G.J.A.Verweij Eerst eens bij Nieuwkerk zien A. H. v. NIEUWKERK N.V. - De Vereniging „Lietdewerk voor Voogdij- en Kinderbescherming" pu bliceerde haar jaarverslag over 1932. Het Bestuur is samengesteld als voli Mr. D. P. Hamers, Voorzitter; C. Hehenkamp, onder-voorzitter; A. J. Spiekermann, secretaris ;,M. Th. J. van Wcssum, penningmeesterDr. J. J. A. Aghina, H. H. M. Evers, Rector B. H. de Oroot. Verder mogen wij aan het verslag het volgende ontleenen Art. 6 van ons Reglement schrijft ons voor jaarlijks een overzicht te geven. Bij de meeste Vereenigingen zou men hierhij kunnen volstaan met dor cijfermateriaal. Instellingen als de onze vragen echter geheel andere be schouwingen en de eerste vraag die wij ons bij het sluiten van het boek jaar te stellen hebben is wel deze „hebbc wij in deze periode wel alles gedaan wat in ons vermogen lag om onze pupillen zoowel geestelijk als lichamelijk gelukkig te maken." En als wij deze vraag ovei peinzen, dan beklemt ons onwillekeurig een oogenblik het hart en voelen wij de zware verantwoording op onze schou ders gelegd, Wanneer wij naast deze moreele nog zien onze steeds toene mende finantieele zorgen, dan voelt ieder hoeveel doorzettingsvermogen het eischt van Bestuur en leden om at deze moeilijkheden het hoofd te bieden. Tot onze spijt zagen wij ons lid de heer J. O. A. Meeuwsen, die eerst als oprichter en bestuurder en daarna als lid, onze Vereeniging zeer verplicht heeft, dit jaar heengaan. Gaarne bren gen wij hem dank voor alles wat hij in het belang van ons liefdewerk heeft verricht en hopen dat hij ors werk nog lang met belangstelling zal mogen blijven gade slaan, overtuigd als wij zijn, waar gewenscht. op zijn hulp te mogen blijven rekenen. Het getal onzer pupillen was dit jaar niet aan schommelingen onder hevig. Bedroeg dit 31 Dec. 1931 39 beschermelingen, thans zijn h"' er 37 n.l. 32 voogdijkinderen en 5 vrije pu pillen, 20 jongens en 17 meisjes waar van er twintig in gestichten en 17 in gezinnen worden verpleegd. Drie onzer pupillen bereikten den meerderjarigen leeftijd. De eerste is een meisje dat wij voor vijf jaar door bemiddeling van deurwaarder en rijks veldwachters aan haar omgeving moes ten ontrukken en dat nu het oogenblik zegent waarop dit is geschied. Een tweede meisje herdacht onder minder gunstige omstandigheden haar 21ste verjaardag. Nooit in eigen onder houd hebbende kunnen voorzien vierde zij ook deze voor haar zoo belangrijken dag in een ziekenhuis, terwijl over haar heen nog even gestreden werd over de vraag, wie de verdere verple- gingskosten zou betalen, die echter ingevolge Art. 30 der Armenwet kwa men voor rekening der gemeente waai het meisje zich bevond. De 3de pupil waarover officieel onze zorgen eindig den betrof onzen laatsten Regeerings- jongen, die ons nimmer eenige aan leiding tot zorgen heeft gegeven en menig ander die wel eens laatdunkend neerziet op zoogenaamde .gestichts kinderen" ten voorbeeld zou kunnen worden gesteld. Met hem eindigde ongetwijfeld de meest interessante ru briek in ons werk. Toen wij ons in 1918 bereid ver klaarden de zorg over ontslagenen uit het Rijksopvoedingsgesticht alhier op ons te nemen, schreven wij voor hen een brug te willen slaan naar een n euw maatschappelijk leven. Sommigen van hen hebben zich op gewerkt tot steunpilaren in onze sociale- en standsorganisaties, ja een hunner is zelfs lid der gemeenteraad in een niet onbelangrijke gemeente geworden en nu niet tredend in de vraag hoe men denkt over de tegenwoordige be zetting van verschillende bestuurs colleges, is het voor ons toch een vol doening zoo iets hier te kunnen ver melden. Wij kunnen het als 't ware Hcnriette Roland Holst nazeggen dat .uit de stekelige schalen is gepeld de blankheid der binnenste pit." Slechts een nieuwe voogdij. 