A. H. v. Nieuwkerk n.v. R. K. Spaarbank - Amersfoort Thans de tijd voor Dekens Door alle eeuwen heende r. in de maand, de visch is dan overheerlijk Kijkt U wel eens in onzen winkel? Altijd koopers, altijd drukte. HET GEHEIM? Het bestetegen de billijks!# prijzen EIGEN INKOOPBUREAU TE IJMUIDEN. lederen dag verschTarbot, Tong, Kabeljauw, Schetvisch, Schol, Bot, Vischcarbonade, Vischconserven, Oarnalen, warme Garnalen Croquelfen, Vischkoekjes, gebakken Visch, Nieuwe Haring, Gemarineerde Haring, Rolmops, gerookte- en versche Paling, gerookte- en versche Zalm, Stokvisch, Zoutevisch, enz. enz. enz alleen IJmuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V., Amersfoort, Utrechtschestraat 40, Telefoon 92 - Meermalen Bekroond onder controle Centrale accountantsdienst Ned. Boerenbond Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit d.d. 14 Maart 1913, no. 68 De zittingen voor het inleggen en terugbetalen van gelden worden gehouden in het R. K. Spaarbankgebouw BREEDESTRAAT bij de LANGEGRACHT des ZONDAGS van 12 tot 1 uur; WOENSDAGAVONDS van 7 tot 8 uur en VRjJDAGS van 10 tot 11 uur. Dadelijk ingaande rente 36/io pCt. Spaarbusjes gratis verkrijgbaar. Kassier: Amsterdamsche Bank. Bij Koninklijk Besluit is den huzaar G. Feddema van het 1ste Half Regi ment Huzaren (officiersoppasser van luitenant Pahud de Mortanges) toege kend de eere-medaille der orde van OranjeNassauin brons metde zwaarden. De heer D. Mus, leeraar in de me- aalbewerking, vakteekenen en teekenen aan de ambachtsschool herdacht den dag, waarop hij vóór 25 jaar te Oud- Beijerland werd benoemd tot leeraar bij het vakonderwijs. Leeraar Mus is sedert I Mei 1911 aan de ambachts school alhier verbonden. Voor den Kantonrechter verklaarde dezer dagen een fascistisch aangelegd jongmensch, dat de politie zou hebben gezegd, dat hij wapens mocht dragen. De commissaris van politie deelt nu mede, dat zulks door de politie niet gezegd kan zijn. Wat de wet verbiedt, kan de politie niet toestaan en zal de politie ook niet toestaan. Ten aanzien van het dragen van wapenen wordt streng opgetreden, hetgeen moge blij ken uit de omstandigheid, dat gedu rende den laStsten tijd 17 overtredingen werden opgespoord. Amersfoortsche kunstkring. Tentoonstelling van schilderijen en teekeningen van verschillende kunste naars naar eenzelfde model en var een collectie Appel-stillevens ir het gebouw van „De armen d< Poth", Coninckstraal no. 41, van 22 October tot en met 6 November a.s. dagelijks van 10 tot 4 uur. Opening der tentoonstelling Zaterdag 22 Oct. om hall 3 nam. Toegang voor niet leden f0.25; leerlingen onder geleide 10 cent. De Bijbeltentoonstelling in de St. Joris-kerk werd in drie dagen tijds door ruim 5000 personen bezocht, Dc door de ruitersportvereeniging Eemland georganiseerde afslandsrit voor dames had Zaterdag plaats onder veel regen en wind. Het 67 K.M. lange parcours werd door alle deelneemsters afgelegd. Prijzen werden toegekend als volgt: te prijs: Mevrouw v. Reede-v. d. Goes met Ayesha in 3 uur 23 min. 2e Mej. R. v. Stockum (Millingen) met Maritza in 3 uur 38 min. 3e: Baronnesse v. d Heijden Doorneuburg (Vorden) met Brunhilde in 3 uur 43 nfin. 4e: Mej. C. Cramer (Doorn) met The Whip in 3 uur 52 min. 5e: Baronnesse van Heerdt-Kolff (Baarn) met Revolt in 4 uur 24 mii Eervolle vermelding voor Mej. van Slolk (Rotterdam) met Vos. Door den aanleg van riolen Utrechtschenweg zal de autobusdienst Amersfoort—Utrecht een gewijzigde route volgen. Komende uit Utrecht zal worden geredenStationsplein—Regen- tessenlaan—Julianalaan—Joh. van 01- denbarneveldlaan - Berkenweg-Utrecht- schewcg is voor alle rijverkeer ver boden, alleen voetgangers kunnen den ouden weg volgen. Bij een openge broken rijweg is het verboden op trottoirs te fietsen. De Federatie van Amersfoorlsche Middenstandsvereenigingen (Handel en Nijverheid, Chr, Middenstandsver. en R.K. Middenstand) heeft besloten mede werking te verleenen tot het organi- seeren van een Winkelweek voor Ned. Fabrikaat, in samenwerking met deze Vereeniging. Deze propagandaweek wordt nuttig en wenschelijk geacht, teneinde eenige poging te doen tot bevordering van gebruik van producten, waardoor Ned. arbeidskrachten een inkomen erlangen. Dat zij. als winkeliers, naast het Ned, Fabrikaat, het buitenlandsche niet kun nen ontberen, spreekt vanzelf, maar mag toch geen reden zijn den nationalen handel niet te steunen. De Winkelweek zal waarschijnlijk plaats vinden in de eerste helft van November a.s. In verband hiermede wijzen zij tevens op een poging tot liet houden van een beurs in de Markthal, die niet uitgaat, van eenige Middenstandsvereeniging, maar een particuliere onderneming is. De Federatie verleent aan deze beurs geen medewerking, acht deze zelfs niet wenschelijk en waar getracht wordt de beurs te houden ook in de eerste helft van November, zou de Federatie liet op prijs stellen alleen medewerking aan;de Ned. Fabrikaat-week te geven. Burgerlijke Stapd. 12 Oct. GeborenHendrik, z. v. J. C. Bleijerveld en C. H. Bokking. Gehuwd: J. F. Rommers en C. M. Wels W. Klunder en C. M. Botten- burg J. A. Kentin en H. Loois D. W. A. v. Appelen en I. Snoek W. A. Christiaans en G. v. Bokhorst F. G. Mechelse en G. v. d. Berg. Overleden: H. B. v. Barlingen, 20 jr. echtg. v. J. D. Werij. 13 Oct. Geboren: Cornelis, z. v. G. Soelen en E. Fluit Karet Maria, v. L. S. Gütz en M. G. v. Eijkelen- burg Franciscus Ignatius Claverin-, z. v. H. F. Balk en G. H. v.d.Bogert. Ondertrouwd: P. J. Verhulst en D. v. Dijk G. Arends en E. Tiemens C. v. Dorst en A. Schuurman P. A. Hitzei en B. Hollhammer. Gehuwd: W. v. d. Heuvel en J. Burger W. v. d. Brink en J. Jans. Overleden Gerrit Boshuizen, 71 jr., echtg. v. J. Kreikamp Hendrika Kraan, 69 jr., echtg. v. W. Butzelaar. 14 Oct. Geboren: Johanna Christina, v. J. Kutig en J. Wiljek Johanna Geertruida, d. v. G. Slots en J. Holle mans Willem Herman, z. v. J. Plomp en A. M J. Jurriaanse Antonia Theo dora, d. v. H. H. Hulsman en E. C. J. Swart^ Overleden: Siemen de Roo, 43 jr., echtg. v. J. Vis lohanna Gouw, 72 jr., wed. v. W. Ie Beek. 15 October. GeborenMaria Cor nelia, d. v. G. J. Huijzenveld en J. Jansen Auke, z. v. A. Wierspia en C. Broekhuis. 