MEDEDEELING! Lederwaren, Koffers enz. KEUNEKE, Langestraat 105 Amersfoort H. WENSINK, Allerlei MlJNHARDrsl Tabletten Onder dankzegging voor hel jarenlange genoten vertrouwen, maakt onder- geteekende hierbij bekend, dat hij met vanaf MAANDAGI AUGUSTUS j.l. zijn zaak in heeft overgedaan aan den heer H. WENSINK, die hij gaarne aanbeveelt - Op dc markt: 375.000 eieren f 2.80-3.45,5 schram men 112—14, 53 biggen f7—10; 107 runderen: kalfkoeien f160—200, kalf- :en f 100—120, vet vee te kwal. 1-0.33, 2e kw. f0.24-0.28 per pond, vette koeien f 190—240. In aansluiting op bovenstaande mededeeling beveelt ondergeteekende zich beleefd aan. Door vakkundige en coulante bediening hoopt hij het vertrouwen dal zijn voorganger genoot te blijven behouden. Aanbevelend, Langestraat 105 Amersfoort R. K. jeugdorganisatie. Zondagavond had voor een buiten verwachting groot auditorium in de paironaatszaal aan de Elleboogsteeg een bijeenkomst plaats, waar de Zeer Eerw. Hater Govers Red. uiteenzette de wensch van Z.H.Exc. Mgr. de Aarts bisschop, dat alle Roomsche jongelui vereenigd zijn in een speciaal gods dienstige Vereeniging. De Weleerw. Heer Kapelaan Th. v. Leeuwen sprak een kort inleidings woord, waarna Pater Govers het po dium betrad. Spr. legde dadelijk verband tusschen de wensch van den Aartsbisschop en de H. Familie. Ofschoon genoeg bekend, zette spr. het drieërlei doel der H. Familie dui delijk uiteen en gaf een korte ontwik kelingsgeschiedenis, vanaf de eerste stichting in Luik, tot nu toe, Ruim 2100 afdeelingen zijn thans over België en Nederland te tellen. Groot zijn de vruchten van de H. Familie, zooals de „Neerlandia Catho- lica" zegt. Zij is de bakermat van vele zouaven en sociale werkers. Ook in het familieleven zijn duidelijk de goede en vele vruchten te zien. In Nederland bestaat in 564 kerken een H. Familie. Alle nut van sociale vereenigingen te verwachten is verkeerd, er blijven altijd speciaal godsdienstige onder werpen, die in een aparte vereeniging thuis hooren. De harten der menschen moeten rein en rijk gemaakt worden. Dit is de op lossing aller sociale kwesties ook en deze zuivering is alleen te bereiken door |ezus Christus. Zijn de zuiver godsdienstige veree nigingen in deze tijd nuttig? Ja, zelfs noodzakelijk. Hoe wordt het huisgezin aangevallenRusland, de vrije moraal in Amerika. Alles dient gedaan om de christelijke huisgezinnen christelijk te houden en verslapping, zoo reeds bereikt, te herstellen. De H. Familie is deze dagen aller noodzakelijkst, zegt Kard, v. Rossum. Van de H. Familie moet de stuw kracht uitgaan om heilige families te vormen. Het Hoogw. Episcopaat is ten zeerste overtuigd van het groote nut der H. Familie. En revue passeeren vele waardee- rende woorden, gesproken door de meest vooraanstaande Geestelijken. De vijanden van onze Kerk onder graven de fundamenten van het Chr, gezin. De H. Familie is daartegen een machtig wapen. Duidelijke cijfers sprak de Spr. in betrekking tot de vele en groote af deelingen, welke Nederland thans telt. En nu de Jeugd! De nieuwere ver eenigingen geven volgens de Pater, niet voldoende op speciaal godsdienstig gebied. De bedoeling van de leiders is dan ook een godsdienstige vereeni ging daarnaast te hebben, zoowel voor Patronaat, Jonge Werkman als K.J.M.V. en Jonge Boerenbond, om zoodoende ook het leeken-apostolaat tot zijn recht te laten komen. De H. Familie is opgericht voor eike leeftijd en stand. De jeugd-H. Familie telt reeds vele leden, dikwijls de trouwste. In Amersfoort bestaat de H. Familie uitsluitend uit ouderen. Aan wie de schuld? Natuurlijk aan de jongeren, die achterwege bleven. Laat de jongeren nieuw bloed en nieuwe kracht