A. H. v. Nieuwkerk n.v. Allerlei Ten aanzien van den dienst Open bare Werken zal worden voorgesteld, uitbreiding van het magazijn, waarvoor een afzonderlijk voorstel zal wordt aangeboden. Wij hebben geen uitvoering gegeven aan Uw besluit om aan werklieden en beambten regcnklccding te verstrekken. Hierbij bleken verschillende moeilijk heden, die een algemeene regeling be lemmeren. Het komt ons wcnschclljk voor, slechts in bijzondere gevallen tot verstrekking over te gaan en deze ln het belang der gemeente-financiën zoo veel mogelijk te beperken. Door de afdeeling Amersfoort van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling is het verzoek gedaan een subsidie te willen vcrlecncn tol een bedrag, dat haar in staal zal stellen haren arbeid, overeenkomstig redelijkerwijze daaraan te stellen eischen, te verrichten. Hoe wel wij het streven van het Instituut Crisis-cijfera. In het eerste halfjaar van 1929 werd aan crislsstcun en werkverschaffing door de gemeente uitbetaald totaal f9479.88. In het eerste halfjaar van 1932 was hiervoor noodig f84.213.00. Er was voortdurend stijging van uit gaven in 1932. In de week van 14 Jan. werd uitgekeerd f1841.86; in de week in 16 Aug. 4649.68. Gemeenteraad. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering van den gemeenteraad was de heer Veis Heijn wegens ongesteld heid afwezig. Na mededeeling van ingekomen stukken werden gekozen tot leden der commissie van onderzoek inzake de Bouwvereeniging Frisia, de leden Spie- kermann, Mr. Stadig, Van Gent en oordeel, dat nieuwe subsidies thans van gemeentewege niet kunnen worden toegestaan. Het verzoek van de Maatschappij Ziekenfonds Amersfoort om haar een subsidie te verleenen, zijnde een tege moetkoming in de kosten welke ver bonden zijn aan de door het Zieken fonds in werking gestelde Polikliniek, voor alle leden van het Ziekenfonds en hunne kinderen, ter verkrijging van kostelooze tandheelkundige hulp, mec- nen wij te mogen stellen in handen van de Commissie van bijstand betreffende den geneeskundigen dienst, teneinde daarover tc adviseeren gelijktijdig met de behandeling var den toeslag aan dcStichtlng;voor;Ziekenhuisvcrplcglng, waartoe in beginsel is besloten.] Geraamd wordt als kosten voor: Veiligheid 1287.297.18 Volksgezondheid - 58,477.81 Volkshuisvesting - 40.954.64 Openbare Werken -239.636.64 Openb- gew. lager onderw. -123.225.— ultgeb. lager onderw. - 27.922.96 b.gcw. lager onderw. - 9.109.96 voorb. lager onderw. - 11.024.— Bijz. lager onderwijs - 153.139. uitgeb. lager onderw. - 8.751.36 Lager onderwijs niet onder 1 t.m. 11 - 10. Middelbaar onderwijs - 22. Handelsschool - 21. Handelsavondschool - 3. Hooger onderwijs - 67.362.73 Nijverheids onderwijs - 47.950.90 Onderw., K. en Wetensch. - 15.624.75 Ondersteuning behoeftigen - 153.060.33 werkloozen - 114.272.95 Gemeente reiniging - 120.775.— Ontsmettingsdienst - 11.462,70 Brandweer - 17.353.32 Bouw-en Woningtoezicht - 70.169.71 Onvoorziene uitgaven - 30.537.30 Het totaal der geldelijke verplich tingen der gemeente Amersfoort be droeg in 1928 bij een bevolking var 36.637 zielen f 18.059.101.44'/, o! f492.92 per inwoner. In 1932 bij een bevolking van 39.704 zielen f 18.980.982,11'/, of f478,06 per inwoner. Van de schulden was in 1932 f3.335.626.10'/, genoteerd voor het grondbedrijf. Werkloozen. In de laatst gehouden gemeenteraads vergadering werd de behandeling eener gewijzigde regeling voor uitkecring van crisissteun aan werkloozen op verzoek van eenige leden aangehouden. Aanvaarden der nieuwe regeling, die in totaal ongeveer hetzelfde bedrag aan steun garandeert als nu, doch voorde groote gezinnen beter is, waarborgt aan de gemeente van Rijkswege een tegemoetkoming van ongev. 