2 deurkleedj'es cadeau 1! fl. H. v. NIEUWKERK N.V. Allerlei Klompen A.C. Beijer Friaia. In de hedenavond te houden meenleraadsvcrgadcring zal de zaak Frisia worden gcllkwideerd. Door B. en W werd 27 Juli 1932 hel voorstel gedaan om ten aanzien van de zaak .Frisia" artikel 1223, 2de lid van het Burgerlijk Wetboek toe te passen, m.a.w. om op grond van de verleende hypotheek, tot openbaren verkoop van de bezittingen van de Vereeniging over le gaan. indien zij in het begin van dit jaar in gebreke zou blijven de verschuldigde rente et; aflossing op tijd te voldoen. De Vereeniging bleef op den daar voor bij de betrokken acte bepaalden tijd ingebreke met de betaling, zoodat tot verkoop kon worden overgegaan. Deze had 6 April j.l. plaats. De gemeente werd koopster voor 1104.100.— vermeerderd met bijko mende kosten ad 17303.—. B. en W. stellen voor, dezen aan koop te bekrachtigen. Gedeputeerde Staten deelden mede. tegen een besluit tot aankoop geen bezwaar te hebben en wel legen een prijs kosten van aankoop cn over dracht daaronder begrepen waarbij een sluitende exploitatie mogelijk is. Het spreekt van zelf. dat de koop som met bijkomende kosten ad fill duizend f 403.— een onjuist exploitatie beeld zou opleveren, waarom aan 3 deskundigen opurachl is gegeven de woningen op hun normale waarde schatten. De ,Frisia"-woningen zullen bij het Woningbedrijf worden ingebracht en wel voor het bedrag, waarop de male waarde is geschat. Nu de woningen aan de gemeente zijn overgegaan, is het noodzakelijk dat deze aan een grondige restauratie worden onderworpen, teneinde niet alleen de nog leegstaande woningen verhuurd te krijgen, maar ook om de woningen weer constant te doen be- Volgens raming van den Stadsarchi tect zal het opknappen per woning een som van pl.m. f 1000.— vorderen. De nog in de woningen aanwezige huurders drongen aan op huurverlaging. Indien niet iets in de begeerde rich ting gedaan zou worden zou zulks een leegkomen van nóg meer woningen tot gevolg hebben èn gezien het teit. dat, gelet op de woningmarkt, huur verlaging noodzakelijk was te achten, werd beslaten om de huren te ver lagen tot 1675, f675, f650, f575 et f560. Omtrent dc als gevolg van de ex ploitatie en gehouden verkoop geleden verliezen, devlen B. en W. het volgende mede: Dc hypothecaire schuldvordering der gemeente op deze woningen bedraagt per 1 Januari 1933 (met inbegrip var de achterstallige aflossing) f 286550. De vordering van de Centrale Boek houding ten laste van Frisia in rekening courant, met inbegrip der bijkomende rente over het eerste kwartaal 1933. bedraagt f 136429.45 De per 31 Dec. 1932 onbetaald ge bleven hypotheekrente en canon-be- dracen f8169.— Voor veilings- registratie-, taxatie- en andere kosten, alsmede voor eet; deel der loopendc grond- en straat belasting moet gerekend worden op f 10000.-. Aangezien in de getaxeerde waarde ook dc grond is begrepen en deze dus niet meer in erfpacht wordt uit gegeven moet de waarde van dien grond hierbij in rekening HÉM Bracht en wel op 143725.