STUDIEBOEKEN 1 STUDIEBOEKEN Het beste Adres G. A. Keuneke Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €entbode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 29 Juli 1932 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bfj geregeld adverteeren Advertentien moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zes en Veertigste Jaargang - No. 35 Wat voor een klein mensch ondt is, kan zeker nooit deUgd zijn voor een groot. Epistel en Evangelie. Elfde Zondag na Pinksteren. Les uit den eersten brief van den H. apostel Paulus aan de Korinthiërs; XV, 1-10. Broeders! ik maak u het Evangelie bekend, dat ik u gepredikt heb, dat gij ook hebt aangenomen, waarin gij ook volhardt, waardoor gij ook zalig wordt, indien gij het, zooals ik het u gepredikt heb, vasthoudt; of gij moest zonder reden geloofd hebben. Want ik heb u in de eerste plaats overgeleverd, wat ik ook ontvangen heb: dat Christus voor onze zonden gestorven is, naar de Schriften; en dat Hij begraven is, en dat Hij op den derden dag ver rezen is, naar de Schriften; en dat Hij gezien is door Cephas en daarna door de elf. Vervolgens is Hij gezien door meer dan vijfhonderd broeders tegelijk, van welke er velen tot nu toe in leven, eenigen echter ontslapen zijn. Verder is Hij gezien door Jacobus, vervolgens door al de apostelen; en het laatst van allen is Hij gezien ook door mij, die als de misgeborene ben. Want ik ben de minste der apostelen, die niet waar dig ben een apostel genoemd te wor den, omdat ik de Kerk van God ver volgd heb. Doch door de genade Gods ben ik wat ik ben, en Zijne genade jegens mij is niet ijdel geweest. EVANGELIE volgens den H. Marcus; VII, 31—37. In dien tijd verliet |ezus het gebied van Tyrus en begaf zich door Sidon naar de zee van Galilea, midden in het gebied der tien steden. En men bracht tot hem iemand, die doof en stom was, en smeekte Hem, dat Hij hem de hand zoude opleggen. Hij nu nam hem af gezonderd van de schare tot Zich, en stak Zijne vingers in deszelfs ooren en, gespuwd hebbende, raakte Hij des- zelfs tong aan en opziende naar den hemel, verzuchtte Hij en zeide tot hem Ephcta! dat is: Word geopend! En terstond werden zijne ooren geopend, en werd de band zijner tong losge maakt, en sprak hij goed. Hij nu ge bood hun. dat zij het niemand zouden zeggen. Maar hoe meer Hij hun dit gebood, zooveel te meer vermeldden zij het, en zooveel te meer verwon derden zij zich, zeggende: Hij heeft alles wel gedaanèn de dooven heeft Hij doen hooren, èn de stommen doen spreken 1 Liturgische Kalender. Week van 31 Juli—6 Augustus. Zondag 31. lie Zondag na Pinkst., Tijdeigen, Mis Deus in loco, 2e geb. H. Ignatius. Maandag 1 Aug. St. Petrus Banden, 2e geb. H. Paulus, 3e H.H. Macha- beeën. Credo. Prefatie der Apostelen. Dinsdag 2. H. Alphonsus, 2e geb. H. Stephanus I, Credo. Woensdag 3. Vinding van den H. Stephanus le Martelaar, 2e g"u cunctis, 3e naar keuze. Donderdag 4. H. Dominicus. Vrijdag 5. O.L.V. ter Sneeuw, Credo, Prefatie H. Maagd. Zaterdag 6. Gedaanteverandering des Heeren, 2e geb. H.H. Xystus enz. Credo, Prefatie van Kerstmis. Teekeobenoodijrdliedea KANTOORBOEKHANDEL «f.a.tulpih Lingestr. 