17 October. Cornelis Franciscus, T. C. Verschuur en F. J. de Vries Hendrik Jan, z. v. E. v. d. Vegle en I. de Bie Gertrudis johan, z. v. G.J. Sterk en G. J- van Westerlaak OverledenMaria Cecilia Hollak. oud 71 jaar, weduwe van G. A. Elskamp. en vanat 1 Januari 1930: 20 cent. Bij het Waterleidingbedrijf is de meter- huur verlaagd met gemiddeld 50 °/0. Wij mogen er op wijzen, dat tegen- 'er stijging der schuldenlast mag worden gesteld de onverplichte kapi taalvorming, door de instelling van het fonds voor bijzondere doeleinden. Dit fonds zal per 1 Januari 1933 bedragen f285.616.83, derhalve ongeveer f7 per hoofd der bevolking. Stellen wij daarbij nog, dat bij het aangaan van geldlee- ningen de aflossingstermijnen steeds zoodanig zijn gesteld, dat ze door den levensduurder objecten worden over troffen, dan is ook hierbij kapitaal vorming aan te wijzen. Met de leeningspolitiek van Gede puteerde Staten, zooals deze zich uit in hun toezicht op dc gemeenten, kun nen ook wij ons niet vereenigen. Het is nu eenmaal niet mogelijk, voor elke kapitaaluitgaaf afzonderlijk te leenen. Niet alleen, dat hierdoor de gemeente te veelvuldig en dus voor te kleine bedragen een beroep op de geldmarkt moet doen, maar ook omdat daardoor noodzakelijke werkzaamheden soms langen tijd opgeschort moeten worden. Omtrent de aangekondigde zwem inrichting behoeft geen beslissing te vallen bij de behandeling dezer be grooting. Een afzonderlijk voorstel zal worden aangeboden. Daarbij zal gele genheid zijn de bezwaren, op grond van ervaringen elders opgedaan, te overwegen en de noodige regelen ter voorkoming van die bezwaren te tref fen. Over de ligging kan dan tevens van gedachten worden gewisseld. Tot de inrichting van openbare zwemgelegenheden, anders dan het zwembad waarover geschreven is, heb ben wij geen plannen in voorbereiding. Naar onze meening kunnen de plan nen, die eerder bestonden, vervallen als de ontworpen'zweminrichling wordt gemaakt, hetgeen een belangrijke be sparing zou geven. De afgeloopen jaren hebben voldoen de aangetoond, dat een voorzichtig be leid bij ons steeds op den voorgrond heeft gestaan. Wij kunnen ons niet vereenigen met de gedachte geen uitbreiding te geven aan de bedrijven, teneinde de winsten der bedrijven te bestemmen tot belas tingverlaging. Uitbreiding aan de be drijven wordt slechts dan gegeven, wanneer de noodzakelijkheid dit ge biedt. Dit na te laten, om meer winst te maken teneinde die winst tot be lastingverlaging aan te wenden, lijkt ons een zeer ongezond standpunt, wijl de winst dan toch allereerst zal moe ten worden verminderd door de tarie ven te verlagen, zooals ten aanzien van de gasfabriek reeds meermalen is toe gepast. Daarnaast mogen wij niet ver geten, dat elk bedrijf, wil het winst kunnen maken, goed geoutilleerd moet Gemeentebegrooting 1933. In hun antwoord op de vragen ge steld in de afdeelingen van den Ge meenteraad bij het onderzoek van de gemeentebegrooting schrijven Burge meester en Wethouders onder meer: Teneinde de krotopruiming te be vorderen zal binnenkort een voorstel worden aangeboden tot het bouwen van ongeveer 145 woningen voor minderdraagkrachtlgen in hetZogstraat- kwartier. Rijksvoorschriften verbiedenaan meer leden uit hetzelfde gezin gelijktijdig werk te verschaffen tot steun uit te keeren. Wij meenen dat belastingverhooging zoo lang mogelijk moet worden tegen gehouden, maar wanneer door de depressie aan de gemeente de midde len zouden komen te ontbreken, om naar behooren haar taak.te verrichten, dan zal moeten worden overwogen, welke maatregelen moeten worden ge nomen. Intusschen hebben wij ons bij de samenstelling van deze begrooting op het standpunt „geen belastingver hooging" kunnen stellen en zijn wij er desondanks in mogen slagen voor Armbestuur enz. f83.000.