Pracht noten Eetkamer A. H. v. NIEÜWKERK N.V. BERICHTEN UIT AMERSFOORT GROOTE JUBELEUM- BEDEVAART NAAR LOURDES. De 40s(e Nationale Nederlandse!" Bedevaart naar Lourdes heelt plaats van 25 Juli tot en met 30 Aug. a.s. Verblijf te Lourdes 6 volle dagen. De prijzen der plaalskaarten Roosen daal—Lourdes en terug zijn Ie klasse f 7J.-, He klasse f 53.-. Ille klasse f 33.- De pensionprijzen in de hotels vari- eeren tusschen f3.- en f7.- per dag. De inschrijvingslijsten worden op 15 JUNI onherroepelijk gesloten. Om teleurstelling te voorkomen, v/ordt men dringend verzocht, ut aanmelding niet onnoodig uit te stel len, wijl het aantal plaatsen in de treinen beperkt is. De aangiften voor deelneming aan de Bedevaart kunnen geschieden bij den heer L. v. Loon. Oldenbarneveld- laan 16 en kapelaan W. J. Tempelman. Zand 31, Amersfoort. Zondagsdienst Heeren Doktoren en Nachtweekdienst Apotheek. Kamerling. Ulrechtschew. 35. Tel. 142. Morren, Langegracht 11, Tel. 55. Lubsen, Snouckaertlaan 12, Tel. 290. Apotheek: jos. Haan, Julianaplein 3, Tel. 1150 Het herbouwde Kath. U.L.O.-school aan den Westsingel zal Woensdag worden ingewijd. uduttftalnuhoogth vuar u op te* dd<l ouspmpt^ vim ujkf.kh coeoe 6011.1 h on ocwwwc VAK-OPTIEK LANGESTRAAT 38 wei oeren/ct ouupocr?/.'/ Gemeenteraad. In de Dinsdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering werden be noemd de leden pn plaatsvervangende leden der Commissie van toezicht op de Arbeidsbeurs, nadat door den heer Van Tellingen vruchteloos was gepleit voor uitbreiding door toevoeging van een lid eener neutrale vak-centrale. Het afwijzend advies van Burge meester en Wethouders inzake het ver zoek om aanstelling van vakonderwij zers voor de gymnastiek op de lagere scholen werd zonder stemming aan vaard. Aan de bouwondernemers Lammers werd vergunning verleend voor het doortrekken van de Stephensonstraat. De mededeelingen betreffende de regeling bij de levering van electrische installaties werd aanvaard, nadat de heer Spiekermann had bedongen dat de lijst van gegadigden ter kennis van de raadsleden kan worden gebracht. Na langdurige discussie werd goed gekeurd, dat aan het Maatschappij Ziekenfonds Amersfoort een afloopende subsidie wordt verleend als bijdrage in de kosten verbonden aan het in standhouden eener tandheelkundige kliniek. De heer Butselaar wil de compleete tandverzorging bij den gemeentelijken geneeskundigen dienst onderbrengen en de heer Huslage is ook var. meening dat het dien kant uit moet, al wil hij wel erkennen dat momenteel de finan- cieele krachten te kort schieten. Dr. Van Nieuwenhuizen erkent gaarne nut en noodzaak der tandheelkundige verzorging van het schoolkind, maar acht dat vooralsnog niet te verwezen lijken. Hij memoreert de behandeling dezer aangelegenheid in de Commissie voor den geneeskundigen dienst en concludeert dan dat het raadsvoorstel tot subsidie verleening aanbeveling verdient. Mr. Stadig is legen uitbreiding van het medisch schooltoezicht en wil door subsidie-verleening het werk van het Ziekenfonds steunen, indien d.