12-jarigen jongen, werd ons dit jaar opgedragen, nadat deze door een zuster vereniging was afgewezen. Een verzoek van den Voogdijraad II den Haag tot aanvaarding van de Voogdij over een 16-jarigen jongen moest worden afgewezen, terwijl onze bereidverklaring ten aanzien van 4 achterlijke kinderen, waarvoor wij reeds plaatsing hadden gevonden, geen effect ressorteerde daar het request lot ont zetting door de rechtbank werd afge wezen. Behoudens een enkel ziektegeval liet de gezondheidstoestand onzer pupillen niets te wenschen over. De algemcene economische toestand in aanmerking genomen, mogen wij ons gelukkig prijzen dat onze pupillen dit jaar weinig met werkloosheid te kampen hebben gehad wèl kostte het moeite een onverstandig uit haar be trekking weggeloopen meisje wederom te plaatsen. Alleen moesten wij het ons eenige malen getroosten dat tot loons verlaging werd overgegaan. Moeten wij nu ons overzicht, dat zooveel aanleiding geeft tot dank en voldoening, besluiten met een klaaglied over onze finantieele toestand Er is stof te over, doch wij willen uwe en onze stemming niet daardoor bederven maar de wensch uitspreken dat, op de aderlating die de Minister van Jus titie dit jaar aan ons voltrok, de eerste strophe van het bekende.Das gibt's nur ein mal, das kommt nicht wieder" toepassing moge zijn en dat onze donateurs in edelmoedigheid zullen wedijveren. Zoo hebben wij dan in 1932 wederom de vrijwillig op ons genomen plicht in geloovig vertrouwen vervuld, onge twijfeld met teleurstellingen, zorgen en struikelingen, doch met het eenig doel hel misdeelde kind |een zonnige jeugd te schinken en een gelukkige toekomst. Uónaif-7 AAN uw ockzh weer u op ecN oat. ocsmapt^ 1 li wTOvtu* cetN ioxe; coeoe oon.t Is er* op uwooctnuw ow itvtwmiiT ui. xoct qaaftcm vood rt* 0011 MAAR; uutr uw oen ha>i> uw coeoe optie* dooo mcoeo QPncieN UOkf-OPTIEK IANGESTR£QT 38 wei ÖCTCR. Nt£T PUUPOen/f.' Gemeenteraad. t de schoolgeldveror- Aanvullingsagbnda voor Dinsdag 28 Maart, zeven Vaststellen dening. Advies naar aanleiding van een ver zoek den Ned. Arbeiders Sportbond, om maatregelen te nemen ter bevor dering van sportbeoefening door werk- loozen. Wijziging verordening straatpolitie en wijziging en opnieuw vaststelling Algemeene Politieverordening. Voorstel betreffende de bepaling lot wering van ontsierende reclame, ir verbar.d met een opmerking van Ge- puteerde Staten. Verkoop bouwterrein aan de J. Bos boomstraat groot pl.m. 885 M'. voor f6000,— aan J. Pol. •SpeWUtuluw f 1 OCCMB 6>. Woensdag 29 Maart zal hel nieuwe Schakel-verdeelstation van het Prov. Electrisch bedrijf te Amersfoort officieel in gebruik worden genomen. De Commissaris der Koningin in dit gewest, verklaarde zich bereid deze belangrijke handeling te verrichten. De ontvangst zal plaats hebben 't gebouw aan het Smallepad te half drie. Daar zal een korte uiteenzelling worden gegeven, waarna bezichtiging van het station zal volgen. Dr. Eggink, die zijn praktijk als huisarts te dezer stede heeft neergelegd om zich te wijden aan een ambtelijke verzorging van het materieel welzijn der huisartsen