Wij maken en plaatsen A. H. v. NIEUWKERK N.V. UIMIIIIIIIDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIS -dat is de kwestie Op die kleine oppervlakte drukt ieder oogcnblik dat U staat. Uw geheel lichaamsgewicht! Dat kleine opper vlak dient U voor alle nadeelige in vloeden in acht te nemen: dat kleine oppervlak moet U beschermen en versterken voor Uw gezondheid en Uw goed humeur! Een paar goede schoenen zijn niet duurder dan een paar gewoneeen paar goede schoe nen moeten U echter geadviseerd worden! - Wij zijn voetspecialisten! gedurende deze maand alle bij ons gekochte Loopers gratis W geven bij aankoop van een karpet /- i vanaf makt 200 X 300 2 deurma'jes v*30C3U Beekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. 6 18 modelkamers Complete Meubileering 1 ll wWttUAr GMN tUXKte.' eoeoe eon.tb op ow poet* uw APoeicaroAcrq UW HVWStlftT uw j* zfcCCT D4AOCNWK» kaai!laar uw ooii haken «tcoeoe optiek oooo 'NCOED opticien VAK-OPTIEK LAN0E5TRAAT38 WCC OCTEQ. NfET DUUODE/?.'.'. Hoog bezoek. Het Moederhuis der Zusters van O. L. Vrouw genoot de hooge eer, als gast binnen zijne muren te ontvangen den Prefect van Oost-Java, Mgr. van de Pas O.C. Mgr. vertrok twee maan den geleden van de hoofdstatie der Prefectuur, Malang, naar Europa. Na een bezoek aan Rome kwam Mgr. naar Nederland en verbleef o.a. eenige dagen bij de Zusters van O. L. Vrouw te Amersfoort, die in het Missiegebied op Oost-Java drie staties hebben ge vestigd. n.l. te Probolinggo, Djember, en Lawang, terwijl de vierde te Malang in wording is. Mgr. onderhield zich zeer eenvoudig en vriendelijk met de Zusters en was vol lof over den arbeid harer Mede zusters in Indië. Vooral haar werk onder de Javanen en Chineezen was zeer zegenrijk en droeg in hooge mate bij tot den bloei der Missie. Zondag en Maandag droeg Mgr. de H. Mis op in de Kapel der Zusters en vertrok in den namiddag naar Zenderen. Over eenige weken, als weer vijf Zusters naar Oost-Java van hier zullen vertrekken komt Mgr. terug, om de afscheidsplechtigheid in de Kapel te leiden. van eventueel aan gevels te bevesti gen reclameborden, lichtbakken e.d. ruimer hebben gesteld. Afwijking van die maten is thans echter niet meer toegestaan. Indien na onderzoek mocht blijken, dat reclameborden, lichtbakken e.d. zonder vergunning zijn of worden aangebracht, zulten deze moeten wor den verwijderd. Voor zoover noodzakelijk, zijn ter zake nadere inlichtingen bij den Dienst Bouw- en Woningtoezicht, Achter Davidshof 2, iederen werkdag lusschen 9 en II uur vm. te bekomen. Vereenigiug „Belegging". Donderdagavond vooraf zullen de deelnemers van dezen spaarbankdag worden ontvangen door het gemeente bestuur, terwijl Zaterdags een auto tocht gemaakt zal worden naar het vliegveld Soesterberg, waar gelegen heid is een rondvlucht te maken. Dezer dagen is het voorgekomen, dat een meisje, dot door haar moeder achter op de bagagedrager van haar fiets werd medegevoerd, met een der voeten tusschen de spaken van het wiel kwam. In verband hiermede wijst de commissaris van politie alhier ouders en opvoeders nogmaals op het gevaar dat ontstaat, doordat meerdere persoden worden vervoerd op een rijwiel, dat daarvoor niet bestemd is. Nazorg-Comité. Hel wagentje, dat aan het Amers- foortsch Nazorg-Comité werd geschon ken. is in eigendom overgegaan aan een gezin, waarvan twee kinderen het zullen gebruiken. Ten overstaan van notaris Klaassen werd geveild: Perc. 1. Koffiehuis aan de Scher- bierstraat 8, S. J. Dekker f6.100.-. Perc. 2. Huis aan de Mooierstraat 10, J. E. van Nie q.q. voor f 800.