Allerlei Door alle eeuwen heende r. in de maand, de visch is dan overheerlijki KIJIt II wel een. I. oneen winkel? Altijd konpers, nltljd drukt,. HET GEHEIM? |,g,„ d. blllljk.le pellen. EIGEN INKOOPBUREAU TE IJIMUIDEN. lederen datf versch- Tarhnt Tn„r, k-,k ii o r -.I™ u,,™» Garnalen CropueUen. Vlschkoekjes. gebakken Visch. Nieuw,Hrtg. Rolmops gerote- e'n ve en, enz. enz alleen: IJmuider Vischliandel li. GLASTRA Co. N.V., Amersfoort, Utrechtschestraat 40, Telefoon 92 Meermalen Bekroond Overleden is de arts O. A. Bonthuis oud-officier van gezondheid le klasse O.I. Leger. De overledene was specia list voor neus-, keel- en oorziekten. Aan de Lieve Vrouwestraat is ge opend de Showroom van de electri- sche smederij van den heer G. Th. v Bekkum, waar de nieuwste modellen haarden, gashaarden, fornuizen en ka chels te zien zijn. De betimmering is uitgevoerd door de firma Van Nieuwkerk. Eenige dagen geleden werd de pas toor van Loenersloot, de Z.Eerw. heer B. J. Brouwer in het St. Antonius- ziekenhuis te Utrecht opgenomen, om een operatie aan zijn oogen te onder gaan. De patiënt maakt het naar om standigheden wel. Handelsregister. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei zijn mededeelingen gedaan betreffende nieuw ingeschreven handelszaken,waar onder: Gebr. v. d. Wetering, Varkenshandel, Amersfoort, Arnh.weg 160. Venn.: M. v. d. Wetering, H. v. d. Wetering. C. Vlaar en Co., Groenten, fruit en bloemen, Amersfoort, Nieuweweg 5. Venn.: J. Weyer, C. Vlaar. Rundvleeschcentrale „de Bonte Koe", H. v. d. Wetering en Co., Amersfoort, Krankenledenstr. 4. Venn.M. M. Eerd, H. v. d, Wetering. Joh. Tap en Co. N.V., Garage enz., Amersfoort, K. Willi.straat. Dir.: C. Tap, Comm. N. v. Nieuwenhuysen. N.V. Chem. Pharmaceutische Prae- paratenfabr. „Fama", Amersfoort. KI. Koppel 39—40. Dir.M. J. v. Buren en Dr. Ir. A. W. Coster v. Voorhout. Comm.: Dr. C- Eggink. Ged. Comm. Ir. L. Coster v. Voorhout. Coöp. Ver. Vad. Deposito Bank W.A. Plaatsen van Obligation, Credieten, bankbedrijf enz., Amersfoort, Koning innel. 21, Penningm.: J. D. D. Bangma. Voorz.J. v. Beek. Secr.R. Novack. Drukkerij H. v. Bronswijk, Amers foort, Joh. Tolliusstraat 2. Elg.: H. v. Bronswijk. S. Wijnberger, bakkerij, Amersfoort, Bisschopsweg 28—30. Eig.: S. Wijn- berger. In een vergadering van den raad der gemeente Assen werd besloten tot schenking van het landgoed Port Natal aan de vereeniging Ned. Herv. Stich tingen voor Zenuw- en Geesteszieken, gevestigd te Amersfoort, voor den bouw van een krankzinnigengesticht en sana torium voor zenuwzieken. Het landgoed moet minstens 50 jaar worden bestemd tot oord voor ver pleging van zenuw- en geesteszieken of tot een inrichting van algemeen nut. Na 2 jaar moet er gelegenheid zijn tot opneming van 150 patiënten, na 5 jaar van 230 patiënten. 't Hoogste Goed. Als steeds was de patronaatszaal aan de P. Borstraat uitverkocht. De tooneelclub van de Jonge Werkman, parochie St. Henricus. voerde op het tocneelspel in drie bedrijven „'t Hoog ste Goed" van L. Haver. De talrijke aanwezigen hebben ge noten van het goed vertolkte stuk, dat naast geestige zetten, toch een diepe ren inhoud had en zoodoende wist te boeien van het begin tot het eind. De rolverdeeling was goed. Vooral het laatste bedrijf was treffend mooi en toen het kleinzoontje na het wel- le-ruslen zeggen van het tooneel ver dween en in zijn z.g.n. slaapkamertje met roerend kinderstemmetje zong het aloude en steeds mooie Marialiodje „Lieve Moeder van den Heer", dat treffend klonk door de zaal, was het opmerkelijk stil, niettegenstaande de vele jongere aanwezigen. 