in Nederland, werd dezer dag n gehuldigd door zijn dankbare patiënten. Heden werd door |den Directeur van Openbare Werken aanbesteed het aanleggen van wegen op het terrein bij de Vermeerstraat. Van de 26 in schrijvers was R. A. van Batenburg alhier laagste met f51 400. Door den architect K. P. Tholen te Amsterdam werd namens het school bestuur der R. K. vereeniging tot Wel dadigheid van de Allerheiligste Ver- 1 jsser aldaar, de bouw van een dubbele school opgedragen aan den aannemer H. van Keulen te Amersfoort, op een na laagste inschrijver met f92.000. Aan den Soesterweg, aan de zijde van den ingang der Wagenwerkplaat- sen heeft een bouwonderneming uit Nijmegen grond langs den weg gekocht van de Spoorwegen, om daar een veer tigtal burgerwoningen te bouwen, die in huurkoop verkrijgbaar zullen wor den gesteld. ■et diploma van den tuinbouwcur- sus werd uitgereikt aanC. van Beers, van Beers, G. van Buren, II. van Gaveren, A. van Ginkel, B. van den Hazel, K, van den Heuvel, J. van t Hoog, J. Kortbeek, H. van Schalkwijk, L. Smiet, H. Smink, J. Tiggelaren, K. W. Verwer te Amersfoort, J. Steenbeek, H. Tolboom te Achterveld, J. Esveldt, Berendse te Hamersveld en G. van Deuveren te Hoevelaken. In de Lieve Vrouwestraat werd een schoorsteenbrand gebluscht met behulp van een tweetal minimax-apparalen en enkele emmers water. De schoorsteen was ten deele van hout opgetrokken en zeer vervuild. R. K. Volkspartij. In de Keizerskroon hield de R. K. Volkspartij een openbare vergadering met als spreker de heer J. Houtsma, partij-secretaris. Spr. had als onder werp gekozen „Verlossing uit- of rech teloosheid van het proletariaat." Inzegening uitbreiding St. Gcrardna- Majellaschool in de Parochie St. Henricus. In tegenwoordigheid van verschil lende heeren Geestelijken, leden van schoolbesturen, autoriteiten en genoo- digden verrichtte Woensdagmiddag de HoogEerw. Heer Deken L. A. F. X. Fock de inwijdingsplechtigheid van de nieuwe lokalen der St. Gerardus- Majellasehool in de St. Henrlcusparo- chie. Na de plechtigheid sprak de Z.Eerw. Heer J. H. Hooijman, Pastoor der parochie een dankwoord, allereerst aan den HoogEerw. Heer Deken voor zijn welwillendheid de inzegenings plechtigheden verricht te hebben en aan de velen voor hunne tegenwoor digheid en belangstelling. Architect Elsberg uit Almelo werd hulde ge bracht voor de keurige uitvoering van den nieuwbouw. j de thee werd nog een woord van gelukwensch gesproken door den Heer L. W. v. Loon, Inspecteur Lager Onder wijs gewezen werd op de snelle groei dezer volksschool. Het aantal leerlingen is momenteel de 300 overschreden. We beleven het weer eens, dat met veel bombarie en bluf een film wordt aangekondigd, die, lichtelijk religieus getint, als een voor Christenen bizonder geëigend schouwspel wordt aanbevolen. Geheel ten onrechte. Niet zonder reden is 't, dat we steeds sceptisch staan tegenover die religieuse rolprenten uit het Dollar-land, gepro duceerd uit louter winzucht, zonder eenig schoon ideaal. Over wat nu weer in een Amersf. bioscoop onder den verheven titel: Het teeken des Kruises wordt vertoond, gaf het Katholieke dagblad Het Huis gezin 't volgende te lezen .Wil een film over de bloedige ver volging der eerste christenen voor een katholiek aannemelijk zijn, dan moet het historisch feit van hun heldhaftig geloofsgetuigenis wij zeggen niet per se op den voorgrond staan, dat ware van Hollywood te veel gevergd maar hun moreele