Afslag A. H. v. Nieuwkerk n.v. Utrechtschestraat 8 J Leest met aandacht de huis aan huis bezorgde Reclame-Courant In elke afdeeling Spotkoopjes Waardevolle bonnen VERSCH HOLL. RUNDVLEESCH Slagerij Gerritsen L OPENING J. J. Nagelhout HAWEKO 1=11III^=H=]t Nergens beter - Nergens goedkooper Runderlappen 30 ct. p. pd. Magere Runderlappen 35 ct. p. pd. EXTRA RECLAME 3 pd. Runderrollade (mager) v. f 1.- 3 pd. magere Runderlappen v. f 1.- Zware Bladreuzel 25 ct. per pond Bij aankoop van 5 pond voor f 1.- WEVERSSINGEL 28 Jt TEL. 864 Nergens beter Nergens goedkooper 311= BERICHTEN I UIT AMERSFOORT Gemeenteraad. In de Dinsdagavond gehouden ge- meenteraads-vergadering, werd een adres van Th. Greefhorst e.a., houdende verzoek om een hooger uurloon over het tijdvak, gedurende hetwelk zij werk zaam zijn geweest bij de restauratie van den O. L. Vr. toren, naar Burge meester en Wethouders gezonden om advies. Een adres van G. v. d. Klashorst, waarbij geklaagd wordt over het aan brengen van straatversierjng aan de lantaarn aan den gevel van zijn per ceel L. Vrouwestraat no. 20, werd ter afdoening gesteld in handen van en W. Vervolgens werden de afdeelingen van den Raad voor de bespreking der gemeente-begrooting 1933 samenge steld als volgt: Eerste afdeeling: Voorzitter: Wet houder Thien. LedenButselaar, Hus- lage, Ruitenberg, mevr. Brassen, mr. Stadig, Van Galen Last, Graaff, Van Gent, de Mots, dr. van Nieuwenhuysen, Van Lonkhuyzen. Tweede afdeeling: Voorzitter: Wet houder Veis Heyn. Leden: Spiekermann, Kraan, Zwart. Van Koelen, Hehenkamp, Hofkamp, Van Tellingen, Noordman, Polder, Eggink. Daarna kwam in behandeling het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanvaarden der Rijks-crisis- regeling om in aanmerking te komen voor een bijdrage van 70 pCt. der kosten uit 's Rijks schatkist. De algemeene beschouwingen hier over werden geopend door den heer Butselaar van de Onafhankelijk Socia listische Partij, die de voorgestelde regeling afkeurde en de gemeente- regeling wenschte te handhaven, even tueelImetopofferingvai^^ subsidie ad f 70.000. Dit bedrag wilde hij vinden door vertraagde aflossing van gemeente-leeningen, verlaging van het rentecijfer der leeningen en aan tasting der vermogens. Hij betreurde het dat een Wethouder, voortgekomen uit de Sociaal Democratische Arbeiders partij medewerking verleent voor de invoering der Rijksregeling, die hij als onvoldoende kenschetst. De heer Polder legde namens de Sociaal Democratische fractie een ver klaring af, inhoudende dat men de regeling zou aanvaarden. Eenige ver beteringen kunnen alsnog worden voor gesteld in Den Haag. In den winter zal weer cokes wor den verstrekt. De fractie stelt voor den menschen daarvoor een gulden te geven, want nu verplicht men de men schen cokes te nemen, terwijl menigeen ze niet stoken kan. De heer Van Koelen voelt de moei lijkheid voor het gemeentebestuur. Als raadslid is men ook verantwoordelijk voor den financieelen toestand. Spr. bepleit eenige verbeteringen. Dat de norm van f 13.50 is verlaagd op f 12.50 is een bezwaar. Tegen het bepaalde dat inkomsten niet uit arbeid verkregen, worden afgetrokken, is ook bezwaar, met het oog op genoten kindertoeslag. De heer Ruitenberg (V.D.) zegt dat als spr. nu nog in het College had gezeten, hij er zeker vóór zou