't Was dan ook een mooie avond, die Zondag a.s. nog eens herhaald zal worden. Vroegtijdig toegangsbewijzen aanvragen is wel gewenscht om teleur stelling te voorkomen. Programma Katholieke Vrouwenbond. October. Film „Kinderkarakters". Lezing met lichtbeelden door Kape laan de Geus uit Utrecht over Noor wegen. 14 November. Vaandel wijding. Zang door een dameskoorlje onder leiding van Kapelaan Bachg. Humoristische lezing door Pastoor van Welsum uit, Maurik. November Middagcauserie, 8 December, 8 uur. H. Mis voor de levende en overleden leden, in de kerk O.L.Vr. Hemelvaart met algemeene H. Communie, 's Avonds 8 uur lezing met lichtbeelden door Paler dr. J, Krijn O.C. reisbeschrijving van Palestina. Januari. Triduum door Pater Wouters. Januari. Lezing. Februari. Declamatie-avond door Vincent Bergheggc. I Lezing van Mej. van Engelen over „Hygiëne in de huishouding". Tooneel- stukje door leden van de K. J. M. Maart. Lezing met lichtbeelden door Pater Huf over Liturg, plechtigheden. April. Kindermiddag in St Ansfridus. Er zal ,ook een avond gegeven worden in St. Henricus. Het bestuur: Mevr. Viester, presi dente, Kon. Wilhelm.str. 38mevr. Tim mer. secretaresse, Schimmelp.kade28; mej. de Roy van Zuiderwijn, Wilhel- minastr. 32; mevr. Jansen, Soesterweg 11; mevr. Noordman, Marnixlaan 44. Volksuniversiteit der gemeente Amersfoort. De openingsavond van den winter 1932—1933 is bepaald op Woensdag 19 October des avonds om 8 uur in de Markthal, Breesiraat, met mede werking van: 1. Amersfoorl'sMannen koor onder leiding van den heer C. van den Burg; 2. Mevrouw Charlotte Kohier, voordrachtskunstenares te Am sterdam. Entrée voor leden van de Volksuni versiteit gralisop vertoon lidmaatschaps kaart 1932. Niet-leden f0.30, f0.60 of f0.90 (alles inbegrepen) naar verkiezing. Kaarten verkrijgbaar op de inschrij vingsavonden Maandag 17 en Dinsdag 18 Oct. van 7.30 tot 9.30 Muurhuizen 9 en Tolliusstraat 16. Cursussen voor October, November, December 1932. Cursus in 5 lessen door Prof. Dr. L. T. de Beaufort, Hoogleeraar Amsterdam. Donderdag 3, 10, 17, 24 November en 1 December,|des avonds Onderwerp Waterdieren, het leven der dieren in zee- en zoetwater (met lichtbeelden). Cursus in 5 lessen door Dr. R. Miedema, Privaat docent in de Ge schiedenis van het Oostersche Chris tendom en Oostersche Christelijke Kunst aan de Universiteit van Leiden te Amersfoort. Dinsdag 25 October en 1, 8, 15, 29 November 1932, des avonds om 8 uur precies, OnderwerpDe geschiedenis de Russische Beeldende Kunst (met lichtbeelden). le avond: De Kunst van Byzantium en Klein-Azië en haar invloed op het ontstaan van de Russische Kunst, door middel van het Grieksch-Katholieke Christendom. 2e avondDe oudste monumenten van Russische bouwkunst en schilder kunst. Kerkgebouwen te Kiev, Nov-i gorod, Vladtmir, Susdal en Moskou (10— 12e eeuw). 3e avondDe ontwikkeling in de Russische Schilderkunst van de 12e tot de I8e eeuw. De Ikonen scholen van Novgorod en Moskou. 4e avondDe Russische beeldende kunst na de regeering van Peter den Grooten (1689—1725) 18e en 19e eeuw. Europeesche invloeden. werken van Repin, Waszenow Wrubel. 