68 Le. Kromme»tr. - TEL. 326 d. Is er een werk van christelijke naasteliefde zoo schoon als het mede werken aan de bekeering der zondaren? Biedt men dan geen hulp aan hen die in geestelijken nood, in zielenood zijn, hetwelk veel erger is dan welke licha melijke nood ook? Heeft de H. Geest bij monde van den H. Jacobus aan dezulken niet be loofd: «Broeders, indien iemand onder u van de waarheid is afgedwaald een ander bekeert hem, die wete, dat alwie een zonder van den weg zijner dwalingen bekeert, zijn eigen ziel van den dood zal redden, en een menigte van zonden zal bedekken?" Als Jezus aan den doofstomme de gezondheid heeft terug geschonken ge bood Hij hun het niemand te zeggen. Mochten ook wij onzen goddeiijken Meester daarin navolgen! Wanneer wij eenig goed gedaan hebben, onzen even naaste eenige weldaad bewezen heb ben, laten we dat verborgen houden voor onze medemenschen, en „Uw Hemelschen Vader, die in het verbor gene ziet, zal het u vergelden". Wan neer wc daarentegen voor het goede wat we doen de lofprijzingen der men- schen zoeken en deze ontvangen „dan hebben we reeds ons loon ontvangen" 1 de Heer. loor dit wonder waren de menschen echter zóó getroffen, dat zij hun dank betuiging niet konden inhouden maar hun goddeiijken Weldoener luide ver heerlijkten. Als het volk zóó dankbaar was voor het terug krijgen van het gebruik van twee zintuigen, welk een dankbaarheid zijn wij dan niet ver schuldigd aan de goddelijke Goedheid, wanneer Hij ons het gebruik van vijf normale zintuigen heeft geschonken? Dat we deze dankbaarheid dus vooral toonen door ze altijd te gebruiken tot verheerlijking van den Gever. Velen helaas stellen hun zintuigen in dienst van de zonde en misbruiken ze aldus tot het kwaad; misbruiken die heer lijke gaven Gods om daardoor den Gever te beleedigen en te bedroeven. Welk een ondankbaarheid! penning" tot deelname aan te sporen en met succes, zooals U hierboven Hebt gelezen. Het lijkt ons zeer ge- wenscht, dat dit voorbeeld overal na volging vinde. Evangelie verklaring. Eljde Zondag na Pinksteren. De doofstomme, van wien het Evan gelie verhaalt, zeggen de H. Vaders, is een afbeeldsel van den Christen die geestelijk doof en stom is in zijne zonden: doof om de goddelijke in spraken te hooren. stom om zijn zon den te belijden. De H. Augustinus o.a beklaagt zich dat hij bijna dertig jaar in dien ongelukkigen toestand geleefd heeft. Bij het naderen van den grooten Wonderdoener bracht men den onge lukkige tot Hem en smeekte Hem om genezing. Die menschen toonden een hartelijk medelijden met den doof stomme en wenden alle pogingen aan om zijne genezing te verwerven. Een voorbeeld dat navolging ver dient. Ook wij moeten een oprecht medelijden hebben met hen die geeste lijk doof en stom zijn. Naar best ver mogen zullen wij trachten mede te werken om hen uit hun zondenstaat op te heffen door middel van een broederlijke vermaning, door het geven van een goed en stichtend boek, vooral ook door een vurig en aanhoudend Alles wordt door God beschikt. Een der ergste gevolgen van de crisis is zonder twijfel de werkloosheid. Wat dit voor velen, zoowel ünantieel als moreel, beteekent is reeds meer malen in den breede uiteen gezet. Vreeselijk is het echter vooral vooi hen, die geen troost en opbeuring be zitten in hun geloof. Zij moeten haast wel de vertwijfeling nabij komen. Wanneer wij ons afvragen waarom God, die toch een liefdevolle Vader is, deze ellende wil, of tenminste toe laat, dan moeten wij, in het licht der eeuwigheid bezien, tot de conclusie komen, dat aan het vraagstuk „werk loosheid", hoe ellendig dit ook is, toch één goede kant zit, n.l. deze, dat ver schillenden thans tijd hebben om iets te doen, waartoe ze vroeger niet, althans niet gemakkelijk, kwamen. Van 22—25 Juli werd in het St. Alfonsusretrailehuis te Amersfoort een retraite gehouden voor mannen en jon gelingen ende deelnemers waren bijna uitsluitend werkloozen. Hij, die aanneemt, dat dit leven slechts een overgang is naar een ander beter leven, zal inzien welk een groote weldaad naar de ziel aan deze men schen bewezen