zijn in het belang der werkloozen. Mr. Stadig merkt op, dathetkarak- .rvan deze regeting niet zooveel ver schilt met den bestaanden toestand. Het is geen verslechtering. De heer Graaff wees erop, dat in Nederland veel is gedaan voor de werkloozen en ons land heeft steeds aan de spits gestaau. Het verheugt spr., dat de commissie voor hulpver- leentng accoord gaat met deze regeling, want in die commissie zitten menschen met een gezond oordeel. De heer Noordman wijst er op, dat er niets aan te doen is, dan het aan vaarden der rijksregeling. Als men geen hand heeft, kan men ook geen vuist maken. Wethouder Noordewier verdedigde het voorstel uitstekend, overtuigd als hij was, dat de tegenkanting van den heer Butselaar berust op onzuiveren grondslag. Deze regeling is een stap naar de Rijkszorg. Voor werkverschaffing zal voor 1933 f250.000 worden uitgetrokken en met het aanvaarden der Rijksregeling kun nen we daarvan f 100.000 terugkrijgen, waarmee we andere uitgaven kunnen bekostigen, zoodat we daarmee zeker 100 man voor een jaar van de straat houden. Zoo wordt de werkloozenzorg beter gediend dan door agitatie. De Rijksregeling verdeelt het geld anders, maar geeft aan de werkloozen precies hetzelfde als de oude regeling Spr. erkent eenige bezwaren,j maar doet toezegging dat getracht zal'wor den deze weg te nemen. Bij gedeeltelijke werkloosheid kan pet. worden uitgekeerd. Dat is een voordeel. Wat de brandstoffentoeslag betreft, spr. heeft er geen bezwaar tegen, dit met den minister te bespreken. De heer Butselaar bestrijdt dan nog maals deze regeling en spreekt zijn wantrouwen uit in de Regeering. De heer Noordman begrijpt niet goed of de heer Butselaar het nu heeft te- egeering of tegen het college n W. Het heeft Spr. buiten gewoon gegriefd, dat hij den heer Noordewier, een man met een gouden hart, heeft aangevallen. De heer Noor dewier verdedigt de regeling met een bloedend hart, maar we kunnen immers niet anders. Als we geen hand hebben kunnen we geen vuist maken. De heer Polder wijst er op, dat de sociaal-democraten noodgedwongen deze regeling aanvaarden. Doen we dit niet, dan is het mogelijk, dat de werkloozen in de toekomst geen cent steun krijgen. In het belang der werk loozen moeten we deze regeling nemen. De heer Van Koelen tracht nog aan te toonen, dat in de nieuwe regeling de ongeorganiseerden er beter van worden. Spr. wil verzoeken, of het nog niet mogelijk is die r f 13.50 te handhaven. Wethouder Noordewier zal voldoen aan het verzoek van den heer Van Koelen en alsnog een poging richting wagen. Deze regeling |is niet slechter voor de werkloozen, en wie het anders zegt, zooals de heer Butselaar, die misleidt de werkloozen. Overigens is er geen spraak van dat hij de regeling met bloedend hart verdedigt. De regeling is goed en wordt door hem aanvaard. Als de heer Butselaar niet aantoont dat de Rijksregeling slechter is, dan heeft hij slechts groote woorden ge bruikt om zijn politieke standje om hoog te houden. De verordening is daarop aange nomen met de stem van den heer Butselaar tegen. Over de wijzigingen zal met den minister in overleg worden getreden. gewezen 1. schoolgebouw Hellestr. 