* midde len om het voort te zetten en uit te breiden gaan ontbreken. Wethouder Thien merkt op dat hier weer ter sprake komt het adviseerend karakter van het medisch schooltoezicht. Reeds meermalen heeft de meerderheid van den Raad zich uitgesproken voor behoud van dat adviseerend karakter. Elke poging om via het gemeentelijk medischschooltoezicht lot „behandelen" over te gaan, zal vooralsnog moeten falen. Niet alleen om principieel verzet maar ook uit financieele onmacht. Het is buiten gesloten dat de gemeente in deze benarde tijden jaarlijks meer dan zesduizend gulden kan uitgeven voor de tandheelkundige verzorging der schooljeugd. Het voorstel van den heer Huslage om de beschikbare subsidiegelden te bestemmen voor aankoop van een in strumentarium is niet voor uitvoering vatbaar, omdat straks vrij zeker de gelden zullen ontbreken om er prac- tisch gebruik van te maken. Door het aannemen van het subsidie-voorstel zal de Raad bevorderen, dat er in uitge- breiden kring hulp kan worden ver leend. Spr. acht het onverstandig het onbereikbare na te streven en het be reikbare af te wijzen. Vastgesteld werd een verordening op de Geldschietbanken en een rege ling der huursommen voor het Bosch theater bij Birkhoven. Afgewezen werd een adres van der bouwondernemer Boshuizen over scha deloosstelling voor afstand van grond n de Anton Mauvestraat. Verschillende raadsleden meenden dat op billijkheidsgronden Boshuizen's verzoek ingewilligd diende te worden. Wethouders Noorderwier en Thien, ge steund door Mr. Stadig, betoogden het tegendeel. •ij het voorstel tot overnemen van stoepen aan het Bloemendal verzocht de heer Van Koelen aandacht voor de verbetering van Havik en L-vendelstr. Tot het verhuren van een loods aan het Hoevelakensche voetpad aan J. M. Ververs, aannemer te Vianen en tot verpachting van het Belgenmonument aan P. Voskuilen werd besloten. Verkocht werd een perceel bouw terrein aan de Groen van Prinstererlaan hoek Keucheniuslaan groot 1585 M1 voor f7200 aan j. G. Overeem. Aan de bouwondernemers Ribberink ei. van der Hee werd bouwterrein aan de Grebbestraat verkocht voor f 16.500. De voorstellen inzake het aankoopen en beheeren der woningen van Frisia werden me» groote meerderheid aan genomen. De heer Spiekermann miste een voorstel betreffende de dekking van het tekort en vroeg of de restauratie in eigen beheer zal worden uitgevoerd of uitbesteed. Wel wat gemakkelijk maken B. en W. zich af van de schulden. Is de gemeente niet verplicht de schulden te betalen, omdat de werken zijn uit gevoerd met goedkeuring. De heer v. Gent vindt het een fout, dat we niet weten waar de dekking vandaan zal komen. De heer Huslage meent, dat het voor stel vijf jaar te laat is. Als de heeren volledig de stukken hadden bekeken, zouden ze geheel zijn ingelicht. De heer Zwart vroeg, als een parti culier de woningen gekocht had, of die dan ook de schulden zou hebben De heer v. Tellingen zegt dat de gemeente de rekeningen heeft goedge keurd en dus mede aansprakelijk is voor de schulden. Mr. Stadig meent, dat de heeren zich eerst goed moeten bedenken voor ze aanspraken gaan steunen. De Gemeente is moreel niet verantwoordelijk. De crediteuren weten dat heel goed. maar ze brengen het maar niet naar voren. Wethouder Noordewier deelt mede, dat het in de bedoeling ligt kleine werkje-s in eigen beheer uit te voeren. Het schilderwerk zal worden uitbesteed. Wat het overnemen der schulden be treft. daaromtrent sluit spr. zich aan bij mr. Stadig. Willen de heeren er op doorgaan, dan wil spr. wel gaarne cijfers noemen. De voorzitter doet uitkomen, dat al heeft de gemeente nu gekocht voor fill .000, daartegenover staat 'n