70 pet. Afwijkingen van beteekenis worden door de Regeering niet aanvaard en afwijzen der regeling brengt ook de subsidie van 70 pet, der werkverschaf- fingsloonen in gevaar. Het ontwerp was aan de vertrou wensmannen der vak-organisaties van alle richtingen bekend, omdat hel be sproken is in meerdere vergaderingen der gemeentelijke commissie voor ad vies inzake werkverschaffing en crisis- steun en de raadsleden hebben Zater dag, Zondag en Maandag gelegenheid gehad het ontwerp tc bezien. Dat er spoed werd betracht is vol doende verklaard met de mededeeling, dat elke week vertraging bij de vast stelling, meer dan duizend gulden schade voor de gemeente beteckcnt. Waar fallen kant terecht wordt aan gedrongen op zuinig beheer, om op den duur in staat te zijn de zware financiecle lasten voor crisissteun werkverschaffing tc dragen, is dit ;i dringen op uitstel moeilijk te verklaren. De nieuwe begrooting toont maar al tc duidelijk, hoe veel wat goed en nut tig is, moet worden nagelaten omdat de geldmiddelen ontbreken. goedgekeurd, werd aanvaard het voor stel tot uitbreiding van het aantal stcinburcaux. Naar aaleiding van een verzoek van bewoners Randenbroekerweg en Hoo- eg om rioleering werd medegedeeld deze buitenwijken niet in het plan zijn opgenomen. De heeren Zwart, Van Galen Last en Van Gent drongen op voorziening aan, terwijl de heer Noordman deze zaak bij de begrooting wil behandelen. Bespreking dezer aangelegenheid in .ommissie voor Openbare Werken werd toegezegd. Besloten werd tot electrificatie van 83 woningen bij de Isr. begraafplaats en 48 gemeentewoningen in hetSoes- terkwartier, Tot onttrekking aan den publieken dienst van een gedeelte van het Mon nikenpad werd besloten. Met dank werden aanvaard de schil derijen voorstellende leden der familie Thiens, geschenk van Mevrouw Ablesch Luchtmans te 's-Hage. Het plan voor de rioleringswerken uit te voeren in de jaren 1932 en 1933 werd goedgekeurd. Na langdurige discussie werd aan vaard het voorstel van B. en W. om gelden beschikbaar te stellen voor werkverschaffing. De heer Butselaar oppert allerlei bezwaren tegen het in werkverschaffing uitvoeren van diverse werken als plantsoengordel, bosch-theater enz, enz. Mr. Stadig kan met de aangeboden plannen accoord gaan, maar behoudt voor zich en zijne medestanders alle vrijheid inzake aanleg en exploitatie van een bad- en zweminrichting nabij Birkhoven. Wethouder Noordewier betoogt de noodzaak van uitvoering in werkver schaffing en zegt dat voor de zwem inrichting een apart voorstel zal komen. De heer Zwart kan eveneens het werkverschaffingsplan aanvaarden en bestrijdt de opvattingen van den heer Butselaar. Mr. Stadig protesteert tegen de po ging van den heer Butselaar om verzet bij de arbeiders te kweeken tegen de werkverschaffingsplannen. Het voorstel van B. en W. tot nadere regeling van den steun aan werkloozen werd aangehouden. De heeren Butselaar, Polder en Van Koelen meenden dat de tijd voor be hoorlijk onderzoek ontbrak. Wethouder Thien drong op behan deling aan. Uitstel van een inaand be- teekent een verlies voor de gemeente van ongeveer f 4000 aan rijkssubsidie, een bedrag dat moeilijk kan worden gemist nu de uitgaven voor werk lozensteun zoo sterk stijgen. Na eenig overleg werd ten slotte goedgevonden volgende week