- De totale schuld bedraagt alzoo f484873 45. Wanneer men de woningen in het Woningbedrijf inbrengt tegen dc taxeerde waarde van 1211750 het ten laste der Gemeente komende verlies bedragen f 273123.45 Jrdien de woningen voor f211750. in hel Woningbedrijf worden inge bracht cn daarna worden verbeterd, waarvoor een bedrag van f41000 wordt gevraagd, zal het mogelijk zijn tot een sluitende cxploitatieopzc. te komen. Ten aanzien van het adres van H. Eggenkamp Sr.. wordt geschreven Daar dit adres handelt over cene vordering op de Vereeniging .Frisia", komt het ons voor. dat er geen ter men aanwezig zijn om op dit adres in te gaan. De gemeente nam weliswaar de eigen dommen van dc Vereeniging over maar niet hare schulden en vorderingen. Ontwikkeling en ontspanning voor Katholieke Werkloozcn. Vrijdag 28 April werd het Honk of ficieel gesloten. Ecnige heeren mede werkers cn bestuursleden der R. K. Werklicdenvcrccniging waren hierbij tegenwoordig. Waardcerende woorden aan het adres van leider en medewer kers werden hierbij gesproken door den Heer v. d. Linden Tevens sprak i der werkloozcn uit naam van allen eet. hartelijk dankwoord, en werd den lei der een vulpenhouder overhandigd. Van het bestuur der Werkliedenver hadden leider cn medewerkers nog sigaren in ontvangst te nemen. Uit het verslag door den leider uit gebracht. ontlecncn wij o.m. het vol- grade: Wakelkamp. 17 maat van 10—12 8 cursisten. Deze muzikanten worden ingelijfd bij .Wilskracht". Huisvlijt-cursus: medewerker de heer Valkenhoef. 14 maal van 10—12 uur en 11 maal van 2—4 uur. Aanwezig gemiddeld 4 cursisten. Schaakles door een lij der A'foort- sche Schaakclub: 3 midnagen instructie en 3 middagen simul'-.anspetkern van 6 liefhebbers. Godsdienstige onderwerpen. Beant woording Vragenbus en Liturgische lezingenKap. Bachg 6 maal. Lezingen met lichtbeelden: Geloof der eerste Christenen, Kapelaan de Jong 3 maal. Lezingen Godsdienst-onderricht Kap. Tempelman maal. Retraiten: 34 personen namen deel n een werkloozen-retraiten. Lezingen met lichtbeelden door den Heer v. Beurden: 2 maal over oud- Amersfoort en 1 maal over Limburg. Tevens leidde de Heer v. Beurden de volgende excursies: 17 Jan. Museum .Flehite", 27 deeln., 24 Jan. St.Joris- kerk 21 deeln.. 28 Maart Koppelpoort 13 deeln., 7 April Toren 30 deeln. Lezingen door den leider E. v. Grol: 3 maal over Natuurkunde, 1 maal uit leg Staatsbestuur, 2 maal Apologie, 1 maal Sociale wetten en 2 maal Maat schappij-vorming. Aangevraagd werden 52 vakcursussen verdeeld over 33 personen. Kaart-concours om prijzen: 1 maal met 64 deelnemers. 1 maal met 40 deeln. en 4 maal met 32 deeln. Iedere werklooze Honkbezoeiver werd ingeschreven: 120 georganiseerden 37 157 totaal. De Heer van Grol besloot met den welgemeenden wensch uit te spreken, dat spoedig de tija moge aanbreken, dat allen van hun werkloozen-leed mogen bevrijd en door den arbeid wederom teruggeleid worden naar een voller en gelukkiger leven. Erna Reens. In Amicitia heeft Erna Reens Vrijdag avond een liederen-recital gegeven, hetwelk wij als zeer onvoldoende moe ten kwaliticeeren. Waarschijnlijk heeft zij onder kennissen furore gemaakt, maar daarmede is een optreden op het concert-podium niet te verantwoorden. Zij zingt zuiver, articuleert goed en heeft een timbre, dat wel aangenaam aandoet, doch dan is men aan het einde van haar goede hoedanigheden, die niet opwegen tegen de vele ge breken van ademhalings-techniek en klank. Daarenboven is haar zingen zóó volkomen apathisch, nuchter en koud. dat men blij is, wanneer het einde ge komen is. En dan durft men o.a lie deren van Brahms en het teere „l'Ho- rizon Chimérique" van G. Fauré zingen. Neen! Dit optreden is alleszins on tijdig, dus onverantwoordelijk. Felix de Nobel, pianist van erkende bekwaamheid, vermocht niet de précaire situatie te redden. Hoewel er bloemstukken w de zangeres en de Nobel, toonde het weinige publiek zich evenmin enthou siast. Het Concertbureau Koning be spare ons meerdere soortgelijke solis ten G. J. Burgerlijke Stand. 