schuld van f485.000. De gemeente heeft dus niet voor een prikje gekocht. Men hoeft dus niet te meenen dat de huren i wel verlaagd kunnen worden. Wethouder Thien constateert dal de verliezen in elk geval en ten spoedig ste moeten worden gedekt. De wijze waarop zulks zal geschieden is te be schouwen als een onderdeel van een samenstel van financieele maatregelen welke zullen moeten worden genomen in verband met de voorbereiding van de samenstelling der gemeentebegroo- ting voor 1934. Spr. zou daarvoor liefst de Raad in de afdeelingen bijeen ge roepen zien. De op vorige begrootin gen reeds uitgetrokken bedragen voor het delgen der Frisia-schulden blijven voor dat doel gereserveerd. Het bedrag van f I50.UOO, indertijd door het Rijk als rentelooze bijdrage verstrekt, be hoeft niet te worden gerestitueerd, wan neer de exploitatie wordt aanvaard zooals is voorgesteld. Het voorstel tot het rooien van hoo rnen aan den Utrechtschenweg van Snouckaertlaan tot Nederberg werd met groote meerderheid van stemmen verworpen. Men wil behoud de be planting en desnoods onteigening om tot verbreeding van trottoirs te kunnen komen. Een afdoende regeling werd toegezegd voor een uitweg van de woningen van Petersen en van de Craats aan het Monnikenpad. Aan P. Voskuilen werd bij het Bel genmonument een perceeltje bosclt- grond verhuurd voor een consumptie- gelegenheid. De beslissing op het adres van den bouwkundige Van Eijkelenburg hou dende verzoek om een commissie van wetenswaardigheden over water-ver warming middels gas. De Burgemeester verduidelijkte den heer de Mots de redenen, die hem dreven tot verbod van roode optochten op den eersten Mei. Wethouder Noordewier verblijdde den heer Polder met de mededeeling dat de plannen tot verbetering van sportterrein Birkhoven gereed zijn. De heer Polder, waarnemend in specteur van politie in buitengewonen dienst, gaf zijn, door velen gedeeld,* misnoegen te kennen met de houding der politie een paar Zaterdagen vóór den stemdag. Hij wees op de niet-weerlegde critiek het Amersf. Dagblad over deze aan gelegenheid en wees op fouten in de leiding, waardoor meer wanorde werd geschapen dan voorkomen. De heer Zwart meent, dat de heer Polder de kern van de zaak niet raakt. Menschen die de vrijheid opeischen hun drukwerk te venten, gunnen aan anderen die vrijheid niet. Het lijict er wel op dat menschen, die de vrijheid van de straat opeischen, aan anderen die vrijheid niet gunnen. De heer Spiekermann wees op de moeilijke positie van den Burgemeester. Het juiste midden is moeilijk te vin den. Zoolang er geen ventverbod is, heef» men zooiets te wachten. De heer Butselaar wijst er op, dat toen de commissaris kwam aanwan delen. hetdirect een beestenbende werd. De burgemeester meent, dat het niet aangaat de poorten van Amersfoort te sluiten. De Grondwet brengt vrijheid van drukpers en we moeten er zoo lang mogelijk toe meewerken de grond wettelijke rechten te handhaven. Wc zijn slaven van de wet, om vrij te zijn. De politie-man moet in de eerste plaats opvoeder zijn en in de tweede plaats handhaver van de orde. Maar soms moet er worden ingegrepen. Dc heer de Mots m'eent, dat de jongelui komen om relletjesteforceeren. De heer Stadig hoorde automobilis ten klagen over de bochten van de Burchman Wuytierslaan. Wethouder Noordewier geeft uiting aan de bedoeling den weg te verleg gen door