A. H. v. Nieuwkerk - Meuhelfahrisk N.V. Het beste Adres G. A. Keuneke Compleet Huiskamerameublemeflt voor Damestasschen Koffers en alle soor ten fijne Lederwaren LANGESTRAAT I05-AMERSF00RT Missie en malaise. Mag ik er nog even aan herinneren dal a.s. Zondag de laatste gelegenheid is om offertjes voor mijne missie af te dragen in de offerblokken van de kerk van St. Franciscus Xaverius? Daarom, huismoeders en anderen die gaat over het linnengoed, legt knoopen in de Zondagschc zakdoeken van alle hulsgenooten, opdat niemand vergete z'n kwartje (gulden, rijksdaalder enz.) bi) zich te steken voor het misslcbusje Met hartelijken dank aan de velen die gaven en de talloozen die nog geven zullen. O. WANTENAAR, Apost. Prefckt van Basankusu (Belg. Congo). Tijdelijk adres: Blrkt 70, Soest. IX. Mag Ik nu nog even heel kort de drie groote programmapunten vastleg gen van onze mooie nieuwe jeugdbe weging Onze meisjes beschermen, ze tot christenmoeder vormen en er apos telen van maken. Dit is het wat we in onze vorige acht K. J. V. artikeltjes U hebben voorgesteld als het groote doel van de K. J. V. Maar ik moet toch nog op enkele puntjes terugkomen. We zouden heele- maal de hoofdgedachte van onze K. J. V. uit het oog verliezen. De hoofdgedachte het hooldprogrammapunt is en blijft steeds de moederschapsgedachte. Dit is immers het natuurlijk doel van het meisje, het antwoord op de vraag, waarom zij meisje is. Dat is het ideaal wat de K. J. V. haar meisjes, sfeeds voor oogen houdt, en dan, niet alleen dat zij moeder worden, maar dat zij moeten worden en zich moeten trachten te vormen tot ideale mooie christen moeders waaraan God gerust de kost bare schatten, die H|j hun met hunne medewerking wil geven, kan toever trouwen. En aan zulke vrouwen heeft onze tegenwoordige tijd gebrek. Wij hebben moeders, maar er zijn er velen, waarvan wij menschelijker wijze ge sproken zouden wcnschcn waren ze maar nooit moeder en echtgenoot ge worden, want ze maken meer stuk dan heel, ze bederven meer dan ze goed maken, Ze zijn niet berekend voor hun schoone ideale grootsche, en toch zoo verantwoordelijke taak. En nu is de K. J. V. daar, als een leerschool, die dit in haar meisjes aan pakt. Zooals een onderwijzeres zich voorbereidt door een studie van ver schillende jaren om later de kinderen lezen, schrijven, rekenen, en wie weet wat meer te leeren, zooals een vakman In de leer gaat nu bij deze dan bij die baas, om later beslagen op het ijs te komen. Zoo moet zeker een meisje zich voorbereiden op haar toekomstige taak, en de K. J. V. wil voor haar de leerschool zijn. Of zoudt ge meenen dal dit niet noodig is? Kent een meisje dan van zelf alles wat een huishouden eens voor haar meebrengt, weet ze uit haarzelf wat ze voor een man zal moeten zijn, en wat de opvoeding van een kind van haar vraagt, zijn ze allemaal zoo diep en innig godsdienstig, dat ze eenmaal in de lieve kinderziel iets van haar overvloed zal kunnen overstorlen, iets waarvan eeuwigheden afhangen, Iels waardoor zielen, die nooit sterven, op het spel staan? En maken alle ouders dit wel aan hun meisjes bewust? O. daar wordt zoo lichtzinnig mee gespeeld, daar wordt zoo weinig aan Sedaclit, daar is, ook helaas bij onze oomsche meisjes, zoo weinig ernst op dit punt. Zelfs de besten brengen zoo dikwijls hun