inbegrepen bedragen f8.—, welk bedrag bij de opgaaf tot deelname moet worden gestort bij den secretaris S. W. Melchior, Breestr. 22, postrek- 26046. Opgaven tot deelname worden ingewacht Jot Zondag 5 Juni. De deelname staat open zoowel voor leden als voor niet-leden. Aanbesteding. Onder bouwkundige Th. v, Keulen werd te Amersfoort onderhands aan besteed het bouwen van een woonhuis aan de Lageweg, aldaar. Er waren 7 inschrijvers: S. Smink, Achterveld f5776; Th, Keulen, Amersfoort f 6083G. C. Hiene- kamp, Amersfoort f 6435Brandsen en Ouwerkerk, Amersfoort f6450; W. Heere, Amersfoort f7024; H. Meester, Amers foort f7300; J. v. Bekkum, Hoogland f7777. voornemen bestaat de O. L. Vr. Toren voor bezichtiging open te stellen. Eenige leden van Vreemdelingen verkeer waren daartoe reeds in de gelegenheid gesteld onder geleide. De heer C. Dijkhuis herdenkt Zater dag 28 Mei den dag waarop hij voor 12'/j jaar bij de firma W. v. d. Linden, Stucadoorsbedrijf, in bet/ekking kwam. Dezen dag zal niet onopgemerkt voor bijgaan. Zondagsdienst Heeren Doktoren en Nachtweekdienst Apotheek. Chr. Eggink, Pr. Frederikl. 8, Tel. 221. A. C. Nicolai, L. Bergslr. 41, Tel. 633. J. Plomp, Regentessel. 15, Tel. 1359. ApotheekCramer, P.Buysl.93,Tel.903. Eierveiling 27 Mei 1932. Aangevoerd: 24245 Hoendereieren. Prijzen f 2.30—2.75 per 100 stuks, naar gewicht. Uit den Omtrek Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Grietje, d. v. G. Berg en G. Wernsen Hendrik, z. v. O. van Zoeren en G. Doornekamp Theo dora Petronella, d. v. P. v. d. Akker en J. de Haan. Nljkerk ln den gemeenteraad bepleitte de heer Gersen vergoeding voor het per soneel in gemeentelijken dienst, voor het gebruik van rijwiel, voor hen, die hier thans van verstoken zijn en stelde ten slotte voor 50 ct. per week ver goeding te geven bij werkzaamheden in de buitenwijken der gemeente. Het opnieuw aan de orde gestelde voor stel tot verhooging van de salarissen van het secretarie-personeel, werd ver worpen. Verzoeken van de benden om te komen tot een steunregeling voor de werkloozen, tot een volgende ver gadering aangehouden. Tot hoofd der openb. scholen voor L. O. en U. L.O. werd benoemd M. Bijpost te 'sHage. Leusden Gemeenteraad. Woensdagmorgen te 10 uur kwam de raad der gemeente bijeen. Na ope ning las de Secretaris de notulen voor welke ongewijzigd worden goedge keurd. Ingekomen stukkenGoedkeuring van Ged. Staten begrooting dienstjaar 1932; goedkeuring besluit wijziging begrooting vorige vergadering en op het wegenplan behandeld in de vorige vergadering. Procesverbaal kasopname per 7 April 1932. Allen voor kennis geving aangenomen. Inzake de Vergunning, betreffende de nieuwe drankwet, werd vastgesteld de verordening vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in hel klein, en verordening verlofsrecht voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein. Het vergunnings recht voor den verkoop van sterken drank bedraagt f40.per jaar, voor zwak-alcoholischen drank f25. jaar. Betreffende vaststelling verordening Winkelsluiting stelden B. en W. voor aan de Kroon te verzoeken winkels geopend mogen zijn Zondags va tot 12 uur opdat de menschen na kerk hun inkoopen kunnen doen. de week kapperszaken tot 10 daar de landbouwende bevolking zich 's avonds laat knippen of scheeren. Op den dag is daarvoor de gelegen heid niet en hebben de kappers dan ook veelal niets te doen. ld verband met de Zomertijd de winkels geopend mogen zijn tot 9 uur en kapperszaken tot 11 uur, daar de bevolking rekening houdt met de oude tijd. De raad keurde deze voorstellen goed. De politieverordening betreffende ventverbod werd nog duidelijker schreven. Met de verlaging van jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Gem. Ontvanger voorgesteld door Ged. Sta ten voor den tijd van drie jaren ging de raad accoord. De vaststelling vergoeding bijzon dere scholen over 1930 (driejaarlijk- sche verrekening) werd voorgesteld als volgt: R. K. Meisjesschool voorscholten over de jaren 1928-'29-'30 f3210,79 werkelijke kosten f 2085,05 minder uit gegeven f 1125,74. Over 1930 nog uit te keeren f378.66 blijft de Meisjes school schuldig f 747.08. Voor de R. K. Jongensschool voorschotten f2809,14 werkelijke kosten f 2354,82 minder uit gegeven f454,32. Over 1930 nog uit te keeren f426,64, schuldig f27,68 aan de Gemeente. De voorschotten R. K. Jongensschool over 1932 