St. Nicolaas-verrsssjng „Zij" Crème Ga Dood- p i. nixm - luiisiiiii a Het buffet tijdens de voorstellingen van de Berg-Revue werd verzorgd onder leiding van Mevrouw Van der Weljden. De baten komen geheel ten goede van het jeugdwerk in de paro chie van St. Ansfridus. Het gemeentebestuur vraagt den Raad een crediet voor de ophooging van terrein lusschen Oude Soesterweg en Planlsoengordel. Voor deze ophoo ging is 45000 M3. grond noodig. Pu blieke aanbesteding wordt verkozen boven uitvoering in eigen beheer. Een crediet van f40.000 is noodig. Gemeenteraad. De agenda werd aangevuld met de volgende punten 41. Voorstel tot aanvulling en op nieuw vaststelling van de verordening tot toekenning van een belooning aan de plaatsvervangende hoofden der la gere scholen. 42. Voorstel tot verlenging van de contracten met het St. Elisabet'hs gast- of ziekenhuis, de Lichtenberg en de specialisten. 42. Voorstel tot het aanleggen van een zweminrichting in Birkhoven. Een hevig noodweer woedde Woens dagmiddag. Tegen vier uur werd de hemel inktzwart. Duisternis viel in en na een onheilspellende stilte weerklonk een knal en de spits van de O. L, Vrouwetoren was in vlammen gehuld- De punt van de bliksemafleider werd roodgloeiend, de klokkemotor smolt door en de speelwerkautomaat werd vernield. Door de corridor van het hoofbureau van politie kronkelde zich een blauwe vuurslang, gelukkig zonder iemand of iets te raken, in een café op het O. L. Vrouwe Kerkhof spatten 17 electrische lampen tegelijk stuk. ter wijl op tal van plaatsen de telefoon defect raakte. Het bouwwerk van den toren heeft niet geleden. In het voormalige Waaggebouw aan de Appelmarkt is Woensdag het Brok- kenhuis geopend. Er was veel belang stelling voor deze nieuwe uiting van gemeenschapszin. Het Brokkenhuis is goed ingericht en kan veel helpen in veler nood. Dinsdag zal Iris Zeilinga-Doode- heefver voor den Amersfoortschen Kunstkring een voordracht houden in het gebouw der Theosofische Loge over: „8.100.000 M1 zand" van M.Rcvis De kweekerij De Vallei aan den Heiligenbergerweg heeft het publiek in de gelegenheid gesteld de druiven- kassen te bezichtigen en de druiven ter plaatse te koopen en te eten. Deze kweekerij werd door ruim 2000 be langstellenden bezocht, die ongeveer 430Ö pond druiven hebben gekocht! Burgerlijke Stand. 22 Nov. Geboren Teuntje, d. v. M. Timmer en A. W. Bijl. Overleden Christina Maria Maters, oud 61 jaar. echtgenoote van A. J. van den Brink. 23 November. Geboren Willem |an z. v. M. J. Smit en B. G. Wienbelt. I GehuwdNicolaas Voortman en B. G. Hemminga E. Baatje en G. v. Dijk. I Overleden Hendrik Herkes. oud 70 jaar. echtgen. van G. Bartels, Achtste ommegang in Fléhite. Met dezen achtsten ommegang be sloot de serie, die in de maanden Oc tober en November gehouden is. Dank zij de medewerking, die van zoovele zij den is ondervonden, mag gezegd wor den, dat het beoogde doel. n.l. om aan belangstellenden meer kennis bij te brengen van wat tentoongesteld wordt en dat vooral betrekking heeft op onze stad, wel bereikt wordt. De heer Van Beurden leidde de aan wezigen rond en gaf te voren aan de hand van zijn kaart van Oud-Amers- foort verschillende zeer wetenswaardi ge inlichtingen, voerde vervolgens zijn gehoor naar de groote zaal. waar het gezelschap zich met veel belangstelling verdeelde en op allerlei attent gemaakt werd. De heer Beerens nam voor het laatste stuk van den rondgang de lei ding over en zoo werd nog een blik geworpen in de kamers boven en in de keuken beneden. Dat de belangstelling groot is weest. moge blijken uit het feit. dat deze acht rondgangen in totaal door 174 be zoekers zijn gevolgd. Overwogen wordt, daarom, maai dan vroeger, d.i. 2 uur n.m. aanvangen de. nog een of twee rondgangen te doen plaats hebben. Hieromtrent zullen dan nog nadere mededeelingcn volgen. Uitspraken Kantongerecht. Dronkenschap: K. G.. Soest, 10 of 4 d.: E. H.. Baarn. id.; P. v. E.. Amers foort. 