27 April. Ondertrouwd: D Willem] sen en N. Chr. M. Rupp. Fontiji en W. J. Timmermans E. Nannings en H. I. v. Bogcrijen. H. J. A. Staal en H. Schreuder. 28 April. GeborenMaria Jacoba, d. van D. v. F.ldert en W. v Oven. Anthonia. d. van B. Vastenburg en A. Eversen. Hendrika, d. van W. J. H. v. d. Broek en Z. Meijerink. Over leden Helena Vecht. 79 j.. wed. van I. de Vries. - Jan Willem Dcnckamp 29 April. Geboren Maria Johanna Berendina. d. van L. v. d, Houten en P. J. Kaspers. Maria Wilhelmina Everarda. d. van C. J v. d. Loet en J. H. Vos. I Mei. Geboren Gerrit, z Dijkhuizen en I'. Pampus. - lean Louis, z. van J. L. Vorktnk en E. Hirsbriinner. Hcndnca Wiliemina, d. van P. H. Jansen en J. H. Snijders. Gustaal Gerard Adriaan, z. van G. v. Hollen en J. A. Ru.|s. Over leden Aalt Donijcwaard. 84 jwedn. van Chr. Harberis. Aart van Duren, wedn. van M. Benders. De leden van den R. K. Bond van Handcis- Kantoor- en Winkelbedien den kwamen bijeen tot bijwoning van de laatste ontwikkelingsvergadering ii dit seizoen. De Bondsvoorzitter be handelde de enquetc naar de werktij den onder de winkelbedienden. U t diverse gegevens bleek, dat het ook in Amersfoort nog niet alles rozegeur en maneschijn is wat betreft het naleven van de wettelijk bepaalde werk- en rusttijden. Er zijn nog heel wat over tredingen. Om hierin verandering te brengen, zoo werd medegedeeld, moe ien de leden bedenken, dat zonder gegevens dr. bond niels kan doen. ook niet wanneer niet alle door drongen zijn van hun plicht zich te organisceren. Was er in het R. K. Werkliedenverbond geen eenheid ge weest, dan waren wij op sociaal ter rein niet zoo ver. De Bondsvoorzitter spoorde krachtig tot die eenheid aan, zoowel op politiek terrein als op orga- nlsatorisch terrein. Alle verdeeldheid Gemiddeld Monk-bezoek: Januarischaadt aan dc goede zaak cn wij voorm. 43, namiddag41, Februari 38— moeten ons daar wel voor wachten. 32, Maart 25—19, April 18 25. j Door den Geest. Adviseur werd een Muziek-cursusmedewerker de heer nieuw lid geïnstalleerd. Het Roode Kruis. Na beëindiging van de in het Voor schrift voor de transportcolonnes van het Nedcrlandsche Roode Kruis ge noemde opleiding, hebben met goed gevolg examen afgelegd de heeren: A. A. v. Bronswijk. Vermeerstraat 37; H. M. v. Bronswijk, Vermeerstraat 37 J. Dorrepaal, Torenstraat 7b; Chr. Laseur. Soesterweg 352; J. Morren, Soesterweg 105; W. v. Nus, Soester weg 44; Chr. Rouwhorst, Bteekerstr. 4 en H. F. v. Slooten. Kruiskamp 36 en is aan hen het bewijs van geoefendheid uitgereikt. De sterkte der transport- colonne is nu gekomen op 49 man. Tot ploegcommandant zijn benoemd de heeren H. v. Beek, Jan Steenstr. 