in deze mooie vereeni ging brengen. Ge zult actief moeten optreden en het zal ten hoogste op prijs gesteld worden. Laat de jeugd toonen, dat hun nieuwe organisaties hun de kracht geven offers te brengen. Kapelaan van Leeuwen dankte den ZeerEerw. Spreker voor zijn wijd ge documenteerde rede en wekte vervol gens in een enthousiast betoog de jongeren, In de zaal aanwezig, op, tot hun eigen verbetering, toe te treden tot de H. Familie. Dan kunnen zij zich later terecht opwerpen als Katholiek Aangehouden werd een dronken Bunschoter vischventer, die in Utrecht met zijn vrachtauto een marktkraam had stukgereden, in de Bilt vernielde hij van twee jongens de fiets, ook hier bracht hij de veiligheid van het ver keer in gevaar. Hij werd aangehouden i het politiebureau opgesloten. De Minister heeft het Amsterdam- sche Gemeentebestuur doen weten, dat dit jaar geen enkel bedrag voor het kosteloos ter beschikking stellen van rijwiel-plaatjes aan werkloozen mag worden uitgetrokken. Men was van plan het bedrag ge heel uit de gemeentekas te betalen. Aangezien de regeering hieraan thans, zooals gemeld, haar goedkeuring ge weigerd heeft, is aan gemeld plan den bodem ingeslagen en het ook overal elders onmogelijk gratis rijwielplaatjes te verschaffen van gemeentewege. In een gezin aan den Soesterweg viel een kind uit 't ledikant in een bak met heet water. Met ernstige brand wonden is het kind naar het St. Eli sabeth Ziekenhuis overgebracht. Het District-kantoor van de N.V. Provinciaal Utrechtsche Electr. Mij. is verplaatst van de Groenmarkt naar het nieuwe Transformatoren- en Schakel station aan het Smallepad. In de laatst gehouden gemeente raadsvergadering werd door de raads leden Butselaar en Polder critiek ge oefend op de houding der politie bij de staking der schilders van den Oskam-woningbouw. Beide leden beweerden dat ei noodig hard is opgetreden en dat de politie meer of minder partij koos. Ook was er naar hun meening te veel politie-vertoon, wat onrust zou ver oorzaken. De Burgemeester wees er op de politie tot taak had ieder tegen overlast en hinder op straal te be schermen en was van oordeel dat ze bij de vervulling van die taak niet was tekort geschoten. Ook werd afkeuring uitgesproken over sommige ongepaste strijd-metho- den, als het hinderen bij kerkgang enz. In den loop dezer maand kunnen zij zich opgeven, nadat zij een circu laire hebben ontvangen. NATUURLIJK koop ik de benoodigde visch bij: YMUIDER VISCHHANDEL H. GLASTRA CO. N.V. Utrechtscbestraat 40 - Teletoo Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke stand. GeborenHendrikje, d. v. H. Mouw en T. Mouw Heintje, d. v. G. v. Ee en W. M. v. Wolfswinkel Gijsber- tha Maria, d. v. G. Steenbeek en M. H. Kuijer. OndertrouwdA. v. d. Glind en A. Burgwal, i GehuwdE, J. Ro- meijn en G. Tijsseling. Overleden Lambertus H. Smink, 1 m. Hen- drientje Docter, 52 j., echtg. v. R. v. Beek Willem C. Noorlander, 42 j„ echtg. v. G. v. Omme. Hoogland De Raad der gemeente is in verga dering bijeengeroepen op Woensdag 3 Aug. om 10'/! uur ten gemeentehuize. Nljkerk Burgerlijke stand. Geboren: Reintje, d. v, H. v. d. Hoef i G. Bronkhorst Jacoba, d. v. E. Nijzingh en J. Mulder Bertus, z. v. R. v. Dusschoten en M. v. d. Berg Albertus Hendrikus, z. v. W. Traa en E. Huijskes Arend, z. v. R. Bast en J. Kas Heintje, d. v. H. Wouden berg en G. v. Tamelen Trijntje, d. v, K. Kroon en J. Kous Gerrit, z. C. Hannessen en D. Hofman lannetje, d. v. M. v. Essen en G. Luig- jes. GehuwdJ. Ceelen en H, v. d. iBeek. Overleden: A. W. Lutter, 63j.l Soestdljk De Raad van State heeft behandeld een beroep van den heer O., alhier, tegen een beschikking van Ged. Staten, waarbij is