— meer uit te trekken dan over 1932 is geraamd. Dat wij hierin zijn geslaagd, mogen wij in hoofdzaak toeschrijven aan het voorzichtig financieel beleid in de achter ons liggende jaren, waarbij steeds elke nieuwe maatregel aan de financieeie mogelijkheid is getoelst en waarbij elke raming van belastingop brengst gebasseerd is op de bekende gegevens. Toch is in de laatste jaren tot tweemaal toe de belastingfactor verlaagd, daarna is aan alle belasting plichtigen in deze gemeente gezamen lijk een verlaging van ongeveer 11 gegeven, vervolgens is het schoolgeld tot tweemaal toe verlaagd. 1 Januari 1924 bedroeg de gasprijs 11 cent per Ma„ vanaf 1 April 1928: 10 cent, vanal 1 October 19319cent,, terwijl liet vastrecht, per Februari 1927 vastgesteld op 5'/j en 5 cent, vanaf 1 April 1928 gebaseerd is op 5 5 en 4'/j cent en vanaf 1 October 1931 op 4 cent. Dc prijzen der electriciteit bedroegen per 1 januari 1924 26 cent per K.W.U., vanaf 1 januari 1927 24 cent, vanaf 1 Januari 1929: 22 cent zijn. Het door één Uwer leden uitgespro ken vertrouwen, dat ons college kor ting op salarissen van ambtenaren zou ->aan toepassen, moeten wij beschamen. Tot salarisverlaging kan slechts wor den overgegaan nadat overleg is ge pleegd met de commissie voor geor ganiseerd overleg. Er moeten zeer dringende redenen van financieelenaard worden aangevoerd om de noodzake lijkheid van een dergelijke verlaging aan te toonen. Zoolang de financiën onzer gemeente geen ongunstiger beeld vertoonenals uit het ontwerp der be grooting 1933 blijkt, meenen wij, dat tot salarisverlaging geen aanleiding is. Ten aanzien van het onderhoud van straten en wegen is een zoodanige organisalie getroffen, dat verwacht mag worden, mede in verband met de ge ringe materiaal prijzen, dat met het daarvoor uitgetrokken bedrag het on derhoud voldoende zal zijn en de ach terstand regelmatig zal worden inge haald. Voor de vermakelijkheidsbelasting geraamd f23.000.—, terwijl deze in 1931 heeft opgebracht f 25.130 74. Aan Opcenten dividend- en tantièmebelas-! ting is geraamd f 12.000.— terwijl de opbrengst in 1931 heeft bedragen! f 17.025.48 en over 1932 tot 1 October f 12.322.01 Verlaging der opcenten Pcrsoneele belasting schijnt ons in de gegeven omstandigheden niet raadzaam. Ook al zou de kans bestaan, dat Amers foort hierdoor menschen tot zich zou trekkeneen gemeente mag een der gelijke speculatieve politiek ten op zichte van hare financiën niet voeren. circulaires hebben wij aan alle vaste en tijdelijke ambteneren en werk lieden in dienst der gemeente mede gedeeld, dat het voor het personeel in overheidsdienst in het algemeen niet toelaatbaar kan worden geacht neven betrekkingen te bekleeden. Verzocht is daarbij opnieuw vergunning aan te vragen, opdat door ons geval voor geval zou kunnen worden bezien. De ingekomen aanvragen werden in on» college behandeld en daarop is naar omstandigheden beslist. Een algemeen verbod zou onbillijk zijn, omdat met bestaande toestanden, gebasseerd op vroeger verleende vergunningen, reke ning moet worden gehouden. De exploitatie van de markthal wordt geregeld, een buffet is aangebracht en verpachteen voorstel tot herziening van de vergoedingen voor het gebruik van de hal en stoelen zal U binnen kort bereiken. Een oplossing van het verkeersvraag- stuk in de Utrechtsche-, Arnhemsche- en Langestraat en het aanwijzen van parkeerterreinen voor