grootheid behoorde ten minste het zedenbederf in de Ro- meinsche maatschappen te overstralen. .Dit nu is in .Het teeken des Krui- niet het geval. Om een dubbele reden. Vooreerst moet men constateeren. dat de regie wel in staat bleek de vad sige verdierlijking van een Nero en de perverse sensualiteit van een Poppaea door de acteurs te doen beleven. maar de onverschrokken kracht van eerste bloedgtuigen, hun laaiend f, hun onderlinge liefde, hun diepe deemoed, hun nystieke ziele- vlucht vond op geen stukken na een gelijkwaardige vertolking. „Bovendien is niet enkel als ge volg van dat tekort in de ontwikkeling van het gekozen thema, doch in zich zelf beschouwd de uitbeelding van de bedorvenheid van Nero's hof en van het Romeinsche volk zoo breed zooveel details voorgesteld, dat, door niets gemotiveerd, die uitbeelding rondweg aanstootelijk moet worden genoemd en streng moet worden afge wezen. „Die perversiteit mag dan al historie zijn, het schaadt het volk, als zij zoo naakt en zoozeer om zich zelf wordt vertoond „Hiermede zijn onze ernstige bezwa ren niet uitgeput! „Met een even groot gemis aar. ze delijke waardeering wordt de wreedste foltering in kerker en arena, de wocite uitgelatenheid van een bloeddronken en op sensatie verslingerd volk geëta leerd en drastisch ten gehoore gebracht. „Indien moreele „feeling" hier Ie kort kon schieten, had reeds de natuurlijke goede smaak haar waarschuwing moe ten doen hooren. Doch ook deze schijnt in den hoek getrapt. „Maar de betere elementen in den film! Zie die toch niet over het hoofd zal men ons tegenwerpen. „Ons antwoord is: zelfs die betere elementen kunnen de door ons ge wraakte overtalrijke aanslootelijke scè nes niet rechtvaardigengeen vlag kan een dergelijke lading dekken. .Tenslotte, die betere elementen zelf wat zijn zij, op den keper be schouwd, waard? hoe de Stadsprefect den pries ter Titus, St. Paulus' leerling, en zijn gezel naar hun geloof vrangt „we are phllosophs!" Is dat geloofsmoed, die ons moet stichten? _,En dan het noodgeschrei, als de christenen worden overvallen, de ver slagenheid onder de gevangenen in den kerker en Mercia's bemoediging: dat met den dood niet alles uit isl „Neen. ook naar zijn positieven kant is „Het teeken des Kruises" voor ons een diepe teleurstelling." Aan deze vernietigende oordeelvel- ''"fff" zou Inen "°g die van niet-ka- tholieke bladen kunnen toevoegen, We zeggen 't Het Huisgezin na. Ons katholieke volk behoort tegen Hol- lywoodsche experimenten als dit veilig te worden gesteld! Maurice Maréchal. Gisteravond werd de rij der abon nementsconcerten, georganiseerd door den Amer8foortschen Kunstkring sloten met een Cello- en pianoavond, gegeven door Maurice Marechal, cello en Geza Frid, piano, Deze serie meesterconcerten is op buitengewone wijze besloten, want een schoonheids openbaring als deze is van de aller hoogste orde. Maréchal musiceert op een wijze, die alle critiek te boven gaat, subliem. Prachtig van toon, fijn zinnig en poëtisch, nlsionair en harts tochtelijk herschept hij de meester werken uil de cello-literatuur met een souplesse, alsof er geen technische moeilijkheden bestaan. Grandioos in één woord. Dat dit geniale spel zoo ten volle tot zijn recht kwam danken wij mede aan het voortreffelijk accon- pagnement van Qeza Frid aan den vleugel, die in volkomen harmonie en homogeniteit relief gaf aan de door Maréchal geschapen schoonheid. Vóór de pauze werden vertolkt 1. Sonate en Sol, Sammartini. 