—. In de vergadering van het plaatse lijk Nutsdepartement kwam in bespre king het voorstel van het H.B. voor steunverleening voor werkloozenkam- pen. Bezwaren werden geopperd, op grond van het feit, dat daardoor slechts weinig werkloozen worden geholpen. De voorzitter zeide naar aanleiding hiervan, dat een verblijf in zoo'n werk kamp voor den werklooze meer waarde heeft dan het bijwonen van een enkelen avond, zooals hier dezen winter het geval is geweest. Over de resultaten van het werk, dat dezen winter voor de werkloozen alhier is gedaan, kan men niet tevreden zijn. Intocht van Pastoor Croonen. Bij verder onderzoek bleek, dat een dertigtal boeken, welke aan de welpen behoorden, waren verdwenen. Later bemerkte men dat de boeken verbrand waren. De ongenoode gasten hadden blijkbaar het huis opgezocht voor onder dak en voor de koude de daarin staande kachel aangemaakt met de boeken. R. K. Werkliedenver. St. Jozef. Bij aanwezigheid van den Geestelijke Adviseur, den WelEerw. Kapelaan de Jong, hield de R. K. Werkliedenver. Donderdagavond een ledenvergadering, waar allereerst een 24-tal nieuwe leden werden geïnstalleerd, w.o. 20 leden van de afdeeling Amersfoort van den Ned. R. K. Bond van geëmployeerden in het Hotel-, Café- en Restaurant bedrijf „St Antonius". Kap. De Jong richtte na de installatie een gelukwensch tot het bestuur van „St. Antonius" ter vergadering vertegenwoordigd door den Lheer v. d. Wakker Sr., met den groei fvan het ledental. De bespreking van de verbouwplan- Be langrijke mededeeling. Tot het voeren van een stijgende propaganda in het belang der Vereeni- ging voor Veilig Verkeer, welke toch een bij uitstek algemeen belang na streeft, heeft het bestuur gemeend goed te doen een prijsvraag uit te schrijven, en wel Voor den inzender, tevens lid van de V. v. V. V. Amersfoort, welke in de week van 21 tot en met 27 Mei e.k. de mooiste photo inze.tdl van den optocht van het Verkeer „Voorheen en Thans" in Amersfoort. Een en ander ter beoordeeling door een Commissie. Voor dezen prijsvraag worden 2 prijzen beschikbaar gesteld en kunnen alldiegenenlmededingen, die zich bij den Secretaris schriftelijk als lid hebben opgegeven. Inzending aan het Secre tariaat Heinsiuslaan 10. De ingezonden photo's worden eigendom van de Ver eniging. Reclameborden, lichtbakken, e.d. Voor zoover noodig wordt belang hebbenden medegedeeld, dat Burge meester en Wethouders de afmetingen i de H. Catharina Siëna. Het bestuur onderging in 1932 geen erandering. Wel bedankte tol ons groot leedwezen om gezondheidsre denen, een der dames die zoo wel willend steeds voor onze vereeniging naaien. Daar het ons nog niet mocht gelukken iemand in hare plaats te vinden, zien we ons genoodzaakt be taalde krachten in het werk te stellen, wat natuurlijk ten nadeele van onze toch al zoo behoeftige kas is. Ons ledental liep dit jaar, waarschijnlijk door de moeilijke tijdsomstandigheden, nogmaals achteruit en de aanvragen worden steeds talrijker, zoodat we meermalen helaas onze hulp moesten weigeren of vermindeien. Aangezien contributieverhooging ons niet wen- schelijk lijkt, zullen we genoodzaakt zijn, willen we met ons liefdewerk blijven doorgaan, fe trachten nieuwe leden aan te werven en daar de bij drage, per week berekend, slechts 3 cent bedraagt, zijn er toch zeker nog wel velen voor wie dit luttele bedrag geen bezwaar kan zijn. We hopen dan ook dat onze pogingen om nieuwe leden te werven succes zullen hebben, waardoor wij geen aanvragen meer behoeven af te wijzen. We mogen dit verslag niet eindigen zonder melding te maken van het ontvangen van een gift van f25.