25 of 10 d.: H. ten H., Amers foort. 2 maal 3 week hechtenis; Ch. den E., Amersfoort. 1 week hechtenis. Een voorwerp op openbaren weg niet verlicht: P. S.. Bodegraven, 10 of 4 d. Drankwet: L. G. H., Baarn. 200 of 1 mnd. en vernietiging drank: E. G. Amersfoort, 15 of 6 d. Veewet: G. v. D.. Soest, 7.50 of 3 d.; Th. v. d. 7.. id.: P. A. W.. Amersfoort, idem. Venten te Soest zonder vergunning: J. G. H. K.. Amersfoort, 2 of I d. Idem tc Baarn: Ph. P.. zwervend, 2 of 1 d. Wielrijdcnd vasthouden aan auto: H. Sch., Amsterdam, 5 of 2 d. Wielrijden zonder licht: H. W. J. H.. Amersfoort, 30 of 1 d.: j. de G.. Baarn. id.: W. G. Sch.. Amersfoort, 2 of 1 d.: G. J. N.. id. Wielrijden zonder bel: A. v. V.. Wou denberg. 2 of 1 d.: H. G. B.. Amers foort. id.: W. G. v. N.. Hilversum, id. plus id. voor zonder reflector. Wielrijden zonder reflector: D. P.. Otterlo. 2 of 1 d.: K. C. v. d. H.. Amersfoort, 1 of I d. Tc Amersfoort wielrijden op trottoir: J. W.. aldaar, 2 of 1 d. Niet behoorlijk uitwijken: R. B. v. Y.. Zutfcn. 40 of 20 d. (na verzet). Geen rood achterlicht: A. T.. Amers foort. 2 of J d.: N. L.. Stoutenburg. 1 of 1 d. Nummer-letter niet helder verlicht hebben: A. H. N.. Epc. 1 of 1 d. Autorijden met onvoldoende verlich ting: J. C. A. v. D.. Soest, 3 of 1 d.: I. H.. Amsterdam, id. Verboden weg berijden: G. J. T.. Amersfoort, 3 of 1 d. Zonder rijbewijs: W. E.. Amersfoort. 3 of 1 d.. W. G. v. D.. id. In een bocht niet de rechterzijde hou den: N. v. d. L.. Den Haag. 3 of 1 d. De linkerzijde van den weg houden: W. L.. Amersfoort. 50 cent of 1 d. Dit jaar eens wal bijzonders 1 Komt L) vooral e-en informeeren 1 Utr.straat 40 - GLASTRA Tel. 92 eervolle vermelding van de Ver. Ned. Fabrikaat waarvoor van het aantal punten moesten zijn toegekend. erkt zacht en weldadig; Uw huid ontwaakt )t nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. In de laatst gehouden samenkomst der Katli. Voetbalvereniging Limvio werd 't den leden duidelijk dat zonder verbetering van den financieelen toe stand het voortbestaan der vereniging onmogelijk wordt. Er werd toen over eengekomen een steun-actie in te zet ten door verkoop van steunbonnen. Slaagt die actie dan kan er worden voortgewerkt. Wanneer de leden nu actief zijn komt alles in orde. Woensdagmiddag werd geopend de Monslerzaal van het Verkoopkantoor Limb. Steen aan de Kampstraat 18. Het doel is de steen van 9 Lim- burgschc fabrieken te laten zien, niet een paar losse steen maar verwerkt om de steen werkelijk tot haar récht te laten komen. Daar verschillende soorten (36) steen in alle kleurnuances zijn vermetseld kan ieder zien hoe elke steen in de praktijk het zal „doen". Vooral de laatste jaren er meer in komende Handvormsieen is zeer goed vertegenwoordigd. Bijzondere aandacht is besteed aan 'n Schouw en een Bloembak. Aan dit Verkoopkantoor is verbon den de handel in Bouwmaterialen _,He( Noorden" beoogende verkoop van alle soorten andere Steen, Dak pannen, Cement, Kalk en vooral ook tegels. Vooral pannen en tegels zijn gebruikt om de monsterkamer „af" te maken. Iedereen, ook de particulier, kan tegels in alle kleuren en prijzen koo pen, en wei uitgebreid tot siertegels, wandborden, enz. enz. Al hel verwerkte materiaal is van Hollandsch fabrikaat. Ondanks slechte toestanden in de bouwbedrijven meende de heer Van Helsdingen met wat nieuws Ie moeten komen. Het ontwerp is van Architect v. d. Haar, alhier, die persoonlijk het werk geleid heeft. Zondagdicnst H.H. Doctoren en Nacht-weekdienst Apotheker. A. F. Batenburg, Utr.weg 18, Tel. 448. M. Kamerling, Utr.weg 35, Tel. 142. J. Plomp, Regentessel. 