goedgekeurd een besluit van B. en W., vergunning verleenende aan het R. K. Kerkbestuur aldaar tot het aanleggen van een bijzondere be graafplaats. Namens reclamant werd uiteengezet, dat de uitgekozen plek voor een be graafplaats wel de meest ongeschikte is. Wijlen Mgr. v. d. Wetering heeft dan ook indertijd een dergelijk plan niet goedgekeurd, maar de nieuwe Aartsbisschop heeft ziph er mede ver eenigd. Vlak aan het terrein grenzen huizen, alle binnen 50 M, Reclamants huis staat zelfs op 6 M, afstand en zijn drinkwater-put ligt op 3 meter van de begraafplaats. De begraafplaats is reeds in gebruik, zonder dat er een hek om staat. Volgens reclamant heeft het Kerkbestuur iedere redelijke op lossing afgewezen. Namens Ged. Staten heeft de heer G. H. van Spanje het besluit verde digd, betoogende, dat de huizen in kwestie, niet behooren tot de bebouwde kom, maar verspreide huizen zijn. De Koninklijke beslissing zal later volgen. Soest Burgerlijke stand. GeborenMaria Johanna, d. van A. P. Hooft en G. Koster. Cornelis Josef, z. van H. L. v. Dalen Baurek. Johannes Gijsbertus, z. van Hilhorst en Th. Botterblom, Steven, z. van J. Akkerman en B. Egdom. Marie Wijpkje, d. vai Gravemaker en G. Wassenaar. rarda Catharina, d. van E. Hilhorst en en A. M. Grift. OndertrouwdJ. v. d. Stroom en J. Ch. J. Boone J. C. Kooge en H. A. Grift. A. J. v. d. Hoogen en A, Ravenhorst. H. van Veen en J. Peterse. OverledenAlida F. M, Meijer, 63 jr., geh. met H. Bos. De voorloopige uitslagen va Rijksdagverkiezingen, welke zijn ge houden, zijn thans bekend. Men krijgt den indruk, dat de Hitlerianen wel is waar in vergelijking met de vorige Rijksdagverkiezingen groote winsten zullen boeken, maar de nationaal- socialistische vloed zal niet hoogqj stijgen. Een meerderheid van nationaal- socialisten in den Rijksdag is daarom uitgesloten. In de nationaal-socialisti- sche partijlokalen maakte het bekend worden der üitslagen een allesbehalve opwekkenden indruk. Men schreef den achteruitgang toe aan de noodveror deningen, die het kabinet-Von Papen had uitgevaardigd. De verliezen, welke de sociaal-democraten lijden, zijn niet van groote beteekenis. De stemmen, die voor de sociaal-democratie verlo ren zijn gegaan, zijn over 't algemeen de communisten ten goede gekomen. Deze maakten b.v. in Opper-Silezië een winst van 34.000 stemmen. Ook het Centrum kon goede winsten boe ken. Dr. Briining, die aan het hoofd van alle Centrum-lijsten stond, was verreweg de meest imposante figuur. Lr brak brand uit in de hooiperserij van de firma Lankhuijsen en Van Don gen te IRaamsdonk. Ongeveer 30000 K.G. hooi gingen in de vlammen op. Bij een bergbestijging in het gebied van den Nebelhorn (Zw.) zijn twee jonge mannen uit Immenstadt gelukt. Zij stortten in een diepte van 150 meter. Bij het ineenstorten van een steiger om een katholieke kerk in Boekarest, werden zes jongens gedood. Over het dorp Langezwaag dreef uit Zuidelijke richting een windhoos, die aan boomen en daken heel wat schade aanrichtte. jaar geleden, in 1914, is te Me- demblik de 70-jarige alleen wonende manufacturer K. vermoord. De publieke opinie wees als dader den politieagent T. aan, maar er was geen enkel be wijs, dat hij de schuldige zou zijn. Naar gemeld wordt, heeft deze man, die later naar Amsterdam verhuisde, buiten politiedienst geraakte,|thans op zijn sterfbed bekend, dat hij den moord op K. heeft gepleegd. Te Haarlem heeft een wilde koe, die ontvlucht was van de losplaats aan de Westergracht, in een deel van de stad groote ontsteltenis veroorzaakt. Zij rende door een aantal straten om tenslotte op de Houtvaart te belanden, waar een kleine jongen door hei beest op de horens genomen en in het water geworpen werd. Het ventje werd gered en bleek geen leisel te hebben bekomen. Bij kleine Kinderen 'behapdelt men de ontstoken, roode en smettende deelen met Purol en al deze huid- euvels verzacht men daardoor onmiddellijk en geneest men spoe dig. Om dehuid droog 'te houden bepoedere men de betreffende deelen. vooral'ook de huidplooien, met s Purol-poeder. Purol In dooien van 30 v ca 60 ct.; tuben 80-wï weder In builen ct.cofl.