— door een onbekende gever of geefster, waarvoor wij langs dezen weg onzen hartelijken dank be tuigen. In den loop van dit jaar werden 551 'stuks verschillende goederen uil- gereikt en aan zieken en kraamvrou wen werden 404 Liter melk verstrekt. De Rechtbank veroordeelde een 46- jarigen landbouwer uit Amersfoort, die terecht gestaan had wegens omkoo- perij van twee mannen om verdachte's echlgenoote van het leven te berooven, tot twee jaar gevangenisstraf met af trek der preventieve hechtenis, üe- ëischt was vier jaar gevangenisstraf. Vrijdag 23 Juni wordf in Amicitia de 28e spaarbankdag gehouden. Op 7 deze vergadering van den Ned. Spaar- bankbond zal de directeur der Natio nale Levensverzekering Bank te Rot terdam, een voordracht houden over Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht hebben goedgekeurd het besluit van den Raad der Gemeente Amers foort tot aankoop van een landhuis met boschgrond grenzende aan het stadsbosch Birkhoven. De optocht „Het verkeer voorheen en thans", welke Zaterdagmiddag wordt gehouden, zal slechts een klein deel van onze stad door trekken. De route kon niet grooter gemaakt worden, omdat men dan met de spoor wegovergangen te kampen heeft. Boven dien zou de tocht te zwaar worden. Op de fruit-en groenten* eiling zijn de eerste snijboonen aangevoerd door den heer Bunnik, Hoogeweg alhier. Op het Havik ontstond een buren ruzie zóó erg, dat een vrouw een klap met een schoen op bet hoofd kreeg en gewond werd. Een 9-jarige jongen werd gesnapt toen hij zich schuldig gemaakt had aan rijwieldiefstal. Bij het verhoor bleek, dat hij verschillende rijwielen heeft weggenomen. Door het Heemraadschap de Eem werd aanbesteed het uitdiepen en schoonmaken der beken in acht per- ceelen. Laagste inschrijvers: B. v. d Heuvel te Nijkerk perceelen 1, 2 en 4 met f J30, f 199 en f 112; Ossendrijver te Stoulenburg perc. 3, 5 en 6 met f 150, f 199 en f 112; E. v. d. Beek te Amersfoort, perc. 7 met f77; F. Meervelt te Woudenberg perc. 8 mef f27. Woensdag 24 Mei geeft Wilskracht het eerste gemeente-conceit. Het programma luidt: 1. Graf Zeppelin Marsch. Carl. Teike 2. Zampa Ouverture (F. Herold). G. Allier 3. Espana Valse (E. Waldteufel), A, Haring 4. Guiscppe Verdi Fantasie. II. Bohne 5. Walkiire (R. Wagner). J. Furgeot 6. Le sang Viennois Valse (J Strauss). L. Girard. 7. Faust Ballet (Ch. Gounod) L. Chomel. 8. Territorial Marsch. Blankenburg Ontdekt werd dal is ingebroken in het padvindershuis aan de Daam Fockc- malaan. Het bleek, dat men de deur had losgelrapt om binnen te komen. Kanunnik Deken Pock. Morgen, Zaterdag, viert onze beminde Deken, de Hoogeerw. Heer L. A, F. X. Fock, pastoor der parochie van O. L. Vrouw, zijn 75cn verjaardag. Reeds 27 jaar is de jubilaris de geestelijke herder der Lieve Vrouwe Parochie en straks, in Augustus, zal de gouden priesterkroon hem sieren. Een heele generatie heeft dus haar geestelijke opvoeding en leiding aan hem te danken. Men kan zich de parochie bijna niet voorstellen zonder Deken Fock. Met onverzwakten ijver, voorbeeldige plichtsbetrachting en een ijzeren wilskracht, wil hij de zware lasten van het pastoraat blijven torsen, hoewel de beproe vingen van den ouderdom hem niet bespaard bleven. ledereen kent hem, en allen hebben groote eerbied en achting voor zijn ouderdom en zijn eenvoudig en beminnelijk karakter. Moge de goede God hem nog vele gelukkige jaren schenken en hem eens rijk beloonen voor zijn trouwen dienst in het belang der hem toevertrouwde zielen. Pastoor H. J. Croonen. Rector Croonen, door Mgr. den Aarts bisschop benoemd tot pastoor te Ha- mersveld, zal hedenavond als herder der parochie van den H. Jozef, plechtig worden geïnstalleerd. Aan den Heiligenberg, waar vroeger de Benedictijnen waren gevestigd en hun leven gaven voor de kerstening der bevolking in de omgeving, wordi de nieuwe parochieherder ontvanger, en toegesproken namens het parochiaal Kerkbestuur. Geëscorteerd door een eerewacht van kloeke ruiters en vaardige wiel rijders, wordt Pastoor Croonen bege leid door een stoet van bruidjes, naar het Kerkplein, waar de heer Hendriks, het hoofd der Parochiale Jongensschool de nieuwe herder zal toespreken. Vervolgens