t. H. v. Mieuwiterk - Meubelfabriek N.V. De juichende zomer Transpireerende Compleet Huiskamerameublement Allerlei Uitstapjes R. K. Vrouwenbond. De Kath. Vrouwenbond noodig» uit tot deelnemen aan de volgende uit- •tipjes Eind Juni. Tentoonstelling .Moeder en Kind" te Amsterdam. |ull. Bezoek aan Margarlnefabrieken te Rotterdam. Aug. Marla-Congres te Nijmegen. Aanmelden bij de bestuursleden, de dames Noordman-Oommers. v. Marnlx- laan; Timmer, Schimmelpennickkade lansen-Bollen, Soesterweg; Vlester- Verhey, Kon. Wilhelmlnastr.de Roy van Zuydewijn, Kon. Wilhelmlnastr. Openbare Kennisgeving. (Crlslszuivelwet). Burgemeester en Wethouders van Amersloort maken bekend, dat vee houders welke onder de gemeente Amersfoort woonachtig zijn worden verzocht, zoo spoedig mogelijk al thans voor 30 Juni a.s. zich te vervoegen ten Oemeentehuize kantoor Westsingel 45 (Orondbedrijf) om in verband met de richtige uitvoering van de Crisiszuivelwet 1932 opgave te verstrekken van hun aantal melk gevende koeien. Genoemde wet opent voor de be langhebbende veehouders de mogelijk heid om gedurende eenigen tijd een toeslag te verkrijgen. K. J. M. V. Ter gelegenheid van het Patroons feest, St. Aloysius", vereenigden zich de leden der K. J. M. V. Zondagmor gen in de Kapel van .St. Jozef", waar een H. Mis werd opgedragen door R. P. v. d. Velde C.s.s.R., Directeur v.h. Retraitenhuis alhier, die de leden in een korte toespraak het heldhaftig leven van hun Patroon voorhield en tot navolging aanspoorde. Onder de H. Mis naderden allen tot de H. Tafel, waarna hen in de tuinzaal van „St. Jozef" een goedverzorgde ontbijttafel wachtte, die de leden alle eer hebben aangedaan. In den namiddag werd een fietstocht gemaakt, gecombineerd met een boot tocht van den Baarnsc'nen Dijk naar den mond van de Eem. Liefhebbers profiteerden van de temperatuur van het water om hun zwemkunst eens te demonstreeren. De stemming was zeer opgewekt en de dag maar al te spoedig voorbij. Belangrijk Nieuws. Woensdagavond 22 Juni a.s. (dus morgen) zal in het Verenigingsge bouw Elleboogsteeg te 8'/j uur spreken de ZeerEerw. Rector v. d. Berg, door den Aartsbisschop belast met de orga nisatie van de mannelijke jeugd, over de in- en uitwendige versterking van de jonge Middenstandsorganisatie. Alle werkgevende en werknemende Mid denstanders en overige belangstellen den zijn hartelijk welkom. In den nacht van Zondag op Maan dag is door een tot dusverre onbekende dader een winkelruit van het perceel Langestraat 31 ter waarde van pl.m. f 100.— ingegooid met een nikkelen kop van een kachel. De ruit is ver zekerd. De politie stelt een onderzoek naar de dader(s) in. De Zwemclub Neptunus zal op Zaterdag 2 Juli a.s. hare jaarlijksche wedstrijden organiseeren. Door Openbare Werken werd besteed het leggen van wegen met rioleering in bouwterrein nabij den Oude Soesterweg A. in terrein van A. v. d. VijzelB. in gemeenteterrein. Laagste inschrijvingen waren als volgt: A. v. d. Vijzel a. f 16.500; B burg b. f26.170. Het 12-jarig meisje W. G. reed met rijwiel met haar 7-jarig zusje acht 'rop naar school. Toen zij de Rootselaar- straat uit wilde rijden de Leusderweg op kwam van richting Oud-Leusden een vrachtauto aanrijden. Het kind reed nog voor deze auto langs doch be merkte waarschijnlijk niet de vracht auto die van tegenovergestelde richting