—-Bit' Te Mlnto, in Nieuw Brunswljk heb ben drie jongens het leven verloren, die met enkele anderen in een steen kolenmijn waren achter gelaten en bij pogingen om er uit te komen door vergiftige gassen bewusteloos raakten. Twee mannen werden ook door gassen gedood bij een poging om de jongens te redden. Een oude man werd tegen den grond geloopen. Op den weg tusschen Sittard en Heerlen zijn de motorrijders Kettler en Laraque, beiden afkomstig uit Aken, in botsing gekomen met een passee- rende auto. De duozitter Kettler werd voor de electrische tram geslingerd, die juist passeerde. De man werd ver morzeld. De motorbestuurder bekwam een zware schedelfractuur en overleed spoedig daarop. Nabij Ely in Cambridgeshire (Eng.), is een vliegtuig omlaag gestort. Een der inzittenden werd gedood, de ander ernstig gewond. Eerstgenoemde aviateur wilde een poging doen om het vlieg tuig met zijn parachute te verlaten, doch toen hij den sprong deed, ging de parachute te snel open en raakte den staart van het vliegtuig, waardoor dit omlaag stortte. Te Keulen viel een beschonken politieagent een onderwijzer lastig. Toen deze den agent hierover een standje gaf, trok hij zijn revolver en schoot den onderwijzer in de hand. Andere agenten, die op het schieten toesnelden, werden eveneens bedreigd. Ten slotte overweldigden zij echter hun collega, die nu in zijn eigen bureau zijn roes kon uitslapen. Hij zal wei niet lang meer in politiedienst zijn. Een vrachtauto van de firma Van de Brink uit Nijkerk reed in de rich ting Gennepvan den anderen kant naderde een auto van een dokter uit Steyl. Op het oogenblik, dat de wagens elkaar passeerden heeft een haak, welke aan de vrachtauto zat, een voor bijganger, den heer J. H., gegrepen, een eind meegesleurd en den linker arm afgerukt. In 't gehuchtje Onstwedder is de 80-jarige alleenwonende arbeider E. Huyting vermoord in zijn woning ge vonden. Een melkboer zag, dat tegen de gewoonte de luiken van de woning van den krassen ouden baas gesloten waren. Hij trad de niet gesloten wo ning binnen en vond den als eenigs- zins zonderling bekend staanden be woner badend in zijn bloed op den vloer van de kamer liggen, De levens geesten waren reeds geweken. Er kwamen te Wenne-Sickal (Dt.l.) twee jongelieden per vrachtauto aan. Zij gaven zich uit voor ambtenaren van het gerecht en namen in alle vijftien herbergen van het dorp de muziek-automaten in beslag, die zij op hun auto laadden en ermede weg reden. De buit bedraagt ongeveer 7000 mark waarde. De Ned. R. K. Politiebond heeft be sloten aan den minister van Justitie te verzoeken om in een wetsontwerp de bepaling neer te leggen, dat ieder die zich op Nederlandschen bodem bevindt en ouder is dan 16 jaar, een identiteitsbewijs bij zich moet dragen en op verzoek moet vertoonen. Op een militair vliegveld bij Lem- berg (Polen), stortte tengevolge van een motordefect een verkenner-ééndek- ker naar beneden. De beide inzittende onderofficieren werden op slag ge dood. Een tweede militair vliegtuig stortte neer bij Konin. Hierbij werden een luitenant en een sergeant gedood. Een derde militair vliegtuig stortte neer bij Posen. JOH. DE HEER VARKENSMARKT TEL, 1309 AMERSFOORT Piano's - Orgels Radio Vakkundige