15, Tel. 1359. ApotheekW. A. v. d. Bovenkamp, Utrechtschestraat 45, Tel. 63. Ned. Fabrikaat. De eerste prijs met 98 punten ver kreeg de firma Plomp, julianaplein. 2e pr. Het Gouden Kruis, Hellestr. 3e pr. Zevenboom, Vermeerstraat. 3e pr. Kramer, Langeslraat. 3e pr. Floor v. d. Bunt, Stationstr. 4e pr. Fr. Molle, Langestraat. 4e pr. Jan Roos, Zevenhuizen. Voor hoogste aantal punten Ned. Fabrikaat Ie pr. fttmann, Langestraat. 2e pr, Glastra, Utrechtschestr. 3e pr. de Vries, Kamp. Een 40-tal winkeliers kregen een KERKELIJKE DEENSTEN. Het overnemen van onderstaande mede- deelingen in andere bladen is uitdrukke lijk verboden krachtens de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half-9 uur. Half-11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DfNSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG H. Mis om 7 en 9 uur. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof met eereboete. ZATERDAG H.H. Missen om 7 uur, kwart voor 8 en 9 uur. 49 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. VRIIDAG le Vrijdag v. d. maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis voor de leden en de overl. leden van het Genootsch. v. h. H. Hart. 7 uur Lof. ZATERDAG Feest van de H. Tranc. Xav. pa troon der parochiekerk, kwart voor 8 plechtige H. Mis. Van half 4 tot half 10 gelegenheid om fe biechten. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7, en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. DONDERDAG Van 5 uur tot half 9 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34? Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half-9. 10 uur Hoogmis. 7 uur Lof. Na de Hoogmis verpachting der mannenplaatsen, om 3 uur ver pachting der vrou wenplaatsen. DINSDAG 7 uur Lof DONDERDAG Van half 7—half 8 biechthooren- VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. Om 8 uur gezongen H. Mis. Om 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kindei en, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten r, half 8 en 8 uui*. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H- Mis. 10 uur de Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DONDERDAG Van 6 tot 8 uur biechthooren. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof met Litanie en toe wijding aan het Allerheiligst Hart ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenh. Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8.10 uur. Correspondentie. Vraag. Op een vraag van Zijne leerlingen, wanneer het einde der dagen zal zijn gekomen, antwoordde Christus: „dat weet alleen Mijn Vader". Hoe is het te verklaren dat Christus, die alwetend is, blijkens Zijn eigen verklaring niet weet, wanneer het einde der dagen gekomen zal zijn. H., te A. Zie „Het Nieuwe Testament", uit het Grieksch vertaald door Th. van Tichelenbiz. 126, verklarende noot op Marcus 13: v. 32: „Noch de Zoon' namelijk als mensch. Uit den Omtrek dag thuis te zullen treffen om in over leg met U de schatting te doen plaats hebben. Nljkerk Burgerlijke stand. Geboren: Hendrik, z. v. A. van de Beek en G. Kieft Heintje, d. v. A. Boon en A. Doornekamp Nuij. z. v. W. v. d. Klok en G. v. Buuren Hendrikus, z. v. W. Buitink en T. v. Drie. Ondertrouwd A. Gerritse en A. Visser. GehuwdB. T. v. Mispe laar en A. v. d. Boom. Overleden: Maria Aafje Haust, 53 j., echtg. v. A. Hoeneveld Jacobus van Drie, 84 j.. echtg. v. G. v. Duinen Willem v. Schalm 83 j. ongeh. Soest Ten overslaan van notaris Dammers, werden