naderde. Zij reed er tegen op en werd onmiddellijk gedood. Het zusje kwam met een schaafwondje aan het been vrij. Volgens getuigen treft de bestuur der geen schuld. De politie stelt een onderzoek in. Mej. de Winter-Korndewal herdacht Zaterdag haar 25-jarig dienstjubileum bij de Wasch-lnrichting van den Heer M. J. v. d. Veer, Metgensbleek 2. De jubilaresse ontving van haar patroon een couvert met inhoud benevens een prachtige bloemenmand. Ook van het personeel en van bekenden mocht zij bloemstukken in ontvangst nemen. Op het verzoek van Vreemdelingen verkeer gesteund door de drie midden standsorganisaties, tot het langer doen geopend blijven van hotels en café's heelt zijn intrede gedaanal wat adem heeft verzadigt zich aan licht en lucht. Stelt U zelf in staat zonder gevaar van deze feest- Caven der natuur te genieten door, ter voor- oming van zonnebrand, Uw huid met ,Zlj"-Crême in te wrijven. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. in den nacht van 24 op 25 Juni a.s. In verband met de T.T.-races te Assen, is door den Burgemeester ook dit jaar weer afwijzend beschikt. Voor dien avond zal dus het gewone sluitings uur (12 uur) gelden. Het Jaarfeest der Aartsbroederschap van de H. Familie, gevestigd in de parochie O. L. Vrouw Hemelvaart, zal worden gevierd op Zondag 3 juli, voorafgegaan door een triduum te geven door Pater Auxentlus van Schalen. Hedenavond om half negen verga dert de Katholieke Middenstandsver- eeniging in de groote zaal van de Spaarbank, aan de Breestraat. De agenda geeft o.m. aanJaarverslag Secretaris en Penningmeester, Installatie nieuwe leden, Bestuursverkiezing vacature Ramselaar. Eenige belangrijke medc- deelingen. Burgerlijke stand. 17 Juni. Geboren: HuibertineJanna, d. van H. J. Donker en A. C. Jasperse. Antoon, z. van H. Veenendaal en T. Dikken. - Wilhelm LodewijkBer- nardus, z. van H. Resing en H. Schlich- ting. Elisabeth Maria Jacoba The- resia, d.van T. Hoekstra en M. A. H. v. d. Strigt. Maria Jannetje, d, van H. N. Boersma en L. J. de Jong. Overleden Rachel R. de Salas, 64 jr. echtg. van L. M, Leezer. Trijntje d. Lippe, 56 jr., echtg. v. K. de Waal. 18 Juni. GeborenJohan Rudolf, z. van J. R. Kapel en W. Mengelden Johannes Hendrikus Gerardus, z. van J. H. Overmarsen W.J. v. Hamersveld. 20 Juni. GeborenGljsberta Petro- nella, d. van J. Pot en D. M. den Brok. Johanna Catharina, d. van J. N. v. d. jagt en C. Hijnen. -Barend, van Doornekamp en L. Palland. OverledenHendrik de Goede, 80 jr. wedn. van S. v. Appelen. Prijsnoteering Veiling 20 Juni 1932. Aardbeien 13-19 ct„ Druiven 56-57 et-. Tomaten 18-22 ct., Doppers 26- 31 ct., Peulen 26-28 ct., Snijboonen 43-48 ct., Spercieboonen 53-59 ct., Tuinboonen 12-17 ct., Postelein 4-6 ct., Spinazie 10-13 ct., Bloemkool 7-17 ct. Spitskool 6 ct., Komkommers 8-12 ct., Rabarber 2-6 cl., Wortelen 9-14 ct., Andijvie 23-33 ct., Sla 10-18 ct., Sja lotten 17-20 ct., Look 10-14 cl., Sel- dery 18-26 cl., Peterselie 17-20 ct., Radijs 20-21 ct. oksels en voeten verliezen hun onaangenaam karakter voor U door een geregelde be- 'urolpoeder. ZIJ Tioudt ze droog en voorkomt het stukloopen der voeten. In butsen van 45 cl., 60 ct. en I gld. Alleen bij Apothekers en Drogisten. NATUURLIJK koop ik de benoodigde visch bij: YMUIDER VISCHHANDEL h. GLASTRA CO. N.V. Ulrecblicbeitraat 40 - Telefoon 92 Uitspraken