14 en E. Vonkeman, Bisschopsweg 174. Zondagavond voerde de R. K. Too- neelvereeniging .Ons Genoegen" in St. jozef met succes op 't blijspel in drie bedrijven .Hallo met Mars". Het stuk toont een studentengrap die hun oom willen genezen van zijn idee-fixe, een verbinding van de aarde met de planeet Mars langs radio-tele- grafischen weg. Spel en inhoud zijn in staat geweest de aanwezigen te doen schateren. De allerzotste scenes vulden de zaal met lachsalvo's, zoodat „Ons Genoegen" vooral in dezen tijd een nuttig werk verricht heeft. In het laatste bedrijf kwam de mop voor den dag en was de oom van zijn kwaal genezen. De baten kwamen ten Eoede aan de kas van het plaatselijk ómité van Herwonnen Levenskracht, dus was het jammer dat de zaal niet geheel gevuld was als gewoonlijk. - Uit het Handelsregister: J. de Gooyer, hotel, Nijkerk, Nieuw- straat 6—8: uittr. eig,J. de Gooyer toetr. eig. Wed. J. de Gooyer. Coöp. Boerenleenbank, Amersfoort— Hoevelaken. Hoevelakenuittr. kassier: Doornekamp; toetr. kassier: W. Goinga. G. J. v. d. Biezenbos, drukkerij. Muurhuizen 153; uittr. eig.J. v. d. Biezenbos toetr. eig.N. v. Nieuwen- huizenloeir, gevolm.Th. Kley. De handelsnaam is nu Boek- en kunst drukkerij v.h. G. J. v. d. Biezenbos. Huvgen en Wessels, ingenieursbureau Amersfoortde statuten zijn gewijzigd en de handelsnaam is nuHuvgen en Wessels N.V. De Minister van Onderwijs heeft benoemd tot gecommitteerden, met wier medewerking het eind-examen aan het Gymnasium zal worden afgenomen op 7. 8, 9 en 10 Juni, prof. dr. A. G. Roos. Groningen prof. dr. Th, C. van Stockum. Groningen dr. H. D. Kloos terman. lector aan de Rijksuniversiteit te Leiden aan wie zullen worden toe gevoegd dr. A. F. Holleman, oud- hoogleeraar te Bloemendaal en prof. dr. Th J. Stomps te Amsterdam. - Donderdag zal in de Markthal eene Willem de Zwijger-herdenking plaats hebben door de leerlingen van Han delsscholen en Rijkskweekschool. Het plan tot deze viering ondervond eenige stagnatiedoorde Paaschvacantie. Het cumité was zoo gelukkig Prof. Casimir bereid te vinden Donderdag a.s. als spreker op te treden. - 15 Mei a.s. hoopt de heer A. c] Be ij er den dag te herdenken w: hij 50 jaren achtereen lid is var zangkoor der parochie O. L. V Hemelvaart cn tevens zijn 12'-jarig Directeurschap. Als knaap van 7 jaar werd hij aangenomen bij 't jongenskoor onder het Patronaat van den Z.E. Heer Beekman en bleef onafgebroken 50 jaren lid. Dat de jubilaris met hart kerkzanger was is bewezen, niet alleen door zijn trouw lidmaatschap, doch tevens door het behalen van het Dirci teurs-diploma in 1924. Maandag herdacht R. Struve. onder directeur van de Phoenix-Brouwerij, den dag waarop hij voor 50 jaren bij dit bedrijf in funciie kwam. Even II uur werd de jubilaris d< een commissie van ontvangst binnen geleid waar het geheelc personeel had plaats genomen. Een woord van gelukwensch werd allereerst gesproken door onzen burgt meester. Namens de Mij. Handel en Nijver heid is het woord gevoerd door Dr. F. B. van Hasselt, die den jubilaris iet getuigschrift en een gouden draag- medaille overhandigde. Namens de Kamer van Koophandel werd een woord van gelukwensch ge sproken door den heer van l.onkhuijzen. De Heer W. Korthals Alles bood dt gelukwenschen aan namens den Raad van Commissarissen. Spr. schetste ver volgens hoe door toedoen van den jubilaris in het bedrijf de gezinsge dachte heerscht en leeft. De lieer J. Ph. Korthals Altcs, Direc teur schetste den moed en het door zettingsvermogen van den heer Struve en toonde in het kort de geschiedenis van het bedrijf waaraan de jubilaris steeds zijn beste krachten heeft r A. Staal sprak namens liet gehcele personeel en overhandigde een album met foto's van het bedrijf. De Jubilaris bracht dank voor de hulde dezen dag geboden en voor het prachtige geschenk, cte hoop en ver wachting uitspekend dat de Phoenix- luwciij in groei en bloei nioge toe nemen. 