Dinsdag weer te vergaderen en dan de steun regeling te behandelen. Naar aanleiding van een verzoek van Havik-bewoners om verbetering van bestrating werd een bevredigende toezegging gedaan. De aankoop van een onbewoonbaar verklaarde woning aan de Langegracht voor f 800 werd goedgekeurd. De heer Van Koelen stelde bij de rondvraag vragen over muntgaspen- ningen. Kunnen menschen die 't mi nimum niet gebruiken niet worden ontlast van betalingsplicht? De voorzitter heeft onderzoek toe gezegd. Voorts vroeg de heer Van Koelen maatregelen tegen besmetting van wo ningen en huisraad door wandgedierte. Wethouder Noordewier zal het door den heer Van Koelen gesignaleerde geval doen onderzoeken. Medewerking van bewoners is noodig. De heer de Mots adviseerde deze aangelegenheid bij verordening te re gelen zooals dat in Amsterdam ge schiedt. Voorts dringt de heer Van Koelen in op een betere regeling bij de arbeidsbeurs om het uren wachten te voorkomen. Ook vindt hij eenmaal stempelen per dag voldoende. Waar voor dat tweemaal stempelen noodig Is, is hem een raadsel. Wethouder Noordewier heeft over- eging toegezegd. De heer Zwart wees op verkeerde toestanden ontstaan door onvoldoende regeling, bij de zwcmgelegenheid in de Barneveldsche beek. De heer Noordman^merkte op dal liet buitengewoon moeilijk Is voor vol doende zwemgelegenheid te zorgen wanneer het bovenmate warm is. De voorzitter zegt dat verbetering zal worden bevorderd. De heer Butselaar bespreekt weer eens de schilderswerkzaamheden bij den woningbouw Oskam. Hij betrekt daarin de stads-architecl over wlen hij zich minder vleiend uitlaat. Deswege wordt hij door Wethouder Noordewier, den voorzitter en den heer Noordman terechtgewezen, ln de vol gende vergadering zullen inlichtingen worden verstrekt. De heer Polder vraagt aandacht voor een adres van de taxi-chauffeurs over hun dienstvoorwaarden en deelt dan mede, dat een patroon tegen hun or ganisatie is. De voorzitter wijst aanvallen op per sonen af en belooft onderzoek. Gemeenteraad. Agenda vergadering Dinsdag 6 Sept. des avonds om 7 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Trekken van de afdeelingen van den Raad. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere regeling van de steun aan crisiswerkloozen. Recollectie voor Oud-Retraitanten en leden van de Retraiten-penningvereeniging Maan dag 5 Sept. a.s. in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart Langegracht. Zaterdagmiddag heropent de heer P. Meeusen zijn verbouwd schoenen magazijn aan de Langestraat no. 53. Dc winkel is geheel gemoderniseerd en keurig ingericht, zoodat de oude cliëntele stellig wel zal worden aan gevuld met veel nieuwe cliënten. Koninginnedag werd door vele stadgenooten met animo gevierd. Dank zij de goede zorgen der Oranje-vereeniging, wier wakker bestuur alle hulde en waar deering verdient, werden de ingeze tenen van den morgen tol den avond bezig gehouden. Optochten, muzikale wandelingen, volksspelen, wedstrijden: alles was goed georganiseerd en bezorgde daar om zeer velen volop pret. De gondelvaart daags te voren was een aardige inleiding. 's Morgens vroeg dreef de rondtrek kende muziek al honderden de straat op. De optocht was goed verzorgd. Fraaie groepen trokken dc aandacht van de menschen-massa die zich langs straten en wegen had geschaard. De Kaboutergroep van onze St Joris- scholen deed 't weer goed. In den middag t.ok de halve stads bevolking naar de feestterreinen den Leusderweg, waar 'savonds afwerking van het program een gran dioos vuurwerk de feestviering besloot. Het garnizoen leverde een martiale parade in de Vlasakkers. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau onze vroegere stadge noot, de heer T. Walervis, te 'sGra- venhage, directeur van den Centralen Accountantsdienst van den R. K. Ne- derlandschen Boeren- en Tuindersbond. De directeur der gemeentelijke handelsscholen, de heer J. Peper, is benoemd lot officier in de Orde van Oranje Nassau. De zilveren eere-mcdaille der Orde van Oranje Nassau is toegekend aan den heer J. Peeman, chef bij Meursings' Biscuitfabrieken. Benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: generaal majoor H. G. Winkelman, comman dant der IV Divisie; tot officier in de Oranje Nassau (met de zwaarden) luitenant kolonel Har- berls van den generalen staf; toegekend de eeremcdallle, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau in goud (met de zwaarden) aan Kapel meester J. R. v. d. Glas en in zilver (met de zwaarden) aan adj.onderoff. J. N. de Vogel, van de Rijschool. Jekel en G. Overeem. A. v. d. Woude en G. v. Surksum. OverledenMaria J. v. d. Walle, 34 jr., echtg. v. G. Veer. Grietje v. Lingen, 72 jr., wed. van J. H. Gogh. Door architect Joh. H. Blom werd hedenmorgen aanbesteed het bouwen van een garage met twee bovenwo- 'ngen aan de Zuidsingel. Hoogste inschrijver Barten Amers foort f 13990, laagste Tommei en Soest Amersfoort f 11415. Zondagsdienst H.H. Doktoren nachtdienst Apotheek. C. Honig, v. Perseijnstr. 27, Tel. 600. J. J. Lubsen, Snouckaertl. 12, Tel. 290. E. J. G. Mertens zur Borg, Laantje 5, Tel. 1225. Uit den Omtrek Achterveld De laatste H. Mis is in de parochiekerk gecelebreed voor de over ledenen van de Parochie. Na de H. Mis werd het rouwgewaad weggenomen en het Allerheiligste uitgesteld. De lofzang „Te Deum" werd gezongen, waarna Tantum Ergo en de Zegen werd gegeven. De ZeerEerw. Heer Pastoor bracht het Allerheiligste naar Huize „St. Jozef", voorafgegaan door de Misdienaars en een tweetal bruidjes gevolgd door een biddende schare geloovigen Voortaan zullen er Zondags drie H. Missen plaats hebben, en wel om 7 uur, half 9 en om 10 uur Hoogmis (alles oude tijd), Morgen, 3 September, herdenkt de firma J. G. van Leur. Weverssingel 4, Bchangerij, Stoffeerderij en Malrassen- fabriek den dag waarop voor 25 jaren de zaak op bescheiden voet werd ge opend. Door het vertrouwen van een talrijke clientèle is de zaak uitgebreid tot den omvang van heden. Men leze de advertentie betreffende de jubileum aanbieding in dit blad. Burgerlijke stand. 30 Aug GeborenJeanne Hermina, van H. Meurs en J. J. Moolhuijzen. Theresia Anna Maria, d. van A. M. Stenfert en J. M. H. C. Verlinden. GehuwdA. Lablans en G. Hazelaar. T. J. Lap en M. F. v. d. Laan. 1 Sept. GeborenCatharina, d. van O. I. v. Ommen en G. C. v. d. Hooff. Willemina, d. van C. v. Nieuwen- huizen en E, A, v. Bekkum. -- Maria Cornelia, d. van A. C. Kuil en T. Vee- nendaal. Ondertrouwd Jhr. F. L. Ortt en M. T. Zeylmaker. J. v. Gent en A. C. Kop. H. B. v. Koningsbrugge en C. Drieënhuizen. H. J. Zeeman en Th. C. Jorritsma. E. Broen- iand en A. S. Beckers. Gehuwd J. A. Eemnes Geboren: Dirk, z. van L. Mol en R. Naula; Hendrik, z. van H. Klaver en H. de Jong. Gehuwd: G. Baatje en J. de Bree. De waterleiding, waarvan de tot standkoming met zooveel moeilijkheden gepaard ging, is officieel door den burgemeester in gebruik gesteld. Ter gelegenheid hiervan kwam de Raad in een bijeenkomst samen, waar bij tevens tegenwoordig waren J. C. Rijk