de Bokkeduinen. De heer van Koelen vraagt verwij dering van 'tkeienhok aan den Isselt- schen weg. Verder wijst hij er op, dat in Beverwijk kisten spinazie moesten worden vernietigd, terwijl hier geen spinazie was te krijgen. Kan de Bond an Ned. Gemeenten hier iets doen" De heer de Mots merkte op, dat i een bestek voor den bouw van ee villa staat, dat van het werk uitgeslo ten zijn socialistisch of communistisch georganiseerde arbeiders. Spr. verzoekt bij den verkoop van gronden een be paling op te nemen, dat een dergelijke clausule niet mag worden opgenomen. De Voorzitter zegt overweging toe- Naar aanleiding van een opmerking van den heer Butselaar zegt de Voor zitter dat de machtiging van kalken ook van anderen is ingetrokken. Spr. heeft den indruk, dat alle partijen het er over eens zijn, dat het niets geeft. Men doet het alleen omdat ander het doet en het wordt tijd een absoluut kalkverbod. Op de vraag van den heer Van Koelen, welke maatstaf men bepaalt bij het toekennen van toeslag op de premie voor ziekenhuisverpleging, ant woordde Wethouder Thien, dat daar voor gold het zuiver inkomen volgens de inkomstenbelasting. Woensdag was de Amersf. jeugd te gast bij de Oranjevereniging in 't gebouw St. Jozef ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana. Onder de aanwezigen merkten we op den burgemeester. Mr. J. C. Graaf van Randwijck. De voorzitter van de Oranje vereniging, de heer C. v. Zweeden, opende de drukbezochte bijeenkomst. Na het openingswoord werd het Wilhelmus" gezongen, waarna een aanvang werd gemaakt met de op voering van: „De schoone slaapster in het bosch", door het gezelschap „The red Indians", onder leiding van den heer J. B. L. Vos. Het valt voor de jeugd niet mee om anderhalf uur stil toe te hoorenhet was echter een groot genoegen te zien, met welk een aandacht de kinderen het spel volg den. Een daverend applaus was 't loon voor de spelers. Tractatie der kinderen bleef niet achterwege. onderzoek werd aangehouden. De voorman-arbeider bij de Ned. Een aan verscheidenheid rijke rond- Spoorwegen, de heer P. van Pluuren, vraag volgde nu. herdacht zijn 25-jarig dienstverband Weihouder Veis lleijn debiteerde bij de Ned. Spoorwegen. Het kantoor van de Coöperatieve Boerenleenbank Amersfoort—Hoevela ken is verplaatst naar Randenbroeker- weg 10, nabij den Hoogcweg. Door het Heemraadschap „De Eem" enz. zal Vrijdag 12 Mei namiddags 2 uur in het Sccretariegebouw Muur huizen 15 worden aanbesteed het op diepte brengen en schoonmaken der verschillende beken in 8 perceelen. Bestek en voorwaarden zijn verkrijg baar bij den Secretaris Muurhuizen 13 en bij den Kameraar van het Heem raadschap J. W. Jansen, Soesterweg 11 Burgemeester en Wethouders maken bekend dat op Woensdag 10 Mei 1933 om 3 uur n.m. gelegenheid zal gegeven worden tot kostelooze inenting in het gebouw Westsingel 45. Gewcnscht is trouwboekje of ge boortebewijs mede te brengen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Geldersche Vallei zal Vrijdagmiddag vergaderen en dan onder meer behandelen een aanvrage om sub sidie voor een keer te houden tuin bouwtentoonstelling in September a. De Proeftuin aan den Hoogenweg is Zaterdagmiddag om 3 uur te be zichtigen. Burgerlijke Stand. 