schoone jeugd, die toch de voorbereiding moet zijn op hun grootsche taak, zoo dikwijls door als vlinders, die zorgeloos rondfladderen, en ze denken cr nicl aan, wat ze eens zullen zijn. En de minder goeden nauwelijks zestien, zeventien jaren oud hangen ze al aan den arm van een jongen man, of hotsen achter op zijn fiets door de straten, ze verslijten er Weigert namaak! «chte Poeder» en Tabletten! Echt rijn re «Heen. wanneer op de verpakking de neem ven den lebrikenl •n nevenstaande hendteekeni voorkomt vier of vijf, met al de droeve en jam merlijke gevaren en helaas ook ge volgen van dien. En eindelijk voert de zesde ze voor het altaar, en van het altaar naar zijn huis, en hij meent in haar het geluk te hebben gevonden, en hij voert het ongeluk voor hemen voor degenen, die spoedig zijn huis zullen bevolken, zijn deur binnen. Bloemen worden er gebracht, felicitaties regenen cr binnen, maar het duurt niet lang en de ontgoocheling komt. Hij heeft zich in haar vergist, en achter hoeveel gordijnen speelt zich In onzen tijd deze treurige geschiedenis niet af? Bij haar vormingswerk nu, om zoo iets in haar Roomsche meisjes te voor komen, en om eenmaal van de huis gezinnen, waarin haar meisjes zullen staan hemelhuizen te maken, zocht de K. J. V. zich een voorbeeld, een model, waarnaar ze de meisjes gaat vormen, En de Kerk, in wier dienst de K. J. V. werkt, geeft haar zulk een model, een moeder met een kind, de mooiste en schoonste moeder, die ooit de aarde bewoonde, met het mooiste en schoon ste kind, wat ooit tusschen de men- schen leefdeMaria met Jezus. Dat is het model wat de K. J. V. haar meisjes toont en wier beeltenissen hoofdsiera- :n van het clubhuis zijn. In een volgend artikeltje hoop ik dan eens kort te laten zien, wal dan Maria, als de model toekomstige moeder in de K. J. V. op de allereerste plaats aan de jeugdige meisjes in hun voor bereidingstijd op haar later huwelijk, leert, met als gevolgtrekking, wat dan ook de K. J. V. noodzakelijk van haar meisjes moet eischen. J. A. VERNOOIJ, Kapelaan Directeur K. V. - Voor het examen handenarbeid aan de Rijkskweekschool zijn geslaagd de dames W. M. H. Dijk, W. J. van Dijk, T. Groenveld, A. C. Langendonk, L. Th. v. d. Linden en P. Vels-Heijn, allen Amersfoort en M. N. v. d. Jagt, Rhenen, E. J. Kok, Leersum, M. M. Littooij, Soest, M. Lub, Soesterberg, A. L. J. Schmitz, Leusden en de heeren J. M. H. Beek en W.L. de Pree, alhier; J. W. van Hees te Soest en P. J. H. Jansen te Baarn. Afgewezen geen. Te Utrecht is iemand aangehouden die heeft bekend zich schuldig gemaakt te hebben aan niet minder dan 23 in sluipingen. Daaronder waren er twee in onze stad, namelijk in de Koningin Wilhelminastraat en in de Paulus Buys- laan. Zondagdicnst Heeren Doctoren en nachtwcckdienst Apotheek. M. A. Duyvis, Utr.weg 145, Tel. 396. E. J. G. Mertens zur Borg, Zuidsingel 36, Tel. 1225. A. C. Nicolai, L.Bergstr. 41, Tel. 633. Apotheek: Ten Brink en Vermolen, Varkensmarkt 19a, Tel. 160. L. O. Amersfoort, 14 Juni. (Rijkskweek school). Geslaagd de dames M. J. v. Dijk, Amersfoort, T. GroenvelL Amers foort. De heeren J. M. H. Beek, Amers foort; J. W. v. Hees. Soest; P. J. H. Jansen, BaarnW. L. de Pree. Amers foort. Afgewezen drie. Gemeentefinanciën. Een voorloopige telling der uitkom sten van den algemeenen dienst 1931 der gemeentehuishouding toont een ver moedelijk batig saldo aan van ruim f200.000.