wordt, misschien wel nawerkend en beslissend voor hun heele verder bestaan. Indien ze niet zonder werk gekomen, waren ze misschien nooit er toe gekomen om een retraite mee te maken. Zij zullen niet alleen beter onderlegd worden in de waarheden van ons H. geloof, maar ook vermoe delijk een anderen en beteren kijk op vele dingen in de wereld krijgen en leeren berusten in een leven, dat op het oogenblik zoo moeilijk voor hen is. Op sommige plaatsen hebben werk loozen zelf, die vroeger reeds een retraite meemaakten, en de groote waarde daarvan inzien, zich er voor gespannen om met hulp van de leden der St. Vincentiusvereeniging en voor rekening van het liefdewerk „Retraite Vacantie. Ondanks alle crisis en malaise is in den na-oorlogschen tijd het vacantie houden in sterke mate toegenomen. Buiten- en binnenlandsche reizen, uit stapjes van gezin, school en vereeni- ging, kampeeren in duinen en bos- schen, aan zee en bij vennen en plas sen, zijn thans in de zomermaanden in de orde van den dag. Op zich kan men den mensch, die het heele jaar door in kantoor of fa briek, winkel, werkplaats, studeerver trek, school of huishouding zijn geestes- en lichaamskrachten inspant, er niet op aankijken dat hij, ééns in 't jaar of zelfs meermalen, in reizen en toeren wat ontspanning zoekt, 't Is zelfs een zeer billijk streven, aan iedereen, ook den minst gefortuneerde, een passende vacantie te willen bezorgen. In onzen verindustrializeerden tijd vooral. Want het contact met de levende en toch zoo kalmeerende natuur heb ben wij tegenwoordig, méér dan ooit, noodig. De zenuwlijders zijn reeds al te talrijk. En allen, ook normale ge stellen, hebben te midden van den bijna geheel gemechanizeerden arbeid en het snelle zenuwprikkelend verkeer, behoefte aan stilte en rust, aan kalmte en inkeer, ook lichamelijk. Daarom is het zeker toe te juichen dat velen, vooral jongeren, hun vacantiedagen in de vrije natuur doorbrengen. De natuur is altijd nog, ook na de duizenden jaren van haar bestaan en wisselenden groei, een werk van Gods handen. Daarvan draagt zij èn in het groote èn in het kleine duidelijk het stempel. Verblijf in die natuur en innig contact ermee kan niet anders dan den mensch, zelf ook schepsel van den zelfden God, goed doen naar lijf en ziel. Al te veel zijn wij in het gewone leven omgeven van voortbrengselen van menschenhand. We gaan zoo mak kelijk denken dat we zelf in al onze nooden voorzien, dat het menschelijk vernuft, de machien en de fabriek, tot alles in staat is. Sinds de menschen vliegen, lijkt ons het vliegen der vogels maar al te gewoon en onbeduidend, al is dit laatste honderdmaal fijneren vernuftiger en wonderlijker. Contact met de natuur onderhoudt het geloof en den godsdienstopgaan in menschenwerk kan er makkelijk van af leiden. Daarom is ook diè vacantie het heilzaamst voor ons, Katholieken, die in Gods ongeschonden natuur en niet' in de drukke door wereldsche men schen onveilig gemaakte badplaatsen en ontspanningsoorden gezocht wordt. Want wat de blijde en toch ernstige natuur ten goede zou uitwerken, zou de lichtzinnige mensch anders weer in ons bederven. Aan wie ze nog te goed heeft: een prettige, heilzame vacantie 1 P. C. K. Revue. De Voorzitter der Ontwapeningscon ferentie, de nuchtere Engelschman Henderson, heeft dat openhartig erkend en rondweg verklaard, dat wanneer men de bepaling omtrent de lucht bombardementen uitzondert, het batig saldo der conferentie nul is. Als men nu zegt, dat zonder deze conferentie de toestand erger zou zijn, dan is er altijd reden tot tevredenheid. De heeren hadden uit elkaar kunnen gaan en zeggen't wordt niets, we