's Middags bad een drukbezochte recepte plaats. Het was voor den jubilaris een mooien dag. Willem de Zwijgerhulde. Naast een herdenkingsavond in de markthal, was 'oor de Oranjevereni ging een grootsche huldigingsoptocht georganiseerd, waaraan Zaterdagmid dag door een 30-tal Aniersfoortsche verenigingen, corporaties en plaatse lijke afdeelingen van verenigingen er bonden van alle gezindten werd deel genomen. De stoet op zich zelf hield reeds met de vele en fraaie vaandels en vlaggen, welke werden medegedragen 'n grootsche hulde in aan den Vader des Vaderlands. Het hoogtepunt was echter de hulde door het Gemeente bestuur voor het Stadhuis. Hier hield de stoet eenigen tijd halt. Het Gemeentebestuur werd toege sproken door de voorzitter der Oranje vereniging, den heer v. Zweeden. die wees op hel groote enthousiasme, waar mede de nagedachtenis van Prins Wil lem. in ons land en in onze stad allerwege is gefierd. Spr. besloot zijn huldigingsrede met cc i gelukwensch aan de thans regeerende Oranje-vor- stinne en aan het Gemeentebestuur. De Burgemeester wees op het in den ingang van het stadhuis opgestelde schilderij met de beeltenis van Prins Willem I, en legde er den nadruk op. dat deze niet gezien moet worden als een forsch krijgsman, ook niet als een man met weinig kracht, maar als een man in wien een groote kracht school, waarmede hij het Nederlandsche volk wist te overtuigen van zijn recht op vrijheid, op onafhankelijkheid. Spreker citeerde de vorstelijke woorden van' Willem van Oranje en Koningin Wil helmina: „Een volk is er niet voor den Vorst, maar de Vorst is er voor het volk" en „Oranje kan nooit genoeg voor het Nederlandsche volk zijn!" Tenslotte dankte spr. voor de hulde welke hij gaarne in ontvangst nam. Het militaire muziekcorps speelde hierna het „Wilhelmus", dat uit volle borst door de aanwezigen werd mede- gezongen. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in de gem. Amersfoort. v. Dierem, N.H., Bloemend.str. 64, chauf. C. Daas. N.H.. J. Steenstr. 35, sig.mag. C. Bremer, N H„ Bankastr. I.kind.juff J. Beteke. Pasteurstr. 23, verpl. M. Wassink, N.H.. l.angestr. 23, verpl. M. Wassink, N H.. Langeslr. 1 l.dienstb. Moolhuizen, N.H.. W. de Zwijgerl. 2. M Heijmeskamp. R.K., Huijgensl. 26. dienstb. A. Clarisse, N.H., v. Campenstr. 17, pluimv.h. Antje Vacano-Hagcnaar, Leusderw. 258 G. Dokter. G.K.. Liendertschew. 40 chauff. J. Wilmink, G K., Bisschopsw. 218, handelsb. H. Poolman, R.K.. Langeslr. II ll.chem.w. Geslke Sprietsma. idem. H. Potassc. H. v. Viandenstr. 36. R. Lode, O.K., Langeslr. 110. kapp-, W. Steenhouwer, N.H., Pascalstr. 24. P. Sanders, R.K., Sumatrastr. 31, stuc. üeertruida Vleeminggeb. Vierdag R.K. Bisschopsw. 230 J. Poel, R.K., Sumatrastr. 17. grondw. H. Robbertsen, N.H., Puntenb.l. 26. Uit den Omtrek Bunschoten. Kerkelijke gezindten volgensde volks telling 1930. Ned. Herv. 99 m. 62 v., Chr. Geref. !0 m. 283 v., Doopsgez. I m. I Geref. Kerken 2192 m. 2134 v„ Roomsch Katholiek II m. 6 v., andere I m., geen I m. Totaal 2525 m. 2386 Barneveld Onder Terschuur nam de 20-jarige Mej, S. Driessen uit Den Haag met een vaart van 80 a 90 K M. een bocht. De auto reed tegen een boom, sloeg om en werd totaal vernield. Mej. Driessen vloog door de voorruit en werd ernstig aan het hoofd gewond. Hooftland Geboren: Elisabeth