2 Mei. Geboren: Nicolaas Jacobus, z. v. S. de Jager en H. J. Gerritsen Hendrika, d. v.J. C. v Es en A. Maekor Dirk jacobus Martinus, z. v. D. J. Wagenaar en 1. v. Kranenburg Maria Martina, d. v. A. M. v. Leijenhorst et G. M. C. v. d. Bos Wilhelmus Al tred, z. v. F. J. Boerboom en M. B Kemser Johanna Antonia Elizabeth, d. v. J. L. Schellekens en E. M. Stokkermans Johannes Hubertus, v. J. H. Huismann en P. Maas. Ge huwd: H. G. Scheerhoorn en M. IJzer man. Overleden: Lambertus Ver schuur, 82 jr. Laurentius J. Luycx, 86 jr.. echtg. v. A. Strootman Jo hannes A. P. Wijnen, 31 jr.. ongeh. 3 Mei. Geboren: Alberta Maria. d. v. J. Th. Schwitzner en E. G. Zeg waard. Gehuwd: E. J. Kreijne en S. M. v. der Horst W. C. Gijlenbeek en S. üijsbertse N. Gerritsen en M. Kuchlinka G. Simons en C. Martensen G. v. Dolder en W, H. Rouwendal R. v. de Biezen en K. Breunesse. 4 Mei. Geboren: Elisabeth Corne.ia, d. v. H. W. Sanders en S. W. Nuijken, Ondertrouwd R. Ruifrok en E. Rei- mann H. Jansen en G. Bulk G. Morelisse en M. Volmer. Gehuwd H. G. v. Ginkel en J. M. Poeiert R. D. v. Schaik en H. Floor G. D. Ruitenberg en W. Geurtsen. De Zangvereeniging van Toonkunst zal Woensdag 10 Mei in Amicilia een uitvoering" geven van het oratorium .Paulus" van Mendelsshon. Er zullen medewerken mevr. L. v. d. Meer— Scager, sopraan te Bussum. Jan His- sink. tenor Arnhem, Dick Weiman, bas- bariton, Amsterdam, terwijl de orkest- vereeniging Amersfoort zal begeleiden. Henk Ramselaar zal aan den vleugi begeleiden. R. K. Bond voor Groote Gezh.nci Dc jaarvergadering van dc Afdeeling Amersfoort van de R. K. Bond voor Groote Gezinnen kon Donderdagavond niet doorgaan wegens gebrek langstelling. Een lid ter vergadering aanwezig kan niet worden aangezien als belang stelling voor het wel en wee der Af deeling. Het bestuur rekent echter op een betere opkomst bij een volgende noodiging. Een 46-jirige landman uit Amers foort stond terecht wegens poging tot omkooping van 2 mannen, die hij ertoe zou hebben willen bewegen, om zijn vrouw te vermoorden. De behandeling dezer zaak werd eenige maanden geleden uitgesteld om getuigen te hooren, die toen door ziekte verhinderd waren. Verdachte bekende de poging tot omkooping van deze twee menschen, aan wien hij f 100 toegezegd had, indien zij zijn vrouw van het leven zouden berooven. Dit tweetal deed aangifte 'bij de politie. Dr. v. d. Hoeven, die een onderzoek naar dc geestvermogens van verdachte had ingesteld, noemde hel zeer onbe grijpelijk dat iemand tot deze daad had kunnen komen, maar kon geen afwijking in verdachte's geestvermogens constateeren. Volgens dezen getuige- deskundige heeft verdachte zijn ethisch onderscheidingsvermogen verloren. Na overleg met den verdachte en den ver dediger zag de Rechtbank af van het hooren der dienstbode van verdachte, die wel als getuige verschenen was. De Officier van Justitie eischte een gevangenisstraf van vier jaar. De verdediger, Mr. Murman, achtte het feit eveneens ernstig en ook straf baar, doch meende, dat deze poging tot omkooping niet geheel van den verdachte is uitgegaan. PI. meende, op grond van verschillende gegevens, dat de beide mannen, die later naar de politie liepen, om van verdachte's houding aangifte te doen, eenigen in vloed hebben uitgeoefend op den ver dachte. PI. meende daarom, dat geheele zwaarte van dit strafwaardige feit niet geheel mag neerkomen op den Dressoir, Schuiftafel, 2 Fauteuils, 4 Stoe- len met uitneembare zitting;, bekleed fyHCX met moderne Handweefstof Beekenst.laan 10 - Tel. 543 Korte Beekstr. 