scheiden er mee uit. Dan was dat nog beter geweest dan dat de heeren met ruzie uit elkaar wa rt gegaan. De lezer begrijpt, wat we zeggen willen: men kan trachten het wereld geweten in slaap te sussen, maar de ontwaking zal des te erger zijn. Laat men het volk de zuivere waar heid zeggen, hoe hard en hoe onaan genaam die ook is, gelijk Henderson doet. Dat is beter dan dat men het volk mooie praatjes te hooren geeft vredelievende gezindheid en dat uit den mond van menschen, wier daden vaak in strijd zijn met hun mooie woorden! denken wc onwillekeurig aan Frankrijk. Daar lezen we, dat de rap porteur voor de begrooting de Fransche verdedigingswerken aan de Duitsche grens geinspecteerd heeft. En hij is er over in de wolken! Ondanks alle moe- lijkheden heeft Frankrijk hier een ver dedigingsstelsel gereed gemaakt, dat zonder weerga is in de geschiedenis der volken. Hij achtte deze linie van verdedi gingswerken onoverwinnelijk. En leest nu nog deze opmerking over dat moord tuig: Het Duitsche leger zou nog machtig, nog zoo sterk en nog zoo hardnekkig mogen zijn, op deze ves- tingswerken, die zelfs het zwaarste ge schut weerstand kunnen bieden, zou het te pletter loopen. De wijze waarop machinegeweren en artillerie In geval van een aanval samenwerken was zoo voortreffelijk, dat elke aanval zou moe ten mislukken. Is het niet misdadig, dat men op de- 2e wijze een nieuwen oorlog uitlokt? En dat men a.h.w. tartend aan Duitsch- landzegt: kom nu maar eens probee- "n. nu wij je ontwapend hebben! Nog een ander bericht komt erop wijzen, hoe ver we van het ontwape- ningsideaal verwijderd zijn. fn Italië zou men in 't geheim bezig zijn, 14 oorlogsschepen te bouwen n.l. twee kruisers van 6742 ton. twee tor pedojagers van 615 ton en tien kleinere oorlogsschepen. Kan men het ons nu waarlijk euvel duiden, dat we het on eerbiedige woord„ontwapenings huichelarij" neerschrijven? Duitschland heeft de heele week in het teeken van de agitatie gestaan voor de Rijksdagverkiezingen. Zondag wordt de groote slag geleverd, welke wellicht voor geruimen tijd over het lot van het land beschikt. Feitelijk is de groote „slag" al maan den lang aan den gang. In redeloozen haat staan de burgers van hetzelfde land tegenover elkaar met geweren en revolvers, dolken en ploertendooders. Geen dag gaal er voorbij, of er zijn dooden te betreuren. Een ware moord lust heeft zich van een groot deel van het volk meestergemaakt en ontzet tend zwaar is de verantwoordelijkheid van hen, die de hartstochten zoo hoog laten oplaaien. Het staatsgezag schiet hier tekort in zijn eersten plicht: de veiligheid en orde te handhaven. Wanneer we de berichten der vecht- «rtijen lezen, dan staan we verbaast n de geestesgesteldheid, welke deze moderne barbaren heeft aangegrepen. In eigen land. Wanneer jwe uit de gedachtensfeer, die de Duitsche berichten meebrengen onze aandacht weer concentreeren op gebeurtenissen in eigen land, dan kun nen we ons toch nog gelukkig prijzen dat we hier onder nuchtere en beza digde menschen leven, die zich door verkiezingsactie niet zóó van streek laten brengen, dat ze elkaar met revol vers en ander schurkenmateriaal te lijf zouden gaan! Neen, we keuvelen hier wat over verkiezingsprograms, vliegen elkaar op vergaderingen en in de pers vriendschappelijk in de haren, maar werkelijk heetloopen doen we niet. We moeten nog even terug komen op het bezuinigings-rapport-Welter. Er is in de katholieke pers gewezen op den liberalen geest, die de voor gestelde bezuinigingsmaatregelen be- heerscht. Vooral wordt terecht aanmerking ge maakt op de maatregelen, die de minst draagkrachtigen