Reparatie. Ondanks de voorzorgmaatregelen van de Chineesche autoriteiten teAmoy, heeft de cholera-epidemie zich uitge breid en zijn in de afgeloopen week weer zestig personen aan de cholera overleden. verdund met water: 1 deel pjpop4J) d. water. Alleen bij warm, zonnig weer helpt dit middel, zoodal men het uit sluitend bij warm weer en flinken zonne schijn moet verspuiten (in tegenstelling met de andere middelen, die wel bij droog weer. maar liefst niet tijdens lellen zonneschijn verspoten moeten, worden. De Californische pap droogt wel als een witachtig laagje op de bladeren op, maar dit ontsiert de plan ten niet zoo erg als de schimmel, die tevens het blad doodt. Uit de Land- en Tuinbouw wereld (Nadruk verboden). Energie en Calorieën. Wie wel eens wat heeft gelezen over voedingsleer, is zeker meermalen deze beide woorden tegengekomen. Tot recht begrip willen we er hier iets over zeggen. Wij spre ken van chemische energie, die wij ir het gebruikte voedsel ontvangen er welke afkomstig is van bepaalde (stik- stofvrije) stoffen in onze spieren, En dan is er mechanische energie, die ontstaat als wij arbeiden, als wij onze spieren aan het werk zetten. Dan wor den genoemde stikstofvrije stoffen che misch omgezet, er heeft daarbij een verbrandings-proces plaats, dat warmte doet ontstaan, zooals wij allen onder vinden arbeid verwarmt. Bij dat proces komt energie vrij en deze vinden wij terug in den geleverden arbeid. Zoo gaat er nimmer energie verloren, vol gens de natuurkundige wet van het behoud der energie. Energie is een grootheid, welke is en blijft, nimme grooter, nimmer ook kleiner wordt zij is onvernietigbaar. Arbeid is eei vorm van energie. Hij kan gemeten wordenwij drukken de hoegrootheid van den arbeid uit in Kilogrammeters. Eén Kilogrammeter is de arbeid, noo dig om het gewicht van I Kilogram één Meter op te heffen. Een kilogram- meter is dus een energie-eenheid. Nu is er nog een andere energie-eenheid, namelijk: een Calorie. Dit is de hoe veelheid warmte, noodig om 1 Liter water één graad Celsius te verwarmen Deze energie komt overeen met plus minus 427 Kilogrammeter. in de voedingsleer hecht men groote beteekenis aan calorieën men leest herhaaldelijk over de caloriewaarde van ons voedsel en die waarde is dan ook van groote beteekenis. Want zal het met onze voedingshuishouding in orde zijn en blijven, dan mag er op den duur niet meer worden uitgegeven dan er binnenkomt. Wij moeten het vereischte calorieënaantal hebben, an ders gaat het met ons lichaam mis, en derhalve hebben wij er voor t( zorgen, dat we die ook door ons voed sel opnemen. Dat kan op verschillende wijzen gebeuren, door verschillende voedingsmiddelenop vrij goedkoope en ook op vrij dure manier. Vaak kan men opmerken, dat het rechte begrip omtrent calorie ontbreekt. Men spreekt en schrijft er niet zelden over, alsof men calorieën kan eten een calorie is geen voedsel, geen ding, het is slechts een maat. Een maat, om de energiewaarde van ons voedsel te melen. Zooals een gulden een mische maat is, waarin wij ons bezit, onze vertering, onze huishoudbalans uitdrukken. Wij hebben een zeker aan tal guldens noodig, om ons van voed sel, kleeding, brandstoffen enz. te voor zien; om deze laatste artikelen is het ons te doen, niet om de guldens zelf. En zoo kunnen wij ook niet tevreden zijn als slechts de caloriënbalans bij ons in orde is: op den vorm, waarin de caloriewaarde in ons lichaam wordt gebracht, komt het aanof het die vorm is, waaraan wij behoefte hebben. Ook alcohol geeft bij verbranding in ons lichaam calorieënen door bij voorbeeld warm water te drinken, zou den wc ook al aardig wat caloriën opnemen. Doch daar