— en B. en W. achten het gewenscht de bestemming van dit saldo te regelen. B. en W. wijzen er op, dat in het saldo is opgenomen het geraamde, doch nog niet uitgegeven, bedrag ad f 12.000 als bijdrage in het exploitatietekort Bouwverceniging „Frisia". In verband met de wenschelijkheid, om, als een regeling tot stand is gekomen, het te kort zoo spoedig mogelijk te dekken, geven B. en W. in overweging het bedrag met f 8000 te verhoogen, waar door dan f 20.000 ter beschikking komt. Voorts is reeds besloten ten bate van 1932 te beschikken over f 17.000 voor werkverschaffing. Het is bekend, dat het bedrag vodr steun aan crisiswerkloozcn belangrijk zal moeten worden overschreden. Blijkens de daarvan overgelegde staten beliep het bedrag der crisisuit- keering op 5 Juni j.l. over 1932 reeds f29.000. Voor het geheele jaar 1932 zal waarschijnlijk f 75.000 noodig zijn, zogdat de post met f 55.000 zal moeten worden verhoogd. Voorgesteld wordt vervolgens eenige bijdragen kapitaaldienst extra ten laste van den gewonen dienst 1931 te doen brengen tot een bedrag van ruim 120.000. Na deze regeling blijft nog ter be schikking voor 1933 rond f 100.000. ooo Burgerlijke Stand. 14 Juni. Oeboren Jan, z. v. A. Bast en G, W. Vuijk Hendrika Suzanna, d. v. C. van 't Wel en T. v. Mondfrans OehuwdC. C. Callenbach en C. W. C. v. Vulpen C. C. W. van de Laar en A. F. Nefkens J. Gaveel en J. A. C. Benders. OverledenBer nard Heinrich Bertelsmann, oud 79 j., weduwn. van R. A. ten Have Gerrit Wallenburg, oud 67 jaar, echtgen. W. C. Fernhout. 15 Juni. GehuwdP. O. v. Zuilen en A. Methorst T. W. Gal jee en Door den bouwkundige Blom werd aanbesteed het bouwen van een dub bele villa aan de Regentesselaan. Laag ste inschrijver was Van Westreenen te Zeist voor f 17.777. Voor den Zaterdag te houden af- standsmarsch der Chr. Gymnastiek- vereen. Wilhelmina, hebben zich meer dan 100 deelnemers aangemeld. De directie van hotel Monopole was we derom zoo welwillend om hare loka liteiten belangeloos beschikbaar te stellen voor kleedgelegenheid en uit reiking der herinneringsmedailles, ter wijl leden van „Eerste Hulp bij On gelukken" de deelnemers zullen ver gezellen. Bovendien hebben de tamboers en pijpers der C. J. V. aangeboden de loopers weg te brengen en af te halen Stedelijk gymnasium, geslaagd di ploma Bde dames A. C. H. Haan en M. J. van ijsselsteinde heeren J. D. Camerling Helmolt, J. L. Hollert, A. A. Pothoven cnj. B. Verheij allen Amers foort en P. J. H. Roëll, Leusden, Afge wezen twee, herexamen I candidate. Alsnog geslaagd diploma Ade da mes A. M. de Moulin en H. Potende heer W. Hop. Amersfoort en diploma B de heer R. C. Bakhuyzen van de Brink, Amersfoort. Eierveiling Amersfoort. 17 juni 1932. Aanvoer 25000 stuks. Kleur Gew. p. 1000 Prijs per 100 Gem. 45-70 °/0 br. 50-52 f 2.46 40 52-54 f2.57 Wit 54-56 f 2.43 58-60 f2.84—2,86 ,'60-62 12.87-2.95 Oem. Hoenderpark 50 pet. bruin 60-62 f3.10 Eendeieren 68—70 f 2.09 58-60 f3.05 60-62 3.07—3.10 62-64 f3.17—3.20 De drukkerij Kramer alhier, zal Zaterdag haar twintigjarig bestaan her denken. Voor deze gelegenheid heeft de heer Kramer een linoleumsnede laten vervaardigen door Victor van Schoonhoven van Beurden, voorstel lende een deel van den Westsingel met gezicht op den Lieve Vrouwentoren. Met de uitgave van deze linoleum snede heeft de jubileerende drukkerij, evenals met haar voorgaande kunst gaven, bewezen, dat zij wat prestee- ren kan. In den nacht van 24 op 25 en van 25 op 26 Juni zal de Transportcolonne van het Roode Kruis, afd. Amersfoort, posten op den Utrechtscheweg, de B. Wuytierslaan bij Birkhoven en op den Hoogeweg, in verband met het zeer drukke verkeer per motor ter gelegen heid van de T.T.