en J. H. Mulder, resp. directeur en onderdirecteur van de Utrechtsche Waterleiding Maatschappij en dere autoriteilen. In 1921 vroegen Ged. Staten een overzicht te geven over den toestand van het drinkwater in deze gemeente. Tot aanleg van de waterleidingimocht toen echter, omdat de kosten te hoog geacht werden, niet worden overgaan. In 1929 werd deze kwestie weder om in behandeling genomen. Tal moeilijkheden werden overwonnen, met het resultaat, dat straks, wanneer de Eemnessers hiin dagtaak volbracht zul len hebben, zij door hunne ega's ont haald zullen worden op een frisch glas heilzaam vocht. Aanvankelijk zal het, aldus spr., velen hebben toegeschenen, dat het onmoge lijk was, om in een gemeente van dus danige formatie den aanleg van water leiding te maken. Inderdaad was het ook geen gemakkelijk werk, maar dank zij de loyale en royale medewerking van de Utrechtsche Waterleiding Maat schappij, werden alle moeilijkheden, uit den weg geruimd. Een bijzonder woord van hulde bracht spr. tenslotte aan wethouder Groen voor zijn toewijding en [energie, waar mede hij zich voor de zaak heeft be ijverd. Ir. Gerber memoreerde de vele moei lijkheden, die waren te overwinnen i den langen tijd van voorbereiding, di noodig was, doch wees er op, dat de waterleiding op een gelukkig moment tot stand was gekomen, daar juist in verband met de tijdsomstandigheden op de kosten kon worden bespaard. Het aantal aansluitingen, dat op 300 geraamd was, werd reeds me» 46 over schreden en wel door de ijverige be moeiingen van Wethouder Groen. Op 25 woningen na zijn thans alle per- ceelen aangesloten. Voor het gemeentehuis was een rots partij opgesteld, waarin een fontein was aangtbrachl. De burgemeester posteerde zich bij de toevoerbuis en met een: „een, twee, drie, daar gaat ie I" draaide hij dc kraan open. Een straal water spoot hoog dc lucht in, klaterend terugvallend op het steen van de rotspartij. Na deze plechtigheid keerde men terug naar de raadszaal, waar de eere wijn geserveerd werd. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenHendrikus Antonius, z. van C, v. Hamersveld en M. H. v. d, Berg. Maria Wilhelmina, d. van G. Koller en J. H. Tolboom. Johanna Antonia, d. van G. Bottcrblom en A. v. d. Hoven. Gerard, z. van E. v. Blnemendaal en B. Meinten. Onder trouwd O. H, Wolffenbuttel en W. J. E. v. Huik. Getrouwd: J. Koot en G. Speclberg. Overleden: Antonie Bltler- ling, 88 j., wedn. van J. Leeuwenkamp. Gevonden een Rijwielbelastingmcrk, In Dressoirs hebben wij groote keuze Prijzen vanaf f22.50 K. Beekstraat 6 Tel. 543 Beekensteinschelaan 10 Uw adres voor compl. Meubileering! 18 Modelkamers LeuBden Burgerlijke Stand. Geboren: Evert Jan, z. van G. Schreuder en N. H. Lockhorst. Dirkje, d. van A. Pater enj. Willigen- i Ondertrouwd J. v. d. Berg en Jonselaar. OverledenHendrikje van Straten, 70 j., echtg. van D. Wels. De collecte voor het tehuis voor Alleenstaande Blinden te Wolfheze heeft in dezen Gemeente f 102.60 op gebracht. Stoutenburg Burgerlijke Stand. GeborenJohanna Berdina, d G. Steenbeek en G. van Beek. Gijs- bertha Antonia, d. van J. Nagel en G. Soesterberg Terwijl de Adj.-onderoff. van Beurden van Luchtvaartafd. oefening hield met springstoffen, werd door hem een kardoes afgestoken, die te vroeg tot ontbranding schijnt te zijn gekomen, met het noodlottig gevolg dat genoemde adjudant ernstige brandwonden aan hoofd en armen bekwam. Hij werd naar het Hospitaal te Utrecht vervoerd. