0 vvtt U DENKT Klompen m VAN DOORN s Allerlei w>*T TL 1 te 1 Uit geheel den omtrek koopt men Kalleveens HUISHOUDMAG AZIJN Bloemend.straat 19 - Tel. 1177 Deze zijn licht en sterk Uitsluitend handwerk. „Hnlp in Nood." Wanneer het in normale tijden al ten voile verantwoord is steun te vragen en te verleenen voor en aan een instel ling als Hulp in Nood, onderafd. der R. K. Werkliedenvereeniging St. Jozef, dan moet zeker nü, in dagen van crisis, malaise en achteruitgang, steun aan die instelling zeer sterk worden aan bevolen. Evenals vorig jaar wil men door het houden van een verloting in October trachten de kas te versterken om zoo in staat te zijn eenigermate de zwaarste nooden te lenigen. Onder leiding van Mevrouw Noord- man-Gommers, van Marnixlaan, zullen eenige dames trachten prijzen in te zamelen, om zoo te bereiken dat de loterij eenige attractie heeft en het financieel resultaat zoo gunstig moge lijk zij. We vertrouwen dat zeer velen gaarne medewerking en steun willen verleenen. Het is goed werk. Men schrijft ons: Bij de toenemende propaganda voor Nederlandsch fabrikaat wordt de aan dacht gevestigd op de meubelfabriek der firma van Nieuwkerk, hoek Beeken- steinschelaan en Korte Beekstr., welke firma sinds 23 jaar in onze stad haar bedrijf uitoefent. In 1909 werd begonnen in de Lange Beekstraat met zeer primitieve hulp middelen. In 1918 werd de fabriek verplaatst naar de Aldegondestraat, waar verschillende uitbreidingen plaats vonden. Een noodlottige brand ver woestte fabriek, maar spoedig werd herbouwd, terwijl tevens een winkel voor detailverkoop gesticht werd. In 1929 volgde de aankoop van het pand Wolter en Dros, het werd geheel gesloopt en na korten tijd verrees een fraaie meubelfabriek. Nu heeft er weer een ingrijpende verandering plaats ge had; het woonhuis is ter beschikking gekomen, waardoor een lang gevoelde wensch in vervulling is gegaan, n.l. de stichting van een 18 tal modelkamers, om het publiek een beter overzicht te geven van de verschillende modellen der meubelen en bijbehoorende arti kelen. Nog zij vermeld, dat de firma van Nieuwkerk de zaak van de 80-jaren bestaande firma H. E. Bollée te Harder wijk heeft overgenomen en daarvan een filiaal gemaakt heeft. Mej. de Winter-Corndewal hoopt op 18 Juni a.s. den dag te herdenken waarop zij 25 jaar werkzaam is, in de Wasch- en Strijkinrichting bij den Heer M, J. v. d. Veer, Metgensbleek 2. Het zal de jubilaresse dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. De bouw van een winkelhuis aan de Utrechtschestraat onder Architect Blom is opgedragen aan Brandsen en Ouwerkerk, Amersfoort voor f9660.—, op een na de laagste inschrijving. In het voormalig pand v. Gend Loos, opende Woensdag de heer Hoff man een moderne slagerij, ingericht naar de allerlaatste eischen der hy giëne, terwijl het beste geleverd zal worden tegen den laagsten prijs. Geslaagd voor de onderwijzers-acte de heeren G. Becking te Varseveld, J. Beek, H. v, d. Heuvel en W. du Pree alhier, J. v. Heer te Soest en J. Jansen te Baarn. Geslaagd voor diploma A van het Gymnasium L. C. v. d. Heijden, H. Moll en mej. A. H. A. M. Schimmel. Geslaagd voor diploma B:G. F. ten Bokkel Huynink en mej. A. C. Bijl. Nog geslaagd voor diploma A: J. A. ten Cate. Na herexamen één afgewezen voor diploma A. Het examen wordt voortgezet met drie candidaten voor diploma A en één voor diploma B. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van den Bond van Arbeiders- zangvereenigingen, werd op Birkhoven een druk bezocht zangersfeest ge houden. N.V. Amersfoortsche Autobusdienst. Maandagavond werd gehouden de algemeene jaarvergadering der aan deelhouders infde Naaml. Venn. Amers foortsche Autobusdienst onder presi dium van den president-commissaris, den heer Van Lonkhuijsen. Over den toestand der vennootschap en haar verrichtingen in het boekjaar 1931 werd door den Directeur verslag uitgebracht. ■De balans met winst- en verlies rekening werd goedgekeurd. Het voorgestelde winstverdeellngs- schema werd aanvaard. De heer Ir. Ph. Korthals Altes werd als lid van het college