Lamberta, i J.'van den Hoven en P. G. Boersen Lambertus Antonius, z. v. II. Eps- kamp en A. Epskamp Anna Geer- truida, d. v, J. Smink cn J. H. va Burgwal. INlJkerlt Op de markt: 345.000 eieren fl.80 •12.50; eendeneieren f 1.50f 1.70 65 biggen f 8f 11348 runderen: kalfkoeien f 125-1170; kalfvaarzen f 135vet vee le kw. f0.22— f 0.252e kw. f 0.15-10.22; velte koeien tl 15- f200 49 nuchtere kal veren mestkalveren 18—f 14. Soest Burgerlijke stand. GeborenBarendje, z. v. A. Appel doorn en J. F. v. d. Kuit Maria, W. Koclewi'n en H. Koelewijn Evert Jan, z. V. A. v. F.ssen en Vermeer Dirkje, d. v. W. Schut cn Bij aankoop van een karpet, vanaf 200x300 geven wij Tapis Beige, Bouclé, Hnarvelours, Axminster en Wilton karpetten. Beekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. 6 18 modelkamers T. Stoffolsen Jacoba Alberla, d. v. J. P. de Jong en D. de Haar. Onder trouwd G. v. Rossum en M. H. de Beer H. v. Remmerden en A. van Drie J. A. v. d. Breemer cn C. E. v. d. Laar J. T. v. d. Laar en M. van Hofslot. Peter Koppen zal 15 Mei z'n 40- jarig jubileum vieren in dienst van het verkeer tusschen Soest en Baarn. Lange jaren was hij -conducteur op de Soester paardetram. Thans is hij nog conducteur op de busdienst tusschen Amersfoort-Soest- Baarn. Door zijn gedienstigheid heeft Koppen zich bij oud en jong te Soest beminnelijk gemaakt. Er is een comité gevormd ter huldiging. Voorthuizen Een luxe auto reed in de Hoofd straat tegen een boom. De wagen was zoo gehavend, dat hij moest worden weggesleept. De inzittenden. 2 heeren en 2 dames, kwamen met den schrik vrij. Soesterberg De zweefvliegsport neemt in ons land hand over hand toe. Na Amster dam, Den Haag, Eindhoven, Groningen, Leeuwarden, Arnhem en andere plaat sen die reeds geruimen tijd een zweet- club hebben, is thans ook Utrecht aan de beurt gekomen. Opgericht is de zweclclub Soesterberg. Het militair noodlandingsterrein (De Stompert) van de luchtvaartafdciling werd als oefen terrein verkregen. Het terrein helt af naar het Zuidwesten. De afmetingen zijn voldoende voor het beoogde doel, t.w. 1000 meter in Zuid-westelijke rich ting bij een breedte van ongeveer 450 M. Het iigt in het centrum van vele plaatsen als Utrecht. Amersfoort, Baarn.Biltho.cn, Soest enz. Het is de onmiddellijke nabijheid gelegen v het militaire vliegveld, waardoor de dclncmers dagelijks kunnen genieten van de verrichtingen der militaire vlie gers. Het terrein is niet toegankelijk voorhetpubliek.zoodatdit niet de zweef vliegverrichtingen kan belemmeren. Binnenland Hoe de evenredigheid werkt. Men heelt kunnen lezen, welke kool iron de Vos van Steenwijk voorzitter n de Eerste Kamer, ons heeft ge stoofd. Door zijn halsstarrig verzet, om de wijziging der Kieswet te rechter tijd at te doen, is de werkkracht van het w Parlement ernstig verzwakt cn het revolutionnaire element versterkt. Duidelijk blijkt nu ook, hoe onrcchl- 'aardig de tegenwoordige regeling werkt. Immers, nu hebben moeten be talen voor één zetel: Rev. Soc. Partij 48.381 stemmen Nat. Boeren. T. cn M. 47 659 R. K. Staatspartij 47.047 Vrijheidsbond 43.136 R. K. Volkspartij 40.792 Anti-Revolutionnairen 38 453 Chr. Dcm. Unie 37.793 Vrijzinnig Democraten 37.774 Christelijk-Historischen 37.750 S D.A.P. 36 303 Herv. Geref. 33.813 Staalk. Geref. 