87; 2. gym nasium Plantsoen West 2; 3. school- ;ebouw Wyerstraat 23; 4. schoolge- iouw Puntenburgerlaan 49; 5. school gebouw P. Borstraat 30; 6. schoolgeb. Waalstraat 5; 7. schoolgebouw Rozen straat 14; 8. schoolgebouw Oude Soesterweg 152; 9 schoolgeb. Zonne bloemstraat 9710. schoolgebouw Schimmelpenninckstraat 3; 11. school gebouw van Assenraadstraat 2; 12. schoolgebouw Coninckstraat (ingang Plantsoen Noord 51); 13. schoolgebouw Groote collectie Axminster, Haarvelours, Bouclé Tapijten K. Beekstr. 6, Beekenst.laan 10, Amersfoort, Tel. 543 Bezoekt onze 18 Modelkamers. Compl. Meubileering 1 Gemeentebegrooting 1933. De gemeenteraad zal de begrooting voor 1933 in de afdeelingen behandelen op Maandag 26 en Dinsdag 27 Sept., des avonds 7 uur. Stemlokalen. Als stemlokalen bij de stemming voor leden van de Tweede Kamer zijn aan- Coninckstr. (ingang Coninckstr. 80)14 schoolgeb. Muurhuizen 40b15. school geb. Heerenstraat 6; 16. Schoolgeb. Groote Haag 23; 17. schoolgebouw Plantsoen Zuid 2; 18. schoolgebouw Lange Beekstr. 3; 19. schoolgeb. Beeken- steinschelaan 39a; 20. schoolgebouw Bisschopsweg 167; 21. schoolgebouw Hobbemastr. 38; 22. schoolgeb. Miere- veldstr. 7223. schoolgebouw Leusder- weg 3024. schoolgebouw Leusderweg 24925. schoolgebouw Tollenslaan 2; 26. schoolgebouw Vondellaan 18; 27. schoolgebouw Johan v. Oldenbarne- veltlaan 23; 28. schoolgebouw Hein- siuslaan 1. Volgens het Volksblad is aan het personeel van het Rijksopvoedings gesticht medegedeeld dat met ingang van 1 Januari 1933 ontslag is aange zegd aan het geheele personeel, uitge zonderd aan den directeur, den adjunct directeur, den ziekenoppasser en de koks. Allen kunnen weder in dienst treden bij verlaagde functie en tegen beduidende inkomstenvermindering. De leeraren, die een maximum sala- 3 verdienen van f3300, kunnen na I Januari a.s., indien het mogelijk ei wenschelijk is, terugkomen als beamb ten in algemeenen dienst tegen een salaris van f1900; de leeraren met be voegdheid, die eveneens f3300 ver dienen, worden teruggenomen op een salaris van f 2600de vakleeraren (max. f3300) kunnen, alweer indien het mo gelijken wenschelijk is, voor f2300 in 's rijksdienst blijven. De beambten in algemeenen dienst worden op f 1600 teruggebracht, terwijl de huishoudelijke beambten slechts als arbeidscontracters weer in genade zullen worden aange- Verder is aan één der adjunct-di recteuren ontslag verleend. De gemeenteraad van Zwolle be sloot met algemeene stemmen borg te staan voor een som van f 180.000, voor den bouw van een overdekte zwem inrichting, genaamd „Sportfondsenbad" te Zwolle, en een terrein beschikbaar te stellen tegen een erfpachtsom van f500 en een subsidie te verleenen van f950 welke verrekend wordt in goed- koope baden. Door de daling der prijzen van materialen werd het mogelijk nóg dit jaar de Utrechtsche straat te asfal- teeren. Drie weken lang zal zulks het verkeer min of meer storen, maar dan is 't ook geleden en hebben de be woners wat ze reeds lang wenschter. een moderne bestrating. Op den Hoogeweg had een aan rijding plaats tusschen een auto en een 26-jarigen wielrijder. Hij werd tegen den grond gesmeten en kreeg een beenbreuk. Per ziekenauto van Nefkens is hij naar het St. Elisabethziekenhuis gebracht. Burgerlijke Stand. 6 Sept. Geboren: |annetje, d. v. A. v. d. Hazel en J. v. d. Hoek - Hendrika, d. v. H. v. de Wetering en T. v. 