heelt in de parochiekerk met het gebruikelijke ceremonieel de installatie van Pastoor Croonen plaats door den Hoogeerw. Heer Knuvcldcr, Deken van Utrecht. Voor goede Machinereparatie uw aangewezen adres H. Jörjf, Hoojjeweg 36 v.h. werkzaam bij J. van Bergen Ordebepalingen. De Commissaris van Politie verzoekt het navolgende onder de aandacht van het publiek te brengen. Teneinde een goed verloop van den optochtte verkrijgt n en te bevorderen dat a"en den optocht kunnen aan- van het bond'sgebouw, welke hierna sclj°uwen, wordt verzocht -. door den voorzitter, den heer W. van Koelen aan de orde werd gesteld, bleef beperkt tot eenige onderdeelen van den verbouw, waarna het geheele plan werd goedgekeurd. Het werk zal, zoo werd nog medegedeeld, onder katho lieke aannemers worden aanbesteed. Door een der leden werd aangedrongen op verbouwing en restauratie van de benedenzaal, waarop van de bestuurs tafel werd medegedeeld, dat middels een aan de afdelingsbesturen voor gestelde contributieverhooging van 1 a 2 cent per week, getracht zal worden hiervan de noodige gelden beschik baar te krijgen. De voorzitter deelde voorts mede dat door leden der afd. Amersfoort bij de Centrale Spaarkas in 1932 is inge legd f 13.299, terwijl het tegoed groot is f21.299, welke mededeeling hij sloot met een woord van propaganda voor de Spaarbank, waarna hij alle mede werking verzocht om te komen tot oprichting van een propagandaclub. Bij de hierna volgende rondvraag kwam de politieke propaganda in het gesprek. Een der leden stelde voor deze geheel in het bondsgebouw le verbieden. De voorzitter zegde over weging hiervan toe, voegde er echter bij dat het hem nog niet bekend was, of een dergelijk besluit wel vereenig- baar geacht kan worden met de ver plichting tot het geven van politieke voorlichting. Aan de Katholieke Staats partij, zoo vervolgde de heer v. Koelen, is verzocht de zaal niet meer aan te vragen, verboden kan het echter niet worden. Kapelaan De Jong vond dit besluit erg tactisch en achtte het 't beste de discussie over dit punt le sluiten, waaraan gevolg werd gegeven, Hierna volgde sluiting der vergadering. Feestavond R. K. Hotelpersoneel Naar wij reeds eerder meldden houdt de afd. Amersfoort van de Ned. R. K. Bond van Geëmployeerden in het Hotel, Café en Restaurantbedrijf „St. Anfonius" Zondagavond a.s. een feestavond, waar van de baten ten goede komen aan de afdeelingskas. De samenstelling van het programma duidt op een goede organi satie terwijl het tevens een succes be looft. De Gebr Pijpers verzorgen de voordrac'it en zang, terwijl een uit stekende band voor goede en aange name muziek zal zorgen. Nog verschil lende attracties zijn aan dezen avond verbonden, welke zeer zeker tot een volkomen succes zullen medewerken. Entree 10 cent per persoon. le. den rijweg, waarlangs de stoet trekt vrij te laten en plaats te nemtn op de voetpaden: 2e. de kinderen vooraan te plaatsen opdat dezen ook den stoet in zijn ge heel kunnen zien; 3e. dadelijk te voldoen aan de door de politie te geven aanwijzingen, welke erop gebaseerd zijn alles vlot te doen verloopen 4e. niet met den stoet mede te loopen. Vanaf half twee tot na afloop den optocht worden op de stralen, waarlangs de stoet trekt geen voer tuigen toegelaten. Op de Koninginnelaan en Prins Fre- dertklaan worden alleen toegelaten deelnemers aan den optocht. Voor het publick is daar niets le aanschouwen e.. werkt de aanwezig heid van het publiek belemmerend. Aanbeveling verdient het dat kinder wagens worden thuisgclaten, omdat de aanwezigheid daarvan slechts moeilijk heden baart. Teneinde alles goed tot zijn recht te doen komen is het zaak dat de rij wegen niet door toeschouwers worden ingenomen. Ongetwijfeld wordt aangenomen dat allen zullen medewerken, opdat de opzet van uen optocht een nuttig effect afwerpe. Ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van het Nederlandsch Zangers verbond wordt met Pinksteren te Utrecht een zangersfeest gehouden waaraan 40 zangkoren deelnemen. Pinksterdag zal in de Jaarbeurs een massa-zang plaats hebben door 1200 zangers. Pinkstermaandag zal op hut Domplein een massazang plaats vin den door ongeveer 2400 zangers. Amersfoort's Mannenkoor zal met 90 zangers aan het Utrechtsche Zang feest deelnemen. Liefdadigheids-Concert Blinden van Grave. Wij maken er nog even attent op, dat het Liefdadigheids-Concert dat 26 Mei gegeven wordt niet alleen repr, maar ook door de Blinden van Grave. Zij demonstreeren ook hoe alles hun wordt geleerd. Ook het geheugenworder jan Tennissen komt mee. Wc hopen dat een ieder kaarten koopt om daardoor het lot dier arme blinden eenigszins te kunnen ver zachten. De Amersfoortsche Autobusdienst is genoodzaakt om Zaterdag 20 Mei tengevolge van de verkeersuptocht de dienst van de ringlijn en de Leusderlijn en ook gedeeltelijk van hel Socstcr- kwarticr tusschen halt-2 en 5 uur 'snamiddags zoo goed als stop le zetten. Vanuit het Soestcrkwartier kun nen nog passagiers naar de stad, tol aan de Wijersslraat worden gebracht. Doch de ringlijn en Leusderlijn kun nen door de politieafzetting niet meer rijden. LimvioV.V.A. Amsterdam. (Ingezonden.) Voorde dcgradalie-promotiuwedslrij- den (competitie) van den I.V.C.B., le klasse, moet a.s. Zondag Limvio haar kans verdedigen legen V.V.A. uit Am sterdam, een sterken tegenstander, die zich ten volle bewust is, van haar kans, de gelegenheid te benutten, om even tueel tot le klnsser le kunnen pronm- veeren. Onze stadgenooten zullen zich dan ook lot hel uiierste moeten in spannen om legen V.V.A. een dragelijk figuur te slaan. Hiervan dienen onze rood-zwarte Hadgenooten zich wel ter dege rekenschap te geven. Gezien in dergelijke wedstrijden de nuwen een zeer groote rol spelen, doet Limvio hiermede een beroep op alle R.K. ingezetenen, al-of-nict sport liefhebber, om in groolen getale a.s. Zondag dezen wedstrijd le willen bij wonen, daar niet te ontkennen is van hoeveel belang een massale opkomst, hel vertrouwen bij de spelers opwelt en versterkt. Zulks te meer in degra datie- en promotiewedstrijden. Katholieke Amersfoortcrs en sport liefhebbers uil de onmiddellijke om geving, steunt door uw massabezock in deze competitie Limvio zoowel mo reel als finanticel. Door uw toedoen en opkomst, wordt de kans, om in Amersfoort een KK. le klasse, cc kun- behouden, in zeer groote male vergroot. Laat een beroep op U allen niet le etgeefs zijn. Limvio wacht U allen Ten overvloede zij gememoreerd, dal Nu de Provinciale Utrechtsche I terrdn Leusdcrweit en do ictriciteits-Maatschappij haar toon- reaelpn «ün m.ih.rt.... Electriciteits-Maatschappij haar toon- kamers in het gebouw aan hel Smalle- pad beschikbaar heeft, volgen de elcctrischc kookdemonstraties. De Ver eeniging voor Huisvrouwen genoot er eerst van. Er werd gekookt op een fornuis met 3 kookplaten en een oven. Een maal tijd voor vijf personen, beslaande uit spinazie, aardappelen, rijst, ossenhaas en visch werd behandeld. Dit kostte aan stroom slechts 5 cent. De aanwe zigen liet men zien dat het koken met elcclricitcit goedkoop en hygiënisch Is, arbeidsbesparing geeft. regelen lijn gehotten. bcniSmï niassabezoek. Eveneens zij er de aan dacht op gevestigd, dat Hemelvaart,, dag wederom een lliniswedstriid op het programma staal, n.m tegen V VI uit Ijsselstein. S. Burgerlijke Stand. 16 Mei. Oeborcni Prmcisca Ma,ja, V. p. H. C. Mccuscn en M. W v •S Cornelis Andié.z.v. II Wiinimi en G. Polhoven VM^TM Rcnesen E. Petersen. Gehuwd A ti Morcllssc en M. Votaer! óverlM, Qerdina A. v. der Wan, Cl jr., cclitg.'

De Eembode | 1933 | | pagina 2