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. De Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Official (Voorzitter var de kerkelijke rechtbank) van het Aarts bisdom Utrecht den ZeerEerw. Heer F. Ae. H. van de Loo, oud-professor van het Groot-Seminarie, die zijn in trek zal nemen in het St. Gregorius- huis te Utrecht. Vernietiging van levensmiddelen. Onze dwaze maatschappij, geheel en al ingericht op geld en geldvi dienen, zoo zelfs, dat het bezitten v geld het uiteindelijk doel is van velen, terwijl geld macht beteckent, ziet met onverschilligheid toe, hoe tal van le vensmiddelen aan vernietiging, aan doelbewuste vernietiging, worden prij: gegeven, terwijl honderden en hon derden er naar snakken. Dit probleem is niet nieuw en het wordt bovendien herhaaldelijk belicht. Die vernietiging gaat somtijds in het groot I zee werpen van reusachtige kwanti teiten koffie in Brazilië bijv. - of het klein groenten op de mestvaalt. Onlangs is zelfs de politie er bij te pas gekomen om de woedende menigte in bedwang te houden, toen een afge vaardigde van de Coöp. Veiling „De Zuid-Hollandsche eilanden" een groote partij tomaten, snijboonen en appels moest vernietigen door er vitriool op te gooien. Waarom doet men dit Omdat men, het koste wat het wil, geld moet hebben voor zijn producten, want zonder geld kan niemand aan zijn verplichtingen en aan zijn be hoeften, hoe klein ook voldoen. Laat men de goederen zijn uiteindelijke be stemming volgen zonder er betaling voor te ontvangen, dan beteckent dit een nieuwe vermindering van de koop krachtige vraag. De geste van de pro- werd door een der heftige bestrijders van dit voor producenten helaas noodzakelijke vandalisme hel denk beeld opgeworpen, om de overtollige levensmiddelen ter beschikking Ie stel len van ziekenhuizen etc. Van produ centen-zijde werd hierop geantwoord dat ook in dat geval de vraag naar de artikelen niet onbelangrijk zou minderen. Onze maatschappij is nu eenmaal op het verkrijgen van geld ingericht. Geelt men voor het producceren van hel een of andere artikel een zeker bedrag uit en ontvangt men kleinere som voor terug, dan leidt men verlies. Dit kan men nu eenmaal j niet lang volhouden en het is het logische zelfbehoud om tc zorgen, dat deze toestand niet lang blijft bestaan. Men neemt daartoe alle middelen te en daaronder behoort wij be treuren het de vernietiging van het surplus. Dit geschiedt niet alleen bij levensbehoeften, doch ook bij andere artikelen. Hoe dikwijls heeft men bijv. niet hooren verluiden, dat dc scheep vaart alleen kan worden gesaneerd, wanneer de overtollige scheepsruimle wordt gesloopt, want verkoop naar het buitenland tegen de bestaande afbraak- prijzen beleekcnt nieuwe en uiterst scherpe concurrentie, zoodat men hier door van den wal in den sloot geraakt. Zij, die zich verzetten tegen het ver nietigen van dringend noodige levens middelen, hebben ongetwijfeld gelijk, doch zij moeten er iets voor in de plaats Wanneer onze Regeering de tarwe boer, den veehouder en de varkens- teler steunt door een toeslag te heffen op het verbruik van de goederen en producten, die zij opleveren, welnu dan hoort men algemeen protest en er zijn slechts enkelen, die een dergelijke hou ding billijk vinden. De giften aan het Nationale Crisis-Comité vloeien vrij matig, want de offerzin is op het|mo- ment niet hoog, nu een ieder me» zijn eigen financieele moeilijkheden te kam pen heeft. Enkele burgemeesters in Noord-Hol land hebben het voorstel gedaan om inkoop-vereenigingen op te richten, die landbouwproducten