R. K. Spaarbank - Amersfoort J. J. SMIT T School- en Teekenbehoeften Fa. h. Elzenaar Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 12 Juli 1932 ADVERTENT1ÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentien moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zes en Veertigste Jaargang - No. 30 De overgroote meerderheid der menschen heeft geen eigen weening, geen\eigen smaak, geen eigen overtuiging. Ze zoeken onmfddelijk iemand wiens gedachten en overtuiging ze kunnen overnemen en navolgen. Moeilijkheden met kinderen. Wat zijn de oorzaken van de moei lijkheden met kinderen Van vele tien tallen kinderen, die met groote beslist heid door ouders, onderwijzers en vaak nog meer door leeraren als „lui" ge kwalificeerd waren, was er, volgens prof. Hamaker, bij onderzoek bijna niet één, die inderdaad lui was. Wel was er soms een zeker tekort aan activiteit dat een rol speelde. Maar de oude diagnose van „lui" is zeer onjuist. Dat zou nog zoo erg niet zijn, als de kin deren ook niet als „lui" werden be handeld. De andere oorzaken der z g. luiheid zijn gevonden uit de praktijk van het leven. Men vond aldus voor de z.g. luiheid 8 oorzaken, eigenlijk nog meer. Deze zijn 1. Men moet altijd rekening houden met geestelijke afwijkingen in psychia- trischen zin. 2. Lichamelijke aandoeningen. (Hoe veel ouders denken daar genoeg en snel om? 3. Vergiftigingen, b.v. met nicotine. Prof. Hamaker kende een geval van een jongen, die speciaal Maandags zeer vadsig was vanwege de Zondag- sche cigarelten. Belangrijker is de 4, geestelijke ver moeidheid, die bij de kinderen heel wat meer voorkomt dan men denkt. De ouders zijn daar ook vaak méér de schuld van dan de school. (Het opstoomen van kinderen, om de kin deren toch maar „over" te doen gaan. Dat „blijven zitten" kan toch voor zekere kinderen zoo goed zijn,) Dan is er het te laat naar bed gaan. Een uur vroeger naar bed doet bij kinderen die z.g. lui en vadsig zijn wonderen. Dan zijn er de pianolessen, de feestjes, de dansles, enz. Dit is een complex van oorzaken, die naast hetgeen de school aan een „teveel" geeft, van de genoemde afwijkingen. Belangrijker is nog: 5. aandacht concentratie. Het gebrek aan vermogen om de aandacht in een bepaalde rich ting te houden, komt heel veel voor. Men onderscheidt spontane aandacht en gedwongen aandacht. De eerste hebben de kinderen veelal genoeg. Bij wat niet niet zoo amusant is, wor den de kinderen vaak snel afgeleid op allerlei wijze. De willekeurige aan dachtsconcentratie hebben maar weinig jonge kinderen. Bij ongeconcentreerde kinderen verloopt alles minder goed, soms zeer slecht. Dan] begint de moei lijkheid al met opstaan en aankleeden. En dan wordt het verder den dag op school ook zoo. Zoo'n jongen blijft nergens aan, maakt niets af ook niet de dingen die hij prettig vindt. Zoo'n kind maakt den indruk van „lui" en „onwillig" en de vele vermaningen en straffen hebben zoo weinig effect, dat men het ook nog onverschillig noemt. Van die diagnose is niets juist en de behandeling, die men zoo'n kind doet ondergaan is totaal mis. Lui is zoo'n kind niet, want lui is alleen een kind, dat een natuurlijken tegenzin heeft tegen alle inspanning. Dat hebben deze kinderen in den regel niet. Ze zijn veelal zeer beweeglijk. Ze kunnen alleen niet doorzetten. Zoo'n kind is ongeordend-bedrijvigook blijkt, dat zoo'n kind wel degelijk gevoelig is voor allerlei hartelijkheid enz. Het moet dan ook in andere richting ge zocht, riet bedoelde kind kan eenvoudig niet alles doen wat van hem gevraagd wordt,- omdat het voortdurend sterk wordt afgeleid. Rijdt men zoo'n kind den geheelen dag na, dan heeft het