't Net Jentje, d. v. Ph. Hil versum en J. Haringman Christiaan, z. v. A. Wever en D. v. Balen. Ge huwd: J. M. Maters en J. A. Verschuur. 7 Sept. GeborenHendrika Johanna, v. H. C. Steenwijk en A. Lablans Daniël Coenraad, z. v. N. J. de Wit en A. M. Steenbeek Johann Hartgert, z. v. R. de Wit en Th. L. HUsch. Gehuwd: M. Leenards en M. F. C. v. Opijnen M. E. Knüpfer en C. C. A. Kramer - P. L. Soet en J. Polleman G. Wijnands en W. v. Effrink G. Schrasser en C. G. Tho massen W. v. d. Berg en H. v. d. erg J. Termaat en A. Koenen. 8 Sept. Geboren Johannes Hilbert, v. A. v. Korlaar en R. A. van Boegem Elise Jenny, d. v. D. J. v. d. Zee en E. A. Waringa. OndertrouwdP. Bouw en A. Braunsteiner H. W. Nijhof en W. Bouw M. G. H. Bos man en C. Hendriks J. v. Heuvelen en M. F. J. Hofhuis J. Meijer en J. Landman. GehuwdJ. G. v. Boekei en L. J. M. Blewanus C. v. Zwol en H. v. Vulpen G. v. Zadelhoff en M. J. Ruitenberg. Overleden: Su sanna G. Th. Tempelman, 18 mnd Marritje de Gooijer, 58 jr., echtg. C. Vermeulen. Zondagsdienst H.H. Doktoren nachtweekdienst Apotheek. M. A. Duyvis, Utr.weg 145, Tel. 306. H. H. E. Morren, Langegr. 11, Tet. 55. M. Nicolai, Lange Bergstr, 41, Tel. 603. Apotheek: Ten Brink en Vermolen, Varkensmarkt 19d, Tel. 160. Door den Directeur van Openbare Werken werd aanbesteed het rioleeren wegen in het Bergkwartier in twee perceelen. Perc. I rioleering Utrecht- scheweg en Barchmann Wuytierslaan, perc. II rioleering van wegen Berg- Noord. 25 inschrijvers waarvan 3 ongeldig wegens niet onderteekenen. Hoogste Otto Linsel, Soestdijk totaal f77800; laagste J. G. de Bruin, de Bilt totaal f42480. Uit den Omtrek Bunschoten Men schrijft aan de N.R.Ct.: Twee jaar geleden werd bij een blok gemeentewoningen te Bunschoten een pomp geslagen op een diepte van 8 meter. Deze pomp gaf steeds behoor lijk drinkwater, tot verleden week Don derdag. Toen kwam uit deze pomp een vloeistof, die niet te gebruiken was. Ze geleek op water, vermengd met olie en benzine, en bleek ook brandbaar te zijn: toen men er met een brandende lucifer bij kwam, sloegen de vlammen omhoog. De burgemeester, de heer De Vries, meende aanvankelijk, dat hier benzine in den grond verstopt was om de ben- zine-belasling te ontduiken, en waar schuwde de ambtenaren van den be lastingdienst te Baarn. Deze stelden Zaterdag j.l. een onderzoek in e« kwa men tot de slotsom, dat deze geschie denis met de benzine-belasting niets te maken had. Met het oog op het gevaar, vooral voor kinderen, heeft de burgemeester de pomp tijdelijk boven den grond laten wegnemen. Van een emmer van de vloeistof, die uit de pomp komt, verbrandt de bo venste laag tot een hoogte van 4 .1 5 c.M. Vanwege het gemeentebestuur is een monster van de vloeistof genomen om ze voor onderzoek op te sturen naar een laboratorium. Zaterdag 10 September Eerste Solinger Staalwarenhuis annex Electrische Slijperij met de modernste machines. Speciaal voor vaklieden als: Slagers, Coiffeurs, Kleermakers, enz. C- BONT, Krommcstraat 32 KERKELIJKE DIENSTEN. Hel overnemen van onderstaande mede- deelingen in andere bladen is ultdrukkc- ijk verboden krachtens de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG Schaalcollecte Pieterspenning. H.H. Missen om 7 en half-9 u Half-11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG Van half 5 tot half 8 aanbidding voor de leden der Altaarwacht. 