5e avondModerne Russische kunst. Railef-Keilmann, Archipanko, Kan- dinsky. Cursus in 6 lessen door Dr. Saal- born, te Bussum. Vrijdag 4. II, 18, 25 November en 2, 9 December 1932 des avonds 8 uur precies. Onderwerp Ontstaan en ontwikke ling van het sociale element in literatuur van plm. 1850 tot heden Nederland, Duitschland, Frankrijk en Engeland (met lichtbeelden). Cursus in 8 lessen door Otto van Tusschenbroek, Oud-Directeur Kunst nijverheid Museum te Haarlem. Maan dag 24, 31 October. 7. 14, 21, 28 November en 12, 19 December des avonds 8 uur precies. Onderwerp: „Groote figuren uit de oude en nieuwe Beeldende Kunst" (met lichlbeelben). I. Michel Angelo. 2. August Rodin. Hildo Krop 4, Ossip Zadkine. 5. Rembrandt van Rijn. 6. Vincent van Gogh. 7. Jan Sluytfers. 8. Marc Chagall. Het uitbreiden der St. Henricus Jongensschool wordt ter hand geno men door den aannemer Joh v. Keulen, die voor f 17.688 het laagst had in geschreven. De Centrale verwarming zal worden uitgebreid door de firma De Vries, Alkmaar. 1695. Heugeveld, PaacaUtraat 23. 118. Herr. UtrvcliUcbeweg 128. 1693. Hogi-wiml. Hiiygcnsliiuu 12. 932. Klussi-r, B. Wuyticrslaun 30. 98. Koopa, Vlusakkcrwt-g 58. 1708. Kiililmcyer. Dillciilmrgluon 12. 1705. Leopold, 't Luuntjc 3. 112. Linschotcn, nrtn, Socatorw. 329. 234. Otlo, Frrd. v. BUukrnlicyni- »t raat 31. 1706. Post, Bisschopsweg 73. 1710. Ricu, Coornhertlaan 3. 753. Sartorius, Krom mest raat 4-1. 208. Sclieltvmn de Hcere, Utrecht- schcwcg 144. 133. Smink. Kamp 78. 1698. Veerdonk en Baars, terrein 1711. Vlecachcentrale, Arnli. weg 20. 1699. Vries. Violenstraat 69. 1709. Woerd, Plantsoen West 14. 1696. Wilmink, Bis9chopswcg 218. 1707. Woningbouw „St. Bonifucius",j Oude Soesterweg. De Anarchist. Voor een stampvolle zaal voerde de R. K. Tooneelvereeniging „Euripides" als eerste in dit seizoen op het Too-' neelstuk „De Anarchist". 't Was een scherpe tegenstelling, de i twee broers. De een, anarchist, tneendej de maatschappij te hervormen met bruutj geweld en zonder God, de ander eenj Priester-Missionaris predikend in plaats van haat de liefde van Christus. De diverse rollen werden zeer goed vertolkt, zoodat de aanwezigen hebben genoten. Jammer echter dat er zoovele kinderen in de zaal waren voor wien het stuk te zwaar was. Stuk en spelers verdienen de belangstelling van groo teren. Een betere verlichting van het tooneel zou het spel zeer ten goede komen. Met den pianist, den heer v. Doorn, vormde de heer Wielaert een uitste kend duo, dat het muzikale gedeelte goed verzorgde. Zondag a.s. heeft de tweede opvoering plaats van dit stuk. Wij kunnen aanraden een Zondagavond te offeren, waarvan U geen spijt zult hebben. ritsen, 24e H. J. M. Overeem, 25e Cornelia Houwerljes, 26e Johanna Verkuil, 27c Henny Kamerbeek, 28e II. Ribberink—Cornelissen, 29e C. v. d. Craats, 30e R. A. v. d. Linden, 31e H. Kreulen, 32e S. Gieselbach, 33e Aartje Jansen, 34e G. de Wild, 35e M. v. de Linden. De goede oplossing is: „Dank gloeiend pek en teer geen steenen meer". Extra prijzen voor aardige inzen dingen, welke geëtaleerd zijn in „Ma gazijn de Voordracht", Utrechtsche- straat 21, werden toegekend aan: P. J. Kuperus, Mevr. v. Gorkum, A. van Bemmel, J. H. Th. Kroes en lan van Baak. Prijzen knnnen afgehaald worden „Magazijn de Voordracht". Burgerlijke Stand. 30 Sept. Geboren Pieter, z. üroenewoud en M. P. Snijders Ernst, z. v. R. v. Dommelen en M. Knap - Adrianus |ohannes, z. v. J. H. Stahli en A. J. Palland. OverledenGerrit H. v. d. Matten. 13 dagen. 