in 't geheel geen rust. Het wordt een soort opgejaagd dier. Dit heeft funeste gevolgendat het zoo erg wordt met het kind, ligt aan de ouders. Een der gelijk kind moet in een toestand van geestelijke rust komenhel kind moet niet den geheelen dag zijn plichten zelf alléén moeten doen 80 of 90 pet. der moeilijkheden met kinderen hebben dergelijke oorzaken. Dan zijn er 6e de remmingen op de geestelijke functies. Die komen ook bij kinderen veel voor, b.v. in den vorm van bewustzijnsoverladingen en vooralangst. feDe angsten spelen in het kinder leven 'n zeer groote rol, door een teveel aan straf en strafbedreiging (thuis of op school). Een derde soort rem vormen de be langstellingsconflicten. Er zijn kinderen, die 'n bijzondere belangstelling heb- ben. De twee hoofdtypen zijn de prac tici en de hoofdwerkers. Daarnaast hebben kinderen hun speciale belang stelling. Dan zijn er nog de waandenkbeel den omtrent zichzelf, als tekort aan zelfvertrouwen. .FATA" Map 10 vel papier lOenv. .FATA" Map 25 vel papier 25 env. ,FATA" Bloes 100 vel papier ,FATA" Enveloppen(dooslOOst). KANTOORBOEKHANDEL ■■F.A.TULP» Ungestr. 68 t.o. Krommtstr. TEL. 326 Het Gulden Midden. Alle dingen, die op zichzelf goed zijn, zijn er om gebruikt te worden en er van te genieten; maar ze moeten alle goed gebruikt worden, opdat het genot rijk en duurzaam moge zijn. Een wet, die als het ware tot in de fijnste vezelen van het menschelijk leven geschreven staat is deze: dat buiten sporigheid, het misbruik maken van wat op zichzelf goed is, noodlottig zal eindigen, zoodat genoegens en genie tingen nu en dan herzien moeten wor den en we aan lichaam en geest, die er misschien door geleden hebben, ge legenheid moeten geven zich te her stellen Is dit laatste 't geval, dan zullen we ons voor onbepaalden tijd genot moeten ontzeggen. Hij is waarlijk wijs, die ten volle de wet der matigheid begrijpt, welke nooit heeft geduld en nooit zal dulden, dat ze geschonden wordt of niet wordt na gekomen. Aan den anderen kant verdraaien we een andere wet welke verdraaiing haar eigen bizondere straf met zich medebrengt wanneer we kwaad zien dingen, die op zichzelf goed zijn. Dit leidt er toe van een goed, nor maal mcnsch ecu verwaand, eigenge rechtigd mensch te maken, gelijk het andere den mensch tot een welluste ling kan maken. De eene dwaalt in de eene richting, zooals de andere in een andere richting dwaalt. leder betaalt de boete v dwaasheid, de een, door zichzelf van veel onschuldige, kostelijke en door God bedoelde genietingen te berooven. ter wijl hij tegelijkertijd voortdurend een schaduw werpt op het leven van ande ren de ander, doordat hij zijn buiten sporigheden duur moet betalen, Aan den eenen kant mag het dus geen lichtzinnigheid zijn noch verkeerd gebruik, aan den anderen kant evenmin hoogmoedig ascetisme, maar we moeten alle normale èn natuurlijke functies en vermogens, die op zichzelf onschuldig goed zijn, ten volle gebruiken, opdat tot hun volledigsten groei,en ont wikkeling worden gebracht; we mogen er echter nooit een bovenmatig of ver keerd gebruik van maken. De groote meerderheid der menschen, neigt tot een te ernstig, te druk leven, dat te zeer in beslag genomen wordt door zaken, door werk. Dit leidt er mettertijd toe, ofschoon geheel onbe wust, dat de overheerschende gedach- tensoort en de geestel ijke werkzaam heid om zoo te zeggen de veerkracht aan den geest en aan het lichaam ontneemt, zoodat de ouderdom en zijn begelei dende kenmerken zich in veel of om het nauwkeuriger uit te drukken in de meeste gevallen lang voor zijn tijd openbaart, doet gelden en vastzet. Als tegenwicht, als een middel om den ouderdom