geveild 1. Woonhuis aan den Veldweg 12, groot 3 Aren 29 centiaren. J. van Ee voor f1703 2. Een villatje aan den Nieuwen Weg 119, groot 3 Aren 80 centiaren. Verkocht aan Legemaat voor f3250. Achterveld Maandag j.l. is de cursus in Land- bouwboekhouden begonnen. Deze cur sus gaat uit van de J. B. Bond. Het aantal deelnemers is zeer goed. De cursus wordt gegeven door den heer Segers, landbouwondeiwijzer te Hoog land. Bar ne veld Burgerlijke Stand. Geboren Hendrikje, d. v. W. Huijs- man en H. Luttikhuizen Gerrit Jan, z. v. R. Broekhuis en A. W. v. Silf- hout Hendrik, z. v. J. Millegen en G. Boeve Maria, d. v. Joh. Male- stein en E. Brons. Ondertrouwd: Si mon v. Veldhoven en Johanna Gijs- berta Schreuder. GehuwdT. Floor en M. v. Diermen W. van Houten M. Boersen G. Dusschoten en S. Kraai. Overl. Wijmpje v. d. Steeg, 66 j.. geh. m. S. Kuijt Johanna Brinkers, 53 j-, echtg. v. W. v. Selm. De landbouwer Brouwer had hooi uit den berg gegooid en wilde na afloop van den hooiberg op een lad der stappen. Vermoedelijk doordat de sporten nat waren, is hij uitgegleden gevallen. Hij kwam met zijn buik een hooivork terecht, welke in het lichaam drong. In zeer ernstigen toe stand is de 40-jarige man, die gehuwd is, naar het St. Jansziekenhuis over gebracht. Hoogland Aan de leden der Coöp. Brandver zekering werd het volgende medege deeld Zooals de leden bekend is zijn de prijzen vooral van alle te verzekeren zaken in het landbouwbedrijf ten ge volge van de algeineene crissis over het algemeen zeer sterk in waarde gedaald. Waar het doel van ondeiling ver zekeren tegen brandschade is. vergoe dingvan ongeveerde werkelijke schade, en de huidige polissen over het alge- meen niet in de overeenstemming zijn met de thans bestaande waarde, heeft het bestuur besloten ingaande 1 Jan. 1933 een geheel nieuwe schatting te doen plaats vinden. Waar het van groot belang is dat de schattingen geschieden in overleg met de eigenaar, deelen wij U mede dat de schatters U daags na het ontvangen van deze mededeeling hoopen te bezoeken en er alsdan vast op rekenen U dien Dinsdag werd de Brandweer ge alarmeerd ter blussching van een brand uitgebroken in de woning van M. G. aan de Heideweg. De brand was ont staan door een brandende kachel, het spoedig ingrijpen van de brand weer bleef het vuur tot één kamer beperkt, welke geheel is uitgebrand. Stoutenburg Burgerlijke Stand. GeborenWouterus Anfonius, z. v. J. v. Hamersveld en G. Ossendrijver. Soestdijk Dinsdag reed de heer H., verzeke ringsagent te Utrecht, per auto op den straatweg tusschen Soestdijk en Bilt- hoven. H. voelde dat hij slaperig werd, doch hij kon zich hiertegen niet ver zetten, zoodat hij tenslotte geheel door slaap werd overmand. Toen H. bijna onmiddellijk daarna wakker schrok, bevond hij zich met de auto in een sloot langs den weg. De auto moet van den weg af en over de sloot ge reden zijn, met het gevolg dat deze aan de andere kant van de sloot terecht kwam. De auto is toen achter uit omlaag gegleden en belandde daardoor in de sloot. H. werd door omwonenden uit zijn benarde positie bevrijd. Utrecht Het w.-s dezer dagen 40 jaar gele den dat de heer A. van Soeren bij de familie Nelkens in dienstbetrekking kwam. De jubilaris heeft de ontwikkeling van de thans zoo uitgebreide autozaak van de N.V. Autohandel Nefkens vanaf het begin meegemaakthet kleinbe drijf te Amersfoort, de oprichting van de zaak in Utrecht (de heer v. Soeren ging toen mede) en de groei van deze zaak te Utrecht tot een grootbedrijf. Aart van Soeren is in den loop der jaren geheel bij de familie Nefkens ïgeburgerd. Maar ook bleek naar mijne beschei den zienswijze, dat er een manco js aan