1 Oct. Geboren: Willempje, z. H. J. van Rossum en A. Snijders Cornelis Hein, z. v. E. B. N. de Vink en H. Terschegget Adriana, d. v W. de Kruijff en F. Mater. Overleden Gerhardus A. Bonthuis, 60 j., echtg. v. S. J. Hubenet Suzanna Huizinga, 12 jaar. 3 Oct. Geboren: Gerardus Jacobus, z. v. H. Hengeveld en G. T. Coleri- brander. OverledenMaria C. Meule- kamp. 12 j. Adolf van Metelen.82 j., wedn. v. J. M. de Haas. Op den Utrechtscheweg heeft een auto-ongeluk plaats gehad, doordat één der voorwielen van de auto afliep. De bestuurder raakte het stuur kwijt, waardoor de wagen omsloeg. Met enkele kleine verwondingen kwamen de inzittenden vrij. Het K. R. O.-sextet zal Zondag 16 October a.s. onder leiding van Piet Lustenhouwer een concert geven in de Markthal. Maandag werd de melk met 1 cent per liter in prijs verhoogd. Achter de Kamp werd een drie jarig jongetje aangereden door een bakfiets. Het knaapje kreeg een der wielen over zijn been, waardoor eenige ontvellingen en een bloeduitstorting ontstonden i TELEFOONNUMMERS, looien. Gr. Koppel 13. Bohliiifjli, Ynjiilcllaun 3. 1694. Boacli, L. Bergstraat 3. De gymnasiasten trokken met hun leeraren Vrijdag naar het terrein, waar I het nieuwe Van Oldenbarnevclt-Gym- nasium, ontworpen door den Stads architect Ing. Van der Tak, in aan bouw is. Met de genoodigden, oud- leeraren, curatoren, burgemeester en wethouders en secretaris, vereenigden zij zich ter plaatse van den ingang waar de burgemeester, president van het college van curatoren, een latijta- sche toespraak hield en Rector Dr. Keulen uitnoodigde een „eerste steen te leggen". Nadat deze hieraan had voldaan, volgden de genoodigden en de vertegenwoordigers der leerlingen met de concierge dit voorbeeld, Dr. Keulen hield daarna tot besluit een pittige rede, waarin hij de betcekenis van dezen dag in 't licht stelde. Prijsvraag Utrechtschestraat. Ingekomen waren 4659 oplossingen waarvan 3442 goede. Na loting vielen onderstaande prijzen ten deel aan le Rijk Kamerbeek, 2e Gijsbert Hoes, 3e W. v. Bemmel, 4e A. den Ouden- van Wessum, 5e Dientje de Vaal, 6e P. W. Voortman, 7e M. C. v. d. Stasse, 8e M. C. v. d. Broek, 9e G. v. Pla teringen, 10e W. Peterse, lie J. L.de Gooijer, 12e Betsy Sleurink, I3e L. te Kulve, 14e R. Talsma, 15e J. F. W. Pieters. 16e J. Bakker, 17e Joop Schol len, 18e Dik van Dijk, 19e A. Coster, 20e ten f love--ter Beest, 2le A. Spierlngs, 22e P. C. Alewijn, 23 Ger- Oude Kunst in St. Joris door A. F. van Beurden. De St. Jorlskerk van Amersfoort, het hart van de stad aan het vo naamste plein gelegen, was vóór de overweldiging door de beeldstormersl op 23 April 1579, op 9 Juni 1579 en 8 Maart 1580, het middelpunt van het rijke Roomsch-Katholieke leven der stad. Had de pelgrimage naar 't O. L, Vrouwenbeeldje niet alleen de stad omhoog gebracht in hare tijdelijke wel vaart en den heerlijken toren doen bouwen, een broeder van den Cunera bedevaartstoren van Rhenen; hij wenkte de lieden van aan de zee en die van ui» de Veluwe steeds naar de Eemstad. Het verheffen van de paro chiekerk tot een kapittelkerk met 12 kanunniken maakte deze tot een drie hallenkerk, waarin het oude bedehuis met toren en al eenvoudig opgenomen werd, maar vergrootte ook het aanzien der stad. Deze kerk, aan den manhafter ridder St. Joris gewijd, met haar groot koor, haar schitterend oxaal. zooals er geen ander in Holland en aangrenzende landen bestond, was uitgestoffeerd met gebrandschilderde glazen, met een kleurrijke