6 18 modelkamers Complete Meubileerinj! verdachte, die een moeilijk leven achter den rug had. De uitspraak is Dinsdag 16 Mei. Door de bouwvereeniging Goed Wonen is aanbesteed het aanleggen van electrische geleidingen in het ge bouwde complex van 67 woningen. Laagste inschrijving: J. W. Westerik f2488.-. Jhr. W. A. Ortt heeft zijn functie als directeur der Maatschappij tot op voeding van weezen in het huisgezin, Stichting Zandbergen alhier, neerge legd. Hij wordt opgevolgd door den heer D. Q. R. Mulock Houwer. Jhr. Ortt werd bij het afscheid ge huldigd voor zijn werken in het belang der Stichting. Maandagavond trok de Oranjebuurt- verecniging „Onze Jeugd" in optocht door het Kruiskampkwartier vooraf gegaan door het Tambours- en Pijpers- corps „Juliana", directeur de heer P. de Vries. Na de rondgang werd naar „St. Aechten" aan 't Zand getrokken, waar de jeugd van het Kruiskamp kwartier een heerlijke avond is ge schonken. De heer Henri de Smits uit Amsterdam heelt met zijn goocheltoeren en vooral ook met zijn poppenkast de kinderen aangenaam bezig gehouden. Dat de tractaties in den smaak vielen behoeft geen betoog. Huishoudschool. Begin September aanvang van 1. De opleidingsklasse voor Leerares bij het Huishoudonderwijs. Schoolgeld f 200 per jaar. 2. De opleidingsklasse voor Huis houdkundige; leeftijd 17 jaar. School geld f 175 per jaar. 3. Der voorbereidende cursus in lin nen- en cos'.uumnaaienleeftijd stens 12 jaar. Schoolgeld f40 pcrj3ar. 4. De opleidingsklasse voor costuuni- naaien. Schoolgeld f45 per jaar. 5. De opleidingsklasse voor hulp 't gezin. Schoolgeld f0-25 per weck. 6. Avond-kookcursus A. (uitgebreide burgerpot). 7. Avond-kookcursus B. (bereiding van lijnere gerechten). Voor dienstbo den bedraagt het cursusgeld voor cur sus A f 10, voor cursus B f20. Voor dames die overdag hare bezig heden hebben f 15 en 130. Aanmelding bij de directrice. Hamers veld Pastoor H. Th. van Harten -j- Na een langdurig lijden is heden morgen op 59-jarigcn leeftijd overle den de ZecrEerw. Heer H. Th. van Harten. In 1896 Priester gewijd was de over ledene achtereenvolgens kapelaan te De Lutte, Hoogland, Amersfoort (Pa rochie O. L. Vrouw) daarna pastoor te Barger-Oosterveld, Borne en sinds 1921 belast met de zielzorg der St Joseph-parochie te Hamersveld. De parochianen zullen zeker geden ken wat Pastoor Van Harten voor hen geweest is en hem niet vergeten hunne gebeden. Hij ruste in vrede. Barnevcld Burgerlijke Stand. GeborenWulf, z. van M. v. d. Brink en D. Hendriksen. Antonia, d. van G. Lammers en J. Koenen. Gerrit Jan, z. van E. Zegers cn A. Kroese. lannetje, d. van H. Hofland en E. G. Venneman. Cornell's, z. van G. Blankespoor en C. v. Burkcn. Willempje, d. van G. v. Hoef en M. J. Adams. Jacobus Anthonius Maria, z. van J. Th. Rutgers en G. G. M. Koops. Christiaan, z. van Chr. v. Voorthuizen en A. Zijlstra. Maria Evertje, d. van R. ten Ham en E. Blok huis. OndertrouwdA. Verweij en J. Mastenbroek. GetrouwdL. Vlasman en M. v. d. Hoef, Gerrit v. d. Brand en H. v. Middendorp. Overleden Roelof v. d. Hoef, 57 j-, echtg. van II. Snellen. Cornelia Veenbrink, 7 m. Op de hofstede „Groote Bricllaerd", bewoond door Bouw, ontstond brand in een loods. Schuur en loods werden een prooi der vlammen, doch de na- bijstaande gebouwen bleven behouden De landbouwerszoon