-races te Assen. De heer J. P. F. A. Tillemans, boek houder bij .de N.V. H. A. de Vries' Ijzerhandel, herdacht den dag waarop hij voor 25 jaren bij genoemde onder neming in functie trad. De jubilaris werd met zijn familie per auto van huis gehaald en ontvan gen op het versierde kantoor, waar directie en personeel hem feliciteerden. Gedeputeerde Staten hebben geslo ten verklaard voor het verkeer met rijwielen, den provincialen weg van Amersfoort naar Hoogland, vaorzoover betreft het gedeelte van Amersfoort al tot het punt, waar het aan de West zijde van den weg liggende rijwielpad te Hoogland eindigt. Woensdag herdacht het 5e Reg. Veldartillerie zijn 10-jarig bestaan. Er werd door de stad getrokken met mu ziek langs de woningen der officieren, langs het Stadhuis en het divisie-bu reau. 's Middags werden sportwedstrij den gehouden op de Leusderheide. Vivié G. Pietersen en A. J. Gerth Overleden: Willem Piepers, oud78 jaar, echtgen. van J. Schurink. 16 Juni. Geboren': Johanna Wilhel mina, d. v. L. J. Timmer en M. v. 't Hof Sophia Wilhelmina, d. v. J. T. de Vos en W. M. H. v. Zetten. Ondertrouwd: J. H. W. Warners en M. J. Vrijdag R. Stoffer en G. v. Dijkhuizen E. Schaap en J. v. d. Hazel M. v. Keken en G. Buijs B. J. Ockeloen en A. Rooke D. Meerdlng en G. v. Karsbergen. I Ge huwd: H. Blom en A. B. A. A. Vale- wink H. v. Nus en C. W. Los J. W. v. d. Arend en N. M. Mulder D. de Niet en B. Broertjes. Over leden: Maria Smink, 73 jr., ongeh. Sophia Boersen, 82 jr., wed. v. W. v. d. Tweel. I 1 a w i Waschzijden DAMESKOUSEN fraaie Zomertinten 1 29,0.98,0.69 en 36 cent NATUURLIJK ALLEEN IN Wolhindtl J! «Hill" Langeitr. 81 - Anerefoort M M i I Prijsnoteering Veiling 15 Juni 1932. Aardbeien 45-60 ct., Tomaten 17- 21 ct., Peulen 55 ct., Doperwten 32 39 ct., Snijboonen 67—73 ct., Spercie- boonen 87 ct., Postelein 8—10 ct., Bloemkool 7—15 ct., Komkommers 12—15 ct.. Spitskool 7—8 ct„ Rabar ber 3—5 ct., Wortelen 9—13 ct., An dijvie 26-29 ct., Sla 12-25 ct., Look 10-12 ct, Radijs 19-20 ct., Peter- selie 10-14 ct., Seldery 14-26 ct, Raapsteel 8—9 ct Terwijl in de eerste week der Juni maand van de jaren 1927,1928, 1929 en 1930 van gemeentewege geen crisis- steun behoefde te worden uitgekeerd en ook geen werkverschalfingsloonen behoefden te worden uitbetaald, was zulks nu voor crisisstcun een bedrag van ongeveer f 1750 en voor werkver- schaffingstoon ruim f2000. Er zijnjthans ongeveer 800 werkloozen, over tal van bedrijven verdeeld. Onlangs werd hier een auto ont vreemd, die onbeheerd stond in de Regentesselaan. Men is er in geslaagd deze zaak nu op te helderen. Twee autodieven uit Oisterwijk blij ken ook onze stad bezocht te hebben en zich de auto te hebben toegeëigend. Een heeft dit reeds bekend. De auto was verkocht aan een han delaar te Klundert. Modern eiken Dressoir, 2 