auto's is in voor bereiding. Voorstellen omtrent het sportterein aan de Gasthuislaan, ter geheele of gedeeltelijke vervanging van dat aan den Leusderweg, zullen weldra wor den aangeboden. Een terrein aan Laan 1914 werd voorloopig in orde gemaakt een tweede terrein aldaar zal in 1933 volgen. Het terrein Zonnebloemstraat is in gebruik genomen, terwijl plannen in voorbereiding zijn tot verbetering van het sportterrein Birkhoven. De door de gemeente aangegane geldleeningen zijn alle aflosbaar, met uitzonderingen der leening 1932, welke tot 1 Januari 1937 geblokkeerd is. Het komt ons niet raadzaam tot een andere wijze van berekening van [gastarieven en waterleidingtarieven over te gaan. Deze bedrijven behooren economisch te worden beheerd, zoodat daarbij geen rfceiing kan worden ge houden met den weistand der afnemers. Bovendien zou de invoering tarief, zooals door een Uwer leden wordt voorgesteld, dermate tnuikend voor het bedrijf zijn, dat in plaats van winstgevend daardoor een noodlijdend bedrijf zou ontstaan, hetgeen tot ge volg zou hebben dat de tarieven der laagste klasse weder tot minstens den tegenwoordigen prijs moeten worden opgevoerd om tot een sluitende ex ploitatie te geraken. Wordt vervolgd. Blijkens mededeeling in onze adver tentie-rubriek zijn loten voor de-461 Staatsloterij verkrijgbaar ten kantore: van de collectrice Hendrik van Vian- denstraat 12. K. R. O. in de Markthal. In de Markthal had Zondagavond een propaganda-avond plaats van den K. R. O. met medewerking van het K. R. O.-Sextet onder leiding van Piet Lustenhouwer. Na een welkomswoord van den voor zitter der afdeeling Amersfoort de heer Venings opende het K. R. O.-Sextet den avond met de K. R. O.-marsch van Lustenhouwer. Op humoristische wijze werden de leden van het Sextet een voor een door den Heer Paul de! Waart voorgesteld. In de plaats D.JVos als 2e Violist trad op Jacques Mossel, de refreinzanger van de K.R.O.- Boys. Hij was er toch en trad dan ook als zoodanig op met veel succes. Het optreden van Piet Lustenhouwer met de zijnen is voor Amersfoort een succes geweest. De muziek van het Sextet is bekend door den elher. Echter niet de menschen in hun optreden. En juist dit optreden, muziek, afgewisseld door humor, die de lachspieren der aanwezigen in werking bracht, heeft een avond van kunst en genot gebracht aan de K. R. O.-vrienden. Ook de xylophoon en cello-soli's vielen zeer in den smaak. De artisten kwamen er dan ook niet af alvorens nog een extra immer was ten gehoore gebracht. Voor de pauze werd door den heer Paul de Waart een vurig propaganda- woord gesproken. Gewezen werd op de noodzaak van het voortbestaan van den K. R. O. Spreker toonde met voor beelden aan de propagandistische waar de van de radio waarvan de tegenpartij zich ten volle bewust is. De Kerk hecit alle eeuwen door een cultureele laak vervuld, dit is ook de taak van de K.R.O. Door de gesloten deuren dringt de K. R. O. heen om het woord Gods te brengen ook aan hen die de Kerk schuwen en de priesters niet willen ontvangen. We hebben hier te lande een uitzonderingspositie. De K. R. O. is geworden wat zij thans is door den steun van geheel Katholiek Nederland. Dien steun kan zij niet missen om steeds vooruit te kunnen gaan. Voor Pers en Scholen is gestreden en heeft men groote offers gebracht. De K.R.O. is even noodzakelijk