treffen. We noemen b.v. de korting op de uitkeeringen der werkloozen en op de loonen in de werkverschaffing. Voor dergelijke maat regelen zal noodwendig een andere bezuiniging of een andere bron van inkomsten moeten gevonden worden. in de Volkskrant wordt hierop ook gewezen door ons Kamerlid Henri Hermans. Deze zegt: bepaalde maat regelen, welke de minst draagkrach tigen treffen, kunnen worden voor komen. Met kracht beveelt hij aan: zware belasting op weelde-uitgaven en zegt dan, dat men tot weelde-uitgaven zelfs een bedrag van 150 millioen van onzen totalen invoer kan rekenen. Weeldebelasting is dus mogelijk en kan heel wat in de schatkist brengen. IMANO'8.VLEUGELS,ORGELS Fa. R. van den Borf - Arnh.efi Bezoekt onze magazijnenwij bieden I U een enorme keuze zoowel in bet I eenvoudige als In hel meeat luxe genre I Betaling vanaf 14.— per maand Vlugge en prompte levering Fa. H. ELZEHAAR LAN6ESTRAAT 84 TEL. 628 Regeering als steun bedoeld voor de varkenshouders en wel voor de ge- heele varkenshouderij. Als zoodanig hebben de landbouworganisaties hare volle medewerking toegezegd. Waar in het belang der boeren deze wet tamelijk groote bevoegdheden toe kent, doen ondergeteekenden als afge vaardigden van de provinciale land- bouw-organisaties een beroep op de volle medewerking van allen, die met deze wet te maken hebben. Daar ook plaatselijk belangrijke regelingen zullen moeten worden ge troffen, zal aller volle medewerking bepaald noodzakelijk zijn om de boeren zelf het meeste voordeel te kunnen verschaffen. Het Secretariaat is gevestigd in de Landbouwbeurs te Utrecht. Nadere raededeelingen zullen ten spoedigste ter kenDis van belangheb benden worden gebracht. Het voorioopig bestuur A. J. de Goeij, voorzitter; C. W. Kasbergen (A.B.T.B.); R. K. Zijlstra. D. Barreveld (C.B.T.B.); Mr.C.Th. Graaf van Lynden van Sandenburg, D. C. de Ridder (U.L.G.); D. G. Doets, A. P. v. Lutterveld, secretaris (St. Varkensstamb.). Eind Juni 1932 bedroeg het aantal aangegeven radio-ontvanginrichtingen 291.926. Het aantal aangeslotenen aan radio-distributie centrales bedroeg 256.494, hetgeen in totaal neerkomt op 69 tnisteraars per 1000 inwoners. Nabij Lyon (Fr.) is een autobus op den terugweg van het klooster naar Lyon tegen een boom gereden. Twee reizigers werden gedood; en 5 ernstig gewond. Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Een aanvallenden hond niet hebben teruggehoudenJ. D., Soest vrijspraak. Arbeidswet: J. P., Soesterberg f3 of 1 d A. R., Soest 2 maal f40 of 10 d.; C. v. B-, Soest f 20 o! 10 d. Leerplichtwet: J. S., Amersfoort f5 of 2 d.; E. K., Amersfoort f 15 ot 6 d. Dronkenschap: B. K„ Putten f 10 of 4 d. Trekdier onbeheerd laten: C. P. C„ Maastricht f3 of 2 d. Nachtelijk rumoer: P. M„ Baarn f5] of 2 d.; J. K. v. H., id. Wielrijden onder invloed van alco hol: L. G., Soesterberg f25 of 10 d. Wielrijden zonder licht: H. D., Scher- penzeel f4 of 2 d.; H. L., Ede id.; E. B., Hoevelaken idC. K., Baarn f2 of 1 d.; E. H. B., Amsterdam f3 of 1 d. Wielrijdend zich aan auto vasthou den E. J. R., Ede f 5 of 2 d. Wielrijden op daarvoor verboden weg: P. L. E., Zeist schuldig zonder oplegging van straf. Geen voldoende remmenH. K. Soest f5 of 2 d.; E. J. E., Zutfen id.; Ph. de J., Hilversum id.; W. G. H., id.; W. V., id. Geen achterlicht: J. K., Barneveld f2 of I d.; N. H., Amsterdam id. Motorrijden zonder voldoende ge luidsdemping: G. P., Ermelo f3 of 1 d. Zonder spiegelJ. H„ Deventer 5 of 2 d.; G. P., Ermelo id. Geen goed nummer- of rijbewijs vertoonen: H. A. R., Soest f 15 of 6d," Th. v. L„ Amsterdam f3 of 1 d.; A P., Hilversum id.; P. A. L., den Haag