2. Suite en Sol maj., (cello-solo). J. S. Bach. 3. a. Larghetto, Boccherini. b. 7 Variations sur un théma de de Mozart, L. v. Beethoven. Na de pauze opende Geza Frid met eenige piano-soli, eigen composities, 4. a. Toccata. b. Nocturne a la Chopin. c. Etude aux seconds mineurs d Le papillon. e. La marche des soldats. f. Petite rhapsodic hongroise. Meerendeels zeer geslaagd van uitgesproken geestig karakter en bijzon der geëigend de techniek en „Finger- fertigkeit" van den speler te demon streren. Zij vielen zeer in den smaak. Er volgde eenig kleingoed. 5a. Esquisse, Karjinsky. b. Fileuse, rauré. c. Deux vandades de Braci!, Milhaud. d. Granadina, J. Nln, waarvan no. b. als men vergelijkingen mag maken, een wondermooi stukje- muziek was. Het vaste Kring-publiek was der mate opgetogen, dat een aanvulling niet achterwege kon blijven en Maréchal debekende „Variations symphoniques," van Boëllmann ten gehoore bracht, waarmede hij afscheid nam, hopelijk niet voor goed. Wij wenschen het Bestuur van den Kunstkring eenzelfde succes toe met de samenstelling van de volgende abonnementsconcerten, als zij met deze serie gehad heeft. Het was een waar feest. O. J. In het Sigarenmagazijn in Kamperbinn-npoort 3 vindt U een uitgcbr><d« A sorteering Kwaliteitsmerken Als (J e*n karpet ot e*n nieuwe looper aan wilt schaffen, moet U eerst eens bij ons komen zien. Wij hebben zeer zeker de grootste sor- teering en zijn uiterst billijk in prijs. Beekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. 6 18 modelkamers Zondagdienst Doctoren en Nachtweekdienst Apotheek. A. F. Balenburg, Ulr.weg 18, Tel. 448. M. Kamerling, Ulr.weg 35, Tel. 142. H. J. Kolk, Berkenwcg 15, Tel. 579. Apotheek. Jos. Haan, Julianaplein3, Telefoon 1150. Tot bestuurslid van de oudheid kundige vereniging Flehite is benoemd de heer D. G. J. Bolten. |hr. den Beer Poorlugael had voor zijn bestuursfunctie bedankt wegens vertrek naar het bui tenland. Op den hoek Groningerslraat—Pun tenburgerlaan had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een luxe auto. Door een rechercheur van politie alhier is te Naarden aangehouden een persoon, die ervan verdacht wordt in 1929 zijn auto op de Prins Frederik- laan in brand le hebben gestoken om zich in het bezit te stellen van de ver zekeringssom. in een café op het Lieve Vrouwe kerkhof ontstond oneenigheid lusschen den caféhouder en twee Amsterdam mers. Deze twee werden door de po litie meegenomen. Bij fouilleering bleek, dat eer. hunner in hel bezit was van een geladen revolver en de ander een geopend knipmes bij zich droeg. Beide verkeerden onder invloed van drank. In het café is een ruit vernield. De nieuwbouw aan de St. Gerardus Majella-school in de Paulus Borstraat is Zondag a.s. voor belangstellenden te bezichtigen, na de Hoogmis tot uur en van 3 5 uur. Burgerlijke stand. 21 Maart. GeborenJacobus Leopold, z. v. J. v. Heemst en H. Tragweindl Marie Louise en Marie Helena, ds. v. R. P. G. Zander en H. O. W. ter Maal. 22 Maart. GeborenLambertus Her man, z. v. A. G. D. v. Dam en R. v Hornsveld Elisabeth Hermina Ge- rarda. d. v. A. Wijnbergen en F. J. Kok. 23 Maarl. GeborenQerardus Jo hannes Maria, z. v. A. G. T. v. Langen en C. Fleur Arie Lambertus, z A L. Boshuizen en v. Asselt Robbert Ernst, z. v. H. T. de jong en J. Kok. OndertrouwdA. v. Barreveld en R. van Dorland -- A. J. Beijnders en J. Yzerman B. Plante en G. van den Heuvel H. J. Frankenaen G. van