Kantongerecht. Zich te Baarn op straat niet ordelijk gedragenW. L. Laren f 5 of 1 w, tuchtsch., J. W. G. B. id., P. P. Baarn f5 of 2 d. Loopen op verboden grondW. S. Soest f3 of 1 d„ H. R. id. Dronkenschap: A. O. Amersfoort f 10 of 4 d., A. B. id., G. Sch. Zwolle id., dezelfde id., T. S. Den Haag id. Ongevallenwet: Ch. G. Barneveld f 20 of 8 d. Warenwet: (zieke kip) C. H. Ede f5 of 3 d. ArbeidswetW. v. d. K. Amersfoort 3 maal f50—1 mnd,, B. Z. id., A.M. Amersfoort 2 maal f 104 d., N. H. Sch. Amersfoort f 1 of 1 d., G. G. J. S. Soest f25 of 10 d., dezelfde id., D. H. Barneveld f 10 of 4 d., J. v. d. B. Soest f3 of 1 d., A. v. K. Amers foort id. WapenwetG. J. Amersfoort f 10 of 4 d. en verb, wapenen. Invaliditeitswet: (geen inlichting geven) A. H. Loosdrecht f3 of 1 d„ A. L. Hilversum id,, N. H. Diemen id., B. A. G. M. F. Hilversum id., G. K. Huizen id., K. K. id,, H. M. 'sGrave- land id., G. K. Amersfoort id. Veiligheidswet: J. H. G. Baarn f5 of 2 d. Bij uitholling weg geen gebruikelijke teekens plaatsenZ. L. Baarn f 5 of 2 d. Loopen op verboden grond: G. V. Renswoude f3 of 1 d., H. V. Hilver sum f 15 of 6 d., W. V. id. LeerplichtwetM. F. C. Amersfoort f 10 of 4 d. Met auto de veiligheid van verkeer in gevaar brengenD. S. Amsterdam f20 of 8 d., D. v. V. Drachten f25 of 10 d., J. E. Olst id H. G. R. Soes» f2 of I d. Wielrijden onder invloed alcohol A. H. G. Leusden f 15 of 6 d. Idem met auto: H. M. M. K. Amsterdam f 100 of 1 mnd. plus een jaar voorwaardelijk en week hech. met ontzegging rijbevoegdheid. Zonder vergunning venten te Soest D. D. Utrecht f2 of 1 d. Te snel rijden in Baarn: L. B. Bun schoten f5 of 2 d,, B. A. Hoofddorp id„ F. J. J. B. M, Amsterdam id. Muziek maken zonder verg. J. J- Amersfoort f2 of 1 d. Wateren buiten urinoir te Amers foort: L. G. E. aldaar f3 of 1 d. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in Amersfoort. igeving d met Puri kalfvaarzen f 137-210, vet vee lekw. f 0.30—0.33, 2e kwal. f 0.24-0.29, 70 vette koelen f 175—210. Jannetje v. Drie, G.K., F. v. Blankenh. straat 8, dienstb. Agnes Rupke, R.K., P. Potterstr. 18. Brandje Vink, O.K., Utr.weg 13, dnstb. P. Hoefkens, R.K., Parallelw. 20, kant.b, Helene Moder, R.K., Huygensl.21dnstb. Ernst Schill echtg. v. H. Borowicky, R.K., Huygensl. 21, dienstb. W. v. EmpeTen, R.K., Lavendelstr. 13. F. Leich8ering, G. v. Stelllngw.str. 42, monteur. Emma Leymann geb. DOrschler, Z.A., Celsiusstr. G. v. Rhijn, N.H., Gaslaan 5, techn. Johanna Schut, R.K., B Wuyt.l. 192. Hendrika Kraan, R.K., Zuidsingel 47, dienstb. J. Kok, N.H., Leusderweg 80, II. mach. W. Bokkers, N.H.,Kapelweg 81,hfd.sch. W. Beijer, R.K., Krommestr, 58a, bwk. R. Heere, Korte Gracht 4b, kapper. Antonia Heeren, R.K., Krommestr. 24, kapster. V Elisabeth Houtman geb. Raajttidrst, R.K., v. Lennepl. 19. Anna Beek, N.H., K. Gracht 25, wink.j. D. Harberts, R., B. Wuylierslaan 142. Cornelia Verwey, R.K, Narcisstr. 55, dienstbode. Hendrika Kuijer, R.K., Randenbr.w. 3, dienstbode. Wanda Clchon, R.K., Kapelweg 58, dienstbode. Brunislawa Kunctzkowski, R.K., Bor- gesuislaan 49, dienstbode. G. v. d. Wetering, N.H., Vermeerstr. 152, varkenskoopman. Hendrikje v. d. Pol, N.H., Vermeerstr. 152, dienstbode. J. v. d. Berg, R.K., Schimmelp.str. 68, groentenb. v. d. Giessen, N.H., H. v. Vianden- straat 9, leeraar. A. de Vries, G.K., O. Soesterweg 149. 