id.; E. B., Zeist f 2.50 of 1 d. (2 maal); W. K., Amsterdam f 5 of 2 d.; G. J. v. Bussum id.; B. K., Rotterdam id. Geen nummer of letter aan de voor zijde: C. F., Amsterdam f 15 of 6 d. Te snel rijden in Baarn: A.J. M. V., de Bilt f 5 of 2 d.; W. A. R„ Amster dam id. In de vergadering van den gemeente raad van Enschede werd besloten 20 cent per inwoner beschikbaar le stellen voor extra-hulp aan werkloozen. De helft van dat bedrag wordt vergoed door bet Rijk. Er wordt in de omgeving van Kerk- rade veei geklaagd over het smokkelen door kinderen, die daartoe door de ouders en volwassenen worden aan gespoord. In groepen van 10 k 15 trekken ze de grens over. En zoodra beambte nadert stuiven ze uiteen een troep duiven. Het is zeer moeilijk voor de beambten de kleine smokkelaars te pakken te krijgen, want op hen mag niet geschoten worden. En dat weten ze zeer goed. Er is ook veel schoolverzuim in de grens-ge- meenten daar de jeugd ook onder schooltijd smokkelt. Een der laatste dagen werd op den weg tusschen Haanrade en Herzogenrath een jeugdige smokkelaarsbende aangehouden. Een der knapen, 12 jaren oud, werd ge grepen. Onder een gummivest had hq 12 pakken tabak verborgen. Binnenland V arkenshouderij. De Crisis-varkenswet is thans ook door de Eerste Kamer aangenomen en naar aanleiding daarvan is Dinsdag 26 Juli te Utrecht in de Landbouwbeurs opgericht de Gewestelijke Varkens- centrale Utrecht, waarvoor als oprich ters optraden de Provinciale land bouworganisaties in de provincie Utrecht, met één afgevaardigde van het Stichtsche Varkensstamboek. De Koninklijke goedkeuring op de Statuten lot erkenning als rechtsper soon is aangevraagd. 3(De Crisis-varkenswet is door de Te Groningen is de 22-jarige E. E. van het Electriciteits Bedrijf in aan raking gekomen met den stroom van een hoogspanningskabel. Zijn iinker- onderbeen is verkoold, terwijl hij verder over het geheele lichaam ernstige brandwonden heeft gekregen. Zijr toestand is levensgevaarlijk. Tijdens 'n nachtelijke oefeningstocht van de Detmolder rootorspuit, is in een bocht van den weg een ontzettend ongeluk gebeurd. Een 24-jarige brand weerman heeft zich in deze bocht te ver ter zijde gebogen, met het gevolg, dat hij met het hoofd tegen den tak van een boom terecht kwam, zoodat de schedel hem van het hoofd werd gerukt en de hersenen getroffen werden. De ongelukkige was op slag dood. Te Munchen heeft een verkeerson geval plaats gehad, waarbij 4 personen om het leven zijn gekomen. Een vee wagen, welke vastgekoppeld was aan een motor-tractor, geraakte plotseling los, waarbij een wielrijder, die een kind leerde fietsen, werd overreden. Vader en kind waren op slag dood. Even verder werden een man en een vrouw door den wagen gegrepen en zoo ernstig gewond, dat zij aan de ver wondingen bezweken. Den laatsfen tijd moest de metaal draadlampenfabriek „Volt" te Tilburg veel personeel ontslaan. Thans zijn echter weer 200 arbeiders aangenomen. Boven Hoogezand heeft een ontzet tend onweer gewoed. In Kalkwijkviel een geweldige hagelbui, welke de tuin en veldvruchten totaal heeft vernield. Tallooze kweekerstuinen zijn geheel stuk geslagen. een huiszoeking te Havana op Cuba kwamen vijf politie-agenten door de ontploffing van een bom om het leven. Het aantal werkloozen in de Ver. Staten wordt door het arbeidsbureau op elf millioen geschat. Op den Donau bij Regensburg is een boot met twee jonge mannen om geslagen. Beiden verdronken. Een andere jonge man, die hen te hulp wilde komen, verdronk eveneens. voor Damestasschen Koffers en alle soor ten fijne Lederwaren LAK BESTRAAT I05-AMERSF00RT

De Eembode | 1932 | | pagina 1