binnenbeschildering en vijftig altaren. Zij diende trouw gedurende drie eeuwen als godshuis voor de be volking. Maar de verandering van politiek en religie dreef de Roomsch-Katholieken uit hun tempel en booze dagen kwamen er over het groote gebouw. Men ver wijderde er met geweld alle teekenen, die aan den ouden godsdienst her inneren konden, met name de altaren Wel liet men een oogenblik de Room- schen vrij om af en toe ook over de kerk te beschikken, maar het laat zich denken, dat geen gebruik meer kon gemaakt worden van de ontwijde en van alles beroofde kerk. Daarna is zij de hoofdkerk voor de Gereformeerde geworden en is dit gebleven met uit zonderingvan een jaar toen de Fran- schen hier meester waren in 1672-1673. Men zal begrijpen dat er weinig uiterlijke teekenen van het vroegere Roomsch-zijn na al die eeuwen over gebleven zijn, maar bij nadere be schouwingen de rondgangen der laatste tijden blijkt het, dat er toch nog spre kende kenmerken uit de oude tijden tijden overgebleven zijn n.l. beeldhouw werk en schilderwerk dat op plaatsen aangebracht was, die men moeilijk bereiken kon of dat na lang onder de witkalk gezeten te hebben, af en toe voor den dag kwam. Wij willen daar een en ander van verhalen. Tot voor korten tijd, was het onbe kend, dat de sluitsteenen van het ster gewelf der drie schepen of naasteen-, liggende evenhooge hallen de borst-1 beelden van de apostelen bevatten. Te beginnen bij het Kanunnikenkoor wordt de sluitsteen boven de plaats, waar het hoogaltaar stond, door een bloem krans gevormd, de tweede bevat het I ruiterbeeld van St. Joris, de derde echter de borstbeelden van St. Petrus me» de sleutels en St. Paulus met het zwaard, de vierde dat van S». Andries met het schuine kruis verder volgen nog SI. Thomas, St. |ohannes en in den Noorderbeuk nog St. Matheus, St. Philippus en andere minder herkenbare. Ook komt St. Joris nog eens vóór. Men heeft als gezegd de 12 apos telenen verschillende andere Heiligen willen voorstellen, terwijl eenzelfde engelenfiguur de rij sluit. In het prachtige oxaal zijn nog de nissen aanwezig, waarin de heiligen-! beelden stonden, maar van boven is het door het roekeloos inbrengen van het orgel zeer gehavend en geschonden. Onder het gewelf van het oxaal zijn echter rijk bewerkte kapiteelen bewaard, met godsdienstige zinrijke voorstellingen voorzien. Eerstens de Eenhoorn met zijn kop in den schoot der Maagd, eene sym bolische voorstelling van de Onbe vlekte Ontvangenis, ten tweede een clericus of klerk, die een klopje of nonnetje les geeft, voorstellingen vani de Christelijke onderwijzing, dan een| leeuw, die een draak dood, zinnebeeld van den moedigen strijd der deugd tegen de ondeugd, ook nog twee strij dende dieren, terwijl aan den Oost of koorkant nog prachtig uitgewerkte voet stuk te vinden zijn n.l. een engel, een oud man, strijdende dieren en blad motieven. Verspreid door de kerk vindt men onder de schalken gebaarde manskop pen, bladmotieven en engelen kopjes. De kapiteelen der hoofdpijlers der kerk zijn allen rijk bewerkt met beel tenissen en planten en bladvormen. Men ziet er ook voorstellingen der zeven hoofdzonden zooals men dat ir de middeleeuwen wel aan de koor stoelen b.v. in Oirschot en Ter Apel aanbracht, een varken, een aap, een figuurtje in niet al te kiesche houding en zoo meer. Interessant is nog het oude schilder werk, dat hier en daar bij toeval voor den dag is