van commis sarissen bij acclamatie herbenoemd. Aan het college van Commissarissen, Directie en Personeel werd door een der aandeelhouders dank gebracht voor hun bemoeiingen en goede zorgen waardoor het mogelijk werd goede resultaten in het algemeen belang te bereiken. De Raad van Commissarissen is samengesteld als volgt: tH. van Lonkhuijzen, Voorzitter h. Korthals Altes, Secretaris; H 'Beenhakker, CommissarisH. G. Hus- lage, id.; Th. J. Steenaart, ld. Verder zijn in functie: Directeur: A. M. den Heijer; Mon teur: E. Hoogakker; Hulpmonteur: G. d. Bijl. Chauffeurs zijnC. H. Kraaikamp, H. G. van Esveid, W. van *t Riet, F. Boomsma, N. Wakelkamp, K. Malen- stein, L. Bijlsma, J. N. Oskam en D. v. d. Kletersteeg. WagenwasscherH. Pegman. Reservechauffeurs: D. Kamerbeek en W. Dijkkamp. Verbetering van den dienst werd voortdurend nagestreefd. Nieuwe lijnen kunnen echter alleen worden geëxploi teerd, wanneer er een voldoend aantal passagiers is. De autobussen vervoerden in 1931 580661 personen, dat is ongeveer 1591 per dag. Er werd 98990 liter benzine gebruikt. De financieele resultaten mogen be vredigend worden genoemd. Er wordt ruim afgeschreven en gereserveerd. Maar de cijfers wijzen toch duidelijk uit dat zonder gemeentelijke subsidie de exploitatie vooralsnog onmogelijk zou zijn. Elke Kilometer kostprijs zou nog een cent ongeveer moeten dalen om exploitatie zonder gemeentesteun mo gelijk te maken. De ringlijn bracht op f 25067. De Soesterkwartier-lijn f 26940. Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. GeborenJohannes Wilhelmus, z. v. J. Kuijer en A. C. Dijkman Johanna, d. v. N. Veldhuyzen en G. C. Muller Julia Ursula Tessibell Agnes, d. v. Tj. Lever en E. Boekholt Matthijs, z. v. C. v. Leeuwen en W. Bosman Dirk Jacob, z. v. J. de Ruig en D. de Korte. OndertrouwdZ. C. v. Ditz- huijzen en C. Heijbroek D. Koops :n C. W. v. Nieuwkerk F. A. Smee- :es en R. v. d. Burg. Gehuwd: H.J. Gelder en E. Hoevens W. v. d. Meent en J. A. Arbon W. v. Asch. en S. A. v. Romen. Overleden: Eli sabeth J. Schoon, 33 j. Geertrudus H. Voorhoeve, 69 j-, geh. m. C. Voor hoeve Hendrik Veenstra, 82 j. Mary A. Eborail, 81 j., wed. v. W. E. Carp. Barneveld De 67-jarige vrouw Z., die op weg naar huis was, werd op den Valkschen weg aangesproken door een wielrijder, die aanbood haar tasch te dragen, hoewel zij eerst weigerde, gaf zij op herhaald aandringen de tasch af. Nabij „de Klashut" sprong de onbekende op zijn rijwiel en reed met de tasch weg. De oude vrouw begaf zich haastig naar „de Klashut" en klopte den be woner uit bed. Deze ging vergezeld van zijn zoon en voorzien van een knuppel, den wielrijder na, dien zij spoedig daarop ontmoetten. De zoon greep onmiddellijk den man vast, ter wijl de vader een zijner andere zoons de politie zond. Eemnes Te Amersfoort, waar hij sedert eeni- gen tijd verpleegd werd, is op 60-jarigen leeftijd overleden Ds. H. H. IJnzonides, emeritus-predikant van de Ned. Her vormde Gemeente te Eemnes-Binnen Hoogland Burgerlijke stand. GeborenJohanna Maria, d. van H. d. Heuvel en H. v. Eijden. Wouter, van W. v. Bloemendaal en A. v. d. Beek. Jacobus, z. van J. Kok en W. Schoonderbeek. OverledenHen drik A. v. Eyden, 14 dg. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van C. Tol boom en H. R. v. d. Esveid. Ge trouwd: H. Weigraven en W. Versteegh. OverledenPetertje de Greef, 69 j., echtg. van A. Hogeweg. NIjkerk Op de markt: 1.000 eieren f2.40—3.10; 11 bi f 5—10104 runderen kalfkoeien FÏ75 —240kalfvaarzen f 140—200vet vee le kw. f 0.30—0.32 2e kw. f0.24— 0.28 p. pd.vette koeien f 175—200. Soest De heer T. Bleeker, sedert Septem ber lid van den gemeenteraad en zit ting hebbend voor de S.D.A.P. gaat Soest verlaten wegens zijn aanstelling tot districts inspecteur van de Algem. Ned. Bond van Bouwvakarbeiders in een van de districten Rotterdam, Dord recht of Eindhoven. Als zijn opvolger komt op de lijst voor de heer W. van Eek, oud-gemeenteraadslid. V oorthulzen Alhier is een 19-jarige jongen uit Arnhem bij het zwemmen in het^rij- zeveensche meertje verdronken. Een auto, bestuurd