krachteloos te maken, hebben we in ons leven meer ont spanning noodig, meer lichaamsoefe ningen, meer buitenlucht en zonne schijn. Dit zou bij duizenden verstijving van gewrichten en spieren, aderver kalking, slechte spijsvertering, zenuw uitputting, melancholie, vroegtijdigen ouderdom en vroegtijdigen dood voor komen. Aangename ontspanning is van zeer fijnen invloed op iemands kunnen, dat er door wordt versterkt, verhoogd, ver- veelvuldigd. Wat wordt onze moeder door aangewakkerd, wat worden onze neigingen, onze geheele kijk op het leven er door veranderd! Hel schijnt, alsof er van humor en van grappen een fijn fluide uitgaat, dat het geheele wezen doordringt, alle geestelijke ver mogens zuivert en de verbruikte cellen van de uitgeputte hersenen en spieren wegspoeltEen blijmoedige opge wekte omgeving, waar men van een grapje houdt, brengt vermogens, krach ten en mogelijkheden tot ontwikkeling, die latent zouden blijven in een koude, sombere, drukkende atmospheer. Laten we kijken, waarheen we willen, in of buiten of rondom ons, we zullen zien, dat op den middenweg onschi'1- dige en gezonde, door God gegeven en door God bedoelde genoegens en genietingen gevonden kunnen worden. De wijze mensch gaat den midden weg. T. G. BERICHTEN UIT AMERSFOORT Het Amersfoortsche Rokin, door A. F. VAN BEURDEN. Amsterdam met zijn overweldigend groot verkeer wilde daaraan één van zijne oude grachten, die de koopstad zoo eeuwen lang als waterverkeersweg gediend had, opofferen. Het Rokin zou men overkluizen. Mooie plannen wer den gemaakt, tentoon gesteld, bekeken en beoordeeld, maar afgewezen, omdat men lo vond, dat het naar beide zijden der gracht verwezen verkeer wel be zwaren meebracht, maar toch bij goede voorzorgsmaatregelen en regelmatig toezicht kon blijven bestaan2o. men zag op tegen het ontnemen van het stedeschoon aan dat stadsgedeelte, in 't centrum gelegen; 3o. men dacht aan de kosten, die eene overkluizing zou brengen, benevens verandering van het peil. Amersfoort zal, blijkens een verzoek schrift tot het Gemeentebestuur en den Raad gericht door een Raadslid en de bewoners der Kortegracht, hetzelfde geval te beoordeelen hebben. Men wil de Kortegracht, waarlangs aan beide zijden een stadsverkeer, dus geen door gaand grootverkeer loopt, overkluizen, als 't ware in een kelder verstoppen en aan die buurt het mooie, doorgaande grachtgezicht ontnemen. De Korte gracht zal een groot riool worden. Niet te ontkennen valt, dal de aan wezigheid van het postkantoor, d». daar zeer verkeerd geplaatst is, en twee banken soms eenige drukte brengen en dat het verkeerd is, dat vooral de auto's van openbare licha men en van particulieren in 't bij zonder daar in volle vaart langs rijden of stil houden, zoodat voetgangers bedacht moeten zijn op hun veilig heid. Het verkeer heeft sterker toe zicht noodig. Verschillende par ticuliere auto's, die best andere wegen kunnen kiezen, rijden, vooral tegen twaalf en vijf uur in den namiddag met razende vaart over de Kortegracht heen en terug, alsof men in het Sta dion om den prijs moest rennen. Dat vergroot de kans van ongelukken, wat echter door voldoend toezicht en het van verkeersmaatregelen ter plaatse, te verhelpen is, terwijl de kinderen in onzen tijd en bij het tegen woordig verkeer niet zonder begeleiding op de straat behooren. Daarmede zal het een ieder eens zijn. Nu wil men als gezegd de Korte gracht in 't hart der stad gelegen, weg stoppen, aan 't oog onttrekken en daar mede het hart der stad zijn karakteris tiek uitzicht ontnemen. Dat de Kortegracht een stuk steden schoon ivertegenwoordigt, evengoed als de Langegracht, het Havik, het Spui, de Koppelpoort, Monnikendam, de O. L. Vr.