als Katholieke Pers en Scholen. Neutraliteit bestaat niet, ook niet door den ether, zelfs niet in de kunst. Spr. waarschuwt ten dezen de radio maar niet aan te laten staan zonder op het programma te letten. Dan zou ongemerkt het kwaad voor uwe kinderen de woning binnen sluipen. Steunt allen dus den K.R.O. in woord en daad. Enthousiast werd aan het einde van den avond door allen het strijdlied van den K. R. O. gezongen. Jammer genoeg was de zaal slechls voor de helfl gevuld. De thuisblijvers hebben een prachtavond gemist. Weet U dat wij een prachtcollectle hebben én zeer lage prijzen? Komt U eens zienU slaagt zeker. K. Beekstr. 6, Beekenst.laan 10, Amersfoort, Tel. 543 Bezoekt ooze 18 Modelkamers. Compl. Meubileering I Paardenmarkt 17 Oct. 1932. Aangevoerd 8 werkpaarden f180,00- 60,00; 5 hitten f 75,00-110,00; WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in de Gem. A'foort. Grietje Loohuizen, L.d.H., Emmalaan 18, off. L.d.H. Antonia Bunschoten, R.K., M.Withstr. 18, onderw. P. Peek, O.C., Muurh. 102. J. Roelke, R.K., O.Soesterwee 2. Tetje Rosenboom,O.K.,SnoucKaertl. 21, Jantje Telkers, N.H., W. v. Mechelen- str. 26. N. Meijers, N.H., Utr.weg 22, dienstb. Johanna v. d. Waarde, N.H., Kromme- str. 44. Johanna Reimann, D.E., Zuidsingel 33, dienstb. Margaretha v. d. Linden, R.K., Utr. weg 53, dienstb. Hilda Buhs, D.E., Utr.weh 225, dienstb. Sophia Pippengheyen, N.H., v. Effent. 9. Sophia Koopman, Pr. Julianal. 3. Cecil Sewig, Vondellaan 43. H. Ennen, Wijersstr. 37, Ie luit.art. Teunisje Pleizier, N.H., Utr.weg 139. EdzelinaTonkens,G.H.,v.Campenstr. 11 Hendrika v. Lint, N.H., Regentessel, 2, dienstb. Herta Fröhlich, Des., K.Wilhelm.str. 24, dienstb. O. Rio, Koninginnel. 30. J. Wessem, N.H., St. Ansfridusstr. 48. H. de Gooyer, R.K., Soesterweg 118. F. Jansen, J. v. Diestslr. 14, kant.bed. J. v. 't Hoenderdaal, N.H., Leusder weg 223. J. v. d. Schantz, N.H., P. Potterstraat 56, chauff. T. Mosteiman, R., J. v. Oldenb.l. 28, koopman. Adriana v. d. Berg, R.K., Laurrustr. 22. Engelina v, d. Heijden, R.K., Schimm.p. str. 46. Christina Post echtg. v. W. Wiertz, Fuchsiastr. 10. W. de Jager, Vondell. 27, kant.bed. Koenderika Wichard, N.H., Muurh. 37b, 1.1. verpl. A. Ernslen. N.H., Verhoevenslr. 60, los arb. J. Pot, O.K., Huygensl. 23, hand.reiz. F. de Jager, Vondell. 27. W. Boegheim, N.H., Utr.weg 132, gep. 0.1. ambt. W. Cambier v. Nooten, B. W.laan 300, idem. Wed. Chr. J. Pels Rijeken, Pr. Frede- rikl. 6. J. Lameris, G.K., Stephensonl. 24. v. Lier, R.K., Krommestr. 44, caféh. Pels Rijeken. Pr. Frederikl. 6, gep. M. Renken, R.K., Woest.weg 163, gep, 0.1, mil' A. Schaiwachter, E.L., L. Nicasiusslr. 3, kioskh, J. Schipper, [Stalionsstr. 14a, garageh. J. Snel, G.KSl. Anfridusstr. 28, wasch- industr. W. Snijders, N.H., Gr. v. Prinstererl., 'ingenieur. Slrijbos, N.H., v. Miereveldstr. 7, bakker. J. Tieks Koening, Utr.weg 175, dir. P.T.T.' Cornelia Berg, geh. m. L. Vunderink, R.K., Scheldestr. 23, inpakst. A. Wille, Lingeslr. 17, wachtg.o. B. Snijders. R.K., Arnh.weg 168, gep. O.