31.0/7 Nationaal Herstel 30.329 Communisten 29.555 Zomertijd. Men wordt er aan herinnerd, dat de zomerlijd aanvangt 15 Mei a.s. De overgang dit jaar naar den zomer tijd geschiedt in den nacht van Zondag 14 Mei op Maandag 15 Mei. 2 In een verlaten streek in de Appe- bij Pratomagno is een vernield vliegtuig gevonden en in de buurt daarvan het verkoolde lijk van den besluu.'der. Het is uitgemaakt dat dit Hinkler is, want zijn paspoort en andere documenten zijn bij of op het lijk ge vonden. Te Pijnacker heeft zich in het gezin van notaris T. een familiedrama afge speeld. dat drie slachtoffers heeft ge- tisclit. De jeugdige vrouw wierp on verwachts haar beide kinderen, resp. 3 jaar oud en 5 maanden oud, in een regenput, waarin beide kinderen jam merlijk verdronken. Later sloeg de vrouw de hand aan zichzelf. Men neemt aan dat de vrouw in een vlaag van verstandsverbijstering gehandeld heeft. Op 1 April bedroeg hel aantal aangegeven radio-ontvanginrichlingen 280 6i0. Het aantal aangeslotenen aan radio-distributie centrales bedroeg 291.628. In lotaal komen deze cijfers met zeventig luisteraars per duizend inwoners. Te Roesberg heeft een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. Een troep kin deren had een vuurtje gestookt. Plot seling hoorde men een ontploffing; een granaat bleek te zijn geëxplodeerd. Een jongen van vijf jaar was op slag dood, terwijl twee anderen levensge vaarlijk en nog eenige andere kinderen minder ernstig werden gewend. Later heeft men in den omtrek nog twee granaten gevonden, die waarschijnlijk in November 1918 door teruggekeerde troepen waren achtergelaten. In de rijkskruitfabriek te Barcarcna heeft een geweldige ontploffing plaats gehad. Een der gebouwen van de fabriek is geheel verwoest. Tot dusver zijn acht dooden geborgen. Een groot aantal arbeiders werd min of meer ernstig gewond. In de mijn Matthias Stinnes bij Essen, heeft een ontploffing plaats ge had. Daarbij werden zeven mijnwer kers gedood en twee gewond. Te Schalkhaar waren kinderen aan het spelen, waarbij zij zand afgroeven in een hoog gedeelte. Plotseling viel een groote klomp aarde, waardoor het 13-jarig dochtertje van de familie Maat- baan geheel bedolven werd. Hoewel een juist passccrende wandelaar alle pogingen in het werk stelde om het kind te redden en met dc handen trachtte het zand weg te werken, mocht zulks niet meer baten. Een verschrikkelijk ongeluk is in den Dierentuin van Berlijn gebeurd. Een knaap voederde daar de groote beren. Daarbij greep een der beren hem aan de rechterhand en rukte die geheel af. Een toeschouwer sprong op het hulpgeroep toe cn slaagde cr in hem te bevrijden. H. N. DE HAAN Makelaar in Assurantiën Zuldiingel 47 Tel. 10 Amersfoort Geen mislukken meer van uwe opnamen, wanneer u ome hoog-gevoelige Lomberg-Film gebruikt. Fe mooiste film legen den laag- •den pnji j u.oi H opn. i»xf /u.t.i s opn. i>'XII Alleen verkoop voor Amersjoort Foto „Weers" L. Bergstraat 15 - Tel. 1659 Waarom zou U in dezen crisistijd de zooomanmdo meestal uit derdehar,d* v«rpakl« butaan verf troopon waarbij de bue voor de verf wordt Ings- wogen gaat naar Woerdman Nleuwstraat II daar koopt U voor concur rerend 1 prija prima verf In eigan maalderij vervaardigd Not te gewicht buaaen vrij Schildert Uw woning met WOERDMAN S VERF Prima Wilga Klompen voor de Boerenstand Gewone prijzen b Gerritsen WEVERSSINGEL 28 Krommestraat 38a Tele toon 370 Timmerman - Metselaar Verbouwing-en gratisadviezen

De Eembode | 1933 | | pagina 2