werden be paald op f 737.36. R. K. Meisjesschool f920,27. Aan het einde der vergadering deelde de Voorzitter mede, dat andere jaren om dezen tijd het aantal werkloozen afnam doch dit op heden niet zoo is. Het is dikwijls moeilijk werk te vinden dat economisch is. B. en W. meenden goed te doen de Treekerweg van een teerdek te voorzien. Dit kan geschieden door ongeschoolde arbei ders. Raadslid v. d. Berg vindt het voor stel mooi doch vraagt onder wiens leiding dit moet geschieden. Burgemeester heeft daarvoor eene de Haan, die voor verschillende gemeen ten gewerkt heeft doch momenteel ook zonder werk is. De lengte van dit weggedeelte bedraagt 3575 Meter de kosten komen op f5500. B. en W. stellen voor dit werk onder eigen be heer uit te voeren bij wijze van werk verschaffing en de begrooting voor dit bedrag te wijzigen. De raad ging met het voorstel accoord. De schouwdatum werd vastgesteld op Dinsdag 21 Juni. Burgerlijke Stand. Geboren: Ida Cornelia, d. v. A. Scharwachter en J. Strik. Onder trouwd: H. Weigraven en W. Ver- steegh. Stoutenburg Gemeenteraad. Te 3 uur kwam Woensdagmiddag de raad bijeen. De notulen werden ongewijzigd goedgekeurd. ln verband met de nieuwe drankwet werd vastgesteld de verordening ver gunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein en verorde ning verlofsrecht voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein. Oninbaarverklaard achterstallige in komsten werd een bedrag van f 1057,64, waaronder een post van f562,66 die de gemeente van het Rijk nog had te ontvangen vanuit de distributietijd. Met de verlaging van jaarwedden Burgemeester, Secretaris en Gemeente Ontvanger ging de raad accoord als voorgesteld voor drie jaren door Ged. Staten. Betreffende vaststelling verordening Winkelsluiting [stelden B. en W. voor aan *de Kroon te verzoeken winkels geopend mogen zijn Zondags van 8 tot 12 uur vanwege de lange afstanden naar deze winkels en de menschen uit de kerk hun inkoopen kunnen doen. In de week kapperszaken tot 10 uur In de zomertijd winkels tot 9 uur en kapperszaken tot 11 uur. Na eenige discussie keurde de raad het voorstel goed met 5 tegen 2 stem men. Tegen de heeren Bieshaar en van Oostrum. De vaststelling vergoeding bijzondere scholen over 1930 (driejaarlijksche af rekening) werd voorgesteld als volgt R. K. Bijz. School voorschotten over de jaren 1928-'29-,30 f5957,64, werke lijke kosten f3948,54, minder uitgegeven f2009,10.Over 1930nog uit te keeren: f917,07 blijft de R. K. Bijz. school schuldig f 1092,03. Voor de N. H. School met de Bijbel voorschotten 1 1231,75, werkelijke kosten f 1221,25, minder uit gegeven f 10,50. Over 1930 nog te ont vangen f 187,95, blijft over te ontvangen f 177.45. De voorschotten R. K. Bijz. School over 1932 werden bepaald op f 1795,04, gevraagd was f1500,— dit bedrag kan dus ter hand gesteld wor den en voor de N. H. School met de Bijbel op f542,97. De raad ging met deze cijfers ac coord. De schouw werd bepaald op Dins dag 14 Juni. Aan het einde der vergadering had de Heer van Burgsteden nog iets voor de vergadering buiten de pers, waarop een geheime zitting volgde. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus Aalbert, z. v. v. Donselaar en M, A. Lagerweij. Soest Met voldoening kan de afdeeling van den Kath. Boeren- en Tuinders- bond en de Jonge Boerenbond op .1en Zondag 22 Mei gevierden patroons feestdag terugzien. Nadat des morgens H. Mis was gelezen waarbij alge- ne H. Communie voor de leden en hun eclitgenooten, zaten allen ge zamenlijk bijeen aan het ontbijt. Des avonds was er tooneeluitvoering door den j. B. B, Omdat er ook zeer veel niet-leden boeren waren uitgenoodigd, was de zaal goed bezet. In aanmerking genomen dat de J. B. B. thans voor hel eerst een serieuze tooneeluitvoering gaf, was het spel zeer goed te noemen. De ijverige regisseur, de heer W. Hil- horst, heeft succes geoogst. De dank baarheid jegens de spelers kwam dan ook tot uiting in het offreeren van een kistje rookertjes, terwijl G. A. kap. Bouwmeester nog een gbedvolle pro paganda-speech afstak voor het lid maatschap van A. B. T. B. Na een gezellig samenzijn, opgevroolijkt door pianospel keerde men huiswaarts. Soesterb erg A.s. Zondag na het Lof van 5 uur zal de jaarlijksche H. Sacramentspro cessie worden gehouden door den tuin naar het Kerkhof, alwaar de pre dikatie zal plaats vinden.

De Eembode | 1932 | | pagina 2