der Meulen G. W. de Kruiff en Janssen. Overleden: Ciebe F. Besselsen, 79 j. wedn. v. J. v. Ginkel -- Jan C. Kok, 57 jechtg. v. S. W. Haak Johanna A. v. Wandelen, 6 d. Wit-Gele Kruis. In hel gebouw van de R. K. Spaar bank is de algemeene ledenvergadering gehouden van het Wit-Gele Kruis onder Voorzitterschap van den heer C. Hehenkamp. Uit het Jaarverslag van den Secre taris bleek het ledental in 1932 ge slegen le zijn lot 968 op 1 Jan. 1933. Het werk van de Eerw. Zusters is veelomvattend geweest en verdient alle lol. 293 patiënten zijn bezocht. Het tal bezoeken bedraagt 9502. Aan het Wijkgebouw is 661 maal hulp ver leend, 687 goederen zijn in bruikleen gegeven. Aan de Moedercursus is deel genomen door 20 vrouwen. Ontvangsten 1932 f4796.41. Uitga ven f4485.52. Saldo f310.89. Per 31 Dec. 1932 bedroeg de schuld aan de R. K. Spaarbank f 1465.55. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Hehenkamp, R. v. 't Wel, W. v. Koelen, J. v. d. Hengel en H. Nieuwendijk, werden herkozen. In de vacature R. Keizer werd gekozen de heer A. Boog. lij de rondvraag werd door den heer A. Luycx ter sprake gebracht de kwestie kraamverzorging. Door Spr werd namens de R. K. Oudersverceni- ging en namens de R. K. Vrouwenbond aangedrongen om spoedig over ie gaan lot oprichting van een bureau voor kraamverzorging. Voorzitter Hehenkamp deelde mede dat aan het bureau van 't Wit-Gele Kruis een lijst ter inzage ligt van R. K. Doktoren, Verpleegsters en Bakers en dat alle mogelijke inlichtingen zijn te verkrijgen. Verder kan het bestuur in verband met den finantieelen toestand niet gaan. Na een vrij hef'ige discussie werd ten laatste besloten dat het be stuur van de R. K. Vrouwenbond en de R. K. Oudersvereeniging van hun plannen een koste.nbegrooting zullen opmaken en dat het bestuur van Het Wit-Gele Kruis alsnog de mogelijk heid nader onder de oogen zal zien. Op den Ouden Soesterweg slipte een motorrijder met zijn motor. De duo-|>assagierster werd tegen dengrond gesmakt Het slachtoffer is met een lichte herschenschudding naar het St. Elisabcths-ziekenhuis overgebracht. De bestuurder kwam vrij met enkele schaafwonden. De 16-jarige H. M. H. eenige vriendjes aan 'I spelen op het Lieve Vrouwe-kerkhof. H. kreeg ruzie met de 15-jarige G. en stak hem plot seling met een mes in den buik. Het slachtoffer is door een huzaar die het gebenrde had gezien naar Dr. Morren overgebracht, op wiens last hij later is vervoerd naar het St. Elisabeth's Ziekenhuis. De getroffene is niet sterk van gestel en dientengevolge toestand ernstig. Hit den Omrrek Achteveld Onze piaatsg- icoten, de heeren J. Sleenbeek en H. Tolboom, behaalden te Amersfoort het einddiploma van den aldaar geho den 2-jarigen algemeene luinbouwcursus. dering van dit seizoen. Als spreker was ul'.genoodigd de heer Oanzenbootr. uil Nijmegen, pro pagandist van 't weekbland „De R. K. Boeren- en Tuindersstand". De spreker hield een gloedvolle rede over 't nut der organisatie. Vooral wees hij er op de éénheid in de organisatie te be waren. in deze vergadering is opgericht de z.g. „retraitepenning". Het doel hiervan is maandelijks een klein bedrag af te zonderen, terwijl dan aan 'I eind van 't jaar bij loling eenlgen zullen aan gewezen worden, die gratis een retraile kunnen volgen. Tot deze vergadering waren ultge- noodigd de leerlingen van de Land- bouwwiniercursus, waarvan een paar weken geleden hel tweede jaar is ge sloten. Van de 20 leerlingen, die