door een heer die aan het rijden leeren was, «wam van den kant van Den Bosch Tilburg binnengereden. De bestuurder nam een bocht te wijd, met het gevolg dat de wagen het trottoir op reed. Van den anderen kant kwamen juist 2 meisjes aan, met het gevolg, dat de auto de meisjes aanreed. De wielen gingen bij beiden over het lichaam, waardoor zij ernstig werden gewond. Bij grintgravingen te Epe is een oude voorhistorische begraafplaats blootge legd. O.a. zijn eenige kleine potjes, gevuld met asch van verbrande lijken, te voorschijn gebracht. Ook zijn eenige plaatsen blootgelegd waar houtskool, menschenbeenderen en -asch werden aangetroffen. In de begraafplaats trof men verder steenen speerpunten, stee- nen bijl en pottebakkerswerk aan. De Hessische minister van binnen- landsche zaken, die als getuige in een rechtzaak in Darmstadt moest optreden, werd bij het begin der zitting door een vrouw met een stok op het hoofd ge slagen, waardoor een bloedende wonde Sedert eenigen tijd werden omgeving van Hendrik-Ido-Ambacht met een clandestienen radiozender uit zendingen gedaan. Thans is het gelukt, dit zendstation op te sporen. De zen der en de onderdeelen zijn verzegeld en er is proces-verbaal opgemaakt. Bij Schleiz is een auto van de rijks- weer tegen een boom gereden en in 't water terecht gekomen. Van de 8 inzittenden werden er 4 gedood. Stakende arbeiders hebben de elec- trische centrale bij Valencia groolen- deels in de lucht laten vliegen. Een Parijsch straatventer, die op den dag van den aanslag op president Doumer, op de Place de I'Etoile in het openbaar deze daad verheerlijkte, is tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De luitenant der artillerie Scherer te Malang is bij een springoefening een ernstig ongeluk overkomen. Het paard van den officier viel en de berijder raakte er onder. Luitenant Scherer over leed aan de bekomen verwondingen. Verlokt door het prachtige zomer weer begaf zich een 6-tal jongemannen, wonende te Dantumawoude, uit roeien, 't Bootje kantelde en het zestal inzit tenden verdween in de diepte. Drie hunner verdronken. In den nacht heeft een drietal ban dieten een bezoek gebracht aan het echtpaar G. te Vriezenveen. Zij hebben daarna de beide oudjes neergeslagen en bloedend gewond. Daarna hebben zij een geldkistje, inhoudende f 500.— geroofd. Te Drunen woedden den laatsten tijd herhaaldelijk groote bosch- en heidebranden. Groote uitgestrektheden bosch en heide zijn reeds ten prooi van het vernielende element geworden. Thans is het de politie gelukt, den dader op heeterdaad te arresteeren. De man heeft eenigen tijd in een krankzinnigengesticht doorgebracht. t „O» e» oteö6' \yet voo' 1, Vo°ta; e» J.I AC IIKOOTI J UTRECHTSCHESTRAAT 37 AMERSFOORT Op het motorschip „Marnix van St. Aldegonde". van de Maatschappij „Nederland", is tijdens het werken met cyaankali, om de ratten te ver drijven, een vergiftiging ontstaan. Een aantal personen waren bewusteloos. Een assisteerende geneesheer is ver dronken. Een Urker botter op de Zuiderzee trof een kano aan, bemand met twee Duitschers. De kano was bijna geheel vol water en de beide sportieve Duit schers verkeerden in groot gevaar. Zij konden nog juist bijtijds worden op gepikt en werden te Urk behouden aan wal gebracht. fornië en de Zuidelijke Staten van Noord-Amerikain Juli, in Zuid-Rus- land, Roemenië, Bulgarije, Servië, Oos- tenrijk-Hongarije, Duitschland en de Noordelijke Staten van Amerika; in Augustus, in Midden-Rusland, Holland, België en Noord-Duitschlandin Sept. en October, in Noord-Rusland, Noor wegen en Zweden, in November, in Zuid-Afrika en Peru, in December, in Berma. De maisoogt valt evenwel in de meeste landen circa 2 maanden later. Verkeerslessen van den A.N.W.B. 15e Les. Zorg dat het fietslicht niet verblindt! Zomersproeten verdwij nen in korten tijd geheel doorl Sprutol. Bij alle Drogisten IJlt de Land en Tuinbouw-wereld. (Nadruk verboden). Kaliproe/velden. Wij willen even de aandacht vestigen op de proefvelden, welke vanwege de landbouwkundige Bureaux der N.V. Vereenigde Kali-Mij. te