7 uur Lof. ZATERDAG H.H. Missen 7 uur, kwart vóór 8 en 9 uur. 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen oi PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAO H.H. Missen om 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. DINSDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna n half-9. Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558 ZONDAO Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 6 uur Lof met DONDERDAG Half 10 gezongen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half 8 Lof met Rozenhoedje, in de week de H. Missen te half 8 en 8.10 uur. Achteveld. PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor Q. Rentinck. Telefoon no. 6. ZONDAG 7 uur en half 9 H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 5 Lof. Catechismus voor de grooten. In de week de H.H. Missen 7 en 8 uur. WOENSDAG Ie H. Mis in Huize St. Joseph. ZATERDAG. Biechthooren vanaf 4 uur. Hamer» veld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. Th. van Harten. TelefoonHamersveld No. 4. ZONDAG Om half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Na de Hoogmis catechismus. Om 5 uur Lof. ZATERDAG Vanaf 4 uur biechthooren en daar na ieder volgend uur tot en met 7 uur. In de week de H. Missen om half-8. Catechismus Ms gewoonlijk. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF PastoorJ. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Kwart over 4 catechismus. 5 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 4—8 uur gelegenh. om te biechten. Deze week de H. Mis om 8 uur. Hoogland. PAROCHIE ST. MART1NUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG 8 uur Vroegmis Half 11 Hoogmis. ir Catechismus. ir Lof met Rozenhoedje. In beide H. Missen collecte voor het Leo Gesticht te Borculo. Deze week om 8 uur en kwart voor 9 H. Mis. Maandag, Woensdag, Vrijdag om half 10 en half 1 catechismus op de scholen. ZATERDAG Van 4—8 uur Biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Nifkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Lof. MAANDAG Naamdag van Maria. WOENSDAG Zeven smarten van Maria. ZATERDAG Gelegenheid tot biechten van half-3 tot half-8. f uur Lof ter eere van Maria. Dagelijks de H. Mis om half 8. Marktberichten. Amersfoort, 9 Sept. 1932. Appelen f 6.— f 10.— p. H.L. peren f4.— f 11.p.H.L.; Klei- aardappelen f 0 00 i f 0.— p. H.L.; Zandaardappelen f 0 00 4 10.00 p. H.L Hoendereieren f4.30 f 5.20 p. 100 st.; Eendeneieren f3.50 a f4.75 p. 100 St.; Boter f 1.70 a fO.— p. K.G.; Kippen f0.50 a f0.70; Hanen f0.70 a 10.90; Hennen f 0.00 a fO.OO'» Jonge hanen fO.OO a fO.OO; Kui kens fO.OO a f0.Tamme ko nijnen f 0.60 a f 2.00; Wilde ko nijnen fO.OO a f0.00Tamme duiven f0.20 a f0.50 per paar; Vette varkens f—a f.— Magere varkens f 10.00 a f 14.— Drachtige zeugen f 30.— a f 45 Biggen f 5.00 a f800; Guste zeugen f—a f per stuk. Aangevoerd: 120H.L. appelen; 60 H.L. peren; H.L. kleiaard- appelen; 0 H.L. zandaardappe len; 370000 hoendereieren; 2500 eendeneieren; 25 K.G. boter; vette varkens; 2 magere var- - kens II drachtige zeugen 265 biggen; 0 guste zeugen. Accountantskantoor Leeraar Boekhouden M.O Bijhouden van boeken enz. Opmaken van balansen* Behandelen 'van Belastingzaken Opleiding voor examens PRINSES MAR1ELAAN 15 TELEFOON 1234

De Eembode | 1932 | | pagina 2