Fauteuils, f no AA 4 Stoelen, met moquette, Schuif- I 7U.UU tafel, Spiegel en Theemeubel SSS Onze gemeente telde op 1 Mei j.l. 14403 zielen, 1 Juni j.l. bedroeg dit aantal 14528. Alzoo een vermeerdering over de maand Mei van 125 personen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de gemeente Soest nog dit jaar 15.000 zielen zal tellen. Uit den Omtrek Barneveld Te Zwartebroek heeft een boeren knecht het 8-jarig zoontje van zijn patroon met een hegschaar in het been gegooid, waardoor alle hakspieren zijn afgesneden. Tijdens een hevig onweer zijn twee in de weide loopende koeien door den bliksem gedood. De Spoorwegmaatschappij „De Ve- luwe" heeft ten gemeentehuize haar algemeene vergadering gehouden. De voorzitter, W. baron van Nagell, deelde mede, dat er over 1931 een winst is gemaakt van f 5011.68 waar van echter volgens contract f 2000 aan het Rijk moet worden afgedragen, zoo dat er f 3011.687a overblijft. Besloten werd aan dit bedrag f3000 uit het reservefonds toe te voegen, waardoor ook nu weer het dividend op 6 pet. kon worden bepaald. Tot bestuurslid, werd herbenoemd Van Kluijve, burgemeester van Nijkerk. Goedgevonden werd, aan de Directie der Nederl. Spoorwegen te verzoeken, ook voor Nijkerk buurtverkeerkaarten naar Arnhem verkrijgbaar te stellen. In Koot wij kerbroek twistten een paar jongelui. Nadat eerst de vuist was gebruikt, trok er een het mes en bracht hiermede zijn tegenstander twee diepe steken in borst en buik toe. Na voorloopig te zijn verbonden, is de gestokene naar het ziekenhuis ver voerd, terwijl de dader gevankelijk naar Utrecht is overgebracht. Op de markt: Aangevoerd 2.075.300 eieren. Prijs f 2.80-3.60 per 100 stuks. Handel vlug. In de Brouwerstraat is door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in een schuur, waarin een eierkislen- makerij van Buddingh. De schuur met het brandbare materiaal en twee nabij geplaatste woningen bewoond door de Wed. Hofman en Weijmar, zijn in Wammen opgegaan. Met veel moeite slaagde de brandweer er in de om liggende gebouwen, die reeds vlam hadden gevat, te behouden. Hoevelaken Bij Brom aan de Weldammersteeg brak brand uit. Vonken uit een schoor steen schenen terecht gekomen te zijn in den hooiberg. Veel hooi en stroo met werktuigen werden een prooi der vlammen. Leusden Burgerlijke Stard. Geboren: Johannes Hermanus Ber nards z. v. B. H. H. Hendriksen A. P. Willemsen. Soest In de Steenhofstraat werd de scholier C. Hartman door een auto van achter aangereden. Per ziekenauto moest hij naar de ouderlijke woning vervoerd worden. De geneesheer constateerde inwendige kneuzingen. Korte Beekstraat 6 Amersfoort Bezoekt onze 18 Modelkamers ipong Lajang I maker een 15-jarigen jongen gedood en twee andere kinderen gewond. De amokmaker werd door de bevolking neergeslagen en zeer ernstig gewond. Niet ver van Rodenkrichen is een auto met een motor in botsing geko- De duopassagier was op slag De motorrijder bekwam zulke zware verwondingen, dat hij spoedig overleed. De Rechtbank te Roermond deed uitspraak in de zaak betreffende het drama te Puttbroek. De oudste der beide verdachten, vader v. d. E., werd wegens doodslag tot 15 jaar gevan genisstraf veroordeeld. De andere ver dachte, zoon v. d. E., werd wegens poging tot doodslag veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf. De