gekomen. Rechts van het oxaal slaat op de muur geschilderd de Hj 'Mtcronymus, die een leeuw aan een koord mede voert. Hij was de patroon der Rede rijkers en dit beeld zal wel door de Amersfoorlsche Retorsynen gesticht zijn, die echter in den geuzentijd nog al ver van de Roomsche Kerk afgingen en het zoo bont maakten, dat de Amersfoortsche magistraat hen ophief, alhoewel ze dezelfde beginselen hul digden. Daartegenover is de triomfeerende Christus, die Sint Thomas hand in de doorstoken zijde legt. Deze voorstelling in den natten kalk a tempera geschil derd heeft veel geleden. Wel is het vermoeden gewettigd dat onder den witkalk in die zijbeuk, evenals elders, nog tafereelen in schilderwerk ver borgen zijn. Ook de bij den afbraak van hel: nachtwachtershuisje in de Langestraat| werd voor een kwart eeuw eene op den buitenmuur geschilderde voorstel ling, n.l. de Ve en Vie Statie van den Kruisweg des Heeren gevonden. Ze is indertijd door Jan Dunselman uil Am sterdam hersteld,' achter glas gezet, dat echter wel eens gereinigd mocht worden. Denkelijk in den beeldenstorm zijn de aangezichten geschonden. Zij de eenige tot nog toe gevondene de veertien vroeger aanwezige Staties. Aldus ziet men, dat de St. Joris nog verschillende belangrijke zaken uit vroegere tijden bevat, jammer dat de vele gebrandschilderde glazen met in begrip 'Wjm" gegaan. Soest In hotel Okhuijsen had de veiling plaats van de perceclen Koninginne- laan 49 en 51 (dubbel pand). He» eene pand werd ingezet voor f 3600, terwijl voor het andere f3100 werd geboden. In combinatie werd het pand met f 800 afgemijnd door W. J. Kuljer. Onder voorzitterschap van An». Hil- horst werd de vergadering gehouden van den Kath. Boerenbond. Mededee- ling werd gedaan van de pogingen wederom een landbouw-wintercursus te doen geven. De heer Ant. Hilhorst werd met 20 stemmen als voorzitter herkozen tegen 11 stemmen uitgebracht op Arie Hilhorst. Daarna verkreeg de technisch adviseur van Elmpt het woord voor een bespreking van het winter- program, Voor een goede verzorging van het landbouwonderwijs was het oprichten van een of meer cursussen zeer gewenscht. De mogelijkheid daar toe bestaat nog, hoewel de regeering de landbouwcursussen al besnoeid heeft. Een avond te besteden aan een lezing over varkenshouderij is zeer wenschelijk met het oog op de toe komstige plannen der regeering. Kerknieuws. Gouden Priester-Jubilé. Men schrijft ons: Op 19 October a.s. viert de ZccrE. Heer Cornelius van '1 Klooster, oud- Prior van het klooster der Kruisheeren te Maeseljck (Belgisch-Limburg) zijn gouden priester-jubilé. Hoewel Nederlander van geboorte (geboren te Hoogland, bij Amersfoort) heeft deze hoogst verdienstvolle pries ter-kloosterling een halve eeuw voor zijn geliefde H. Orde en aan het zielen heil van ontelbaren in België gewerkt. Z.Eerw. heeft een mooien staat van dienst achter den rug. Hij is Novice meester geweest in het klooster der Kruisheeren te Diest (België) en is een zielenleider bij uitnemendheid. Daarna gedurende 2 decennia, was hij Prior der Kruisheeren te Maascijck, achter eenvolgens Definitor en Visitator der Orde en thans, op 76-jarigen leeftijd, is Z Eerw. de nog steeds onvermoeide Procurator der Belgische Congo-nussic. Reeds meer dan 30 jaren heelt Z.Eerw. een zeer drukken biechtstoel in de Kruisheerenkerk teMaaseyck. Nog icde- ren Zondag is hij, winter en zomer, om 4 uur des morgens in de kerk aanwe zig om