17 Hinrichs, Utr.str. 12, filiaalh. Kylslra, Piersonlaan 11.' J. Bangma, Koninginnelaan 21. M. Ahn, A Paulownalaan 18. Grietje Zwiers, N.H., Jasmijnstraat 4. Maria Postma, R.K., 3e lnf.kaz.str. 6a. Anna Jagers, R.K., Hof 16b dienstb. G. Kemperman, R.K, Lageweg 113. Cornelia Kooreman, R.K., H. v. Vian- denstraat 9, hulp i.d. hh. F. Pistol, R.K., Kortegracht 7, fotogr. J. Mochel, N.H., J. Tooropstraat 1. C. v. Hermert, N.H., Driest 16. Emma Simhart, R.K., Pr. Frederikl. 26, dienstbode. G. Hoften, N.H., B.W. laan 60, arts. A. Buys, Z.A., Celsiusstraat, colport. T. de Leng, Z.A., idem. H. Haven, Z.A., idem. P. Floor, Z.A., idem. Maria Verheij, R.K., K. Wilhelm.str. 46. Rochusta Machielsen, R.K., P. Potter straat 1, huish. Margaretha Heppener, N.H., Borgerl. 6. Alphonsica Bosma, R.K., Muurh. 110b. Pauline Loo, R.K., Utr.w. 122, buff.juff. Heintje Reijersen, N.H., Snouckartl. 2a, dienstb, H. Steijn, Reigerstr. 15, kant.bed. M. Bakker, N.H., Nieuwstr. 29, landb. R. Akkermans, R.K., O.Soesterw. 31, sergt.maj. Grietje Hazeleger, N.H., Rembr.str. 62. Marigje v. Zomeren, N.H., Breestr. 62. Jansje de Jong, N.H., P. Pijperstr. 33. jantje Haandrikman, N.H., u. Marnixl. 55, dienstb. Gerritje ten Hoven, G.G., Pr.Mariel. 8, dienstb. Louise Zadelhoff, Mesdagstr. 8, winkelj. A. v. Lubeck, N.H., Irisstr. 19. lkiena Boon, N.H., v. Hoogendorpl. 7, huish. F. Baghuis, R.K., Stationsstr. 39, vert.w. Jacoba v. d. Broek, N.H., K. Bergstr. 18, dienstb. v. d. Haven, N.H., Torenstraat 5a. J. Rouwenhorst, N.H., Reigerstraat 36, mach. N.S. F. Dieters, v. Bemmelstraat 6, stucad. G. Stevens geb. Spoel, G.K., Scheltus- straat 48. L. v. Wezel geb. v. d. Hof, N.H., As terstraat 3. Soest Burgerlijke stand. Oeboren: Janna Engelina Rosina, d. H. A. Hendriks en J. v. Duinkerken - Jan, z. v. W. Verweij en C. Spelt. OverledenJohan C. H. Scholten. 56 j., echtg. v. A. C. Voorhoeve Hen drik Lagemaat, 6 m. Hel circus Sarrasani zal op 24,25 en 26 Juni a.s. zijn tenten opslaan op een terrein naast het Sportpark Birk- hoven, gelegen aan den hoofdweg onder deze gemeente op de grens van Amersfoort. Het programma, dat zal worden uitgevoerd, zal zeer uitgebreid zijn, evenals vorig jaar, toen het circus duizenden bezoekers naar Utrecht trok. Uit den Omtrek Barneveld De hofstede „Terschuur" is bij publieke veiling aangekocht door Joh. Vonk, te Overwoud voor f 10650. De hofstede „De Zaaier" ingezet op f 45100 is opgehouden. Van de hofstede „De Sparreboom" zijn vijf perceelen opge houden, 6 en 7 zijn verkocht aan H. Batenburg voor f 1240. Eemne» Burgerlijke stand. Geboren: Antonius Hendrikus, z.1 L. Post en W. M. Zwanikken. Hoogland Burgerlijke stand. Geboren: Klazina Gijsbertha, d. v. G. van Westerlaak en K. van Beek Hendrika Ernestina, d. v. C. de Vries en M. A. Batterman. Ondertrouwd: de Ridder en C. Hagen. Nljkerk Op de markt: 3.510.000 eieren f 2.60-13.25, 121 Modern eiken Dressoir, 2 Fauteuils, I QO ftA 4 Stoelen, met moquette, Schuif- I 3U.UU tafel, Spiegel en Theemeubel KSSS Telefoon 5*3 Binnenland Spoorwcgloonei De Personeelraad bij de Spoorwe gen heeft korten tijd geleden aan de directie meegedeeld, dat de vijf vak organisaties zich niet met het voorstel der directie, aangaande de ioonkorting, waarbij aan de wenschen van het per soneel gedeeltelijk werd tegemoet ge- haar oorspronkelijke voorstellen bij de