J. v. d. K. te Glind had het ongeluk van een gier- kar te vallen, tengevolge waarvan hij een been brak. Bij een bewoner van de Amers- foortschestraat heeft een meesje zijn nestje in de brievenbus gemaakt. Om dit beestje ongestoord te doen broeden, heeft de bewoner nabij de huisdeur een bordje geplaatst, met het verzoek niets ir. de brievenbus te werpen. Op 57-jarigen leeftijd is te Amster dam overleden E. A. Lehmann, die de grootste grondbezitter in deze ge meente was. Eemnes Nu de kemphanen in den Ecmncs- serpolder hun vaste vechtplaatsen heb ben ingenomen, leggen zich verschil lende personen er op toe om deze prachtige vogeltjes, waarvan er slechts weinige meer zijn, te vangen, door het plaatsen op de vechtplaatsen van stok jes met paardeharen, te strikken. Door rijks- en gemeentepolitie zijn reeds vele strikken in beslag genomen en wordt een oogje in het zeil gehouden om de daders te pakken te krijgen. Door den veldwachter werd een groot aantal strikken opgehaald en konden nog juist een 6-tal diertjes tijdig uit de strikken gehaald worden. Hoogland Onder leiding van den heer I'. Ilil- horst vergaderde dc Coöperatieve Land- bouwvereeniging. Het verslag cn dc balans over 1932 werden goedgekeurd. Ondanks de moeilijke tijden is er nog winst gemaakt. Van deze winst werd I5IXX) bestemd voor duMatlZC pottCB, terwijl de rest, zijnde f 1430.26' ter zijde kon gelegd worden. Accountant Watervis drukte groote tevredenheid uit over den Directeur, het Bestuur en al degenen, welke werkzaam waren bij dc Coöperatie. P. Hilhorst Pzn., H. v. d. Grootc- vheen cn C. Sir,ink werden als bestuurs leden herkozen. Evenzoo geschiedde het met de leden der Commissie van Toezicht A. Brouwer, Ger. Schimmel cn D, v. d. Hangel, In zake dc financieel minder draag- krachligen was het algemeen gevoelen, dat er geen slachtoffers moesten ge maakt worden. Het bestuur zal met beleid cn in overleg met de belang hebbenden zooveel mogelijk in het voordeel van de vereeniging en henzelf handelen. Hooglanderveen Door den Aartsbisschop van Utrecht is tot lid van het R. K. Armbestuur herbenoemd H. v. d. Heuvel. Bij den spoorwegovergang botsten auto's tegen elkaar. De auto van Spelt werd ernstig beschadigd. Leusden Burgerlijke Stand. GeborenJoannes Rcincrus, z. v. J Schut en C. Kleinvcld. Gehuwd: C. v. Ginkel en E. J. Kok. Op den openbaren weg te Leusden is gevonden een aktetasch, terug te bekomen bij A, dc Kruijff, jachtop ziener den Treek, en een halt mud aardappelen bij R. Bunt, Hamersveld. NIJkerk Burgerlijke Stand. GeborenEvert, z. van J. v. Leu- veren en A. v. d. Pol. Wouterus Gerardus, z. van W. P. Kok en G. Emond. |an, z. van J. v. Egdom en J. v. Steendelaar. Evert, z. van A. v. d. Beek en G. Ruitenbeek. Ondertrouwd A. M. J. de Weijer cn S B. Chr. Bruchhaus. L. v. Bcik en H. Wassink. A. v. d. Bor en H. Brails. L. v. d. Brom en C. Bos. J. H. M. de Vries en C. v. 'tVeld. Stoutcnburg Burgerlijke Stand. Geboren: Bartha Alijda, d. v. 11. Smit en J. G. Kok Johannes, z. v. A. Kerkhof en R. Klein veld. Onder trouwd: W. Riem cn W. v. Egdom. Soest In dc Gouden Ploeg werd onder leiding van den heer H. van Klooster de jaarvergadering gehouden van ae Coop. Boerenleenbank. De kassier, de heer C. v. d. Bremer, gaf een overzicht van de financieele resultaten over 1932. De rekening vertoont in ontvangsten en

De Eembode | 1933 | | pagina 2