eisch was respectievelijk levenslang en 12 jaar. De minister heeft het wetsvoorstel betreffende den verkoop van verschil lende geneesmiddelen in drogisterijen ingetrokken, daar vele kamer leden er ernstige bezwaren tegen hadden. De Rotterdammer Schilperoord is er in geslaagd het kanaal van Dover naar Calais op een waterfiets in 13 uur over te steken. In de staatsbibliotheek te Berlijn zijn belangrijke diefstallen ontdekt, ge pleegd door een ambtenaar. De ge stolen boeken zijn voor een deel bui tengewoon kostbare werken, grooten- deels doubletten van de staatsbiblio theek die door den ontrouwen amb tenaar bij verschillende antiquariaten zijn verkocht. Eenige honderden wer ken ontbreken. De prijs van f 50.000 van de Staats loterij is ten deel gevallen aan een Haagsch tramconducteur. Deze had eenigen tijd geleden voor 40 cent een kans gekocht op een half lot der Staats loterij. dat door een der collega's werd verloot. Op dit voor 40 cent gekochte halve lot is nu de 50.000 gevallen. Te Camden heeft een auto-ongeluk plaats gehad. Een politie-ziekenauto zou een 3-jarig kindje, dat een ernstige bloedvergiftiging had, naar het zieken huis rijden. Op verzoek van den ang- stigen vader reed de chauffeur zoo hard mogelijk. Een tegemoetkomende auto heeft vermoedelijk de sirene van den ziekenwagen niet gehoord en kwam daarmede in botsing. De luxe-auto werd tegen een telefoonpaal geslingerd. De drie inzittenden werden gedood. Van de inzittenden in den ziekenauto werden de vader en het kind gedood, eveneens de chauffeur. Een zieken broeder kreeg een schedelbreuk. De gemeente Mesch, die langen tijd zonder gemeenteraad heeft gezeten, is Ihans weer in het bezit van een raad gekomen. Vijf leden hebben hun be noeming weer aanvaard. Een nieuwe luchtverbïnding is tot stand gekomen tusschen Amsterdam en Twenthe. Met eenige feestelijkheid is deze nieuwe luchtlijn geopend. In Indië worden smokkelaars streng gestralft. Een chineesch handelaar stond te Tjilatjap terecht wegens het binnen smokkelen van vuursteentjes. De boete, welke hem werd opgelegd, is gelijk aan twintigmaal het ontdoken invoer recht, of wel een bedrag van f712.800. Te Amsterdam is een huiszoeking gedaan in een perceel in de Stuyve- santstraat. Daar is gevonden een volledige in richting tot het maken van bankbiljetten van tien gulden. Behalve de installatie werd ook een groote partij bankbil jetten die goed nagemaakt zijn, slag genomen. In de woning werden drie personen aangetroffen, die in arrest gesteld zijn. Op het Noorderstrand te Scheve- ningen is de 24-jar. H. S., slagersknecht te 'sGravenhage, afgedreven en ver dronken. Op het Stille Strand gebeurde hetzelfde met de 18-jar. J. Z. Beide lijken zijn aangespoeld. Terwijl de bejaarde alleenwonende weduwe L. te Westerlee (Gr,) veld arbeid verrichtte, is uit haar woning een bedrag van f2000 gestolen. Nabij Gaulitz is een bootje, waarin 8 jongelui waren gezeten, omgeslagen. Twee jongemannen verdronken. revue;. De oogen van heel de beschaafde wereld zijn thans gericht op Lausanne, waar de grooten der aarde bijeen .zijn, om uitweg te zoeken uit de enorme moeilijkheden, waarin de wereld sinds den grooten oorlog verstrikt zit, voor namelijk over de kwestie van de Duit- sche herstelbetalingen. Deze lang verbeide conferentie