regeering heeft ingediend, waarbij voor het personeel tweemaal in dit jaar een salarisverlaging van 5 pet. werd voor gesteld. Thans blijkt het personeel echter het bemiddelingsvoorstel te heb ben geaccepteerd. Hoogheemraadschap de rivier de Eem Tot Watergraaf van het Hoogheem raadschap de rivier De Eem. beken er aankleve van dien is bij Koninklijk Besluit herbenoemd de heer Johs. Knoppers, notaris te Amersfoort. V e rkee rs verbet e ring Enkele verkeers-vereenigingen heb ben zich eenigen tijd geleden gewend tot den Minister van Waterstaat, waarin zij mededeelden, dat het weggedeelte van den weg AmsterdamAmersfoort nabij het spoorweg-viaduct te Baarn een gevaarlijk punt vormt voor het snelverkeer. In verband hiermede verzochten zij bouw van een in de wegas liggende brug over de spoorlijn in den weg Amsterdam—Amersfoort. Op dit ver zoek werd bericht ontvangen, dat de bouw van het viaduct in voorbereiding is en zoodra het plan gereed is en de beschikbare middelen het toelaten, tot uitvoering zal worden overgegaan. Korte Beekstraat 6 Amersfoort Bezoekt onze 18 Modelkamer» President Hoover heeft zijn candl- datuur voor het nieuwe presidentschap der Vereenigde Staten, welke hem door de republikeinsche conventie is aan geboden, aanvaard. Matuschka, de beruchte pleger van spoorwegaanslagen in Oostenrijk is tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld. Oevreesd wordt, dat dertig leden der bemanning van de Britsche tankboot „Cymbeline" zijn omgekomen lenge- volge van een ontploffing aan boord. Te Hamburg heeft een botsing plaats gehad tusschen een particuliere auto en een bestelfiets. Een 38-jarige vrouw was op slag dood. Twee personen werden gewond. Bij het afbreken van circus Sarrasani te Zwolle 2akte één der werklieden in elkaar en werd dood opgenomen. Kerknieuw» Eucharistisch Congres. Zondag is het 31ste Eucharistisch Congres te Dublin ingezet met groote kerkelijke plechtigheden en openbare feestelijkheden. De straten van Dublin zijn kleurig versierd. Alle vlaggen der wereld zijn geheschen, met uitzondering van de Engelsche. Het lersche repu- blikeinsche leger heeft particulieren, autoriteiten en hotelliers met geweld bedreigd, als zij de Engelsche vlag hijschen. Zaterdagavond waren alle openbare gebouwen geïllumineerd, Te midder nacht ving een godsdienstoefening aan. De kerken waren zóó vol, dat talrijke personen op straat moesten blijven. Acht kardinalen en honderden bisschop pen nemen aan het congres deel. De Pauselijke nunctius, Kardinaal Lauri, zal hedenmorgen vroeg aankomen en door President De Valera, de Aarts bisschop van Dublin en leden der lersche regeering worden ontvangen. Z. H. de Paus heeft een begroetings- boodschap naar Dublin gezonden, als mede een uit goud en zilver vervaar digde kelk. Naar men verneemt zouden verte genwoordigers van Nederland, België en Luxemburg te Lausanne tot over eenstemming zijn gekomen omtrent een economische overeenkomst. De invoerrechten zullen onderling verlaagd worden, in sommige gevallen zelfstol 50 procent. Voor het examen voor het Politie- diploma, hebben zich ongeveer 2100 candidaten aangemeld. Verleden week brak brand uit in een huis aan de Pruisische grens. Door den krachtigen wind verbreidde het vuur zich met groote snelheid. Negen tien huizen brandden geheel uit. De aangerichte schade wordt geschat op 100.000 Mark. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam heeft bekend gemaakt, dat strenger zal worden opgetreden tegen het rijden met open uitlaat van auto's en motoren. Er zal streng contröle worden uitgeoefend en tegen overtre ders zal zonder voorafgaande waar schuwing proces-verbaal worden op gemaakt met eventueel inbeslagname van het motorvoertuig. Ineen gezin, wonende aan den Geest- weg te Naaldwijk, hebben zich twee gevallen van nekkramp voorgedaan. Beide slachtoffers zijn kinderen. Te Leiden is een 400-tal werk- loozen met hengels door de stad ge trokken, aan het snoer waarvan zich een bordpapieren visch bevond. In het water van de Steenschuur, dat zich nu niet bepaald goed voor visschen leent, hebben zij aan den waterkant plaats genomen. In een bootje, dat daar rondvoer, bevonden zich 2 man nen met een groot bord, waarop onder meer te lezen stond„Uit den modder poel van het kapitalisme is niets anders te vangen dan ellende." Aangezien daar ter plaatse het verkeer dreigde te worden belemmerd, verscheen de politie, waarop de demonstranten ander „vischwater" zochten, n.l. bij het ge meentehuis. De politie heeft toen het Rapenburg aan deze zijde afgezet. Dit gal aanleiding tot een relletje, waar door de politie zich genoodzaakt zag klappen uit te deelen. Iemand raakte hierdoor zoo van streek, dat hij in het Rapenburg sprong. In den nacht ontstond brand in de landbouwschuur van Veraart onder Dinteloord. Een persoon, die zich per auto in de omgeving bevond en de vlammen zag oplaaien, waarschuwde de bewoners, die nog sliepen. De schuur met bijbehoorende stalling ging geheel in vlammen op5 varkens, 4 stieren en alle landbouwwerktuigen en machines gingen verloren. Reeds eenige dagen doet zich te.:, Hoogeveen het verschijnsel voor van» een zelfs voor dit seizoen ongewonel vliegenplaag. Naar gemeld wordt isl dit vermoedelijk een gevolg van del vuilnistoevoer uit Den Haag, weikei vuilnis naar de ontginningen in Drentel wordt gebracht. ooo De regeering overweegt in te voerer een verhooging van den toelatings leeftijd van leerlingen op de lagere scholen van 5'/j tot 6 jaar. De invoe ring van dezen maatregel zou in twee étappes van drie maanden geschieden, n.l. in den loop van dit jaar een ver hooging van drie maanden en in 1933 evenzoo. Tijdaanwijzing. 12.00 A'damsche Zomertijd 11.00 A'damsche Wintertijd 11.40 West- Europeesche Zomertijd 10.40 West- Europ. Wintertijd (Greenwichtijd) 11.40 Midden Europeesche tijd 12.40 Oost-Europeesche tijd 5.40 in New- York 17.59 in Balavia 19.40 Japan. Amsterdamsche Zomertijd des zomers alléén in Nederland. Amsterdamsche Wintertijd de! winters alléén in Nederland. West-Europeesche Wintertijd (Green wichtijd) het geheele jaar in Spanje en Portugal. West-Europeesche Wintertijd (Green wichtijd) des winters óók in België, Engeland, Frankrijk, Luxemburg en Monaco. West-Europeesche Zomertijd des zomers in België, Engeland, Frankrijk, Luxemburg en Monaco. Midden-Europeesche tijd hetge- heeie jaar in Danzig, Denemarken, Duitschland, Hongarije, Italië, Yoego- Slavië, Liechtenstein, Lithauen, Noor wegen, Oostenrijk. Polen, Roemenië, Saargebied, San Marino, Tsjecho- Slowakije, Vaticaanstad, Zweden en Zwitserland. Oost-Europeesche tijd het ge heele jaar in Bulgarije, Estland, Fin land, Griekenland, Letland, Sovjet- Rusland (Europeesch