biecht te hooren en draagt om kwartier na 4 uur het II. Misoffer op, met predikatie, vcornamelijk voor de joi-iiiiuEiuc kkucii in» iii-i spoorwegmannen, maar waarvan ook het Keizersglas te loir zijn anderen die vroeg op reis willen, een gretig gebruik maken. Bemind en geëerd is hij door al zijne confraters, door de seculiere geeste lijken en door geheel de bevolking van Uit den Omtrek Barneveld Uuriirrlijkr Stand. Geboren: Iii-iiilrik Jan. z Eiiizi'lruliovi'ii on Yi'. Bruin-I Hendrik, v. E. Franken en G. li ren: Joliunna Wilholinina. d. v. It. V kuilen en H. Herder: Vfillielmiuu II. K. Nolinek fl: Jiii Wijnvei iL'cjlu.l: Coi M. Roe J. J. u-lis r kolt: Jim. z. v. A. 1 H. Bos; Even Jon. z. v. B. Bos en E Burgerhart: Wijuipje, d. v. E. J. Ver meer en A. Bus: Jar.di. V. J. Mulde, I'll H. J. v. Oliiuie. Ondertrouwd: Martini» v. d, Beek ei Aartje Barton; Aalt v. d. Klont en Rein Ije v. Koesveld; Jan CourtRon en Aallji Dekker; Aarl Kuijl en Evertje v. Meer lil: Hendrik v. Veldhuizen en Ingetji ii Jitske Wie Baarn Burgerlijke Stand. Geboren Tetjc, d. v. W. v. Wllsum iA. Woudenbrg Johanna Wijger- dina, d. v, J. C. Natter en A. N. Nagel. Gehuwd: J. G. L. Vernhout en J. H. de Boer W. A. C. Weurman en A. Tibbe. OverledenJacobus Cornelis Reidt, 22 jaar. De Bilt Heden morgen ontstond brand in het Meteriologisch Instituut te De Bilt. De bovenverdieping werd vernield, de speciale radio-installatie ging verloren, NIJkerk Op de markt: 150.000 eieren f4.50-5.25; jonge hennen-eieren f33.30; 59 biggen f6—8198 runderen kalfkoeien f 150- 200; kalf vaarzen f60—120; vet vee le kw. f 0.25-0.28 2e kw. f0.22— 0.25; vette koeien f 180-200, 16 nuchtere kalveren mestkalveren f 10— 18; slachtkalvercn fl—4; 55 kuikens f 1-1.70; 5 hazen f 1.75-2.25; 10 fazanten f 1—1.40; 300 stuks kool f 0.12-0.25. De directies der Engelsche spoor wegmaatschappijen hebben een alge meene loonsverlaging van 10 pet. voorgesteld. Hierdoor worden 600000 spoorwegambtenaren getroffen. Zaterdagmorgen is het bekende Hotel Harwich" te Hoek van Holland afgebrand, De brand is ontstaan door het achteloos wegwerpen van een cigaretteneindje. Met moeite konden de aangrenzende gebouwen, waaronder de R, K. kerk, gespaard blijven Nabij het vlfegterrein[de Molenheide niet ver van Gilze-Rijcn, is een militair vliegtuig neergestort en vernield. Het toestel werd bestuurd door Luitenant lansen, terwijl Luitenant v. d. Kamp als waarnemer fungeerde. Beide vliegers zijn afkomstig uit Soestcrberg. De be stuurder kreeg een wond aan het been. Luitenant v. d. Kamp werd aan het gefaat gewond,' De 76-jarige J. Kleinhorst te Rotter dam is gestruikeld en met het hoofd tegen den rand van liet trottoir ge vallen. Met een schedelbreuk en een gebreken neusbeen is hij naar het ziekenhuis'gebracht, waar hij bij aan komst bleek te zijn overleden. Prinses Juliana heeft ten derden male een gift van f 30.000 ter beschik king van 't Nationaal Crisis-Comité gesteld. ooo Brakersfield in Californiö heeft een waterhoos 30 levens gcëischt. Na hevige slagregens vormde zich een wervelende waterkolom van ongeveer 12 Meter hoog. welke op een spoor brug bij Woodford een trein, bestaande uit een locomotief en zeven wagens, van de rails vaagde en in den afgrond wierp. Daarna streek de hoos langs een benzinepompstation, dat geheel werd verwoest. De eigenaar, zijn fa milie en eenige automobilisten werden lallen gedood. V

De Eembode | 1932 | | pagina 2