zouden we niet mee gebaat zijn't komt aan op her stel der weefsels, op toevoer van be paalde stoffen, welke chemische energie voor de spierwcrkzaamheid kunnen leveren. Er zijn bovendien nog andere stoffen, die we behoeven, behalve de zulke welke caloriewaarde hebbenwe noemen lucht en v/ater, en verschillende zouten, welke niet in ons lichaam ver branden, en waarvan we de waarde dus niet in calorieën kunnen uitdrukken. Tegen zwammen. De Plantenziekten- kundige Dienst te Wageningen, waar aan vooral ooft- en tuinbouw zooveel te danken hebben, beveelt o.m. Cali fornische pap aan tegen eenige zwam men, en wel legen „meeldauw-schim- mels", die de z.g. „meeldauw" of het „wit" veroorzaken. Men kan deze ziek ten herkennen aan het witte schimmel- overtrek, dat op de bladeren en scheu ten ontstaat (bij perzik, aardbei en druif ook op de vruchten) en dat be staat uit de draden en sporen van de zwam. Zeer bekend is deze ziekte bij roos, perzik, appel, eik, Meidoorn, wijn stok, Delphinium Hortensia en aardbei. Ter bestrijding moeten de planten be sproeid worden met Californische pap, Rhabarberleell. Ongeveer 7 weken ..a het verspenen, is de tijd gekomen om ie jong' u" P0"" 8 den kouden grord, Men geeft ze daarbij een tusschenruimte van ongeveer 15 c.M. in het vierkant, en denk er aan: vochtigen grond! Het volgende jaar worden ze weer verpoot, en nu komen ze op hun vaste plaats, aan kanten of onder boomen, maar ook wel op open, vrijen tuingrond. Het spreekt van zelf, dat men dien zomer nog niet kan oogsten, zelfs is het wenschelijk den volgenden zomer nog niet te veel bladstelen te plukken. We zeggen: plukken, omdat dit niet zoo schadelijk is als snijden. Als men plukt (de sten- els afbreken bij hun bevestiging aan jet stengeleinde) is de gemaakte wonde kleiner. Tevens moet men zich wach ten de stengels te jong te oogsten. Als minimum-lengte moet men aannemen 30 tot 35 c.M. Uitnemend leent zich de rhabarber tot vervroegen. Het eenvoudigste is wel de volwassen planten vroeg in het voorjaar te bedekken met oude man den of omhulsels van stroo. Geeft dit reeds eenig resultaat, meer volkomen wordt dit, als men die omhulselsom- geeft met paardenmest, desnoods ver mengd met stroo, riet, enz. De stelen ontwil-kelen zich dan snel met kleine blaadjes aan den top. Om uitputting der plant te voorkomen, moet men deze behandeling niet tweemaal achter een herhalen. Een tweede manier van lorceeren heeft men, als er op de volgende wijze gehandeld wordt. Als dc planten op den kouden grond worden uitgepoot, geeft men ze meer ruimte, plus minus 25 c.M, Zoo geplant laat men ze twee jaar staan op de z.g. reservebedden. In dien tijd hebben de planten het geheele bed gevuld, vooral bij her haalde begieting met vloeimcst. Even na Nieuwjaar graaft men kuilen van ongeveer 2 M. breed, en zóó diep, dat de afstand van den bodem tot den bovenrand van de wallen door de uit gegraven aarde gevormd, ongeveer 1.10 Meter bedraagt, In die kuilen doet men pl.m. 40 c.M. broeintest, die men met een laagje aarde van ongeveer 10 c.M. bedekt. Zoo laat men de open kuilen een week of drie liggen. Dan graaft men voorzichtig, met een riek b.v,, de wortels uit de reservcbeddcn (soms moet men dit met het oog op 't weer even eerder doen) en zet deze man netje aan mannetje in de gereed ge maakte kuilen. B—r. V "'9 beschermd tegen Verv-^"* MIJNHARDT'S ZENUW-TABLETTEN Buisje 75ct. MIJNHARDT'S HOOFDPIJN-TABLETTEN Buisje 30en 60cf, MIJNHARDT'S ^KIESPIJN-TABLETTEN _Buisje30en 60ct. MIJNHARDT'S MAAG-TABLETTEN Buisje 75ct. MIJNHARDT'S^ ^SALMIAKenHOEST-TABLETTEN) Doozen 20 en 30ct MIJNHARDT'S KEELPIJN-TABLETTEN Flacon 30 en 60cl

De Eembode | 1932 | | pagina 2