deel) en Euro- peesch Turkije. Onze Taal. Onze taal raakt steeds meer door spekt met woorden en termer, uit 't Fransch, Duitsch en Engelsch. Een blad drijft er aldus den spot mee „We geven candle-light dinners in de lobby met twee bands! gaan naar film-producties met unieke stars en schlagers uitgebracht door Ga- misch ofwel, we begeven ons naar fea-parly of een bridge-drive in dinner jacket met onze ladies, die vanishing cream op de cheeks hebben. Alles In de car met groofe acceleratie en carosserie niet cash down be taald I en de boy past 's avonds op de babies. Ons haar wordt gesneden 1 bij coiffeurs en alle winkels waar we toiletten en suits koopen zijn maisons (first class!) In de grillrooms nemen we voor dinner een plat du jour tegen gereduceerd tarief en cocktail na. We zilten in een dancing, hebben een swimming pool, dragen shorts en smokings, koopen loudspeakers „middels" afbetaling en de dames shoppen, nemen een appératif of een andere consumptie in een lunchroom en als de bill niet betaald kan worden, zeggen we: tu l'as voulu, George Dandin! We spreken van shocking, sorry, please, poker face, nice com plexion, sex appeal smart, een long drink voor onze standing, en we zijn down en geïndigneerd als er misère komt in de struggle fir high life, om dat men zoo gaarne behoort tot de upper ten. Want such is lifeEn dat gaat maar zoo voortwe schamen ons gebruik te maken van onze moe dertaal, die blijkbaar uit de mode raakt en een ieder maakt er zich bewust of onbewust aan schuldig. Examen gedaan en niet geslaagd Kennis voldoende, maar (e nerveus geweest. Waarom niet tijdig Mijn hardt'» Zenuwubletten gebruikt? Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent. Verkeerslessen van den A.N.W.B. 16e Les. Zorg voor een goede reflector op de fiets. De wet schrijft niet alleen voor, dat een fiets voorzien moet zijn van een helder brandende lantaarn, maar ook van een rooden refleclor op het achter spatbord. Dat is een veiligheidsmaat regel. Wanneer immers een auto des avonds op een donkeren weg een fiet ser inhaalt, zou hij dezen niet tijdig genoeg opmerken, als hij niet gewaar schuwd werd door dat roode schijfje vóór hem op den weg, dat ineens be gint te gloeien, wanneer het licht van de auto-lampen op den reflector valt. Deze geeft zelf geen licht, maar kan wel het licht van de auto-tantaarns terugkaatsen. Dat kan echter alleen goed gebeuren, wanneer de refleclor in den juisten stand geplaatst is. Slaat deze Ie laag, dan gaan de teruggekaatste stralen naar den grond en staat de reflector te hoog, dan gaan ze de lucht in naar de toppen van de boomen, maar in geen van beide gevallen zal de automobilist het waarschuwende roode schijfje zien. Op de linkerteekening is aangegeven hoe de stralen worden teruggekaalst, als de reflector te hoog en niet recht naar achter is gesteld en op het rech ter plaatje is te zien, hoe de goede stand is, zóó, dat het rood-terugge- kaatste licht door den chauffeur wordt gezien. Een goede reflector is dus voor den fietser een beste vriend, want die be schermt hem tegen aanrijding door een achteropkomende auto. In plaats van een reflector, kan een voorzichtige fietser ook een rood lan taarntje achter aan zijn fiets aanbren gen. Dat is in donker zeker ook een heel goede bescherming tegen aanrij dingen.

De Eembode | 1932 | | pagina 2