-l. mil. Adelheide Kaal, R.K., Dillenburglaan 22, Jutfr.h.h. Paula Rehfeld, R.K., B.Wuyt.laan 50, dienstb. Berta Pastoors, R.K., A, Paul.laan 16, dienstb. G. Veldhuizen, C.G., Leliestr. kaaskoopm. Johanna, d. v. H. M. v. d. Vegl en H. Schurink Cornelis Hcndrikus, z. v. C. H. Hilhorst en A. G. Kok Wil- helmina Cornelia, d. v. H. Rademaker en H. W. Reif. Ondertrouwd: F. J. L. de Ruiter en M. G. Bieshaar N. v. Amcrongen en D. v. Schaaik B. de Graaf en W. Veldhuizen. Over leden: Evert Slijkhuis, 77 j., wedn. v. R. Beerman Trijntje S. v. d. Kamp, 66j. Willem V. Voorthuizen, 72 j., gehuwd met E. Smit. Eemnes Burgerlijke stand. GeborenWillempje, d. v. T. Schots man en T. v. de Brug Hermanus, z. v. E. P. v. d. Brink en J. Bouw. Onderlrouwd: L. J. Koster en A. J. Brouwer. GehuwdR. C. v. Dalen en W, E. Romahn. Overleden: Hendrik Kuiper, 75 j., echtg. v. O. Ruizendaal. Mjkerk Op 20 en 21 October a.s. zullen door liet korps luchtdoel-artillerie in deze omgeving oefeningen worden ge houden. In verband hiermede zullen in den nacht van Donderdag op Vrij dag a.s. ingekwartierd worden2 hoofd officieren, 6 subalterne officieren, 3 adjudant-o.off,, 15 ond.off. en 92 min deren. De auto's met hel geschut zullen op het Molenplein worden geparkeerd, in lotaal zullen 17 auto's aan de oefe ningen deelnemen. Op de markt: 120.000 eieren f5.25—6, jonge hen- neneieren f 3—4, eendeneieren f3 3.40 60 biggen f5—8; 260 runderen: katf- koeien f155—225, kalfvaarzen f75 f 150. vet vee te kw. f0.22-0.28, 2e kw. f 0.150.22, vetle koeien f180— f210; (34 nuchtere kalveren: mestkal- veren f 10—18, slachtkalveren f2—5, 30 kippen f0.40-0.65. Soest In den nacht is ingebroken in de Herv. Kerk. Waarschijnlijk met een groot breekijzer hebben de dieven een deur opengebroken. In de consistorie kamer zijn twee brandkasten openge broken. Allerlei boeken lagen verspreid. Er is daaruit niets vermist. Geldswaarden waren niet aanwezig. Korten tijd geleden waren papieren van waarde ten bedrage van 20 A 30 duizend gulden bij een bankinstelling gebracht. In de kerk hebben de dieven paar collectebusjes geledigd. Stoutenburg De vrachtauto van een bierboltelaar uit Amersfoort reed nabij de Stouten- burgerlaan tegen een boom. De chauf feur verwonde zijn hand. Hij kon na heelkundig behandeld te zijn weer naar zijn woning tcrugkeeren. De be schadigde wagen is op sleeptouw naar de garage gebracht. Door de landbouwer V. Is aangifte gedaan, van mond- en klauwzeer on der zijn vee. Uit den Omtrek Baarn Ds. Thomson vroeger predikant te Hoogland, is door de afdeelingen Baarn en Bilthoven van den Ned. Protestan tenbond als voorganger beroepen. Burgerlijke Stand. Geboren: Lamberta Jannetje, d. v. J. Harskamp en H v. Amcrongen Aailje, d. v. Oudhof en J. v. d. Poll Geertruida Aleida, d. v. E, v. Ha- mersveld en A. v. Middelaar Aleida Woudenberg R. de Koning uit Scherpenzeel werd toen hij met een kruiwagen op het fietspad reed, door een vrachtauto van achteren aangereden en daarbij zoo ernstig gewond, dat hij direct overleed. De chauffeur reed door. Zeist Zondagmorgen is in de Slotlaan een brutale inbraak gepleegd, door een ruim 20-jarigen Duitscher, die een uur later reeds achter slot en grendel zat. De man had met een steen een groote winkelruit van het City-magazijn stuk geslagen en door het groote gat dat was ontstaan een aantal horloges enz, bijeengegraaid. Op zijn vlucht was hij echter gezien door een slotlaanbewoner aan de over zijde, die de politie kon waarschuwen. Een tweetal agenten trok er ptr fiets op uit en wist den man aan te houden, nog in het bezit van een horloge met prijskaartje.

De Eembode | 1932 | | pagina 2