organisatie bij ons Kath. onderwijs. Evenals de gemeente, daartoe door de Woningwet verplicht, een uitbrei dingsplan vaststelt, waardoor tot in verre toekomst, de bebouwing wordt geregeld, zoo moest ook de Katholieke Gemeente haar uitbreidingsplan heb ben. om naar vaste lijnen te werken bij de leiding van het Kath. leven in het groeiend Amersfoort. Men ontkomt bezwaarlijk aan dén indruk dat hier reeds jarenlang zonder eenig inzicht in de elschen welke de uitbreiding der gemeente stelt, geheel incidenteel, of liever luk-raak gehan deld is bij de regeling van het Kath. Onderwijs- Een opeenhooplng van scholen op enkele punten der uitge strekte gemeente, maakt het velen moeilijk, bewondering te koesteren voor de wijze waarop hier de huisvesting van het Kath. Onderwijs is verzorgd. Direct na het in werking treden van de Onderwijswet de Visser, had men zich moeten beraden over een reorga nisatie van het Kath. Onderwijs, daarbij rekening houdende met de uitbreiding der gemeente. Een goed voorbeeld in deze hebben we aan de organisatie van het Christe lijk Onderwijs. Daar speurt men een stelsel, pasklaar voor heden en toekomst. Zou het daarom geen aanbeveling verdienen ook bij ons te pogen alsnog tot een centrale leiding te komen met volkomen behoud van zelfstandigheid der nu fungeerendc besturen? In mijn vorige woonplaats was een en ander doeltreffend geregeld. Zulks moet ook hier mogelijk zijn. Men zou zoo kunnen komen tot een reorganisatie, waardoor bijvoorbeeld ook in de oude stad het parochie stelsel zou kunnen worden doorgevoerd op schoolgebied. Met dank voor de plaatsing. X. Vergissen we ons niet, dan is, reeds jaren geleden, een pogen in die rich ting mislukt. Er was toen een com missie bestaande uit twee leden van elk schoolbestuur, twee leden der Kaih. Werkliedenver. en twee leden van de R. K. Middenstandsver. doende. Het liep op niets uit. Men hoorde er al thans later niels meer van. Redactie. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redaclie, Anti-Communistisch Verbond. Voor de Leden van hel A.C.V. in de afd. Amersfoort en Baarn van het A.C.V. wordt binnen enkele dagen le Amersfoort en Baarn een groote pro- paganda-avond georganiseerd, waarop tevens hel Bestuur der beide afzon derlijke afdeelingen zal worden gekozen. Het A.C.V. verzoekt allen, die hun medewerking willen verleenen om tot een krachtige actie te komen, hiervan blijk te geven door het zenden van een visitekaartje ot brief aan den Secre taris-Generaal van het A.C.V. te Soest. Het Verbond slaat op algemeen chris- telijken grondslag. Nadere bijzonderheden aangaande deze propaganda-avonden zullen in de pers van beide gemeenten per ad vertentie worden bekend gemaakt. leder die de strijd tegen het Com munisme ter harte gaat, verzuime niet Met groote belangstelling volgde ik zj:n aj|,aesie te beluigen. onlangs het relaas betreffende de Kath. Schooi bouw, in onze EemDode. H" Duidelijk bleek daaruit hoe bevredi-1 Mr. tC. 1ERL1NGEN. gend hier in Amersfoort de toestand C. N. VAN DE FLIER, is wat betreft de medewerking der H. HOLTUS. gemeente. SUKKEL. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 6. ZONDAG 7 uur en half 9 H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 5 Lof. Catechismus voor de groolen. WOENSDAG le H. Mis in Huize S:. Joseph. ZATERDAG. 6 uur Lof. Biechthooren vanaf 4 uur. Catechismus naar gewoonte. J In «Ie week de H.H. Missen om 8 uur. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pasfoor: H. Th. van Harten. Telefoon: Hamersveld No. 4. ZONDAG Half 8 Vroegmis 10 uur Hoogmis. Na de Hoogmis Catechismus. 