was het voorjaar al bijeengeroepen, maar is tot heden uitgesteld in afwach ting van de verkiezingen in Duitsch- land en Frankrijk. Frankrijk is sindsdien meer en meer vastgeloopen. Vandaar de meer soepele houding van de Fransche regeering bij de be sprekingen met de Engelsche staats lieden. Dat Frankrijk meer handelbaar is geworden, bleek uit de voorbespre kingen voor de conferentie, welke te Parijs tusschen Engeland en Frankrijk gevoerd zijn. Gemeld wordt, dat in die bespre kingen veel omvattende en belangrijke resultaten zijn bereikt. Onder deze omstandigheden zal de conferentie te Lausanne waarschijnlijk met algemeene stemmen tc kennen geven, dat de eenige gezonde en prac- tische oplossing van de haar voorge legde vraagstukken slechts kan bestaan in een algemeene schrapping der schulden. Zooals bekend, heeft indertijd de regeering-Brüning de Duitsche militaire organisaties der Nazi's, nadat reeds lang te voren het dragen van unifor men door alle organisaties van alle partijen verboden was. ontbonden op grond van het feit, dat zij een gevaar vormden voor de autoriteit van den Staat. Het heet nu, dal de regeering-Von Papen spoedig de ontbinding der Nazi troepen ongedaan zal maken en ook het uniform-verbod zal opheffen. Het uiterst gevaarlijk soldaatje-spelen begint dus weer. Het is 'n groote stap naar den burger-oorlog, die in Duitsch- land dreigt los te barsten. Het katholieke Centrum heeft hier tegen ernstig gewaarschuwd en cate gorisch een algemeen wapen- en uni formverbod geëischt. Amerika is nog steeds aan 't tobben om de begrooting sluitend te maken. President Hoover heeft gewezen op de dringende noodzakelijkheid, om nog 200 millioen dollar te bezuinigen. En daarbij tobt dat land met zijn oud- strijders. Die stakkers, wien gouden bergen beloofd zijn, als de oorlog maar eens gewonnen was, zijn met 30.000 man opgetrokken naar Washington en eischen daar tol schande van het land, een uitkeering voor hun bestaan! De opmarsch der oud-strijders heeft grooten indruk gemaakt, zoodat alge meen verwacht wordt, dat het voorstel tot betaling van een uilkeering die in totaal twee milliard dollar zal kosten, zal worden aangenomen. Iedere mensch met sociaal gemeen schapsgevoel zal het betreuren, dat de nood der tijden onze Regeering dwingt, tot verhooging van het aantal leer lingen per klasse, tot verlaging van salarissen, tot besnoeiing op allerlei cultureelc uitgaven. Maar wie mee wil werken om een veel grootere ramp van ons volk af te wentelen, wie, zoo als Mr. Marchant zegt, de plicht der democratie voelt om te trachten te verhinderen, dat de toestand hier wordt zooals zc is in Duitschland en Hon garije, die zal de moed en durf moeten hebben in deze tijdsomstandigheden verschillende harde maatregelen te nemen, om bij tijdig ingrijpen nog te redden, wat anders ook ongetwijfeld verloren is. „Het wekken van een waan van mogelijkheden, die niet bestaan, hetzij uit onkunde, hetzij desbewust, is thans roekeloos, zoo niet misdadig." Handleiding gratis Schallen van schoonheid sluimeren in uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tol nieuw leven. Een handleiding voor gelaats massage ontvangt U g'atis bij koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct). Alleen bij Apoth. en Drogisten.

De Eembode | 1932 | | pagina 2