opkoopen, wanneer deze op de veiling nagenoeg niets op brachten. De gelden, hiervoor benoo- digd, meende men te moeten vinden door het instellen van een omzetbe lasting op die veilingen. De boeren hebben daartegen geprotesteerd, omdat zij vermeenden, dat zij niets voor welk goed doel ook, op zijde kunnen zetten, nu de opbrengst van de door hen in veiling gegeven producten zoo buiten gewoon laag genoemd kan worden. Destijds gedurende den wereldoorlog werden er maximum-prijzen vastgesteld en men vond die daad billijk uit de overweging, dat de boer zich niet mocht verrijken ten koste van de massa. Zou men nu niet tot minimumprijzen kunnen overgaan, als logisch uitvloei sel van de destijds billijk geachte ge dachte? Op dit moment mag de massa zich o.i. niet verrijken ten laste van de boeren. Wij geven toe, dat dit denk beeld op groote moeilijkheden zal stui ten, omdat het grootste gedeelte van onze landbouw-arlikelen ypor export bestemd zijn. Een veiling-omslag zou ook drukken op de export-artikelen, waardoor de kans blijft bestaan, dat de concurrentie met het buitenland nog meer verzwaard wordt. Een heffing bij den detaillist zou schatten aan controle kosten, terwijl dc kans op ontduiking buitengewoon groot is. Het zou een oplossing kunnen zijn, wanneer men uit de schatkist een toeslag per H.A. tuinbouwgrond gaf aan die boeren, die zich organiseerendc, een zeker aantal jaren op den tuinbouw hebben toege legd. Deze boeren zouden zich moeten verbinden om de geproduceerde arti- kelen niet te vernietigen, doch gratis 4 af te staan, wanneer daarvoor geen prijzen tc maken zijn. Deze zouden door de Overheid op bepaalde wijze kunnen worden gedistribueerd, des noods in mindering van dc gelden, die zij aan werkloozen als steun zou heb ben uit te betalen. Op deze wijze zou een deel der toeslagen in de schatkist kunnen terugvloeien. terug te bekomen bij P. van Klooster stellen, om de gedupeerde producen- r"im 15 per minuut. Hoogland. ten de bestaanszekerheid terug te gevenj ooc Tijdens een zwaar onweer is de boer derij Geesing te Dicpcnheiin. door den bliksem getroffen. De boerderij brandde geheel afvan den inventaris werd niets gered. Een varken kwam in de vlammen om. Drie kalveren die niet te redden waren, zijn door den eige naar met geweerschoten gedood, Door den Haagschcn kantonrechter is de directeur van den Dierentuin aldaar veroordeeld lot principieele boete vanf 1.—, wegens aansprakelijk heid voor het burengerucht, veroor zaakt door de in den tuin aanwezige kraanvogels. De autobus, welke van Egmond aan Zee naar Alkmaar rijdt, is door het breken van den stuurstang Ie water geraakt. De auto kwam halverwege in het water terecht en de passagiers de bus zat zeer vol moesten door het dak van de bus gered worden. Door het breken van een ruit waren eenige passagiers gewond. Op 2 Oct. a.s. wordt voor autobus- bestuurders een werktijd van 55 uur per week ingevoerd. Alle Finsche gevangenissen zijn op het oogenblik vol met overtreders van de drankwet Het gevolg is, dat 20.000 personen, die wegens hetzelfde delict eveneens tot gevangenisstraf zijn ver oordeeld, geen plaats kunnen krijgen on dus rustig op hun beurt wachten. Londen telt volgens de jongste sta tistiek niet minder dan 8.202.818 in woners (meer dan ons heele land) en is nog steeds de grootste stad der wereld. Het verkeer is er ontzagjijk druk. Op één dag passeerden tusschen ')ur 'smorgens en 8 uur 'savonds 10985 bussen Trafalgar Square, dat is

De Eembode | 1932 | | pagina 2