3 uur Lof. ZATERDAG Om 3, 4 en 5 uur biechthooren de kinderen, om 5, 6 en 7 uur voor de andere geloovigen, In de week de H. Missen om ir en half 8. Catechismus als gewoonlijk. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W.'S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3, ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Algemeene H. Communie voor de K. J. V. 2 uur Catechismus. 3 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DINSDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. WOENSDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DONDERDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. VRIJDAG le Vrijdag der maand, toegewijd aan het Goddelijk Hart van Jesus. le H. Mis op Leo's Oord. 8 uur gezongen H. Mis met de gebruikelijke gebeden. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG 7'/j uur le H. Mis. 8V, uur 2e H. Mis. Biechthooren van 4 tot 7 uur. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG Om half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Kwart over 4 Catechismus. 5 uur Lof. MAANDAG De H. Mis in het Gesticht. Om 8 uur wordt de H. Commu nie uitgereikt. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 4—8 uur gelegenh. om biechten. Deze week de H. Mis om 8 uur. NUKerK PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Hol kerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. 3 uur Lof. DONDERDAG Gelegenh. om te biechten van half 3 tof half 5. VRIJDAG le Vrijdag der maand. Half 8 gez. H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus. Na de H. Mis uitstelling in mon strans, Litanie van het H. Hart en zegen met het Allerheiligste. ZATERDAG Gelegenheid tot biechten van half-3 tot half-7. 6 uur Lof ter cere van Maria. Dagelijks de H. Mis om half 8. Marktberichten. Amersfoort, 25 Nov. 1932. Appelen 15.00 4 f 10.00 p. H.L.; peren f4.—4 f9.p. H.L.; Klei- aardappelen fOOOAfO.— p. H.L., Zandaardappelen f 0 4 f0.— p. H.L Hoendereieren f6.90 4 17.50 p. 100 st.; Eendeneieren (4.00 4 f4.50 p. 100 st.; Boter 10.— 4 f0.p. K.G.; Kippen f0.50 4 f0.80; Hanen f0.80 4 f 1.00; Hennen f 1.80 4 f 0.00 Jonge hanen 10.00 4 fO.OO; Kui kens fO.OO 4 f0.Tamme ko nijnen f0.— 410.— Wilde ko nijnen fO.OO 4 fO.OO; Tamme duiven f0.20 4 f0.40 per paar; Vette varkens f—4 f.— Magere varkens f 0.00 4 f00 Drachtige zeugen f—4 f— Biggen f 6.00 4 f8.00; Guste zeugen f00.— 4 f 00 per stuk. Aangevoerd: 50H.L. appelen; 18 H.L. peren; H.L. kleiaard- appelen; 0 H.L. zandaardappe len; 180000 hoendereieren; 1400 eendeneieren; 25 K.G. boter; vette varkens, 0 magere var kens 0 drachtige zeugen 420 biggen; 0 guste zeugen. Eerste Amersfoortsche Begrafenis Onderneming JOH. REINBOUD Stationsstraat 16a - Tel. 293 belast zich met het regelen en uitvoeren van alle voorkomende BEGRAFENISSEN roudig Uw Nuttige Geschenken koopen Langes'raat 25 waar u ruime keuze hebt in Luxe Artikelen, Eau de Cologne, Tin, enz. Ook Kerkboeken en Kozenkranzcn. Voor icdcren f 1.— krijgt u een BON waarmede u door klein schrijven, een Ameublement f 1Ï0.—Haard 125.—, Schrijfbureau f 100.Rijwiel f60.— verder prijzen van f50, 40, 35, 25, in totaal 12000.- kunl winnen. Aanbevelend, U koopt nergens voordesllger Aanbesteding. De Stadsarchitect tc Amersfoort zal onder nadere goedkeuring op 15 DEC. a.s. tc II ure in hel gebouw Achter Davidshol 2, trachten aan te aanbesteden 1. De electrificatie van 83 woningen. 2. De electrificatie van 4S woningen. Bestekken verkrijgbaar bif de Cen trale Boekhouding, Achter Davidshof 2 (postrekening 49545), vanal 1 Dec. as. eiken werkdag van 8.30-12.30, Zaterdag van 8.30—tl.—resp. 13.— en f2.— per stuk; voor toezending ieder verhoogd met f 0.15- Géén restitutie; toezending alléén na betaling.

De Eembode | 1932 | | pagina 2