-toren is zeker, en dat moet men, als het eenigzins mogelijk is trachten te behouden. Dat de Kortegracht ook merkwaardig mag geheeten worden, men hoore daar over de Amersf. geschiedboeken: Toen Amersfoort zich voor eeuwen ontwikkelde, moesten de regeerders met de Van Zuylen van Nyevelts onder handelen over het bebouwen van het gedeelte behoorende tot de Maat daarvoor aan het huys Nyevelt schatting betalen en wel een paar witte pauwen en een paar witte handschoenen. Dat stuk was het gedeelte omsloten door Langestraat, Kortegracht en Muur huizen. De Kortegracht bestond dus al in den eersten tijd der stichting. Het was een genormaliseerde en rechtgelegde Rijn-arm. Ik vermoed, dat zij vroeger bochtig #as en meer noordelijk liep, althans in de Langestraat bij herstellingswerken werd een breede, overkluisde, water loop gevonden iets noordelijker dan de Luthersche kerk, terwijl voor jaren op den Hof een zelfde overkluizing gezien is, waarin een oude boot lag. Van Rootselaar zegt daaromtrent „Ook in of door de stad Amers foort zelf heeft de Eem niet altijd den loop gehad, dien wij deze rivier thans zien hebben. Bij Tinnenburg was in 1420 eene waterpoort. Dan volgde de Kortegracht en bij de Langestraat het overkluisde gedeelte, de Plaatse of later Vischmarkt. Zij is in 1657 ge- schikt gemaakt door het plaatsen van een galerij, twintig treden lang met ••'aan verkoopplaatsen (Van Bemmel 58). De Kortegracht, de Langegracht en Set Spui behooren alzoo tot de oor spronkelijke geled ing der stad en hebben Baar het eigenaardige mooie uifzicht der cn»d-Hollandsche steden gegeven «n dit is door alle tijden heen bewaard, waarmede men rekenen moet al negeeren sommigen ook de waarde Jan het historische en antieke, in ons ppervlakkig en luchthartig voortdra- vend tijdsgewricht. De gemeenteraad en het Gemeente bestuur hebben altijd zorgvuldig ge waakt, dat alléén bij hooge noodzake lijkheid aan het stadsschoon getornd werd, zelfs een enkele, te kappen boom werd besproken. De Raad heeft nog nooit geweigerd de belangen der ingezetenen te behartigen en ook zelfs buurtbelangen behoorlijk in acht ge nomen. Maar hier zou aan buurtver keer een belangrijk stuk stadsschoon Kfferd worden en dat zal bij B. en noch bij den Raad in goede aarde vallen. Dat kan men op zijn vingers natellen. Men spiegele zich aan het Amsterdamsche Rokin en late de Korte gracht Kortegracht. A.s. Woensdag 12—4 uur wederom VOLKSVISCHDAQ i en 5 mooie gebakken visschen voor 1 kwartje UMUIDERVISCHHANDEL UTRECHTSCHESTRAAT 40 Het gesprek van den dag. IBACH PIANO'S ARNHEMSCHEWEO onder controle Centrale accountantsdienst Ned. Boerenbond Oocdgekeurd bt) Koninklijk Besluit d.d. 14 Muit 1913, do. 68 De zittingen voor het inleggen en terugbetalen van gelden worden gehouden in het R. K. Spaarbankgebouw BREEDESTRAAT bij de LANGEGRACHT des ZONDAGS van 12 tot 1 uurWOENSDAGAVONDS van 7 tot 8 uur en VRIJDAGS van 10 tot 11 uur. Dadelijk ingaande rente 3*/io pCt. Spaarbtisjes gratis verkrijgbaar. KassierAmsterdamsche Bank. Texüelarbeidersbond St. Lambertus. Ter gelegenheid van 20-jarig bestaan hunner organisatie, waren Zondag morgen nagenoeg alle leden tegen woordig in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart, om de H. Mis bij te wonen en te naderen tot de tafel des Heeren. Na de H. Mis vereenigde men zich aan een gemeenschappelijk ontbijt. Men kon er niet aan ontkomen de slechte en kritische toestand ter sprake te brengen, waarin vele leden zich bevinden. De toestand is niet roos kleurig doch met vertrouwen op hier boven moet de toestand worden inge zien, dan zal men ook de kracht weten