de cursus telt was reeds één lid. lerwij er 26 van de overige 29 waren opgei komen, die alle 26 lid werden. Moo- zoo! Nog frad één toe, die geen leer-i iing van de cursus was. De Jonge Boerenbond van Hoogland telt nu 83 leden! De burgemeester brengl Ier kennis van belanghebbenden dal ingevolge de jongste wijziging der Vuurwapen- wet, algemeen het onbevoegd voor handen hebben van vuurwapenen en munitie strafbaar is gesteld. Tegelijk zijn thans ingevolge ait. 1 van het vuurwapenregiement alarmpistolen en soortgelijke voor bedreiging of afdrei ging geschikte voorwerpen ir. het al gemeen onder vuurwapenen mede be grepen. Hoewel zij, die thans onbevoegd vuurwapenen, alarmpistolen en der gelijke en munilie voorhanden hebben strafbaar zijn, zullen tegen hen straf rechtelijke maatregelen achter vege kunnen blijven, indien zij voldoen aan onderstaand bevel. De burgemeester beveelt een ieder, die, zonder daartoe bevoegd te zijn alarmpistolen en dergelijke voor be dreiging of afdreiging geschikte voor werpen dan wel vuurwapenen en munitie voorhanden heeft, deze zoo spoedig mogelijk en uiterlijk den 1 April a.s. bij hem in bewaring te geven. Inlevering moet geschieden ten ge meentehuize iedcren werkdag van des voormiddags 10 12 uur. Niet naleving van dit bevel is straf baar met hechtenis van ten hoogste 2 maanden of geldboete van ten hoog ste twee duizend gulden. De jaarlijksche algemeene keuring trekhonden en hondenkarren zal plaats vinden op Woensdag 29 Maart a.s. des voormiddags 10 uur op het terrein gelegen tegenover het Gemeente huis. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de hondenkarren volledig uitgerust moeten worden voorgeleid en dat bij niet verschijning ter keuring doorhaling van de inschrijving in het register zal volgen. Leusden Tc Den Haag is op verzoek van de marechaussee alhier aangehouden een zekere H., die met M. uit Haarlemmer meer een landbouwer alhier f 100 had afgezet onder voorspiegeling, dal zijn vee dan tegen alle onheilen verzekerd was. Later bleek er van verzekering geen sprake te zijn. Boekbespreking. Meditaties over het Lijden des Heeren door Pastoor J. H. Hooyman. Bij de firma Dekker en Van de Vtcht te Utrecht verscheen, kort geleden, technisch keurig verzorgd, een bundel Meditaties over het Lijden des Heeren, door Pastoor J. H. Hooijman. Toen in den vastentijd van 1929 Pastoor Hooijman de radio-luisteraars zoo boeide door zijn in de studio van den K.R.O. met sonore stem voorge dragen overwegingen over het lijden van onzen Goddelijken Verlosser, kwam bij zeer velen in den lande, het ver langen op, deze meditaties, in boek vorm verzameld, te hebben als een waardevol bezit, in stille uren le be nutten en dienstbaar te maken aan zelf-heiliging door overweging van wat onze Verlosser leed om ons te redden. We mogen ons gelukkig prijzen, dat Hamersveld De heeren J. Esveldt en J. Berendse, alhier, behaalden te Amersfoort het, „r. einddiploma van den aldaar gehouden Pastoor Hooijman ten slotte werd be- 2-jarigen algemeene tuinbouwcursus. rei(J gevonden zijn cyclus persklaar te 1 6 6 maken en zoo de treffende lijdens overwegingen in breeden kring voor velen bereikbaar le stellen. In Amersfoort zullen ouden van dagen zich nog kunnen herinneren hoe eertijds Pastoor Wennekendonk door zijn vas- ten-meditalies in de Onze Lieve Vrouwe Hoogland Op Dinsdag 21 Maart J.I., hield de Jonge Boerenbond zijn laatste verga-

De Eembode | 1933 | | pagina 2