Amsterdam, Zwolle en Breda over geheel Nederland verspreid worden aangelegd. Het zijn er niet minder dan 120 stuks, in verschillende provincies en met zeer uiteenloopende gewassen. Men treft er proefvelden op land- en tuinbouwgebied aan, met en zonder controle perceelen. Steeds worden ver geleken volledig bemeste perceelen met andere, waarop de kali is weggelaten. Dit is vooral in dezen tijd van belang, nu de noodzakelijke bezuiniging meni- gen boer de vraag doet stellen kan ik misschien de kali of het phosphorzuur bij de bemesting weglaten Zulke ver gelijkende proeven kunnen op derge lijke vragen het antwoord geven. Waar een proefveld in de buurt is, verzuime men niet, eens te gaan kijken. Belang stellenden kunnen plannen der gewone en centrale proefvelden gratis beko men bij de N.V. Vereenigde Kali-Mij., Heerengracht, Amsterdam. Oogsttijden inde verschillende landen. Er wordt geoogst: in Januari en Februari in Zuid-Amerika, Chili, Au stralië, Nieuw-Zeeland en Egypte; in Maart, in Voor-lndië; in April, in Klein- Azië, Mexico en Perziëin Mei, in Al giers, Marocco, Midden-Azië, China en japapin Juni, in Spanje, Turkije, Cali- Een fietslantaarn heeft tweeërlei doel. Vooreerst dient die om den weg voor den fietser te verlichten, maar ook, in donker een anderen fietser, of automobilist, die van den anderen kant komt, te laten zien, dat een fiets hen tegemoet rijdt. Daarom eischt de wet een helder brandende lantaarn, want een lichtje als een gloeiende spijker verlicht den weg niet voldoende en wordt boven dien niet tijdig genoeg opgemerkt door een tegemoet rijdenden fietser of chauf feur. Vooral op donkere buitenwegen is het noodig dat de lantaarn den weg goed verlicht; daartoe moet de licht bundel natuurlijk goed op den weg vallen en moet het licht van de fiets lantaarn een weinig naar beneden wor den gericht; anders worden de perso nen, die men tegenkomt, verblind, want ook een fietslicht kan verblinden. Dat kan heel gevaarlijk zijn, want de fietser, of autorijder, die door het schelle licht verblind wordt, kan niets meer zien en loopt gevaar zijn stuur kwijt te raken en ongelukken te maken. Telkens vermelden de couranten ern stige ongelukken, veroorzaakt tenge- ■5e van verblindende verlichting. >p het linkerplaatje is de fietslan taarn goed gesteld; de fietser ziet den weg vóór hem goed verlicht en zijn lantaarn hindert niemand. Op de tee- kening rechts verblindt het fietslicht den chauffeur, die leelijkmeteen boom langs den weg in botsing komt. Denk dus vooral aan de juiste plaat sing van de fietslantaarn KERKELIJKE DIENSTEN. Het overnemen van onderstaande mede- deelingen in andere bladen la uitdrukke lijk verboden krachtens de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450 WOENSDAG f 9 uur H. Mis voor de leden van het genootschap d. H. Kindsheid. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG Van half 5 tot half 8 aanbidding voor de leden van de Altaarwacht, 7 uur Lof. VRIJDAG 8 uur plechtig gez. jaargetijde, 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jezus. ZATERDAG 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 1 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. VRIJDAG 's Avonds 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAO 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558 WOENSDAG Half 10 gelezen Huwelijksmis. VRIJDAG Half 8 Lof met litanie en toewij- aan VISCH en tevens aan de naam GLASTRA. Het ALLERBESTE tegen de BILLIJKSTE prijzen, daaraan danken wij ons succes. EIGEN INKOOPBUREAU TE IJMUIDEN VFRSCHF VISCH barbot, Tong, Griet, Zalm, Heilbot, Schol, Bot, Visch-carbonade, Kabeljauw, Schelviach, enz. enz. Gebakken visch, ILUwvIIL fIJvll Gerookte visch, Stokvisch, Zoutevisch, Croquetten, Vischcoiserven, Glastra's Delicatesjes, Gemarineerde Haring, Rolmops PRIJSVERLAGING VISCHCONSERVEN 2540 PROCENT. Voorjaar en zomer: Eet nu visch, voedzaam, licht verteerbaar. IJmuider Vlschhandel H. Glastra Co. N.V., Utrechtschestraat 40, Telef. 92 Eet meer Visch I Dan blijft ge slank, gezond en frisch!

De Eembode | 1932 | | pagina 2