te vinden voort te gaan op den weg van eensgezindheid. Te half 8 had in St. Jozef de feest avond plaats. Voorzitter W. v. Koelen sprak na een woord van welkom zijn genoegen uit, deze feestavond le mogen openen, omdat hij hier welkom mocht roepen de kern der plaatselijke arbeiders beweging in al zijn geledingen, met aan het hoofd onze geestelijke adviseur Kapelaan W. J. de Jong, ten tweede omdat spr. aan de aanwezigen voor mag stellen het gezelschap Tula en Johan Schmidt di Vista, die in samen werking met het strijkje onder leiding van Th. te Kloese, ons een kunstavond zullen bezorgen en ten slotte omdat het een genoegen is alle vrienden om zich heen te zien met hunne vrouwen, verloofden of andere huisgenooten, die een lange reeks van jaren lief en leed met ons hebben gedeeld. En dan mag ik wel in het bijzonder noemen den heer F. J. Th. Kleuren, de 74-jarige, die vanaf de oprichting steeds zijn beste krachten gegeven heeft en sinds 18 jaren als bestuurlid zijn beste krachten geefi. Hij was de ziel der vereeniging. Na het zingen van het strijdlied, trad het gezelschap Tula en Johan Schmidt di Vista op. Voor de pauze werd door den heer Kleuren dank gebracht aan den voor zitter, W. v. Koelen, voor zijn leiding vanaf de oprichting en voor het vele dat hij steeds heeft gedaan in het be lang van de organisatie en van de leden. Als bewijs van dankbaarheid werd den voorzitter aangeboden een zilveren potlood. Aan de echlgenoote van den voorzitter werden bloemen aangeboden, als dank voor de vele avonden dat zij haar man heeft moeten missen voor de organisatie. De heer W. v. d. Linden, Hilversum, lid van het Hoofdbestuur, wenschte de KLOK EN LUIDSPREKER IN ÉÉN TOESTEL DE LUIDSPREKER ELECTR O-MAGNETISCH PRIMA UURWERK BILLIJK IN PRIJS VERKRIJOBAAR BIJ Langestraat 84 - Telef. 528 jubileerende afdeeling van harte geluk. Toen ik het korte woord van vriend Kleuren hoorde, meende ik daar niets aan toe te moeten voegen. Zij die een stuk van hun leven in de Arbeiders beweging hebben gegeven, weten wat het beteekent, als een vrouw met een groot gezin baar man avond aan avond moet missen. De vrouw doet dus heel veel voor het wel en wee van de arbeidersbe weging. In werkelijkheid is het zoo i in de vakbeweging niet bijeen- m eens een avond te praten, duch om de belangen van de arbeiders te behartigen. Het is dus de taak van de vrouw in mannen te zenden naar de vergaderingen om hun plicht te doen Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort, voor de organisaties en daardoor tevens op te komen voor hun gezin. Zuoals Kleuren terecht heeft opgemerkt heeft Koelen ontzaggelijk veel gedaan. ...g twee personen wil spr. noemen die veel werk hebben verricht, de secretaris Laseur en de penningmeester Wijngaarden. De penningmeestersfunctie is vooral dezen tijd van werkeloosheid malaise een zeer moeilijke functie. Wanneer we dank brengen mogen ..e een oude veteraan niet vergeten en wel Kleuren. Hij heeft ook vanaf de oprichting steeds zijn beste krachten gegeven en vooral de jongeren tot de organisatie gebracht. We leven in moeilijke omstandig heden. De werkloosheid in onze be drijven is schrikbarend en ook de kleine afdeeling in Amersfoort is niet gespaard gebleven. Toen voor enkele jaren sprake was van concentratie van bedrijven meende men dit goed kon zijn ook voor de arbeiders, om zoo doende de concurrentie meer het hoofd te kunnen bieden. Er is misgerekend. Vele arbeiders zijn ontslagen en velen zullen niet meer in de fabrieken terug komen, waar zij jaren hun patroon gediend hebben. We moeten er echter niet al te veel over lobben na lijden komt verblijden en er zal uitkomst komen. Een lichtpunt is er, de overeenkomst te Lausanne. Dat kan tengevolge heb ben dat er betere verhoudingen komen in de economische toestand. Vervolgens werden door spr. naar voren gebracht de uitspraken van Paus Leo XIII, be vestigd door de tegenwoordig regee- rende Paus Pius XI over solidariteit en medezeggenschap. De kalh. arbeiders rao°ten hand in hand blijven staan om te redden wat te redden valt. Een woord van gelukwensch werd nog ge sproken door den Eerw. adviseur Kap. W. J. de Jong, die de ouderen ten voorbeeld stelde aan de jongeren en hen aanspoorde hunne voetstappen te volgen. In de pauze's vroolijkte het strijkje den avond op. St. Lambertus kan met genoegen op deze mooie avond van kunst en genot terugzien, na vele jaren moeilijke arbeid, nu nog verzwaard, door de slechte tijds omstandigheden. De autotocht voor ouden van gen is wederom een genot geweest voor de oudjes die er aan deelnamen. Er waren ruim 80 wagens; 240 oudjes zijn mede geweest en hebben volop genoten van den rit, de trac- taties, en genoten thuis nog van het pakje dat zij nog mede kregen. De reis ging via Soest—Soestdijk. de Hooge Vuursche, naar Hilversum, nieuwe Raadhuis, door het Spaanders woud naar Bussumkoffiedrinken in lheeschenkerij „De Witte Bergen" te Laren en langs den nieuwen Amster- damscheweg terug. In de Kampstraat werd eer. hert aangetroffen en gevangen. Het beest is in de bosschen in vrijheid gesteld. Reeds eenige dagen moet het dier zich op den Liniedijk bevonden hebben. A, M. K. Reeds is voldoende vorige week de volledige beteekenis van bovenstaande drie letters bekend geworden; heel Amersfoort leeft deze week mee met z'n jubileerend Mannenkoor. Zaterdagmorgen reeds te 10.30 uur ving de intieme herdenking aan voor de Leden met hunne Dames in Amicifia, waarvan de concertzaal keurig gratis was aangekleed door de Firma W. J. Achterberg. Bij het komen in de foyer viel het oog aanstonds op de chrono logisch opgehangen affiches, waarmee in de afgeloopen 25 jaren het Koor z'n concerten in onze stad annonceerde. Op het podium prijkte de mooie vleu gel, het geschenk der Dames. Nadat een smaakvolle bloemenmand, geschenk van den Directeur (die zich schertsend den eenigen employe van A. M. K. noemt), was binnengedragen nam de Voorzitter Koerselman het woord ter opening dezer bijzondere bijeen komst. Hiertoe had hij ook een bij zondere vorm gekozenZ.Ed. gaf in een geestig berijmd overzicht het wel en wee der vereeniging vanaf 5 Juli 1907 weer. Dal Z.Ed. hierin den rechten toon had weten te treffen, bewees zoo wel de franen die in menig oog blonk, als de gulle lach, die meermalen op klonk. Na beéindiging dezer vlot ge declameerde openigsrede betuigde het Koor z'n groote voldoening door het enthousiast zingen van „DashatMusik gethan" van Lachner, welk opus in den loop van den dag onder leiding van v. d. Burg nog meermalen werd gezongen. Bescheiden als immer, had de Heer Koerselman allen, behalve zich zelf, een pluim op den hoed gestoken, in welke leemte volledig werd voorzien door den Secretaris G. Benders, die op zijn beurt, ook op rijm, de loftrom pet over den zilveren Voorzitter stak. De leden betuigden hunne|lnstemming door het spontaan zingen van „Toast" van v. Poppel. Inmiddels deed men terzij van de Bestuurstafel plaatsnemen de twaalf Leden, die mede hun 25-jarig Lidmaat schap vieren, met hunne Dames. Zij werden bij monde van Penningmeester G. J. Zwart gecomplimenteerd, met een keurig souvenir (rekje met sier- lepels) begiftigd en de Dames offreerde men bloemen. Hierna sprak de Voor zitter, zicht- en hoorbaar aangedaan, woorden van hartelijken dank tot z'n

De Eembode | 1932 | | pagina 1